Békés Megyei Népújság, 1965. április (20. évfolyam, 77-101. szám)

1965-04-06 / 81. szám

»65. április 6. 6 Kedd Cj magyar filmvígjáték, mai téma. (Bemutatja a cttorvási Május 1 mozi, április 6-től 8-ig.) «unmmmnmmmmimimmmmnmmii « Hhii»rg4pt Másfél millió ÁPRILIS (. Békés! Bástya: Mr. Hobbs szabad­ságra megy. Békéscsabai Brigád: Egy taxisofőr halála. Békéscsabai Szabad­ság: Egy nyáron át táncolt. Békéscsa­bai Terv: Nyugtalan nyár. Gyomai sza­badság: Nemo kapitány. Gyulai Erkel: Küszöböd előtt. Gyulai Petőfi: Déltől hajnalig. Mezőkovácsházi Vörös Ok­tóber: Kallódó emberek. Orosházi Bé­ke: Tárgyalás. Orosházi Partizán: Tár­gyalás. Sarkad! Petőfi: Hamlet I—H. Szarvasi Táncsics: A levegő kalózai. Szeghalmi Ady: A vádlott. A színház műsora Április 6-án, este 7 árakor; NORA József A.-bértet. Április 6-án, 19.30-kor Orosházán: A NEMZET CSALOGÁNYA A tv műsora ÁPRILIS 6-AN, KEDDEN 9.30 Iskola-tv. Környezetismeret. Lá­togatás a postán (ism.). 9.50 Isíkola-tv. Földrajz: Budapest (ism.). 10.20 Ifjú­sági Msfllmek. Peti és a láthatatlan­ság. Peti és labdája, Peti az Allatkert- ben, Peti vidám űrutazása. 2. A kis­lány és a pillangó (kubai rajzfilm). 10.45 Kedves ismerősünk. Fekete Ist­ván (Ism.). 11.05 Nagy felfedezések. — A* Északi-sark meghódítása ism.). 17.23 Hírek. 17.30 Tapasztalatok, tanul­ságok. Takarmánytermelés, takafi' Hiánygazdálkodás. 17.45 A repülő sző­nyeg balladája. Tuniszi képek. Barát Endre útinaplójából. 10.00 Kukkantó. 10.40 Autósok, motorosok. 19.10 Isme­retlen fogalmak. 19.20 Esti mese. 19.80 Tv-hlradó. 19.90 Napi jegyzetünk. 10.95 Itália kertjeiben — kisfllm. 20.05 Ma- nina. (Magya-rul beszélő olasz film). (14 éven felülieknek). 21.30 Utazás a föld körül. (Ausztria). 22.05 Tv-hiradó. — 2. kiadás. (MT® Ajándékműsor a jubiláló örménykútiaknak A felszabadulási emdékünnep- segek keretében az MSZMP és a Hazafias Népfront szervezésében megyénk szlovák lakta községei­ben április 2-től 7-ig szlovák és magyar számokkal műsoros este­ket rendeznek. Székén a magyar ünnepi be­széd mellett Bielik György, a Ma­gyarországi Szlovákok Demokra­tikus Szövetségének főtitkára szlovák nyelven emlékezik meg felszabadulásunk 20. évfordulójá­ról, a nemzetiségiek helyzetéről és a felszabadulás utáni változá­sokról. Minden alkalommal a tót- komlósi szlovák kultúrcsoport és a Balassi-együttes egész estét betöltő műsort ad. Különösen BÉKÉSI ÉS BÉKÉSCSABAI vasúti telepeinkre 2—2 fő VAGONRAKODÓ MUNKÁST FELVESZÜNK. Jelentkezni a helyszínen. Békéscsabai TÜZÉP. 