Békés Megyei Népújság, 1967. október (22. évfolyam, 232-257. szám)

1967-10-17 / 245. szám

M 1967. október 17. SPORT “SPORT Kedd mz A tartalékos sztár Az ifjút, aki szórakozottságában a napi postával elégette a katonai behívóját, a menyasszonya mellől és az anyakönyv­vezető elől viszik be a laktanyába. Mi történik odabenn, erről szól a filtn. (Bemutatja az endrődi Kossuth mozi okt. 17-én.) aiuumiumiimiuiiimimuuuuiuuiiHiiiimuiuiMHiimumuHUuiuiiiiiimiMHiiimiiiiimmiiimiiis Magyar tv | 8.05 Orosz nyeiv (ált. isik. VI. oszt.) A szünetben. 9.00 Környezetismeret (állt. isik. Ht. oszt.) Látogatás az Ikarus- gyárban. 9.45 Környezetismeret. Előze­tes és módszertani tanácsok a „Nagy­üzemi sertés- és szarvasmarhatartás” c. 4. osztályos Környezetistneret-adás- hoe. 9.95 Történelem (ált. isik. V. oszt.) Az egyiptomi állaim. 11.06 Kémia (ált. isk. vn. oszt.) Aiz oxigén és aiz oxi­dáció. 13.35 Orosz nyelv (ism.). 14.30 Kömyezetásm. (ism.). 15.25 Történelem (isim.). 10.05 Kémia (ism.). 17.58 Hírek. 18.05 Ifjúság. Fiatal költők versei. 18.25 Műszaki fejlesztés, egyéni érdek. Ri- porbműsor. 18.55 Új könyvek. 19.00 Uta­zás a Föld körül. Laosz. 19.30 Esti me­se. 19.40 Húsz perc jazz. Részletek, a székesfehérvári jazz-fesizitivál műsorá­ból. 20.00 Tv-híra^ó. 20.20 Dr. Sehjütef. Magyarul beszélő NDK tv-film. 4. A sziget. (10 éven felülieknek.) 21.15 Show-hivatal. A köranyűműfaj rival­dája. 22.05 Tv-hiradó — 2. kiadás. 1 Román tv 17.00 Gazdasági adás. 17.3» Gyermek­műsor. 18.05 Iskolások műsora. 18.30 A tv esti híradója. 18.50 Időjárásjelentés, és hirdetések. 10.00 Sorozatfüim: Tar­zan kalandjai. 10.20 Színházi közvetí­tés. 21.40 A tv éjszakai híradója. 22.00 Műsorzárás. Jugoszláv tv 18.30 A világ a képernyőn. 10.10 Vö­rös jelzés. 20.40 Dokumentumaim. 20.55 „Ruy Bias” — francia fűm. (Ál­landó adások: 16.00 Tv-hiradó. 20.00 Tv-napűó.) Mozi Békési Bástya: Nászéjseaka esőiben. Békéscsabai Brigád: fél 6-kor: Hófe­hérke és a 7 vagány, (él 8-kor: Háború és béke I, Békéscsabai Szabadság: El­felejtett ősök árnyai. Békéscsabai Terv: A győztes Robin Hood. Gyomai Szabadság: A főnök inkognitóban. Gyulai Erkel: Egy szerelem három éjszakája. Gyulai Petőfi: Egy szeneden- három éjszakája. Mezökovácsházi vö­rös Október: Don Quijote fiai. Oros­házi Béke: Gyilkosság a tengerparton. Orosházi Partizán: Akit üldöznek a nők. Sarkadi Petőfi: hölgyek és urak. Szarvasi Táncsics: Segítség, gyilkos! Szeghalmi Ady: A meztelen pásetor- lány, Színház Október 17-én, kedden este fél 8 óra­kor Telekgerendáson: ÖN IS LEHET GYILKOS Rádió Kossuth rádió: 8.22 Grieg: Zongora- verseny. 8.50 Vad'ás'zúton Afrikában. Előadás. 0.00 A Gyermekrádió műsora. 9.40 Házy Erzsébet és Üosfalvy Róbert énekéi. 10.10 Fiatalok stúdiója. A fehér vitorlás. Jaksity György eűibesizédése. 10.30 Schumann: d-moll trió. 11.00 Is- koLairádió. 11.35 Tánczene. 