Békés Megyei Népújság, 1965. október (20. évfolyam, 231-257. szám)

1965-10-12 / 240. szám

1965. október 12. 7 Kedd SPORT * SPORT * SPORT A Az Kiskunfélegyháza nyerte az NB III rangadóját otthon játszó Szalvai és az Orosháza győzött, a VTSK vereséget szenvedett A Délkeleti csoport rangadóján meglepő biztos hazai győzelem szüle­tett. A Vasas technikailag és taktikailag felülmúlta ellenfelét, és Így most holtverseny alakult ki a Mezökovácsháza és a Kiskunfélegyháza között a tabella élén. Kettőjük küzdelme azonban még tovább folyik, hiszen a hát­ralevő mérkőzéseken kemény ellenfelek várnak rájuk. A Honvéd Szalvai SE imponáló játékkal nyert a Kalocsa ellen. Az Oh. Kinizsi az első félidő­ben játszott jól, szünet után a Vasas közel állt az egyenlítéshez. A kiesés ellen küzdő Csongrád egy nagyon gyengén, lelkesedés nélkül játszó VTSK-t győzött le a Kórház utcában. Honvéd Szalvai SE —Kalocsai Honvéd 4:1 (2:0) Békéscsaba, 300 néző, vezette: Sze­ghő. Szalvai: Papp II — Fábiri, B*udá- csik, Janó vies — Rákon ezás, Rucz — Németh, Láza, Ra j ki, Kerekes, Papp I. Edző: Gurbán Líviusz. Kalocsa: Bencsik — Kis® TI, Kapitány, Kiss I — Kovács, Kohut — Esizenyi, Balogh, Detre, Ben<Ie, Menróth. Edző: Malom- saegi Antal. A Szalvai nagy mezőny­fölénye csak a 35. percben érett góllá. A kiugró Németh szerzett vezetést. A 42. percben a jobb szélen elfutó Ra- konczás beadását Papp I fejelte a há­lóba. Az 52. percben a lelkesen küzdő kalocsaiak Balogh révén sízépítettek. Egy ideig még a vendégek támadtak, de a Szalvai, Budácsikkal az élen, jól védekezett. A 75. percben Láza két embert kicselezve lőtt a kapuba. Most már a csabaiak vették át a já­ték irányítását, sok veszélyes táma­dást vezettek, negyedik góljukat Né­meth szerezte. Jók: Budácsik, Rucz, Németh, illetve Kovács, Kohut, Ba­logh. Orosházi Kinizsi—Jászberényi Vasas 2:1 (2:0) Orosháza, 400 néző, vezette: Ungi. Kinizsi: Pintér — Dudás, Kiss n, Fiam — Berta, Szabó I — Szabó II, Papp, Pólyák, Túri, Bogár. Edző: Kollár György. Vasas: Szabó — Rigó, Helle, Hering — Udvarias, Pintér — Domtoai, Rétsági, Urbán, Bíró, Túri. Edző: Rét­sági János. Az első tíz percben mind­két oldalon veszélyes támadások fu­tottak: A 13. percben Pólyák jó át­adást kapott szélsőjétől, tizenhat mé­terről egyből, fiélmagasan az ellenkező sarok felé lőtt, s a labda Szabó ke­zét érintve a hálóba esett. Fokozó­dott az iram. A 15. percben Urbán jó helyzetből mellélőtt. Nagy fölénybe került a Kinizsii és a 30. percben Sza­bó n beadásából Túri a hálóba lőtt. Még Berta hagyott ki nagy helyzetet, majd két orosházi csatár sem tudott betalálni az üresen maradt kapuba. Fordulás után állandósultak a Vasas támadásai, de a 61. percben még egy Iil-est -is kihagytak. Pintérnek sok dol­ga akadt. A 67. percben szögletet rú­gott a Vasas és a jászberényi Túri a hálóba fejelt. A hajrára visszaesett a Kinizsi. Jók: Pintér, Fiam, Szabó I, Túri, illetve Helle, Udvarias, Pintér. Csongrádi Petőfi—Bcs. VTSK 1:0 10:0) Békéscsaba, 400 néző, vezette: Fe­kete. Petőfi: Kurucz — Borda, Ma­gon y, Bánfi — Herczegh, Mészáros — Gál, Fássy, Szántai, Kálmán, Pozsár. Edző: Baksa Rudolf. VTSK: Huszár — Tripa, Félix, Balog — Horti, Mázán — Sarkadi, Zahorán, Lo no vies, Kiss, Medgyesi. Edző: Pillér Sándor. Sarkadi két lövése, majd Pozsár labdája és Fássy kapufája okozott izgalmat. A 30. percben Zahorán lövését a kapus kiöklözte, a labda ismét a jobbössize- kötő elé pattant, aki azonban lyukat rúgott. Emellett még több helyzetet hagyott ki a VTSK. A 60. percben Fássy 10 méterről mellélőtt. A 75. percben Balogh helyet cserélt Horti- val, de ez sem segített. Nagy volt a kavarodás a VTSK kapuja előtt a 78. percben, a labda Gálhoz került, aki­nek lövése a kapufa tövéről vágódott a gólvonalon túlra. A gól után to­vábbra is a csongrádiak támadtak többet. Jók: Magony, Gál, Fássy, il­letve Huszár, Félix, Sarkadi. Kiskunfélegyházi Vasas — Mezőkovácsházi Petőfi 3:0 (1:0) Kiskunfélegyháza, 2500 néző, ve­zette: Géezy. Vasas: Görög — Bense, Talárcsik, Kovács — Csikár, Sahin H — Ádám, Lengyel, Sánta, Mohai, Vass. Edző: Kanyó János. Petőfi: Budácsik — Csepregi, Giga ez, Tóth, Bányik II — Bányik I, Kertmegi — Pasek I, Ke> nyeres, Gajdos, Szilbereisz. Edző: Ar- nócziky József. Az otthonában pályára lépő Vasas nyűgödtabban kezdett. Mindkét csapat keményen védekezett, Közületek munkaerőigénye Csoportvezetőnek gép- és vasszerke­zet festésében jártas szakmunkást al­kalmazunk. Jelentkezés: Gyula, Béke sugárút 60. Vízgépészeti Vállalat II. sz. gyárrészlege. 469 Az Aszfaltútépítő Vállalat békéscsa­bai építésvezetősége Békéscsabára és Békésre útépítési munkákhoz kubiko­sokat és segédmunkásokat keres azon­nali belépéssel. Teljesítménybérezés, törvényes juttatásokat biztosítjuk. Je­lentkezés: Békéscsaba, Lenin u. 5/a. 91658 Kéményseprőt azonnali belépésre felveszünk. Jelentkezés: Tapolczai Községgazdálkodási Vállalat, Tapolca, Vörösmarty u. 15. 84466 Az ÉM 44. sz. Építőipari Vállalat azonnal felvesz — budapesti munka­helyekre — ács szakmunkásokat, építőipari vizsgával rendelkező könnyűgépkezelöket, vasbetonszerelő­ket, férfi és női segédmunká sokat, valamint kubikosokat. Mun­kásszállást és napi kétszeri étkezést biztosítunk. Tanácsi igazolás és mun­karuha szükséges Jelentkezés: Buda­pest, V., Kossuth Lajos tér 13—15, földszint. 405 Az Orosházi Cipész Ktsz szakmun­kásokat és fiatal. segédmunkásokat azonnali belépéssel felvesz. Jelentke­zés: Orosháza, Hámán Kató utca 12 szám alatt az irodában. 2093 TERMELŐSZÖVETKEZETEK, ÁLLAMI GAZDASÁGOK ÉS TERMELŐK RÉSZ ERE 2 mm-es belföldi és 3 mm-es bolgárkertéssiiveg minden mennyiségben beszerezhető A VöLDMÜVESSZOVETKEZET MG SZAKÜZLETEBEN Orosháza, Ady Endre u. 1. Telefon: 537. 2077 míg a csatárok túl óvatosan szőtték akcióikat. Hosszú mezőnyjáték után, a 40. percben Sánta keresztbelőtte a Labdát és Lengyel a hálóba gurított. A szünet utáni újrakezdésből gólt ért el a Vasas. Vass elfutott a szélen és a kapuba lőtt. Ezután nagy erővel tá­madtak a kovácsháziak, de mégis egy gyors ellentámadásból Vassnak sike­rült újabb gólt lőnie. A Petőfi lelke­sen, de elég tervszerűtlenül játszott. A győztes csapat a váratlanul jött második gól után magabiztosan ját­szott. Jók: Bense, Vass, Lengyel, il­letve Pasek I, Szilbereisz. További eredmények Kiskunhalas—Szegedi Honvéd 2:3, Szegedi Építők—Makó 3:0, Mezőtúr— UTC 0:0, Kalocsai Kinizsi—Hódmező­vásárhely 1:0. fl Délkeleti csoport állása 1. Kiskunfh. 25 13 9 3 60:30 35 2. Mezőkovácsh. 