Békés Megyei Népújság, 1968. április (23. évfolyam, 78-100. szám)

1968-04-10 / 84. szám

ms. április 10. 7 Szerda Tömörül az élmezőny a megyei I. osztályú labdarúgá-bajnokságbaa SZÁNTÖ KOVÁCS SE—BCS. AGYAGIPAR 1:1 (1:0). Orosháza, 100 néző. V: Nagy. Szántó SE: Sárközi — Gábor, Formann, Sinoros, Tóth II, Binecz, Tóth I, Hunyadi, Demény, Csor­dás II, Csordás I, Hemző. Edző; Szűcs Ferenc. Agyagipar: Unya- tinszki — Thuróczy, Vári (Mikó), Mitykó IV, Nagy, Bohus, Schaf­fer, Farkas, Tóth, Bíró, Kocziha. Edző: Miytkó András. A hazaiak kezdeményeztek többet. A 12. percben Csordás II büntetője a kapusról visszapattant, de a csa­tár másodszorra a hálóba lőtt, 1:0. Változatos játék után, közvetlenül a szünet előtt Sárközi lesgólt szerzett. Fordulás után erősen tá­madott a csabai csapat, az 54. percben Kocziha egyenlített. A 77. percben Tóth (Agyagipar) kiállít­va. Igazságos eredmény. A játék­vezető erélytelen volt, nem aka­dályozta meg a durvaságokat. Jók: Gábor, Formann, Hunyadi, Csordás II ili. Vári, Mitykó IV, Farkas, Bíró. BÉKÉS—BATTONYA 2:0 (1:0) Battonya, 400 néző. V: Szopori. Békés: Jenei — Kopárdi, Kun, Jantyik, Pataki, Ács, Szűcs, Pikó, Tuska, Vágási, Méhes (Heller). Edző: Szombati György. Batto­nya: Berki (Szitás) — Major, Ka­bát, Erős, Czárity, Farkas, Bunda, Lehóczki, Kopcsák, Ármán, So­mogy vári (Kovács). Edző: Szabó János. Ideális labdarúgó-időbén, kitűnő bíráskodás mellett nem sok örömet hozott a helyi szur­kolóknak a találkozó. Az első fél­időben még némi mezőnyfölény­ben játszott a Battonya, de a má­sodik félidőben a sokkal jobb kon­dícióban levő vendégcsapat felül­kerekedett. Ha a hazai védők nem játszanak olyan lelkesen, még na­gyobb arányban nyer a Békés. A találkozó góljait Tuska és Pikó szerezte. J£k: Pikó, Pataki Tuska, Jantyik, ill. Berki, Kabát. BÉKÉSSZENTANDRÁS— BCS. ÉPÍTŐK 1:1 (1:1) Békésszentandrás, 200 néző. V: Lajkó. Békésszentandrás: Nagy — Bagi, Kiss, Balogh, Petrás, Toma- nyiczka, Babák, Harangozó (Gyu­lai), Tóth, Bodonyi, Cigléczki. Ed­ző: Major Imre. Építők: Zsilinsz- ki II — Molnár, Zsilinszki I, Plu- hár, Várai, Rieger, Valyuch, Mik- lya, Hankó, Doma, Szedlacsek. Edző: Rieger Ferenc. Cigléczki már a 4. percben megszerezte a vezetést. Változatos mezőnyjáték után Szedlacsek egy partdobással megiramodott és kiegyenlített. A A fotósok örök témája: labdarágó balett, avagy a szélső és a védő csatája a labdáért. második félidőben nagy erővel támadott a hazai csapat, de annak ellenére, hogy a 70. és a 82. perc­ben Molnár, Zsilinszki I a kiállítás sorsára jutott, nem tudta a győz­tes gólt megszerezni. Meglepő volt egy-két csabai játékos visel- j kedése. Jók: Balogh, Petrás, Bo- j donyi, Cigléczki, ill. Zsilinszki II, ; Hankó, Valyuch, Szedlacsek. DOBOZ—BCS. KINIZSI 0:0 Doboz, 350 néző. V: Balda. Do- ■ boz: Szűcs — Komlósi II, Kiss, I