Békés Megyei Népújság, 1965. május (20. évfolyam, 102-126. szám)

1965-05-18 / 115. szám

1965. május 18, 6 Kedd rwrKHnii f'I*iHrR4D& A színésznő szerelme Szovjet operettfilm, romantikus történet egy gyönyörű hangú jobbágylányról. (Bemutatja a békéscsabai Brigád mozi május , 19—21-ig.) MÁJUS 18. Békési Bástya: A fogadalom. Bé­késcsabai Brigád: Ki volt dr. Sorge? Békéscsabai Szabadság: Cherbourg! esernyők. Békéscsabai Terv: A vád­lott. Gyomai Szabadság: A szeretet Jogán. Gyulai Erkel: A gyűlölet ál­dozata. Gyulai Petőfi: A tárgyalás. Mezőkovácsházi Vörös Október: Jáno- sik II. Orosházi Béke: Hurrá, nyara­lunk! Orosházi Partizán: Elvtársaik. Sarkad! Petőfi: Bátor emberek. Szarvasi Táncsics: Kár a benzinért. Szeghalmi Ady: Az aranyfej. mu sora Május 18-án, este 7 óraikor: JEGYGYŰRŰ A MELLÉNYZSEBBEN Nőtamács (Kulich) bériéit. Május 16-án, esté fél 8-kor Kondoro­son: NÓRA A tv műsora május 18-án, kedden 8.05 Iskola-tv 16.55-ig. 17.13 Az Iskola-tv postája. 17.30 Hí­rek. 17.35 Tapasztalatok, ta­nulságok. 17.50 Táborozás Já­tékországban. 18.45 Esti mese. 18.55 Várnai Péter zenetörté­nész előadása. 19.05 Bellini: Norma. Opera 2 részben. A köz­vetítés szünetében: Tv-hiradó —> Napi jegyzetünk. 21.45 Korha­tár nélkül. A televízió riport­filmje. (ism.). 22.05 Tv-híradó — 2. kiadás. A totó 20. heti eredményei 1, x, x, x, 2, 1, 1, 2, 1, 1, 2, x, 2, 1. Ezen a héten 13+1-es és 13-as találat nem akadt. Huszonöt fo­gadó ért el 12 találatot, nyeremé­nyük 31 909 forint. AH találatos szelvények száma 374. Ezekre 853 forintot fizetnek. Tíz találat 2961 akadt, a nyeremény 161 forint. A MAGTAR CUKORIPAR Mezőhegyes*! Cukorgyára keres jó írásai, adminisztrációs gyakorlattal rendelkező, büntetlen előéletű, 25—55 kö­zötti. életkorú FÉRFIAKAT ÉS NŐKET őszi répaátvevői munkára Jelentkezés saját kezű életrajz és kérelem beküldésével eszközlendő a Mezőhegy esi Cukorgyár címére. 178 FIGYELEM! FIG YELEM ! A SARKADI FÖLDMÜVESSZÖ VETKEZET szabadság téri leértékelt BOLTJÁBAN, valamint A KOSSUTH TÉRI MARADÉKBOLTJÁ­BAN MÉLYEN leszállított árban (30, 40 és 50 százalékkal) szerezheti be szükségletét május hó 17-től kezdve! Bőséges áruválaszték áll kedves vásárlóink rendelkezésére! 211 Megtört a jég Békéscsabán — Érdemtelen vereséget szenvedett a Gyulai MEDOSZ Végre eredményesen játszottak a csabai lila-fehér labdarúgók. A Vasas izzó ellen a Bcs. Előre valamennyi játékosa teljes erőbedobással, határta­lan lelkesedéssel küzdött és ennek meg is lett az eredménye. A Kórház utcai pálya 3 és fél ezer nézője a mérkőzés végén bizakodó hangulatban távozott. A látottak alapján a csapat formája felfelé ível. Nem szokásunk csapataink vereségeit a játékvezetők „nyakába varrni”, de ezúttal mégis meg kell jegyeznünk: a Gyulai MEDOSZ debreceni vereségében döntő mó­don közrejátszott az indiszponáltan működő játékvezetői hármas. A dön­tetlenre rászolgált volna a gyulai gárda. Bcs• Előre — Vasas Izsó 3:0 (1:0) Békéscsaba, 3600 néző. V.: Anitái. Előre: Tóth — Ambrus, Blahut, Rad- nai — Viczáán, Román — Miklya, Bal- ke, Szurgent, Dobó, Kuba. Edző: Szi­láéi Vilmos. Izzó: Petrányi — Tauzin, Magyar, Stef amcsik — Angyal, Kovács — Mézest, Varga, Legimusz, Pásztor, Balogh. Edző: Kármán József. Szakóra és Rieger betegsége miatt megváltozott összeállítással lépett pá­lyára a csabai csapat. A lila-fehéreik hatalmas lendülettel, nagy iramot dik­tálva, már