Békés Megyei Népújság, 1966. augusztus (21. évfolyam, 181-205. szám)

1966-08-09 / 187. szám

augusztus 9. Kedd T jr Kezdetnek jó volt Nß-s labdarúgó-csapataink közül csak a VTSK nem tudott pontot szerezni — W: A Gyulai MED ŐSZ együttese. Alk» sor balról Jobbra: Vasvári Péter edző, Stefanik, Guti, Szilágyi, Dávid, Fábri. Guggol: Nagy III., Vas­vári, Himmer, Rajki, Nagy I. Elöl: Barna. (A kép az MTK elleni mér- kőzés előtt készült.) Fotó: Qttó Rövid szünet után folytatódott va­sárnap a labdarúgó NB II. és NB 111-as labdarúgó-bajnokság küzdelem­sorozata. A megye hét élcsapata a második forduló első vasárnapján 11 pontot szerzett. A rajt jól sikerült, várjuk a folytatást. Bcs. Előre — Ceglédi YSC 4:1 (2:1) Békéscsaba, 2600 néző, v.: Vadas. Előre: Kucsera — Kvasz, Litausraki, Szűcs, Zahorán* Kiss, Miklya, Bócsik, Dobó, Rdeger, Batke. Edző: Szombati György. A 12. pereiben a ceglédi Pin­tér távoli lövése a vetődő Kucsera alatt jutott a hálóba, 0:1. A vezető gél után is a ceglédiek támadtak töb­bet. A 30. percben Miklya középre ívelt, a labda átszállt a védők födött és Batke lapos lövéssel egyenlített, 1:1; és néhány perc múlva már vezetett is a hazai csapat. Miklya lövését kiej­tette a kapus és a befutó Dobó a léc alá lőtt, 2:1. Szünet után Látausziki rövid hazaadása okozott izgalmat. Az 57. percben Miklya beadását Dobó fe­jelte a hálóba, 3:1. öt perccel később a kapura törő Dobót a ceglédi kapus nyújtott lábbal csúnyán letalpalta. A játékvezető 11-es ítélt, amit Bócsik ér­tékesített. Szerencsére Dobó pár per­ces ápolás után visszatért a pályára. Még Rieger hagyott ki nagy helyze­tet. A hazai csatársor mintegy 30 per­ces széteső játék után magára talált és ettől kezdve ellenállhatatlanul ro­hamozott. A győzelem még nagyobb arányú is lehetett volna. Jók: Zaho- rán, Kiss, Dobó. Gyulai MEDOSZ - Szegedi VSE 2:1 (0:1) Szeged, 1300 néző, v.: Wottava. MEDOSZ: Barna — Stefanik, Szilágyi, Sás, Himmer, Gúti, Nagy III., Rajki, Vasvári, Fábri, Nagy I. Edző: Vasvári Péter. Az 5. percben Nagy I aiz üres kapura gurított, a befutó Réti már csak a gólvonalon túlról tudott men­teni. de a partjelző továbbot intett. } Még ebben a percben Fáiba! megsérült és végig statisztált. Alacsony színvo­nalú volt a játék, szinte egymás hi­bájából éltek a játékosok. A vasuta­sok a 42. percben a Biltsik buktatása miatt megítélt büntetőből szereztek vezetést, 0:1. Szünet után ismét a MEDOSZ kezdett jobban. Az 55. perc­ben Fábri Nagy I-hez adott, aki Vas­várihoz továbbított, s a középcsatár kiegyenlített, 1:1. A gól után hazai rohamok következtek, de Barna há­rom-négy esetiben is szinte gólnak látszó lövéseket hárított. A MEDOSZ ezután lelassította a játékot. Több ve­szélyes gyulai támadás után Nagy I labdáját Vasvári vágta nagy erővel a kapuba, de Hegyes partjelző lest jelzett. A 98. percben Vasvári fejjel Nagy elé továbbított és a szélső a ki­futó Simái mellett megszerezte a győ­zelmet jelentő gólt, 2:1. A lefl^es gyulai csapat megérdemel­ten nyert. Jók: Barna, Szilágyi, Sás', Himmer, Vasvári, Nagy I. A Keleti csoport állása 1. Szolnoki MÁV 18 12 3 3 37:15 27 2. Előre 18 10 4 4 31:14 24 3. Bp. Spartacus 18 10 3 5 22:17 23 4. Kecskemét 18 8 6 4 30:16 22 5. Pénzügyőr 18 9 4 5 36:21 22 6. Békéscsaba 18 8 5 5 28:23 21 7. Nagybátony 18 9 2 7 22:19 20 8. Szegedi VSE 18 9 1 8 27:30 19 9. Gyula 18 7 4 7 24:24 18 10. Borsodi B. 18 7 3 8 27:21 17 11. MGM Debr. 18 6 5 7 26:27 17 12. KISTEXT 18 5 6 7 22:27 16 13. Szóin. MTE 18 6 4 8 21:32 16 14. Jászberény 18 7 1 10 23:32 15 15. Saig. KSE 18 6 3 9 17:28 15 16. Cégléd 18 5 2 11 35:37 12 17. Miskolci B. 18 3 4 11 19:38 10 18. Kiskunfélegyh. 