47628 nagy sikere van a tótkomlósiak által előadott lakodalmasnak és a Balassi-együttes szlovák táncá­nak. Eddig Kétsopronyban, Kon­doroson, Csabacsűdön és ösr- ménykúton léptek fel. Kiemelkedő eseménye ezeknek a rendezvényeknek az örmény­kúti ünnepség, ugyanis az itteni helyi szlovák kultúrcsoport most ünnepli fennállásának 15. évfor­dulóját, s ez alkalommal úgy a tótkomlósi, mint a Balassi-együt­tes ajándékműsorral kedveske­dett a helybelieknek. Az előadásokat és az ünnepsé­geket minden községben a műve­lődési otthonokban tartották meg, amelyek zsúfolásig megteltek. A két együttes 6-án Telekgerendá­son lép fel. Közüle t munkaerőigénye Az EM 44. sz. Építőipari Vállalat azonnal felvesz — budapesti munka­helyekre — ács szakmunkásokat, vas­betonszerelőket, férfi segédmunkáso­kat és kubikosokat. Munkásszállást és napi kétszeri étkezést biztosítunk. Tanácsigazolás és munkaruha szüksé­ges. Jelentkezés: Budapest V., Kos­suth Lajos tér 13—15. földszint. 2475 PORT «.SPORT- SPORT A két csatársor közti különbség döntött az NB ll-es labdarúgó örökrangadón Mint minden alkalommal, ezúttal is hatalmas érdeklődés nyil­vánult meg megyénk két NB Il-es labdarúgó-csapatának összecsa­pása iránt. A szurkolók hangos biztatása mellett kezdődött a mér­kőzés, és a ZZ játékos teljes erőbedobással küzdött az első perctől kezdve. Rangadóról lévén sző, a színvonal nem volt túl magas, vi­szont küzdelem az volt a javából! Az első félidő játéka változatos volt, szünet után sokat támadtak a gyulaiak. Végeredményben a helyzeteit jobban kihasználó — ezúttal fehér mezben játszó csabai lila-fehérek — nyerték a mérkőzést a jobb helyzetnél is jobbat kereső, büntetőt hibázó MEDOSZ-szal szemben. Bcs. Előre — Gyulai MED0SZ 2:0 (2:0) percben Kucsera kifutott kapujá­ból, a labda Nagy II elé került, de az összekötő az üres kapu mel­Kncsera, Kuba, Nagy, Román, illetve Barna, Szilágyi, Gúti, Sás. Nyilatkozatok: Turay András: Erős iramú mérkőzésen kis sze­rencsével még több góllal is győz­hettünk volna. Vasvári Péter: Pe­pecselő csatársorunk a gólhe'yze- | teket nem tudta kihasználni. Csak a mezőnyben játszottunk elfogad­hatóan. F. J. TOVÁBBI EREDMÉNYEK SZMTE—Eger 1:0, Kistérénye— Pénzügyőrök 2:2, Bp. Előre—Nagy- bátony 2:0, Miskolc—Martfű 2:0, SZVSE—Bp. Spartacus 1:1, Bor­sod—Debrecen 2:0, Izzó—KIS­Á megyei NB Il-es rangadó cdső gólja. A tisztán álló Kuba fejese a hálóba tart a tehetetlen Barna kapus mellett. (Fotó: Szeverényi Tamás) Békéscsaba, 4000 néző. V.: Soós. Előre: Kucsera — Ambrus, Bla- hut, Szikora — Viczián, Román — Miklya, Batke, Nagy, Rieger, Ku­ba. Edző: Turay András. ME- DOSZ: Barna — Stefanik, Szilá­gyi, Lovász — Gúti, Sás — L-uda- ics, Pánczél, Boruzs, Nagy II, Je­néi. Edző: Vasvári Péter. Csabai támadásokkal kezdődött a mérkő­zés. Kuba elöl tisztázott Stefanik, majd Miklya lövését védte Barna. A csabai akciók után, a 8. perc­ben Pánczél elöl a kifutó Kucse­ra elvetődve tisztázott. A másik oldalon Miklya lövése szállt mel­lé. Sok Előre-támadás akadt el lesen. A 12. percben Guti 18 mé­teres szabadrúgása