Békés Megyei Népújság, 1966. november (21. évfolyam, 258-282. szám)

1966-11-16 / 270. szám

1966. november 10, G Szerda Befejeződött a megyei I. osztályú labdarugó-bajnokság: Álfona foglyai Érdekfeszítő, izgalmas és mély tanulságú történet a második világháború utáni évekből, (Bemutatja a kardoskúti Hunyadi mozi november 16-án.) &n NOVEMBER 16. Békési Bástya: Csel&zövök gyűrűjé­ben. Békéscsabai Brigád: A domb. Bé­késcsabai Szabadság: Az aranysár­kány. Békéscsabai Terv: Besizéljünk a 1 nőkről. Gyomai Szabadság: Felettünk az ég. Gyulai Erkel: Békében élni. Orosházi Béke: -Szent Péter esernyője. műsora November 16-én, szendén lö.3Q óra- tor Csöngradon: VÍZKERESZT November 16-án, szerdán 19.00 óra­kor Békéscsabán: RIGOLETTÓ Köziiletek munkaerőigénye Borsod megyei vállalat felvételre ke­res erőtelepvezetőt középnyomású ka­jánokhoz. Feltételek . levélváltás ese­tén ismertetve. Cím a kiadóban. x Az CM 44. sz. All. Építőipari Válla­lat azonnal felvesz — budapesti műn- tahelyekre — fémcső-állványozókat, ácsokat, hidegburkolókat (gyakorlat­iál!), kőműveseket, kubikosokat és •érti segédmunkásokat. CsaJádfenntar- i óknak havi 360,— Ft (napi 15,— Ft), nem családfenntartóknak havi 840,— Ft (napi 10,— Ft) kűlönélési dijat fi­zetünk, amennyiben vidéki lakásbeje- i "Ütéssel rendelkeznek és állandó la­kóhelyükre naponta nem térnek haza. Munkásszállást és napi kétszeri étke­zést — térítés ellenében — biztosítunk. Tanácsigazolás és munkaruha, szak­munkásoknak szerszám szükséges. ' im: Budapest V,, Kossuth Lajos tér 13—15, munkaerőgazdálkodás. 513 A Magyar Tv műsora november 16-án, szerdán 17.13 Anyagbörze. Ipari riport- műsor. 17.30 A Magyar Hirdető műsora. 17.45 Falusi dolgokról. Időszerű filmriporto-k, jegyzetek. 18.10 Hírek. 18.15 Az orvos vála­szol. A bőr megbetegedései. 18.30 A képzőművészet története. Ba­rokk művészet Itáliában. 19.00 Hazai tükör, aktuális jegyzet. 19.05 Internazianale—Vasas. Baj­nokcsapatok Európa-kupája lab­darúgó-mérkőzés közvetítése Mi­lánóból. (Felvételről!) Kb.: 20.00 A szünetben: esti mese. 21.00 Tv-híradó. 21.20 Brüsszel, hang­jegyekben. Zenés, táncos látoga­tás a belga fővárosban. (MTI) A román tv műsora SZERDA 17.00 Legkisebbeknek: tréfás mértan. Istkolai antológia. 17.50 Hirdetés. 17.58 Pontos idő. 18.00 A tv esti híradója. 18.20 Időjárásjelentés. 18.23 Sakk. 18.35 Robin Hood kalandjai. 19.00 Vita időszerű kérdéseikről. 19.20 Tv-posta. 19.30 Gonig. Színházi aktualitások. 20.00 Orvosi szoba. 30.20 Szovjet film: Rend­őrstégen történt. 21.55 A tv éjszakai hír­adója. 