Békés Megyei Népújság, 1967. január (22. évfolyam, 1-26. szám)

1967-01-01 / 1. szám

1967. január 1. 11 Vasárnap PORT * SPORT * SPORT Megyénk legeredményesebb sportolói Mozgalmas évet zártak le spor­tolóink. Szinte minden hétre ju­tott egy-egy nagy verseny, sőt mi több: országos vagy éppen Európa - bajnokság az 1966-os esztendőben. És a résztvevők között a ma­gyar válogatottban, az országos versenyek döntőjében ott voltak Békés megye legjobbjai is. Számtalan nagy csatában, iz­galmas küzdelemben vettek részt és egyre többször kerültek az ér­deklődés reflektorfényébe, a győ­zelmi dobogóra. Íme, ők azok: Atlétáink közül a Bcs. Dózsa Zsilák Erzsébet, Cyenes Katalin, Zsilák Ilona összeállítású felnőtt 3x800-as váltója országos csúcs­csal magyar bajnokságot nyert. A Bcs. Dózsa ifik Molnár Erzsébet, Molnár Ilona, Kiss Katalin össze­tételű 3x800-as csapata a bajnoki cím mellett új magyar csúcsot futott. Bringmann Mária (Gyulai MEDOSZ) vidékbajnokságot nyert és tagja volt az országos ifjúsági válogatottnak. Skultéti Mária (Gyulai MEDOSZ) a középiskolás bajnokság után részt vett az ifjú­sági EB-n szereplő magyar válo­gatottban. Medovarszki János (Bcs. Dózsa) megvédte országos magasugró bajnokságát és az EB-n 10. lett. Botond Imre, az Oh. Spartacus birkózója a magyar vá­logatottban szerepelt. Soós Antal (Oh. Spart.) kötöttfogásban ser­dülő országos bajnokságot nyert. Kristóf János (Bcs. Dózsa) a csel­gáncs EB-n a legjobb nyolcig ju­tott, a magyar bajnokság mellé megnyerte a Hungária Kupát. Gyepes Barnabás, a gyulai MHS motorversenyzője ezúttal is kate­góriájában a legjobbnak bizo­nyult. Kovács János, a Mezőhe- gyesi MEDOSZ lovasa ezúttal is országos bajnokságot nyert. Ko­vács Kati (Bcs. Spartacus) az or­szágos ifjúsági tekebajnokság győztese lett. Dávid Imre (Gy. MEDOSZ) és Megyesi István (Bcs. VTSK) remekül helytállt az or­szágos ifjúsági labdarúgó-váloga­tottban. Gábor Edit (Bcs. Kötött­árugyár) győzött a vidéki úszó­bajnokságon és első lett a buka­resti nemzetközi versenyen. Tóth Magda (Oh. Spartacus) országos ifjúsági csúcsot úszott, második lett Bukarestben. Tóth Margit (Bcs. Kötöttárugyár) korcsoport­jában az 1966-os óv legjobb ide­jét úszta. Nekik és ma még kevésbé is­mert sporttársaiknak, edzőiknek sok sikert kívánunk az új évben! Botond Imre Gyenes Katalin Bringmann Mária Gyepes Barnabás Dávid Imre Kiss Katalin Gábor Edit Kovács Katalin Kovács János Molnár Ilona Kristóf János Molnár Erzsébet Medovarszki János Skultéti Mária Soós Antal Megyesi István l*th Magda Tóth Margit Zsilák Erzsébet Zsilák Ilona Karácsonyi Rejt vény pályásainak eredményhirdetése Első díj: egy darab 1500 forintos KVARC filmfelvevő gép, nyerte Gajdács Mihály, Békéscsaba, Október 6 u. 7. . Harmdncfordulós Karácsonyi Hej tvénypályza tunk nagy