Békés Megyei Népújság, 1965. szeptember (20. évfolyam, 205-230. szám)

1965-09-08 / 211. szám

UK>5. szeptember 8. 7 Szerda Két ponttal vezet a Mezőhegyes! MEDOSZ Idegenbeli győzelmével a második helyre került a Szarvasi SC — Megosztozott a pontokon a Bcs. MÁV és a Sarkadi Kinizsi — Folytatta jó szereplését a Sarkadi SZMSE A megyei I. osztályú labdarúgó, bajnokság 23. fordulójában általában iramos mérkőzéseknek lehettek tanúi a szurkolók. A Mezőhegyesi MEDOSZ, amely 2:0-ra győzött a Battonya ellen, két ponttal vezet a bajnokságban, a Szarvasi SC idegenbeli győzelmével a második helyre került. A Sarkadi SZMSE, amely legutóbb a Sarkadi Kinizsit győzte le, ezúttal a Mezőhe­gyes! Kinizsit verte meg. Egyre jobban magára talál a Békésszentand- rási Hunyadi. Vasárnap a Békésszentandrás—Végegyháza kiesési rangadón a hazaiak győztek, s igy helyet cseréltek a végegyháziakkal. A legutóbbi forduló szépséghibája, hogy több játékos került a kiállítás sorsára. Mezőhegyes! MEDOSZ — Battonya 2:0 (0:0) Mezőhegyes. V.: Apáti. Mezőhegyes: Szegedi — Szilágyi, Rizsányi, Fekete — Kovács, Vígh — Égni, Heim, Madiácsd, Keresztes, Balogh H. Edző: Ily és József. Battonya: Szitás — Páveí, Kabát, Ponta — Balogh, Kopcsáik — Janosov, Hoffmann, Bedő, Csizmadia, Ralik. Edző: Cziiráki Jó­zsef. A válogatott mérkőzés megte­kintésére készülő csapatok már va­sárnap délelőtt lejátszották a mér­kőzést. Saép, napsütéses időben kez­dődött a találkozó. Már a mérkőzés kezdetén a hazaiak voltak a kezde­ményezőbbek, enyhe mezőnyfölénybe kerülték, de a battomyai védelem, Ka. háttal az élen, rendre hárított. Ko­vács távoli lövése jelentett eseményt ebben a játékidőben. Mintegy 20 per­ces hazai fölény után a vendégegyüit- tes is vezetett néhány támadást, ezek azonban alig jutottak el a 16-osig. E közepes színvonalú játékidőben a ha­zaiak is „csak” magas labdával ját­szottak, fej játékban viszont a vendé­gek jobbak voltak. A második félidő­ben élénkült a játék, időnként szép adogatással közelítették meg a hazai csatárok a vendégek kapuját, a köz­vetlen védelem azonban időben hárí­tott. Madácsd, Keresztes és Heim pró­bálkozott lövésekkel, de ezek pontat­lanok voltak, elkerülték a kaput vagy a kapus zsákmányai lettek. Állandó­sult a hazai fölény, s a 67. percben Keresztes lövése Szitásról kipattant és az időben érkező Heim értékesítette a helyzetet. A 72. percben Heim előtt nyílt alkalom gólszerzésre. - de az 5_ ősről kapu fölé lőtt, majd Vígh ha­gyott ki nagy helyzetet. A 80. perc­ben Balogh n beadását Heim vissza­gurította Madáesinak, aki mintegy 18 méterről megszerezte csapata máso­dik gólját. A közepes színvonalú, küz­delmes mérkőzésen kiemelkedő telje­sítményt nem nyújtottak a játékosok. Jók: Vígh, Madácsi. Kovács, Rizsányi, illetve Kabát, Balogh, Kopcsák, Szi­táé. Szarvasi SC - Gyomai TK 1:0 (0:0) Gyoma, 500 néző. V.: Höfflirtger. Szarvas: Kondacs — Járó, Fiozere