Békés Megyei Népújság, 1967. március (22. évfolyam, 51-76. szám)

1967-03-14 / 62. szám

1987. március 14. 7 Kedd Győzelemmel kezdett az NB ll-ben a Bcs. Előre, pontot szerzett a Mezőkovácshází Petőfi — Mindhárom NB lll-as ájonennk nyert Szögletrúgás a herényi kapunál. Winter biztosan húzza le a labdát. Fotó: Császár Bcs. Előre—Ceglédi VSE 2:0 (0:0) Békéscsaba, 2500 néző. V: Vörös. Előre: Berka — Kvasz, Lttauszki, Szűcs, Papp, Kiss, Kasznár, Zahöfán, Varga, Rakonczás, Batke. Edző: Szombati György. CVSE: Hamza — Fe­kete, Oláh, Halmi, Zátonyi, Csoptos, Liptai, Papadimitriu, Csurgai, Tóth, Császár. Edző: Szigeti Ferenc. Kezdet­ben a vendégcsapat támadott többet, Jó néhány lövés adott munkát Ber- kának. Fél óra után Zahorán bombá­ja a védőkről szögletre pattant, a be­adás után Varga a kapu mellé lőtt. A 32. percben Papp, majd rövid Idő múlva Zahorán lövése csattant a ka­pufán. Fordulás után csabai támadá­sokkal folytatódott a játék. Legtöbb esetben csak szögletre tudott mente- j ni a ceglédi védelem. Nagy fölénybe ! került a csabai csapat. A 84. percben szöglet után ott pattogott a labda ! Hamza kapuja előtt, míg végül Ra­konczás a léc alá bombázott, 1:0. Há­rom perc múlva Zahorán 20 méteres, nyesett szabadrúgása a hálóba jutott, 2:0. Teljesen megérdemelt a csabai csa­pat győzelme. Jók: Berka, Kvasz, Szűcs, Varga, Papp, Zahorán, Illetve Hamza, Oláh, Zátonyi. Vörös játékve­zető több esetben tévedett. V-, • Jászberényi Lehel— Mezöfcovácsházi Petőfi 0:0 Jászberény, 800 néző. V: Honti. Jászberény: Szekeres — Gubícz, Jó- zsa, Tóth, Fekete n, Nagy, Sántha, Keresztesi, Gulyás, Bánhidi, Fülöp. Edző: Buchár László. Mezőfcovácshá- za: Dudaszeg — Csepregi, Gajdos, Gi- gacz T, Tóth I, Kenyeres, Budácsik II, Gábor, Sári, Pasek, Kertmegi. Ed­ző: Arnóczky József, A szél a Pető­fit támogatta az első félidőben, pu­li aszeg a 20. percben kapta az első lövést. A kiugró Gigaczot a 32. perc­ben felvágták, de a 18 méteres sza­badrúgást mentették a védők. A 40. percben Keresztesi óriási lövésébe Csepregi önfeláldozóan belevetette magát. A 47. percben Sári szoronga­tott helyzetben a kapusba lőtt. Fel­jött a Petőfi. Az 50. percben Kertme­gi szabadrúgását Szekeres elvétette, Pasek a hálóba fejelt, a játékvezető előbb megadta a gólt, majd a part­jelző intésére visszavonta. Néhány perc múlva Gábor éles beadását a kapus a gólvonalon túlra ejtette, de a partjelző — nem látta gólnak a labdát. A két gól meg nem adása megzavarta a kovácsházi csapatot, így a mérkőzés végéig óriási fölényben játszott a Lehel. A Petőfi védői azonban lelkesen harcoltak. A ke­mény, sportszerű, alacsony színvonalú mérkőzésen sikeresnek mondható a kovácsházi csapat szempontjából a pontszerzés. Honti jól vezetett, de egyik partjelzője — erősen „fogta” a kovácsházi csatársort. Jók: Gajdos, Glgacz, Kertmegi, de valamennyi já­tékos dicséretet érdemel. Szegedi VSE—Gyulai MED0SZ 3:1 (1:1) Szeged, 2500 néző. V: