Békés Megyei Népújság, 1965. augusztus (20. évfolyam, 180-204. szám)

1965-08-19 / 195. szám

f 1965. augusztus 19. J Csütörtök Idegenben győztek a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság listavezetői Korcsnoj három ponttal vezet Gyulán Északi csoport Szeghalom—Bcs. VTSK II. 3:0 (2:0). Békéscsaba, 100 néző. V.: Szabó. Szeghalom: Veres — Hercegh, Rigó, Csiga — Túri, Boruzs — Sárhegyi, Hanosáik, Vígh, Papp I, Papp n. Ed- %ő: Balázs Pál. VTSK II.: Huszár — Bacsia, Havasi, Mihály — Molnár, Po- roszLai — Sarkadi, Szabó, Csulik, Ki- szely, Kalcs^. Edző: Sajben János. Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, s a vendégcsapat a 15. percben Han- csák révén megszerezte a vezetést. A 23. percben Sárhegyi újabb gólt ért el. Szünet után a vendégek támadtak és Papp II révén újabb gólt értek el. Bcs. Agyagipar—Bcs. Vasas 2:1 (0:1). Békéscsaba, 600 néző. V.: Apáti. Agyagipar: Sipo® — Mitykó IV, Bie- lik, Urda — Bohus, Mitykó I — Sza­bó, Uhrin, Farkas, Tóth, Mikó. Edző: Weáner Pál. Vasas: Krátki — Molnár, Bácsfalvi, Majemylk — Bottá, Vaszikó — Machlik, Andó, Sipo®, Bánki, Kádi. Edző: Szakálas Gergely. Az első fél­időben élénk iramú, színvonalas volt a játék, s a vendégek Sípos góljával vezetéshez jutottak. Fordulás után az Agyaigipair korszerű támadásokat ve­zetett. Az 57. percben Mikó az elve­tődő kapus mellett gólt lőtt. A 66. percben Mikó kapásiből ismét gólt szerzett. Endrőd—Kötegyán 9:0. End- rőd, 200 néző. V.: Csáki. Endrőd: Po- rupcsánszki — Gellai, Rófusz, Gyu- ricza — Fülöp, Rafael — Soczó, Csá- nyi, Szelei, Németh, Jambrik. Edző: Tímár György. Kötegyán: Varga — Nagy I, Nagy II, Üjj I — Nagy ül, Üjj H — Nagy IV, Csikós. Vida, Ger­mán, Fazekas. A mindvégig közepes iramú és színvonalú mérkőzésen fölé­nyes gólaránnyal győzött a helyi csa­pat. Szeled egymaga öt gólt rúgott. A második félidő 65. percében sport­szerűtlen viselkedésért az egyik köte- gyáni játékost a játékvezető kiállítot­ta. Okány—Sarkadi Lenin Tsz 1:1 (0:0). Okány, 300 néző. V.: lévai. Okány: Szabó — Király, Irázi I, Kó­nya — Dézsi, Kozma — Horváth, Küss, Kovács, Irázi n, Sinika. E.: Méhes S. Sarkad: Széplaki — Búza, Szamos, Molnár — Juhász, Fodor — Váczi, Borbély, Matyika, Gyetvai, Kocziha. Edző: Kesztyűs Gábor. Élénk irammal kezdődött a játék, s a hazaiak a 2. percben gólhelyzetet hagytak ki. Gól­lövők: Irázi II, illetve Borbély. Körös- tarcsa—Füzesgyarmat 7:2 (2:2). Kö­rös,tárcsa, 150 néző. V.: Krekács. Kö- röstarcsa; Tóth — Molnár, Török, Bak- sa H — Baiksa I, Hegyesi — Vincze, Bakk, Abel, Nagy, Kukurugya. Edző: Martosz Sándor. Füzesgyarmat: Lisz- kás — Dobos I, Pálfi, Indrik — La­katos, Tóth II — Rácz, Dajka, Tóth I, Dobos II, Marosvári. Edző: Makai Sándor. A vendégek léptek fel táma­dólag, s az 5. percben