Békés Megyei Népújság, 1968. április (23. évfolyam, 78-100. szám)

1968-04-21 / 94. szám

1988. április 23. Kedd SPORT« SPORT-SPORT Átvette a vezetést a Mezőberény R Bm* a BCS" E,öre ~ Ma9^ra talált a Sarkadi Kinizsi ÖCS. Élűre —K. Goldberger tók- A na«y tét idegessé tette mind-j (41. perc), Kótal, (90. pere). Szűcs 0:0 ! két csapat Játékosait. A Spartacus : (ll-esből) (89. perc). Jók: Juhász, ! veszelyesebb támadójátékával, na- j Varga, Kótal, 111. Ujj, Fusd». Békéscsaba, 4000 néző. V: Cserrte- S5'obb küzdeni tudásával megérde- I falvi. Előre: Tóth — Kvasz, Láza» \ hielte a győzelmet. Magas színvonalú | Szűcs, Papp. Kiss, Bertók. (Mészár), I játékvezetés. Jók: Hegedűs (a me- I Németh, Bócsik, Zahorán, Száráé. Ed- 1 7óny legjobbja), Vigh, Kohut n, Win- 1 ző: Pillér Sándor. Goldberger: Csáki j ter; ill. Ambrus, Tu rés ón, Szendrei. j Ru-zics, Pénzes, Ivitz, Zumf, Vetlényi, Első győzelem a kézilabda NB I-ben Mezökovácsházi Petftfí- Szalvai SE 3:0 (0:0) Mezőkovácsháza. 500 néző. V: Tóth ■ „ „ . _ űr. Petőfi: Drágán — Bálványos, Gaj­Nagy, CsLcemann, F.nster, Holló, BCS. VTSK- SZantáSÍ SpartaCUS Bányik, Bűné. Gigaez, Cricsety, I vári, (Urgyán). Edző: Szabó Géza. Az első perc végén Csiosmamm hatalmas paírtdobása veszélyeztette ^fch ka­puját, de ezután az Ellőne vette át a játék irányítás<át. Németh lövéseit Csáki védte, illetőleg az oldalhálóban akadt el a Labda. A másiík oldalon Zumf fejelt fölé. A 30. percben Né­meth kitört, de senkitől sem zav&r­I Kertmegi (Olasz), Gábor, Pasek, Szil-; bereisz. Edző: Herjeczki József. Szál- Békéscsaba, 1000 néző. V: Bálint. vai: Rinhoffer — Varga, GaáL ürda. 1:C [0:0) VTSK: Krátki — Szarvas, Félix, Bo- l (Koszta). Brakasajtórisz, Zavodil, Ké- dó, Havasi, Román, Varga I, Rajki, j ke®l> Szenteszki, Kraszni, Kiss, Papp. Kiszely, (Sarkad!), Mázán, Hege- Edző: Weiner Pál. Az első negyeó- düs. Edző: Dombóvári György. ; órában óriási helyzeteket hagyott ki Szarvas: Huszár — Dóba, Mihálj', j a hazai csapat. Szünet után is a Pe- tatva, a kifutó" 'käjws' kezébe lőtt. Keller- Brakszatórisz, Lelkes. Szalon- í t6íi irányított. A 60. percben Gábor (mérkőzés labda volt!) Még három *“*’ Müller, Bodnár, Roszik, Juró, a hálóba bombázott, 1:0. A Ti. perc- nagy lövés veszélyeztette Csáki kapu- (Antal). Edző: Bencsik Gyula. Mind- Csicsely fejeH gólt. A 82. perc­ját. Szünet után óriási erővel p>ha- két tüdőben a VTSK Irányította a j ben Bóné lövése az egyik véd« M- mozott a hazai csapat. Németh a ka- Játékot, de csatárai sok helyzetet ki- káról került a hálóba, 3:0. Jók: Gaj- pufát találta el, majd Holló a