Ragó. Szeged: Simái — Katona, Halász, Hájas, Thé- kes, Salánki, Bite, Kiss, Vörös, Saj­tos, Majzik. Edző: Kalocsai Géza dr. MEDOSZ: Barna — Stefanik, Szilá­gyi, Sás, Géczi, Rajki, Nagy F., Hlmmer, Vasvári, Dávid, Nagy J. Ed­ző: Kerekes Imre. A 8. percben Nagy F. elhúzott a szélen, visszagurított labdáját Nagy J. a hálóba lőtte, de a játékvezető les címén nem ítélt gólt. A 12. percben egymásra vártak a gyulai védők, végül Sajtos, Barna nagy hibájából megszerezte a veze­tést, 1:0. Ezután nagyon rákapcsolt a MEDOSZ, de csak a 43. percben sikerült egyenlítenie Dávid révén, 1:1. Szünet után is a vendégek kezdtek Jobban. Nagy F., majd Dávid előtt nyílt gólszerzési lehetőség, de ezeket elszalasztottak. A 60. perctől kezdve feljött a szegedi csapat és Bite, majd Salánki biztosította a vasutasok győ­zelmét, 3:1. Jó mérkőzésen a MEDOSZ sem ját­szott rosszul, de a védelem egy-két megingása, Barna és a támadósor az átlagosnál gyengébb játéka miatt kénytelen volt vesztesként elhagyni a játékteret. Az első mérkőzés után kár volna jósolni, de úgy érezzük: a remekül összehozott SZVSE a csoport I egyik bajnokaspiránsa lesz az idén. Jók: Sás, Géczi, Dávid. Kitűnő já­tékvezetés! Oh. Kinizsi—Mezfihsgyesi Kinizsi 1:0 (0:0) Orosháza, 500 néző. V: Dr. Tóth. Orosháza: Mikite — Hunyadi, Fusch, Bogár, Szűcs, Szabó, Hajdú, Portörő, Túri, Fejes, Petrina. Edző: Cziráki József. Mezőhegyes: Turcsón — Sza­bó, Csete, Kolozsi, Bakai, Kiss, Csiz­más, Csordás, Kovács, Hemző, Nagy. Edző: Marosvölgyi Károly. Mindkét oldalon nagyon megfiatalított csapa­tot vonultattak fel. A színvonalon meglátszott, hogy az idény kezdetén járunk. A hazai együttes kezdett job­ban, s végig többet kezdeményezett. A vendégek végig csak a védekezés­sel törődtek. Igaz, ezt nagyon lelke­sen, jól csináltál?. A hazai csapat csak a 75. percben, 10. szöglete után tudott gólt lőni. A beívelt labdát Por- törő közelről fejelte a hálóba. Az orosházi győzelem megérdemelt. Jók: Túri, Bogár, ill. Csete, Csizmás. Mezőberény—Bcs. VTSK 1:0 (1:0) Békéscsaba, 1500 néző. V: Kormá­nyos. Mezőberény: Winter — Krcsma- rik, Buczikó, Botyánszüd., Kovács, Hoff­mann, Zólnál, Dricnyovsziki, Szentesz- | ki, Kohut I, Vígh. Edző: Weigert j Ádám. VTSK: Papp — Havasi, Lázár, Hegedűs, Mázán, Berták, Neller, Bodó, Román, Ki szel y, Kalcsó. Edző: Dombó­vári György. A csabaiak jobban kezd­tek, de a keményen küzdő herényi védők hárítani tudták támadásaikat. Több izgalma® pillanat következett, majd a 34. percben Szenteszki beadá­sát a fedezetlenül hagyott Vígh kö­zeliről értékesítette, 1:0. Fordulás után Román lövését bravúrosan védte Win­ter. Az 50. percben Buczkó gyertyát rúgott, ,a szél a labdát a kapu felé perdítette, de Winter ismét hárított. Az 55. percben Papp kapujából kifut­va, nehezen tudott menteni. A hajrá­ban is a herényi csapat támadott és végeredményben teljesen megérdemel­ten szerezte meg első NB m-as győ­zelmét. Kormányos kitűnően műkö­dött. Jók: Winter, Zolnai, Szenteszki, ( illetve Papp, Román. Sarkadi Kinizsi—Kiskunhalasi Máv 1:0 (0:0) I Sarkad, 800 néző. V: Spitzer. Kini­zsi: Erdélyi — Pooojevics, Juhász, Há­zi, Gurzó, Totoai, Kovács, Kiss, Varga, Szabó, Kótai. Edző: Vasvári Péter. Az újonc Kinizsi fokozatosan átvette a játék irányítását, nagy lelkesedéssel í küzdött. Varga és Kiss nagy lövése után Tóth I veszélyeztetett. A 32. perc­ben Varga már rAásodifc helyzetét hi­bázta el. Szünetig még két nagy sar­kadi helyzet maradt ki. Fordulás után húsz percig a vendégek rohamoztak, Erdélyinek Máté lövését bravúrosan kellett hárítania. A 87. percben remek támadás végén szerezte meg győztes gólját a hazai csapat. Varga Szabó elé gurított, aki Kissihez játszott és a középcsatár a hálába lőtt. A Kinizsi megérdemelt győzelmét már az első félidőben biztosíthatta volna. Jók: Er­délyi, Juhás®, Házi, Szabó. Mezőhegyes! MEDOSZ - Szegedi RK 1:0 (0:0) Mezőhegyes, 600 néző. V. Molnár. MEDOSZ: Szegedi — Erdélyi, Rizsányi, Borbély, Varga, Kovács, Csigér, Ma- dácsi, Engelhardt, Balogh, Borsos. Ed­ző: K. Szabó János. Húsz percig nagy fölényben volt a hazai csapat, de csa­tárai sokat bizonytalankodtak, és nem bírtak a sokszor tülkömény SZAK-vé­dőkkel . A 25. percben Nagy kapufát lőtt, majd Borbély csak nehezen tu­dott szögletre hárítani. Szünet után sok durvaság történt. A játékvezető tehetetlennek bizonyult. Pét hőt kiállí­tás helyett figyelmeztette. Ezután ki nyíltan, ki „rutinosan” durváskodott. Végül Madácsi és Varga került a ki­állítás sorsára. Érdekes módon Molnár csak a hazaiak durvaságát vette ész­re. A 9 főre apadt MEDOSZ a 88. perc­ben Csigér egyéni játékból lőtt góljá­val nyert. Jók: Szegedi, Erdélyi, Ri- zsányd. Kiskunhalasi MEDOSZ— Szalvai SE 3:0 (3:0) Kiskunhalas, 600 néző. V.: Géczi. Szalvai: ÜJJ — Sail, Britt, Székely, Gaál, Kiss, Pataki, Kollár, Szőke, Krasranal, Seregi, Edző: Gurbán Lí- viusz. A széltől támogatott hazai csa­pat az első félidőben Csányi, Vanyisika (11-esből) és Jáger góljaival vezetésire tett szert. A csabai csapat néhány for­más akciót vezetett, de a helyzeteket a csatárok edügyetlenkedték. Fordulás után feljavult a Szalvai, nagy erővel támadott, csatárai helyzetet helyzet után dolgoztak ki, de a támadósor ezen a mérkőzésen gólképtelennek bi­zonyult. Jók: Sál, Gaál (a mezőny leg­jobbja), Szőke. További eredmények: Szegedi Spar­tacus-—Szegedi Dózsa 0:0, Kiskunfél­egyháza—Makó 1:2, Szegedi Honvéd- Szentes 1:1, R ü V — A Pécs kivételével az otthon ját­szó csapatok győztek a labdarúgó NB I-ben. Eredmények: Pécs—FTC 0:2, Győr—Ü. Dózsa 1:0, Vasa®—Komló 5:2, Szombathely—Tatabánya 3:1, Honvéd— Eger 3:2, Diósgyőr—Dunaújváros 1:0, Salgótarján—Csepel 1:0, MTK—SZEAC 1:1. NB I B: Dorog—Bp. Előre 1:1, Ózd— Autóbusz 1:1, Székesfehérvár—BVSC 0:0, Nyíregyháza—Miskolc 1:0, Bp. Spartacus—Kecskemét 1:2, Ganz- MAVAG—Pécsi Bányász 1:0, Egy etér- ! tés—Várpalota 4:1, Szállítók—Budafok 2:0, Oroszlány—Debrecen 2:1. NB II. ; Középcsoport: III. leér.