Békés Megyei Népújság, 1967. október (22. évfolyam, 232-257. szám)

1967-10-17 / 245. szám

1967. október 17. 7 Kedd H Gyulai MEDOSZ otthonában győzött, a Bcs. Előre Idegenben szerzett értékes pontot Két megyei rangadó ax JVB Ili-ban Budai Spartacus-Bcs. Elére 0:0 Budafok: 300 néző. V: Hon ti. Előre: Kucsera — Kvasz, Lita- uszki, Szűcs, Papp, Kiss, Ra- konczás, Hoffmann, Batke, Za- horán, Száraz. Edző: Szombati György. Az első 20 percben ál­landóan a Spartacus rohamozta az Előre kapujált. A 7. percben Pál viharzott el és beadását 5 méterről kapásból Mentrát csú­nyán mellélőtte. A 20. percben Csicsman óriási 25 méteres sza­badrúgását kellett Kucserának hárítani. A 24. percben újra Mentrát lövése süvített el Ku­csera kapuja előtt. A /széllel szemben játszó Előre lassan, át­vette a játék irányítását és a hátralevő időiben egyenrangú el­lenfele volt a hazad együttesnek. A 43. percben Zahorán 25 mé­terről óriási kapufát lőtt, a ki­pattanó labdát a teljesen üresen álló Száraz három lépésről az égbe lőtte. A második félidőben most már széllel játszó csa­baiak irányították a mérkőzést, sajnos a nagyobbnál nagyobb helyzeteket is elkapkodták. A 65. percben Zahorán szögletét a ka­pus kiejtette és Batke két lépés­ről fölélőtt. A 70. percben Bat­ke a tisztán álló Hoffmann elé játszott, aki öt lépésről mellé- ' durrantott. Az utolsó negyedórá­ban állandóan a Spartacus tér­felén folyt a játék. Három perc­cel a befejezés előtt az előretörő Papp öt lépésről mellégurított. A látottak alapján a csabaiak a győzelmet feltétlenül megérde­melték volna. A közvetlen vé­delem, valamint a fedezetek is felülmúlták önmagukat, a csatár­sorban Zahorán játszott átlagon felül, a csatársor többi tagja is nagyon- akart, sajnos, a gólhely­zeteknél sorra elhibázták. A já­tékvezető megengedte a kemény játékot és ennek következménye Bakonczás 73. percben történt sé­rülése. Az Előre játékosai ezen a mérkőzésen lelkesedésből ki­tűnőre vizsgáztak. Gyulai MEDOSZ —Goldberger 3:2 (1:0) Gyula, 1600 néző. V: Schopp. MEDOSZ: Csomós — Géczi, Szi­lágyi, Stefanik, Sás, Rajki, Dá­vid, Nagy F., Boruzs, Himmer, Urbán. Edző: Szigeti István. Nagy fölénnyel kezdett a hazai csapat, j Sorozatos MEDOSZ-támadások j után a 36. percben Urbánt lökték | a büntetőterületen belül. A bűn- j tetőt Himmer értékesítette, 1:0. i mm Szünet után ismét a MEDOSZ percei következtek, az 50. perc­ben Himmer nagy helyzetben hi­bázott. Az 52. percben Himmer vezette a labdát, a védők nem támadták meg, s mintegy 30 mé­terről a felső sarokba lőtt, 2:0. Néhány perccel később Urban váratlanul megugrott és a bi­zonytalankodó védők mellett a felső sarokba lőtt, 3:0. Ez az eredmény (túlságosan megnyug­tatta a hazaiakat és ismét „elő­jött” a lestaktika, amely majd­nem egy pontjába került a gyu­lai csapatnak. A taktikai fegye­lem betartásából ezen a mérkő­zésen rosszul vizsgázott a gyulai együttes. A