Békés Megyei Népújság, 1966. május (21. évfolyam, 102-127. szám)

1966-05-31 / 127. szám

7966. május 31. 7 Kedd SPORT SPORT* SPORT n«ma»zt«Hi az Hl rangadón Bcs- Előre—Gyulai MEDOSZ 0:0 Békéscsaba, 2500 néző. V.: Magyar. Előre: Kucsera — Sízücs, Frankó, Mik- lya, Zahorán, Kiss, Gál, Bócsdk, Do­bó. Batke, Sülé. Edző: Szombati György. MEDOSZ: Barna — Stefanik, Szilágyi, Lovász, Sás, H immer I., Nagy TI., Dávid, Boruzs. Rajki. Nagy I. Edző: Vasvári Péter. Zuhogó esőben kezdőd ott a mérkőzés. Az 5. percben gyors gyulai támadás végén a bal ka­pufa mellett pattogó labdát Miklya nagy üggyel-bajjail szögletre tisztázta, majd a MEDOSZ-kapunál Bócsik bom­ba-lövése zúgott el egy arasznyira a jobb kapufa mellett. A MEDOSZ si­keresen alkalmazta a lestaktikát és így sok Előre-támadáe akadt el. A 20. percben Raj ki elöl aiz utolsó pillanat­ban mentett szögletre Frankó. Az első félidőben a MEDOSZ játszott nyugod- tabban, az Előre viszont hosszú, elő­readott labdákkal és gyors lefutások­kal kísérletezett. Ezeket a támadáso­kat, a hátravont Hirnmer I. vezény­letével sikerült a gyulai csapatnak le­láss! bamia. A 40. percben Batike már csak a kapussal állt szemben, de el­hamarkodottan a kimozduló kapusba rúgta a labdát. Szünet után Kucsera kapujából kifutva tisztázott, majd Dobó beadásszerű lövését vetődve csípte el Barna. A 64. percben a gyu­laiak hagytak ki gólhelyzetet, ekkor az Előre-védelem már verve volt. Ku­csera kifutott kapujából és Nagy I. az ! üres kapu mellé lőtt. Ezután a mér- i kőzés végéig az Előre játszott fölény­ben. Kiss. Gál. majd a mérkőzés vé­gén Bócsdk nagyerejű, hálóba tartó lövését ütötte szögletre a jól helyez­kedő Barna. A csúszós talajon nem alakulhatott ki jó játék, inkább csak küzdelem folyt a pályán, az első fél­időben a gyulaiak, míg szünet után a csabaiak játszottak jobban, a helyze­tek alapján a döntetlen eredmény reá­lis. Jók: Kucsera. Zahorán, Sülé, il­letve Barna, Szilágyi. Sás. Fér esik János További eredmények: Szolnoki MTE —Szegedi VSE 2:1, Bp. Előre—Jászbe­rény 2:0, Bp. Spartacus—Salgótarján 1:0, Szolnoki MÁV—Nagybátony 3:1, Borsod—Kecskemét 0:0, Miskolc—Deb­recen 3:1, Pénzügyőr—Cegléd 2:0. B Keleti csoport állása Egy csabai csatár Öt gyulai ellen. Jobboldali beadást ment Barna kapus Dobo elöl. De beavatkozásra készen ott áll Lovász, Stefanik, Szilágyi, sőt még Himmer i*. Fotó: Demény 1. Szolnoki MÁV 13 9 2 2 29: 9 20 2. Bp. Spartacus 13 8 3 2 18:11 19 3. Előre 13 8 2 3 20:11 18 4. Kecskemét 13 5 5 3 21:11 15 5. Pénzügyőr 13 6 3 4 22:14 15 6. Nagybátony 13 6 2 5 13:11 14 7. Szegedi VSE 13 7 — 6 19:20 14 8. KISTEXT 13 5 3 5 19:15 13 9. Jászberény 13 6 1 6 18:19 13 10 Békéscsaba 13 5 3 5 16:19 13 11. MGM Debr. 13 4 4 5 16:18 12 12. Szolnoki MTE 13 5 2 6 14:22 12 13. Borsodi B. 13 4 3 6 14:16 11 14. Saig. KSE 13 4 3 6 9:16 11 15. Cegléd 13 4 2 7 21:25 10 16. Gyula 13 4 2 7 13:17 10 17. Miskolci B. 13 2 3 8 11:20 7 18. K-félegyháza 13 2 3 8 13:32 7 ^ M u - t* ■ iffe r tc ftriifyy FilMHilfcPé BOPi Ezen a nyáron 5-kor " ■*>*- '<->;v /' . : ... ■ ' . Yisgf: ' “Aj 1 H- r> fMI Különös történet Juhaniról. a fiúról, és Ritváról, a leányról. Tanulsága: csak akkor kell becsülnünk valakit, ha már elve­szítettük? (Bemutatja a békéscsabai Brigád mozi, május 31-töl június 1-ig.) Ez történt az NB Ill-ban Szalvai SE— Mezőtúr 5:2 (3:1) Mezőtúr. 