Békés Megyei Népújság, 1966. március (21. évfolyam, 50-76. szám)

1966-03-30 / 75. szám

I960, március 30. 7 Szerda A nagy szél zavarta csapataink játékát — Csak a Bcs. MÁV és a Szarvas tudott idegenben győzni — Szombaton kezdődik a megyei felnőtt és ifjúsági kézilabda-bajnokság A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság második fordulójának mér­kőzéseit nagyon zavarta a szél. Az a csapat, amely széllel hátban játszott, a legtöbb esetben olyan előnyt tudott szerezni az első félidőben, amely elég volt a két pont megszerzéséhez. Ezen a héten nem akadt különösebb meg­lepetés, ugyanis a Bcs. MÁV és a Szarvas esélyesebbnek látszott ellenfe­lénél, így győzelmük idegen pályán sem volt váratlan. Különböző okok miatt elmaradt a Sarkadi SZMSE—Battonya mérkőzés. SZARVAS—GYOMA 2:0 (2:0) Gyoma, 500 néző, v: Domokos. Szarvas: Kondacs — Rohony, Ficzere I, Mihály — Patkós, Kollár — Müller, Megyeri, Ficzere n, l-toszák, Burázs. Edző: Bartalöis László'. Gyoma: Hajdú — Jánovszkd, Gond a, Vatai — Szemd- rei, Varjú — Bélteká, * Nyilas, Kiss, Gáli, Domokos Edző: Putmoki Ele­mér. A 6. percben Gornda hátáról Ro- szik elé pattant a labda, aki megsze­rezte a vezetést. A 9. percben a széllel hátban játszó szarvasiak Ficzere I 30 méteres szabadrúgásával megszerez­ték második góljaikat. Szünet után mintha kicserélték volna a gyomai csapatot. A hazaiak sokat támadtak, de nem sikerült gólt lőndüik. A 71. percben Domokos kapufát fejelt. Az utolsó pillanatban Ficzere II. hagyott ki nagy helyzetet. MEZŐBERÉNY—OROSHÁZI ZRÍNYI 5:1 (1:0) Mezőberény, 800 néző, v: Bereczki. Mezőberény: Winter —Kohut II, Bucz- kó. Hajdú — Drenyovszki, Hoffmann — Zolnai, Kovács, Szenteszky, Kohut I, Vigh. Edző: Weigert Adám. Zrínyi: Flesovsziki — Király, Szabó I, Har­mati — Szabó H, Sárkány — Heller, Buzma, Király, Németh, Bukta. Edző: Páli Sándor. Az első félidőben a Zrí­nyi jórészt egyenrangú ellenfél volt, •. hazaiak Vigh révén szerezték meg a vezetést. Szünet után a honvédek vé­delme nem bírta tartani a herényi csatársort és a lelkesen küzdő hazai­ak Szenteszki, Kovács és a. hajrában Zolnai két góljával biztos győzelmet Mattak. A vendégek közül Buzma volt á" góllövő. ( BCS. MÁV—BÉKÉS- SZENTANDRÄS 4:2 (3:0) Szarvas, 300 néző, vezette: Balczó. MÁV: Gaál EL — Nemeri, Reán-holcz, Tari — Baráth, Gaál I — Varga, Pe­tényi, Nagy, Okos, Belanka. Edző: Andó Tamás. Békésszentandrás: Ben- csiik — Balogh, Szalai, Liszkai — Kiss, Major — Kozák, Tóth, Bagi. Tomo- nyiczka, Bohák. Edző: Bencsik Mi­hály. Az orkánszerű szél a vasutaso­kat segítette, akik Baráth, Gaál I és Nagy révén 3:0i-ás vezetésre tettek szert. Szünetig egy gólba tartó szent- andrási lövést a szél formálisan mel­lécsavart a tehetetlen kapus mellett. A második félidő váratlan MAV-gől- 1«! kezdődött. Belanka kicselezte a védőket és góljával eldöntötte a mér­kőzés sorsát. Már 4:0-ra vezetett a MÁV. A hazaiak ennek ellenére nagy akarással küzdöttek és Tóth, majd Bohák jLl-es góljával