érdek­lődéssel zajlott le. A beküldési határidőig beérkezett pályázatok közül 102 volt a teljesen hibát­lan; a nyereménytárgyak sorso­lásában tehát ezek vehettek részt. Megjegyezzük, hogy töb­ben éltek a lehetőséggel és több sorozat rejtvényszelvényt mellé­keltek megfejtésükhöz s így he­lyes megfejtés esetén — a kiírás szabályai szerint — a beküldött rejtvényszelvény-sorozatok szá­mának megfelelően vettek részt a sorsolásban. Mielőtt a pályázat helyes meg­fejtését közölnénk, megköszön­jük több pályázónknak, hogy rejtvényeiket díszes formában küldték be. Többen levelet is mellékeltek. „Mindent megpró­báltam, hogy jól sikerüljön a rejtvényem — írta például if). Kovács László pályázónk. — Ed­dig úgy vettem példányonként, de most már előfizetem lapju­kat, hogy rendszeresen megkap­jam. Nagyon helyes volt szerin­tem a pályázat megindítása.” Dénesi Györgyné leveléből is idézünk: „Igyekeztem ügyesked­ni, de ha valamit mégis elron­tottam, abban reménykedők, hogy a legközelebbi hátha job­ban sikerül.” A helyes megfejtések 1. Méter, cipő, konfekció, fe­hérnemű, kötöttáru, háztartási, műszaki, illatszer, ajándék, bőr­díszmű. 2. Magyar Nemzeti Bank, 3. Költő, 4. Ausztrália, te­hénszőr, Békéscsaba és környé­ke, 5. A biztosítás támasz a baj­ban. 6. Mindenkihez! 1945. már­cius 15, 17, 18. (Megjegyzés: mi­vel a kérdésre végeredményben hármas válasz adható, mindhá­rom dátumot elfogadtuk. Ezek: 1945. márc. 15: a Függetlenségi Front pártjai elfogadják a föld­reformjavaslatot; 1945. márc. 17: Az Ideiglenes Kormány is elfo­gadja a javaslatot; 1945. márc. 18: a sajtóban napvilágot lát a 600/1945. M. E. sz. földreform- rendelet.) 7. Diderot, 8. Rende­sen, 9. Hideg napok, Cseres Ti­bor, 10. Arisztotelész, 11. Mihail Eminescu, 12. Talpalatnyi föld, 13. Tanulj dalt a zengő zivatar­tól, 14. Szolgáltatás, javítás kis­ipari szövetkezettel, 15. Mercu- rius Veridicus (Hungaricus), 16. Tyitov, 1963. június 16., 17. A Népújság minden eseményről gyorsan tájékoztat, legyen előfi­zetőnk, 18. Szarvas, Ezüstszőlők, Ruzicskay György, 19. Victor Hugo, Gina Lollobrigida, 20. Hamlet, 21. A Békéscsabai Kon­zervgyárral együtt a könyvtár is fejlődik, A- Békéscsabai Kon­zervgyár, 22. Harmincnyolc or­szágba exportál a Békéscsabai Kötöttárugyár; Pamutbébiáru- ból, 23. Nagy siker a politikai könyvhét gyomai kiállításán; Nógrádi Sándor, Hans Habe, 24. Ifjúság a szocializmusért próba, 25. A Békéscsabai Konzervgyár tésztaüzeme, 26. József Attila, 27. Látogassa ön is a gyulai Vár­fürdőt, 28. Ladoga, Murray-Dar­ling (a naptárak, lexikonok, tan­könyvek — mint utólag kiderült — különböző adatokat tartal­maznak a Murray-Darling hosz- szúságát illetően, ezért a folyó helyes megnevezését már helyes megfejtésként fogadtuk él). 