megszerezték a vezetést. A 15. percben a hazaiak egyenlítettek, majd két perc múlva megszerezték a vezetést. A vendégek a 20. percben egyenlítettek. Fordulás után mindkét csapat nagy hajrába kezdett, a vendégek megmozdulásait azonban a játékvezető helytelen íté­leteivel megakasztotta. Góllövők: Ábel 4, Nagy 2, Dobos I (öngól), illetve Daj­ka, Tóth I. Doboz—Bcs. Kinizsi 2:4, Dévaványa —Békési HSC 3:3, Körösladány—Bcs. Építők 2:4. Ifjúsági eredmények: Bcs. Vasas— Bcs. Agyagipar 2:0, Okány—Sarkadi Lenin Tsz 9:1, Köröstarcsa—Füzes­gyarmat 2:2. Bz Északi csoport állása 1. Szeghalom 17 15 1 1 61:15 31 2. Bcs. Agyagipar 17 12 3 2 58:16 27 3. Bcs. Vasas 17 12 2 3 63:14 26 4. Bcs. Építők 17 9 5 3 43:28 23 5. Bcs. Kinizsi 17 10 2 5 48:35 22 6. Bcs. VTSK II. 17 5 9 3 42:26 19 7. Okány 17 6 5 6 22:24 17 8. Endrőd 17 5 5 7 33:41 15 9. Füzesgyarmat 17 5 4 8 37:48 14 10. Békési HSC 17 4 5 8 24:29 13 11. Sarkadi L. Tsz 17 5 3 9 28:60 13 12. Körösladány 17 4 4 9 34:44 12 13. Doboz 17 5 1 11 29:60 11 14. Dévaványa 17 3 5 9 19:50 11 15. Köröstarcsa 17 4 2 11 35:53 10 16. Kötegyán 17 3 2 12 22:55 6 A Kötegyán csapatától az évi össz- eredményből az ifiért 2 büntető­pont levonva. Déli csoport Zrínyi HSE—Gyulavári 1:0 (Iá)). Gyu­lavári, 150 néző. V: Walfisch. Zrínyi HSE: Komódi — Karib, Pekárik, Bran- szeisz — Nagy, Tánczos — Buzma, Ki­rály, Vereczkei, Muraközi, Szabó. Gyu­lavári: Horváth — Novák, Tulkán, Rú­zsa — Palotai, Arató — Tóth, Diriczd, Forgács, Gáli, Irházi. Edző: Kubicza János. A végiig erős iramú mérkőzésen az 5. percben szögletből szerezte meg a győzelmet a Zrínyi HSE. A hazaiak a legbiztosabb helyzeteket sem tudták értékesíteni*, A 30. percben Gáli egy tizenegyest kihagyott. G4: Muraközi. Szarvasi ÖRKI—Gádoros 7:0 (4H)). Szarvas, 150 néző. V: Boldizsár. ÖRKI: Pljesovszki — Csicsely, Bohus, Les- tyán — Petrás, Gumda — Petrov, Fe­kete, Szűcs, Liska, Bobvos. Gádoros: Bikádi — Vámosi, Lipták, G. Szabó — Krámli, Kunos — Pisoni, Sódar I, Ra­vasz, Tarkó, Sódar II. A 20. percben Petrás remek fejessel megszerezte a vezetést. Ezután állandósult a hazaiak fölénye, és így Szűcs, Liska és Petrov ért el gólt. Fordulás után Szűcs, Bob­vos és Fekete volt eredményes. Ma- gyarbánhegyes—Mező kovácsházi Petőfi II. 2:0 (0:0). Magyarbánhegyes, 250 né­ző. V: Csíki. Magyarbánhegyes: Borsos — Jakab, Majsai, László — Fajó, Szla- nyinka í. — Papp, Kintner, Kelemen, Vaczkó, Varga (Agócs). Edző: Vasizkó Ferenc. Petőfi II: Dudaszeki — Kovács, Herjeczki I, Tóth — Herjeczki n, Pa- sek H. — Szlovák, Pauló, Farkas, Bál­ványos, Eleiki. Edző: Sári Ferenc. Az első félidőben úgyszólván nem történt semmi különös esemény. A második félidőben a hazaiak szinte kapujukhoz szegezték a vendégeket. Az 50. percben Kintner szerzett gólt. A 88. percben Vaczkó a kapufát találta el lövésével, a lepattanó labdát Kintner helyezte a hálóba. Orosházi Kinizsi II.