I, tíurazs — Patkós, Magyar — Mütter, Roezik, Bertók, Fiozere II, Farkas. Edző: Bairtalos László. Gyoma: Kovács — Fekete Gonda, Vatai — Saendrei, Zöld — Gál, Nyilas, Domokos, Varjú, Rácz. Ediző: Szabó Mihály. A mér­kőzés első tíz perce nem hozott jó játékot, főként csapkodás folyt a pályán. A félidő második neszében a vendégek tartós fölényt harcoltak ki, amit azonban a sok kínálkozó helyzet révén sem tudtak góllá ér­lelni. Ez a fölény főként az újra rossz napot kifogó gyomai csatársornak tudható be, amely a mérkőzés egész ideje alatt nem tudott kibontakozni. A második félidőben kissé feljavult a haaai csapat, egy-két parázs jelenetnek lehetett tanúja a közönség, amely­nek ekkor már megjött a hangja Is. A mérkőzést eldöntő gól megszerzése után mindkét csapat belenyugodott az eredménybe. A vendégegyüttes jó csapat benyomását keltene, bár a csatársor sokat ügyetlenkedett. A fe_ dezetpár jól játszott, különösen Pat­kós, aki a csapat motorja volt. A fe­dezetpár jó játékán halt el a gyomai csapat támadásainak nagy része. A hátvédhármas szilárdan állt a helyén. Kondacs a kevés lövést biztosan hárí­totta. A hazai csapatból meggyőzően csak a hátvédhármas játszott, Szend- reivel kiegészülve és Kovács, aki több­ször szépen mentett a veszélyes hely­zetekben. A gólról nem tehet. Gól­lövő: Müller. Bcs. MÁV — Sarkadi Kinizsi 1:1 (1:1) Békéscsaba, 400 néző. V.: Kormá­nyos. MÁV: Unyartánszki — Gyurkó II, Gaál, Tari — Ha ükó, Baráth — S-zikcvra, Seregi, Nagy, Okos, Peté­nyi. Ediző: An dó Tamás. Kinizsi: Er­délyi — Hangyái, Juháez, Zsilák — Gurzó, Tobai — Házi, Varga, Kovács, Nagy, Kótad. Ediző: Tamási Károly. A vártnál gyengébb játékot hoczott a két csapat találkozója. A vendégek vezették aiz első támadást, a hazaiak csak egy-két lefutással kísérleteztek. A 6. percben Kófcai jó labdát kapott, két emberen is átment és megszerezte a vezetést. Ezután a hazaiak egymás után -vezették a támadásokat és 1-0 perc alatt nyolc szögletet értek el. A j 8. szögletet Petényi ívelte be, Nagy , először a kapufára fejelte a labdát, majd a kipattanó labdát laposan a hálóba küldte. Ezután a vendégek né­hány lefutással kísérleteztek, de Házi j kapufáiövésén kívül egyéb esemény nem történt. Szünet után csapkodó 1 lett á játék, s hol arz egyik, hol a másik kapu előtt adódott gólszerzési alkalom, de egyik csapat sem tudott eredményt elérni. Ezután keményebb lett a játék, a hazai csapat fölényét nem tudta kihasználni, mert a ven­dégcsapat védelme, Juhásszal az, élen, Időben hárította a támadásokat. A mérkőzés után Unyatinszkit és Tarít sportszerűtlenségért a játékve_ zető kiállította. Jók: Gyurkó II, Gaál. Hanikó, Nagy, illetve Juhász, Hangyái, Tobai, Kovács. Sarkadi SZMSE - Mezőhegyesi Kinizsi 1:0 (1:0) Sarkad, 500 néző. V.: Horváth S. SZMSE: Csomós — Sajti I, Boros, Bol- dogh — Keresztúri, Kovács I — Tóth, Torma, Gyetvai, Mikes, Szabó. Edző: Házi