Klapka, Balogh I, Békési, Kom- : lósi I, Balogh H, Szatmári I, ! Szatmári II, Váradi. Edző: Má- ! tyás Tamás. Kinizsi: Bíró — Szi- | kora, Fábián, Filipinyi, Petrovsz- í ki, Samu, Balogi, Vozár, Lehoez- : ky, Fest, Kasznár. Edző: Szarvas : György. Húsz percig mezőnyjáték : folyt, azután a doboziak támad­tak, s kapufát is lőttek: A 40. percben a Kinizsi hagyott ki nagy : helyzetet. Szünet után is sokat i veszélyeztetett a Doboz, de csatá- j rai nem bírtak a jól tömörülő Kinizsi-védelemmel. Igazságos eredmény, kitűnő játékvezetés. Jók: Szűcs, Kiss, Szatmári I, ill. Bíró, Fábián, Lehóczki., MEDGYESEGYHÄZA— DEVAVÄNYA 6:1 (1:0) Medgyesegyháza, 350 néző. V: i Stefkovics. Medgyes: Zsíros — : Varga II, Plástyik II, Valyuch, j Juhász I, Juhász II, Varga I, | Plástyik I, Bódi, Loss, Ranyecz, I Németh. Edző: Zubán Menyhért, i Dévaványa: Toókos — Harmath, j Kecse, Ambrus, Vass, Farkas I, I Tóth, Sotus, Farkas II, Kisari, i Bogya. Edző: Szabó Lajos. Varga góljával kezdődött az első félidő, j Ezután a két 16-os között patto- gott a labda. Bár a szél is zavarta a játékot, de ez nem magyarázat a nagyon sok labdakezelési hibá­ra. Fordulás után megváltozott a ! játék képe. Nagyot javult a hazai - együttes, és Juhász II, Németh, I Ranyecz, Ranyecz, majd újra Né- | meth góljával 6:0-ra alakította az | eredményt A dévaványaiaknak! Kisari révén sikerül szépíteniük, j Jók: Plástyik I (a mezőny leg- ; jobbja), Plástyik II, Bódi. A ven­dégeiket lelkesedésük dicséri. Továobi eredmények: Gyomai TK—Szeghalmi Petőfi 2:1, Csor- vás—Elek 1:1, Kondoros—Bcs. i MÁV 0:3. Ifjúságiak: Doboz—Bcs. Kinizsi I 0:8, Medgyes—Dévaványa 4:1, Gyoma—Szeghalom 4:0, Battonya —Békés 1:5, Békésszentandrás— Bcs. Építők 1:0, Kondoros—Bcs. MÁV 2:3, Csorvás—Elek 2:0, I Szántó Kovács SE—Bcs. Agyag- j ipar 1:9. A FORDULD VÁLOGATOTT- | JA: Zsilinszki II (Bcs. Építők) — ; Nemesi (Bcs. MÁV), Formann, (Szántó Kovács SE), Jantyik (Bé- I kés), Palyusik (Bcs. MÁV), Petrás (B. szentandrás), Űjfaluczky (Kondoros), Plástyik I (Medgyes), | Pikó, Tuska (Békés), Németh (Medgyes). A TARTALÉK CSAP AT: Bíró (Bcs. Kinizsi) — Gábor (Szántó Kovács SE), Plástyik II (Med­gyes), Kabát (Battonya), Pataki (Békés), Reinholcz (Bcs. MÁV), Valyuch (Bcs. Építők), Szatmári I (Doboz), Hankó (Bcs. Építők), Bodonyi (Bszentandrás), Nagy (Bcs. MÁV). A női röplabda NB II-ért Bp. Egyetértés—Gyomai TK 5:3 (-9, -10, 3, 7, 4>. Gyoma, 10« néző. V: Gyenes. Gyoma: Szmolnilcné, Vincze, Szabó, Király, Gyuris, Nagy. Csere: Molnár, Zöld, Hdnfarth. Edző: Szmol- níir Lajos. Az első két játszmában jól sikerült hajrával nyert a hazai csapat. A 3. játszmában a vendégek ütései mind sikerültek.' A negyedik játszmában az Egyetértés 9:3-ra, majd 10 r7-re vezetett, a gyomaiak sokat idegeskedtek, ezzel veszítettek. A döntő szettben a fáradt hazai csa­pat nem tudta