zúgott el a ka­pu fölött. A 16. percben Kuba kö­zépre keveredett, lövését Barna szögletre ütötte. A beívelt labdát a jól helyezkedő Kuba a hálóba fejelte. A gól után a MEDOSZ ke­rült fölénybe. A 18. percben Amb­rus tisztázott egy gyulai szögle­tet, majd Szilágyi szabadrúgása akadt el a sorfalban. A 21. perc­ben Miklya beadását a jó hely­zetben lévő Kuba kapta, de a bal­szélső kivárt és a védők felsza­badítottak. A 25. percben Nagy II a kapunak háttal állva, estében lőtt kapura, de Kucsera a helyén volt. A 30. percben öngóllal nö­velte előnyét a hazai csapat. Mik­lya beadása Stefanik lábáról a há­lóba pattant. A gól után ismét a gyulaiak kezdeményeztek többet, de csatársoruk csak a 16-osig ju­tott. A 35. percben Ambrus a ka­pura törő Nagy H-t szabálytala­nul szerelte. A 11-est Guti a ka­pufára lőtte. Fordulás után, a 48. lé lőtt. Az 51. percben Nagy II 16 méteres szabadrúgása magasan fölé szállt. A gyulai csapat hosszú percekig a csabai kapu előtt ta­nyázott, de a körülményeskedő csatársora nem tudta áttörni a jól helyezkedő Előre-védelmet.* A 65. percben Ambrus előre tört, ve­szélyesen ivelődő beadását Nagy elöl Barna lehúzta. A 76. percben Nagy szöktette Miklyát, a szélső egyedül futhatott a kapu felé, lö­vés helyett azonban balra tette a labdát, és a védők a kapu szájá­ból szögletre mentettek. A hajrá­ban mindkét csapat védelme 1öbb meleg helyzetben tisztázott. Jók: TEXT 1:0, Kecskemét—Szolnoki •MÁV 2:0. I Keleti csoport állása L Szolnoki MÁV 5 4 1 8:3 8 2-3. Eger 5 3 1 1 10:2 7 2-3. Bp. Élűre 5 3 1 1 10:2 7 4. M. Bányász S 3 1 1 4:2 7 5. Szolnoki MTE 5 2 2 1 5:4 6 C. Kecskemét 5 3 — 2 7:6 6 51. D. Honvéd 4 2 1 1 4:3 5 ft. V. Izzó 5 2 1 2 5:4 5 %. Bp. Spart. 5 2 1 2 0:8 5 IW Kisterenye 5 1 3 1 5:6 5 VL Martfű 5 2 1 2 8:9 5 .Ift- Békéscsaba 5 1 2 2 5:6 4 ft. Pénzügyőrük 5 1 2 2 4:6 4 JM, Gyula 5 1 2 2 3:5 4 láw Nagybátony 5 2 — 3 4:7 4 Bt. Borsodi B, 5 1 — 4 4:10 i VU KISTEXT 5 1 — 4 5:13 2 HL SZVSE 4 — 2 2 2:6 2 Kisdobosok avatása Gapnyörű az emléklap!... Első osztályos kisdobosokat avattak Békéscsabán, a 3. számú általános iskolában. (Fotó. Szeverényi Tamás) NB I-es eredmények Újpesti Dózsa—Csepel 4:2, Fe­rencváros—Győr 2:0, Bp. Honvéd — «MTK 0:0, Bp. Vasas—Szeged 4:5, Dorog—Komló 1:0, Tatabá­nj ia—Salgótarján 2:2, Pécs.—Ózd l3t. A i NB I B eredményei 1 nyíregyháza—Szombathely* 3:1, Szállítók—Miskolc 1:0, III. kér. TI VE—Budafok 0:0, Ganz-MA- VAG—Győri MÁV-DAC1:1, Deb­recen—Diósgyőr 1:0, Oroszlány— Jászberény 2:1, Dunaújváros— Egyetértés 1:1, BVSC—Székesfe­hérvár 3:1. Apröhirdetúsek Csehi izlovák mély gyermekkocsi el­adó. Békéscsaba, Beloiannisz utca 12. Szén. isi. »7659 Kultú irházakí 2,25 m hosszú Ba :hman bécsi zongora eladó. 5000-ért, dr. Or­bán I Stván, Budapest V., Felszabadu­lás téií 4., HL. 1. 7793