—Kaszaper 5:5 (3:3). Orosháza, 400 néző. V: Mra- vik. Kinizsi II: Pintér — Zalai, Kiss, Horváth — Papp, Zsiga — Keresztes, Bodnár, Cinamó, Zsairkó, Pljesovszki. Edző: Csonka Béla. Kaszaper: Túri — Varga, Engelhardt II, Komlóéi — Papp, I, Tóth, Gonda. Mindkét csapat gyenge védő játéka eredményezte a vízilabda­szerű eredményt. Gi: Keresztes 3. Ci- nanó 2, illetve Pável 2, Korcsog, Tóth, Engelhardt I. Szarvasi Előre—Domb­egyház 3:1 (2:1). Szarvas, 200 néző. V: Gáspár. Szarvas:'Komlovszki — Uhljár — Glemboczki, Rácz — Rom hány! I, Popka — Bakró I, D. Tóth, Romhányi n, Kasuba, Lestyán. Edző: Tusjak Já­nos. Dombegyház: Hagya — Fórlzs, Döme, Kukla — Pilán, Denucz — Má- nya., Dohor, Bóka, Cs. Kovács, Papp. Edző: Mátyás Tamás. A nagy lelke­sedéssel játszó és állandóan rohamozó Előre a 8. percben megszerezte a veze­tést, Lestyán szögletét Popka a hálóba fejelte. A 37. percben Bóka fejesgóllal egyenlített. A 41. percben Kasuba szép cselek után 15 méterről a jobb sarok­ba lőtt. A 84. percben Kasuba szögle­tét az előrehúzódott Glemboczki bom­bafejessel küldte a vendégek kapujá­ba. Csorvás—Kunágota 3:0, Nagyszénás— Kevermes 5:0, Kardoskút—Elek 0:2. IFJÜSAGI EREDMÉNYEK Gyulavári—Zrínyi HSE 12:0, Szarvasi ÖRKI—Gádoros 3:0, Mezőkovácsházi Petőfi—Magyarbánhegyes 5:0, Orosházi Kinizsi—Kaszaper 2:0, Szarvasi Előre— Dombegyház 4:2. B Déli csoport állása 1. Zrínyi HSE 17 13 3 1 63:14 27 2. Elek 17 10 4 3 37:20 24 3. Csorvás 17 9 4 4 28:10 22 4. Szarvasi ÖRKI 17 8 3 6 37:21 21 5. Kunágota 17 10 1 6 35:25 21 6. Magyarbánhegyes 17 9 2 6 27:24 20 7. Kaszaper 17 8 3 6 42:30 19 8. Mk-házi Petőfi II. 17 9 1 7 33:24 19 9. Gyulavári 17 8 2 7 36:31 18 10. Oh. Kinizsi II. 17 4 7 6 27:42 15 11. Kevermes 17 6 2 9 32:46 14 12. Kardoskút 17 6 2 9 21:38 14 13. Szarvasi Előre 17 5 2 10 14:41 12 14. Nagyszénás 17 4 1 12 20:45 9 15. Gádoros V 3 — 14 24:50 6 16. Dombegyház 17 2 3 12 24:42 5 A Zrínyi HSE és a Dombegyház csa­patától az évi összeredményből az ifiért 2 büntetőpont levonva. A kedden délelőtt lejátszott függők után teljes az azsúr és így a tabella sorrendje tisztázódott. A félidő leg­hosszabb játszmája az Asztalos sakk­emlékverseny V. fordulójában függő- zött Flórián—Boris zenko (háromszori függőzés), tizenegy órás küzdelem után döntetlenül ért véget. A VII. forduló függőinek eredményei: Korcsnoj—Klu­ger 1:0, Honfi—Csőm 0,5:0,5, Haág— Pirc 0,5:0,5. A VIII. fordulóban lohadt a harcikedv (reméljük ez csak átme­neti), úgy látszik erőgyűjtés ez a IX. fordulóra, mely a Korcsnoj tói lesza­kadt négyes boly igazi rangadója le­het. De a forduló eredménye nem le­het közömbös a soron következők szá­mára sem, mert minden megszerzett