300 néző. V: Kormányos. Szalvai: Papp — Szőke, Láza, Kollár, Rakotnczás, Bo-cbó, Pataki, Németh, Guba, Kerekes, Petrina. Edző: G ur­ban Líviusz. Széllel szemben is meg tudta szerezni a vezetést a hazai csa­pat, 0:1. A gól felvillanyozta a Szal- vaárt és 5 pere múlva Pataki egyen­lített. ISI. A 30. percben egy távoli lövési a mezőtúri kaiptis kiütött, a labda Guba elé szállt, aki egyből a hálóba lőtt. 2:il. A félidő utolsó per­ceiben Guba kihasználta a hazai vé­delem súlyós hibáját, 3:1. Fordulás után hatalmas erővel támadott a Me­zőtúr. de csatárai nem tudtak a há­lóba találni. A 00. percben az elöre- húaódott hazai védők mellett Kerekes kiugrott és újabb góllal növelte a Szalvai előnyét, 451. A 83. percben Petri na újabb gólt szerzett, 5:1, amire m utolsó percekben Szűcs II. vála­szolt. Jók: Rakomezás, Kerekes, Pet- rina, Guba. Mezftkovácsházi Petőfi— Kalocsai VTSK 5:1 (2:0) Mező kova csháza. 200 néző. V: Sze­ghő. Petőfi: Kiss — Csepregi, Gajdos, Bányilk rí. Kenyeres, Szelezsán. Tóth. Kertmegi. Budácsiik, Sztasák. Gábor. Edző: AmóczJky József. Csak a 20. percben sikerült feltörnie a kalocsai védelmet a hazai csatároknak. Ekkor Bányiík n beadását Sztasák Kertmegi- hez, fejelte, aki szintén fejjel juttatta a labdát a hálóba. 1:0. Tervszerű tá­madásokkal továbbra is nagy ostrom alatt tartotta a vendégek kapuját a Petőfi. A. 37. percben Tóth lövését a kapus Gábor elé ütötte, aki nem hi­bázott, 2:0. Fordulás után egy ideig változatos volt a játék, majd a 69. percben Kertmegi, a 71. percben és a 75. percbe*1 Sztasák lövése kötött ki a hálóban. Az utolsó percekben Tóth- nak sikerült szépítenie, 5:1. A Petőfi lelkes, a mérkőzés legnagyobb részé­ben tervszerű játékáról dicsérettel keli szólni. Szegedi Honvéd—Orosházi Kinizsi 2:0 (1:0) Orosháza, 200 néző. V: Rékásd. Ki­nizsi: Mikiié — Dudás, Fusch, Kiss II, Szűcs, Szabó, Hajdú, Rucz, Pó­lyák, Túri. Bagáir. Edző: Berta Jó­zsef. A vizes, csúszós íüvön lezajlott mérkőzés tipiíkus példája volt a ha­tár talán balszerencsével elveszített mérkőzéseknek, hiszen a Kinizsi a játékidőből 86 percet ellenfele térfe­lén töltött, 16:2 volt a szögfletarány ja­vára, s mégis vesztesként hagyta el a játékteret. Már a mérkőzés elején sok lövés szállt Borbély kapujára, de a szegedi kapus mindig a helyén volt. A 38. percben Sándor á hátráló Fusch méttett 16 méterről a hálóba lőtt. 1:0. Fordulás után — akárcsak az első félidőben — nagy erővel tá­madott a hazai csapat, mégis az 56. percben egy előrevágott labdát Kiss II. szerzett meg és Miiki te hasa alatt a hálóba gurított, 2:0. A Kinizsi ez­kapuha hullott, 1:0. Szünet után is a VTSK kezdett jobban, a 67. perc­ben a Bertók buktatásáért megítélt büntetőből Félix egyenlített, 1:1. A 80. percben egy veszélytelennek látszó beadást elnéztek a csabai védők, s a labda Kiss II. fejéről a hálóba pat­tant, 2:1. Az utolsó percekben Túrái növelte a Spartacus előnyét, 3:1, Jók: Félix, Bertók. Kecskeméti TE—Mezőhegyes! Kinizsi 4:1 (1:1) Kecskemét, 1500 néző. V: Mihályi. Kinizsi: Argyelán — Csele II, Csete I, Kiss, Árvái, Bakai, Dúl, Nyári, Csanak, Varga, Sajti I. Edző: Otrok Mihály. Mezőnyjáték után Dtószegül, majd Bakai volt eredményes, 1:1. A második félidő közepén a sokat tá­madó KTE Takács. Szappanos és Dió- szeglii góljaival biztosan szerezte meg a győzelmet. Jók: Csete II, Ba­kai, Árvái. További eredmények: Kalocsai Hon­véd-Kiskunhalas 3:2, Makó—Csong- rád 2:1, Martfű—Tiszaföldvátr 2:0. I Délkeleti csoport állása után is próbált javítani, de a kitű­1. Szegedi Honvéd 12 8 _ 4 1 7:7 16 nően védő Boa-bély kapuját a csatá­2. Martfű 12 7 2 3 18:9 16 rok nem tudták bevenni. Jók: Dudás, 3. Kecskemet 12 5 6 1 14.8 16 Kiss n, Szűcs. Bogár. 