Békés Megyei Népújság, 1966. szeptember (21. évfolyam, 206-231. szám)

1966-09-28 / 229. szám

19GS. szeptember 28, 7 Szerda SPORT * SPORT*SPORT A Sarkadi Kinizsi vereségével ú jból « Mesóberényi Spartacus állt as élre — A Mezőhegyest MEDOSZ felkerült a harmadik helyre A Listavezető, Mezőberényl Spartacus együttese. Álló sor Pálról jobbra. Le- hoczki András Intéző, Krecsmarik, Kovács, Buczkő, Kohut II, Botyánszki, Weigert Ádám edző. Guggol: Zolnai, Szenteszki, Kohut I, Drenyovszki, Vrbovszki. Elöl: Winter. Fotó: Szalad Barna MEZÖBERÉNYI SPARTACUS— BÉKÉSI SPARTACUS 2:0 (1:0) Meizóberóny, 1200 néző. Vezette: Do­bozi. Mezoberény: Winter — Kirecs- marik, Buozkó, Kohut II., Kovács, Hoíimann, Zolnai, Szenteszki, Kohut I, Vrbovszki, Drenyovszkii. Edző: Wei­gert Adiám. Békés: Jened — Kun, Arató, Balogh, Püski I., Pü&ki II., Pi- kó IT., B. Kovács, Tuska, Nagy, Sipos. Edző: Perdi József. A herényi együt­tes mezőnyfölényt harcolt ki. a béké­siek szervezetten védekeztek, így a ha­zai csatárok csak egy gólt tudtak lőni Zolnai révén az első félidőben. A má­sodik félidőben is a hazaiak irányí­tották a játékot, bár Pikó II. több al­kalommal veszélyeztette Winter kapu­ját. Az 57. percben Kovács nagy lövés­sel biztosította a hazai győzelmet. BATTONYA—SARKADI K. 1:0 (1:0) Battonya, 200 néző. Vezette:. Szigeti. Battonya: Szitás — Major, Kabát, Erős, Farkas, Köp csak, Mairo-sán, Balogh, Bedő, Csizmadia, Nyima. Edző: Czirá- kl József, sarkad: Erdei — Kovács, Juhász, Biurázs, Z silók, Toba.l, Kocsis, Varga, Nagy, Búzás, Kótaá. Edző: Ta­mási Károly. Már az első percben gólt ért el a hazai csapat Balogh révén. Ekkor még senki áam gondolta, hogy ez az egyetlen gól dönti el a mérkőzés sorsát. A találkozó élénk iramú, jó já­tékot hozott. Szünetig a hazaiak jó néhány nagy helyzetet hagytak ki­használatlanul. Fordulás után viszont két ■ esetben csak a szerencse mentet­te meg Szitás kapuját a góltól. Vég­eredményben a hazaii csapat feltétle­nül jobb volt egy góllal. MEZÖHEGYESI MEDOSZ— MEDGYESEGYIIÄZA 2:0 (0:0) Medgyesegyháza, 400 néző. Vezette: Dr. Tóth. MEDOSZ: Sárközi — Szi­lágyi, Rizsányi, Erdélyi, Kovács, Csor­dás, Borsos, Komlód!, Mad ácsi, Ke­resztes, Balogh. Edző: K. Szabó Já­nos. Medgyes: Unyatyinszki — Htir- kecz, Plástyik II., Valyuch, Kovács, Gógh, Pugymer, Mészár, Gábor, Bódi, Dér. Edző: Mairos völgyi Károly. Az elején Mésizár két lövése jelentett ese­ményt. Többet támadott ekkor a ha­zai csapat. A 36. percben Bódi a kapu­fát találta el. A vendégek Keresztes távoli lövéseivel próbálkoztak. Szünet után Is nagy volt az iram. A med- gyesiek sokat támadtak, de a csatárok játékából hiányzott az átütőerő. A 80. percben Pugymer távoli bombáját Sárközi a felső lécre tolta. A 72. perc­ben tűzijátékot rendeztek a hazai csa­tárok Sárközi kapuja előtt, de a lö­vések sorra