legyőzni a rutinos Egyetértést, bár nem sok hiányzott a meglepetéshez. Korrekt játékvezetés. Jók: Szmolnikné, Szabó, Vincze. Diósgyőri VTK—Bcs. Kötött 3:1 <3, 13, -9, 13). Diósgyőr. V: Pécsi. Kö­tött: Martincsek, Lepény, Gálik. Bott- lik I, Csaba, Péli. Csere: Belanka, Barcs, Bettiik n. Edző: Búzássy Bé­la. A DVTK végig az esélyes csa­pat biztonságával játszott, és ez dön­tötte el a találkozó sorsát. A esabai lányok elfogódottan kezdtek, de az első szett után fokozatosan feljavul­tak, és később teljesen egyenrangú felekké váltak. A második játszmában ti s-ről vesztett a csabai csapat. A 3. játszmában 14:5-ös vezetés »tán győzött a csabai csapat. A 4. játsz­mában fej fej melett haladt a két együttes. I3:13-nál nyitást rontott a vendégcsapat, majd egy vonallabdát a DVTK-nak ítélt meg a játékveze­tő. Jók: Martincsek, Csaba. Bottlik I, Bp. Ferroglóbusz—Sarkadi Kinizsi 3:0 <14, 14, 5). Budapest V: Haj­duska. Kinizsi: Csete, Bertok. Varga, Bondár, Kovács, Tomyi. Csere: Hor- váthné, Majoros. Edző: Faragó Béla. A viharos szél döntően befolyásolta a játékot. A Kinizsi az első két játszmában 11:3-as, majd l3:4-es ve­zetés után vesztett. A lelkes együt­tesből Varga és Kovács tűnt ki. Bp. Fővárosi Autóbusz—Sarkadi Ki­nizsi 3:1 (9, 11, -8, 8). Budapest. V: Bögözi. Az előző napi mérkőzés után csak másfél órás küzdelemben adta meg magát a Kinizsi. Az együt­tes sokkal jobban játszott, mint szombat délután. Az első játszmában 8, a másodikban 11 pontig nyílttá tet­te az eredményt, sőt a harmadik szettben biztosan győztek 15:8-ra. Többre már sajnos nem futotta ere­jükből. A Kinizsi valamennyi tagja di­cséretet érdemel nagy lelkesedéséért. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALL.4SA L Bcs. Agyagipar 4 3 1 — 2 7 2. Békési Spart, 4 3 — 1 8: 3 6 3. Szeghalom 4 3 — 1 8: 5 6 4. Gyoma 4 3 — 1 9: 6 6 5. Medgyesegyháza 4 2 1 1 1«: 4 5 6. Bcs. Építők 4 2 1 1 7:'3 5 7c Bcs. Kinizsi 4 2 1 1 €: 5 5 8. Elek 4 1 2 1 9: 9 4 9. Bcs. MÁV 4 2 — 2 9: 9 4 10. Dévaványa 4 2 — 2 5: 9 4 11. Doboz 4 1 1 2 5:10 3 12. Csorvás 4 1 1 2 4: 8 3 13. Battonya 4 1 — 3 7:11 2 14. Kondoros 4 1 — 3 2:11 2 15. Szántó Kovács SE 4 — 1 3 3: 6 1 16. Bszentandrás 4 — 1 3 2: 8 1 IFJÚSÁGIAK 1. Békés 4 4 — — 22: 1 8 2. Bcs. Agyagipar 4 4 — — 27: 5 8 3. Medgyesegyháza 4 3 1 — 15: 2 7 4. Csorvás 4 3 — 1 10: 3 6 5. Dévaványa 4 2 1 1 7: 4 3 6, Bszentandrás 4 2 1 1 4: 8 % 7. Bcs. Kinizsi 4 2 — 2 11: 4 4 8. Bcs. MÁV 4 2 — 2 10:11 4 9. Szeghalom 4 1 1 2 11:10 3 10. Elek 4 1 1 2 4: 5 3 11. Gyoma 4 1 1 2 4: 5 3 12. Battonya 4 1 — 3 4:16 2 13. Bcs. Építők 4 1 — 3 3:12 2 14. Szántó K. SE 4 1 — 3 5:23 2 15. Kondoros 4 — 1 3 5:10 1 16. Doboz 4 — 1 3 0:21 l I Rajt a kézilabda-bajnokságban Bár két mérkőzést korábban ját­szottak le, a megyei I. osztályú ké­zilabda-bajnokság tavaszi forduló­ja csak vasárnap indult