18 3 4 11 18:44 10 Mezőkovácsházi Petőfi — Szegedi Honvéd 2:0 (2:0) Orosházi Kinizsi — Kiskunhalasi MEDOSZ 3:2 (1:1) Orosháza, 500 néző, v.: Szávó. Ki­nizsi: Mikite — Hunyadi Fusch, Kiss 11., Papp, Szabó, Hajdú, Szűcs, Pa- tyi, Túri, Bogár. Edző: Berta Jó­zsef. Szűcs nagy helyzetet hagyott kd a 3. percben. Tíz perc múlva viszont Vanyiiska a hazai védők hibájából megszerezte a vezetést, 0:1. Negyedóra elteltével megnyugodott a hazai csa­pat és a 27. percben egyenlített Haj­dú szép góljával. A 42. percben Szűcs csak a kapufát találta ei. Az 52. perc­ben Szabó szépen szöktette Túrit, akinek nagy lövése a kapufáról Bá­tyi elé pattant, és a középcsatár La­posan a hálóba lőtt, 2:1. Három perc múlva Szűcs lövését a MEDOSZ ka­pusa a hálóba ejtette, 3:1. A 60. perc­ben a lankadatlanul küzdő vendégek Mikite hibájából szépítettek. Mezőtúri Honvéd — Mezöhegyesi Kinizsi 2:2 (2:0) Mezőtúr, 500 néző, v.: Szeghő. Ki­nizsi: Hanojeczki — Csete II., Csete 1., Bajiczai, Dúl, Makkai, Szabó, Vá­ri, Cs orvai, Varga, Sajti I. Edző: Otrok Mihály. A Honvéd már az el­ső percekben nagy erővel támadott, a Kinizsi kizárólag védekezésre ren­dezkedett be. A 30. pereiben már 2:0- ra vezetett a hazai csapat. Szünet után teljesen megváltozott a játék képe. A cukorgyáriak feladták addi­gi passzív, védekező taktikájukat, tá­madni kezdtek — eredményesen. Elő­ször Bajiczai szépített, majd fölény­be került a Kinizsi, de az egyenlítés csak a 85. percben sikerült Nyári ré­vén. Kaloesai Honvéd — Bcs. VTSK 2:1 (2:1) VTSK: Kerepeczki — Havasi, Molnár, Zísilinszkii, Bakó, Mázán, Sarkadi, Medgyesi, Román, Kiiszely, Bertók. Edző: Kerekes Imre. Már a 7. perc­ben vezetést szerzett Román fejesé­vel a VTSK. A 29. percben egyenlí­tett a Honvéd, sot a kalocsai Med­gyesi a 34. percben újabb gólt lőtt. Az 50. percben a lendületesen tá­madó VTSK-csa tárok Kiszely hibá­jából egyenlítési alkalmat szalasztot­tak ed. Mezőnyjáték után a hajrára nagyon rákapcsolt a VTSK, de csa­tárai pontatlanul lőttek, s hadilábon álltak a szerencsével is. TOVÁBBI EREDMÉNY: Szalvai SE—Sz. Spartacus 4:2 (1:2). Mezőkovácsháza, 500 néző, v.: Csák n. Petőfi: Kiss — Csepregí, Gajdos, A DÉLKELETI CSOPORT Állasa Bányik II., Kenyeres, Gigacz, Eleki, 1. Martfű 16 10 3 3 24:11 23 Gábor, Pasek, Karfcmegi, Tóth I. Ed­2. Mezőkovácsh. 16 9 5 2 22:13 23 ző: Araóczki József. A nagy lendü­3. Bcs. Honvéd 16 8 5 3 24:14 21 lettel kezdő Petőfi már a 9. percben 4. Kecskemét 16 7 7 2, 22:14 21 gólt szerzett. Gigacz jól ívelt szabad­5. Szegedi Honvéd 16 9 1 6 20:14 Jí) rúgásába Pasek valósággal belerob­6. Mezőtúr 16 6 5 5 22:18 17 bánt és közeiről a hálóba lőtt, 1:0. 7. Kiskunhalas 16 7 3 6 19:23 17 A gól utón még nagyobb erővel tá­8. Kalocsai H. 16 6 4 6 29:19 16 madtak a hazaiak, de a csatárok sok 9. Orosháza 16 6 4 6 23:21 IC helyzetet elügyetlenkedtek. A Hon­10. Kalocsai VTSK 16 5 6 5 15:15 ifi véd szórványos elilen támadása it köny­11. Mezőhegyes 16 5 5 6 20:23 15 nyen tette ártalmatlanná a kovács­12. Szegedi Spart. 16 5 4 7 20:29 14 házi védelem. A 33. perc hozta meg 13. Bcs. VTSK 16 4 3 9 17:17 11 a második gólt. Pasek szögletét Gi­14. Tiszaföldvár 16 3 5 8 21:32 11 gacz fejelte a hálóba, 2:0. Szünet 15. Makó 16 3 4 9 10:22 10 után a Honvéd játéka feljavult. 