Békés Megyei Népújság, 1967. május (22. évfolyam, 102-126. szám)

1967-05-30 / 125. szám

1967. május 30, 6 Kedd Élet a kastélyban Lehet-e a háborúról humorosan szatirikusán filmet készíteni? Erre ad frappáns választ ez a film, melyet a gyomai Szabadság mozi vetít május 30—31-én. A Magyar Tv műsora MÁJUS 30- AN, KEDDEN 9.00 Iskola-tv. 17.33 A Magyar Hir­dető műsora. 17.45 Hírek. 17.50 Veréb a torony érán. Egészségügyi kisfilm. 18.30 30 nap a föld alatt. A tv-híradó ki£tf£lrrge. 18.30 Üj könyvek. 18.35 Egy Mozi MÁJUS 30. Békési Bástya: Vészé yben az alag­út. Békéscsabai Brigád: A nagy buli. Békéscsabai Szabadság: Bumeráng. Békéscsabai Terv: A Mona Lisa tol­vaja. Gyomai Szabadság: Élet a kas­télyban. Gyulai Erkel: Cica babák. Gyulai Petőfi: Hófehérke és a 7 va­gány. Mezőkovácsházi Vörös Október: Senki sem akart meghalni. Orosházi Béke: Szegény gazdagok. Orosházi Partizán: A főnök inkognitóban. Sar- kadi Petőfi: Négy szerzetes. Szarvasi Táncsics: öt jómadár. Szeghalmi Ady: A vérdíj. Színház műsora Május 30-án, kedden este 7 órakor Békéscsabán: TOTÉK (Blaha-bérlet) királysír története. (III. Béla). Kisfilm. IC.50 TELEIMPEX külkereskedelmi és világgazdasági híradó. 19.20 Esti mese. 19.30 Parabola. 19.50 Próza a pó­diumon. Konsztantyin Pausztovsakij: A kíváncsi borz. 20.00 Tv-híradó. 20.20 Riporter kerestetik. Ifjú riporter jel öl­tek vetélkedője. (Hl. rész). 22.00 Tv- híradó — 2. kiadás. fi román tv műsora KEDD 17.00 Gazdasági előadás. 17.50 Kicsi­nyeknek: „Volt egyszer...’* Bábszín­ház. 18.00 Iskolásoknak: 1001 kérdés. 18.30 A* tv esti híradója. 18.50 Időjárás- jelentés és hirdetések. 19.00 Színházi est: „Mitica Popescu”. Közvetítés a Temesvári Nemzeti Színházból 21.05 Varietészámok filmszalagról. 21.20 A tv éjszakai híradója. 21.30 Köz­vetítés a római ökölvívó Európa-baj- nokságiról. 22.30 Műsorzárás. fl Üugoszhv tv műsora KEDD 18.10 Riport (Titográd). 18.30 A vi­lág a képernyőn. 19.00 Vörös jelzés. 20.30 Dokumentumfilm. 20.45 Játék­film. 22.15 Líra. (Állandó adások: 18.00 Tv-híradó. 20.00 Tv-napló). A rádió műsora MÁJUS 31-ÉN, SZERDÁN Kossuth rádió: 8.22 Az Ifjúsági Rá­dió műsora. 8.47 Orvosi tanácsok. 8.52 Szórakoztató zene nyugdíjasoknak. 9.34 Száz év távlatából: 1867 — kiegye­zés. 10.10 Operaréözdetek. 11.Oß Men­delssohn: d-moll trió. 11.30 A Szabó család. 12.15 Tánczenei koktél. 13.03 Vá­laszolunk hallgatóinknak. 13.18 Fjodor Saljapin énekel. 13.43 Magyar népdal­költészet — magyar népdalok. 14.05 A gazdaságpolitikai rovat műsora. 14.35 Operett finálék Huszika műveiből. 15.10 Kérdezzen. 15.15 A Gyermekrádió műsora. 15.30 Egy magyar tanítvány feljegyzései Liszt Ferencről. 