lelkes Goldberger Ignácz két kiugrásával szépített az eredményen, 3:2. Jók: Stefa­nik, Sás, Himmer, Urbán, illet­ve Zemmel, Vettlényi, Ignácz. Kiskunfélegyházi Vasas —Mezökovácsházi Petőfi 3:2 (1:1) Kiskunfélegyháza, 1500 néző. V: Radó. Petőfi: Budácsik — Csepregl, Gajdos, Bányik, Ke­nyeres, Gigacz, Gábor, Olasz, Boné, Sári, Pasek. Edző: Her- jeczki József. A hazai csapat so­kait támadott, a vendégek el­szántan védekeztek. A győztes gól a 90. percben esett. G: Bo- hács, Ézsi, Adám, ill. Gábor, Bányik. Jók: Cserkó, Kelemen, Bohács, ill. Budácsik (a mezőny legjobbja), Gajdos, Gábor. További eredmények: Szolnoki MTE—Martfűi MSE 3:0, Ceglédi VSE—Szolnoki MÁV 2:2, Szege­di VSE—Pénzügyőr SE 2:2, K1STEXT—Jászberény 6:2, Kecs­keméti TE—MGM Debrecen 0:0. B Keleti csoport állása 1. Szolnoki MTE 25 18 5 2 52:16 41 2. Szegedi VSE 25 13 8 4 55:37 34 3. Budai Sp. 25 13 5 7 45:26 31 4. Kecskemét 25 9 9 7 22:21 27 5. Jászberény 25 10 7 8 37:37 27 6. Cegléd 25 11 4 10 30:30 26 7. KISTEXT 25 10 5 10 44:32 25 8. Szolnoki MÁV 25 8 9 8 42:33 25 9. Gyula 25 10 4 11 32:43 24 10. Pénzügyőr 25 10 3 12 45:46 23 11. MGM Debrecen 25 8 7 10 31:40 23 12. Kiskunfélegyh. 25 9 4 12 32:51 22 13. Békéscsaba 25 8 5 12 24:36 21 14. Goldberger 25 8 4 13 37:51 20 13. Mezőkháza 25 7 2 16 17 :44 16 16. Martfű 25 6 3 16 27:49 15 Mezőberényi Spartacus —Szegedi Spartacus 3:1 (1:1) Mezőberény, 1600 néző. V.: Daubner. Mezőberény: Winter — Krcsmarik, Kohut II, Botyánszki, Drinyovszki, Hoffmann, Szentesz- ki, Solymosi, Zolnai, Kovács, Kohut I. Edző: Kóta György. Hazai támadások vezették be a mérkőzést, ennek ellenére mégis a vendégek szerezték meg Me- gyesi révén a vezetést, 0:1. Ezután a herényiek fokozatosan átvették a játék irányítását. A 31. percben az egyik szegedi védő a kapuban kézzel fogta meg a labdát, 11-es. Zolnai és a vendégek kapusa egy­szerre szaladtak a labda felé, amely végül is a kapus zsákmá­nya lett. A játékvezető érthetet­len módon nem rúgatta újra a büntetőt. Két perc múlva ismét kezezés történt a szegedi 16-oson belül, ezt Winter értékesítette, 1:1. Szünet után is némi mezőny­fölényben játszott a Mezőberény, de gól csak a 75. percben esett Zolnai révén, 2:1. A gól után még élesebbé vált a küzdelem és a befejezés előtt egy perccel Soly­mosi remek fejessel állította be a végeredményt, 3:1. Jók: Soly­mosi, Drenyovszki, Kohut II, Kohút I. Igen színvonalas és iz­galmas mérkőzést látott a szép számú közönség. Mezőhegyusi MEDOSZ —Mozőhegyesi Kinizsi 1:0 (0:0) Mezőhegyes, 800 néző. V.: Ke­resztes. MEDOSZ: Pintér — Er­délyi, Madácsi, Borok, Csigér, Fekete, Szilágyi, Borsos, Rizsányi; Balogh, Keresztes. Edző: K. Szabó János. Kinizsi: Turcsán — Csete II, Csete I, Kiss, Kató, Kovács, Nagy, Csordás, Császár, Varga, Hemző, Edző: Marosvölgyí Ká­roly. Már az első percekben lát­szott, hogy mindkét csapat biz­tonságos játékra törekszik. Így azután nem