12.15 Orista Ludvdg és Walter Berry énekel'. 13.02 Versek. 13.21 Színes népi muzsika. 13.57 Máriáin Anderson operaáriákat énekel. 14.15 Múzeumbarát gyerekek játéka. 14.46 A Gyermekrádió műsora. 15.15 Az I. Musicá dd Róma kamara­együttes játszik. 15.50 Sokféle Olasz­ország. Csapó György írása m. 16.00 Pol-beiat. 16.10 Gazdasági újságíróké a szó! 16.24 Rádióiiskola. 17.05 Üj irány­zatok a kelet—nyugati kereskedelem­ben. 17.20 Üj felvételeinkből. Kovács Dénes hegedül. Bächer Mihály zongo­rázik. 17.46 Vállalatvezetők klubja. 18.01 Könnyűzenei híradó. 18.31 Opera- nésizLetek. 10.30 A Szabó család. 20.00 Magyar nóták. 20.25 Ismeri-e? Köoy- nyű zenei rejtvény műsor. 21.00 Velencei muzsikusok. 20.20 A madarász. Részle­tek Zeller operettjéből. 22.50 Pipkov: III. szimfónia. 23.13 Könnyűzene. 0.10 Palestrina-kórusok. Petőfi rádió: 10.00 Bárdos Lajos kó­rusműveiből. 10.15 Bunbury új ruhája. Részletek. 10.45 Arany Jánosról. '1.00 Zenekari muzsika. 11.40 Pintér Tamás elbeszélése. 12.00 Verbunkosok. 12.40 A Falurádió műsora. 13.00 Tánczene. 13.17 Lajta László: Hárfaötös. 14.00 Cimbalom-, fuirulyamuasdika. 14.23 If­júsági Krónika. 14.40 A magyar mun­kásmozgalom dalaiból. 14.50 Van tíz perce számunkra? Kapusi Rózsa ri­portja. 15.00 Tánczenei koktél. 15.45 Falusi percek. 15.50 Flotow: Márta. — Jelenet a OT. felvonásból. 16.05 Trom- biitapairádé. 16.17 Világirodalmi mozaik. 16.32 Bécsi muzsika. 16.55 A sportripor­ter jelentkezik. 17.00 Csúcsforgalom. 18.10 Muzsikáló háziak. Dvorzsáknál Prágában. 18.30 Biológus-napok. Ant­ropológiai változások korunkban. Be­szélgetés. 18.55 A sárga. Rolss-Royee. Résziletek Ortolani fülmzenéjéből. 19.10 Balettzene. 20.30 A Budapesti Fúvós­ötös játszik. 20.55'Nagy mesterek nyo­mában.' 21.35 Bordalok, csárdások. 22.19 Gáspár Cassado gordonkázik. 22.50 A jazz kedvelőinek. URH: 18.05 Hanglemezparádé. 10.03 Zágrábi biennálé, 1067. 20.25 Juli® Caesar. Részletek Händel operájából. 21.00 A Stúdió 11 j azzfelvételeiből. 21.18 Bécsi Ünnepi Hetek, 1067. A Berlini Rádió szimfonikus zenekarának hang­versenye. 22.35 Zongoraművek. lakosság figyelmébe: Épületbádogos munkát a lakosság részére rövid határidőre a megrendelő kívánságának megfelelően vállal a LAKATOS ÉS GÉPJAVÍTÓ KTSZ bádogosrészlege, Békéscsaba, II. Kinizsi u. 8. Telefon: 11—266. ügyintéző: MARIK ISTVÁN. 633 Ez történt az HB II-iien Kézilabda Bcs. MÁV—Ceglédi Építők 22:14 (12:4) (férfi). Békéscsaba, 200 néző. V.: Kárpáti. Bcs. MÁV: Szelcsányi — Szabó, Varga, Eperjessy, Gyulai, Giczey, Molcsán. Csere: Rácz, Bí­ró, Sziklai, Veres. Egy-egy ered­ménytelen lövés után két csabai gól következett, amire a vendé­gek eggyel válaszoltak. Ezután a 14. percig a vasutasok még hét­szer vették be a ceglédiek kapu­ját. 9:l-re vezettek. Ezután a csa­bai csapatban több csere történt, így a játék már nem volt olyan folyamatos és eredményes. A 25. percben ll:3-ra alakult