gól- ^aSVtak. Igaz, ebben Mihály és Hu- j Gigaez, Pasek, Kertmegi, iíl. vonalon mentett. Egy-két Goldberger- 1 SZÍ*r is ,Judas”. A csabai győzelem j Ga-*’ PaPP- támadás után Mészárnak volt még I teljesen megérdemelt. A vendégek tá-j helyzete, de a védők közbeléptek, | madósora nagyon szétesően játszott. Mezőhegyes! MEDOSZ­G: Román (60 perc). Jók: Szarvasi. Bodó, Román, Hegedűs, ill. Huszár, Mihály (a mezőny legjobbja), Keller, Roszik. Ancsin, a csabai textilesek játékosa íelugrásból lövi át a Me- teor-lányok sáncát. Bár ezúttal mérsékeltebb teljesít­ményt nyújtottak a lila-fehérék, így is sok gólhelyaetük volt. A tervsze­rűen védekező Goldberger rászolgált az egyik pontra. Jók: Kiss, Kvasz, Láza, Zahqrán, ilü. Csáki (a mezőny legjobbja), Pénzes, Vetlényi, Csacs­imnál; Szolnoki MÁV-Gyulai MED0SZ 3:1 (1:0) Szolnok, 1500 néző. V: Lakatos. MÁV: Fehér — Sülé, Abonyi, Rozmis, Szentes 3:2 (2:0) BCS. KÖTÖTT—BP. VÖRÖS METEOR 8:4 (4:0). Békéscsaba női mérkőzés. 450 néző. V: Barta Kötött: Szabóné — Ancsin, Rácz Mezőhegyes, 300 néző. V; vidó. j Szegediné, Darabos, Czegle, Dri- MEDOSZ: Pintér — Kovács, Rizsánvi, í enszki- Csere: Vaszkó, Virág, Ti Fekete, Gábor, Borsoe, Zsoltész, Ma i Blár. A textilesek első hazai NB dácsi, Tóth, (Erdélyi), szilágyi Ke- i I_es mérkőzésükön legjobb csapa resztes. Edző: Arnóczky József 1 tukkal áUtak fel> s Szegediné Szentes: Gágyos - jár« Lindák góljával hamar megszerezték a ! .. .« v, ~ »»:!ÄtÄ5S. STÄ, X­ged: Schwarcz - Bácskai, Papp, ör-; ^- Ambrus, Gál Szabó, Gaz*. Ed- ; jezni. mert jól védekezett a csa­,dögh, Jankai dr. Csányi, Varga 1, Ke‘ bal csapat. A Kötött gyors akci­Gábor, «f*“ a kapufat talalta «*• Ket ! ókból 4:0-ra húzott el. Szünet után Szegedi Spartacus— Mezöliegyesi Kinizsi 4:2 (1:1) 1 Gerendeli, Balogh, Sóki, (Kun). Edző: dr. Kalocsai Géza. Me-i mülva Szilágyi kavarodás wtán lőtt; néhány textiles játékoson a fó­Pinkó, Józssa, Tóth IL, Szolnoki. Ed­tett is az ellenfél, de Ancsin és Darabos gólja után már nem volt kétséges az igen értékes győze­, *■., .a»««,, lem. A lelkesen küzdő hazai gár­Nagy F. Edzó: Vasvárt Péter. A 15. | Szünetig Csizmás egyenlített, itt. For- ; “Xkfla^5ri .**"“*?“ I da — bár ezúttal Czegle volt sé­Kiss IL Dúl, Bakai, Varga, Csizmás. | rc"mek támadás végén Madácsí talált a sarokba, 3 fi. Ezután a MEDOSZ • : zó: Horváth János. MEDOSZ: Barna — „.. e Edző: Marosvölgyi Károly. A 30. perc­W^áros, nS F„ Vasvári,' Boruzs! ben s6ki lövése a hálóban kötött m. I könnyelműskódni kezdett. Pintér azé­ruft a percben Pagonyi beadását Tóth II. dulás utá® Janka dr- a ^Pu«- _ belőtte. 