Békés Megyei Népújság, 1965. április (20. évfolyam, 77-101. szám)

1965-04-15 / 89. szám

1965. április 15. 7 Csütörtök SPORT * SPORT«SPORT Szoros eredmények csoport mérkőzésein A megyei n. osztályú labdarúgó- bajnokság Déli csoportjában küzdel­mes mérkőzéseket hozott a 4. forduló. Két döntetlen, három egy gólkülönb­ségű eredmény született, mindössze két csapat nyert több góllal. Az Északi csoportban viszont a Bcs. VTSK II., a Bcs. Vasas, Bcs. Agyagipar sok gólt lőtt. A listavezető Szeghalom, megle­petésre, nagyon nehezen nyert a Bé­kési HSC ellen. A jól rajtoló Bcs. Épí­tők és Bcs. Kinizsi vereséget szenve­dett, viszont megszerezte idei első győzelmét a Csorvás, a Doboz és a Sarkadi Lenin Tsz. Északi csoport Szegh»Imi Petőfi—Békési HSC 2:1 (1:1) Szeghalom, 260 néző. V.: Puskás. Szeghalom: Veres I — Rigó. Hercegh I, Csiga — Boruas, Túri — Sárhegyi, Hancsak, Nacsa. Papp I., Papp n. Ed­ző: Balázs Pál. HSC: Püski — Veres, Budás, B. Szabó — Toldi, László — Horváth, Lestyán, Balogh, Medgyesd, 1. Szeghalom 4 4 — — 22: 3 8 Mészáros. Edző: Kun László. A mély 2. Bcs. Vasas 4 4 — — 17: 3 8 talaj alaposan próbára tette a játéko­3. Bcs. Agyagipar 4 3 1 — 16: 1 7 sokat. A Petőfit némi balszerencse 4. Bcs. Építők 4 3 — 1 14: 6 6 is (kísérte, mert több kapufát lőtt, de 5. Bcs. VTSK II. 4 2 1 1 15: 6 5 emellett a csatárok elügyetlenkedtek 6. Endrőd 4 2 1 1 4: 4 5 legalább nyolc tiszta gólhelyzetet is. 7. Bcs. Kinizsi 4 2 1 1 7: 9 5 Mészáros szerezte meg a vezetést a 8. Kötegyán 4 1 2 1 9: 9 4 Békésnek, ezt Papp I fejessel egyen­9. Körösladány 4 1 1 I 8: 9 3 lítette ki. Sorozatos szeghalmi táma­10. Doboz 4 1 1 2 4: 7 3 dások végén Hancsák szerezte meg a 11. Békési HSC 4 1 — 3 4:10 2 győztes gólt. Jók: Túri, Papp I, Han­12. Köröstarcsa 4 1 — 3 5:16 2 es ák, Bornzs, illetve Budás, Püski, 13. Sarkad 4 1 — 3 6:21 2 László. Horváth. 14. Dévavány a 4 — 2 2 2:16 2 Bes. Vasas—Körösladány 4:1 (0:1) 15. Füzesgyarnaat 4 — 1 3 7:16 1 Békéscsaba, 100 néző. V.: Leporisz. 16. Okány 4 1 3 3:12 1 Vasas: Metsel — Balogh, Bácsfalvi, Molnár — Vaszkó, Kádi — Janik, An- <jé, Bánki, Sípos, Majemyik. Edző: SzalkáJa® Gergely. Körösladány: Pus­kás — Hancsák, Szántó, Török — Ko­zák, Acs — Molnár, Soós, Maisz, Papp, Jenei. Edző: Papp Károly. Kiegyensú­lyozott játék után Papp beadása Me­zei '‘kezéről pattant a hálóba. Ezután nagyon sokat támadott a Vasas. Szü­net után már az 55. percben Andó és Sipos góljával a csabai csapat ve­zetett. A fölényben játszó Vasas Bánki két góljával biztosította a győzelmet. Jók: Vaszkó, Bácsfalvi, Bánki, illetve Papp, Maisz. Kötegyán—Bcs. Építők 3:2 (2:0) Kötegyán, 200 néző. V.: Szatmári. Kötegyán: Nagy H — Vida, Tamási, Nagy I — Nagy III, Nagy IV — Ko­csis mi, Felföldi, Mózes, Nagy v, Gurzó. Edző: Perdi János. Építők: Reiniczer — Ulirin, Kerepeczki, Far­kas — Szendi, Várai — Valyuch, No- vák, Galovicz, Doraa, Szita. Edző: Kin­cses András. A 7. percben Felföldi 20 méteres lövése visszapattant egy vé­dőről és Kocsis III a felső sarokba lőtt. A 44. percben kapu előtti kavarodás után Nagy UI sodorta a hálóba a lab­dát. Az 50. percben Várai—Novák-ak- oió után Doma lőtt gólt. Sokat támad­tak a csabaiak, de a 72. percben még­is Felföldi szerzett újabb gólt. Az utolsó percben Doma szépített. Endréd—Okány 2:1 (1:1) Endrőd, 200 néző. V.: Kása. A csú­szós pályán hevesen támadott az End­rőd, de a csatárok rosszul lőttek. A hazai csapat vezető gólja — öngólból esett. A 40. percben büntetőből egyen­lített Okány.