25 15 5 5 38:19 35 3. Kalocsai H. 25 12 5 8 31:24 29 4. Bcs. VTSK 25 9 10 6 25:24 28 5. Honvéd Sz. SE 25 12 3 10 44:31 27 6. Orosháza 25 9 9 7 34:32 27 7. Szegedi H. 25 10 6 9 29:33 26 8. Mezőtúr 25 7 10 8 17:21 24 9. Szegedi Építők 25 7 10 8 23:31 24 10. Makó 25 8 7 10 35:33 23 11. Kiskunhalas 25 9 5 11 36:40 23 12. Csongrád 25 8 5 12 27:36 21 13. Újszeged 25 6 9 10 34:52 21 14. Kalocsai K. 25 7 6 12 30:40 20 15. Hódmezővh. 25 7 6 12 25:35 20 16. Jászberény m 6 5 14 29:36 17 ötödikek lettek a Mezőimre Sportiskola tornászlányai Budapesten Budapesten, a Honvéd Tüzér utca; sportcsarnokában rendezték meg októ­ber 9-én, szombaton a serdülő korosz­tályú tornászlányok országos bajnok­ságát. Itt is — akárcsak a két hétté', előbbi vidék-bajnokságon — fölénye sen győzött a Pécsi BTC csapata. A Békés megyei Mező Imre Sportiskola tornászlányai az ötödik helyet szerel­ték meg s az ország sportiskolái közii mindössze egy előzte meg őket. Eredmények: 1. Pécsi BTC, 179,35 p., 2. Bp. Vasas, 175,75 pont, 3. Bp. Spar­tacus, 174,30 p., 4. II. kér. Sportiskola, 169,25 p., 5. Békés megyei Mező Imre Sportiskola, 168,35 p., 6. Székesfehérvá­ri Sportiskola, 168,15 pont. Országos csúccsal nyert magyar bajnokságot a Bcs. Dózsa 3x390 m-es fotóváltója Gyenes Katalin, a váltó első futója 30 méter előnyt szerzett a Szombathelyi Haladás csapatával szemben. Fotó: Szeverényi Az országos atlétikai váltóbaj­nokság küzdelmeiben megyénket a Bcs. Dózsa versenyzőnői képviselték. A felnőtt 3x800 m-es váltó fölényesen védte meg az országos bajnoki címét. Gyenes Katalin jó futással közel 30 méter előnyt szerzett, amelyet Zsilák Erzsébet meg tudott tartani a váloga­tott Sasvárival szemben. A harmadik­nak futó Zsilák Honát az első négy­százon a szintén válogatott Szentelek] megpróbálta üldözőbe venni, de 450 méter után feladta a harcot, így Zsi- láknak már csak az országos csúcs volt az ellenfele. A 30 méter előnnyel győztes csabai csapat sorrendben har­madik magyar bajnokságát szerezte meg és a múltnak adta át a Bp. Vasas 195«3 óta fennálló országos rekordját. Meglepetésnek számított, hogy a Bcs. Dózsa B csapata: Franyó Márta, Mol­nár Ilona, Tóth L. Katalin összeállítás­ban negyediknek futott be. A 3x800 m-es váltó végeredménye: Országos bajnok: Bcs. Dózsa I. (Gye­nes 2:22, Zsilák E. 2:21,6, Zsilák I. 2:12,2) 6:55,8. (Országos egyesületi csúcs, régi: 7:01,2, Bp. Vasas 1953.) 2. Szom­bathelyi Haladás 7:01,2, 3. Bp. Vasas 7:06,6, 4. Bős. Dózsa H. 7:24,2. Tengerentúli túrára készül a magyar la bdiarúgó-válogatott A magyar labdarúgó-válogatott szom­bat délutáni 3:2-es győzelmével ki­harcolta helyét a labdarúgó-világbaj­nokság 16-os döntőjébe. A válogatott szakvezetői már elkészí­tették a VB-keret felkészítésének to­vábbi menetét. Együttesünk öthetes tengerentúli túrára indul november 15- én. A 17—18 tagú keretet a bajnokság befejezése után állítják össze. A túra A tv műsora október 12-én, kedden 8.05 Iskola tv. Környezetisme­ret, olvasás, ált. isk. 2. oszt. szá­mára. őszi munkálatok a gyümöl- csösiben. 9.00 Számitan-mértan, ált. isk. 5. oszt. számára. Mérési és statisztikai adatok ábrázolása és leolvasása — grafikonok. 9.55 Történelem, ált. isk. 5. oszt. szá­mára. Az egyiptomi állam. 