volt feltűnő, főleg pedig nem volt érdekes a játék, mert a két 16-os között folyt le. Mind a két kapunál szoros védel­mi falat alkottak a játékosok. A félidő második felében a Kinizsi kétszer is veszélyeztetett, de a kapura küldött lövéseket két al­kalommal is a felső léc hárította. A félidő végén Rizsánvi az ötösről föléfejelt. Szünet után a ME­DOSZ kezdett nagyobb lendület­tel és a 77. percben Ri,zsányi ta­lált a hálóba. A gól után nagyon rákapcsolt a Kinizsi, de csatárai | nem tudták áttörni a jól tömö­rülő MEDOSZ védelmét. A végig sportszerű mérkőzésen a szeren­csésebb csapat jutott győzelem­hez. Jók: Csigér. Balogh, Keresz- tes, ill. Kiss, Kató. Orosházi Kinizsi—Bcs. VTSK 2:1 (2:0) Orosháza, 300 néző. V.: Nagy. Kinizsi: Neíler — Hunyadi' Fuchs, Halupa, Szabó, Fejes, Hajdú, Ku- tasi, Túri, Bogár, Petrina. Edző: Cziráki József. VTSK: Papp — Apróhirdetések 1100 kéve leveles kóró eladó. Gyula, Csatorna u. 19. A városhoz egy ki­lométer. 122063 Gyulán, Vasút u. 3 számú ház rész­ben beköltözhető, eladó. Érdeklődni a Szentháromság temetőnél, a kórház gazdaságában, Dombóvárinál. 122078 Gyulán, Réz József u. 12. számú, 3 szobás, mel lék'hélyiiséges, kertes ház beköltözhetően, 115 ezer forirybórt el­adó. Megtekinthető szombaton dél­után és vasárnap egész nap. 686 Skoda' 1990-es MB személygépkocsi el­adó. Megtekinthető: Mezőberény, fa­ipari ktsz, Hősök útja 8. 684 Családi ház 600 négyszögöl kerttel, 10 000-ért, 60 darab G—38-as tojó jérce, 4 darab birka sürgősen eladó. Batto- nya, Vorosiiov 41. Land-esz Mam-te- lep. 600 Eladó kocsira szerelt 1/4 köbméteres betonkeverő gép 220 voltos villanymo­torral, vagy MI A-mo torért is elcserél­hető. Ugyanott: 200 literes hydrofor, 220 voltos motorszivattyú kapcsolókkal, háromlépcsős Sihi-szivaittyú, tömör ke­rekű tolókocsi eladó. Valamennyi új állapotban. Bodnár János, Kisvárda, Csalogány u- 1)8. 287 CG—s 1000-es Wartburg kitűnő álla­potban eladó. Érdeklődni: Mezőtúr, technikum, Bukovinszky László. 12208’ Figyelem! Szőlőoltvány-szükségletét őszi szállításra most rendelje meg. Ga­ranciát vállalok. Csemege lugasnak valók: Csabagyöngye, szőlőskertek, afizáJi, saszla, muskát Hamburg, Máthiász János, Pannónia kincse. Ki­tűnő borfajtáik: olasz rizlinig, bánáti rizlirxg, leányka, hárslevelű, piros szlanka, otonell I. oszt. darabja 4,50 Ft. Gyökerezett Deleváif, Otelló 2.50 Ft. Megrendeléseket: „Felelősség’* jeligén a gyöngyösi Magyar Hirdétöbe kérek. 135856 Anyakoca 8 malaccal, 7 hónapos bika- borjú eladó. Békéscsaba, Rózsa Ferenc utca 38. 106949 Skoda 1000-es MB 10 000 kilométert fu­tott, ela>dó. Miezőkovácsháza, Árpád utca 136. 106046 Skoda Octavia Super személygépkocsi eladó. Békéscsaba, Ságvári u. 26. 671 Két ötéves heréit ló eladó. Békés IV., Posta 9. 30533 CL-s 1000-es Wartburg rádióval, kifo­gástalan állapotban eladó. Békéscsaba, Tanácsköztársaság útja 35. 