Békés Megyei Népújság, 1968. március (23. évfolyam, 51-77. szám)

1968-03-26 / 72. szám

W68. március 26. Jászberényben is pontot szerzett a Gyulai MEDOSZ — A táblázat élén áll a Bes. Elére és a Bes. VTSK Jászberényi Lehal — Gyulai MEDOSZ 1:1 (1:01 Jászberény, 600 néző. V.- Hon­in edd , szögletarány 16:1 volt javukra, j rendeli. Szán ka. (Medgyesi), Kun. Klemm sokat tévedett, nem adott ■ Gábor. Edző: dr. Kalocsay Géza Tóth. Edző: Buchar László ! foCíTfíCT lágyi, Lovász, Géczi, Szőke, Pét- j ^ (( í óczky, Guti, (Boruzis). Vasvári i —Sz. Dózsa 2:0, SZVSE—Gold- 1:0, CVSE—Kecskemét : meg egy 11-est. Jók: Láza, Papp 1 Szarvas: Huszár — Dóba, (Sza- h rs.,1. Németh, Schneider, ill. Mejer. lontai), Mihály. Keller. Braksza- h. Jászberény: Kohan - Nagy. , To] ,th Mór««, Lelkes. Bodnar. Kóródi. Dómba., Gub tz, J°*ra. Pecha., További eredmények: DVSC- ■ Mü,ler’ Magyar. Antal. Edző:! I-Ulop, Fekete. Moos, Gulyas, K,skun/ h-^ 2; ; Bencsik Gyula. Gyenge színvo-j nalu mérkőzés. A szarvasiak lel- í kés játéka alapján a döntetlen j v!._rvr„ _ ! eredmény igazságos. A 15. perc-í ^ ^ Elektromos ben Bodnár beadásszerü lövését Schwarcz elnézte. 0:1. A 40. perc-1 ben Gerendái a kifutó kapusba! lőtt. A 43. percben egy lövést Hu- ( szár kiütött, és a befutó Sóki a hálóba lőtt, 1:1. A 69. percben G.erendeli felső sarokba tartó fe­jesét látványosan védte a i PORT « SPORT Színvonalas küzdelmek az orosházi birkózóversenyen Nagy F., Nagy J. Edző: Vasvári [ j'.Q Pétéi-. Negyedórás mezőnyjáték után Gulyás a bal sarokba helye­zett, 1:0. A 38. percben Vasvárit buktatták, Szilágyi szabadrúgása azonban fölészállt. Szünet után a MEDOSZ irányított és az 57. percben egyenlített. Nagy J. be­adását Nagy F. középen lekezel 1:1, MGW Debrecen—Sz. MÁV Meztikovácsházi PetiMi— Szentesi KMTE 0:0 Mezőkovácsháza, 1000 néző. V: Győri. Petőfi: Kiss — Csicsely, j szarvasi kapus. Jók: Varga. Papp,; Gajdos, Gigacz, Kenyeres, Olasz, j Balogh, Sókí. ill. Huszár, Mihály, Gábor, Kertmegi. Sári. Pasek. 1 Müller, Antal, le és a kapu bal oldalába lőtt, j (Bányik). Szabó. Edző: Herjeczki í 1:1. Továbbra is a gyulaiak tó-| Kádár — Garai, madtak A 61. percben mmte- ; Gazsj Ambrus Gól Szabó Tbiz szerű akctó végén Wán sarok-jEdző. Lennert Gyuia. Az elsö kai Nagy i. ele talalt, a bal- i félidőt állandó hazai fölény jel­összekötő azonban kapásból fölé- ; lemezte. Azonban a csatársor na- lóbt. Izgalmas volt az utolsó ne- j gyón szétesően játszott, és tehe- gyedóra. A 75. percben Fülöp | tétlen volt az igen jól védekező buktatásáért 11-est ítélt a játék- ! Szentessel szemben. A második vezető. Fekete bal sarokba tartó : félidőben a vendégek teljesen labdáját Barna villámgyore vető- térfelükre szorultak, de öníelál- óessel hárította. ‘ doz°Ä fékezésükkel minden Iá­A találkozón Himrner es So- ben «rU _ jogosan _ klállítot. mos sérülésé miatt nem szere- j t.-lk pelhetett, sőt a 20. percben Guti A Petőfi mezőnyfölényét jel- is harcképtelenné vált. Ennek j jemzi a 19:l-es szögletarány. A ellenére — különösen a máso- j játékvezető jól kézben tartotta a dik félidőben — ragyogóan ját- j mérkőzést. Jók: Gajdos, Ken.ve- saott a MEDOSZ. Honti többször res, ill. Kádár, Lindák. &TK “S* SS.