29. Csuhraj, szovjet, 30. Nagyszé­náshoz. A nyertesek A beküldött pályázatok érté­kelése után 1966. december 30-án ejtettük meg a Karácsonyi Rejt­vénypályázat sorsolását szer­kesztőségünk hivatalos helyisé­gében. A sorsoláson részt vett Fabulya Balázs, a KISZ megyei bizottsága nevelési osztályveze­tője is. A sorsolás eredménye a kö­vetkező: 1 db 85x135 cm-es bé­késcsabai gyapjú faliszőnyeg, nyerte Kesjár János, Medgyes- egyháza, Damjanich u. 5; 1 db 54x184 cm-es békéscsabai fali­szőnyeg, nyerte Mácsai Sándor, Békéscsaba, Botyánszki Pálnéu. 36; 1 db 31x69 cm-es békéscsa­bai faliszőnyeg, nyerte Schnetter Ferencné, Békéscsaba, Garai u. 3; 1 db op-art pulóver, nyerte Buda János, Békéscsaba. Wlas- sidh u. 3; 1 db op-art pulóver, nyerte Szilágyi Júlia, Okány, Mikes u. 5; 1 dlb NDK gyárt­mányú hőszabályozós vasaló, nyerte Gáspár Éva, Békéscsaba, Pozsonyi u. 22; 1 db női kötött blúz, nyerte Katsányi Pálne, Békéscsaba, Kulieh Gyula Lt. 16/1; Egy csomag tésztakollek­ció, nyerte Nádor Mária, Elek, Hősök u. 15; 1 db hősugárzó, nyerte Szűcs László, Békéscsa­ba, Damjanich u. 14; 10 db mo­zijegy, nyerte Hajdú Györgyné, Békéscsaba, Kulieh Lt. V/15; 10 db mozijegy, nyerte Hatvani Lu­kács, Békéscsaba, Asztalos u. 36; 10 db mozijegy, nyerte Var­ga János, Békéscsaba, Szilágyi u. 19; 10 db mozijegy, nyerte Wolf József, Békéscsaba, Aszta­los u. 31; 1 db műanyag akta­táska, nyerte Kolompár Judit, Békéscsaba, Kulieh Lt. 20 C, II. 3/A; 1—1 db könyvet nyert Má­zán Györgyné, Békéscsaba, Deg- ré u. 18; Mázán György, Békés­csaba, Degré u. 18; Péter Lász- lóné, Békéscsaba, József A. La­kótelep; Péter László, Békés­csaba, József A. Lakótelep; Ré- csei Magdolna, Békéscsaba, Le­nin út 7; 1—1 db negyedéves előfizetést nyert a Békés me­gyei Népújságra Szabó Júlia, Békéscsaba, Felsőkörös sor 20, Vizsnyai Ferenoné Medgyesegy- háza, Zsdlinszki u. 32 és Várhe­gyi Ilona, Békéscsaba, Franklin u. 20; 1 db 30 forintos dísz- gyertyát nyert Mázán Györgyné, Békéscsaba, Degré u. 18; 1—1 db 12 forintos díszgyertyát nyert Szűcs László, Békéscsaba, Damjanich u. 14 és Vári József, Pusztaföldvár, Szabadság tér 2; 1—1 darab grafikát nyertek: Arany Tóth Marianna, Békés­csaba, Árpád sor 6; Blaskó Sán­dor, Orosháza, Vereckei u. 21, Katona Gábor, Békéscsaba, MÁV, Mosoni Pálné, Békéscsa­ba, Bethlen u. 6, Mázán György­né, Békéscsaba, Degré u. 18. Opauszki Pálné, Békéscsaba, Máriássi u. 37/1, Récsei Magdol­na, Békéscsaba, Lenin út 7, Sü- dy Istvánná, Békéscsaba, Ta­nácsköztársaság útja 26, Szepesi Ildikó, Békéscsaba, Csokonai u. 12/1 és Varga Mária, Békéscsa­ba, Petőfi u. 16. A nyertesek a nyereménytár­gyakat 1967. január 2-án és *- án átvehetik a Népújság szer­kesztőségének (Békéscsaba, Sza­badság tér 17, III. emelet) 12-es szobájában. Az át nem vett nyereménytárgyakat január 4-én postán juttatjuk el a nyertesek címére.