- Szünet után némi oká- nyi fölény közepette Jambrik szerezte meg a hazaiaknak a vezetést, amit a lelkesen küzdő vendégek már nem tudtak kiegyenlíteni. Sarkadi Lenin Tsz SK— Füzesgyarmat 4:2 (3:1) Sarkad, 50 néző. V.: Csáki. A mély talajú pályán inkább csak küz­delmet láthattunk. A sarkadiak ve­zetése meglepte a biztos győzelemre számitó vendégeket. Szünet után job­ban bírták a sáros talajt a sarkadiak, támadásaik tervszerűbbek voltak. így megérdemelten győztek. Bcs. Agyagipar—Kiirösiarcsa 6:0 (6:0) Békéscsaba, 200 néző. V.: Krekács. AMTE: Vandiik — Urda, Bielik, Nagy — Vasas, Mitykó I — Szabó, Uhrin, Molnár, Tóth, Miké. Edző: Welner Pál. Köröstarcsa: Tóth — Budai, Bak- sa K., Baksa S. — Sas®, Török — Bá­lint, Hegyesi, Hajdú, Nagy. Varga. Ed­ző: Nagy István. A nagyszerűen ját­szó Agyagipar sorozatban vezette tá­madásait Tóth kapujára. Az első fél­idei gólszüretben azonban Baksa K. is „ludas” volt, mert kétszer is saját ka­pujába talált. Szünet után egyenrangú ellenfél volt a Köröstarcsa. Góllövök: Tóth (3), Uhrin és Baksa (két öngól). További eredmények Bcs. Kinizsi—Bcs. VTSK n. 1:7, Do­boz—Dévaványa 3:1. Az Északi csoport állása Déli csoport Orosházi Kinizsi II.— Kardoskút 2:2 (2.2) Orosháza. 300 néző. V.: Kosznál. Ki­nizsi II.: Plesovszki — Zalai, Kiss II., Szénás! II. — Zsarkó, Gombos — Ke­resztes, Bodnár, Varga. Busa. Har­mati. Kardoskút: Tóth. — Varga, Sza­bó I, Buvecz — Verasztó, Kerekl — Cseke, Jakab. Polgár, Dénes, Szabó ni. A lelkes Kardoskút végig egyen­rangú ellenfél volt. Góllövők: Varga (2). illetve Kereki (2). Jók: Kiss II., Bodnár, Varga, Keresztes, illetve Sza­bó I*, Kereki, Jakab, Szabó III. Elek—Mezdkovácsházi Petőfi II. 2 1 (1:1) Elek, 350 néző. V.: Szarvas. Elek: Zsóri, — Légrádi, Gavara, Popucza — Szántai, Klemm — Kovács, Halasi I, Koszta, Rózsa, Bender. Edző: Bau­mann Ferenc. Petőfi: Nagy — Kóródi, Herjeczki, Kormányos — Pozsár, Pa- sek I — Dantó, Bálványos, Ser fő zó, Pasek II., Balázs. Edző: Amóczky Jó­szef. Az első tíz percet kivéve a heiy csapat végig szebben és jobban ját­szott. mint ellenfele. A kovácsháziak csak nagyon jól, de néha tú/1 kémé nyen játszó védelmüknek köszönhe­tik azt, hogy mindössze egy góllal kaptak ki. Góllövők: Bender (2), illetve Bálványos. Csorvás—Szarvasi ÖRKI 1:0 (0:0) Csorvás. 200 néző. V.: Domokos. Csorvás: Neller — Fabisz, Kécskei, Lestyán — Kiskó, Viczián — Botyánsz- ki, Szabados, Dénes. Kecskeméti, Ne­mes. Edző: Szilágyi Menyhért. ÖRKI: Plesovszkl — Csicsely, Bohus, Lestyán — Petrás, Mac zik — Fekete, Braohan, Szűcs, Liska, Petro-v. Edző: Sink a Márton. Az első félidőben mindkét együttes elsősorban a védekezésre fek­tette a fő hangsúlyt. Szünet után a csú­szós talajon az ÖRKI játéka volt fo­lyamatosabb, de ennek ellenére Sza­bados beadásszerű lövése mégis a ha­zai csapatnak hozta meg a győzelmet. Jók: Kécskei, Botyánszki, Szabados, illetve Bohus, Brachan. Kaszaper—Mag> arbánhegyes 4:0 (2:0) Kaszaper, 300 néző. V. Szabó. Ka­szaper: Szél — Pozsár I.