Békés Megyei Népújság, 1967. szeptember (22. évfolyam, 206-231. szám)

1967-09-12 / 215. szám

I 1967. szeptember 12. 6 Kedd MUSORKALAUZ Kihágás szerelem miatt Lehet-e szerelmes egy közlekedési rendőr? Erre ad választ a kedves, színes NDK film. Bemutatja a battonyai Alkotmány mozi szeptember 12-én. jiuiiuimmmimimimmiuuuiiimuimmmuiimiiimiiiumiiiwiuiiiinmiiiiiiiiMimiiiiiiiiiiiiimitiw Magyar tv 8.05 Számtan-mértan (ált. isk. V. oszt.). Számlálás csoportosítással. Tí­zes csoportosítás. Nagy számok el- képzeltetése. 9.00 Környezetismeret (ált. isk. IV. oszt.) Üttörőélet. 9.55 Történelem (ált. isk. V. oszt.) Mi a történelem? Melyek a történelem for­rásai? 13.35 Számtan-mértan (ism.). 14.30 Környezetismeret (ism.). 15.25 Történelem (ism.). 17.50 Hírek. 18.05 A Magyar Hirdető műsora. 18.15 A nyáron kerestem. If­júsági riportműsor. Az elmúlt két évtizedet tekintve, ma már hagyo­mánynak számít, hogy a középisko­lás fiatalok a nyári szünidőben mun­kát vállalnak. A riportműsorban a Ganz-MÁVAG-ban és a Budapesti Konzervgyárban dolgozó középisko­lásokkal beszélget a riporter arról, hogy miért, milyen indítékokból ha­tározták el magukat a szünidei mun­kára — legtöbbjük valamely régen dédelgetett vágyához akarta megke­resni a szükséges" pénzt —, milyen tapasztalatokat gyűjtöttek a gyári munka során? Az adásban megszóla­ló fiatalok sok személyes élményt mesélnek el, és bár a vélemények eltérőek a munkaerkölcsről, a fizi­kai munkáról, a gyárról — egyben csaknem valamennyien egyetértenek: ..Jövőre is megyünk!” 18.35 Üj köny­vek. 18.40 Laboratórium az óceánban. Szovjet tudományos kisfilm. 19.00 Monitor. Mibe kerülnek a háborúk? 19.30 Esti mese. 19.40 Nótaszó. 20.00 Tv-híradó. 20.20 Demeter Imre szín­házi jegyzete. 20.30 Felkai Ferenc: Néró. Dráma 3 felvonásban. A Győri Kisfaludy Színház előadása felvé­telről. Felkai Ferenc drámáját 1942- ben mutatták be, a fasizmus térhó­dításának delelőjén. Az ókori római birodalom véreskezű uralkodójának, Nérónak az alakjában nem volt ne­héz az újkori Harmadik Birodalom véreskezű uralkodójára: Hitlerre is- merni. A • parafrázis a történelmi köntös ellenére is félreérthetetlen volt. A terror légkörében ezt a da­rabot megírni és bemutatni bátor tett volt az író és a színház részéről egyaránt. A Győri Kisfaludy Színház az antifasiszta szellemi ellenállás ki­emelkedő tettének, a Néró bemuta­tásának 25i; évfordulójára újította fel ez év tavaszán a most közvetítésre kerülő, és a fasizmus újjáéledésének veszélye miatt ma is tanulságos da­rabot. 22.30 Tv-híradó — 2. kiadás. Román tv 17.00 Gazdasági adás. 17.30 Gyerme­keknek: Klink-klanik. 18.00 Iskolások­nak: 1001 kérdés. 18 30 A tv esti hír­adója. 18.50 Időjárásjelentés és hirde­tések. 19.00 A IV. Enescu Nemzetközi Zenei Verseny. A szünetben dokumen­tumfilm. 22.20 A tv éjszakai híradója. MM Műsorzárás . Mozi Békési Bástya: Hanka asszony nap­lója. Békéscsabai Brigád: Diploma­ták összeesküvése. Békéscsabai Sza­badság: Szüzet a hercegnek. Békés­csabai Terv: Veszélyben az alagút. Gyomai Szabadság: Jaguár. Gyulai Erkel: A pokol szolgálatában. Gyulai Petőfi: Gábor diák. Mezőkovácsházi Vörös Október: Az állhatatos feleség. Orosházi Béke: Komplexusok. Oros­házi Partizán: Nocturne. Sarkadi Petőfi: Don Quijote fiai. Szarvasi Táncsics: Vidám hétvége Szeghalmi Ady: Szigorúan ellenőrzött vonatok. Színház Szeptember 12-én, kedden este fél 8 órakor, Békésen: A KAKTUSZ VIRÁGA Szeptember 12-én, kedden este fél 8-kor, Békéssámsonban: TÖTÉK Rádió Kossuth rádió: 8.22 Népi zene. 8.50 Az idei nyár időjárásáról. 