Békés Megyei Népújság, 1966. november (21. évfolyam, 258-282. szám)

1966-11-09 / 264. szám

IMS. november 9. 7 Szerda SPORT * S1PQ1RT * SPORT Érdekes események, jó mérkőzések, remek versenyek az ünnepi sportműsorban Röplabda Bcs. Vörös Meteor—Bp. Ferroglóbusz 3:0 m, 7, 5). NB II. női. Békéscsaba, Meteor-pálya. V: Tar. Békéscsaba: AiMasrimé, Péli, Szlkalicziki, Kovács, BottLik, Szármai. Csere: Boíhus, Iiy- lyés. A jó iramú, színvonalas mérkő­zésen a Meteor biztosan győzött. Já­tékán nem látszott meg, bogy az év utolsó bajnoki mérkőzését vívja. I. játszma: A Ferroglóbusz kezdett job­ban és 10:5-ös vezetésre tett szert. In­nen kezdve a Meteor egyre jobban játékba lendült és egymás után tíz pontot szerzett. II. játszma: Csak az elején volt küzdelem. A Meteor fö­lényesen. nyerte a játszmát. III. játsz­maA Ferroglóbusz 5:<M\a vezetett, de több pontot már nem tudott sze­rezni. A Meteor minden játékosa jó teljesítményt nyújtott. Győzelmükkel megszerezték a 2. helyet az NB II Keleti csoportj ában. Kovács (balról) a hálónál. Kosárlabda Salgótarjáni BTC—Békési Vörös Me­teor 71:54 (37:32), Salgótarján. V: Há­mori és Skodik. Meteor: Mucsiné 11, Laboreziné 6. BeHus 4, Málnámé 8. Szabó 13. Csere: Takács 4, Kailán 4. Asztalos, Szekeres 2. Egeressi 2, Hó­ba. Edző: Molnár Miklós. A Meteor kezdett jobban és a félidő közepéig g pontos vezetésre tettek szert. Ez­után ,,működésibe” léptek a játékve­zetők és minden támadást megakasz­tottak, sorozatban ■ adták a büntető­ket a Meteor ellen. Ez megzavarta a Békést és a félidő végére a hazaiak elhúztak. A második félidő közepéig a Meteorból 5 játékos került ki pon­tozásra (í), így a kiesés ellen küzdő hazaiak növelni tudták előnyüket. Is zás Sikeresen kezdték a téli szezont a csabai úszóik. A Bcs. Kötöttárugyár úszói Szolnokon az ünnepi országos versenyen kezdték meg a téli ver­senyévadot. Eredmények: ICO női mell: 1. Gábor Edit 1:26.4,2. Havasi Edit 1:31. 100 újonc leány mell: 1. Tóth Margit 1:26.0, 2. Papp Kata­lin 1:30.2. 100 serdülő leány mell: 1. Kó<sa Éva 1:30. 50 gyermek leány mell: 1. Czébe Ilona 44.1. 200 férfi vegyes: 3. Drávái Márton 2:40. 100 férfi hát: 3. Drávád Márton 1:14. Kézilabda Bcs. Kötött—H ód mező v ás arhel y 9:8 (3:4). MNK női, Békéscsaba, 200 néző. V: Ákosi (Szeged). Kötött: Gyulainé — Rácz 2, Maohalekné 1, Czegie 3, Világ, Nagy 2, Amcsin 1.. Csere: Csi- csely, Békési, Orvos. Edző: Bárány Béla.. Egy kis izgalom előzte meg a mérkőzést: a vendégek intézője le­maradt a vonatról és az igazolások nála voltak. Már úgy látszott, hogy játék nélkül jut a két ponthoz a csa­bai csapat, amikor a kezdés elő,tt 5 perccel befutott Szabó Imre — a vá­sárhelyiek nagy örömére — a csapat minősítési könyveivel. Ez a tény ked­vezően hatott a vendégekre: már a 10. pefcbep 4:l-re vezettek. Szünetig azonban a textilesek megemberelték magukat és 1 gólos vezetésre tettek szert. A csabai csapat jó játéka to­vább folytatódott a második félidő elején. Már 8:4-re vezettek, amikor Darabos megsértőit és ezt a vendégek ki is tudták használni. Óriási