Békés Megyei Népújság, 1966. augusztus (21. évfolyam, 181-205. szám)

1966-08-10 / 188. szám

M66. augusztus 10. 7 " Szeiíl. A Mesőberényi Spartacus előnye két pontra nőtt — Meglepő eredmények az őszi rajtnál — A Békés megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság 16 felnőtt és ifjúsági együttese vasárnap megkezdte őszi fordulóját. A rajt jó néhány meglepe­tést hozott. Amíg a listavezető me- zőberényiek biztosan nyertek, addig a tavaszi bajnokság második és harma­dik helyezett csapata, a Medgyesegy- háza és a Szeghalom pontot, illetve pontokat vesztett. A Sarkadi Kinizsi viszont könnyen nyert, s ezzel a má­sodik helyre ugrott. Megkezdte felnyo­mulását a Mezőhegyesi MEDOSZ, a Gyónta és a Szarvas is. MEZÖBERÉNY— BÉKÉSSZENTANDRAS 5:0 (4:0) Mezöberény, 900 néző, v.: Boldizsár. Mezöberény: Winter — Botyánszki, Buczikó, Krcsmarik, Drenyovszki, Ko- hut n, Zoinai, Kovács, Kohut I, Szenteszki, Abelovszki. Edző: Weigert Adám. Békésszentandrás: Sinka — Lisizkaá, Tóth, Balogh, Kiss II, Major, Hegedűs, Gyulai II, Szalay, Tomo- nyiczika, Bokák. Ediző: Bencsik Mi­hály. Már az első percekben látszott, hogy a sereghajtó együttes nem fogja különösebb feladat elé állítani a baj­nokaspiráns szövetkezetieket. Húsz percig nem esett gól. Ekkor azonban Zoinai kapufáról visszajött lövését Ko­vács bevágta, Irt). Tíz perc múlva Zoi­nai, később Saenteszki, majd ismét Kovács volt eredményes, 4:0. Szünet után néhány szép akciót vezetett — eredménytelenül — a szentandrási gárda. A végeredményt Zoinai 20 m-es szabadrúgása állította be. 5:0. A hazai csapat játéka jó benyomást keltett, az ellenfél egy pillanatig sem adta fel, becsületesen küzdött. SZARVAS—BCS. MÄV 2:1 (0:0) Szarvas, 200 néző. v.: Szegedi. Szarvas: Hévízi — Burázs, Ficzere I, Mihály. Patkós, Braxatórisz I, Müller, Megyeit, Rosizik. Ficzeire II. Lukács, Edző: Bencsik Gyula. MÁV: Tari — Nemesi. Reá ahol ez. Stummer, Gerlai, Petényi, Pribolyszki, Nagy, Varga, Okos, Belanika. Edző: Andó Tamás. Az első félidő teljes egészében csap­kodó, unalmas mezőnyjátékká! telt Ma délután a békéscsabai Csányi ut­cai pályán kettős MNK-mérkőzésre kerül sor. A Szalvai az NB I-es MTK- val, míg a házigazdák a Bős. Előrével találkoznak. Az MLSZ kupabizottságának rendel­kezése alapján az MTK mérkőzését 15 órakor kell megrendezni, azért, hogy a fővárosi csapat még ma este hazaér­kezhessen, s hegyen ideje készülni a szom báli' Honvéd elleni nagy jelentő­ségű mérkőzésre. A másik találkozót, a Bcs. MÁV— Bcs. Élőire mérkőzést 17 órakor kezdik. Ezen a találkozón a lila-fehérek tr r­A múlt héten elmaradt Bcs. VTSK—Ganz-MÁ V A G MNK-ta- lálkozó két résztvevője megegye­zett a mérkőzés új időpontjával el — gólhelyzet nélkül. Fordulás után a hazaiak egymás után vezették tá­madásaikat Tari kapujára. A 47. percben Rosizik beadását Ficzere II a kifutó" kapus