Békés Megyei Népújság, 1967. november (22. évfolyam, 258-283. szám)

1967-11-01 / 258. szám

1M7. november 1, 7 Szerda Szinte behozhatatlan aSzarvasiSCelőnye — Kis csapatok nagy bravúrja — SZARVAS—BCS. MÁV 3:2 (3:1) Békéscsaba, 200 néző. V: Horváth. Szarvas: Huszár — Doha, Mihály, Kel­ler, Osgyán, Lelkes, Ficzere, Müller, Biraxabórlsz, Raszlk, Farkas. Edző: Benostk Gyula. MÁV: Gaiál — László, Andó, Nagy, Palyusfk, Relnholoz, Tí­már, Okos, Lukácsi, Tart, Belanka. Edző: Gyócsi László. Szarvasi támadá­sokkal indult a mérkőzés, a 10, pere­ben Müller szerzett vezetést, a Jobb- össizekőtő négy perc múlva Isméiéit, 2:0. A 17. percben Bcaxatórtsz szabad­rúgása került a vasutas kapu bal alsó sarkába. A szarvasiak ezután kis­sé kiengedtek, s ezt Tart ki Is hasz­nálta, 3:1. Fordulás után á MÁV nafy lendülettel támadott. A 70. percben 11-esböl Belanka talált a hálóba, 3:2.. A hátralevő 20 percben teljesen beszo­rult a szarvasi együttes. BÉKÉS—BCS. AGYAGIPAR 3:2 (3:1) Békéscsaba. .300 néző. V: Bontoytcs. AMTE: Valentinyi — Ttaróezy, Bie- Mk, Urdu, vases, Mitykó I, szabó, Schaffer, Molnár, Bíró, Pauló, Edző: Wolnar Bál, Békés: Jenéi — Török, Kun, Acs. Fark»», pataki, Pikó, Nagy, Vágási, Tuá'ka, Méhes. Edző: Jenéi Sándor, A békésiek nyomban vódekt'- zésre rendezkedtek be, de előretolt, gyors csatáraikkal már az első negyed, ólában eldöntötték a mérkőzés sorsát. Előbb Vágási, nem sokkal később Pi­kó, aztán ismét Vágási futotta le a csabai védőket és szerzett gólt, 3:0. Ezután a harzai csapat fölénybe került, de sók helyzetéből csak Schürfer után tudott sziépíténl. Fordulás után szinte végigtámadta a 45 percet az Agyag- ipar. A békésieknek csak egy helyze­tük vált, míg a hazaiaknak jó néhány, azonban csak a hajrában Bitó lej eső­vel tudtak szépíteni, 3:2. BCS. KINIZSI—DOBOZ 3:0 (0:0) Békéscsaba, 150 néző. V: Vidó. Ki­nizsi: Bíró — Szikora. Fábián. Ko In­ner Vozár, Vaszkó, .Dudás, Bánki, Lehoczkl, Petrovszkd, Szafflán. Edzó: Szarvas György. Doboz: Szűcs — Kom­lóéi, Kies, Klapka, Bodzás, Békési. Molnár, Kiss, Szatmári I, Szatmári H, Váradi. Edző: Hrabovszki János. A doboziak léptek fel támadólag, majd mindkét kapu. előtt adódott helyzet, azonban a csatárok nem tudtak egyet sem kihasználni. A 34. percben Bánki szabályos gólját nem adta meg a já­tékvezető. Szünet után a szél a Kini­zsit támogatta. A 61. percben Vozár | fejelt a hálóba, 1:0. A 73. percben Le- S hóczkl egyéni játékkal lőtte a második i Kinizsi-gólt. A 81. percben Ismét Vo- } zár talált a kapuba, 3:0. SZEGHALOM— SZÁNTÓ KOVÁCS SE 4:3 (1:0) Orosháza, 80 