egy vagy fél pont egy-két hellyel fel­jebb jutást jelenthet a szoros mezőny­ben. Versenyzőinktől nagy küzdelmet vár a közönség a IX. fordulóban, re­méljük, nem fog csalódni. A Vin. forduló eredményei: Kolarov —Boriszenko 0,5:0,5. A helyezését védő világos a 12. lépésben olcsó döntetlen­nel is elégedett. Pirc—Günsberger 0,5:0,5. A „remis király”-! méltóságát féltő nemzetközi nagymesternek 15 lé­pés elég volt ahhoz, hogy bevehetet­len döntetlen állást építsen ki, mely után kedves derűvel döntetlent aján­lott a most már nagyon igyekvő Güns- bergémek. (Az elfogadás kötelező volt.) Sliwa—Haág 0:1. Még a hullám­völgybe került világos ellen is szép eredmény. Sötét játéka meggyőző. Kluger—Flórián 1:0. A súlyos időzavar­ba került versenyzők közül Kluger bi­zonyult pontosabbnak és szép kombi­nációval nyert. Csőm—Korcsnoj 0:1. A királyindiai védelem fantasztikus vál­tozata a 16. lépésben katasztrófába so­dorta a világost és a sötéttel játszó szovjet bajnok könnyű zsákmánya lett. Paoli dr.—Honfi 0:1. A szépen küzdő világost — Günsbergerrel ver­senyben akart maradni — még szebb játékkal győzte le nemzetközi meste­rünk. Forintos—Flesch 0,5:0,5. Nem Képünkön Flesch László magyar nem­zetközi mestert, a vakszimultán világ­csúcstartóját mutatjuk be. A verseny­ben veretlenül, fél ponttal van lema­radva az első bolytól. Hét döntetlenje után egy-két szép győzelmet várunic tőle. (Fotó: Kocziszky László) kockáztattak. Gasztonyl—Lengyel 0,5:0,5. Nagy küzdelem, kölcsönös fe­nyegetés, szinte példa nélküli egyfor­ma időzavar. Leesés előtt pár másod­perecéi döntetlen. Sz. I. Mai sportműsor Tenisz: Udvarhelyi Mátyás Tenisz Emlékverseny országos jellegű mér­kőzései Békéscsabán, a Kórház utcai pályán. Az emlékverseny ma kezdődik és négynapos lesz. Ezen a legjobb vi­déki, valamint élvonalbeli fővárosi ver­senyzők vesznek részt. A mérkőzések reggel 8 órakor kezdődnek és egész nap tartanak. A döntő mérkőzésekre előreláthatóan augusztus 22r-én, vasár­nap délután 3 órakor kerül sor. Nemzetközi ökölvívó-mérkőzés: Bé­kés megyei ökölvívó válogatott—Zien- janin jugoszláv NB I-es ökólvívócsapat mérkőzése Békéscsabán, a szabadtéri színpadon 19 órai kezdettel. Totófippjeink 1. Egyetértés—Debrecen 1 x 2. Sz.-fehérvár—Szombathely I x 3. Oroszlány—BVSC i 4. Budafok—Diósgyőr x 2 5. Miskolc—Ganz-MAVAG 1 6. Győri MÁV DAC—Nyíregyh. 1 7. Győri Dózsa—Pécsi VSK l 8. Pápa—Kaposvári K. 1 9. Zalaeg. TE—Zalaeg. Dózsa 1 x 10. Mosonmagyaróvár—Várpalota 1 x 11. Pécsi BTC—B. Spartacus 1x2 12. Veszprém—Székesf. MÁV 1 13. Bp. Spartacus—Borsodi B. 1 fi + 1 és a pótmérközések 14. KISTEXT—Bp. Előre 1 15. Pénzügyőr—Miskolci B. 1 16. Eger—Debreceni H. i Laükó — Korcsog, Pável, Engelhardt APRÓHIRDETÉSEK Orosháza, Gyulai utca 8 számú ház eladó, azonnal beköltözhető. Értekezni au­gusztus 20-án, 21-én. 111644 Eladók: nagylelkű ház állo­másnál, részben vagy egész­ben.; rádiók, műszerek, író­gép, Panni, Berva, Pannó­nia. Viraisztó műszerésznél, Orosháza. 