fedett a hálóba emelte, 1:0. A sorozatos szarvasi támadások közül aiz 52. percben Müller használt ki egyet, 2:0. A 73. percben Okos tá­voli lövését Hévízi bevédte, 2:1. A hátralevő időben Ficzere I és Nagy kiállítása jelentett eseményt. A hely­zeteiket jobban kihasználó szarvasiak megérdemelten nyertek. Nyilatkoza­tok. Bencsik Gyula: Egy potyagóllal majdnem kétségessé tettük győzel­münket. A csapat kü-zdőszellemén és játékán még jócskán van javítanivaló. Andó Tamás: A játékvezető egy telje­sen jogos büntetőt nem adott meg a javunkra. SZEGHALMI PETŐFI— SARK Aöl SZMSE 1:1 (1:0) Szeghalom. 600 néző, v.: Győri. Pe­tőfi: Veres — Szabó, jákó, Rigó, Bo- ru'zs, Túri, Nacsa, Tar. Vígh, Lo- sonczi, Csiga. Edző: Balázs Pál. SZMSE: Ilyés — Sajti I, Boros, Bol­dog, Varga, Kovács, Sajti n, Fábián I. Kiss, Mikes-, Fábián H. Edző: Cser- nik András. Heves támadásokat indí­tottak a csatárok mindkét oldalon, de a védők mindig jól léptek közibe. A félidő egyetlen gólját Boruzs sze­rezte 11-esből, ugyanis a gólba tartó labdát a sarkadiak egyik védője kéz­zel ütötte ki. Szünet után gól csak a 80. percben esett. Ekkor Varga egyen­líted ki. Az utolsó tíz percben a ha­zaiak hatalmas lendülettel támadtak — eredménytelenül. A kitűnő bíráskodás mellett lezajlott találkozó játékidejé­nek kétharmadában a hazaiak voltak fölényben, bár a sarkadiak is ügyesen adogattak. Egészében véve: a játék szezon eleji volt. MEZŐHEGYESI MEDOSZ— BATTONYA 4:0 (3:0) Mezőhegyes. 500 néző, v.: Barcs. MEDOSZ: Sárközi — Erdélyi, Rizsá- ’ nyl, Fekete, Kovács, Csordás, Császár, Madácsd, Zomborácz, Keresztes. Bor­sos. Edző: K. Szabó János. Battonya: taléko® együttessel állnak ki, ugyanis a klubnak most két helyen kell helyt­állnia. A Kucsera, Litauszkí, . Szűcs, Zahorán, Kiss, Miklya,, Bócsák, Dobó, Rdeger, Batke, Tóth, Frankó. Gál. Sülé összetételű együttesnek nemzet­közi kötelezettsége van a Zrenjanini Proleterrel szemben. Az Élő-rések hét­főn délelőtt utaztak el társasgépkocsin Jugoszláviába, ahol Pancsován és Nagybecskereken egy-egy mérkőzést játszanak, s előreláthatólag csütörtök este vagy péntek reggel érkeznek ha­za. így az MNK-mérkőzésen az itthon maradottak lépnek pályára. A mérkőzést csütörtökön, augusz­tus 11-én játsszák le 15.30 órai kezdettel a Bcs. VTSK Kórház ut­cai sporttelepén. Szitás — Podina, Kabát, Erős, Farkas, Kopcsák, Rálik. Baiogh, Bedő, Csiz­madia, Nyima. Edző: Cztráki József. Az első félidőben a hazai csapat len­dülete© csatár j átékkal háromgólos előnyt szerzett. A battonya!ak ellen- támadásait a MEDOSZ-védők már a felezővonal táján leszerelték. A fél­idő góljait Borsos és két alkalommal Keresztes szerezte. A második fél­időben csokiként a hazaiak lendülete, csatáraik közül csak Borsos volt ered­ményes, de a gyenge erőn-létű vendé­gek nem tudtak gól veszélyes helyze­tet teremteni