István. Kinizsi: Argyelán — Cse- te I, Csete II, Kiss — Bakai, Hábán — Kató, Dúl, Sajti, Varga, Árvái. Ed­ző: Otrok Mihály. Az Igen rossz és kemény talajú pályán nagy lendülettel kezdődött a mérkőzés. Szabó előtt már az első percben jó helyzet adó­dott. de a lövőhelyzetben leperdült a labda a lábáról. Ezután a Kinizsi in­dított támadásokat Dúl vezetésével. A 13. percben Bakai lövése alig kerülte el Csomós kapuját, majd Csete II mintegy 20 méteres büntetőrúgását védte a kapus. A mérkőzés ezután ki­egyensúlyozottabbá vált. A 30. perc­ben Szabó lövését tette ártalmatlanná Argyelán. A 36. percben Torma indult el köz-épen, kicselezte a védőket és Argyelán mellett a hálóba lőtt. A 37. percben a Kiniizsd jobb oldali támadá­sa lesen akadt el. Ezután Gyetvai büntetőrúgása aiig kerülte el a ven­dégek kapuját. A második félidőben is a Kinizsi támadott. A hazai kapu többször forgott veszélyben, de a jó formában lévő védők, Csomóssal atz élen, minden támadást hárítottak. A 70. percben a hazaiak indítottak szép formás támadást, de Torma jó hely­zetben a kapu fölé lőtt. A 72. perc­ben Gyetvai erős lövését Argyelán nagy bravúrral szögletre mentette. A 75. percben a beívelt szögletrúgásból Keresztúri fejese alig kerülte el a ka­put. A 80. percben ismét a vendégek kerekedtek felül, de a védők a jó helyzetben lévő Dúlt megakadályoz­ták a gólszerzésben. A mérkőzés utol. só percei ás izgalmasak voltak, mivel a Kinizsi közel állt a kiegyenlítéshez. Jók: Csomós (a mezőny legjobbja), Kovács I, Keresztúri, Sajti I, illetve Csete II, Dúl, Argyelán. Gyulai MEDOSZ II.— Tótkomlós 8:0 (2:0) Gyula, 1000 néző. V.: Balda. Gyula: Barna — Szabó I, Sail, Lukoviczki — Szőke, Dávid — Nagy II, Lakita (Nagy I), Vasvári, Gyimesd, Kalló. Edző: Krlzsán György. Tótkomlós: Rimovsz. ik — Szabó, Milliós, Tószegi — Majo­ros, Paulik — Tetlják, Rusznák, Nagy, Petri na, Bokros. Edző: Matejdesz Je­nő. Már a 3. percben a vendégek ka­pujában táncolt a labda. A kaputól mintegy 25 méterre Nagy H. lőtt sza­badrúgást a bal felső sarokba. A ha­zaiak kerültek mezőnyfölénybe és a 22. percben Vasvári lőtt gólt. Szünet után ellenállhatatlan volt a hazai, tá­madósor'és Nagy I. egymás után négy alkalommal lőtt a kapuba.- rajta ki- .vül még Gyimesi és Vasvári volt 1 eredményes. A szerény képességű Vendégcsapat igazolta a • tabellán el-! foglalt hely-ének jogosságát. Jók: í Szabó I,- Szőke, Nagy I, Nagy LE, il­letve Tószegi, Nagy. Kondoros-Orosházi Spartacus 4:0 (3:0) Kondoros, 200 néző. V.: Kocsondi. Kondoros: Kurucz — Jantyik, Nagy, Balogh — Várnagy, Kósa — Juhász, Fljesovszki, Való, Tinka, Csdcsely. Edző: Sál Béla. Orosháza: Jandizsó — Sülé, Halupa I, Gyömrei — Halupa II, Isztorka — Hajdú, Szlávik, Radics, Patyi, Hegedűs. Edző: Sülé István. A hazai csapat nagy hajrával kezdte a mérkőzést, s már a 2. percben nagy helyzetet teremtettek a csatárok, a vendégek védelme az utolsó pillanat­ban