1:0. Ezt megelőzően a ME- j pedig a leánó védök hibájából szer- ™ ^ ? legjobbja). Bor­DOSZ két kapufát ért eL A 37. percben zett Sóit, 3:1. A 65. percben Dúl za- 1 ' ' syo.„ n jíagy j.-t. buktatták,. <ic elinaradt a ' varta a hapust, így Nagy I szabadrú­11-es. Az 50. percben Tóth H. fejelt j Sása a hálóba került, 3:2. A 70. perc­hálóba. 23). Borúra, majd Himer lőtt | ben Sóki lesről lőtt gólt. (A játék- Kiskunhalasi MEDOSZ 1:2. vezető továbbot Intett.) 4:2. Jók: Bácskai, ördögh, Janka dr„ sóki, Hl. hálóba, 3:2. jók: Gabor fa! rjjit — még nagyobb arányban is mellé. A 65. percben Barna, a kaputól 20 méterre fejjel tisztázott, de a labda balszerencséjére Pintér elé került, a'ki j Kis I, Csete L Kiss H. a hálóba lőtt. 3:0. A 75. percben Vas- j vári szépített. 3:1. A Szolnok jobban j használta ki helyzeteit. Jók: a két i Tóth, Józsa, Pagonyi, Földes, ill. j Gűti, Vasvárt, Szilágyi. További eredmények: D. Elektromos —Pénzügyőr 13), Kecskemét—MGM j Debrecen 13), Cegléd—Sz. Dózsa 2:2, KISTEXT—Kiskunfélegyháza 3:0, Gáz- í művek—DVSC 2:2, SZVSE—Jászbe- j rény 2:0. Sarkadi Kinizsi—Oh. Kinizsi 2:1 (1:0) Orosháza, 700 néző. V: Jurka. Ki­nizsi: Erdélyi — Pozojevicz, Juhász, Madáosi, j nyerhetett volna. G: Szegediné 4, Darabos 2, Ancsin, Drienszki. További eredmények: Kun Béia se J Jók: Szabóné, .Szegediné, Dara- —Szegedi AK 2:1, Hmv. MEDOSZ—! bős, Drienszki. | További eredmények: Veszprém -Bp. Vasas 8:7, FTC—Győri Tex til 11:2, Ózd—TFSE 9:6, Bp Spartacus—Csepel 10:9, Pécsi Bá­nyász—BGSC 11:7, Győri ETO— Bp. Postás 11:10. fl Keleti csoport állása rázs István. Kinizsi: Ujj — Popity, Fusch, Halupa, Papp, Szabó, Kasuba, Szűcs, Fejes, Túri, Karadi (Harmatai). Edző: Berta József. A Kinizsi végig lelkesen, lendületesen játszott és 1. Bcs. Előre 6 4 2 — 8: 0 to 2. SZVSE 6 4 1 1 5: 1 9 3. Cegléd 6 3 2 1 11: 6 8 4. DVSC 6 3 2 1 8: 7 8 5. Sz. MÁV 6 3 1 2 8: 6 7 6. Gázművek 6 2 3 1 14:12 7 7. D. Elektromos £ 2 3 1 6: 8 7 8. Goldberger 6 2 2 2 9: 8 6 9. MGM Debrecen 6 3 — 3 3: 3 6 10. KISTEXT 6 1 3 2 7: 6 5 11. Pénzügyőr 6 2 — 4 8: 8 4 12. Jászberény 6 — 4 2 10:14 4 13. Szegedi D. 6 1 2 3 5: 8 4 14. Gyula; 6 1 2 3 4: 8 4 15. Kecskemét 6 1 2 3 6:13 4 16. Kiskunf éleg y h. 6 1 1 4 7:11 3 tokába. Az orosháziak csatársora igen gyenge napot fogott ki. G: Varga a Oél-keleti csoport állása 1. Mezőberény 6 5 — 1 11:3 10 2. Kun Béla SE 6 5 — 1 13:9 10 3. Kossuth SE 6 3 2 1 12:4 8 4. Bcs. VTSK 6 3 2 1 5:3 8 5. Mezőkovácsháza 6 3 1 2 5:5 7 6. Kh. MEDOSZ 6 2 2 2 7:5 6 7. Hmv. MEDOSZ 6 1 4 1 4:3 6 8. Szegedi AK 6 2 2 2 5:5 6 9. Sz. Spartacus C 2 2 2 9:9 6 10. Mh. Kinizsi 