Békés Megyei Népújság, 1967. augusztus (22. évfolyam, 179-205. szám)

1967-08-24 / 199. szám

lMt. augusztus 24. 7 Csütörtök S IPO IRT * S1PQ IRT»SPORTl sPiÉigülsáül Gólzáporos győzelmek a megyei II. osztályó labdarúgó-bajnokság őszi nyitányán Déli csoport Elek—Nagy bán hegy es 9:1 (2:1), Elek, 35© néző. V: Voztár n. Elek: Roityi® — Burkus, Mos-ár, Botás, Bajusz, Koszt», Kúti. Somos, GaátL, Halasi IX, Popucza, Bdsző: Harsányi Mátyás. Nagy bán he­gyes: Hamiestz — László, Horváth, Ló- gzó, Táját, Szabó, Ozábula, Mile, Fest, | Szőke, Ambróziád. Edző: Flasika Lajos. Szünet után összetroppant a vendégcsa­pat atz e&ekdiek állandó rohamai alatt. G: Somos (9), Halasi n (31), Gaáfl. (2), Bajusz, Kúti, JEL Pest. Jók: Kosizrta, Bajusz, Somos, Kúti, Popuoza, illet­ve Hanesz, Lóozá, Horváth, Táját, Szabó, Pest. A játékvezető Lócadt fe­leselésért kiállította. Kunág óta—Végegyháza 13:0 (4:0), | Kimágota, 200 néző. V: Gyarmati. Kunágota: Tóth — Bító, Gábor, Ko-1 váos, Miellár, Gazdag, Szabó, Huszka, J Má/nkju®, Laezíkó, Szilágyi H. Edző: Szilágyi János. Végegyháza: Ivanics — Kotulák, MMeuJa, Majorosi H, Bé­kás, Majorosi I, Saedlacseík m, Mű­helyi, Csurá/r, Sass, Varga. Edző: Ke­mény Lajos. Jók: Laczkó, Szabó, Huszka, ületve Saedlacsek: HU, Mű­hely*. Lök ősháza—Kétegyháza 3:1 (írt), Lö­kősiháza, 300 néző. V: Nagy I. Lök ős­haza: Brandt — Küss K., Berta, Ráca, Karsai, Fenyvesi, Hollandi, Kiss J., Záirnbó, Bernde, Vteokai. Edző: Feny­vesi Tivadar. Kétegyháza: Juhász — Székely, Grósz, Batgó, Lupáé?, Krlisián, Kovács, Medrve, Rocskár, Hodozsó, Fu­tasd. Edző: Kárpáti Elemér. A nagy- iramú, közepes színvonalú mérkőzésen a hazai csapat jobb taktikával nyert. G: Kis» J., Bende, Zámbó, illetve Ko­vácsi. Jók: Berta, Kis® J., 1*1. Hodozsó, Rocsikár, Székely. Kevermes—Mag yarbán hegyes 3:2 (1:1), Kevermes, 230 néző. V: Szarvas P. Kevermes: StrifLer ■— Bauer H, Balogh, Tóth, Domsik, For­gács, Bobó, Blcsfel, Gyöngyösi, Laka­té®, Bauer I. Edző: Reich János. Magyar bánhegyes: Dudás — Tóth, Csabai, Vackó, Majsai, Fajó, Kintner, Farkas, Fejes, Agócs, László. Edző: Miskolci Miklós. A 30. percben az öt és felesről Fejes megszerezte a ven­dégeknek a vezetést, a 45. percben la­katos egyenlített. A 65. percben Laka­tos a hazaiakat juttatta vezetéshez, majd a 68. percben harmadük gólját érte ed. A 73. percben Vacíkó 11-esből szépített. Jók: Lakatos, Domsik, Bauer I, a vendégeik közül csak Vaokót le­het kiemelni. További eredmények: Kairdoskút— Kaszaper 2:2, a Nagykamarás—Domb­egyház mérkőzés a vendégcsapat meg nem jelenése miatt elmaradt. Ifjúsá­giak: Lökösháza—Kétegyháza 3:2, Kunágota—végegyháza 6:1, Nagybán- hegyes—Elek 1:0, Magyarbánhegyes— Kevermes 2:0, Kaszaper—Kairdoskút 3:0, a Nagykamarás—Dombegyház mér­kőzés elmaradt. fl Déli csoport állása 1. Elek 12 10 1 1 54:12 21 2. Kunágota 12 6 3 3 40:18 15 1 3. Kétegyháza 12 6 3 3 28:13 15 4. Lökösháza 12 7 1 4 20:23 15 5. Magyarbánh. 