meg. Mi­előtt ismertetnénk az eredménye­ket, röviden közöljük a felkészülés utolsó állomásának számító Fel- szabadulási Kupák végeredményét. BÉKÉSCSABA. Két pályán 8—8 fér­fi, női csapat vetít részt a küzdelmek­ben. A döntőben a csoportok azonos helyezettjei játszottak. Eredmények. Férfiak: Bcs. Pamut- Ojkigyós 21:11, Bcs. Előre—Békés 14:11, Szalvai RSE—Mezőberény 20:10, Bcs. MÁV—Gyulai MEDOSZ 23:8. A végeredmény: 1. Bős Pamut, 2. Üjkí­gyós, 3. Bős. Előre, 4. Békés, 5. Szal- va-i RSE, 6. Mezőberémy, 7. Bcs. MÁV, 8. Gy. MEDOSZ. NŐK: Bcs. Pamut—Békés 9:4. Bcs. MÁV—Bcs, Kötött n. 9:5, Gyulai Ba- risnyagyár—Bcs. Konzerv 8:4, Bcs. Ruhagyár— Mezőberény 8:4. A vég­eredmény: l. Bős. Pamut, 2. Békés, 3. Bcs. MÁV, 4. Bős. Kötött n, 5. Gy. H&rLsnyagyár, 6. Bcs. Konzerv, 7. Bcs. Ruhagyár, 8. Mezőberény. * MEDGYESEGYHÁZA. A járási ké­zilabda szakszövetség Felszabadulási Kupát rendezett tíz csapat részvéte­lével, szépszámú közönség előtt. Az elsőséget a M ed gyesegyházi Gimná­zium női és a Mezőhegyesi MEDOSZ férfi csapata szerezte meg. A vég­eredmény. Nők: l. Medgyesi Gimná­zium, 2. Mezőkováosházi Gimn., 3. Medgyesi MEDOSZ, 4. Kunágota. Férfiak: 1. Mezőhegyesi MEDOSZ, 2. Mh. ITSK, 3. Medgyesi Gimn., 4. Me­zőkovácsházi Gimn. AZ OROSHÁZI „Négy város kézi­labda-tornáját” a Bcs. MÁV NB I/B-s együttese nyerte, A három héten át tartó küzdelem .sorozat színvonalas mérkőzéseket hozott, s az orosháziak a jövőben Szeged és Hodmezővásár­megszerezte a két pontot. Az újonc Szeghalom győzelme aiz Üjkígyós el­len csak azért nem meglepetés, mert a kígyósiak legeredményesebb játéko­sukat nélkülözték. Persze ez semmit sem von le a hazai győzelem érté­kéből. Békéscsabán, a Szarvai RSE— Gyomai TK találkozón 3X) perc eltel­tével úgy tűnt, hogy a csabai csapat nagyarányú vereséget szenvedett. A gyomaiak szünetben 9:5 arányban ve­zettek. Fordulás után azonban gyors indításokból lő gólt lőtt a Szalvai RSE, míg az összeroppanó gyomaiak erejéből csak egy akció-gólra és egy büntetőből szerzett gólra futotta. Bé­késen nagy lendülettel játszottak a csapatok, talán ennek és az új játék­szabály-értelmezés nem ismerésének következménye, hogy a játékvezető­nek 22 (?) büntetőt kellett ítélnie. Nőknél a kiskunfélegyházi Szilády Kupán való részvétel miatt elmaradt a Dévaványa—Medgyes és a Bcs. Kon­zerv—Gyomai TK találkozó. (Á már­cius 31- és április 4-én lejátszott Gyoma—Tótkomlósi Spartacus osztá­lyozó mérkőzéseket a gyomaiak nyer­ték, így ők kerültek a megyei I osz­tályú bajnokságba.) Nagyszénáson a Bcs. Kötött NB I-es csapata szere­pelt, így nem csoda a textilesek 31:3 arányú győzelme. A feltűnően sokat javult Gy. Harisnyagyár csak nehe­zen adta meg magát a vasutas lá­nyoknak. míg a Bcs. Pamut, a Békés és a Szarvas SC biztosan győzött. EREDMÉNYEK. FÉRFIAK: Szalvai RSE—Gyoma 20:21 (5:9), Bcs. MÁV— Gy. MEDOSZ 