szépíteni tudtak. medgyesegyháza— VÉGEGYHAZA 3:0 (2:0) Medgyesegyháza, 300 néző. V: Bog­nár. Me dgye&egyháza: Unyatinszki — Valyuch, Plástyik I, Plástyik II — Pe­te, Kovács — Fugymer, Dér, Szabó, Gogh, Varga II. Edző: Maros völgyi Károly. Végegyháza: Majoros — Csu- rár, Mikula, Rá ez — Kemény, Loss — Bucsek, Kotulák, Szedlacsek, Kerekes. Auguszt. Edző: Loss József. A széliéi hátban játszó medgyesiek Varga II két góljával vezetést szereztek. For­dulás után továbbra is nagy harcot vívott a medgyes egy házi csatársor a végegyházi védelemmel. Unyatinszki- nak alig akadt dolga. A harmadik gólt Szabó lőtte. A medgyesi csatárok el­követték azt a hibát, hogy minden ak­ciót középen akartak befejezni. TÖTKOMLÖS—BÉKÉS 4:1 (1:1) Tótkomlós, 200 néző. V: Maróti. Tót­komlós: Rimovszki — Kergyó, Miklós Szabó — Nagy, Paulák — Horváth, Ma­joros, Klement, Dorotovics, Tetlak. E: Nyíregyházki Márton. Békés: Baji — Szabó, Püski, Balogh — Samu. Pikó I — Bartyik, Pikó II, Pataki, B. Ko­vács, Nagy. Edző: Hrabovszki János. Az ek>ő félidő góljai így estek: A 28. percben Balogh hazaadása Baji mel­lett a hálóban kötött ki, öngól. A 31. percben Pikó II kiugrott, a komlóéi védők lest reklamáltak s a csatár egyenlített. Szünet után a jobbnál jobb helyzeteket is kihagyták a kom- lósiak, míg a másik oldalon Pikó Il-őt a hazai védők sok esetben csak sza­bálytalanság árán tudták szerelni. A vezetést a 82. percben Dorotovics sze­rezte meg, majd 4 perc leforgása alatt Klement bebiztosította a hazaiak győ­zelmét. A békési csapat szinte végig egyenrangú ellenfél volt. MEZŐHEGYESI MEDOSZ— KONDOROS 2:0 (1:0) Mezőhegyes, 200 néző. V: Balda. MEDOSZ: Szegedi — Szilágyi, Rizsá- nyi, Fekete — Csordás, Kovács II. — Kovács I, Madácsá, Erdélyi, Balogh II, Keresztes. Edző: K. Szabó János. Kondoros: Nagy H — Balogh, Nagy I, Agfalvi — Várnagy, Jantyik — Jiuhász, Szappanos, pekárik, Tinka, Plesov&zki. Edző: Nagy Géza. A MEDOSZ nyo­masztó fölényét a 15. percben váltotta gólra Kovács. A vezetés megszerzése után a hazaiak lendülete csökkent, bár továbbra is mezőnyfölényben ját­szottak. A kondorosiak ellentámadá­sai alig jutottak át a felezővonalon. A második félidőben tovább tartott a MEDOSZ mezőnyfölénye — egészen a 80. percig — gól nélkül. Ekkor Rizsá- nyi fejesét Keresztes gólba lőtte. A mérkőzés igen alacsony színvonalú já­tékot hozott. A játékvezető sokat té­vedett, igaz ugyan, hogy ezek nem be­folyásolták az eredményt. SARKADI KINIZSI- SZEGHALMI PETŐFI 2:2 IFJÚSÁGI EREDMÉNYEK Medgyesegyháza—Végegyháza 8:0, Bcs, MÁV—BétkéssZentandrás ‘ 2:0, Me­zőberény—Oh. Zrínyi 2:0, Gyoma— Szarvas 2:0, Mii. MEDOSZ— Kondoros 1:1. Tótkomlós—Bfltés 2:0, az S. Kini- zsií^Szeghaloim mérkőzésről nem top­unk eredményt. A TARTALÉKBAJNOKSÁG EREDMÉNYEI Orosházi Kinizsi—Bcs. Előre 2:0 (0:0). Orosháza, 200 néző, vezette: Ar- gyelán. Kinizsi: Pintér — Zalai, Ha- lupa, Gyurik — Albert, Kiss II — Szé­nás!, Papp. Patyi, Busa, Szdávik. Ed­ző: Csonka Béla: Előre: Kisfalvi — Daczó, Vozár, Sárhegyi — Kolenár, Palotai — Keller, Nátor, Dudás, Csd- nyi, Szilbereisz. Edző: Pillér Sándor. Góllövő: Albert 2. Jók: Halupa, Patyi, Albert, Szlávik, illetve: Vozár, Laezo, Nátor, Szllbereisz. Honvéd Szalvai—Mezőhegyesi Kini­zsi 1:1 (1:1). Mezőhegyes, 40 néző, ve­zette: Mravik. Honvéd: Üjj — Székely, Sajben, Oesenás — Fábián, Török — Szabella, Papp, Pálmai, Várkonyi. Ed­ző: Gurbán Líviusz. Kinizsi: Túrosán — Csete III, Börzsey, Turkus — Ár­vái, Kiss H — Hollós (Kovács), Mé­száros, Császár, Bozó (Tompa), Boje- czán. Edző: Otrok Mihály. A Honvéd csak tíz emberrel állt ki. A Szalvai valamennyi játékosa dicséretet érde­mel a hazaiak közül Árvái és .Csá­szár játszott jól. Gl.: Szabella, Pál­mai, Várkonyi, Fábián, illetve: Csá­szár. További eredmények: Gyulai ME­DOSZ—Bcs. VTSK 0:1 (0:0). Mezőko- vácsházi Petőfi—Szarvas 1:0. Ifjúsági eredmények: Gyulai ME­DOSZ—Bcs. VTSK 2:0, Oh. Kinizsi— Bcs. Előre 1:0, Mezőkovácsháza— Szarvas 2:2. a Mezőhegyes! Kinizsi— Szalvai mérkőzésire a csabai csapat nem állt ki. A HÉT TIZENEGYE Majoros (Végegyháza) — Jánovszki (Gyoma), Ficzere I .(Szarvas), Szabó (Tótkomlós) — Pete (Medgyesegyháza), Gaál I (Bcs. MÁV) — Zolnai (T&ező- berény), Pikó II (Békési), Szenteszki (Mezőberény), Roszik (Szarvas), Do­mokos (Gyoma). A tartalékcsapat: Kondacs (Szarvas) — Szilágyi (Mh. MEDOSZ), Mikula (Végegyháza), Vataá (Gyoma) — Nagy (Tótkomlós), Varjú (Gyoma) —’* Mül­ler (Szarvas), Buzma (Oh. Zrínyi), Fi- czere TI (Szarvas), Gógh (Medigyesegy- háza), Tetlak (Tótkomlós). A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ bajnokság Állasa 1. Mezőberény 2 2 — — 6:1 4 2. Szarvas 2 2 — — 5:1 4 3. Medgyesegyháza 2 1 1 — 4:1 3 4. Szeghalom 2 1 1 — 5:2 3 5. Tótkomlós 2 11— 6:3 3 6. Bcs. MÁV 2 1 — 1 4:3 2 7-9. Végegyháza, 2 1—1 4:4 2 Sarkadi Kinizsi 2 — 2 — 3:3 2 Mh. MEDOSZ 2 1 — 1 3:3 2 10. Gyoma 2 1 — 1 2:3 2 11-13. Battonya 1 — 1 — 2:2 1 Sarkadi SZMSE 1 — 1 — 1:1 1 Kondoros 2 — 1 1 1:3 1 14. Békésszentandrás 2 — — 2 3:8 — 15. Oh. Zrínyi HSE 2-----------2 2:7 — 16. Békés 2----------2 1:7 — A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ IFJÚSÁGI bajnokság Állasa 1. Medgyesegyháza 2 2 — — 15:1 4 2. Mezőberény 2 2 — — 6:0 4 3. Tótkomlós 2 2 — — 8:1 4 4. Gyoma 2 2 — — 4M 4 5. Mh. MEDOSZ 2 I 1 3:2 3 6. S. Kinizsi 1 1 — — 2:1 2 7. Bcsabai MÁV 2 1 — 1 2:4 2 8. Szeghalom 1 — 1 — 2:2 1 9. Kondoros 2 — 1 I 2:3 1 10. Békés 2 — 1 1 2:4 1 11. B.-szén tanórás 2 — 1 1 1:3 1 12. Végegyháza 2 — 1 1 1:9 1 13. Szarvas 2 — — 2 1:4 — 14. Battonya 1 — — 1 1:6 — 15. Oh. Zrínyi HSE 2 — — 2 1* — 16. S. SZMSE 1 — 1 1:7 — a tartalék bajnokság Állasa 1. Orosházi Kinizsi 2 2 — — 9:0 4 2.i Honvéd Szalvai 2 2 — — 5:1 4 3. Bcs. VTSK 2 1 1 — 3:2 3 4. Mkházi Petőfi 2 1 — 1 1:1 2 5. Mezőh. Kinizsi 2 1 — 1 3:5 2 6. Szarvas 2- 1 1 23 1 7. Bcs. Előre 2----------2 1:4 — 8. Gyulai MEDOSZ 2----------2 0:8 — A Békés megyei Mező Imre Sportiskola csapata, amely tavaly meg­nyerte az első ízben kiírt Békés