22.05 Műsorzárás. Pénteken gépkocsinyeremény betétkönyvsorsolás, 215 nyoreményautó Az Országos TakatrékpénKtár novem­ber 18-án, pénteken délután Mátyás- földön, az Ikarus Művelődési Házban tairtja a gépkocsdnyeremény-betétköny- vek esedékes sorsolását. A húzáson a július 31-ig váltott és az október 31-én még érvényben volt ötezer és tízezer forintos betétkönyvek vesznek részt. Ezúttal 215 gépkocsit — Moszk­vicsot, Skodát, Trabantot, Wartburgot, Zastavát, valamint Renault, Simca és Fiat autókat — sorsolnak ki. (MTI) 1. Mezöberéiyi Spartacus, 2. iezőhegyesi MEDOSZ, 3. Sarkadi Kinizsi Kilenc hónap kemény küzdelem­sorozata véget ért. Vasárnap befejező- 1 dött az 1966. évi Békés megyei I. ősz- j tályú labdarúgó-bajnokság. Az NB in­ba jutást jelentő első három helyet' a Mezőberény, a Mezőhegyesi MEDOSZ és a Sarkadi Kinizsi szerezte meg — j végig izgalmas mérkőzések után. A \ Szeghalom szinte mindvégig, a Szarvas, • a Medgyesegyháza, a Bcs. MÁV hosz- j szú ideig volt versenyben, de ezúttal meg kellett elégedniük a helyezések- kel. A középmezőnybe tartozó csapa- ( tok sok kellemetlen percet szereztek, s értékes pontokat csíptek el a leg­jobbaktól is. A 14—16. helyen végzett együttesek közül minden dicséretet megérdemel a remekül hajrázó békés- szentandrási gárda. A három feljutó csapatnak sok sze­rencsét kívánunk az NB III-as szerep­léshez. A többieknek pedig — jövőre kell mepróbálmuk. MEZŐBERÉNY—-SZEGHALOM 3:1 (2:1) Mezőberény, 1690 néző. V: Walfisch. Mezőberény: Winter — Krecsimarik, Bucizikó, Botyánszlki, Kovács, Hoff­mann, Zolnai, Szenteszki, Kohr.it I, Dre- nyovsziki, VrbovsiZiki. Edző: Weigert Ádám. Szeghalom: Veres — Rigó, Bo­rú zs. Szabó, Nacsa, Csiga, Feuerwer­ker, Tar, Vígh, Varjú, Papp. Edző: Balázs Pál. Az esős, hideg idő ellenére sok néző köszöntötte a már bajnok mezőbeményi csapatot. A mérkőzés j előtt úttörők virágcsokorral kedves-; keditek a két csapat játékosainak. Aj hazaiak bajnokcsapathoz méltóan kezdtek, már az 5. percben Drenyovsz- j ki lövése vágódott a hálóba, 1:0. Bz- | után negyedórás szeghalmi mezőnyfö- I lény következett. A 30. percben Szén- j tesizíki szögletet ívelt be, Drenyovszki vissza®arikailta a labdát és Zolnai véd- hetetHenül lőtt a kapuba , 2:0. Nem sok­kal később Vígh volt eredményes, 2:1. A második félidőben is többet táma­dott a herényi gyüttes. A 75. percben Zolnai nagyszerű egyéni alakítás után lőtte a bajnokcsapat harmadik gólját, 3:1. A mérkőzés végén a közönség vas­tapssal köszöntötte a hazai gárdát. Nyilatkozatok. Weigert Ádám: Elisme­réssel adózom a fiúknak ezért a nagy­szerű fegyvertényért. Balázs Pál: Gra­tulálok a herényi csapatnak a bajnok­sághoz. A mai mérkőzés szép és szín­vonalas voit. GYOMA—SARKADI KINIZSI 3:1 (0:1) Gyoma, 100 néző. V: Barcs. Gyoma: Kovács — Bélteki, Gonda, Vattai, Nagy, Jánovszki, Varjú, Nyilas, Kiss, Rácz, Zöld. Edző: Futnoki Elemér. Kinizsi: Varga I — Sárközi, Juhás-z, Burázs, Zsilák, Tobai, Kerezsi, Varga n, Hankó, Kábái, Nagy. Edző: Tamási! Károly. Változatos játék után a 33. j percben Bélteki kézzel ütött bele aj labdába, s a ll-est Kótai értékesítette, 