Békés Megyei Népújság, 1967. szeptember (22. évfolyam, 206-231. szám)

1967-09-19 / 221. szám

1W7. szeptember 19. Kedd Wíí&MS&£káíA Kollár középre ível egy labdát, a csíkos mezes Széli 1 mellett. Sajnos, ebből a beadásból sem született gól... Fotó: Baranyai Mezőhegyes! MEDOSZ— Szegedi Spartacus 2:0 (1:0) A Mezőhegyes! MEDOSZ legyőzte a Szegedi Sparfacust Nagy gólarányú vereséget szenvedett a Bcs. Előre és a Mezőkovácsháza Gyulai MEDOSZ—Szolnoki MÁV 1:1 (1:1) Gyula, 1000 néző. Vezette: Petii. MEDOSZ: Csomós — Stefanik, Szi­lágyi, Sás, Gutl, Géczl, Raj ki, Nagy n., Boruzs, Himmer, Nagy I. Edző: Szigeti István. Góllal kezdődött a mérkőzés. Nagy n. vezette a lab­dát, majd hirtelen ballal lőtt, s a labda Donka mellett a hálóba vá­gódott, 1:0. A gól után meglepetésre a vendégek jöttek lel, teljesen ki­egyensúlyozottá vált a játék. A Z3. percben bal oldali vasutasakció végén két védő Is beavatkozhatott volna, de mégis Szabó szerezte meg a lab­dát és kiegyenlített, 1:1. Ez bizony nagy védelmi hiba volt. A második félidőben mindkét csapatnak volt gólszerzési lehetősége, a mérkőzés vége felé viszont a szolnokiak ját­szottak fölényben. Guti a 87. perc­ben súlyosan 4 megsérült. Ezúttal ért­hetetlen volt néhány gyulai játé­kos lélektelen játéka. Csak Csomós, Szilágyi és Nagy II. érdemel dicsé­retet. Petri kitűnően vezetett. Szegedi VSE-Mezfikovácsházi Petim 6:0 (1:0) Szeged 800 néző. V.: Horváth. PETŐFI: Budácslk — Urhtn, Gajdos, Bányik, Csepreghy, Gigacz, Gábor, Bóne, Sári, Pasek, Szilbereisz. Edző: Herjeczki József. Az első félidőben a lelkes kovácsháziak kiegyenlítetté tették a játékot. Fordulás után na­gyon feljavult a szegedi csapat és sorra kihasználta helyzeteit. Cl: Vö­rös S, Tóth m. a, Sajtos. Jók: Bu- dácsik; Gajdos, Pénzügyőr SE-Bcs. Előre 7:1 (4:1) Budapest, 500 néző. Vezette: Bor- zási. ELŐRE: Kisfalvi — Kvasz, Li- tauszky, Szűcs, Papp, Kiss, Kasz- nár, Zahorán, Batke, Sülé, Száraz. Edző: Szombati György. A 18. per­cig érdekes mezőnyjáték folyt. Ék­ké» a csabaiak a félpályán vezet­ték támadásukat, a játékvezető vi­szont beszéd miatt a csabai 16-osról ítélt szabadrúgást. Ezt Koroly beej­tette a felső sarokba, 1:0. A gól alaposan megzavarta Kisfalvit, aki a mérkőzés végéig nem tudott magá­ra találni. A 25. percben Koroly 24 méterről lőtt gólt, majd Kvasz hi­bájából újból a hálóba talált, 3:0. Mér nem Is volt meglepetés Balogh újabb — távoli — gólja, 4:0. Időköz­ben négy biztos helyzetet hagyott ki KaSznárral az „élen” a csabai csatársor. 