néző. V: Szarvas M. Szeghalom: Veres — Szabó, Bérezi, Csiga, Gurmad, Túri, Dajka, Boruzs, Rigó, Losoncai, Papp H. Edző: Farka- slnszkl András. Szántó SE: Sárközi — Gábor, Vámosi, Felföldi, Formann, Csirke. Tóth L„ Gyimesl, Tóth J„ Csor­dás, Karmait. Edző: Páll Sándor, A 19. percben Losoncai 20 méterről la­posan lőtt a kapuba, 13). A hazaiak csak szögletekkel veszélyeztettek, de szünet után az 53. percben Csordás a jobb szélen elfutva egyenlített, hat perc múlva szöglet után Vámost fejelt gólt, 1:2. A ©0. percben Boruzs sarok­rúgása úgy jutott a hálóba, hogy köz­ben Sárközit akadályozták. A játék- j vezető mégis gólt Ítélt, 2:2, A 66, perc­ben az újabb szeghalmi szögletet Papp If — most szabályosan — fejelte a há­lóba, 3:2. A 76. percben Veres hl báj á- | ból Tóth L. az üres kapuba gurított, 3:3. A 7». percben Túri 20 méteres óri­ási lövése a szeghalmiak győzelmét Jelentette, 4:3. A Szeghalom ennyivel Jobb volt. BATTONYA—GYOM A 2:0 (1:0) [ Battonya, aoo néző. V: Nagy Imre. ! Battonya: Berki — Major, Kabát; Ar- I mán, Czárity, Farkas, Balogh II, Lu­kács,' Balogh I, Nyima, Somogyvári. { Edző: Kabát László. Gyom»: . Hunya I — Szendrei, Gonda, Jánovszki, Dajkó, Bélteki, Bácsi, Nyilas, Kiss, Domokos, Ráez. Edző: Putnokl Elemér. Kiss ha- | talmas lövését Berki nagy bravúrral | védte a 8. percben. Azután feljött a Battonya, fölénybe került és a 35. I percben az előrehúzódott Armán nagy góljával vezetést szerzett. Szünet után Is a hazaiak támadtak többet, már a 43. percben újabb gólt lőttek. Nyírna j lövése a védőkről vágódott a hálóba, [2:0. A vendégek nem adták fél, de a lelkesen, nagyon jó erőben küzdő bat- tonyaiak hálóját neim tudták bevenni. KONDOROS—TÓTKOMLÓS 2:1 (1:0) Tótkomlós, 250 néző. V: Szarvas. Kondoros: Agfalvi — Szappanos, Ka- subá, Jantytk, Hanyecz, .Karsai, Opa- úszki, Csicsely, Jankovics, Plesovsz­évm 26. sz. Állami építőipari vAllalat ■ , AZONNALI BELÉPÉSSEL ALKALMAZ kőműves, ács, kövező fűtésszerelő, ív- és lánghegesztőket, vasszerkezeti lakatos ki, Kukely. Edző: Sail Béla. Tótkom­lós: Rimovszki — Szabó, Tószegi, Gyi- vicsán, Balázs, Paulik, Majoros, Ma- tajsz, Pásztor, Bugyinszkl, Bokros. Edző: Karasz János. Hosszú ideig Idegesen játszott mindkét csapat, ami érthető, hiszen nagy volt a tét. A 38. percben tótkomlósi támadások köze­pette Opauszki beadását Csicsely fe­jelte be, 1:0. Szünet után jobban kez­dett a hazai csapat, de az 56. percben Opauszki átemelte a labdát Gylvl- csán felett, s utána könnyedén lőtt a kifutó Rimovszki mellett a hálóba, 2:0. A 61. percben Bugyinszkl sza­badrúgása