*t5 j •**­Gy., illetve Barna, Szilágyi, Vas- i S23ÍVBf SE 3.3 (3.1) vári és a két Nagy. „„ . . ,, „. . Mezőhegyes. 400 nezo. V: San. Rpc Flnrp —Pán7iinvür «ÍF Kinizsi: Argyelán — Kató, Hem­öcs. nőre renzugyor ző Kolozsj Bakaij (Egn) Nagv l.D lU.U) L., Csizmás, Kiss, Dúl. Varga. Békéscsaba, 3500 néző. Vezette: j Nagy M. Edző: Marosvölgyi Ká- Klemm. Előre: Tóth — Kvasz, j roly. Szalvai: Neller — Urda, Láza, Szűcs. ■ Papp I., Kiss, Mé- j Gaál, Kontha, BrakSzatórisz, , 2a- ^; szár, Zahorán, Német, Schneider, ! v°őü. Papp, Szenteszki. Kraázrü,; ga^ Száraz, (Berták)? Edző: Pillér ,• Mukorai. Edző: Weinér Sándor. Pénzügyőr! Mejer _ j Pál. Tízperces mezőnyjáték utón _ , . ” 1 nemi szerencsevei vezetéshez ju­Tan, Tolna., Tente, Mészáros, ■ (ütl a hazai csapat. Varga révén Kisházi, Torma, (Balogh)y Koroly. i n \ 32. percben Kiss 10 méter- Bihámi, Sülé. Tóth. Edző: Tóth, ,.5] szép gólt lőtt. 2:0. A 40. perc­György. A második percben Szá- ben szögletet rúgott a Szalvai, Gyarmati. Spartacus: Winter ráz nagy helyzetben a labda alá melyből Brakszatórisz hatalmas; Harmati. Kohul 11. Pauló, Ko-j futott. Nem sokkal később Né- gólt lőtt, 2:1. Egy perccel ke- ’ vács, (Vigh), Hoffmann, Zolnai,, meth bombáját ütötte szögletre | sőbb Csizmás növelte a hazaiak Solymosi, Krcsmarik. Drenyovsz- Mejer Ellentámadás során Láza • előnyét, 3:1. Szünet utón csabai j ki>' Kohut I. Edző: Kóta György, az utolsó p,Hallatban szerelte Sü- j föíény Makuít kh A 49. percben : MEDOSZ: Dudaszeg. (Török) - ; lét A 15 nercben Németh a 25. I szabadrúgásból Kraszm. majd a Erdélyi, Rizsányi, (Borok), Teke- C 1 r i- . ' tA..ni ; 75. percben Szenteszki rúgott gólt te, Gábor, Borsos, Kovács. Ma­percben Papp I. lövése csa érintés nélküli szögletből. 3:3. dácsi. Tóth. Engelhardt. Kérész-, a kapufán. Szünet elolt Nemeth A mulatott játék alapján az tes. Edző: Arnóczky József. Meg- a kifutó kapusba vágta a láb- eredmény igazságos. Mintaszerű | lepetésre a vendégek kezdtek! dát. Fordulás után sem csökkent j játékvezetés. Jók: Bakai, Dúl, jobban. Winter Tóth lövését csak j a csabaiak nyomása. Az 55. i Varga, Nagy, ill. Gaál. Brakszató- nagy bravúrral tudta hárítani, percben Németh-et a 16-oson be- rísz (a mezőny legjobbja), Szén- a 30. percben Drenyovszki nyé­lül felvágták, a játékvezető azon- j teszki. sett labdája a kapus lába között ban a 16-osról rúgatott szabad- ......... a hálóba vánszorgott. 1:0 Szünet; rúgást. A Pénzügyőr teljesen be- Kun Béla SE OfOShaZI KlIllZSi után Kohut I. Zolnau Kohut 1; A ™. mm* : 2:0 (Ml : , elől szögletre mentettek. A be Kiskunfélegyháza, 800 néző. V: Tóth 11-esböl szépített, ívelést Bartók a kapufára fejelte.. Kormányos. Kun Béla: Petrecz — j ...H fölényben levő s a labda Németh elő került, s a 1 Kapoli, Zömmel, Tóth. Szilágyi. >. ^££^6^; középcsatár a hálóba lőtt 1:0 Kérdő, Mixtai. Varga. Magyar. • *en az aranvban is megérde- Amintáz