106956 Lindenberger, Szarvas, Hegedűs, Román, Bodó, Sarkadi, Varga, Bertók, Mázán, Neller. Edző: Dombóvári György. Váltakózó játékkal indult a megyei rang­adó. A 8. percben Petrina távoli bombája alig kerülte el a kaput. Fokozatosan felülkerekedett a Kinizsi, egymást követték a ve­szélyes hazai támadások. A 12. percben Bogár hosszan szöktette a bal szélen Petrinát, aki a védő­ket elhagyva és a kimozduló ka­pus mellett a hálóba gurított. Gól után a VTSK perced következtek. De a csatárok próbálkozásai a Kinizsi 16-osánál mindig meg­akadtak. A 18. percben Bogár is­mét Petrinát szöktette, aki pár lépés után 20 méterről erős lövést küldött Papp kapujára, a kapus a labdát csak kiütni tudta, és a jó ütemben befutó Kutasi a háló­ba lőtt. Ezután a VTSK támadá­sai következtek, de Varga gól­helyzetben hibázott. Állandósult a VTSK mezőnyfölénye, de gólt nem tudtak lőni. A 42. percben Fuchs megsérült, de szünet után visszatért a pályára. Továbbra is a VTSK támadásai következtek, az 57. percben Mázán szögletrúgása érintés nélkül került a hazaiak hálójába. A mérkőzés hátralevő részében mindkét kapunál volt kihasználatlan gólhelyzet. Jók: Hunyadi, Fuchs, Fejes, Bogár, ill. Szarvas, Mázán, Román. Kossuth SE—Szalvai SE 2:1 (1:1) Békéscsaba, 200 néző. V.: Szo- pori. Szalvai SE: Ujj — Kollár, Nagy, Herczegfalvi, Ruttkay, Gaál, Szőke, Seregi, Brit, Krasz- ni, Karadd. Edző: Gurbán Lívi- usz. Közepes színvonalú játékot hozott a két csapat találkozója, mindkét kapunál adódtak helyze­tek, de gólt csak a 38. percben a vendégcsapat ért el Janiga ré­Közületek munkaerőigénye Winter 11-ből lőtt góljával kiegyenlített a Mezőberény Temetést vezető férfi munkást ke­res a Békés megyei Temetkezési Vál­lalat Kirendeltsége, Gyula, Árpád u. lc Jelentkezni ugyanott, reggel 8-tól. 122058 A Budapesti Lakásépítő Vállalat azonnal felvesz budapesti munkahe­lyekre kőműveseket, ácsokat, köny- nyűgépkezelőke*;, villanyszerelőket, kubikosokat és férfi segédmun­kásokat. Különélési díjat rendelet szerint fizetünk. Munkásszállást és napi kétszeri étkezést biztosítunk. Tanácsigazolás és munkaruha, szak­munkásoknak szerszám szükséges. Jelentkezés: Budapest V., Kossuth Lajos tér 13—15, földszint. 623 Budapesti Vegyi Művek Bp., IX., Kén u. 5. és IX. Illatos út 10. szám alatti gyárrészlegébe felveszünk szakácsot (szerződéssel), turbinagépészt, laka­tost, dömpervezetőket, fiatalkorú lá­nyokat konyhai kisegítő munkára konyhai beosztott nőket, takarítónőiket kétműsizakos munkakörbe, férfi por­tásokat, valamint csökkentett munka­időben dolgozó 18 éven felüli nőd és férfi segédmunkásokat. Vidéki férfiak részére munkásszállás van. Jelentke­zés a munkaügyi osztályon. 