16.10 Daloló nagyvilág. 16.37 Kedd, szerda, csütörtök. Regény folytatásokban. 17.15 Muszorgszkij: Egy kiállítás képei. 17.45 Közvetítés az Üj pesti Dózisa— Ausztria Wien KK labdarúgó-mérkő­zés II. félidejéről. 18.30 Mozart: D-dur divertimento. 19.30 Puccini-kettősök. 20.00 Népi muzsika. 20.15 Hol tart ma az agykutatás? I. rész. 20.35 A hónap slágerei. 21.05 Gondolat. 21.45 Melis György operett-dalokat énekel. 22.25 Üj lemezeinkből. 23.17 Könnyűzene éj­félig. Petőfi rádió: 10.00—12.30 Zenés mű­sor üdülőknek. 12.30 Csongor és Tünde — szvit. 12.58 Könnyűzene. 13.28 Gaz­daszemmel a nagyvilág mezőgazdasá­gáról. 14.08 Rubina Kalantarján éne­kel. 14.25 Fúvósizeaxe. 14.35 Orvosi ta­nácsok. 14.40 Mina negyedórája. 14.55 Fiatalokról — fiataloknak. 15.00 Fjodor Saljapin énekel. 15.15 Ünnepi Könyv­hét — 1967. 15.22 Katonadalok. 15.37 Ünnepi Könyvhét — 1967. 15.45 Dohná- nyi Ernő zongorázik. 16.05 Marinfca, a táncosnő. 10.23 Mai témák, mai dalok. 16.45 Közvetítés az Újpesti Dózsa— Ausztria Wien KK labdarúgó-mérkő­zés I. félidejéről. 17.30 Délutáni fris­sítő! 18.10 Jóság és virág. 18.53 Izsmán Nelly énekel. 19.11 Chopin: b-moll szonáta. 19.31 Népi muzsika. 20 00 Prá­gai Tavasz — 1967. 22.20 Újdonságok a moszkvai képtárakban. 22.35 Verbun­kosok. I Békéscsabai Patyolat Vállalat OROSHÁZÁN, GYULÁN, BÉKÉSEN ÉS BÉKÉSCSABAI üzleteiben 1967. május 29-től 72 órás száraz vegyfisztítást vállal 132865 Egy gól elég volt a kovácsházi győzelemhez A S. Kinizsi legyőzte a listavezetőt Mezökovácsházi Petőfi— Kiskunfélegyházi Vasas 1:0 (1:0] Mezokovácsháza, 1200 néző. V: Bu- jica. Petőfi: Budácsdk H — Bálványos, Gigacz, Bányiik, Kenyeres, Szelezsán, Sári, Gajdos, Bucsek, Kertmegi, Szál- bereisz. Edző: Amóczky József. Már az első percekben komoly veszélybe került a vendégek kapuja. Az 5. perc­ben Gajdos belőtt labdáját Sári a sa­rokra fejelte, de a Vasas kapusa bra­vúrosan mentett. Tíz perc múlva, szöglet után Gajdos a kapunak háttal állva lőtt, de a labda mellécsúszott. A 20. percben Gajdos ismét veszélyez­tetett, de eredménytelenül. öt perc múlva Kertmeigi szöktette Sárit, aki a szélen elhúzott, beadását Gajdos most máir a hálóba fejelte, 1:0. A 30. perc­ben Ézsi a 16-os vonaliról nagy hely­zetben csúnyán fölélett. A második félidőben továbbra is a hazaiak ma­radtak támadásban. Ebben a játék­részben is jó néhány helyzete akadt a Petőfinek, de csatáraik hadilábon áll­tak a góUövéssél. A Vasa® szórványos támadásait a kovácsházi védelem min­den esetben hárítani tudta. A Petőfi győzelme még nagyobb arányú lehe­tett volna. Kitűnt: Sári, Bányifc, Gaj­dos, Szelezsán, Budai Spartacus—Bcs. Előre 1:0 (0:0) Békéscsaba, 3000 néző. V: Alberti, Előre: Kisfalvi — Kvasz, Lituuszky, Szűcs, Rakonczás, Kiss1, Varga, Papp, Batke, Kasznár, S-záraz. E.: Szombati Gy. Csabai támadásokkal kezdődött a mérkőzés', majd szabadrúgás után Re- viczki lövése elkerülte Kisfalvi kapu- ■ ját. A 15. percben a csabai kapus bra- ' vúros kifutással mentett az egyedül ! kapura törő Makrai elől. Ebben a já­tékrészben két nagy helyzete volt a csabai csapatnak. Előbb Batke közel­ről lőtt mellé, majd Varga négy lé­pésről föléfejelt. Az utolsó percekben Kisfalvi ragyogóan mentett egy felső- sárkos bombát. A második félidőt jobban kezdték a vendégek. Makrai lőtt fölé, majd Szekeres lövését Kis­falvi csak másodszorra tudta megsze­rezni. Ezután Előre-percek következr < tek, de Kasznár és Varga elől mentet­tek a védők. A hajrában nagyon visz- szaesett a csabai csatársor, így nagy nyomás nehezedett a védőkre. A 85. percben Kisfalvi kijött kapujából, de nem tudta megszerezni a labdát. Pál beadott, és Makrai a kapu közepébe lőtt, 1:0. A vendégek — főleg a haj­rában nyújtott játékuk alapján — meg­érdemelten nyertek. Goldberger—Gyulai MEDOSZ 7:2 (2:1) Budapest, 300 néző. V: Garamszegi. MEDOSZ: Szerb — Stefanik, Szilágyi, Keresztúri, Gúti, Géczi, Nagy H, Dá­vid, Vasvári, Raj ki, Urban. Edző: Ke­rekes Imre. Már a 6. percben gólt lőtt a gyulai csapat: Dávid beadását Vas­vári a hálóba fejelte. A hazaiak csak a 30. percben tudtak egyenlíteni 11- esből. Nyolc perc múlva a 3 méteres lesből (a partjelző intett) esett a Gold­berger vezető gólja. Fordulás után ki­egyenlített volt a játék egy darabig, de az 57. percben Szerb a 16-oson belül álló Gátiba rúgta a labdát egy kapuskirúgás alkalmával és a lepatta­nó labdát a hazaiak értékesítették. Kezdés után isimét az óbudaiak vol­tak eredményesek. A két gyors gól sorsdöntő volt. Ezután Géczi megsé- sült, Stefanikot kiállították. A 712. perc­ben Szilágyi szabadrúgásból még szé­pített 4:2-re, de aztán három újabb lövés került Szerb hálójába. A gyors vezetés után nem tudni mi­ért, lefékezett a MEDOSZ és ez ala­posan megbosszulta magát. Teljesen érthetetlen az is, hogy a gyulaiak, akik az előző években vidéken mindig jól szerepeltek, most 11 mérkőzésen 27 gólt kaptak. A tanulságokat le keli vonni, és olyan szerkezeti megoldáso­kat kell alkalmazni, amelyek meg­felelnek a játékosok képességeinek. További eredmények: SZMTE—Mart iű 2:1, Cegléd—Sz. MÁV 1:1, Debre­cen—Kecskemét 1:0, Pénzügyőr—, SZVSE 0:0, Jászberény—KISTEXT 1:0. | II Keleti csoport állása j S7MTR ^ 11 8 2 1 24: 8 18 1. SZMTE % 11 8 2 1 24: 8 18 2. SZVSE 11 5 6 — 23:15 16 3. Jászberény H 5 4 2 18:13 14 4. Budai Spart. 