Sárköz! kapuja előtt. Nyilatkozatok. K. Szabó János: Eny- nyi helyzetből sokkal több gólt kel­lett volna lőni. Cziráki József: Meg­érdemelt hazai győzelem. A taktikai utasításokat a gyenge erőnlét miatt nem tudták a fiúk megvalósítaná. További eredmények: Sarkadi Ki­nizsi—Tótk omlós 4:0. Gy oma—Med- gyesegyháza 1:2, Békés. Oh. Zrínyi 1:2, Kondoros—Végegyháza 2:0. (Ezekről a tálálikozókról nem ka-ptunk tudóisí- tást.) Néhány ifjúsági eredmény: Szarva® —Bcs. MÁV 2:5. Mezöberény—Békés- sízentandrás 0:1, Szeghalom—S. SZMSE 3:1. A TARTALÉKBAJNOKSÁGÉRT Bcs. Előre—Szarvas 9:0 (3:0), Békés­csaba, 1900 néző, v.: Ma-czkó. Előre: Kisfalvi (Tóth) — Kasznár II. Vozár H, Keller (Frankó). Keresztes, Palotai, Dudás, Gál, Sülé, Kovács, Csányi (Kasznár I). Edző: Pécsi Elemér. Szarvas: Greksza — Ra-dács, Kiss A., Kiss G., Braxa-tórisz IT, Keller, Szi- rony II, Bobvas. Sodrony I. Farkas, Demeter. Edző: Bencsik Gyula. Gl.: Sülé 7. Kovács, Gál. Jók: Vozár II, Keresztes, Sülé, Kovács, illetve Bob- vo®. Oh. Kinizsi—Bcs. VTSK 10:1 (2:1), Orosháza, 200 néző. v.: Paulik. Kini­zsi: Albert II — Kis® IV." Halupa, Gyurik, Zalai. Busa, Albert I, Bodnár, Kis® T. Szénása, Boros. Eda&ő: Csonka Béla. VTSK: Huszár — Csuvarsiziki, Szabó. Varga. Mázán, Szedoglavics, Szabó III, Nemesi, Tóth. Kairadi, Pet- rovsizki. Edző: Sajben János. Gl.: Kiss I 4. Busa 3, Szénási 2, Albert I, il­letve Tóth. Jók: Halupa. Zalai, Busa, Kiss I, illetve Szabó. Nemesi, Tóth. / Ifjúságiak: Bcs. Előre—Szarvas 1:0 (lpO), Oh. Kinizsi—Bcs. VTSK T:0 (3:0). A hét válogatottja: Szitás (Batto­nya) — Erdélyi (Mh. MEDOSZ). Jákó (Szeghalom), Boldogh (S. SZMSE), Kovács (Mh. MEDOSZ), Túri (Szegha­lom), Zoinai (Mezöberény), Madácsi (Mh. MEDOSZ), Ficzere II (Szarvas), Keresete® (Mh. MEDOSZ). Belanka (Bcs. MÁV). A megyei I. osztály állása 1. Mezöb. Spart. 16 11 3 2 49: 7 25 2. Sarkadi Kinizsi 16 10 3 3 35:15 23 3. Medgyesegyh. 16 8 6 2 30:12 22 4. Szeghalom 16 9 4 3 44:21 ZZ 3. Mezőh. M. 16 8 3 5 31:17 19 6. Gyomai SC 16 8 3 5 33:21 19 7. Szarvasi SC 16 7 4 5 31:13 18 8. Bcs. MÁV 16 9 — 7 45:28 18 9. Battonya 16 5 7 4 19:25 17 10. Orosházi Zrínyi 16 6 1 9 31:42 13 11. Békési Spart. 16 5 3 8 18:32 13 12. Tótkomlós 16 5 3 8 23:45 13 13. Sarkadi SZMSE 16 4 4 8 16:23 12 14. Kondoros 16 3 5 8 16:29 11 15. Végegyháza 16 3 1 12 19:65 7 16. Békésszenta. 16 1 2 13 13:53 4 Korábban kezdik a Szalvai — MTK labdarúgó MINK-mérkőzést Csütörtökön játsszák le a Bcs. VTSK—Ganz-MÁVAG találkozót Max Linder társaságában A nagy nevettető filmjeiből összeállított, egész műsor kellemes nyári szórakozás. (Bemutatja Béke mozi augusztus 10-én.) estét betöltő a csabacsűdi AUGUSZTUS 10. Békési Bástya: Mindenki haza! Bé­késcsabai Brigád: ...