6 1 3 2 9:11 5 11. Mh. MEDOSZ 6 2 1 3 7:10 5 12. Szalvai SE 6 2 1 3 6:13 5 13. S. Kinizsi € 2 — 4 6:7 4 14. Szentesi KMTE C 1 2 3 7:9 4 15. Oh. Kinizsi 6 2 — 4 4:7 4 16. Szarvasi SC 6 1 2 4 3:6 4 > női NB I. állása Az 1MB ll-ért Mezőberényi Vörös Meteor—Salgó- l Béla. Az Egyetértés minden tekintet­tarján 61:47 (25:22). Női kosárlabda. | ben jobb volt. A csabaiak nem tud­Salgótarján. V: Tarján, Sziklai. Me- ták megismételni múlt heti teljesít- zőberény: Fazekas, Zsedényi, Bánsz- j ményüket. Csak Péli emelkedett ki ki, Gál, Nádas. Csere: Litauszki, az együttesből. 1. FTC 2 2­&: 6 2. Bp. Spartacus 2 2­25:14 3. Veszprém 2 2­238:12 4. Ózdi Kohász 2 2­18:14 5. Győri Textiles 2 1 1 18:14 6. Pécsi Bányász 2 1 1 19:16 7. TFSE 2 1 1 20:17 8. Vasas 2 1 1 15:14 9. Győri ETO 2 1 1 16:24 10. Bcs. Kötött 2 1 1 11:20 11. Csepel 2­2 13:18 12. BGSC 2­2 IS: 19 13. Bp. Postás 2­2 18:25 14. Bp. V, M. 2­2 9:23 t , ■ A győzelem egyik fő részese Szabóné, Gedó Kati. Mezttberényi Spartacus- Kossuih SE 1:0 (0:0) Mezőberény. 2000 néző. V: Stefko- vígs. Mezőberény: Winter — Harmati, Kohut II, Oláh, Drenyovszki (Krcs- marik), Hoffmann, Zolnai. Solymosi, Hegedűs, Kohut I, Vigh. Edző: Kóta Kiss—Jovák, Dezsőfi. Edző: Molnár Miklós. Mindkét csapat emberfogás­sal védekezett. Az első félidőben ki­egyenlített küzdelem folyt. A második félidőben fokozatosan húzott dl a vendégcsapat, és fölényesen nyert. A berényiek valamennyi játékosa nagy­Nrf l/B FTC—BCS. MÁV 14:12 (7:6). Férfi mérkőzés, Üllői út. 500 néző. V: Radnai. MÄV: Rácz — Szabó, Varga, Eperjessy, Gyulai, Rozsos, Kovács. Csere: Szelcsányi, Bíró, Makói VSE Szarvasi Óvónőképző I Antal Dukát, Edző: Eperjessy l . . 9:8 (5:5). Női kézilabda. Szarvas. 3W | B(ila Kovács szerezte meg a ve- 1 néző. V: Trtcz. Szarvas: S. Farkas - Letésti és az első 20 percben 4:2- Csete, Adamosák, Németh. K. Tóth. ! vezetésre tett szert a csabai Rojik i, Gábor. Csere: Békési, Furár, csapat Ekkor büntetőt hibáztak, Rojik n, Kugyela. Edző: Janurik Mi­hály. Kemény küzdelmes, mérkőzésen Bcs. Előre —Proleler Zrenjanin Üjra Békéscsabán szerepel az NB í-es Proleter Zrenjanin! A Bcs. Előre vendégeként csütörtökön, április 25- én 16.30 órai kezdettel a Kórház ut­cai pályán játszanak a jugoszláv lab­darúgók x lila-fehérekkel. Bcs. VTSK— Debreceni Elektromos Holnap, szerda délután 16.30 órai kezdettel a Bcs. VTSK NB III-as lab- Kórház utcai pá­lyán barátságos mérkőzést játszik a Debreceni Elektromos NB Il-es csa­patával. szerűen küzdött. Kd: Fazekas 21, Li- a hazaiak nem tudták lefogni Fo­s az utolsó 10 percben átvette az irányítást