Békés Megyei Népújság, 1966. november (21. évfolyam, 258-282. szám)

1966-11-09 / 264. szám

IMS. november 9, 6 Szerda A Mezőkovácsházi Petőfi és a Szalvai SE az hlB II kapujában — Kikapott a Gy. MEDOSZ és a Bcs. Előre — Kiskunfélegyházi Vasas- Gyulai MEDOSZ 3:2 (2:2) Kiskunfélegyháza, 800 néző. V: Al­máéi. Gyula: Oravecz — Stefánia, Szilágyi, Sás, Keresztúri, Dávid, Vas­vári, Himmer, Nagy n, Nagy I, Her- ctzegfalivi. Edző: Kirizsán György. A 10. percben kapufát értek el a. haza­iak, majd Oravecz hárított nagy bra­vúrral. A 16. percben Nagy I átadá­sából Nagy II szerezte meg a veze­tést, 0:1. A 25. percben IILm/mer—Vasi- vári adogatás után isméit Nagy H volt eredményes, 0:2. A 30. percben a ki­ugró Vasisf Szilágyi keresztezte, aki a labdához ugyan hozzá sem ért, de Al­mássá játékvezető 11-est ítélt, 1:2. 33. percben Almáséi játékvezető isimét in- f dokolatlamul a 11-es pontra mutatott^ a büntetőt Vass értékesítette, 2:2. Az első félidő végéig Nagy I és Nagy H volt gólhelyzetben, de hibáztak. Szü­net után Nagy II é^ Nagy I lövése alig csúszott mellé. A 80. percben moz­gó labdából végezték el a szabadrú­gást a Vasas játékosai, és Vass a há­lóba lőtt, 3:2. A játékvezető megadta a gólt. A MEDOS/5 játéka sóikat javult az elmúlt heti teljesítményhez képest. Megnyugtató volt a jövőre nézve a nagy akarás. Sajnos, Almássá játék­vezető nem először téved — döntő mó­don — a Gyulai MEDOSZ terhére. Jók: Keresztúri, Hämmer, Nagy H. Kiállítva: Dávid és kengyel. Bp. Előre—Bcs. Előre 2:0 (1:0) Sport utca, 400 néző. V: Dujna. Bé­késcsaba: Tóth — Kvasz, Litaiusízlky, Szűcs, Zahorán, Kiss*, Kasznár, Kovács, Batke, Dobó, Sülé. Edző: Szombati György. A 2. percben Batke nagy helyzetben mellélőtt, s ezután a Bp. Előre lendült támadásba. A 34. perc­ben egy felesleges szabálytalanság után Széles emelt a hálóba-, 1:0. Szü­net után mintegy fél órán át mezőny­fölényben játszott a csabai csapat, de a rutinos játékosokból álló, kemé­nyen küzdő fővárosi védelmet nem tudta áttörni a megfiatalított csabai gárda. A 28. percben Kiss óriási ka­páslövését bravúrral hárította a haza­iak kapusa. A második gól így esett: Kvasz és Zsoldos összecsapott a l'l-es pontnál, mindketten elcsúsztak, de a kötaépcsatár volt gyorsabb, és közelről a hágóba lőtt. A csabai együttes a vereség ellenére sem keltett rossz benyomást. Jók: Batke (a mezőny legjobbja), Kiss, Za­horán. TOVÁBBI EREDMÉNYEK mét 0:0, Miskolc—SZVSE 1:0, Nagybá- tony—KISTEXT 2:2, Debrecen—Jász­berény 2:2. D Keleti csoport állása 1. Bp. Spart. 31 19 5 7 45:28 43 2. Kecskemét 31 16 9 6 63:27 41 3. Bp. Előre 31 15 11 5 54:27 41 4. Szóin. MÁV 31 16 8 7 60:39 40 5. Nagybátony 31 15 6 10 44:36 36 6. Pénzügyőr 31 13 7 11 57:43 33 7. Békéscsaba 31 12 8 11 43:41 32 8. Borsodi B. 31 10 11 10 43:35 31 9. Szegedi VSE 31 12 6 13 42:49 30 10. Gyula 31 12 5 14 43:52 29 11. Debrecen 31 9 9 13 44:51 27 12. KISTEXT 31 8 11 12 40:54 27 13. Szóin. MTE 31 9 8 14 39:51 26 14. Saig. KSE 31 9 8 14 31:44 26 15. Kiskunf. 