9.00 A Gyermekrádió műsora. 9.40 Fúvósze­ne. 10.10 János vitéz — daljáték. 12.15 Vallomás. Versek. 13.03 Zenekari muzsika. 14.34 Ifjúsági műsor. 15.15 Operarészleteik. 15.59 Gazdasági új­ságíróké a szó. 15.55 Kóruspódium. 16.05 Utazás a holnapba. 16.35 Népi zene. 17.18 Ernest Ansermet vezé­nyel. 17.44 Közvetítés a szovjet ju­bileumi kiállításról. 17.59 Könnyűze­nei híradó. 18.29 Énekóra. Kisopera Karinthy nyomán. 19.20 Jelentés az Öttusa-Világbajnokságról. 19.30 A Sza­bó család. 20.00 Melódiakölcsönző. 21.00 Jelentés az öttusa-Világbajnok- , ságról. 21.08 Szolgák országa. Rádió­játék. 22.20 Népi zene. 23.00 Szimfo­nikus zene. 0.10 Operaáriák. Petőfi rádió: 12.15 Barokk kama­razene. 13.00 A Falurádió műsora. 13.20 Tánczene. 14.08 Budai kaland — részletek a daljátékból. 14.25 Ernest Ansermet vezényel. 14.50 A 66. Or­szágos Mezőgazdasági Kiállítás és Vá­sár. 15.00 Tánczenei koktél. 15.45 Fi­atalodról — fiataloknak. 15.50 Opera­áriák. 16.05 Ádám Jenő népdalfel­dolgozásaiból. .16.20 Jelentés a vásár­ról. 16.25 Hangverseny a stúdióban. 16.45 Két jelenet. 17.00 Csúcsforga­lom. 18.10 Kórusművek. 18.28 Rádió Szabadegyetem. 18.53 Magyar nóták. 19.14 Verdi: Othelló. 4 felvonáscs opera. URH 18.05 Magnósok, figyelem. 18.50 Lisa della Casa énekel. 19.15 Szimfonikus zene. 19.46 Romantikus est. 21.06 Ze­nélő nagyvilág. 21.50 Prágai Tavasz, 1967. Jugoszláv tv 18.10 Vásári tv-iroda (Zagreb). 18.30 Telesport. 19.00 Reggeltől takaródéig. 20.40 Dokumentumfilm. 20.55 „A re­ménység útja” — olasz film. 22.30 Tunisz —■ vízilabda. (Állandó adások: 18.00 Tv-híradó, 20.00 Tv-napló,) 4 Sarkadi Kinizsi legyőzte a Szegedi Spartacust — Gyenge mérleg az NB ll-ben — Kecskeméti TE— Mezőkovácsházi Petőfi 1:0 (1:0} Mezőkovácsháza, 1200 néző. V: Csák n. Petőfi: Budácsik — Csepre- ghy, Gajdos, Bányik, Kenyeres, Bu- csek, Gábor, Boné, Pasek, Gigacz II, Szilbereisz. Edző: Herjeczki József. A 4. percben a KTE egy jelentékte­lennek látszó támadást indított. A Petőfi védelme lassan hátrálva, egy pillanatra megtorpant és Szappanos 10 méterről a kimozduló Budácsik felett a hálóba ívelte a labdát, 1:0. A váratlan gól után nagyon rákap­csolt a hazai együttes. Csatárai sor­ra vezették a veszélyesebbnél veszé­lyesebb akciókat, de csak* szögleteket tudtak kiharcolni. Szünet után a Pe­tőfi teljesen beszorította ellenfelét. Még a védők is előrehúzódtak, így a fellazuló hazai védelem mellett jó pár komoly gólhelyzetet teremtett az elöl levő egy-két kecskeméti csatár. Budácsik több alkalommal csak nagy bravúrral tudta ■ megőrizni kapuját az újabb góltól. A hazai csatársor ebben a játékrészben három biztos gólhelyzetet hibázott el. A szöglet­arány 12:1 volt a hazai csapat ja­vára. Gólképtelen csatársora miatt szenvedett vereséget a hazai csapat. A játék képe alapján döntetlent ki­harcolhattak volna. Budai Spartacus— Gyulai MED0SZ 5:1 (2:0) Csörsz u. 100 néző. V: Molnár. Gyula: Csomós — Géczi, Szilágyi, Stefanik, Sáss, Himmer, Guti, Rajki, Nagy II, Vasvári, Nagy I. Edző: Szi­geti István. Mindkét félidőben többet és veszélyesebben támadott a Spar­tacus, jobban alkalmazkodott a csú­szós pályához, és ilyen arányban is megérdemelten győzött az utolsó ne­gyedórában összeroppanó Gyula el­len. G: Pál 2, Szekeres 2, Tóth, ill. Rajki. Jók: Géczi, Himmer. További eredmények: Jászberény— Goldberger 2:1, Debrecen—KISTEXT 1:0, Martfű—Szolnoki MÁV 3:0, Ceg­léd—Pénzügyőr 3:1, Kiskunfélegyhá­za— SZVSE 2:1. Szombaton játszották: SZMTE—Bcs. Előre 1:0. 