# Engelhardt I. , VaLackai — Koresog I., Engelhardt II. — Papp I., Koresog II., Papp II., Krenák, Tóth. Edző: Papp Lajos. Bán­hegyes : Frank — Tóth, Csabai. László — Majsai, Fajó — Papp, Kintner, Ja­kab, A goes: Szvalinka. Edző: Vaczkó József. A közepes színvonalú mérkő­zés (megérdemelt hazai sikert hozott. A magyarbánhegyesi együttes lelke­sen, néha keményen, de eredmény­telenül játszott. Frankót a játékvezető kiállította. GólKivők: Papp I., Tóth | (2—2). Jók: Engelhardt I., Pozsár, Va- laczkai, illetve Majsai. További eredmények Nagyszénás—Szarvasi Előre 2:0, Kum- ágota— Gyulavári 1:0, Ke vermes—Oh. Honvéd 2*2, a Dombegyház—Gádoros mérkőzés elmaradt, A Déli csoport állása Mezők. Petőfi II. Oh. Honvéd Kunágota. Kardoskút Elek Nagyszénás Kaszaper Magyarbánhegy es Oh. Kinizsi H. Gyulavári Szarvasi ÖRKI Csorvás Szarvasi Előre Dombegyház Gádoros Kevermes 4 3 — 1 10:3 6 4 2 2 — 8:5 6 4 3 — 1 5:4 6 4 2 1 — 8:3 5 4 2 1 1 6:5 5 4 2 1 1 5:6 5 4 2 — 2 10:5 4 3 2 — 1 6:6 4 4 1 2 1 6:9 4 4 1 1 2 6:3 3 3 1 *­2 4:4 2 3 1 — 2 1:2 2 4 1 — 3 2:8 2 3 — 1 2 0:3 1 3 — — 3 5:8 — 2 — — 2 3:7 — GYULAI HÁZIIPARI TERMELŐ SZÖVETKEZET vándorzászlóval kitüntetett Kiváló Szövetkezet A LAKOSSÁG SZOLGÁLATÁBAN. Vállalja: női és gyermekruhák alakítását, ágy­neműk, fehérneműk javitását, hímzéseket, ezeknek előnyomását, harisnyaszem-felszcdést, valamint harisnyaátkötést. Vállalunk mindennemű gombbehúzást, előnyo­mást és pliszírozást. Végül kosarak javítását és méret utáni készíté­sét is vállaljuk. Felvevőhelyek: GYULÁN, Hétvezér u. 1. Telefon: 174. BÉKÉSCSABÁN, Lenin u. 14. Telefon: 28—77. ELŐZÉKENY KISZOLGÁLÁS! PONTOS MUNKA! Egyperces gyászszünet a vasárnapi megyei labdarúgó-mérkőzéseken A Békés megyei LASZ elnöksége — Vasvári Béla emlékének adózva — a vasárnap sorra kerülő megyei bajnoki labdarúgó-mérkőzéseken gyász izüne- tet rendelt el. Ezek szerint a me­gyei I., II. osztályú íelnőtt és if­júsági mérkőzéseken az első félicié 15. percében egyperces gyászszüne­tet tartanak az elhunyt Vasvárt Bé­la, a Békés megyei Labdarúgó Szak­szövetség elnökségi tagja emlékére. Vívószakosztály is működik az Orosházi Spartacus sportiskolájában Nemrégiben beszámoltunk mór lapunkban arról!, hogy az Oroshá­zi Spartacus sportiskolájában egy­re több tehetséges fiatal dolgozik. Elismerésre méltó az is, hogy az egyesület nem csupán a birkózó- utánpótlással kíván foglalkozni, hanem más sportágakban is képe­zi a serdülő korban lévő gyerme­keket. Legutóbbi értesülésünk sze­rint a napokban kezdődött meg a tíz-tizennégy éves tanulók jelent­kezése a vívószakosztályba. Heti három alkalommal — hétfőn, szerdán és pénteken délután — jelentkezhetnek a sportág iránt kedvet érző fiatalok Zsoldos Péter oktatónál, aki az utánpótlás mun­káját irányítja. iss^iéisii^s'í’ásgsi Eladók világos hálószobabútor, asz­talok, kályha, ládák stb. Orosháza, Bajnok utca 11 szám. Érdeklődni: na­ponta 17 órától. 44336 Eladó 2 darab 9 hónapos bika. Máriás, Pusztaszentetornya, Tóth-tanyák. 44359 MÉH V. elvesztette Orosháza—Kardos­kút között 5x5,5-ös gépkocsiponyvá­ját. A megtaláló jutalom ellenében adja le Orosháza, Huba u. 31. sz. alatt. 44357 Eladó Opel Record személygépkocsi. Orosháza, Zöldfa utca 11 szám. 44344 Termelői bor kapható. Orosháza, Tán­csics Mihály utca 9 szám alatt. 