hárított. A 8. percben szép táma­dás után Tinka ritkán látott szép gól­lal fejezte be az akciót. Továbbra is a hazaiak támadtak és a 19. percben ismét Tinka lőtt védhetetlenül a hálóba. Ezután a vendégek is tá­madtak, gólhelyzetet azonban a jól záró hazad védők mellett nem tudtak teremteni. A 34. percben Valót csak szögletre tudták szerelni, a beívelt szögletről a védők lemaradtak és Juhász nagy erővel a hálóba lőtte a harmadik gólt. A második félidőben a hazaiak engedtek az iramból és ki_ egyensúlyozott lett a játék. Eseményt csak Tinka gólja, majd Hajdú, illetve Kósa durvaságai jelentettek. Jók: Tin- ka, Kurucz, Jantyik, Nagy, Juhász, illetve Halupa I, Isztorka, Hegedűs. Békési Spartacus — Bcs. Eiöre II. 4:1 (1:0) Békés. 500 néző. V.: Marcsó. Spar­tacus: Jenei — Pikó í, Arató, Jan­tyik — Török, Balogh — Nagy, Ko­vács, Heller. Pataki, Méhes. Edző: Venked István. Előre II.: Solti — Laczó I (Vozár I), Sajben, Láza II — Nagy II,.Palotai — Kasznár II, Schär­fer, Keller, Kolinár, Kasznár I. Edző: Pécsi Elemér. A hazaiak kezdeménye­zéseivel indult a mérkőzés. Az első nagy helyzetből Méhes Icapufát lőtt. Lassan kiegyenlítődött a küzdelem. Mindkét csapat összjátékra törekedett és lapos adogatásokkal építette táma- . dúsait. A hazaiak a 29. percben érbek el gólt. Pataki szögletét Heller remek csúsztatott fejessel küldte a hálóba. Fordulás után a vendégek egyenlí­tésre törekedtek, mégis Heller előre­vágott labdájából a szemfüles Pa­taki ért el gólt az 57. percben. Ez kedvét szegte az Előre tártalékainak, felvillanyozta viszont a hazaiakat, és a 72. percben Heller egyéni játék után szerzett gólt. Két perc múlva megszületett a vendégek becsületgól­ja. Schäffer 20 méterről óriási erő­vel lőtt a ba-1 sarokba. Élénkült a já_ télc és a 77. perc ismét gólt hozott. Sajben lyukat rúgott, Kovács kapura törhetett, kicselezte Soltit és az üres kapuba gurította a labdát. Ezzel el is dőlt a mérkőzés. Említésire méltó esemény már csak a sokat reklamáló Schäffer kiállítása volt. Jók: Jenei. Heller, Méhes, Pataki, illetve Kasznár I, Kolinár. A játékveztő jól veze­tett. Az edzőváltozás, júgy látszik, hasz­nált a hazaiaknak. Megjavult a csa­pat szelleme. A játékosok egymást segítve, szíwel-lélekkel küzdenek es a csatársor is kezdi megtalálni gól­lövő cipőjét. (Két mérkőzésen tíz gólt lőttek.) Ez biztató a kiesés elleni küz­delemben. Medgyesegyháza— Mezöberény 2:1 (1:1) Medgyesegyháza, 300 néző. V.: Pau­lik. Medgyesegyháza: Zsíros — Hür- kecz, Juhász, Varga I — Kovács, Pete — Pugymer, Szabó, Bódi, Gógh, Var­ga II. Edző: Marosvölgyi Károly. Me- zőberény: Winter — Botyánszki, Buczikó, Pauló — Drienyovszki, Ko­vács — Zolinál. Solymosi, Szenteszki, Vrbovszki, Budai. Edző: Uhrin János. Közepes iramú mérkőzést láthatott a közönség, a helyi csapat rohamai eredménytelenül végződtek. A csatár­sor egymás után kihagyta a jobbnál jobb helyzeteket. Varga