0 Középcsoport állása Sarkadi Kinizsi—Szegedi Spartacus 4:2 (3:1) Sarkad, 900 néző. V: Fekete. Kini­zsi: Erdélyi — Házi, Juhász, Burázs, Boros, Tobai, Kocsis, Gurzó, Varga, Kovács, Kiss. Edző: Vasvári Péter. 1. Szóin. MTE 20 14 4 2 38:15 32 2. Szegedi VSE 20 11 7 2 43:26 29 3. Budai Spart. 20 11 3 6 37:21 25 4. Jászberény 20 9 5 6 32:28 23 5. KISTEXT 20 8 5 7 30:23 21 6. Kecsk. TE 20 8 5 7 19:19 21 7. Cegléd 20 8 3 9 38:26 19 8. Szóin. MÁV 20 6 7 1 36:26 19 9. MGM Debrecen 20 7 5 8 26:32 19 10. Gyula 20 9 1 10 27:38 19 11. Békéscsaba 20 7 3 10 21:28 17 12. Kiskunf. 20 7 3 10 22:37 17 13. Goldberger. 20 6 4 10 28:41 16 14. Martfű 20 6 4 10 28:41 16 15. Pénzügyőr 20 7 1 12 31:43 15 16. Mezőkovácsh. 20 6 1 13 12:33 13 Már az első percekben parázs jele­netek alakultak ki Borbély -kapuja előtt. Kiss, majd Varga lövése szállt mellé. A 6. percben gyors támadás végén Gurzó talált a hálóba, 1:0, de egy perc múlva Juhász a kitörő Ge- rendelit csak szabálytalanul tudta szerelni. A 11-est Csányi értékesítet­te, 1:1. Támadtak a hazaiak. A Ki­nizsi a 33. percben már tizedik szög­letét rúgta a Spartacus két sarok­rúgásával szemben. A 38. percben Sándor bombáját védte Erdélyi. A 40. percben Kiss—Varga összjáték után Kiss bombázott a hálóba. Három perc múlva Gurzó volt eredményes, 3:1. Szünet után az 50. percben Kiss újabb góljával már 4:l-re vezetett a sarkadi csapat. Ezután változatos lett a játék. Többször forgott veszélyben mindkét kapu. A 77. percben Csányi ismét 11-esből lőtt gólt, 4:2. A hajrá­ban a hazaiak támadtak többet. A 85. percben Burázs a kiállítás sorsá­ra jutott. A sarkadi csapat vala­mennyi tagja dicséretet érdemel lel­kes játékáért. Bcs. VTSK —Mezőhegyesi Kinizsi 2:0 (1:0) Békéscsaba, 200 néző. V: Tóth. VTSK: Papp — Horváth, Szarvas, Hegedűs, Bodó, Mázán, Sarkadi, Ba­kó, Lindenberger, Bertók, Neller. E: Dombóvári György. Kinizsi: Turcsán — Csete II, Csete I, Kiss I. Sajti II. Kató, Dull. Kiss II, Hemző I, Varga, Nagy. Edző: Marosvölgyi Károly. A VTSK lépett fel támadóan, állandóan a Kinizsi térfelén folyt a játék. Több veszélyes lövés után Mázán szögletét Bertók befejelte, 1:0. A másik oldalon előbb Szarvas men­tett önfeláldozóan, majd Varga az üres kapu előtt keresztberúgta a labdát. Szünet után lassanként ismét a csabaiak támadtak többet, bár a szórványos mezőhegyesi akciók is veszélyesek voltak. A 75. percben Mázán 30 méteres lövése a kapus ke­zét érintve jutott a hálóba, 2:0. Ez­után tovább támadott a hazai csapat, de csatárai sok helyzetet elidéllen- kedtek. A Kinizsi csalódást okozott. Jók: Szarvas, Mázán, Bertók, Bakó, ill. Csete I, Kiss I, Csete II, H^m- ző I. Mezőhegyesi MEDOSZ— Kossuth SE 2:1 (0:1) Mezőhegyes, 200 néző. V: Vidó. MEDOSZ: Pintér — Szilágyi, Rizsá- nyi, Fekete, Kovács, Csigér, Engel­hardt, Madácsi, Keresztes, Balogh