várható volt. a PénZ- Csermák. Szabó. Edző: Takács! melték a győzelmet. Jók: Kohut ügyőr teljesen védekezésre ren- ; István. Kinizsi: Ujj — Popity. i solymosi. Hoffmann. Winter, dezkedett be. A csabai csatárok ; Fusch, Halupa, Papp, Szabó, Ka- ^ . m Keresztes, Tóth, Fe­. suba Szűcs, Tun, Fejes, Karad.., Madácsi. — , rf°ecyen aan£üZSellenfelek° kS- Tovább, eredmények: Hódme: > ke8-vejbe 1“ÍI “'"kSÄ nagy gólhélyzetet kihagyott. A : SE 1:1. K.skunhalas-Szegedi Előre nagyobb gólarányu 8y°- , második félidőben feljött a hoif- AK 0 zeimet érdemelt volna, hiszen a : védcsapat. A 65. percben Cser-i . ,.., mák lőtt gólt. 1:0. Utána ered- | Qél-kfilCtl CSOPOft allPSa ménytelen Kinizsi-rohamok kő- j vetkeztek. A 88. percben Zemmel 1 a kiállítás sorsára jutott. A 89. a i Bcs. VTSK—Sarkadi Kinizsi 2:1 (1:t) Békéscsaba. 1500 néző. V:Tóth' dr. VTSK: Krátki — Szarvas. Fé­lix, Frankó, Havasi. Bodó. Sar- kadi, Varga I., Rajki, Varga II, Kalcsó, (Hegedűs). Edző: Dombó­vári György. Kinizsi: Erdélyi; (Kozma) — Pozojevicz, Juhász. Tobai. Gurzó, Boros, (Fábián). J Kocsis, Varga, Kovács, Nagy, | Kiss. Edző: Medovarszky János. Három csabai szöglet utón, a 18. percben Vargát buktatták, a 11-est Szarvas értékesítette. A másik oldalon Kiss lövését Krátki csak másodszorra tudta megsze­rezni. Később Kalcsó és Bodó veszélyeztetett. A 43. percben Kovács nagy helyzetben Krátkiba vágta a labdái. Az 52. percben Varga II a hálóba lőtt, 2.0. A 67. percig három VTSK-helvZiet maradt ki. azután fölénybe ke­rült a Sarkad. Fábián szépített. 2:1. A vendégek a hajrában csak­nem kiegyenlítetlek. Kemény mér­kőzés. két ellentétes félidővel, kitűnő játékvezetéssel. Jók: Krát­ki. Frankó, ill Pozojevicz, Var­MeziHierényi Spartacus— Mezőhegyesi MEDOSZ 4:1 (1:0) Mezőberény, 1300 néző. Szombaton és vasárnap ren­dezte meg az Orosházi Spartacus az országos I—II—III. osztályúak szabadfogású birkózó versenye! Orosházán. A versenyre várakozáson felül 56 birkózót nevezett be 12 spor- j kör, részt vett a küzdelmekben a j magyar válogatott keret, vala­mint 14 nagy tudású szovjet bir­kózó is. Az MBSZ-t Maróli János kép­viselte. A magas színvonalú verseny végül az esélyesek győzelmével ért veget. A szovjet birkózók kö-I zül Markov győzött Bolond Imre előtt. Sajnálatos, hog.v mindkét nap csupán 20(1—200 -főnyi közönség volt kíváncsi a nemzetközi via- da Ira. Eredmények: Lepkesúly: 1. Er­dős (Bp. Honved). 2. Karubin (szovjet). 3. Gál (Bp. Spartacus). Légsúly: Gonda (DVTK). 2. Idei (FTC), 3. Nagavaradi( Szondi SE) Pehelysúly: 1. Rusznyák (Bp. Honvéd). 2. Derecsenkó (szovjet), 3. Bereczki (Szondi SE). Köny- n.vúsúly: 1. Búzás (Bp. Honvéd). 2. Varga I. (DVSC), 3. Rideg (Szondi SE). Vállósúly: 1. Bajkó (Vasas). 2. Makarov ( szovjet), 3. Kaliszkv rFTC). Középsúly: 1. Hegedűs (Vasas), 2. Marcsenko (szovjet), 3. Csábi (BVSC). Fél- nehézsúly: 1 Csatári (Bp Hon­véd). 