42. percben Zahorán ll-es- ból szépített, 4:1. Az 55. percig a csabaiak támadtak, de Balogh 25 méteres lövését Kisfalvi a bal felső sarokba ütötte, 5:1. Változatos játék után a 70. és 78. percben Kisfalvi csak nézte Szabó és Balogh távoli lövését, amely akadálytalanul hullt a hálóba, 7:1. A mezőnyben — az eredmény alapján ez szinte hihetet­lennek hangzik — közel egyenlő erők küzdelmét hozta a mérkőzés. Az ellenfél valamennyi gólját a 16-oson kívülről szerezte. Kisfalvin kívül Kvasz, Papp és Sülé gyengélkedett az Előréből, a többiek megfeleltek. Borzási, kissé „haza vezetett". További eredmények: Goldberger- Debrecen 1:0, B. Spartacus—KIS- TEXT 3:2. Kecskemét—Cegléd 1:0, SZMTE—Jászberény 0:0, Kiskunfél­egyháza—Martfű 5:2. 0 Keleti csoport állása 1. Szolnoki MTE 2. Szegedi VSE 3. Budai Spart. 4. Jászberény 5. Kcsk. TE 6. KIS TEXT 7. Szolnoki MÁV 8. Gyula 9. Cegléd * 10. MGM Debr. 11. Kiskunf. 12. Goldberger 13. Pénzügyőr 14. Békéscsaba 15. Martfű 16» Mezőkovácsh. 21 14 21 12 21 12 21 9 21 9 21 8 21 6 21 9 21 8 21 7 21 8 21 7 21 8 21 7 21 6 21 6 2 10 3 10 5 9 3 10 4 10 1 12 3 11 3 12 1 14 3*7:14 31 50:26 31 40:23 27 32:28 24 20:19 23 32:26 21 37:27 20 28:39 20 38:27 19 26:33 19 27:39 19 29:41 18 38:44 17 22:35 17 26:34 15 12:39 13 500 néző. V: Bacsa. ME­DOSZ: Finrtár — Szilágyi, Rdjzsányi, Fekete, Kovács, Csiger, Eng'elhaírd't, Mádácsi, Keresztes, Balogh II, Borsos, Edző: K. Szabó János. A mezőhegye“ siek aiz első peroeJkiben főleg a véde­kezésre ügyelitek. Á Spartacus szem­mel láíthajtóan lebecsülte ellenfelét. A j MEDOSZ néhány gyors, rajtaütésszerű ellentámadásra váMiaJikozott. Egy ilyen­ből a 26. percben Keresztes gófot ért €fí, 1:0. A MEDOSZ szünet után sem változtatott taktikáján, .nagyon ügyeit a védekezésre. A 70. percben isimét si­került gyors támadásukat góllal be­fejezni. Csdjgér talált a hálóba, 2:0. A hajrában a mezőhegyes! védelem Rizsányi irányításával mindent hárí­tott. A MEDOSZ minden játékosa di­cséretet érdemel, Mezőberény-Szentes 2:0 (0:0) Mezőberény, 1500 néző. V: Puskás-. Mezőberény: Winter — Krcsimarik, Ko- hut II, Botyánsizíki, Drenyovszki, Hoff­mann, Szenteszíki, Solymosd, Zolnad, Kohut I, Kovácsi. Edző: Kóta György. Az első félidőiben kiegyenlített me­zőnyjáték folyt. Szünet után fedj avult a hazad csapat, a herényik rég nem látott sizívonala® játékot pfodiukiäOfak. A 60. percben Kohut I elment a bal szélen, beívelt labdáját Solymosi köz­vetlen közeiről fejelte a hálóba, 1:0. A 75. percben szép akció végén Zolnai szerzet* gólt, 2:0. A herényiek na­gyobb arányban is nyerhettek vol­na. Jók: Drenyovszki (a mezőny leg­jobbja), Winter, Hoffmann, Zolnai. Orosházi Kinizsi- Kiskunhalasi MÁV 4:1 (1:0) Orosháza, 400 néző. V: Lenkei. Kinizsi: Nedler — Hunyadi, Fuchs, Hu- lupa, Ruoz, Szabó, Hajdú, Szűcs, Sár­közi, Túri, Petrina. Edző: Czáráki Jó­zsef. A 4. percben Hunyadi labdájá­val elfutott PetTina, beadását Túri be­lőtte, 1:0. Szünet után tovább roha­mozott a Kinizsi. Az 56. percben Túri növelte a hazaiak előnyét, majd ki­hagyott egy büntetőt. A meddő oros­házi főiény után Barcza szépített, 2:1. Üjra a Kinizsi támadott. A 83. percben Túri, majd három perc múlva Petrina lőtt gólt.Jók: Fuchs, Halupa, Túri. Mezőhegyes! Kinizsi — Makói Vasas 2:1 (0:1) Mezőhegyes, 300 néző. V: Lajkó. Kinizsi: Túrosán — Csete n, Csele I, Kiss, Kató, Hemző I, Dull, Csordás, Császár, Varga, Csizmás. Edző: Ma­rosvölgyi Károly. Jól kezdett a Ki­nizsi, de a 25. percben a makóiak szög­let után Csordás öngóljával vezetést szereztek, 0:1. A második félidő ele­jén nagyon rákapcsolt a Kinizsi, nagy akarással játszottak a cukorgyárlak, A 78. percben megtört a jég: Vargá­nak sikerült egyenlítenie, sőt a bal- összekötő rövid idő múlva a győzel­met jelentő gólt is megszerezte, 2:1. Kun Béla SE- Sarkadi Kinizsi 0:0 Kiskunfélegyháza, 300 néző. V: Tóth dr. Kinizsi: Erdélyi — Házi, Juhász, j Burázs, Boros, Tobad, Kocsis, Gurzó, j Varga, Kovái», Kiss. Eúaő.: Vasvárt Péter. A 3. percben Gurzó fejese a ka­pufáról Varga elé pattant, de a csa­tár 8 méterről fölé lőtt. A 8. percben Juhász megsérült, 10 percig ápolták. Ez visszavetette a sarkadlakait. Feljöt­tek a félegyháziak, de a cukorgyár! védetem, Erdélyivel aiz élen, jól zárt. Egészen a 60. percig a Kossuth SE támadott, ezután azonban feljött a Kinizsi. A döntetlen Igazságos. Jók: Erdélyi, Juhász, Boros. Szegedi Dózsa—Szaivai SE 1:0 (0:0) Békéscsaba, 500 néző. V: Molnár. Szaivai: Üjj — Sail, Nagy, Herceg- falvi, Butitkay, Gaál, Kollár, Seregi, Zavodil, Szőke, Karadi. Edző: Gurbán Líviusz. A 7. p.-ben Ruttkay hatalmas pairtdobásét Csörögi majdnem a saját kapujába fejelte. Később Szőke az ol- dailhálóba lőtt, Gaiál kétezer is a kapu mellé küldte a labdáit. A 35. percben. 11-eshez jutott a Szaivai, de Kollár büntetőjét Bánfi szögletre védte. A n. félidőben nagy nyomás nehezedett a szegedi kapura. A 87. percben a Szal- vai-védők röviden mentette^ és Széli II, 20 méterről a léc alá bombázott, 1:0. Jók: Hercegfalvi, Ruttikay, Gaál, Szőke. Kossuth SE—Bcs. VTSK 4:0 (1:0) Szeged, 300 néző. V: Fekete. VTSK Papp — Havasi, Szarvas, Hegedűs, Ro­mán, Bodó, Lindenberger, Bakó, Bér­tők, Mázán, Neller. Ediző: Dombóvári György. A félidő közepén Sonikó szer­zett vezetést, 1:0. Ezután a VTSK is pórbélkozott néhány akcióval. Szünet után nagy lendülettel rohamozott Kossuth SE, Sonkó újabb gólja utón szánté teljesen feladta a csabai csapat. Később még két Szőke gől követke­zett. A tervszerűtlenül játszó, formán kívüli VTSK rászolgált a vereségre. További eredmények: Kiskunhalasi MEDOSZ—SZAK 0:0. Apróhirdetések Sirnoa Arondíe igényesnek azonnal el­adó. Békéscsaba, Halász u. 14. 