0:1. A második félidőre a Sarkad tel­jesen visszaesett, óriási fölénybe ke­rült a hazai csapat, de csak a 65. perc­ben sikerült egyenlítenie. Kiss szögle­tét Varga I kiejtette és a labdát Nagy a hálóba sodorta, 1:1. Az egyenlítés szárnyakat adott a gyomaiaknak. A 75. percben Rácz, a 82. percben ugyan­csak a balösszekötő talált a hálóba-, 3:1, TÓTKOMLÓS—BCS. MÁV 3:3 (1:1) Tótkomlós-, 150 néző. V: Vidó. Tót­komlós: Rimovszki — Szabó, Miklós, Gyivicsán, Pólyák, Paulák, Kovács S., Tet-lják, Majoros, B-ugyinszki, Kovács. Edző: Matejdesz Jenő. MÁV: Hart­mann — Nemesi, Reinholcz, Tari, Gaál, Baráth, Tímár, Okos, Nagy, Varga, Belanka. Edző: Hankó György. Már a második percben nagy gólhelyzetet hagyott kihasználatlanul Kovács S. Fokozatosan feljöttek a vasutasok és az első félórában két kapufát lőttek. A 32. percben Tímár beadását Varga egyből küldte a bal sarokba, 0:1. A 49. percben a szemfüles Kovács S. Hartmann fölött a kapuba emelt, 1:1. Szünet után a komiósiak lelkes játék­kal mezőnyfölényt harcoltak ki és a 65. percben Teüják, majd Kovács S. góljával 3:l-re húztak el. A 75. perc­ben Okos a kapu közepébe lőtt, 3:2. A 88. percben vitatható il-esből egyen­lített Gaál. Az érdekes mérkőzésnek egyetlen szépséghibája volt- Vidó já­tékvezető ténykedése. Hibát hibára halmozott, s a 11-es megítélésével dön­tő módon befolyásolta a mérkőzés vég­eredményét. BATTONYA—OH. ZRÍNYI 1:0 (1:0) Battonya, 100 néző. V: Losoncai. Battonya: Szitás — Pálfi, Farkas, Erős, Major, Csizmadia, Balogh n, Kálik, Kopcsák, Balogh I, Nyírna. Edző: Cziráiki József, zrínyi: Komó­di — Harmati, Vámosi, Páli, Pataki, Horváth, Bohélk, Földes, Heller, Fel­földi, Bornhardt. Edző: Páti Sándor. A mérkőzés túlnyomó részében a bat- to-nyai csapat fölényben játszott, azon­ban csatárai nagyon sok helyzetet hagytak ki. Az egyetlen gólt Nyírna lőtte a 2®. percben. A vendégcsapat láthatóan arra törekedett, hogy mi­nél kevesebb gólt kapjon. BÉKÉSSZENTANDRÁS— KONDOROS 5:0 (1:0) Bétaésszeníandrás, 150 néző. V: Ma­rcii. Békésszentandrás: Sinka — Ba­logh, Szalai, Köteles, Kiss II, Tomo- nyiczka, Nagy, Bo-hák, Tóth, Kiss I, Fazekas. Edző: Major Imre. Kondo­ros: Harsányl — Zuberecz, Jantyik, Szühaj, Csicsiely, Üjfaluczk-i, Juhász, Balogh H., Ágfalvi, Plesovszki, Kalló. Edző: Sia-1 Béla. A hazai együttes mindjárt támadólag lépett fel, s a 12. percben Tóth szabálytalan aka­dályozása miatt megítélt büntetőt Bo- háik értékesítette. Ezután Sinka há­rom esetben hárított bravúrosan. Szünet után a hazaiak fergeteges ak­ciókat vezettek és az egész' második félidőt végigrohamózták. Az 58. perc­ben Farkas, a 67. percben Tóth, majd a 73. percben Kiss I talált a kapu­ba. A £9. percben Kiss I állította be a végeredményt. A négy gólon kí­vül három esetben a gólba tartó szentandrási labda a sárban akadt el, SARKADI