II, Pugymer, Szabó és Gogh lövései egymás után célt tévesztettek. majd a vendégek Drienyovszki révén jutottak lövéshez, amely azonban Zolnai és Solymosi lö­véseivel együtt elkerülte a kaput. Ezután megint a hazaiak rohamoztak, a lövések most sem sikerültek. A 29. percben Szenteszki a Zsírosról visz- szapattant labdát értékesítette. Ez­után váltakozó játék alakult ki. A ha­zai csatáraknak ezután sem sikerültek a lövések, a 42. percben azután Pugy­mer jobbról beadott labdáját Szabó értékesítette. A második félidő hazai rohamokkal kezdődött. A 61. percben Varga II a kapufát találta el, majd a 72. percben Bódi labdáját ismét Sza­bó értékesítette. Jók: Juhász, Pete, Varga II, Bódi. illetve Winter, Bucz­kó, Solymosi, Szenteszki. Békésszentandrás! Hunyadi — Végegyháza 4:2 (2:0) Békésszentandrás. 300 néző. V: Laj- kó. Békésszentandrás: Ecsédi — Szalai, Gáspár, Liszikai — Mrena, Kiss II. — Hegedűs, Bagi. Harangozó, Kiss I, Koppányi. Edző: Sinka István. Végegy­háza: Szemán — Csurár, Pasek I, Rácz — Bucsek, Kemény — Mikula, Kere­kes, Vajda, Engelhardt, Bogár. Edző: Loós József. Az első izgalmas helyzet a hazai kapu előtt adódott, amikor is a védők hibáztak és Vajda nagy ka­pufát lőtt. Ezután a Hunyadi átvette a játék irányítását és egyre-fnásra ve­zette a szebbnél szebb támadásokát. Az 5. percben szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat, Harangozó először a sor­falba rúgta a labdát, majd a vissza­pattanó labdát védhetetlenül lőtte 20 méterről a bal sarokba. A gól után fo­kozódott a hazaiak fölénye, az újabb gól azloriban sokáig váratott magára. A 14. percben Gáspár ívelt előre egy szabadrúgást, amely átszállt a védők feje fölött és a kiugró Kiss I. a kifutó kapus felett megszerezte a második gólt. Szünet után a hazai csatársort átalakították. Az új csatársor a követ­kező összeállításban jáfszott: Koppá­nyi, Hegedűs, Harangozó, Kiss I, Ba­gi. A Hunyadi mindjárt kezdés után támadólag lépett fel, különösen a bal oldalon vezetett ekkor veszélyes táma­dásokat. Két esetben is sakk-matt volt a vendégek védelme, azonban a belső csatárok el'ügyetlenikedték a helyzeteket. Az 50. perc hozott ismét gólt. Koppányi elment a jobb oldalon, beívelte a labdát, amely a védőkről magasan visszapattant elébe, egyszer­re ugrott fel az egyik védővel fejelni, középre fejelte a labdát és á beroha­nó Harangozó mintegy 5 méterről véd- hetetlen gólt lőtt. Ezután a bal olda­lon Bucsek és Hegedűs kakaskodott, amiért a játékvezető mindkettőjüket leküldte á pályáról. A Hunyadi ekkor kissé lefékezett. Az 58. percben egy ár­tatlannak látszó távoli lövéssel a vég­egyháziak szépítettek. Ez szárnyakat adott a vendégeknek és egymás után veszélyes támadásokat vezették. Egy ilyen támadás végén 20 méteres sza­badrúgáshoz jutottak és ezt is érté­kesítették. Ekkor a hazaiak ismét rá­kapcsoltak. A 75. percben Kiss I. már csak a kapussal állt