122004 Gyönyörű rózsatövek 8 forintos áron kaphatók. Kérjen ingyenes árjegy­zéket. Szmola Máté, Endrőd, Orgona út 11. 78025 Figyelem! Szőlőoltványok és lugas­gyűjtemények kifogástalan minőség­ben;, fajtaazonosan kaphatók. Valiskó László, Abasiár, Üjstzőlőtelep 775. 543 10 783 sorszámú Moszkvics 408- as sze- méiykocsd-kiutalás, hatvoltos akku­töltő eladó. Gyula, Diófa u. 8. 122007 Törökzugban, Földvári u. 8. számú OTP házhely eladó. Érdeklődni: Gyu­la, Lenkei u. 9. 122010 407-es Moszkvics, 4 sebességes sze­mélygépkocsi rádióval eladó. Csanád- aibertí, Dégi tanár. 1J1352 Székkutason, közel a faluhoz, V. k., 57. számú tanya eladó. Azonnal be­költözhető. 71987 Orosháza, Szent István út 61 2200 négyszögöl föld eladó. alatt 71985 Bejáratott ,,Stair” sürgősen, olcsón el­adó. Érdeklődni: Gyula, Béke sugárút 33, Fenyvesi. 122012 Gyulán, Aranyág 13 szám alatt ház­hely eladó. Érdeklődni ugyanott. 122013 408-as Moszkvics 13 000 km-rel csak igényesnek eladó. Érdeklődni: Gyula, Béke sugárút 73 szám alatt. Telefon: 132, estbe. 1220009 Dunnájából ragyogó szép paplan* ké­szít 100 forintért Gyulán Dandé pa<p- lanos, kórházzal szemben. Vidékieké* posta útján, kényelmesen, felelősség méHett vállalom. 122002 Bajáratott Star olcsón, sürgősen eladó. Érdeklődni: Fenyvesinél, Gyula, Béke sugárút 33. 133003 Fiat 1100-as régi személygépkocsi fel­javítva, 18 OOO-ért eladó, kétszemélyes motort beszámítok. Gyula, Árpád u. 5. 122011 CM 403-as Moszkvics jó állapotban eladó. Kétsoprony, iskola. 559 Trabant Combi kiutalásomat átadnám. Orosháza, Szabó Dezső u. 1/a délután 4 órától. 560 Családi ház két családnak is megfele­lő, sok mellékhelyiséggel, azonnali át­adással eladó. Szeged,, Farkas utca 8. 84571 Eladó Puszfcaszentetomya, Székács földek 7 sz. tanya. Érdeklődni: Oros­háza, Páva utca 7 sz. alatt. 71889 500 db kézicserép eladó. Orosháza, Tolbuchin u. 8. (Sztálingrád u.) 71959 Jó állapotban levő Volkswagen áron alul eladó. Gyula, Domiby L. u. 12. 122005 Üj típusú fehér Wartburg de Luxe el­adó, esetleg Fiat 850-est (Cupd is) el­fogadok. Gyula, Eötvös u. 8. 122006 Gyulaváriban, Malom u. 6 számú ház fizetési kedvezménnyel, beköltözhető, eladó. 136592 Eladó Orosháza, Balassa Pál utca 8 szám alatt házrész. 71934 Figyelem! Tagfelvétel! Cipőipari szakmunkásokat javításra a megye területén tagként felveszünk. Jelentkezni lehet a Körösvidéki Egyesült Cipész Ktsz központjában, Békéscsaba, II., Vécsey utca 14—18. sz. alatt. Telefon: 11—178. KÖRÖSV1DÉKI EGYESÜLT CIPÉSZ KTSZ 82498 a Délkeleti csoport állása í. Szegedi Dózsa 21 12 5 4 22:12 29 2. Sarkadi Kinizsi 21 9 9 3 25:18 27 3. Szegedi Spart. 