4. Me ző kováé s háza 12 6 4 2 16:11 16 5. Szalvai SE 12 S 5 2 15:9 15 Szegedi Spartacus-Bcs. VTSK 6. Kiskunhalas 12 3 3 4 14:18 13 3-1 (1*01 7. Kalocsai Honvéd 12 4 4 4 21:13 12 Vil 8. Mezőhegyes 12 5 2 15:17 12 Szeged. 2<H> néző. V: Boronkai. 9. Kalocsai VTSK 12 4 4 4 10:13 12 VTSK: Huszár — Szarvas. - Félix. Zsl­10. Mezőtúr 12 4 4 4 15:22 12 linsziki. Havasi. Mázán, Dajka. Varga. 11. Oh. Kinizsi 12 4 3 5 13:12 11 Med,gyesi, Mikló. Bertók. Edző: Ke­12. Szegedi Spart. 12 4 3 5 14:19 11 rekes Imre. Közel tíz percen keresz­13. Bcs. VTSK 12 3 3 e 13:13 9 tül eredménytelenül rohamoztak a 14. Ti&zaföldvár 12 3 3 6 17:23 9 csabaiak. A .18. percben Túrád 1« mé­15. Makó 12 2 2 8 7:19 S teres szabadrúgása a sorfal felett a 16. Csongrád 12 2 2 8 7:23 6 MÁJUS 31. Békési Bástya: Nyomoz a vőlegény. Békéscsabai Brigád: A párizs—mün­cheni hálókocsi. Békéscsabai Szabad­ság: Ezen a nyáron 5-kor. Békéscsabai Terv7: Kötélen. Gyomai Szabadság: Édentől keletre. Gyulai Erkel: Mi, ola­szok és a nők. Gyulai Petőfi: Legény­lakás. Mezőkovácsházi Vörös Október: '.Nyúl kolléga házassága. Orosházi Bé­ke: Sándor Mátyás. Orosházi Parti­zán: Phaedra. Sarkadi Petőfi: A mi házunk. Szarvasi Táncsics: Kék rap­szódia. Szeghalmi Ady: A kétéltű em­ber. Színház műsora Május 31-én, kedden este 7 órakor Békéscsabán: A NÉMA LEVENTE (József Attilaf-bérlet) , Május 31-én. kedden este fél 8 óra- j kor Kamuion: SZEGÉNY KIS BETÖRŐ [ A Magyar Televízió műsora május *31-én, kedden 8.05 Iskola-tv. 17.40 Hírek. 17.45 A könyv ünnepén. 18.40 Kong­resszus előtt. 18.55 Esti mese. 19.05 Németh László: Villámfénynél. Színmű 4 felvonásban (14 éven felülieknek). Az I. szünetben: 19.40 Tv-híradó. A II. szünetben: A teremtés. Magyar kisfilm. A III. szünetben: Képek és emberek. Magyar kisfilm. 22.25 Tv-híradó. A román tv műsora Kedd 18.00 Tv esti híradója. 18.15 Fi­atal komponisták. 18.45 Mesélnek a gyermekek. 19.00 Készlet és készletezők. 19.30 Kérdések, ame­lyekre már van és amelyekre még nincs válasz. 20.00 Könnyűzene elektronikus hangszeren. 20.30 Film. Gróf Monte Cristo. II. rész. 23.05 A Tv éjszakai híradója. 23.12 Időjárásjelentés. 23.15 Mű­sorzárás. Tavaszi-nyári rejtvénypályázat Harminc forduló harminc nap alatt. — Első díj: eg\ darab 1800 forintos Orionton táskarádió — Eredményhirdetés: a július 1-i számunkban 14. rejtvényünk A Népszerű történelem cimű sorozatban jelent meg a Kossuth Könyvkiadónál A Magyar Tanácsköztársaság címmel Liptai Ervin müve. Kérjük, lapozza fel a könyv 236. oldalát és idézze a 26., 27. sort, és a 28. sor első szavát, mely az idézett mondat utolsó szava. Ugyancsak a Kossuth Könyvkiadónál jelent meg Hans Habe A küldetés című műve. Kérdésünk: mi a második fejezet Címe? Tavaszi-nyári rejtvénypáiyázat 14. 1966. májú» 31, szelvény 4 faqéJ 6e/e/e%éAe edoót fizeM&teóc de a£ Ui'odódon. a TANÚ LÉ BALESETBIZTOSÍTÁS 4 a X&ui/dö&en Ái OUAT. AHA Mi BIZTOSÍTÓ