az ered­mény, a félidő végéig mindkét csapat még egyszer-egyszer talált a hálóba. Szünet után a csabai csapatban újból a fiatalok kaptak helyet, a vendégek kaptak job­ban lábra, ők három gólt, a csa­baiak csak egy gólt és három ka­pufát lőttek. Az első negyedóra elteltével a vasutasok kezdték irányítani a játékot és a szám­szerű eredmény 16:8-ra alakult. Továbbra is a hazaiak irányítot­ták a játékot, a befejezés előtt öt perccel 21:ll-re vezettek, de a hajrá a vendégeknek sikerült jobban. így alakult ki a 22:14-es végeredmény. G.: Molcsán 10, Eperjessy, Bíró, Gyulai 3—3, Szabó 2, Veres. Jók: Molcsán, Bíró, Szelesén, Rácz. Szarvasi SC—Hunyadi SE 20:15 (10:8) (férfi) Szarvas, 200 néző. V.: Nagy Tibor. Szarvas: Lestyán — Kiss, Cseri, Darida, Nyári, Janu- rik, Nemes. Csere: Kugyela, Li- tauszki, Kukucska, Kovács. Edző: Koltai Lajos. A szarvasiak ezen a mérkőzésen is lelkesen küzdöt­tek és időnként jól is játszottak. J A védekezés végre elfogadható; volt A kemény, de sportszerű I mérkőzésen a hazai csapat végig vezetve, biztosan győzött. G.: i Kukucska 4, Kiss, Darida, Janu- rik, Litauszki 3—3, Nyári, Nemes 2—2. Jók: Kugyela, Darida, Ku­kucska. Szarvasi Óvónőképző- Tipográfia 6:6 (3:2) (női). Budapest, 20 néző. V.: Kovács. Óvónő: S. Farkas, K. Tóth, Adam csak, Rojik, Bíró, Né­meth, Búza. Csere: Kiszely, Adamcsák. Edző: Janurik Mihály. Közepes színvonalú, küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen. A Tipográfia most is csak az utolsó percben egyenlített. G.: Németh, Rojik 2—2, Bíró, Búza. Ják: Németh, Rojik, K. Tóth. — A TOTÓ 41. HETI ERED­MÉNYEI: 1112x11x222 lxl. 13-as találat egy darab, 466 565 forint, 12-es 19 darab, 16 371, 11-es 256 darab, 1220 fo­rint, 10-es 203 forintot fizet. 134-1-es nem volt. — NB I-ES EREDMÉNYEK: Ű. Dózsa—Vasas 3:1, Ferencváros —MTK 5:0, Eger—Komló 1:1, Ta­tabánya—Diósgyőr 3:0, Szeged— Dunaújváros 2:1, Szombathely— Salgótarján 1:1, Honvéd—Csepel 2:2, Győr—Pécs 2:1. — AZ NB I/B EREDMÉNYEI: Székesfehérvár—Oroszlány X :0', Dorog—Ganz-MÁVAG 4:0, Mis­kolc—Várpalota 0:0, Ózd—Nyír­egyháza 0:0, BVSC—Budafok 2:2, Bp. Spartacus—DVSC 3:2, Előre —Egyetértés 6:0, Kecskemét—Pé­csi Bányász 2:1, Szállítók—Autó­busz 3:0. Hódmezővásárhelyi Spartacus— Bcs. Kötött 11:9 (6:5) (női). Hódmezővásárhely, 200 néző. V.: Bartha. A végig sport­szerű és iramos mérkőzésen a hazai együttes kezdett jobban, s a nyolcadik percben 3:l-re vezet­tek. Ekkor a textilesek kapujába Orvos állt be a gyengélkedő Gyu­lainé helyett. Ezután a csabai lá­nyok vették át a játék irányítását és 4:3-ra megszerezték a vezetést. A félidő végéig újra a helyi csa­pat maga javára fordította a ve­zetést, 6:5. Szünet után hosszú ideig nem esett gól, A 35. perc­ben a helyi csapot kapusa hosz- szan dobta előre a labdát és a gyors Oláh már csak beütni tud­ta a labdát A játékvezető a gól­jelző intésére gólt ítélt, 