21 10 6 5 37:20 26 4. Mezőberény 21 11 3 7 34:18 25 5. Bcs. VTSK 21 9 6 6 34:27 ?4 6. Kh. MEDOSZ 21 8 6 7 29:26 22 7. Szegedi AK 21 7 7 7 25:16 21 8. Mhegyesi K. 21 8 5 8 25:28 21 9. Orosháza 21 8 4 9 37:36 20 10. Kossuth SE 21 6 8 7 36:42 20 11. Mhegyesi M. 21 9 2 10 27:37 20 12. Szaivai SE 21 7 4 10 38:37 18 13. Szentes 21 3 12 6 18:26 18 14. Makó 21 6 6 9 19:32 18 15. Kun B. SE 21 6 5 10 26:32 17 16. Kh. MÁV 21 2 6 13 19:42 10 FIGYELEM! Felkérjük igen tisztelt megrendelőinket, hogy a várható őszi-téli torlódások elkerülése végett a javításra szánt lábbeliket mielőbb szíveskedjenek részlegeinkhez javítás végett eljuttatni, mivel október hónaptól kezdő­dően vállalási határidőnket kénytelenek leszünk 2—3 hétre meghosszabbítani. KÖRÖSVIDÉKI EGYESÜLT CIPÉSZ KTSZ 82497 Közületek munkaerőigénye Békés megyei Tanácsi Építőipari és Tatarozó Vállalat felvételre keres kőműves, bádogos, vízvezetékszerelő központifűtés-szerelő szakmunkásokat és segédmunkásokat, 1 fő takarító­nőt, továbbá 2 fő nehézgépkezelő vizsgával, földmunkagép- és autó­daru kiegészítő vizsgával ren­delkező dolgozót. Vidékieknek szál­lást biztosítunk, napi egyszeri étkezést és felemelt teljesítménybért, külön­élés! pótlékot. Jelentkezni lehet a vál­lalat központjában, Békéscsaba, Két- egybázi út 1921/2. 561 A MEZÖHEGYESI ÄLLAMI GAZDASÁG 1967. szeptember 27-én a mezőhegyesi községi piacon reggel 8 órától ló- és csikóárverést tart Árverésre kerülnek kocsis- és hátaslovak, valamint évjárati csikók és tenyészkancák. 567 Juh- és baromfitenyésztésben jár­tas állattenyésztőt keresünk felvé­tette, kerületi állattenyésztő beosz­tásba. Jelentkezés: Dévaványa-Kő- szigeten személyesen vagy írásban. Állami gazdaság. x A Gyulai Tejporgyár vizsgázott fű­tőket keres azonnali belépésre. Je­lentkezés az üzem főgépészénél 7-től 16 óráig. 136595 A Dombegyházi Állami Gazdaság sürgős belépéssel kizárólag főisko­lai végzettséggel és legalább 3 évi gyakorlattal rendelkező sertéstelep­vezetőt keres. Fizetés megállapodás szerint, lakást az ÁG biztosít. Je­lentkezés és érdeklődés a gazdaság központjában. Útiköltséget felvétel esetén térítünk. 578 A Budapesti Lakásépítő Vállalat azonnal felvesz — budapesti munka­helyekre kőműveseket, ácsokat, köny- ayögépkezelőket, villanyszerelőket, kubikosokat és férfi segédmunkáso­kat. Különélés! dijat rendelet szerint fizetünk. Munkásszállást és napi két­szeri étkezést biztosítunk. Tanácsiga- tolás és munkaruha, szakmunkások­nak szerszám szükséges. Jelentkezést Budapest, V.t Kossuth Lajos tér 13—15* földszint.