az FTC. A 35. percben már 11:6-ra húzott el — főleg tauszki 13. Kiss-Jovák 1». Zsedényi j dort, aki öt gólt löt*. A makóiaké:* szabactdobási figurákból lőtt gó­i után szerencsés góllal nyertek. G: 8. Dezsőfi 4, Bánszki 3, Gál 2. Salgótarján—Békési Vörös Meteor j Rojik I 3, Németh 2, K. Tóth, Gá- 93:69 (42:32). Férfi kosárlabda. Sal- j bor, Rojik II. György. Kossuth: Túrosán — Veress, | gótarján. V: Tarján, Sziklai. Békés:, Ganz-MÁVAG-Bcs. Spartacus 6:2 Tóth, Terhes, Csonka, Ambms. Zana, j Békési - Cz. Veres I, Korcsok, Ja- ; (2196:2098). Női teke. Budapest. A Szőke, Dupsi, Héger, Szendrei, (Mól- : kucs, Laborczi. Csere: Zima, Perdi, I gépgyári csapat, kihasználva a hazai nár). Edző Nyári Tibor. A hazaiak! Cz. Veres II, Csibor, Kertész, Cs. pálya előnyét, 6:2 arányban, 98 fa­támadásaival kezdődött a rangadó. A ; Varga. Edző: Békési Mihály. Csak az 13. percben Zolnai föléfejelt. Később első félidőben voR egyenrangú el­lenfél a békési csapat. Bp. Egyetértés—Bcs. Kötött 3:0 (4, 2, 6). Női röplabda. Budapest. V: Fé- majd Solymosi emelt fölé. A 69. perc- j sűs. Kötött: Martincsek, Lepény, Gá­ben Zolnai labdáját Vigh a hálóba fe- | ük, Bottlik, Csaba, Péli. Csere: Ily-! Tóthné 358, Kovács 1 345. Rankl 311, jeli«. A 77. percben Verest kiállítót-i lyés, Belanka, Barcs. Edző: Buzássy | Papp 307. Ambrus bombáit védte nagy bravúr- ral Winter. A második félidő ötper­ces szegedi tűzijátékkal kezdődött, többlettel győzte le a megfiatalított szövetkezetieket. A MA VÁG már a második dobóknál előnyt tudott sze­rezni, és ezt mindvégig meg is tar­totta. A Spartacus versenyzőinek eredményei: Hursán 406, Puskár 371, — Labdarúgó NB I: Ü. Dózsa—Va­sas 3:0, Ferencváros—Diósgyőr 1:0. j lókkal — a hazai együttes. A vas- ! utasok nem törtek le, ll:ll-re, 1 majd 12:12-re alakították az ^ ^ __________ _____ e redményt. A hajrában két átlő- ; szeged—Győr 1:1, Pécs—mtk 1:0, Ta- vésböl szerezte meg a győzelmet | tabánya—Honvéd 0:0, Salgótarján— az FTC. A MÁV a vereség ellené- videoton 2:2, szombathely—Csepel re sem okozott csalódást a fizikai- 1 2:2 Egyetértés-Dunaújváros 3:1. lag kitűnően képzett játékosokból ..... , _ álló FTC-vel szemben. A csabai- “ A tot6 1S; ak őt büntetőjükből négyet, a * i x x 2 í 2 2 í x x i. F.gy ^ a zöld-fehérek négyből hármat , telitalálat van, a nyerómeny 898 953 hagytak ki. Jók: Rácz (a mezőny ! főttet, a 2 darab 13 taiáiatos szei- legjobbja), Kovács, Eperjessy. i vényre 284 914 forintot fizetnek. A G: Szabó 1. Eperjessy, Kovács 3 ; is-esekre 13099, a 11-esekre 606, a —3, Varga, Rozsos. 110-esekre 115 forint nyeremény jut.