111643 Diákfiúknak különb ej árat ú bútorozott szoba kiadó. Orosháza, Thököly utca 35, ugyanitt szeparátor és kö- pülö eladó. 111642 Bútorozott szoba diákoknak kiadó. Orosháza, Lehel utca 53 szám alatt. 1U164Í Épületfa eladó, lakás kiadó. Értekezni Belső-Monor 12. 111640 2 darab ágybetét 180x88-as alkalmi áron eladó. Oros­háza, Deák Ferenc utca 29. 111639 Épületfa és nagyméretű vá­lyog eladó. Orosháza, Bor­porta 11 szám alatt. 111637 I Tobak Ferenc tanyája mel­léképülettel eladó. Oroshá­za, Csabai út, ötkilométeres karónál. 111636 Három diáknak vagy diák­lánynak bútorozott szoba kiadó. Orosháza, Zombai utca 10. 111634 Eladók: hálószoba1, kony­habútor, cserépkályha, egyéb háztartási felszerelés. Érdeklődni augusztus 20-án, 21-én Orosháza, Báthori ut­ca 2. 111633 Eladó új zománcosi üst, 20 literes zsírosbödön. Oros­háza, Oláh István u. 65. 111632 Keveset használt, 16 soros vetőgép, fogas eladó. Oros­háza, Zombai utca 6 szám alatt. 111531 Különbé járatú bútorozott szoba két diáklány részére kiadó. Orosháza, Aradi ut­ca 5 szám alatt. 111630 Eladó 2 darab közelellős tehén. Orosháza, Mező utca 12. 1,11617 Tűzhely- és kályhajavítást vállalok. Szatmári Mihály, Orosháza, Martinovics utca 4. 111628 BMW Luxus 700-as 40 ezer kilométerrel, igényesnek el­adó. Csanádapáca, Bat­thyány utca 5. 111627 402-es Moszkvics eladó. Orosháza, Thék Endre utca 36 szám alatt. 111626 1965. augusztus 13-án, Oros­házán, a papírbolt elől dél­előtti órákban elvitték Tát­ra fekete festésű női kerék­párom. Nyomravezető ma­gas jutalom ellenében érte­sítsen Orosháza, Síp utca 4. 111625 Eladó Thomas kismotor, líoö-es robogó 5500-ért; au­tógumik Wartburgra, Opel­re, Trabantra. Orosháza, Székács u. 49. 111624 Szoba, konyha, speizes ház­részt keresünk részletfize­tésre. „Megegyezünk” jel­igére levélben kérem az ajánlatokat az orosházi hir­detőbe. 111623 Gyermekes fiatal házaspár üres szobát keres, „ősz” jeligére levélben kérem az ajánlatokat az orosházi hir­detőbe. 111622 Eladók: üstház rézüsttel, zo- máneos bödőnök, ebédlőbú­tor, szuper rádiók, tejsze­parátor, gyermek sportko­csi, mosógép, személygép­kocsik, motorkerékpárok, akkumulátortöltők, oldal­kocsik, motoros bőmadrág, kerékpárok. Orosháza, Tompa utca 1, sarokház­ban. Különbéj áratú bútoro­zott szoba kiadó., 111621 Eladó egy darab jó fejős tehén. Orosháza, Északi ut­ca 13 szám alatt. 111620 Eladó Orosháza, Bónum 19 számú ház, azonnal beköl­tözhető. 111619 Egy csempesparhelt, egy gyerekágy, rekamié, betét nélkül eladó. Orosháza, Csi­szár-porta 22 szám alatt. 