visszapattantak a védők­ről. A 76. percben Borsos Gógh hibá­jából elfutott és 18 méterről a bal al­só sarokba bombázott, 1:0. A 82. perc­ben Hürkecz miatt szabadrúgáshoz ju­tottak a mezőhegyesiek. A beívelt lab­da Unyatyinszikiiról Komlód! elé ke­rült, aki a hálóba lőtt, 2:0. BCS. MÁV—OH. ZRÍNYI 1:0 (1:0) Békéscsaba, 500 néző. Vezette: Bon- t/ovics. MÁV: Hartmann — Nemesi, GaáJ. I., Tárj, Perei, Gaál ni., Vasas, Tímár, Varga, Okos, BeOianka. Edző: Andó Tamás. Zrínyi: Ples-ovsiziki — Bernhardt, Vámosi, Harmati, Szabó, Petrovsizki, Sipos, Botyánisizfki, Buzma, Felföldi, Heller. Edző: Páli Sándor. Azonnal támadólag lépett fel a hazai csapat. Fölényük a 14. percben. érett góllá: Belanka szögletét Varga a ka­pu közepébe fejelte. Fordulás után hosszú mezőnyjáték következett. A vendégek jó néhány veszélyes akciót vezettek — eredménytelenül. A haj­rában ismét a csabaiak támadtak töb­bet, SZARVAS—VÉGEGYHÁZA 1:0 (1:0) Szarvas-, 300 néző. Vezette: Boldizsár. Szarvas: Grexa — Buráes, F:czere II, Braxaitórisz, Patkós, Keller, Szdrony, Megyeri, Sárkány, Fai kas, Roszik. Edző: Bencsik Gyula. Végegyháza: Molnár — Augusszt, Racz, Pékár, Ko- tulák, Kemény, Bucsek II, Bucsek I, Csurár, Boss, Juhász. Edző: Auguszt Pál. Szarvasi akciók vezették be a mérkőzést. A 17. percben Fiozere II ll-esét Molnár védte. A 30. percben jobb oldali támadás végén Sárkány lőtte a mérkőzés egyetlen gólját. A későbbiekben — bár jól tömörült a végegyházi védelem — a szarvasiak több százszázalékos gólhelyzetet dol­goztak ki, a befejezés azonban bosz- szantó hibák miatt elmaradt. A szarva­si együttesből hiányzik egy-két gólra törő csatár. SZEGHALOM—TÓTKOMLÓS 1:0 (1:0) Tótkomlós, 500 néző. . V: Walfisch. Szeghalom: Veres II — Szabó. Jákó, Csiga, Borutzis, Thúri, Feuerwerker, Tanr, Nacsa, Losonczi, Papp H. Ed­ző: BáLáizs Pál. Tótkomlós: Rimovszki — Szabó, Miklós, Gyivicsán, Pólyák, Fauliík, Kovács, Majoros’, Matajsz, Tetiják, Magna. Edző: Mateidesz Jenő. A gyors szeghalmiak a 19. percben második nagy gólhelyzetüket hagyták ki. A 20. percben Rimovszki már har­madszor mentett bravúrosan. A szeg­halmi mezőny fölény a 31. percben gólt hozott. Papp n a kifutó kapus mellett a bal sarokba gurított, 1:0. Szünet után a komlósdak erősítettek, dé összjátékukba sok hiba csúszott, így nem tudtak kiegyenlíteni, bár a 80. percben Kovács gólszerzés! alkalmat hagyott ki. SARKADI SZMSE—KONDOROS 4:0 (0:0) Sarkad, 500 néző. V: Csáki. Sarkad: Illyés — Sajti I, Boros, Boldogít, Var­ga, Kovács, Sajti II, Sopronyi, Mikes, Fábián I. Torma. Edző: Cejernyik András. Kondoros: Nagy — Várnagy, Pekárlk, Ágfalvi, Jantyik, Behán, Ba­logh, Csicsely, Tinika, Kalló, Üjfoluc- ki. Edző: Sál Béla. Az első negyed­órában hazai fölény alakult ki, majd kiegyensúlyozottá vált a játék. Szü­net után a 47. percbe^ Mikes lövé­se jutott a hálóba. Ezra