izgal­maik közepette végül is egy góllal nyert a hazai csapat és ezzel belke­rült az MNK legjobb 16 csapata közé, ahol a sokszoros magyar bajnok Bp. Spartacus-szal találkoznak — november 13-án, Békéscsabán. Bp. Spartacus—Szarvasi óvónőképző 11:3 (6:1). MNK női. Szarvas. V: Var­ga. Osztályozok az 1\B li-ért Orosházi Ruhagyár—Kiskőrösi Vörös Meteor 7:7 (5:4). Női, Kiskőrös. Ve­zette: Eőisze. Ruhagyár: Ravasz — La­katos II, Benikő 1. Tóth, Árvái 3, La- I katos I 2, Török I 1. Csere: Horváth, Tas, Paczali, Török H. Edző: Farkas István. 3:l-re húzott el az orosházi csapat, majd a hazaiak vezettek 4:3- ra. Szünet után 6:4-re vezetett az orosházi együttes, amikor a Meteor egyenlíteni tudott. A 7. gólt W a vendégek érték el, amit az utolsó pillanatokban újra kiegyenlített a Kiskőrös. Megérdemelt pontszerzés, kis szerencsével a textilesek nyerhet­tek volna. Jók: Ravasz, Tóth, Laka­tos. Orosházi Ruhagyár—Kiskőrös 7:3 (4:0). Női. Orosháza. V: Keszthelyi II. Az orosháziak remeikül kezdtek és a nehéz, sáros talajon már 7:0-ra ve­zettek, amikor a vendégek háix>m al­kalommal eredményesek voltak. G: Török I 4. Lakatos I, Árvái, Benkő. Jók: Horváth (mezőny legjobbja), Tö­rök. Kecskemét—Bcs. Pamutszövő 22:17 (14:7). Férfi, Kecskemét. V: Weich. Pamutszövő: Szelesányi — Kiss. Bécsi (1), Betkó, Szlancsik 2. Molnár 3, Schweriner 7. Csere: Síidó, Bleliik, JlovszM 4, Rmetz. Edző: Burján György. Pillanatok alatt 4:0-ra húzott el a kecskeméti csapat. A textilesek sok technikai hibát követtek el, amit a gyors hazaiak ki is használtak. Szünet után nagyon feljavult a csabai csapat játéka, ekkor már teljesen kikapcsolták a hazaiak legjobb lö­vőjét, Vadászt, s beáilósaik több al- ! kálómmal eredményesek voltak. Bár j ezt a félidőt megnyerte a vendég- | csapat, nagy hátrányát már nem tud- ; ta behozni, annál is inkább, mert 1 két büntetőt is kihagyott. Ezen a mérkőzésen nagyon meglátszott a csa­bai csapat fiataljain a rutinhiány. Jók: Schweriner, Mólnál". Kecskemét—Bcs. Pamutszövő 21 ;14 (12:8). Férfi. Békéscsaba. V: Dobos. G: Molnár 5, Schwertner 3, Ilovszki. Kmecz 2—2, Szlancsik, Bécsi. A tex­tilesek már az első percekben szo­rosan fogták a vendégcsapat legjobb I lövőjét, de 2:2 után csak egyszer — ! 8:9-nél — tudták egy gólnyira megkö­zelíteni ellenfelükét. Fordulás után a gyorsabb, teclmi^ilág képzettebb fő­iskolás gárda — melynek soraiban az NB I-es Csömör, a Győri ETO jó- 1 tékosai mellett megtalálhattuk többek közt a csabai Veress kapust is — biztosan győzött. A gólarány mégis túlzott, mert a csabai csapat jó né­hány helyzetet hagyott ki. Czegie, a textileseik csatára kapura lő a vásárhelyiek elleni MNK- mérkőzésen. Fotó: Baranyai Megnyílt! Megnyílt! A Békéscsabai Lakatos és Gépjavító Ktsz új reprezentatív rádió-, televízió-, háztartási kisgép szervize, villanyszerelő részlege Békéscsaba, Bartók Béla út 14 sz. alatt Telelőn: 13-91 Keresse lel részlegünket a fenti szolgáltatások igénybevételével Gyors és pontos kiszolgálás: 5<w i .........