111629 Tanya 198 szám Pusztaföld­váron, Üj Élet területén el­adó. Érdeklődni: Orosháza, József Attila . utca 7 szám alatt. 111618 Eladó egy darab szép nagy fikusz. Orosháza, Maros utca 4 szám alatt. 111616 Pannónia Duna oldalkocsi­val eladó. Für László, Oros­háza, Tatársánc 60. 111615 Bútorozott szoba kiadó két diák vagy ipari tanuló ré­szére. Orosháza, Dózsa Gy. u. 55. 1116114 2 szobás házrész különbe- jára/ttal eladó. Orosháza, Bajcsy-Zs. 50/b. 111613 Fekete Pannónia 10 ezer ki­lométerrel, kifogástalan ál­lapotban eladó. Megtekint­hető: Orosháza, Balassa Pál utca lfl szám, naponta 17 órától. 111612 Orosháza, Község-porta 7 számú ház eladó, azonnal beköltözhető. 111611 Egy szeparátor és egy vaj- köpülő eladó. Orosháza, Árpád u. 20. 111610 Orosháza, Hold utca 11 szá­mú ház eladó. Értekezni szombaton és vasárnap. 111609 Megélhetést biztosító há­rom holdas belterületi gyü­mölcsös családi házzal el­adó. Csákvári, Szentet or- nya. 111607 Békéscsaba, Jókai utca 17 szám alatt beköltözhető házrész eladó. 90938 70 kilogrammos süldő el­adó. Békéscsaba. Kisrét 24. Érdeklődni: pénteken. 90956 Elcserélném orosházi álla­mosított szoba-konyhás la­kásomat békéscsabai ha­sonlóra. Érdeklődni: Bé­késcsaba, Állattenyésztési Felügyelőség, Kiss. 90940 Cserépléc eladó. Békéscsa­ba III., Csillag utca 19. 90950 Tanya eladó, lebontásra is. Gerendás, Tanya 359. Zaho- rán János. 3022 Kétszobás leválasztott utcai házrész Orosházán, új két- rekamiés kárpitozott garni­túra, modern diófa hálószo­babútor eladók. Orosháza, Zöldfa utca 6, első ajtó. 111496 Szegeden villamos-, autó- buszmegállónál Lévő két­szobás, összkomfortos szö­vetkezeti lakásom eladó. „Készpénz” jeligére kérem az orosházi hirdetőbe. 11.1590 Eladók 30 centi széles hasz­nált padolás deszkák, 500 kilós mázsa, hévér, bódé, alváz. Orosháza, Kelet u. 67. 111603 Világos keményfa fényezett hálószobabútor ágybetéttel, fotelgarnitúra, asztal eladó. Megtekinthető naponta 18 órától. Orosháza, Hajnal utca 2, Szűcséknél. 111599 Rugós kalapács és répala- zltó kapható. Takács, Bé­késcsaba, Bartók Béla 40. 90874 Nagyméretű vízmentes ponyva és nehéz teherbírá­sú gumiskocsi eladó. Oros- | háza, Könd utca 10 szám alatt. 111589 Központi fűtéshez használt radiátorok eladók. Oroshá­za, Jászai Horváth 5/a. (TÜZÉP mögött). 111575 Olcsó termelői bor kapha­tó. Orosháza, Táncsics ut­ca 9, bírósággal szemben. 111280 Jó állapotban lévő, 603 tip. Tátra személygépkocsinkat könyvjóváírással elcserél­nénk Volga személygépko­csira. Hajtómű- és Felvonó­gyár Törzsgyáregysége szál­lítási osztály, Budapest XI., Fehérvári út 98. 4081 900-as Wartburg felújított ■ állapotban eladó. Békéscsa- j ba, Lenin út 3«. 80)53 I 407-es Moszkvics és 2000 négyszögöl föld eladó vas­út mellett. Érdeklődni: Gyu­la, Szerecsen utca 13. 3012