44251 Tíz darab héthónapos süldő eladó. Gyula, Pejrét 75. 8164« 1 kát. hold íö'.d susáni részen ha­szonbérbe kiadó. Értekezni Orosháza, Fürdő U. 14. 44355 Könyvelői, gazdálkodási ügyintézésoen gyakorlott perfekt gépírni tudó elhe­lyezkedne ..SZTK-ügyek is” jeligere, az orosházi hirdetőbe. 44330 Eladó Orosháza, Hold utca 41/a számú 100 négyszögöles beépíthető porta. Érdeklődni 41 szám alatt. 44334 Tehenek legeltetésére pásztort kere­sünk. Értekezni lehet: Orosháza, Te­hénjárás 10 szám. 44328 Hízó eladó. Orosháza, Fürdő utca 40 szám alatt. 44353 Orosháza, Gellért utca 12 számú ház, háromsz-obas, áron alul eladó. Érdek­lődni az ingatlanközvetítő irodában vagy Orosháza, Makói út 23 szám. 44329 Kardoskút 60 szám alatti tanya eladó, Fecskéspart mellett. Érdeklődni Varga Sándornál. 44352 6 méteres lécgóré eladó. Orosháza, Szív u. 6. 44351 Orosháza, Lázár Vilmos utca 49 szá­mú ház eladó. Azonnal beköltözhető. 44334 Cserépkályha átrakását helyben és vidéken vállalom. Igrényi Pál userép- kályhás, Orosháza, Pacsirta utca 14. 44350 Eladók: nagy telkit ház, Panni. Berva robogók, rádiók, műszerek, táskaíró­gép, zenélődoboz, hegedű, cimbalom Virasztónál, Meszesközben, Orosháza. 44373 Eladó jó karban lévő fédereskocsi és egy 120-as dupla ablaktok. Orosháza, Csillag utca 3. 44349 Idős férfi vagy nő eltartását házin­gatlanáért vállalom. „Lakás szüksé­ges 44341” jeligére ajánlatokat az orosházi hirdetőbe kérek. 44341 »00-as Wartburg eladó. Érdeklődni naponta 16 órától Orosháza, Eombai Utca 47. 44369 Eladó Orosháza, Alsótanya 72. sz. tanya beköltözhetően, városhoz 2 ki­lométerre, Lukács. 41368 Idős egyén gondozását vállalom la­kásért. Érdeklődni este 7 órától Oros­háza, Dózsa György út 5. 44332 Wartburg 900-as garázsban tartott, el­adó. Orosháza, Csokonai utca SS- 44367 Gyulán, Széchenyi u. 8. számú ház azonnali beköltözéssel és ugyanott egy fejős tehén eladó. 81648 500 kilós mázsa súlyokkal eladó. Oros­háza, Kazinczy utca 33 szám alatt. 44366 Vennék Orosházán kétszobás, OTP-s családi házat vagy annak egy részét 60 000,— készpénzzel. „Sürgős” jeligé­re az orosházi hirdetőbe. 47761 Eladó gumiköpeny Wartburgra, Moszkvicsra, önhajtós betegkocsi. Orosháza, Székács József utca 49. 44365 15 méteres tanyaépület lebontásra is eladó. Értekezni: Orosháza, Rózsa ut­ca 7 szám alatt. x Orosháza, Betek utca 12 számú ház és Nagyhegyi utca 77 számú ház el­adó, azonnal beköltözhető. 44363 özv. Fejes Imréné, Kardoskút, Ara- nyadhaimi dűlőben lévő 482 számú tanyája lebontásra eladó. x Eladó Opel Olimpia személygépkocsi üzembiztos; mély és sport gyermek- kocsi. Orosháza, Hold utca 26. 44362 Eladó Orosházán, Nádasdi utcában 350 négyszögöl telek, gyümölcsös, szőlő, központtól 12 percre, kövesül melleit nagy 'tégla melléképülettel, 46 ooo-ért. Érdeklődni: Orosháza, Dózsa György u. 24. szám. 44345 Díjnyertes versenykerékpár és Berva motorkerékpár eladó. Orosháza, Kos­suth utca 7. 44161 Orosháza, Oláh István utca 18 számú ház eladó, azonnal beköltözhető. Ér­deklődni szombat délután és vasárnap egész nap. 44360 Eladó 30 q teherbírású gumiskocsi, Orosháza, Puszta 8. sz., röptér mellett. X Orosháza VII. k., Motor utca 2 számú ház eladó. Érdeklődni Szűcs Sándor II. k., Csiszár-porta 22. 44305 Szamár eladó. Orosháza, Iglói út 32. 44338