SZMSE— VÉGEGYHÁZA 4:0 (2:0) Sarkad, 100 néző. V: Gyarmati. SZMSE: Ficzere — Sajti I, Boros, Balogh, Kovács, Sopronyl, Sajti n, Fábián I, Torma, Mikes, Zalai. Edző: Csjcrnyik András. Végegyháza: Mol­nár — Pékár, Mikula, Juhász, Kotu- iák, Kemény, Los ni, Szedlacsek, Bucsek, Engelhard*-, Rácz. A hazai csapat támadójátékában kevés volt a tervszerűség, az egész gárda köny- nyen vette a mérkőzést. A vendégek igen lelkesen játszották végig a 90 percet G: Sajti H, Torma, Fábián I, Sopronyl. További eredmények: Mezőhegyesi MEDOSZ—Békés 2:0, Medgyesegyháza —Szarvas 0:1. Ifjúsági eredmények: Mezőberény—Szeghalom 5:1, Gyoma— S. Kinizsi 3:1, Bcs. MÁV—Tótkomlós 2a, Kondoros—Békésszentandrás 3:0. Az S. SZMSE—Végegyháza mérkőzés­re a vendégcsapat nem állt ki. Bat­tonya—Oh. Zrínyi 6:0. Medgyes— Szarvas 6:1. A hét válogatottja: Rimovszki (Tótkomlós)—Sajti I (S. SZMSE), Miklós (Tótkomlós), Bo.tyánszki (Me­zőberény), Kovács (Mezőberény), Já­novszki (Gyoma), Zolnai (Mezőbe- rény), Okos (Bcs. MÁV), Vigh (Szeg­halom), Drenyovszki (Mezőberény), papp (Szeghalom), A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Mezőberény 30 19 7 4 76:20 45 2. Mh. MEDOSZ 20 18 5 7 64:27 41 3. Sarkadi Kinizsi 30 17 7 6 66:28 41 4. Szeghalom 30 14 9 7 72:48 37 5. Szarvas 30 16 4 10 54:27 36 6. Medgyesegyháza 30 15 6 9 55:33 3« 7. Bcs. MÁV 30 16 3 11 58:32 35 8. Gyoma 30 13 8 9 58:32 34 9. Battonya 30 12 9 9 38:41 33 10. Békés 30 11 6 13 50:50 28 11. Tótkomlós 20 9 7 14 40:71 25 12. S. SZMSE 30 9 6 15 39:53 24 13. Oh. Zrínyi 29 10 2 17 52:66 22 14. Bé k ésszenta ndr. 30 6 3 21 37:96 15 15. Kondoros 29 4 7 18 27:76 15 16. Végegyháza 30 5 1 24 35:121 11 AZ : IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Bcs. MÁV 30 25 3 2 82:28 53 2. Mezőberény 30 17 7 6 92:37 41 3. Medgyesegyh. 30 18 3 9 112:42 39 4. Szeghalom 30 17 3 10 83:52 37 5. Battonya 29 11 9 8 55:36 33 6. Tótkomlós 29 14 5 10 60:51 33 7. S. Kinizsi 30 14 4 12 52:50 32 8. Mezőhegyes 28 1« 11 5 66:55 31 9. Kondoros 29 13 4 12 44:41 30 10. Gyoma 29 13 3 12 68:51 29 11. Békés 29 10 7 12 67:47 27 12. Oh. Zrínyi 29 9 5 15 39:74 23 13. B.-szentandrás 29 9 1 19 33:65 19 14. Szarvas 29 5 5 19 33:82 15 15. Végegyháza 27 4 5 18 22:75 13 16. Sark. SZMSE 29 3 5 21 18:127 11 A l megyei I. o. felnőtt és ifjúsági bajnokság végleges tabelláját — a függőben levő ügyek lezárása után — lapunk 23-i, szerdai számában kö­zöljük. A BÉKÉS MEGYEI IPARCIKK KISKERESKEDELMI VÁLLALAT a medgyesegyházi kuktúrotthoniban november 19-én, szombaton este 7 órai kezdettel MŰSOROS DIVA TBEMUTA TÓT RENDEZ Közreműködnek: a békéscsabai Balassi Művelődési Otthon tánczenekara és szólistái: Ugyanott november 20-án, vasárnap reggel 7 órától ÁRUSÍTÁSSAL EGYBEKÖTÖTT RUHÁZATI ÁRUBEMUTATÓT TART A VÁLLALAT 85949 Könnyű választás ! 4 4 4 i 4 4 Belépés díjtalan ! Nagy választék !