2. Maróti (Bp. Honvéd), 3. Antapeczkii (szovjet). Nehézsúly 1. Markov (szovjet), 2. Bolond (Oh. Spartacus), 3, Visonszkij (szovjet). v t-onda leiül támad a légsulyuak döntőjéhen. mm (Fotó: Gyevi) Az NB ll-ért Kosárlabda Mezöberényi Vörös Meteor— Bp. Szolgáltató Spartacus 59:53 (25:38) Női. Budapest. Vörös Meteor: Zsedényi, Fazekas, Gál. Kiss— Jovák, Litauszki. Csere: Nádas, Bánszky I., Guba, Mátrai, .Taku- sovszki, Dezsőik Edző: Molnár Miklós. Az elsö félidőt három ponttal nyerte az ellenfél, ekkor még mindig érezhető volt a he­rényiek játékán az NB H-es ru­tin hiánya. A második félidőben már sokkal jobban ment az em­berfogás, s fokozatosan javult fel a Meteor játéka és öt perccel a befejezés előtt átvették a veze­tést. Ha taktikailag javulnak, né­— A totó 12. heti eredményei: x 1 12111x12222 1. Egy fogadó ért el telitalálatot, nyereménye 721 966 forint. A 12 találatos szelvényekre 5754. a 11-esekre 212. a 10-esekre .ÍR forint nyeremény jut. hány kemény mérkőzés után ko­molyabb erőkifejtésre is képesek lesznek a herényiek. Különösen Litauszky játszott remekül. Ld: Litauszki 23, Fazekas 14, Zsedé­nyi, Gál 8—8, Nádas 6. Miskolci EAFC— Békési Vörös Meteor 91:58 (51:25) Férfi, Miskolc. Bekét« Labor- czy, Békési, Qz. Veres I.. Perdi, Jakucs. Csere: Zima, Cz. Veres II.. Cs. Varga, Kertész. Edző: Békési Mihály. Nagyon idegesen játszott a békési csapat, így a főiskolá­sok elhúzhattak. Szünet után va­lamelyest javult a Meteor játéka. Ld: Cz. Veres I. 22, Békési 13, Zima 12, Jakucs 7, Laborczi. Cz Veres II. 2—2. Teke Bcs. Spartacus— Zirci Petőfi 7:1 (2186:1832) Női, Békéscsaba. Fölényesen nyert a csabai csapat. Legjobb dobók: Kovács I. 425. Gráczikné 397. Hilf sári 370, ill. Wurst 33« fával. nem találták meg e taktika el lenszerét, emellett Mejer jól védett és a szerencse is fogadta. A hihetetlenül lelkes n Keleti csoport állása 1. Bcs. Előre 2 2------­2 . MCrM Debrecen 2 2------­3 . Gázművek 2 1 1 — 4. Gyula 2 1 1 — >. Cegléd 2 1 — 1 6. D. Elektromos 2 — 2 — Jászberény • 2 ~ 2 "" kistext 2 — 2 — Szegedi Dózsa 2 1—1 SZVSE 2 1—1 11. DVSC 2 1 — 1 12. Kfélegyháza 2 — 11 13. Goldberger 2 — 11 14. Kecskemét 2 — 11 15. Sz. MÁV •j — 11 it. pénzügyőr 2 — — 2 3;1 -j percben Csermák beállította i ’ végeredményt A második félidő alapján j _ 2 - i:t 2 Kun Béla SE megérdemelte a 3:3 2 j győzelmet. A játékvezető sokat 2:2 a j bizonytalankodott. Jók: Kérdő, 3:3 2! Mixtai, ill. Szabó, Fusch, Papp. \\ Szegedi Spartacus— Szarvasi Spartacus 1:1 (1:1) l qed: Schwarz — Varga, Papp 2 - - 2 o:2 -1 Tóth, Bácskai, Balogh, Sóki, Ge- *«• oh’ Kinizsi 1. Bcs. VTSK 2 2 — — 3:1 4 2. Kun Béla SE 2 2 — — 5:2 4 3. Mezőkovácsháza 2 1 — — i:o 3 4. Szentesi KMTE 2 1 1 — 3:l 3 1 5. Kossuth SE 2 1 1 — 2:1 *i 6. Szegedi AK 2 1 1 — 3:2 3 , 7. Szalvai SE * 1 1 — 4:3 ,3j 8. Mezőberény 2 1 — 1 4:2 2 9. Szarvasi SC 2 — 2 — 1:1 2 , Hmv. MEDOSZ 2 — 2 — 1:1 2 11. Mii. Kinizsi 2 — 1 1 5:6 1 j 12. Sz. Spartacus 2 — 1 1 2:4 1 13. Kh. MEDOSZ j — 1 1 0:1 14. Mh. MEDOSZ 2 — — 2 3:7 15. S. Kinizsi 2 — 2 1:3­1«. Oh. Kinizsi 2 — — 2 0 :3-1 Csapata legjobbja volt a Bcs. Előre—Pénzügyőr mérkőzésen a budapesii Mejer. Képünkön Mészár elöl ment bátor kivctőclcssel a Pénjjigyör kapus*-