11 5 3 3 14: 9 13 5. Sz. MÁV 11 3 6 2 16:10 12 6. Kecskemét 11 4 4 3 10: 7 12 7. KISTEXT 11 4 4 3 13:10 12 8. Martfű 11 4 3 4 13:11 11 9. Békéscsaba 11 4 3 4 13:13 11 10. MGM Debrecen 11 3 5 3 13:15 11 11. Pénzügyőr 11 4 1 6 16:19 9 12. Goldberger 11 2 4 5 18:22 8 13. Kiskunfélegyh. 11 3 2 6 11:17 8 14. Cegléd 11 2 3 6 9:14 7 15. Gyula 11 3 1 7 13:27 7 16. Mezőkovácsh. 11 3 1 7 5:19 7 Sarkadi Kinizsi—Makói Vasas 2:1 (0:1) Sarkad. 1500 néző. V: Lajkó. Kini­zsi: Erdélyi — Házi, Juhász, Dohai, Gurzó, Kovács, Tóth, Varga, Kocsis, Burázs, Nagy. Edző: Vasvári Péter. Az 5. percben már ötödik szögletét rúgta a Kinizsi. A Makó csak a 10. porcben vezette első támadását Ko­vács révén, aki nagy helyzetben hi­bázott. A Kinizsi lendületesebben ját­szott, gólt mégis a vendégek értek el. A 35. percben Erdélyi szöglet után a labda alá szaladt, így Kovács nyu­godtan továbbíthatott a hálóba, 0:1. Rövid idő múlva kétszer is egyenlí­tési alkalmat hibáztak el a cukor­gyáriak. Szünet után jobban kezdett a Vasas, de aztán nyomasztó fölény­be került a hazai együttes. A 67. percben Varga szép alakítás végén egyenlített, majd a győzelmet jelentő gólt is megszerezte. A 18:6-os szög­letarány bizonyítja a Kinizsi-győzelem jogosságát. Jók: Juhász, Tobai, Var­ga, Nagy. Mezőhegyes! Kinizsi— Mezőhegyes! MEDOSZ 2:1 (1:0) Mezőhegyes, 1600 néző. V: Spitzer. Kinizsi: Turcsán — Csete II, Csete I, Hemző II, Kiss, Bojecán, Csizmás, Dull, Császár, Csordás, Hemző I. Ed­ző: Marosvölgyi Károly. MEDOSZ: Szegedi — Szilágyi, Rizsányi, Fekete, Kovács, Csigér, Borsos, Madácsi, Er­délyi, Balogh, Keresztes. Edző: K. Szabó János. A szurkolók nagy hang­párbaja vezette be a helyi rangadót. Változatos volt a játék, de a csatá­rok mindkét oldalon alulmaradtak a védőkkel szemben. Néhány kemény belemenés tarkította a játékot. A 44. percben Csordás beadását a lesgya­nús helyzetben levő Csizmás a háló­ba lőtte, 1:0. Szünet után a lest rek­lamáló védők mellett újból Csizmás volt eredményes, 2:0. Rákapcsolt a MEDOSZ és az 56. percben Rizsányi fejesével szépített. A hajrában a MEDOSZ teljesen beszorította ellen­felét, de a cukorgyáriak önfeláldozó- an védekeztek. Bcs. VTSK—Oh. Kinizsi 2:1 (1:1) Békéscsaba, 1800 néző. V: Géczi. VTSK: Papp — Havasi, Szarvas, Lá­zár, Román, Bodó, Bakó, Varga, Ber- tók, Mázán, Neller. Edző: Dombóvári György. Kinizsi: Mikite — Hunyadi, Fusch, Bogár, Rucz, Szabó, Halupa, 3odnár, Fejes. Túri, Petrina. Edző: Cziráki József. Mindkét csapat idege­sen, kapkodva játszott, sok volt a pontatlan leadás. Az adódó helyzete­ket elkapkodták a csatárok. A 27. percben Bertók volt eredményes, 1:0, majd a középcsatár és Neller