megyei ifjúsági bajnokságot. Álló sor, balról jobbra: Ily és, Kóté, Bartolák, Sallai, Tímár, Kocziszky, Leszkó, Bagyinka. Guggol: Komáromi, Tóth, Békészkí. Fotó: Demény Megyénk második legnépszerűbb sportágában, a kézilabdában is meg­kezdődnek a bajnoki küzdelmek a hét végén. Az első osztályú bajnokság mellett az idén rendezik meg először — a felnőttekkel párhuzamosan — az ifjúsági bajnokságot is. Nagy jelen­tőségű az is, hogy a létszámot tizen­kettőről tizennégyre emelték, s az idén komoly ellenfelek eilen játszhat­nak az NB n-es csapatok tartalék- együttesei is. Az I. osztályú mezőny­ben jó néhány újonc csapat szerepel. Különösen a Medgyesegyháza I. osztályba kerülése jelent sokat. A medgyesi diáklányok már a terem­ben is bebizonyították tehetségüket, s a szakemberek meglepetést, az élme­zőnybe kerülést várják tő-lük. Újonc az Orosházi Faipar csapata is. Férfi­aknál a Bcs. Vörös Meteor, a Szarvasi FMGT és az Újkígyós került fel a já­rási bajnokságból. Mindhárom együt­tes kitűnő erőkből áll, szereplésük nagy nyereség. Az új rendszerű bajnokság nagy munkát ró a megyei szakszövetségre és a játékvezető bizottságra is, hiszen fordulónként 28 mérkőzés szerepel a műsorban. Reméljük, ebben az esz­tendőben tovább javul majd a szín­vonal, a sportszerűség és a megyei bajnokok követve a Szarvasi Óvónő­képző példáját, az ősszel felkerülnek: az NB II-be. A bajnokság első két fordulójának műsora a következő: Április 2: Nőd mérkőzések: Bcs. MÁV—Bcs. Kötött, Endrőd—Szarvasi Óvónőképző. Férfi- mérkőzések: Bcs. MÁV—Bcs. Vörös Meteor, Endrőd—Szarvasi FMGT. Áp­rilis 3—4: Nők: Békés—Bcs. Konzerv­gyár. Medgyesegyháza—Csorvás, Me­zőberény—Bcs. Pamut, Szarvasi SC— Oh. Faipar. Férfiak: Szarvasi SC—Oh. Üveggyár, Békés—Bcs. Vasas, Bcs. Kner Nyomda—Újkígyós, Mezőberény —Pamutszövő, Gyoma—Bcs. Ruhagyár. Az április 11-i műsor: Nők: Bcs. Kö­tött—Endrőd, Sz. óvónő—Gyula, Oh. Ruhagyár—Mezőberény, Bcs. Pamut— Medgyes, Csorvás—Békés, Bcs. Kon­zerv—Szarvasi SC, Oh. Faipar—Bcs. MÁV. Férfiak: Bcs. Vörös Meteor— F.ndrőd, Szarvasi FMGT—Gyoma, Bcs. Ruhagyár—Mezőberény, Bcs. Pamut— Bcs. Kner, Újkígyós—Békés, Bcs. Va­sas-Szarvasi SC, Oh. Üveggyár—Bcs. MÁV. Két aranyérmet szereztek versenyzőink a délterületi ökölvívó-bajnokságon Szép mérkőzésekkel zárult Gyulán az 1968. évi délterületi felnőtt egyéni ökölvívó-bajnokság. A háromnapos versenyt sportszerű küzdelmek, jó ren­dezés, pontos, gördülékeny lebonyolí­tás jellemezte. Sajnos, az érdeklődés nem volt nagy. A selejtezők eredményeit vasárnapi számunkban közöltük, most az elődön­tők és a döntők eredményeit hozzuk. Általában az esélyesek jutottak a dön­tőkbe, csupán a váltósúlyban a Rabi— Sitku összecsapáson történt meg az, hogy már a selejtezőkben összekerült a két esélyes. A versenyzők jó fel­készülésére vall az, hogy sérülés miatt a döntőben csupán csak egy súlycso­portban nem volt küzdelem. Csaknem valamennyi mérkőzés háromrneneifces, színvonalas küzdelemben dőlt el, kü­lönösen a