7:5, majd néhány perc múlva Rácz szabály­talan szereléséért a játékvezető 7 méterest ítélt, amit Gyulainé hárított. Ez felvillanyozta a csa­bai lányokat és két szép, gyors góllal egyenlítettek. Egy eladott labda után a helyi csapat gyors indításból megszerezte a vezetést, 8:7. A 40. percben Szegedinét szabálytalanul szerelték, a meg­ítélt büntetőt Darabos értékesí­tette, 8:8j Sajnos, az utolsó tíz percben lányaink idegileg nem bírták felvenni a hazai csapattal Megkezdődött a magyarok sze­replése a PZ 1967—68. évi aszta­litenisz VVK-ban. Elsőnek a 31-es Építők női csapata vasárnap es­te Budapesten, az ATS Saar­brücken együttesével mérkőzött és 5:0 arányú győzelmet aratott. * Tuniszban minden rajtra kész a sakk-világbajnoki zónaközi döntőre, amelyen a sportág 24 kiválósága szerepel. A verseny­sorozatra elkészítették a sorso­lást, a magyarok a következő s/tartszámmal indulnak: 17. Bi- lek, 18. Bárczay, 19. Portisch. * A fiatalokból álló magyar asz­talitenisz-válogatott, amely szom­baton este Moszkvában Európa Liga-mérkőzésen 5:2 arányú ve­a küzdelmet. A hajrában elfáradt vendégek ellen a hazaiak a ma­guk javára fordították az ered­ményt. Jók: Szegediné, Tímár. Gd.: Szegediné 6, Tímár 2, An- csin. Kötött: Gyulainé — Rácz, Szegediné, Darabos, Czegle, Vi- rágh, Ancsin, Csere: Orvos. Ko­máromi, Tímár, Drienszki. Röplabda Békéscsabai Kötött— Gyulai Lendület 3:1 (10, 7, -8, 4) (női). Békéscsaba, X-es iskola. V.: Gáli. Békéscsaba: Bottlik — Péli, Illyés, Kovács, Martincsek, Szirmai. Gyula: Kocsis, Bálint I, Bender, Japport, Gálik, Deák. Csere: Püski, Bálint II. Közepes színvonalú mérkőzésen a hazai csapat biztosan győzött. Gyomai TK—Harisnyagyár 3:0 (13, 14, 3) (női). Gyomai TK: Kozma — Vincze, Nagy, Molnár, Szabó, Zöld. Csere: Nádori, Király, Csa­pó. Az első és harmadik játszmá­ban a gyomai csapat biztosan nyert. A második játszmában több bizonytalanság történt, ame­lyet többszöri cserével is nehe­zen lehetett elhárítani. A buda­pesti csapat idegesen, rossz for­mában játszott. Jók: Zöld, Kozma, Vincze, Nagy. reséget szenvedett, vasárnap 10:4 arányú győzelmet aratott a szov­jet ifjúsági válogatott ellen, amelynek több tagja már a nagy- válogatottban is szerepelt. * Bad Saarow-ban rendezték a gyaloglók hagyományos Lugano Kupa viadalát. A magyarok kö­zül Göri 14., Havasi 11. lett, 20, illetve 50 km-en. A Lugano Ku­pát az NDK nyerte, Magyaror­szág a 7. helyen végzett. * Minszkben befejeződött a Nem­zetközi Vízilabda Torna, nyolc csapat közül a magyar B válo­gatott 7. lett. Az elsőséget a Moszkvai Torpedo szerezte meg. (MTI) A BÉKÉSCSABAI GÉPJAVÍTÓ ÁLLOMÁS FELVESZ esztergálYOS, lakatos, motorszerelő szak- ős segédmunkásokat FIZETÉS MEGEGYEZÉS SZERINT. 106927 Érdekes jelenet a hálónál a megyei NB • Il-es női röplabda- rangadón, a Bcs, Kötöttárugyár—Gyulai Lendület mérkőzésén. Fotó: Esztergály Sporthírek