II, Borsos. Edző: K. Szabó János. A17. percben Soós lesgyanús helyzetből vezetést szerzett, 0:1. A gól megza­varta a MEDOSZ-t, kapkodtak a me- zóhegyesiek, a vendégek többször veszélyeztettek. Szünet után sem tu­dott hosszú ideig magára találni a hazai csapat. A 77. percben Keresz­tes távoli szabadrúgása Rizsányi elé került, aki egyből lőtt a hálóba. Az egyenlítés meghozta a hazaiak önbi­zalmát. Fergetegesen támadtak, s a 84. percben Rizsányi büntetőből meg­szerezte a győztes gólt, 2:1. Jók: Fe­kete, Keresztes. Szalvai SE—Makó 1:1 (1:0) Makó, 200 néző. V: Molnár. Szalvai: Ujj — Gaál I, Nagy, Kollár, Rutt- kay, Gaál n, Zavodil, Seregi, Krasz- ni, Szőke, Karadi. Edző: Gurbán Líviusz. Az első félórában a hazaiak támadtak többet, a Szalvai csak vé­dekezett. A 33. percben Gergely be­csúszó szereléséért a játékvezető li­est adott. A büntetőt Kollár értéke­sítette, 1:0. Szünet után ismét a Va­sas kezdett jobban. Az 51. percben a kapu torkában kézzel hárítottak a csabai védők. Ezt a 11-est Kockás lőtte be, 1:1. Ezután szemmel látha­tólag mindkét csapat belenyugodott a döntetlenbe. Jók: Gaál I, Kollár, Ruttkay. Szegedi Dózsa Mezöberényi Spartacus 1:0 (0:0) Szeged, 800 néző. V: Daubner. Spartacus: wfnter — Krcsmarik, Ko- hut II, Botyánszki, Drienyovszki. Hoffmann, Szenteszki, Kovács, Bucz- kó, Kohut I, Zolnai. Edző: Kóta György. A mezőberényiek teljesen védekezésre rendezkedtek be. A Dó­zsa nagy erővel támadott, de nem tudott gólt lőni. Szünet után sem változott a játék képe. A Dózsa tá­madott, a Mezőberény védekezett. A 65. percben szabadrúgás után Széli I betalált a kapuba, 1:0. A gól után változatosabb lett a játék, most már a herényiek is támadtak, de nem si­került az egyenlítés. Jók: Winter (a mezőny legjobbja), Kohut I, Hoff­mann. Szegedi OK—Orosházi Kinizsi 3:1 11:1) Szeged, 400 néző. V: Keresztes. Kir nizsi: Neller — Hunyadi, Fusch, Hó:- lupa, Szűcs, Szabó, Hajdú, Bodnár, Fejes, Túri, Petrina. Edző: Cziráki József. Hiába védekezett a Kinizsi, a 16. percben Polyvás egyéni alakítás­ból vezetést szerzett, 1:0. A gól után a Kinizsi is támadásba lendült, vál­tozatos játék után a 31. percben Pet­rina beadását Túri a hálóba továbbí­totta, 1:1. Szünet után Sári szerzett vezetést a SZAK-nak, 2:1. Ezután negyedórás orosházi fölény követke­zett, gól nélkül. A 80. percben Poly­vás biztosította a hazaiak győzelmét, 3:1. Jók: Fuchs, Szűcs, Túri. További eredmények: Szentes—Kis­kunhalasi MEDOSZ 1:2, Kiskunhala­si MÁV—Kun Béla SE 2:3. S Délkeleti csoport állása 1. Szegedi Dózsa 20 11 5 4 21:12 27 2. Szegedi Spart. 20 10 6 4 37:20 26 3. Sarkad 20 9 8 3 25:18 26 4. Bcs. VTSK 20 9 6 5 34:23 24 5. Mezőberény 20 10 3 7 32:18 23 6. Kh. MEDOSZ 20 8 5 7 29:26 21 7. Szegedi AK 20 7 6 7 25:16 20 8. Mhegyesi K. 20 7 5 8 23:27 19 9. Szalvai SE 20 7 4 9 ■■c 00 C9 1 8 10. Orosháza 20 7 4 9 33:35 18 11. Kossuth SE 20 5 8 7 32:42 18 12. Szentes 20 3 12 5 V. 00 1 8 13. Mhegyesi M. 20 8 2 10 25:37 18 14. Makó 20 6 6 8 18:30 18 15. Kun B. SE 20 6 4 10 26:32 16 16. Kh. MÁV 20 2 6 12 18:38 10 ■m * x & WM* >,-v T,* ^ Ez a jelenet is „örök téma” a sportfotós számára. A játékvezető szabadrúgáshoz tétette le a labdát, éppen a sorfalat küldi hátrább» karmesteri mozdulattal. Még a mögötte áUó csatár is „segít” neki... Fotó: Baranyai