Mátyus—Kuburczik és a Benke—Prommer összecsapás emelke­dett ki. A versenyen végig jelen volt Kincses Ferenc, a MOSZ főtitkára, aki az ünnepélyes eredményhirdetés­nél kiosztotta a díjakat. A közönség a selejtezőkön sokat bosszankodott egyes vezetőbírók gyenge működése miatt. Az első helyet eldöntő összecsa­pásokat viszont — az addig is nagy­szerűen működő — békéscsabai Trim- mel és a szegedi Plachy vezette — csaknem kifogástalanul. A szombaton lebonyolított elődöntők eredményei: Légsúly: Márta (Oh.) pgy Bihari (Sz. Vegyi). Orbán (Kecskemét) pgy Magyar (Szalvai). Völgyi (Kecs­kemét) I. m. feladta Kuburczik (Kis­kunfélegyháza) ellen. Mátyus (Sz. MÁV) pgy Turzai (Baja). Pehely ily: Gaál (Kfélegyháza) sérülés miatt fel­Stork (Honvéd Szalvai) a nagyváltó' súly győztese. Fotó: Béla Ottó adta Kovács (Kfélegyháza) ellen. Ba­lázs (Sz. MÁV) pgy Miriszlai (Sz. Ve­gyi). Könnyűsúly: Berkes (Kfélegyhá­za) pgy Zsíros (Mezőtúr). Ságit (Kecs­kemét) III. m. leléptették Puskás (Ba­ja) ellen. Kisváltósúly: Molnár (Kfél­egyháza) pgy Béliéi (Szalvai), Puskás (Baja) pgy Bakó (Kecskemét). Váltó­súly: Obendorf (Kfélegyháza) ellen Varga (Kfélegyháza) feladta. Németh (Sz. MÁV) pgy Sitku (Szalvai). Nagy- váltósúly: Miklós (Sz. MÁV) sérülés miatt feladta Nagy (Szalvai) ellen. Beviz (Kfélegyháza) sérülés miatt fel­adta Stork (Szalvai) ellen. Középsúly: Prommer (Kfélegyháza) ellen Dobrocsi (Szalvai) feladta. Benke (Szalvai) ellen Fehér (Sz. Vegyi) feladta. Félnénóz- súly: Vigh (Sz. MÁV) pgy Lovász (Sz. Vegyi). Komjáti (Oh.) ellen Bolhát (Szalvai) leléptették. Nehézsúly: Ju­tsz (Tsztmiklós) pgy Vaskor (Hmv- iiely). Szabó (Kfélegyháza) pgy Olasz (Hmvhely). A döntők eredményei: Orbán (Kecs­kemét) II. m. kiütötte Mártát (Oh.) Mátyus (Sz. MÁV) pgy Kuburczik (Kfélegyháza). Kovács (Kfélegyháza) pgy Balázs (Sz. MÁV). Berkes (Kfél­egyháza) ellen Puskás I. (Baja) II. m. sérülés miatt feladta. Puskás II. (Baja) pgy Molnár (Kfélegyháza). Obendorf (Kfélegyháza) pgy Németh (Sz. MÁV). Stork (Szalvai) pgy Nagy (Szalvai). Benke (Szalvai) pgy Prommer (Kfél­egyháza). Vigh (Sz. MÁV) pgy Kom­játi (Oh.). Juhász (Tsztmiklós) pgy Szabó (Kfélegyháza). A súly csoportonkénti első három he­lyezettek: Légsúly: l. Orbán (Kecske­mét). 2. Márta (Orosháza), 3. Magyar (Szalvai). Harmat: 1. Mátyus (Sz. MÁV), 2. Kuburczik (Kfélegyháza), 3. Turza (Baja). Pehely: 1. Kovács (Kfél­egyháza), 2. Balázs (Sz. MÁV), 3. Gaál (Kfélegyháza). Könnyű: 1. Berkes (Kfélegyháza), 2. Puskás I. (Baja), 3. Zsíros (Mezőtúr). Kisváltó: 1. Puskás II. (Baja), 2. Molnár (Kfélegyháza), 3. Bakó (KecskeAiét). Váltó: 1. Obendorf (Kfélegyháza), 2. Németh (Sz. MÁV), 3. Varga (Kfélegyháza). Nagyváltó. 1. Stork (Szalvai), 2. Nagy (Szalvai), 3. Beviz (Kfélegyháza). Közép: l. Benke (Szalvai), 2. Prommer (Kfélegyháza), 3. Fehér (Sz. Vegyi). Félnehéz: 1. Vigh (Sz. MÁV), 2. Komjáti (Orosháza), 3. Lovász (Sz. Vegyi). Nehézsúly: l. Ju­hász (Tsztmiklós), 2. Szabó (Kfélegy­háza), 3. Vaskor (Hmvhely).