És aztán Mexikó. Békéscsabai Szabadság: Szakadék fe­lett. Békéscsabai Terv: Szigorúan tit­kos. Gyomai Szabadság: A vonat. Gyulai Erkel: Phaedra. Orosházi Bé­ke : Mese a 12 találatiról. Labdarúgó-toborzó A Békéscsabai VTSK labdarú­gó Szakosztálya pénteken, augusz­tus 12-én 16 órai kezdettel labda- rúgó-toborzót tart az 1949—53-ban születettek részére. A klub veze­tői — akiife már sok nagy sikerű toborzót rendeztek eddig is — bíz­nak abban, hogy ezúttal is sok tehetséges fiatalt fedeznék fel. A résztvevőknek csak tornacipőt kell magúkkal vinniük. A Magyar Tv műsora AUGUSZTUS 10-ÉN, SZERDÁN 1-7.35 Hírek. 18.00 A béke agy napja. Viharban. Bolgár kisfáim. 13.25 A ze­nei kolostor. Filmötssizeállitás. 18.45 Soksizemiközt. Aktuális ipari ilportmű- sor. 19.05 Mit tudunk az átörök- ről? A genetika új eredményeinek fel- használása a növény termesztésben. 19.35 A Magyar Televízió 1. táncdalfesz- tdválja (ism.). 19.45 Hazai tükör. Ak­tuális jegyzet. 19.55 Esti mese. 20.00 Tv-híradó. 20.20 Királyok királya. Magyarul beszélő csehszlovák Ilim. (Tíz éven felülieknek!) 21.30 A Laser. 22.20 Tv-híradó — 2. kiaaás. A romén tv műsora SZERDA 17.00 Gyermekeknek é® iskolásoknak: Találkozás a román filmek kedvenc hőseivel. 18.00 A tv esti híradója. 18.15 Sakk. 18.30 Robin Hood kalandjai. 19.90 A tv orvosi tanácsadója. 19.20 A ko­rong vitrinje. 19.35 Meghívás azoknak, akik még nem voltak látogatáson. 19.50 Alom egy nyári éjszakán. 20.20 Film: A szerelmes. 21.50 A tv éjszakai híradója. 22.00 Idő járásjelentés. 22.05 Műsorzárás. Apróhirdetések 407-es Moszkvics eladó. Nagykopáncs, T. 45 alatt. 846 Orosháza, Csapó Mihályné utca á8 számú ház eladó beköLtözhetően. Ér­deklődni 16 órától. 74268 Ház nagy telekkel, beköltözhető, el­adó. Gyula, Honvéd utca 6. 82492 Vályogvetést és tapasztást vállalok. Farkas János, Békéscsaba, Ságvári 28. 849 900-as Wartburg eladó. Békéscsaba, Orosházi út 69, 5 után. 847 Békéscsaba, Jókai utca 13 szám alatti ház eladó. Érdeklődni: délután 4-től. 67858 407-es Moszkvics igen jó állapotban eladó. Dr. Földházinál. Békéscsaba V., Vásárhelyi Pál utca 8. (Jaminában az evangélikus templommal szemben.) 67866 Vályogtégla eladó. Békéscsaba V. kér.. Zsigmond 53. 845 Egy szoba, mellékhelyiség kerttel, meghatározatlan Időre haszonbérbe kiadó. Békéscsaba, Szarvasi út 39. 67862 Vályogtégla eladó. Békéscsaba V., Kolozsvári utca 45. 67859 Beköltözhető két szoba, összkomfort­ra alakítható házrész összes mellék­helyiségekkel eladó. VL, Micsurin ut­ca 50. 67861 Fürdőszoba-kályha (rézből) eladó. Bé­késcsaba, Jókai utca 50. 67797 Nád eladó. Békéscsaba, Lestyán György u. 14. 829 Skoda Octavia Super garazsírozott, első kézből, kitűnő állapotban eladó. Sarkad, Vasút u. 11. Dr. Sellyéi. Te­lefon: 74. 844 Tekintse meg Ön is a Budapesti Bútorértékesítö Vállalat Korszerű otthon kiállítását Szegeden, a Vasútforgalmi Technikum székhazában A bemutatott bútorok a helyszínen megvásárolhatók. Nyitva: reggel 0.*ól este 21 óráig 1354