szemben, azonban a kapu fölé emelte a labdát. A 80. percben esett a mérkőzés legszebb gólja. Mrena, aki időközben megsérült és a jobb szélen statisztált, kapott jó labdát, meredeken kiugratta Harango- zót, aki mintegy 22 méterről futtából, kapásból óriási gólt lőtt a bal alsó sa­rokba. A hazaiak első félideji jó és második félideji helyenként jó játé­ka alapján teljesen megérdemelték a győzelmet. Jók: Harangozó, Liszkai, Szalai, illetve Pasek I, Rácz, Engel­hardt. Ifjúsági eredmények Szarvas—Gyoma 7:0, Sarkadi Kinizsi —Bcs. MÁV 2:1, Sarkadi SZMSE—Me­zőhegyesi Kinizsi 2:0, Medgyesegyháza —Mezőberény 4:3, Tótkomlós—Gyulai MEDOSZ 5:1, Kondoros—Oh. Sparta­cus 2:2, Bcs. Előre—Békés 6:0, Békés­szentandrás—Végegyháza 4:0. a megyei I. osztály állása 1. Mh. MEDOSZ 23 17 1 5 60:19 35 2. Szarvas 23 15 2 5 59:19 33 3. Bcs. MÁV 23 14 4 5 40:18 32 4. Mh. Kinizsi 23 14 4 5 44:21 32 5. Sarkadi Kinizsi 23 14 4 5 49:27 32 6. Mezőb. Spart. 23 10 8 5 33:18 28 7. Sarkadi SZMSE 23 11 4 8 40:34 26 8. Gyulai MED. II. 23 10 5 H 49:38 25 9. Battonya 23 9 7 7 32:30 25 10. Medgyesegyháza 23 10 5 8 32:36 25 11. Kondoros 23 7 5 11 24:48 19 12. Gyoma 23 7 3 13 19:31 17 13. Békési Spart. 23 6 4 13 32:34 16 14. Orosh. Spartacus 23 6 4 13 28:48 16 15. Bcs. Előre II. 2Z 4 7 12 42:55 15 16. Tótkomlós 23 4 6 13 11:46 14 17. Békésszentandrás 23 3 6 14 22:52 12 18. Végegyháza 23 4 4 15 20:62 12 Közületek munkaerőigénye Férfi segédmunkásokat betonelem- gyártási munkakörbe azonnali belé­péssel felvesz a Szentendrei Betonáru_ gyár. Korszerű munkásszállás és üze­mi étkezés van. Tanácsi igazolás szük­séges. Jelentkezni lehet a gyáregy. ség munkaügyi osztályán, Szentendre, Dózsa György út 34 szám alatt. 34580 Az ÉM 44. sz. Építőipari Vállalat A Békéscsabai Patyolat Vállalat értesíti a lakosságot, hogy Békéscsabán, Tanácsköztársaság útja 43 sz. alatti átvevőhelyén száraz vegytisztítást vállal expressz módra 48 ÓRÁRA 50 %-OS SÜRGŐSSÉGI FELÁRRAL, 72 ÓRÁRA 30 »/o-ÓS SÜRGŐSSÉGI FELÁRRAL. BÉKÉSCSABAI PATYOLAT V. VEZETŐSÉGE ■JU3 ÉRTESÍTJÜK A LAKOSSÁGOT, HOGY A GYULA ÉS VIDÉKE KÖRZETI FÖLDMŰ VESSZÖ- VETKEZET , GYULAI ÉS DOBOZI SZESZFŐZDÉJÉNEK ÜZEMELÉSE BEINDUL SZEPT. 15-ÉN. Bérfőzést vállalunk. Szeszfőzdéi célra alkalmas szilva- és egyéb gyümölcsfelvásárlást eszközlünk a gyulai, eleki, dobozi, gyulavári felvásárlótelepeinken. azonnal felvesz^ — budapesti munka­helyekre — ács szakmunkásokat, épí­tőipari vizsgával rendelkező köíinyű- gépkezelőket, vasbetonszerelőket, férfi és női segédmunkásokat, vala­mint kubikosokat. Munkásszállást ’ és napi kétszeri étkezést biztosítunk. Ta­nácsigazolás és munkaruha szülcsé_ ges. Jelentkezés: Budapest V., Kos­suth Lajos tér 13—15, földszint. 405 A 8-as számú AKÖV felvételre ke­res gyakorlattal rendelkező gyors­gépírót és vizsgázott kazánfűtőt. Je­lentkezni lehet Békéscsaba, Tanács- köztársaság útja 77 alatt, a munka­ügyi csoportnál. 91214