■■■■ ■■■. I ■ I .11 E , „ ,|| ■,,, ■ l K itüntetések november 7 a that mából A Magyar Népköztársasági Sportérdemérem arany fokozatát kapta Christián László A Nagy Októberi Szocialista | Forradalom 49. évfordulója alkal- j mából a testnevelés és sport terü­letén hosszú idő óta kiemelkedő munkát végző sportvezetőknek a Magyar Népköztársaság Elnöki Tanácsa az alábbi kitüntetéseket, kitüntető jelvényeket adományoz­ta. Christián László, az MTS Békés megyei Tanácsa Atlétikai Szak- szövetségének elnöke a Magyar Népköztársasági Sportérdemérem arany fokozatát kapta. A Testnevelés és Sport Érdemes Dolgozója kitüntető jelvényt kapta: Molnár László, Topái End­re, Nagy Mihály,' Tamási Károly, Hangyái Albert, 'Kőszegi László, Dömény Ferenc, Veress Gyula, Tenkei Antal, Molnár Miklós, Fekete László. Az MTS OT díszoklevelével ju­talmazták a következőket: Jenei Sándorné, Csonka Béla, Máj Mi­hály, Széles Gábor, Környei Már­ton, Khöler Ádám, Czeman Fe­renc, Vass Gyula, Trimmel Kál­Krivik András, az MTS Békés megyei Tanácsának elnöke át­adja Csepregi Pálnak a Testnevelés és Sport Kiváló Dolgozója kitüntető jelvényt. Négyen a kitüntetett sportvezetők közül (balról jobbra): Apáti Nagy Jenő, dr. Bácsmegi Gábor, id. Barcs Aladár, Kőszegi László. Fotó: Bemény Az MTS Békés megyei Tanácsá­nak székházában Krivik András, a megyei TS elnöke adta át a Testnevelés és Sport Kiváló Dol­gozója kitüntető jelvényt a kö­vetkező sportvezetőknek: dr. A rus Tibor, Csepregi Pál, Nagy P. Ist­ván, dr. Bácsmegi Gábor, Apáti Nagy Jenő, id. Barcs Aladár, Szé- nási András, Kiss József, Zsoldos Péter. mán, Mistyurik György, Szabó Sándor, Romvári László, Kocsis Gyula, Bodai Ferenc, Bodai Gá­bor, dr. Regele Károly, Gaál Já­nos, Kondacs György, Zentai Já­nos. Kitüntetett sportvezetőinknek ezúton gratulálunk és további munkájukhoz sok sikert kívá­nunk. RÖVIDEN — Első helyen áll Balczó és a ma­gyar csapat a melbourne-i öttusa vi­lágbaj no-kságon. Két szám után ez a sorrend az egyéniben: 1. Balczó 2211, 2. dr. Török 2137 ponttal. Csapatban: 3. Magyarország 6352. 2. Szovjetunió 5872, 3. USA 5310 ponttal. — A labdarúgó NB I vasárnapi ered­ményei: Tatabánya—Honvéd 3:0. FTC— Dorog 3:1, Győr—Csepel 1:1, Diósgyőr —Ózd 3:3, Pécs—MTK 0:0, Vasas--SBTG 1:0, Ü, Dózsa Dunaújváros 1:0. — Az NB I. B eredményei: Eger— Kaposvár 1:0, BVSC—Egyetértés 0:0. Ganz—DVSC 2:0, Oroszlány—Győr 2:0. Budafok—Szállítók 3:1. Szombathely —Nyíregyháza 3:0, Miskolc—Komló 2:2, Székesfehérvár—SZEAC 4:2. | — A tótó 45. heti eredményei: 1, x, x, j x, 2, 1, 2, 1, 2, 1, x, x, x, 2. Telitalálat 1 nem vo-lt. A 7 db 12-esre 103 542 a 83 1 db 1'1-eisre 3493, a tízesekre 525 Ft nye- ! remény jut. az NB i Állasa 1. Vasas 24 16 8 — 63:24 40 2. FTC 24 14 5 5 61:32 33 3. Tatabánya 24 11 7 6 37:17 29 4. Bp. Honvéd 24 13 3 8 43:36 29 5. Ü. Dózsa 24 11 6 7 60:37 28 6. Győr 24 10 8 6 29:25 28 7. Pécs 24 7 12 5 26:29 26 8. Csepel 24 9 7 8 29:33 25 9. Diósgyőr 24 10 4 10 30:27 24 10. MTK 24 7 6 11 26:43 20 11. Salgótarján 24 6 5 13 23:36 11 12. Dunaújváros 24 4 8 12 18:35 16 13. Ózd 24 4 4 16 29:63 12 14. Dorog 24 1 7 16 19:36 9