meghozta a szépítést, 2:1. TOVÁBBI EREDMÉNYEK Sarkadl SZMSE—Csorvás 2:1, Bé- késszentáíidrás—Medgyes 2:1. IFJÚSÁGIAK Tótkomlós—Kondoros 2:1, Battonya— Gyoma 0:0. Szántó SE—Szeghalom 2:2. Kinizsi—Doboz 4:0. AMTE—Békés 0:5. MÁV—Szarvas 3:0. Bszentandrás —Medgyes 3:0. Sarkad—Csorvás 1:2. A FORDULÓ VÁLOGATOTTJA Berki — Major, Kabát (Battonya), Csiga (Szeghalom), Vozár (Bcs. Kini­zsi), Lelkes (Szarvas), Pikó (Békés), Bánki (Bcs. Kinizsi), Vágási (Békés), Losonczi (Szeghalom), Váradi (Do­boz). A TARTALÉKCSAPAT Agfalvi (Kondoros) — Szikora (Bcs. Kinizsi), Mihály (Szarva«), Armán (Battonya), Palyusik, Reinholcz (Bcs. MÁV), Tóth L. (Szántó SE), Csicsely (Kondoros), Kiss (Gyoma), CsoTdás (Szántó SE), Rácz (Gyoma). fl bajnokság állása 1. Szarvas 26 17 6 3 63:20 40 2, Bcs. Agyagipar 27 15 4 8 52:30 34 3, Gyoma 27 14 6 7 46:28 34 4. Szeghalom 27 14 6 7 60:42 34 5. Bcs. MÁV 27 13 6 8 44:41 32 6. Békés 27 12 7 8 59:42 31 7. Bcs. Kinizsi 27 10 7 10 50:37 27 8. Medgyesegyh. 27 10 7 10 43:39 27 9. Csorvás 27 8 10 9 41:46 26 10. Szántó K. SE 27 8 8 11 38:48 24 11. Doboz 27 10 4 13 42:61 24 12. Bszentandrás 27 7 9 11 36:46 IS 13. Kondoros 27 9 5 13 28:52 23 14. Battonya 27 8 6 13 22:31 22 15. Tótkomlós 27 6 5 16 31:43 17 16. Sarkad! SZMSE 26 3 6 17 29 :69 12 A Szarvasi SC—Sarkadi SZMSE mér­kőzést ma játsszák le. IFJÚSÁGIAK 1. Békés 27 21 3 3 89:28 45 2. Bcs. Kinizsi 27 18 5 4 85:31 41 3. Bcs. MÁV 27 15 6 6 65:30 36 4. Tótkomlós 27 12 9 6 61:27 33 5. Szarvas 25 15 3 8 71:38 33 6. Gyoma 27 14 5 8 66:34 33 7. Bcs. Agyagipar 27 15 1 11 73:60 31 8. Szeghalom 27 11 4 12 57:51 26 9. Medgyesegyháza 27 11 4 12 51:55 26 10. Kondoros 27 10 6 11 47:35 26 11. Battonya 27 10 5 12 54:40 25 12. Bszentandrás 27 8 5 14 30:34 21 13. Szántó K. SE 27 9 2 16 41:93 20 14. Csorvás 27 5 6 15 48:67 16 15. Sarkadi SZMSE 25 3 2 20 18:92 8 16. Doboz 27 2 2 22 20:158 6 szakmunkásokat, kubikosokat, betanított kövezőkot, segédmunkásokat TERMELŐSZÖVETKEZETI TAGOKAT SZERZŐDÉSSEL ALKALMAZUNK. Bérezés: teljesítménybér — szállás, étkezés biztosítva. JELENTKEZÉS: DUNAÚJVÁROS, KENYÉRGYÁR U. 1. 673 Garasin Rudolf Vörössapkás lovasok (V isszaemlékezés) Ára: 25,— Ft Új kor nyitánya (Magyar írók és költők a Nagy Októberi Szocialista Forradalomról) Ára: 34,— Ft Szerafimovics Vasáradat (Regény) Ára: 25,— Ft Szovjetunió (Útikönyv) Ára: 10O,— Ft Isaac Babel Lovashadsereg és egyéb elbeszélések Ára: 12,— Ft Leyda Jay Régi és új Az orosz és a szovjet film története Ára: 49,— Ft Kaphatók minden könyves­boltban és üzemi könyvter- j észténél. ____________ x Hölgyek és urak A szellemes humorú olasz film tükröt tart azon hölgyek és urak elé, akik szívesen letérnek az erények fennhangon hirde­tett ösvényéről. Bemutatja a gcrlai Körzeti mozi november l-töl 3-ig. jiiiiiuimiuimiiiiimiiimiiwiuimwuumiiuuuiuuuiuummimuiiimiiiiimmiiiiiiiimimiiimiiiu Magyar tv 17.30 Hírek. 