13.35 Környezetismeret — olvasás. (Ism.) 14.30 Számtan-mértan. (Ism.) 15.25 Történelem. (Ism.) 17.33 Hírek. 17.40 Házunk tája. 17.45 Menet közben. Riportfilm. (Ism.) 18.10 100 kérdés — 100 fe­lelet. 18.50 Belépés csak tv-nézők- nek! Félóra a Kőbányai Sörgyár­ban. 19.20 Esti mese. 19.30 Tv-hír- adó. Napi jegyzetünk. 19.55 Mai történet. Berkesi András: Mate­matika. 20.35 Zenés képeslapok. A Tv-híradó munkatársainak kül­földi útinaplójából. 20.45 Buda­pesti Zenei Hetek 1965. Közvetí­tés a Zeneakadémiáról. 21.30 Lottó-rejtvénysorsolás. 21.35 Tv- híradó — 2. kiadás. (MTI) Ma délelőtt elnökségi ülést tart az MTS Békés megyei Tanácsa Az MTS Békés megyei Taná­csának elnöksége ma délelőtt 9 órai kezdettel tartja meg a TS Kórház utcai székházában október havi ülését. A napirenden a TS 1965—66. évi káderképzési terve, A Műszaki Anyag- és Gépke­reskedelmi Vállalat (Műszaki Bizományi) október 12-én, (kedden) Bé­késcsabán, a MÉH Vállalat Sallai u. 6. szám alatt gépek, motorok, műszerek, műhelyberendezések BECSIESET. illetve LEBONYOLÍTÁSÁT VÉGZI. 105775 a téli előadásos propagandamun­ka javaslatterve, a Kilián Test- nevelési Mozgalom tapasztalatai­ról szóló beszámoló, valamint be­jelentések szerepelnek. állomásai: november 16: mérkőzés Londonban, a Tottenham ellen. No­vember 24: Buenos Aires, az ellenfél valószínűleg a Boca Juniors. Novem­ber 28: Santiago (ellenfél a liga-válo­gatott). November 30 és december 2: mérkőzés Limában, a városi válogatot­tal. December 5: mérkőzés San Salva­dorban vagy Venezuelában. December 8 és 12: két mérkőzés Guatemalában. December 19 és 21: két mérkőzés Mexico Cityben. Az 1966-os tavaszi szezonban — a március 13-án kezdődő bajnokság mel­lett — több előkészületi és válogatott mérkőzés szerepel. Április 24 Buda­pest: Magyarország—Lengyelország. Május 8, Belgrad: Jugoszlávia—Ma­gyarország. JUnius 5, Budapest: Ma­gyarország—Svájc. Az előkészületek utolső szakaszára, a bajnokság első fordulója, június 12 után kerül sor, és négy hét áll majd a csapat rendelkezésére a Londonba való elutazásig. Apróhirdetések Magányos férfihez vagy nőhöiz gon­dozónak lakásért elmennék. „Becsü­let” jeligére gyulai hirdetőbe. 82009 Gyula, Hajós u. 5. számú ház azon­nali beköltözéssel eladó. Érdeklődni: délután 6 órától és vasárnap.' 82O0w Piros Skoda Felicia 42 000 km-rel el­adó. Gyula, Baross u. 5. 82011 Csikósér elején 584 négyszögöl szóló termő gyümölcsfákkal, bódéval, kút- tal sürgősen eladó. Érdeklődni Gyu­lán, a játékboltban, Tarkónál. 82012 261 négyszögöl körösalj eladó, il., Hő- zső 16. sz. alatt, Békésen. Érdeklőd­ni délután 5 óra után lehet. 83021 Keveset használt, sötét hálószobabú­tor, szekrény, tűzhely, fehér zomán- cos kályha, sezlon, almárium, aszta­lok, székek és éjjeliszekrény eladó. Gyula, Zsinór u. 42. Érdeklődni dél­után 5-től és vasárnap. 82007 Gyula, Márfiafalván, Kazinczy u. 23. számú ház azonnali beköltözéssel el­adó. 82008 AZ ASZFALTŰTÉPlTÖ VÁLLALAT KÖZHÍRRÉ TESZI, hogy a Kazinczy utca átépítésével kapcsolatban a Tanácsköz­társaság útja és Illés házi utca közötti szakaszt a FORGALOM ELÖL folyó hó 11-ével LEZÁRJA. A lezárt útszakaszon mindenféle jármű közlekedése életveszélyes és tilos! Az ebből eredő esetleges balesetekért a vállalat felelősséget nem vállal. 91657