31 10 6 15 42:69 26 16. Cegléd 31 9 6 16 56:60 24 17. Jászberény 31 10 4 17 33:49 24 18. Miskolci B. 31 7 8 16 39:61 22 Szalvai SE—Kalocsai YTSK 4:0 (2:0) Békéscsaba, 300 néző. V: Tóth dr. Szalvai: Üjj — Andó, Stall, Petrina, Láza, Bodó, Pataki, Németh, Nagy, Kerekes, Papp. Edző: Gurbán Líviusz. A 3. percben Pataki beadását a védők partra mentették. A bedobás Papp felé szállt, aki fejjel a léc alá továbbított, 1:0. A 10. percben Pataki szögletét Papp Nagy felé fejelte, a középcsatár a hálóba lőtt, 2:0. A 33. percben a vendégcsapat balszélsője megsérült és csak szünet után tért vissza, az em­berelőnyt azonban nem használta ki a Szalvai. Üjabb gólt a 65. percben szer­zett Németh. A végeredményt Nagy állította be a 76. percben. Jók: Andó, Sail, Pataki, Papp. Mezőhegyes! Kinizsi— Csongrádi Petőfi 3:2 (2:0) Mezőhegyes. 100 néző. V: Bálint. Ki­nizsi: Turcsán — Csete II, Csete I, Hem- ző II, Kiss, Kató, Sajti I, Csordás. Dull, Varga, Hemző I. Edző: Ottók Mihály. Fél órán át kiegyensúlyozott mezőny­játék folyt. A 32. percben Dull meg­szerezte a vezetést, majd öt perc múl­va kavarodásból Varga kotorta a kapu­ba a labdát. Az 56. percben Sajti I gól­jával 3:0-ra alakult az eredmény, ami­kor a hazai csapat érthetetlenül lefé­kezett. Ezt ki is használta a vendég­csapat s a 78. és a 31. percben szépí­tett. Jók: Csete I. Sajti I, Kiss. Bcs. VTSK—Szegedi Honvéd 1:1 (1:0) Békéscsaba, 100 néző. V: Molnár. Dombóvári György. Fölényben játszott a VTSK. A 14. percben Kiszelyt gól­helyzetben ellökték, de elmaradt a ll­es. A 30. percben Román beadását Mikló fejjel juttatta a kapuba, 1:0. A második félidő elején Varga, Mikló, majd Bakó hagyott ki nagy gólhelyze­tet, majd ugyanezt tette Kiszely is. A 65. percben valóságos tűzijátékot ren­dezett a VTSK-csatársor, de a lövé­sék sorra visszapattantak a védőkről. A 73. percben Soruké mintegy 17 mé­terről a hálóba lőtt egy szabadrúgást. Sajnos, Molnár játékvezető nagyon egyoldalúan bíráskodott, így parázs hangulat alakult ki a pályán és a né­zőtéren egyaránt. A 73. percben Bakót kiállították. Egy szezonra való hely­zetet hagyott ki a VTSK. A játék alap­ján — Molnár játékvezető ténykedése mellett is — győzni kellett volna. Jók: Szarvas, Román, Mázán, Mikló. Mezőhavácsházi Petőfi— Kecskeméti TE 1:1 (1:0) f Kecskemét, 3500 néző. V: Spitzel*. Pe­tőfi: Bú-dácsák I — Csepregi, Gajdos, Bányik, Kenyeres. Budácsdk II, Tóth, Pasek I, Kertmegd, Gigacz, Sztaisák. Edző: Amóczky József. A szoros vé­dekezésből gyors támadásokat vezető Petőfi a 27. percben Tóth révén meg­szerezte a vezetést. A gól után rákap­csolt a KTE. A 30. percben Rudónyi rosszul esett és alkarját tőrbe, ettől kezdve tíz főivel küzdött a hazai csa­pat. Szünet után a kecskemétiek — emberhátrányuk ellenére is — többet veszélyeztettek, és a 90. percben egyen­lítettek. Figy távoli lövésbe Budácsik rosszul ütött bele, is a labda mögötte a hálóba esett. (!!) Jók: Báoyiik, Tóth, .Kerfcmegi, Sztas-ák. Mezőtúri Honvéd—Orosházi Kinizsi 0:0 Mezőtúr. 