12 6 2 4 25:11 14 6. Végegyháza 12 6 — 6 25:33 12 7. Kardoskút 12 4 3 5 21:22 11 8. Kevermes 12 4 1 7 18:27 9 9. Nagykamarás 11 4 — 7 21:28 S 10. Kaszaper 12 3 2 7 20:41 8 11. Dombegyház 11 3 1 7 16:34 7 12. Nagybánh. 12 3 1 8 15:41 7 Keleti csoport Dévaványa—Köröstarcsa 3:1 (2:0), Dévavániya, 300 néző. V: Stetkovics. Dévaványa: Toókos — Nagy, Vass, Czirják, Farkas, Kecse, Bogy a, Sotus, Sallai, Kisairl, Tóth. Edző: Susányi István. Köröstarcsa: Abel — Tóth, Bak, Baksa S., Baksa K., Liszfcai, Fü- löp, Tóth, Hajdú, Hegyes!, Nagy. Ed­ző: Marton Sándor. Kezdés után azon­nal a hazai csapat vette át a játék irányítását és már a 3. percben Sotus j 22 méteres bombája a menteni igyekvő kapus liáfbáról vágódot a hálóba.. To­vábbra is a hazai csapat játszott fö­lényben, de a vendégek védelme j ól tömörült. A 32. percben Kisairi jó át­adást kapott Bogyótól, becsapta vé­dőjét, majd a kifutó kapu® mellett laposan a bal sarokba gurított. A fél­idő hátralevő részében még egy hely­zet adódott a hazai csatárok előtt, de Kisairi lövését Ábel szögletre hárította. A második félidőben alábbhagyott a lendület, ritkán került a labda a ka­puk közelébe. A 14. percben Tóth elfutott a balszélen, beadását a bero­hanó Sallai elől a tárcsái védők kéz­zel húzták le. A büntetőt Sotus érté­kesítette. Ezután feljött a vendégcsa­pat és egy támadás után Hegyes! 12 m-ről a kimozduló kapus fölött a há­lóba emelt. Jók: Farkas (a mezőny legjobbja), Nagy, Tóth, Sotus, ill. Ábel, Bak, Nagy. További eredmények: Füzesgyarmat —Vésztő 4:2, Sarkedkeresztúr—Gyula­vári 0:0, Murony—Békés 1:1, Körös- ladány—Mezőberény 1:0, a Geszt— Okány mérkőzést október 26-én játsz- szák le. Ifjúságiak: Füzesgyarmat— Vésztő 1:0. Gyulavári—SarkatdkeresBtúT 5:0, Köröstarcsa—Dévaványa Szí, Kö­rösi adány— Mezőberény 2:0, a Geszt— Okány és a Murony—Békés mérkőzés elmaradt. I Keleti csoport állása 1. Dévaványa 12 S 2 2 30:18 18 2. Bélkési HSC 12 6 4 2 18:11 16 3. Gyulavári 12 7 1 4 28:15 15 4. Körösladány 12 6 3 3 32:24 15 5. Köröstarcsa 12 5 5 2 25:20 15 6. Füzes gyarmat 12 7 — 5 37:27 14 7. Okány 11 5 3 3 19:16 13 8. Sarkadkereszt. 12 3 6 3 16:20 12 9. Murony 12 5 1 6 22:24 11 10. Mezőb. M. 12 2 2 8 13:32 6 11. Vésztő 12 2 1 9 22:34 5 12. Geszt 11 1 10 12:33 2 Nyugati csoport Endröd—Gádoros 4rt (3:1). End­réd, 300 néző. V: Walfisch. End­röd: Hajdú — Rófusz, Üjvári, Varga I, Gál, Sárhegyi, Bacsa, Szecei, Ma­joros, Varga II, Gyuricza. Edző: Tí­már György. A hazai csapat renge­teg gólhelyzetet teremtett, de csa­tárai a legjobbakat is elügyetlenked- ték. A vendégek jól védekeztek és szórványos támadásaik ügyesek vol­tak. G: Majoros 2, Bacsa 2. A já­tékvezető kitűnően vezetett. Oh. Határőr—Bcs. Építők 2:2 (Irt). Orosháza, 150 néző. V: Szatmári. Határőr: Zsóri — Fritz, Latyák, Zsi­ga, Szekeres, Hajdú, Szabó, Tóth I, Lajos, Csetneki, Gál. Edző: Lovas