3178 A Csöng rád—Békés megyei Vas- és Műszaki Nagykereskedelmi Vállalat te­lepe, Békéscsaba II., Kazinczy utca 1/a azonnali belépéssel segédmunkáso­kat vesz fel. 106955 Ingyenes gépkezelőképző tanfolyam­ra jelentkezhetnek 18—45 éves építő­ipari segédmunkások, kubikosok és betonozók. A tanfolyam helye: Cegléd és Kecskemét. A tanfolyam ideje alatt kereseti lehetőséget, munkásszállást és ebédet biztosítunk. Tizenöt százalék; idény pótlékot és naponta 15—20 Ft kü-1 lönélést fizetünk. A tanfolyamon vizs- j gázók országos érvényű bizonyítványt! és fényképes jogosítványt kapnak. Ér­deklődők levelezőlapon kérjenek tájé­koztatót ÉVM Bács megyei Állami Épí­tőipari Vállalat, Kecskemét, Klapka utca 34. 83913 vén. Ezután a hazai csapat rá­kapcsolt, egymás után vezette tá­madásait s a 44. percben szabad­rúgáshoz jutottak, Kraszni lövé­se Liukoviczki fejéröl jutott a há­lóba. öngól, 1:1. Szünet után me­zőnyjáték alakult ki, hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszély­ben. A 75. percben a vendégek értek el gólt Viczián révén. A hazai csapat küzdött az egyenlí­tésért, de a vendégek védelme minden alkalommal közbe tudott lépni. Jók: Tóth, Csonka, Szőke, ill, Herczegfalvi, Gaál (a mezőny legjobbja). Makói Vasas —Sarkadi Kinizsi 4:0 (2:0) Makó, 400 néző. V.: Molnár. Sarkad: Erdélyi — Házi, Juhász, Burázs, Boros, Tobai, Kocsis, Var­ga, Tóth, Kiss, Kovács. Edző: Vasvári Péter. Veszélyes hazai tá­madásokkal indult a találkozó, a 4. percben Kovács veszélyes lövé­sét Erdélyi bravúrosan hárította. A 9. percben a kiugró Talkót a 16-osan belül a védők felvágták. Ä megítélt 11-est Maiina értéke­sítette, 1:0. Négy perc múlva Talkó elfutott a bal szélen, lövése nyomán a vetődő Erdélyi és a ka­pufa között került a labda a há­lóba, 2:0. Továbbra is a hazai együttes támadott többet, a Kini­zsi ritka kezdeményezéseit a makói védelem könnyen tudta hárítani. Szünet után is jó játék­kal indult a hazai csapat, az 52. percben Újvári és Talkó összjá- tékából az utóbbi szép góít lőtt, 3:0>. A Kinizsi támadásai követ­keztek, de a kapura lövésekkel mindig baj volt. A 69. percben Kovács lábáról szedte fel a lab­dát az önfeláldozóban kivetődő Szabó, majd Varga lövését kapu­fa hárította. A 88. percben a ha­zaiak Újvári révén értek el gólt, 4:0. A végig nagy iramú, sport­szerű találkozón a hatalmas lel­kesedéssel játszó Vasas kihasz­nálva helyzeteit ilyen arányban is megérdemelten nyert. Jók: Házi, Kovács, Tóth. További eredmények: Szegedi Dózsa—Kiskunhalasi MÁV 7:1 (3:1). Szentes—Szegedi AK 1:1 (0:1). Kiskunhalasi MEDOSZ— Kun Béla SE 0:3 (0:1). II Délkeleti csoport állása 1. Szegedi Dózsa 25 15 2. Mezőberény 25 13 3. Szegedi Sp. 25 12 4. Bcs. VTSK 25 12 5. Sarkad 25 9 6. Orosháza 25 10 7. Kossuth SE 25 8 8. Mezőhegyes! K. 25 10 9. Szegedi AK 25 7 10. Szalvai SE 25 10 11. Kh. MEDOSZ 25 8 12. Mezőh. MEDOSZ 25 U 13. Kun Béla SE 25 8 14. Makó 25 7 15. Szentes 25 3 16. Kh. MÁV 25 3 4 34:16 36 7 42:21 31 7 43:28 30 7 43:29 30 5 26:24 29 10 43:41 25 8 42:45 25 10 31:34 25 8 27:21 *4 4 11 47:47 24 8 9 32:34 24 2 12 33:42 24 5 12 32:39 21 6 12 25:40 20 13 9 24:3f 19 7 15 24:55 13