hagyott ki helyzetet. A 40. percben szabadrú­gáshoz jutott a Kinizsi, Papp kiejtette a labdát és a szemfüles Túri a há­lóba lőtt, 1:1. A második félidőben Neller, majd Bodó kapkodott el óriási helyzetet, a másik oldalon Túri lőtt fölé. A 83. percben Bertók állította be az elég alacsony színvonalú megyei rangadó végeredményét. Jók: Szarvas, Bodó, ill. Fusch, Bogár, Fejes. Szalvai SE-Kossuth SE 2:2 (0:0) Szeged, 200 néző> V: Kürtösi. Szal­vai: Kerepeczki — Pataki, Sail, Kol­lár, Gáli, Labodi, Krasznai, Nagy, Pa­lotai, Kiss, Karadi. Edző: Gurbán Lí- viusiz. Egy fél óráig unalmas, ese­ménytelen mezőnyjátékot láttunk, ké­sőbb élénkült a játék. Az 50. percben a szegedi Viczián ll-ese a kapufán csattant. A 65. percben a 16-oson közvetett szabadrúgáshoz jutott a csabai csapat. Kiss erős lövése a ka­pus kezéről a hálóba pattant, 1:0. A másik oldalon Sonkó szabadrúgása a kapufáról Vékony elé került, aki ki­egyenlített, 1:1. A 75. percben Kere­peczki megsérült, így nem tudta vé­deni Szőke lövését, 1:2. A csabaiak nem adták fel és a 83. percben Ka- radi 25 m-ről bombagóllal egyenlí­tett. Jók: Kerepeczki, Sail, Kiss. Szegedi Spartacus— Mezöberény 1:0 (1:0) Szeged. V: Molnár. Mezöberény: Winter — Botyánszki, Buczkó, Krcs- marik, Kovács, Hoffmann, Szenteszki, Solymosi, Zolnai, Drienyovszki, Ko- hut. Edző: Weigert Ádám. Mezőny­játék után a 16. percben az egyik herényi védő kézzel ért a labdához és a játékvezető szabálytalannak minő­sítette a vétlen kezezést. A 11-est Csányi értékesítette. A gól láthatóan megzavarta a vendégeket, a herényiek jobbára csak védekeztek. Wintemek nagyon sok dolga volt. Fordulás után az eredménytelenség kedvét szegte a szegedi támadóknak, visszaesett a Spartacus és az utolsó 20 percben a herényiek többször is veszélyeztették a hazaiak kapuját. Nem sok hiányzott az egyenlítéshez. Jók: Winter, Bucz­kó, Szenteszki. További eredmények: Kiskunhalasi MÁV—Szegedi Dózsa 1:3, Kun Béla SE—Kiskunhalasi MEDOSZ 2:1, SZAK —Szentes 0:1. Q Délkeleti csoport állása 1. Szegedi Spartac. ll 5 4 2 14:7 14 2. Makó 11 5 4 2 9:6 14 3. Sarkad ll 5 4 2 13:10 14 4. Bcs. VTSK 11 5 3 3 19 .*13 13 5. Mezöberény ll 5 2 4 13:8 12 6. Khalasi MEDOSZ 11 4 4 3 15:10 12 7. Szegedi D. ll 4 4 3 12:11 12 8. Mezőhegyesi K. 11 4 4 3 11:12 12 9. Orosháza 11 4 3 4 16:13 11 10. Szentes ll 2 7 2 9:9 11 11. Kun Béla SE 11 4 2 5 16:16 10 12. Szegedi AK ll 2 5 4 8:9 9 13. Kossuth SE 11 1 7 3 18:23 9 14. Mh. MEDOSZ 11 4 1 6 12:19 9 15. Szalvai SE 11 3 2 6 15:17 8 16. Khalasi MÁV ll 1 4 6 10:22 6 A Sarkadi Kinizsi a Makó legyőzésével ismét az élmezőnybe került. Ké­pünkön a győztes csapat Vasvári Péter edzővel.