—Ormosbánya 3:0, Sárisáp—EVTK 1:1, Almásfüzitő— j ÉTI 1:0, Kazincb.—Borsodi B. 1:1, | IDÉN BEAC—Szív. MÁV 2:0, Rudabánya-* Saig. KSE 0:0, Izzó—Esztergom 2:2; Nagybátony—Kisterenye Irt). Keleti csoport: Kecsk. TE—KISTEXT 0:0, Pénzügyőr—Budai Spart. 0:2, Szóin. MTE—Szóin. MÁV 0:0, MGM Debr.— Martfű 1:1, Goldberger—Kiskunf. 3:0. Nyugati csoport: Pécsi Érc—Mázaa­! Szászvár 0:1, Nagykanizsai B.—Pápa 2.1, Kapos'V. H.—Zalaeg. TE 4:0, Fűzfő —Pécsi VSK 0:0, Zalaeg. D.—Kaposvj K. 1:0, Veszprém—Győri MÁV 1:1; Dombóvár—Győri D. 0:1, — A totó 10. heti telitalálata: 2, 1, 1 1, x, 1, 1, x, 2, x, 2, 2, 1, x. Tizenhá­rom -f-l-es és 13-as találat nincs. A 32 db 12-esire 20 ezer 828, a 11-esekre 667, a lO-esekne 120 forint nyeremény jut; Közületek munkaerőigénye A Budapesti Lakásépítő Vállalat azonnal felvesz budapesti munka­helyekre kőműveseket, ácsokat, köny- nyűgépkezelőket, villanyszerelőket, kubikosokat és férfi segédmunkáso­kat. Különélés! dijat rendelet szerint fizetünk. Munkásszállást és nap! két­szeri étkezést biztosítunk. Tanácsiga­zolás és munkaruha, szakmunkások­nak szerszám szükséges. Jelentkezés: Budapest, V.* Kossuth Lajos tér 13—15, földszint. 80 Az ÉM Budapesti Lakásépítő Válla­lat ipari tanulók 1967 szeptemberi beiskolázására felvételt hirdet az alábbi szakmákban: 1. villanyszerelő, víz-gázszerelő, központifűtés-szerelő, festő-mázoló, melegpadló-műanyag- burkoló, bádogos, asztalos, lakatos; 2. kőműves, ács, ált. épületgépész, bl- degpadló. Az l) csoporthoz tartozó szakmákban kintlakásos, a 2) csoportba tartozó szakmákban bentlakásos elhe­lyezéssel. Korhatár a be nem töltött 16. év. Jelentkezés módja: 1. A tanulók iskolai jelentkező lapját az iskola vál­lalatunknak megküldi. 2. Az iskolába i nem járók iskolai bizonyítványt, or- ! vosi igazolást, anyakönyvi kivonatot és szülői beleegyező nyilatkozatot kö- | telesek az írásbeli vagy személyes je* lentkezés alkalmával csatolni, 3. ösz­töndíj a tanulmányi előmeneteltől függően. Jelentkezni lehet az ÉM Bu­dapesti Lakásépítő Vállalat, Budapest, V., Kossuth L. tér 13—15, V. emelet, szakoktatási előadójánál. 88 A Békés és Vidéke Körzeti Föld­művesszövetkezet n. osztályú étter­me április hó 1-i belépéssel dzsessz- hegedűs—dobos zenekari tagot keres. Ütiköltséget alkalmazás esetén térí­tünk meg. Cím: Békés. II. kér., Szán­thó A. u. 6 sz. Vendéglátóipari szak­osztály. 454 Nádaratók felvétetnek békéscsabai munkahellyel. Jelentkezni: Békéscsa ba, Bartók Béla út 66. «53 Gyakorlattal rendelkező építész technikust azonnal felveszünk. Fize­tés megegyezés szerint. Jelentkezés a 8. sz. AKÖV munkaügyi csoportjá­nál, Békéscsaba, Szarvasi út 87. 131741 Ne késlekedjék ! LÉPJEN BE ÖN IS A Biztosítási és önsegélyező Csoportba! AZ ÉLET- ÉS BALESETBIZTOSÍTÁS TÁMASZ A BAJBAN! ÉRDEKLŐDJÉK ÜZEME, HIVATALA BIZTOSÍTÁSI MEGBÍZOTTJÁNÁL! Egy kis összekoccanás és megvan a kár. auraisasea