200 néző. V: Tóth. Kinizsi: i Mikáte — Ziovsaky, Fuchs, Kiss n, Szűcs. Szabó, Albert, Rucz, Kiss I, Túri, Bogár. Edző: Berta József. Az el­ső negyedórában a hazaiak nyomasztó | mezőnyfölényben játszottak, de a Ki- J nizsd védekező taktikája jónak bizo-j nyúlt. Miki te két alkalommal is bravú­rosan hárított. Szünet után közel ne­gyedórán keresztül többet támadott a vendégcsapat. Később eldurvult a já­ték, de az erélytelen játékvezető meg­elégedett a felírásokkal. Jók: Miki te, Szűcs, Túri. További eredmények: Kalocsai Hon­véd—Tiszaföldvár 2:2, Szegedi Sparta­cus—Kiskunhalas 0:0, Martfű—Makó 1:0. Szolnoki MTE—Bp. Spartacus 1:1, VTSK: Huszár — Havasi, Szarvas, Borsod—Pénzügyőr 0:0, Cegléd—’Szol- Bejrtók, Román, Mázán, Mikló, Ki- nokl MÁV 4:1, Salgótarján—Kecske- | szely, Bakó, Varga. Sarkadi. Edző: Ma délután: Szalvai SE—Újpesti Dózsa A Magyar Népköztársasági Ku­pa legjobb nyole csapata közé ju­tásért küzd ma délután a Csányi utcai pályán az Újpesti Dózsa NB I-es csapatával a Szalvai SE. A | találkozó iránt — amely 13.30 órai kezdettel kerül megrendezés- j re — megyeszerte nagy az érdek­lődés. a Délkeleti csoport állása 1. Martfű 29 18 6 5 46:21 42 2. Kecskemét 29 15 11 3 50:21 41 3. M.-kovácsháza 29 16 9 4 42:25 41 4. Bcs. Honvéd 29 15 9 5 49:26 39 5. Szeg. Honvéd 29 17 5 7 44:24 39 6. Mezőtúr 29 12 8 9 36:30 32 7. Kiskunhalas 29 11 9 9 42:39 31 8. Orosháza 29 10 7 12 33:36 27 9. Bcs. VTSK 29 9 8 12 37:30 26 10. Mezőhegyes 29 10 6 13 37:48 26 11. Kai. Honvéd 29 10 5 14 45:49 25 12. Kai. VTSK 29 8 9 12 25:39 25 13. Szeg. Sp. 29 8 8 13 28:41 24 14. Makó 29 5 8 16 20:42 18 15. Tiszaföldvár 29 4 7 18 31:59 15 16. Csongrád 29 3 7 19 19:54 m A Mezőberény és a Sarkadi Kinizsi már bejutott az M M-ba Egy héttel a Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság be­fejezése előtt már biztosította he­lyét az NB Ill-ban a Mezőberé- nyi Spartacus és a Sarkadi Kini­zsi csapata. A harmadik helyért a Mezőhegyesi MEDOSZ és a Szeg­halmi Petőfi küzd, a párharc esé­lyese a MEDOSZ. A vasárnapi I forduló eredményei: Békés—S. jSZMSE 7:2, Végegyháza—Tót­komlós 0:2, Bcs. MÄV—Battonya 2:2, Kondoros—Mezőberény 1:2, Szarvas—Békésszentandrás 3:4, S. Kinizsi—Mezőhegyes 1:1, Szeg­halom—Gyoma 1:1, Oh. Zrínyi— Medgyes 0:2. Az első vonal feletti már feljutott, a második vonal felettiek feljuthatnak, a harmadik vonal alattiak kieshetnek. Apróhirdetések Gyökeres szőlőoitványök azonnali és tavaszi szállításra megrendelhetők. Magony Imrémé, Abasár, Rákóczi út 16. 8535 407-es Moszkvics, egy kútágas gém­mel eladó. Békéscsaba, Bánát 39. 