az első percekben, maguk­hoz ragadták a játék irányítását. Az 5. percben Szurgent elől kifutva tisz­tázott Petrányi. Ellentámadás végién Varga lövését öklözte szögletre Tóth. A 15. percben Dobó az alapvonalról ívelte be a labdát, az ötösön tisztán álló Kuba lövése a kaipu mellé szállt. A 20. perőben Legimusz került jó hely­zetbe, de lövése elkerülte a kaput. Majd Dobó szépen szöktette Batkét, az összekötő egyedül tört kapura, de lövés helyett kivárt és a védők tisz­táztak. A 30. percben Dobó elől szög­letre szereltek a vendégek, a beívelt szögletet Szurgent a kapu torkából Viágta a léc fölé. A 37. percben végre góllá érett a hazad fölény. Blahut fe­lezővonalról küldött szabadrúgása elszállt a védők fölött és a jó ütem­ben érkező Dobó öt méterről védhe- tetlenül vágta a hálóba a labdát. Ha­zai fölényben ért véget az első félidő. Szünet után Előre-támadásokkal foly­tatódott a küzdelem. Miklya futott el a jobb oldalon, de nehéz szögből kül­dött lövését védte Petrányi. A 49. percben Varga elől Román tisztázott, míg az ellenkező oldalon Szurgent elől az utolsó pillanatban mentett szöglet­re Magyar. Az 55. percben a lelkesen játszó haizai együttes tovább növelte SZÖVETKEZETÜNK KŐMŰVESEKET, kőművesek mellé férfi segédmun­kásokat alkalmaz. Vidékieknek szállást biztosítunk. Munkahely: állandó budapesti munka teljesít­ménybérben. Ugyanitt általános iskolát végzett vagy végző 16 éven aluli fiatalo­kat Budapesten lakással, Budapest környékéről bejárással szerződte­tünk kőműves, ács, asztalos, bá­dogos, vízvezetékszerelő, villanyszerelő szakmákban. Iskolai jelentkezési lap, tanácsi igazolás szükséges. Jelentkezés Bu­dapest, VIII., Auróra u. 23. Április 4. Ktsz. 1573 Szurgent elhúzott Magyar mellett és a következő pillanatban lövése meg­hozta a Bcs. Előre második gólját a Vasas Izzó ellen. (Fotó: Szeverényi Tamás) előnyéit, Szurgent a felezővonalról in­dulva, egyéni játék után, mintegy 16 méterről a kapu bal alsó sarkába lőt­te a hazai csapat második gólját. Az 57. percben Magyar 20 méterről kül­dött szabadrúgása a felső kapufát érintve esett a kapu mögé. A harma­dik gólt a 60. percben érték el a ha­zaiak, Dobó átadását az ötösön fede­zetlenül álló Kuba a kapufát is érint­ve juttatta a hálóba. A gól után ál­landósult a hazaiak fölénye, a játék az Izzó térfelén folyt. Sok volt a sza­bálytalanság és a túl kemény beleme- ru és az Izzó részéről. A túl kemény játék következtében a 80. percben Batke megsérült, levitték a pályáról, majd rövid ápolás után kézben vitték az öltözőbe. Pár perccel a befejezés előtt Dobó is megsérült és elhagyta a pályát. A győztes csapatban Tóth jó érzék­kel helyezkedett és biztos kézzel há­rított. A hátvédhármasból Blahut ját­szott átlagon felüli Radnai — bár jól játszott — feleslegesen előrehúzódott és fedezetlenül hagyta szélsőjét. A kiét fedezet közül Viczián volt a jobb. Dobó beállításával a csatársor játéká­ban örvendetes javulás mutatkozott. Dobó és Batke a védekezésből és a tá­madásokból derekasan kivette ré­szét, Miklya, Szurgent és Kuba gyor­saságukkal járultak hozzá a két baj­noki pont megszerzéséhez. Az Izzóból Petrányi és Magyar játéka dicsérhető. Nyilatkozatok: Szilasi Vilmos: A csapat minden tagja nagy erőbedobás­sal és óriási lelkesedéssel játszott, en­nék eredménye a győzelem. Kármán József: Békéscsaba jobb volt, megér­demelte a győzelmet. Jm Debreceni