Kálmán. Építők: Zsilinszki — Novák, Molnár, Pluhár, Várai, Rieger, Ku­ba, Galovicz, Miklya, Doma, Szita. Edző: Rieger Ferenc. A 4. percben védelmi hibából Doma a vendégeknek szerzett vezetést. Ezután a hazaiak kerültek fölénybe, s a 6. percben Fritz 20 méteres büntetőjét védte szögletre az Építők kapusa. A 22. percben Tóth 16-osról egyenlített. Fordulás után a hazai csapat támadt, s az első percben Csetneki 20 m-es lapos lövését Zsilinszki „bevédte”. Ezután a hazaik két biztos gólhely­zetet is kihagytak. A 78. percben Miklya jó labdát kapott középen és laposan a hálóba gurított. Az utolsó percben Lajos hagyott ki jó helyze­tet. Jók: Latyák, Tóth I, Csetneki, Gál, ill. Molnár, Galovicz, Miklya, Szita. Szarvasi MEDOSZ—Bcs. Baromfi­ipar 10:0 (6:0). Szarvas, 100 néző. V: Fehér. MEDOSZ: Kondacs Csi­csely, Bohus, Lestyán, Szalontai, To- lev, Petrov, Fekete, Megyeri, Liska, Bobvos. Edző: Sinka Márton. Ba­romfiipar: Rózsás — Puskás, Viczián, Kaposi, Ancsin, Meszjár, Nagy, Ju­hász, Kucsera, Ballangó L., Ballango A. Edző: Uhrin János. A hazaiak nagy iramot diktáltak és már az el­ső negyedórában 3:0-ra húztak el. Az iram ezután sem csökkent és a helyzeteit jól kihasználó hazai csa­társor a félidő végéig még három gólt rúgott. A második félidő ele­jén esett az iram, ekkor a vendé­gek támadtak többet, de gólt nem tudtak elérni. Ezután ismét rákap­csolt a hazai csapat és újabb négy góllal terhelte meg a vendégek háló­ját. G: Liska 3, Fekete, Szalontai 2—2, Petrov, Megyeri, Bobvos. Jók: Fekete, Kondacs, Szalontai (a me­zőny legjobbja), 111. Viczián, Ju­hász. Bcs. Vasas—Csabacsűd 5rt (4:0). Békéscsaba, 100 néző. V: Fülöp. Va­sas: Szécsi — Molnár, Bácsfalvi, Ja­nik, Bottá, Silling I, Taub, Silling TI, Tóth, Andó, Sajben. E: Machlik Mihály. Csabacsűd: Urbán — Krinák, Medvegy, Tuska, Németh, Szántó, Krasznai I, Balatoni, Varga, Krasznai II, Laukó. Edző: Medvegy László. Jó iramú mérkőzést vívott a két csa­pat. Az első félidei jó csatár játéká­val könnyedén nyert a Vasas. G: Sajben, Tóth 2—2, Silling n. Jók: Silling n, Silling I, ill. Varga, Krasz­nai I, Krasznai IL További eredmények: Zalka SE— Oh. Üveggyár 2:1, Bcs. Konzerv— Szentetornya 2:2. Ifjúságiak: Endrőd —Gádoros 5:0, Oh. Határőr—Bcs. Építők 0:0, Szarvas—Baromfiipar 4:1, Zalka SE—Oh. Üveggyár 3:0, Bcs. Konzervgyár—Szentetornya 2:0, a Bcs. Vasas—Csabacsűd mérkőzés elma­radt, mivel a vendégcsapatnak nem volt rendben az igazolása. R Nyugati csoport állása 1. Endrőd 12 10 1 1 41:16 21 2. Bcs. Építők 12 9 2 1 40:6 20 3. Szarvasi MED. 12 9 1 2 46:5 19 4. Bcs. Vasas 12 7 4 1 26:10 18 5. Oh. Határőr 12 4 3 5 22:14 11 6. Bcs. Baromflip. 12 5 1 6 13:31 11 7. Szentetornya 12 3 4 5 17:37 10 8. Gádoros 12 2 4 6 19:29 8 9. Oh. Üveggyár 12 3 2 7 11:20 8 10. Zalka SE 12 3 1 8 13:37 7 11. Bcs. Konzerv. 