tán mintha kicserélték vŐlne a hazai együttest: szebbnél szebb támadásokat vezettek Nagy kapuja, felé. Az 50. percben Fá­bián I 20 méterről bombázott a há­lóba, majd hat perc múlva Mikes szabadrúgása csavarodott a sorfal mellett a kapuba. A kondorosiak csak szórványosan támadtak. A 7«. pereiben Torma lövése hozta meg a negyedik sarkod! gólt. Az utolsó percben Peká- rikot durva játék miatt kiállította a játékvezető. További eredmények: Rékésszent­andrás—Gyoma 0:4. Ifjúsági eredmé­nyek: S. SZMSE—Kondoros Oal, Tót­komlós—Szeghalom 4:1, Szarvas—Vég­egyháza 14:0, Bcs. MÁV—Zrínyi 2:0. Medgyes—Mezőhegyes 3:3, Battonya— S. Kinizsi 3:0. Mezőberény—Békés 4:0. Békésszentandrás—Gyo'ma 0:1. A tartalékbajnoksAgért BCS. ELŐRE—BCS. VTSK 3:0 (0:0) V: Kiss. Előre: Tóth (Zsíros) — Keller, Félix, Laczó, Vozár II, Kolle- ner, Kinpián, Keresztes (Kasznár II), Kovács, Rieger, Hoffmann. Edző: Pé­csi Elemér. VTSK: Huszár — Mészá­ros. Molnár, CsuvarsziM, Szedoglavits, Szabó, Sarkad! Kiszely, Gécs, Ka­rod!, Kalcsó. Edző: Sajben János. G: Kovács 2, Keller. Jók: Tóth, Félix, Vozár II. Hoffmann, illetve Molnár, Szabó. Kalcsó. MEZÖKOVÄCSHÄZA— OH. KINIZSI 3:0 (0:0) Orosháza. V: Hack. Kovácsháza: Budácsik — Dudaszók, Uhrin, Tóth, Szelezsán, Varga, Pauló, Jatniga, Bál­ványos, SziiLbereisz, Herjeczkl II. Ed­ző: Sári Ferenc. Kinizsi: Albert II — Boros, Zalai, Kiss IV, Sárközi, Sin, Hocz, Albert I, Rucz, Patyi, Bogár. Edző: Csonka Béla; G: Szelezsán, Sziibereisz, Pauló. Jók: Budácsiik, Szelezsán, Bálványos. Szilbereisz, il­letve Zalai, Kiss IV, Patyi, Bogár. Szalvai SE—Szarvas 3:1 (2:0), Gyulai MEDOSZ—Mezohegyesi Kinizsi 5:2 (1:1). Ifjúsági eredmények: Gy. ME­DOSZ— Mh. Kinizsi 4:2 (1:2), Bcs. Elő­re—Bcs. VTSK 4:1 (1:1), Oh. Kinizsi- Mező kovácsiháza 5:0 (2:0), Szarvas— Szalvai 2:0 (1:0). A forduló válogatottja: Rimovszki (Tótkomlós) — Sajti I (S. SZMSE), Gaál I (Bcs. MÁV), Erdélyi (Mlh. ME­DOSZ), Farkas (Battonya), Kovács (S. SZMSE). Zolnai (Mezőberény), Kom­lód! (Mh. MEDOSZ). Varga (Bcs. MÁV), Mikes (S. SZMSE). Nyírna (Battonya). A tartalékcsapat: Sárközi (Mh. ME­DOSZ— Major (Battdnya), Jákó (Szeg­halom), Erős (Battonya), Kovács (Medgyes), Tobai (S. Kinizsi), Pikó II (Békés), Varga (S. Kinizsi). . Buzma (Zrínyi), Okos (Bcs. MÁV). Heller (Zrínyi). A MEGYEI I. OSZTÁLY ÁLLASA 1. Mezőberény 23 14 6 3 63:13 34 2. Sarkod! Kinizsi 23 15 3 5 63:13 33 3. Mh. MEDOSZ 23 14 3 6 48:23 31 4. Medgyesegyháza 23 12 6 5 41:21 30 5. Szarvas 23 12 4 7 37:16 28 6. Bcs. MÁV 23 14 — 9 67:36 28 7. Szeghalom 23 11 6 6 55:37 28 8. Battonya 23 9 8 6 27:30 2« 9. Gyoma 23 10 5 8 43:21 25 10. S. SZMSE 23 7 5 11 29:33 19 11. Tótkomlós 23 7 5 11 27:53 19 12. Békés 23 7 4 12 27:42 18 13. Oh. Zrínyi 22 7 2 13 37:56 16 14. Kondoros 22 4 6 12 21:52 14 35. Végegyháza 23 4 1 18 27:90 9 16. B.