16. Csongrád 16 2 2 12 10:33 6 H Az igazság pillanata Spanyol film, főhősei spanyol fiatalok, akik munka reményé­ben elhagyják szülőföldjüket és az északi városokba igyekeznek. Mély drámaiság, művészi hitelesség jellemzi. (Bemutatja a bé- késszentandrási Nemzeti mozi, augusztus 9—10-én.) A Magyar Tv müspra AUGUSZTUS 9-ÉN, KEDDEN 18.05 Hírek. 13.10 Rébusz. A vasár­napi rejtvényműsor ismétlése. 18.30 Mozi AUGUSZTUS 9. Békési Bástya: Mindenki haza! Bé­késcsabai Brigád: ...És aztán Mexikó. Békéscsabai Szabadság: Szakadék fe­lett. Békéscsabai Terv: Szigorúan tit­kos. Gyomai Szabadság: A vonat. Gyulai Erkel: Phaedra. Gyulai Petőfi: Mese a fehér mórról. Mezőkovácsházi Vörös Október: Fedettünk ae ég. Oros­házi Béke: Mese a 12 találatról. Oros­házi Partizán: Utánam, gazfickók. Sarkadi Petőfi: Hajókkal a bástyák ellen. Szarvasi Táncsics: Az ég kul­csa. Szeghalmi Ady: Idegen ágyak­ban. A képzőművészet története, ókeresz­tény és bizánci művészet. 10.05 A Ma­gyar Hirdető műsora. 19.20 Mai ven­dégeink... 19.50 Esti mese. 20.00 Tv- híradó. 20.20 Ibsen: John Gábriel Borkman. Színmű 3 résziben. A Víg­színház előadása fed.vételről. A szü­netben: A hét könyvei. Kb. 22.30 Tv- híradó — 2. kiadás. A román tv műsora KEDD 17.00 Gyermekeknek és iskolá­soknak film: A gyermek és a sas. 18.00 A tv esti híradója. 18.15 itcxl- tésaet: A tenger lírája. 18.30 Film: A túlélők. 19.00 Mamaiai' feszti­vál — 1966. 21.30 A tv éjszakai híradója. 21.40 Időjárásjelentés. 21.45 Műsorzárás. Apróhirdetések Orosháza, Csapó Mihályné utca . 58 számú ház eladó beköltözhetően. Ér­deklődni 13 órától. 74260 Ház nagy telekkel, beköltözhető, el­adó. Gyula, Honvéd utca 6. 82492 Skoda Octavia Super garazsírozott, első kézből, kitűnő állapotban eladó. Sarkad, Vasút u. 11. Dr. Sellyéi. Te­lefon: 74. 844 Gépkocsivezető 9 éves gyakorlattal ál­lást változtatna. ,,S 6784ÍÍ” jeligére a békéscsabai hirdetőbe. 67343 407-es Moszkvics eladó. Érdeklődni: élelmiszer 6-os árudában, Gyula. 82497 Léc. deszka., gerenda, ajtó, ablak el­adó. Gyula, Erdélyi Sándor út 26. »2498 170 db melegágyi ablak eladó. Gyula. Törökzug 6/b. MuLt-tanya. 82494 Házhely. 2 diarab, egyenként 120 négy­szögöl, kövesút mellett eladó. Gyula, Lenin út 30. 82495 Házhely eladó. Gyula, Szilva u. 13, 62490 Drohoka biztos hatású tyúkszeijnrtó- tapaszt 3.6»-ért küldi Horváth drogéria, Szombathely. 741 Fél ház lakáscserével éladó és egy fehér lakkozott teleajtó. Gyula, Szt István út 40. 82487 Szeghalom, Farkasfok 9. számú háa 2240 négyszögöl kerttel együtt eladó Kertészetre alkalmas. 82032 Menyasszonyi, koszorúslány-. vőle- gényruhák, felnőtt ós gyermekj címe­zek, cipők, csizmák kölcsönzése. Jel- mezkölcsönző, Békéscsaba III., Kazin­czy utca 26. Telefon: 14—41. 67786 Kerékpár és motorkerékpár zománco­zását rövid határidőre vállalja a Kar­cagi Vegyesipari Ktsz, Karcag, Ma­daras! út 24. 58291 Wartburg eladó fizetési kedvezmény­nyel. Gyula, Réz József u. 31. 82491 Fi gy elem! Termel őszövetkezetek. ktsz_ ek. magánosok! Dunai bányakavicsot (sódert) azonnali szállításra vállalok, köbméterenként ÍOO Ft vagonba rak­va. Török Imre, Szigetszenitmikló®. iparigazolványos fuvaros. 6112 Eladó jó állapotban levő tanya, istálló, beköltözésre vagy lebontásira is. Ka­mut. Tanya 157. 830 Bútorozott szobát keres joggyakornok Varga, Gyár utca 36. ‘.2490 Kitűnő alkalom ! Előnyös ár! sokféle VOS­^ ^ és műszaki cikk NAGY VÁSÁR 10—40 százalékos július 25-től augusztus 13-ig árengedménnyel kapható! 67659