214 A film hőse Tudor Vladimirescu román parasztfiú, legendás népi hős, aki az elnyomók elleni harc szimbólumává vált. (Be­mutatja a békéssámsoni Szabadság mozi november 10-én.) Cselszövők gyűrűjében NOVEMBER 9. Békési Bástya: Az aranyember. Bé­késcsabai Brigád: Vám, aki forrón szereti. Békéscsabai Szabadság: Az állhatatos feleség. Békéscsabai Terv: Aknaveszély nincs. Gyomai Szabad­ság: Nincs irgalom. Gyulai Erkel: Az aranycsempész. Orosházi Béke: Szegény gazdagok. Közéletek munkaerőigénye Az ÉM 44. sz. All. Építőipari Válla­lat azonnal felvesz — budapesti mun­kahelyekre — fémcső-állványozókat, ácsokat, hidegburkolókat (gyakorlat­tal!), kőműveseket, kubikosokat és férfi segédmunkásokat. Családfenntar­tóknak havi 360,— Ft (napi 15,— Ft), nem családfenntartóknak havi 240.— Ft (napi 10,— Ft) különélés! dijat fi­zetünk,. amennyiben vidéki lakásbeje­lentéssel rendelkeznek és állandó la­kóhelyükre naponta nem térnek haza. Munkásszállást és napi kétszeri étke­zést — térítés ellenében — biztosítunk. Tanácsigazolás és munkaruha, szak­munkásoknak szerszám szükséges. Cím: Budapest V., Kossuth Lajos tér 13—15, munkaerőgazdálkodás. 513 A Felsőnyomási Állami Gazdaság (Telekgerendás) azonnali belépéssel j keres lánctalpas traktorvezetőket, mo- j torszerelőket és hegesztőt. Jelentkezés i a gazdaság főmérnökénél. 519 Színház műsora November 9-én este fél 8-ko«r, Bat- tonyán: VÍZKERESZT November 9-én, este 7-koj, Békés­csabán : IMÁDOK FÉRJHEZ MENNI Déryné-bérlet A Magyar Tv műsora NOVEMBER 9-ÉN, SZERDÁN 13.53 Győri Vasas ETO—Braga labda­rúgó-mérkőzés. 17.05 Hírek. 17.10 A Magyar Hirdető műsora. 17.20 Ügyes kezek. A Moszkvai Televízió gyermek- műsora. 17.50 Zseb-tévé. 18.20 Sokszem- közt. 18.50 A hét könyvei. 13.55 Sorsok, emberek 19.15 Hazai tükör. Aktuális jegyzet. 19.20 Es-ti mese. 19.30 Tv-hír- adó. 19.30 Gyárfás Miklós , szírül ázá jegyzete. 20.00 Yerma. Tragikus költe­mény. A Madách Színház előadása fel­vételről. (16 éven felülieknek). 21.40 Ze­nei Figyelő.. A tv zenei újságja. 22.20 Tv-híradó — 2. kiadás. A román tv műsora SZERDA 12.00 Labdarúgó bajnoki mérkőzések: Steaua—Rapid, Dinamó Bukarest— Progresul. 17.00 Legkisebbeknek: ABC. „A flau, ahol születtem.” Iskolások­nak: Szokatlan utazás a könyvek biro­dalmában. 17.50 Hirdetés. 17.58 Pontos idő. 18.00 A tv esti híradója. 18.20 Idő­járásjelentés. 18.23 Kellemes légkör. 18.30 Filmsorozat: „Kígyók háza”. Be­fejező rész. 19.00 Tudományos előadás. 19.45 Meghívás oda, ahol még nem jár­tunk. 20.00 A Bukarest filmstúdió pro­dukciója. 22.05 A tv éjszakai híradója. 22.15 Műsorzárás. November 20-án a Bábolnai Állami Gazdaság rendez Az eladó arab, angol telivér, magyar félvér, lipicai fajtájú mén, kanca és heréit ivarú lovak november 10-től megtekin thetők a gazdaság központjában. 517 A DOROGI SZÉNBÁNYÁSZATI TRÖSZT FELVESZ FÖLD ALATTI MUNKÁRA 18-45 év közötti férfiakat A felvétellel kapcsolatban felvilágosítást ad a tröszt munkaügyi osztálya. Jelentkezni lehet a fenti osztályon Dorogon, és a járási-városi munkaügyi csoportoknál. Békéscsabai téglagyárainkban III. o. cserép kapható Az állami és földművesszövet­kezeti TÜZÉP-telepeken vál­tott utalványok alapján szál­lítható. ÉM Békés megyei Tégla- és Cserépipari Vállalat, Békéscsaba 1632