18.03 Sokszemközt. Ak­tuális ipari riportműsor. 18.35 A for­radalom művészete. Kisfilm. 19.05 Hazai tükör. Aktuális jegyzet. 19.10 A változó Zselic. Riportfilm. 18.30 Esti mese. 19.40 Kubai ritmusok. Filmösz- szeállítás. 20.00 Tv-Híradó. 20.20 Tiszta tavak. Magyarul beszélő szovjet film. 21.35 Spartak Trnava—Uj pesti Dózsa. Közép-európai Kupa-döntő labdarugó- mérkőzés II. félidejének közvetítése Trnavából felvételről. 22.20 Tv-Hir- adó — 2. kiadás. Román tv 17.00 Gazdasági krónika. 17.30 Gyer­mekműsor. 18.00 Harminc perc fiata­loknak. 18.30 A tv esti híradója. 18.50 Idő járás jelentés és hirdetések. 19.00 Rajzfilm. 19.10 Népdalénekesek kon­certje a tv-nézők kérésére. 19.40 Do­kumentumfilm. 20.00 Előzetes. 20.15 Francia film: Felvonó a vérpadra. 21.35 Könnyűzene Roberto Cogoi bel­ga énekessel. 21.50 A tv éjszakai hír­adója. 22.00 Műsorzárás. Jugoszláv tv 17.25 Népszerű tudományos film. 18.15 Gyermekműsor. 18.00 Húszmillió. (Riport.) 19.30 Tv-posta. 20.40 Filmhír­adó. 21.40 zenei műsor. Mozi Békési Bástya: fél 5-kor: Teenager party, 6 és 8-kor: Tom Jones. Békés­csabai Brigád: Stan és Pan, a nagy nevet tetők. Békéscsabai Szabadság: Regényes élet. Békéscsabai Terv: Szó­lítson ügyvédnek. Gyomai Szabadság: Gábor diák. Gyű ai Erkel: Dákok. Orosházi Béke: 5 órakor: Viva Maria, 7 órakor: Háború és béke I. Színház November 1-én, szerdán este fél 8 órakor Szeghalmon: ÖN IS LEHET GYILKOS November l-éri. szerdán este 7 óra­kor Békéscsabán: VÁLJUNK ELI (Déryné-bérlet) Rádió KOSSUTH RADIO: 8.22 Zenekari muzsika. 9.10 Evelyne Dórát énekel. 9.34 Szabadakadémia.' 10.10 • Verbunko­sok, népdalok. 10.55 Orvosi tanácsok a gyógyszerekről. 11.00 Iskolarádió. 11.30 A Szabó család. 12.15 Tánczenei koktól. 13.03 Válaszolunk hallgatóink­nak! 13.10 Részletek Saint-Saens ope­rájából. 13.54 Pol-beat. 14.04 Haydn: Népdalfeldolgozások. 14.15 A nagy ten­geri kígyó. Andersen meséje. 14.35 Is­kolai kórusok énekelhek. 14.45 Pálya- választás. 15.00 Spartak-Trnava—U. Dózsa KK-döntő. IX. félidő. 15.50 Rá­dióegyetem.. Zenei tagozát. 16.4Í Miért Szép? Arany János Bolond Istók c. elbeszélő költeménye. 17.17 Zenés be­szélgetés Kemény Egonnal. 18.00 Láto­gatás a Csongrádi Állami Levéltárban. 18.24 A Mószkvai Filharmonikus zene­kar Csaj kovszkij-hang versenye. 