12 2 2 8 8:30 6 12. Csabacsűd 12 1 3 8 8:35 5 úajkáiyha eladó. Orosháza, Dózsa 6/e, 1 I. emelet 4. T1739 Eladó Orosháza, Thököly utca 34 alatt írógép, lemezjátszó, német nyelvű lec­kékkel lemezeken, és ugyanitt két di­áklány vagy dolgozó nő részére külön­bé) Arató bútorozott szoba kiadó. 71731 Egy nagyméretű (h= 2,20 m, sz.~ 1,20 m.) jó állapotban levő asztali tűzhely közület léseiére eladó. Megtekinthető Füzesgyarmat, Klapka úü napközi ott­honos óvodában. x Kan ász hal om dűlőben, repülőtér vé­génél tanya melléképületekkel eladó. Értekezni: Orosháza, Munkácsy utca 4. 71735 Vályogtégla edadó. Érdeklődni Békés­csaba, Kolozsvárt út 48. *1« Sportcélra alkalma® négyévesekből álló fekete ötösfogat, valamint kettő darab négyéves sportmutatvány >kra betanított arab lovak eladók. Hunyadi Tsz, Hunya. 533 Eladó 4S2-C* Moezikvics kitűnő álla­potban 30 ezerért. Orosháza; Kéjét ut­ca 14. 71736 Eladó Orosházán (Rákócrttelepen), Is­kola utca 30 számú új í szobás ház Jó melléképületekkel, beköltözhetően. 71738 365 négyszögöles teleik eladó. Érdek­lődni: Mezőmegy er, Marx u. 22, 18 óra után. 415 Háromajtós, sötét, modem kombinált szekrény, két nagyobb festmény, öt­ágú csillár eladó. Békéscsaba, Kuli eh Gyula Lakótelep Sl/b, H./6. 413 Fiat 1100-as Furgon üzemképes álla­potban eladó 15 ezerért. Csorvás-Alső vasútállomás, Uhrtm tanya. 82172 Jő állapotban levő SOO-sa Wartburg el­adó. Caanádapáoa, Damjanich utca 8. 820*4 Eladó udvart szoba, konyha, kamra. Orosháza, Báthort u. 20, 71740 Tanyák: 1 hold földdél éladó. Érdek­lődni: Nagy József. Orosháza, Belső- Monor 57. T1887 Jó karban levő Volkswagen személy­gépkocsi olcsón eladó. Orosháza, Kí­gyó utca 2 szám ailatt 71742 Szobánkban iskolás leány részére szál­lást adok. Orosháza, Bajcsy-Zs. u. 51. 71743 Alsó-Tanyák 36 számú tanya tégla melléképületekkel köveoüt mellett le­bontásra is eladó. 71698 Eladó: Németh Mihály, Tatársánc 2* számú tanyája (Szabadság Tsz köz­pontjánál). 71719 Pianínó eladó. Érdeklődni délután fél 5-től. Orosháza, Könd utca 74, első léposőház, a. emelet, 3. ajtó. 71744 Orosháza, Bettiién Gábor u. 4, SE. ház felerészben eladó. 71720 Bontásból faanyag edadó, töltésinek főid ingyen kihordható. Orosháza, Baj­nok utca 9. 71745 Pobeda személygépkocsi fizetési ked­vezménnyel eladó. Orosháza, Szent István út «7 szám alatt. T1721 3 ezret futott P—lő-e® Pannónia eladó. Orosháza, Földvári ». SS. 71746 Eladó 2 darab 30» négyszögöles be- építhető porta Orosházán, Csizmadia Sándor üt 3» szám alatt. 71722 Üres szóba, konyhást lakást keres két dolgozó nő Orosházán, belterületen. ,,Költségtérítés'’ jeligére levélben ké­rem az ajánlatot orosházi hirdetőbe. 71747 Orosháza, Huba utca 4* számú, udvari lakrész és betegtoiókoosi eladó. Ér­deklődni: Előd utca 7. 71724 Szatymazom ház 800 négyszögöl telek­kel haláleset miatt eladó. Érdeklőd ni: Szatymaz n. kér., 167. Jánosszállásl iskola mellett. Jandizsóék. 84564 Beépíthető porta az üveggyár közelé­ben eladó. Érdeklődni: Orosháza, Vaj­da utca 2». 