Honvéd — Gyulai MEDOSZ 2:1 (2:1) Debrecen-, 1-006 néző. V.: Tófalvi. Honvéd: Bulyovszki — Miskolci, Her­man, Demeter — Bíró, Tuba — Tóth. Zsidákovics, Dóczé, Haraszti, Halter, Edző: Elek Gyula. MEDOSZ: Barna — Stefanik, Szilágyi, Lovász — Gúti, Sás — Nagy II, Boruzs, Petrovszki, Nagy I, Jenei. Edző: Németh József. A gyulai csapat vezette az első ve­szélyes támadást. Boruzs szöktette Nagy I-et, aki a bal kapufát találta el. A 8. percben már a negyedik szög­letét rúgta a MEDOSZ. A gyulai tá­madások után feljöttek a hazaiak. Előbb Barna hárított szépen szögletre, majd a beívelt labdát Dóczé érte el hamarabb, s fejese a kapufára vágó­dott, ahonnan a hálóba pattant a lab­da. Ezután feltűnő volt a játékvezetői hármas tevékenysége, mellyel inkább a vendégcsapatot sújtották. Különösen Rácz partjelző működött indiszponál­tan. A 28. percben. Nagy I elfutott a bal oldalon, középre ívelt és Petrovsz­ki a kapuba fejelt. Az egyenlítő gól után mezőnyjáték alakult ki, a ha­zaiak valamivel veszélyesebbek vol­tak. A 40. percben Tóth ötméteres lesen kapta a labdát. Mindenki meg­állt, még a jobbszélső is. Rácz part­jelző azonban továbbot intett, így hát Tóth elindult a kapu felé és a kifutó Ha felmegy a vásárra, NE FELEJTSE MAGÁVAL VINNI hibás óráját, amelyet a vásár ideje alatt soron kívül, eredeti alkatrészekkel megja­vít az ÓRÁSOK SZÖVETKEZETE. Keleti pályaudvarnál, VIII., Rákóczi út 59. Nyugati pályaudvarnál, VI., Lenin krt. 99. (Béke-szálló mellett.) Déli pályaudvarnál, XII., Magyar Jakobi­nusok tere 7. 1257 Barna mellett a kapuba „sétált”. Há­rom percig állt a játék, de Tófalvi hajthatatlan maradt. Szünet után a Honvéd teljesen alárendelt szerepet játszott. A gyulai csapat végigtámad­ta ezt a félidőt. Petrovszki, Sás, Szi­lágyi szabadrúgásai kerülték el a kaput, majd Nagy I hagyott ki ha­talmas helyzetet. A 75. percben Bo­ruzs ment el a jobb oldalon, beját- saotta magát a 16-oson belülre, ahol Herman ököllel ütötte el a csatár elől a labdát. Tófalvi játékvezető ismét nem látott semmi szándékosságot a nyilvánvaló kezezésben. A 86. perc­ben Boruzs—Petrovszki adogatás után Nagy I kapta a labdát, néhány lépést tett vele, majd Hermant átjátszotta és kapura tört. A játékvezető ekkor fújta le les címén. A 85. percben bal oldali beadás után Szilágyi kapura fejelt. Bulyovszki a gólvonalon állva még beljebb segítette a labdát, majd vala­hogy kikaparta. A játékvezető a nyil­vánvaló gólt nem adta meg. Gyulai támadásokkal ért véget a mérkőzés. A gyulai csapat legjobbjai: Petrovsz­ki, Szilágyi, Stefanik. A játékvezető- hármas működése kritikán aluli volt. M. J. További eredmények Borsod—Kecskemét 2:0, Pénzügyőr —Martfű 2:1, Bp. Élőire—Szolnoki MÁV 4:1, Miskolc—KISTEXT 1:1, Nagybá- tony—Eger 1:1, Kisterenye—Szegedi VSE 6:0, Bp. Spartacus—Szolnoki MTF 3:1. B Keleti csoport állása 1. Eger 11 6 4 1 18: 6 16 2. Bp. Spart. 11 7 2 2 25:11 14 3. Kecskemét 11 7 1 3 17:10 15 4. Szóin. MÁV 11 7 — 4 15:13 14 5. D. Honvéd 11 5 3 3 13:12 13 6. Szóin. MTE 11 5 3 3 12:12 13 7. Bp. Előre 11 4 4 3 18:12 12 8. Pénzügyőr 11 4 4 3 13:12 12 9. Kisterenye 11 3 5 3 11:12 11 10. Misk. B. ll 4 3 4 14:17 11 11. Gyula 11 3 3 5 13:13 9 12. Nagybát. 11 3 3 5 13:18 9 13. Borsodi B. 11 3 3 5 9:14 9 14. KISTEXT 11 3 3 5 12:19 9 15. Martfű 11 3 2 6 16:20 8 16. Szeg. VSE 11 2 4 5 11:16 8 17. V. Izzó 11 2 3 6 8:13 7 18. Békéscsaba 11 2 2 9 ua» •