-szentandrás 23 3 2 18 24:79 8 A félbeszakadt Mezőhegyesi ME­DOSZ—Oh. Zrínyi mérkőzést a pá­lyán elért 3:l-es eredménnyel igazol­ták a MEDOSZ javára. AZ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. Bcs. MÁV 23 19 3 1 62:21 41 2. Mezőberény 23 12 6 5 62:26 30 3. Med gyes egy h á za 23 13 3 7 91:30 29 4. Szeghalom 22 13 2 8 62:36 28 5. Battonya 23 10 7 6 45:30 27 6. S. Kinizsi 22 12 3 8 43:36 27 7. Tótkomlós 22 11 4 8 50:41 26 8. Mezőhegyes 23 8 9 6 55:42 25 9. Kondoros 22 11 3 8 34:30 25 10. Békés 23 8 6 9 53:39 22 11. Oh. Zrínyi 22 8 5 9 31:45 21 12. Gyoma 23 8 3 12 45:44 19 13. B.-szentandrás 23 8 1 14 24:50 17 14. Szarvas 23 5 3 15 30:57 13 15. Végegyháza 23 3 3 17 17:71 9 16. Sarkadi SZMSE 23 2 3 18 12:108 7 Á játszma véget ér Emberi sorsok, jellemek ütköznek meg ebben a szovjet film­ben, melyben Majka, egy fiatal kislány az édesapját keresi... (Bemutatja a békési Bástya mozi szeptember 28—29-én.) m űsora Szeptember 28-án, este fél 8 órakor, Apátfalván: NÉZD MEG AZ APJÁT A Magyar Televízió műsora SZEPTEMBER 28-AN, SZERDÁN 17.4ő Hírek. 17.43 Soksizemközt. Ak­tuális ipari riportműsor. 16.15 Hazai Tükör. Aktuális jegyzet. 18.20 Ma­gyarország—Franciaország labdairúgó- mérkőzés közvetítése a Népstadionból. A szünetben: Esti mese. 20.20 Tv-híra- dó. 20.40 A kamera túlsó oldalán. Be­szélgetés Zsurzs Éva és Horváth Adám tv-rendezőkkel. 22.00 Tv-híradó — 2. kiadás. fi román tv műsora SZERDA 17.00 Gyermek- és ifjúsági műsor: Tanulóé vek. 18.00 A tv esti híradója. 18.20 Telesilia. 18.30 Bolgár népi tán­cok. 19.00 Rajzfilm. 19.10 Könnyűze­ne. 19.30 Meghívás oda. ahol még nem jártunk. 20.00 Csehszlovák film: Rusalika. 21.50 A tv éjszakai híradó­ja. 22.00 Időjárásjelentés. 22.05 Műsor­zárás. SZEPTEMBER 28. Békési Bástya: A játszma véget ér. Békéscsabai Brigád: A flotta hőse. Békéscsabai Szabadság: Éljen a köz­társaság! Békéscsabai Terv: A fehér asszony. Gyomai * Szabadság: Egy amerikai Párizsiban. Gyulai Erkel: Kaland az aranyparton. Orosházi Bé­ke: Nyugodj meg, kedves. Közülefek munkaerőigénye Az EM 44. sz. All. Építőipari Válla­lat azonnal felvesz — budapesti mun­kahelyekre — fémcső-állványozókat, ácsokat, hidegburkolókat (gyakorlat­tal!), kőműveseket, kubikosokat és férfi segédmunkásokat. Családfenntar­tóknak havi 360,— Ft (napi 15,— Ft), nem családfenntartóknak havi 240,— Ft (napi 10,— Ft) különélés! díjat fi­zetünk, amennyiben vidéki lakásbeje­lentéssel rendelkeznek és állandó la­kóhelyükre naponta nem térnek haza. Munkásszállást és napi kétszeri étke­zést — térítés ellenében — biztosítunk. Tanácsigazolás és munkaruha, szak­munkásoknak szerszám szükséges. Cím: Budapest V., Kossuth Lajos tér 13—15, munkaerőgazdálkodás. 412 A Felsőnyomási Állami Gazdaság (Telekgerendás) azonnali belépéssel I tehenészeket keres központi kerületé- j be. Jelentkezés a kerületi állattenyész­tőnél. 445