20.15 A Stúdió 11 nyilvános hangversenye a stúdióban. 20.55. Gondolat. A Rádió Irodalmi lapja. 21.35 Népdalok. 22.20 A hanglemezbolt könnyűzenei újdon­ságai. 22.40 Vezető közgazdászok Ír­ják . . . 22.50 Rossini operáiból. 0.10 A jazz kedvelőinek. PETŐFI RADIO: 10.00 Verdi: Na- bucco. 12.15 Artemizia. Barát Endre elbeszélése. 12.35 Schubert: g-moll vo­nósnégyes. 13.02 Könnyűzenei híradó. 13.32 Iskolarádió. 14.08 Spartak-Trnava —Ü. Dózsa I. félidő. (A második fél­idő a Kossuthon.) 14.45 Körmendi Vil­mos táncdalaiból. 14.55 Margaret Ty- nes énekel. 15.15 Bárdosi Nemeth Já­nos versel. 15.20 Délutáni frissítő! 16.05 Népszerű hegedűmuzsika. 16.20 Nyolc órától — tíz percben. Müller Tibor riportja. 16.30 Honthy Hanna j énekel. 16.45 Fúvószene táncritmusban. 16.55 Orvosi tanácsok a gyógyszerek­ről. (Ism.) 17.10 Márkus László énekel. 17.30 Artur Rubinstein Chopin-mazur- kákat zongorázik. 17.40 Katonadalok, csárdások. 18.10 Tánczene. 18.30 Hang­képek a Magyar Irodalomtörténeti Társaság veszprémi vándorgyűléséről. 19.00 A Weiner vonósnégyes játszik. 19.30 Népi zene. 20.25 ökölvívó ŐRT. 20.30 A Magyar Rádió és Televízió I énekkara énekel. 20.41 Katona-barát­kozások a senki földjén. 21.01 Szóra­koztató énekegyüttesek műsorából. URH: 18.10 Tánczenél koktél. 18.55 Részletek Wagner-operákból. 19.50 Fúvós kamarazene. 20.33 Uj leme­zeinkből. 21.35 Montreux-i Jazzfeszti- vál, 1367. II. rész. 22.18 Orgonamuzsika. Közületek munkaerőigénye A Békéscsabai Hűtőház női segéd­munkásokat alkalmaz azonnali be­lépéssel. 674 Élelmiszerkereskedő segédeket, gya­korlott gépírónőt és áruszállító túrázó­kat azonnal felveszünk. Szolnok—Bé­kés megyei Élelmiszer és Vegyiäru Nagykereskedelmi Vállalat, Békéscsa­ba, Csorvás! út. 735 A Békés megyei Tanácsi Építőipari és Tatarozó Vállalat azonnali belé­pésre keres bádogos, vízvezetéksze­relő, központifűtés-szerelő, asztalos, . bognár, kőműves szakmunkásokat és segédmunkásokat. Különböző előnyös bérforma és közvetett juttatásokat a rövid időre szóló szerződés mellett is, érvényesít a vállalat. Jelentkezni le­het a vállalat központjában, Békés> csaba, Kétegyházi út 1921/2. 671 A Budapesti Lakásépítő Vállalat azonnal felvesz budapesti munkahe­lyekre kőműveseket, ácsokat, köny- nyügépkezelőke*, villanyszerelőket, kubikosokat és férfi segédmun­kásokat. Különélés! díjat rendelet szerint fizetünk. Munkásszállást és napi kétszeri étkezést biztosítunk. Tanácsigazolás és munkaruha, szak­munkásoknak szerszám szükséges. Jelentkezés: Budap°st V., Kossuth Lajos tér 13—15, földszint. 622