26:16 (14:5). Szeghalmi Petőfi—Üjkígyós 16:15 (6:10), Oh. Üveggyár—Szántó Kovács SE 16:13 (9:6). Szarvas.' SC—Bor. Előre 30:12 (18:5), Békés—Csorvás 29:20 (12:10). Bcs. Pamut—Mezőberény 35:22 (11:11). Ifjúságiak: Békés—Csorvás 18:13 (10:5), Szeghalom—Üj Irigy ős 4:21 (3:7)* Szarvas' SC—Bcs. Előre 27:4 (11:2), Ezzel a góllal nyert a Mezőhegyest MEDOSZ férfiesapata a Mezőhegyesi ITSK ellen a medgyesi Felszabadulási Kupán. Fotó: Márton hely bevonásával szeretnék kibőví­teni a részvevők számát. A végeredmény: 1. Bcs. MÁV 8, 2. Oh. Üveggyár 6, 3. Szentes 4, 4. Szarvas SC 2, 5. Szántó Ková-cs SE 0 pontfcaL * SZEGHALMON a járási szakszövet­ség, Körösiadány, Bucsa, Dévaványa, Szeghalom, Okány, Ecsegfalva, Füzes- gyarmat férfi, Bucsa, Körösladány, Dévaványa, Szeghalom, E-csegfalva női csapatainak részvételével rendezte meg a Felszabadulási Kupát. A dön­tőben férfiaknál Füzesgyarmat—Dé- vaványa 13:10, nőknél Dévaványa— Szeghalom 4:2 lett a« eredmény. * ELŐKÉSZÜLETI MÉRKŐZÉS: Test- nevelési Főiskola—Bcs. MÁV 25:25 (14:12). Budapest. V:, Pálmai.* MÄV: Szelcsányi — Szabó, Varga, Eperjes- sy. Gyulai, Duloát, Kovács. Csere: Ráoz, Antal. Bíró, Radnai, Rozsos. Az NB I-es TFSE vette kezébe ae irá­nyítást, s az e*ső félidőben vezetett. Szünet után nagyot javult a vasuta­sok védelme, és a megszerzett lab­dákból, gyors indítással megfordítot­ták az eredményt, s‘ mái- 21:18-ra ve­zettek, amikor a főiskolások kiegyen­lítettek. G: Szabó, Kovács. Antal 4—4, Eperjessy, Gyulai 3—3, Dukál, Radnai. Varga 2—2, Rozsos. Jók: Szabó, Eper­jessy, Gyulai. A MEGYEI I. OSZTÁLY EREDMÉNYEI A férfi felnőtt csapatok idénynyitó­ján valamennyi pályaválasztó csapat Oh. Üveggyár—Szántó Kovács SE 27:5 (8:0), Szalvai RSE—Gyoma 17:15 (9:7)* Bcs. MÁV—Gy. MEDOSZ 14:12 (7:4), Bcs. Pamut—Mezőberény 12:26 (3.T2). Nők: Bcs. Pamut—Eosegf alva 21:6 (12:2), Bcs. MÁV—Gy. Harisnya gyár 9:7 (6:5), Békés—Csorvás 8:5 (5:2), Nagy szénás—Bős. Kötött 3:31 (0:13), Szarvas SC—Bcs. Ruhagyár 20:10 (7:3). Ifjúságiak: Bcs. Pamut—Ecseg- falva 22:5 611:2), Szarvas SC—Bcs. Ruhagyár 9:1 (7:0), Békés—Csorvás 1:14) (1:4), Bcs. MÁV—Gy. Harisnya- gyár 4* (*:4). MNK Hatái ör-Dózsa—Békésszentandrás 5:0 (2:0). Orosháza, 206 néző. V: Győri. Határőr: Gönczi — Horváth, Uhrin, Garamvölgyi, Házi, Zöld, Szabó, Kúti, Varjú, Balogh, Bobvos (Gál). Edző: Lovas Kálmán. Békésszentandrás: Puskás — Balogh, Kiss, Gyulai L Petrás, Tomanyiczka, Babák, Gyulai II, Tóth, Harangozó, Cziglédszky (Bá- gi). Edző: Magyar Imre. G: Balogh 3, Kúti, Varjú. Jók: Garamvölgyl (mezőny legjobbja), Balogh, Zöldi, Hári, Ül. a vendégek közvetlen vé­delme. Ezzel kialakult a megyei négyes dönitő mezőnye. A csapatok jövő hé­ten, április 17-én a következő páro­sításban játszanak: Bcs. Kinizsi— Medgyes egyházi MEDOSZ, Oh. Határ­őr- Dózsa—Mezőberényi Spartacus.