71703 Termelői bor, termelői áron kapható. Orosháza, Táncsics utca S (bírósággal szemben). T1879 Tsz mérlegképes könyvelő munkahe­lyet változtatna tsz-be könyvelőnek vagy üzemgazdásznak. „Gyakorlott” jeligére a békéscsabai hirdetőbe, 8Ä104 Orosháza, Achim utca 6 számú ház etactp, 2 családnak is alkalmas. 71716 Hízónak való fehér süldők eladók. Bé­késcsaba, Gyár utca l'/d. 82193 Nagy mennyiségű trágya eladó. Bajos József, Küleő-Monor 13. 71725 Hamis anyakoca, egyéves üszőborjú, épületfaanyag eladó. Orosháza, Fürdő utca 27 szám alatt. 71729 Bútorozott szoba diáklányok részére kiadó. Orosháza, Dózsa György utca 56. 71726 4*7-es Moszkvics eladó. Orosháza, Ber­csényi utca 3. Érdeklődni délután. 7173* Eladók csempekályha, zománeoe spar- helt, nagy tükör, konyhaasztal. Oros­háza, Szent István út 1 szám alatt. , 71727 Istállótrágyát veszek. Orosháza, Szent István út 71. 7H731 Idős nyugdíjsa háaaepár üres szoba, konyhás lakást keres. „Nem igényes” jeligéire levélben kérem az ajánlatokat az orosházi hirdetőbe. 1X122, 107-es Moszkvics Jó állapotban levő eladó. Orosháza, Ond utca 17, Érdek­lődni 17 ónétól. 71738 27 éves élvált asszony öt gyermekével házasság céljából megismerkedne kor­ban hozzáillő dolgozó férfivel. „Meg­értő” jeligére az orosházi hirdetőbe. 71733 Skoda Octavla Super elfogadható áron eladó. Békéscsaba, Kulioh Gyula Lakó­telep, V/24, HL em. 9. 32173 50 mázsa teherbírású gumis kocsi 2 ló­val együtt eladó. Orosháza, Kossuth Lajos utca 1*. (Cseh). 71737 Orosháza, Arany János utca 43 számú ház beköltözhetően éladó. 71723 Közületek mu A Budapesti Lakásépítő Vállalat Azonnal felveai — budapesti munka- Helyekre kőműveseket, ácsokat, köny oyügépk erei őket. villanyszerelőket, kubikosokat 4a férfi segédmunkáso­kat. Különélés! dijat rendelet tzertm fizetünk. Munkásszállást és napi két­szeri étkezést biztosítunk. Tanácalga- eoláa es munkaruha, szakmunkások­nak szerszám tzűkaégea. Jelentkezess Budapest. V.. Kossuth Lajos tár 13—1». földszint. 494 Magasépítő technikust felvesz a Szarvasi Városi Tanács V. B. házi­lagos kivitelező részlege. Jelentkezés a részleg Irodájában, fizetés meg­egyezés szerint. 428S4 Az Országos Söripari Vállalat fel­vesz férfi segéd- és betanított mun­kásokat. Kereset: a teljesítménytől függően 1300—1800 Ft, ezen felül napi 2 liter sör. Munkásszállást, kedvez­ményes étkeztetést, munkaruhát (Jog­szabály szerint) biztosítunk. Jelent­kezés: Budapest X., Maglód! üt 17. 1261 nkererőigénye A Mű. M. 602. sz. Hódmezővásárhelyi Ipari Szakmunkásképző Intézet esz- terg&lyoz, géplakatos, szerszámkészí­tő, marós, fényező, hegesztő, általá­nos lakatos és villanyszerelő szak­mákba vesz fel tanulókat. Felvétel és beiratkozás augusztus 25-én. Vidéki tanulók számára otthont biztosítunk teljes ellátással. 73702 1500 KÉVE jó minőségű nád VAN ELADÖ. HUNYADI TSZ, HUNYA. 539 .Fotó: Esztergálj