Békés Megyei Népújság, 1965. március (20. évfolyam, 51-76. szám)

1965-03-17 / 64. szám

IMS. március 17. 6 Szerda Lassan javuló teljesítmények — Hat kiállítás a megyei I. osztályban A tavaszi napsütés közel ötezer nézőt vonzott a második forduló mérkő­zéseire. A lassan javuló talajú pályákon — amint az várható is volt — a műit hetinél valamivel színvonalasabb, több gólt hozó találkozó zajlott le. Amennyire örvendetes ez a tény, annyira lehangoló néhány csapat játéko­sainak viselkedése. A múlt heti latyakban példásan sportszerű küzdelmeket láthattunk, most viszont a Bes. MÁV—Sarkadi SZMSE mérkőzésen durvasá­gokra és kettős kiállításra került sor. Gyurkó I-en és Tormán — sajnos — alaposan túltett a Mezőhegy esi Kinizsi négy játékosa: Varga, Sajti I., Dúl, Mezei. Battonyán a szegedi játékvezető kiállította őket. Játékostársaik erre példátlan sportszerűtlenséggel válaszoltak: levonultak a pályáról, úgyhogy a LASZ fegyelmi bizottságának már a második héten lesz dolga... Reméljük, pédamulató ítélettel már a kezdet kezdetén gátat vetnek a hasonló dol­goknak. SZARVAS— BÉKÉSSZENT ANDRÁS 3:0 (1:0) Szarvas, 600 néző. Vezette: Dudás. Szarvas: Hévízi — Mism% Ficzeire I., Burázs — Patkós, Ficzere H. — Kővá­gó, SzaJontai, Roszik, Megyeri, Járó. Edző: Rartalos Lajos. Békésszentand- rás: Smka — Liszkai, Harangozó, Ma­jor — Kiss, Koppányi — Kozák, To- monyiczka, Szalai, Bencsiik, Bagi. Ed­ző: Sinka István. A Szarvas azonnal átvette a játék irányítását és heves rohamokat vezetett. Szalontad, Járó, Ficzere H és ismét Szalootai lövései tükrözték a hazaiak fölényét. Mintegy 20 perc után engedett a szarvasi nyo­más, de a vendégek támadásai erőtle­nek voltak. A 3®. percben nagy gól­helyzetet hagyott ki Békésszentandrás. Bagi átadását Szalai a kapufára lőtte, az onnan lepattanó labdát Kozák az üres kapu mellé fejelte. A 42. percben jobb oldali szarvasi támadás után Ro­szik megszerezte a vezetést. A második félidő eleje hosszú ideig váltakozó és eléggé alacsony színvonalú mezőnyjá­tékkal telt el. A 30. percben Kővágó elfutott a jobb szélen, és az ellenkező sarokba bombázott, öt perccel később a védőkről lepattant labdát Roszik ér­tékesítette. Koppányi sérülése miatt tíz emberrel játszottak a vendégek, de még így is volt gólszerzési alkalmuk. A 40. percben azonban Bagi jó helyzet­ből mellélőtt. A két csapat találkozó­ja elmaradt a várakozástól, a mérkő­mentette meg az egyenlítő góltól. Ke­mény közeli nagy lövése a felső léc­ről vágódott vissza. B. J. KONDOROS—GYOM A 1:0 (1:0) Gyoma, 400 néző. V.: Járási. Kon­doros: Gábor — Csicsely, Nagy, Bor­dás — Plessovstzki, Kossá — Sutyinszki, Sáros! n, Agfalvi, Tinika, Jantyik. Edző: Sál Béla. Gyoma: Nagy — Vat­tai, Gonda, Rá ez — Magyar, Szendrei — Marjai, Nyilas, Jánovszki, Domo­kos, Zöld. Edző: Szabó Mihály. Az első 20 percben formás támadásokat vezetett a hazai csapat, a vendégek ekkor jobbára csak védekeztek. A 21. percben egy veszélytelennek látszó kondorosa támadásit szögletre szerel­tek a védők. A beívelt labdát Gonda röviden fejelte ki és azt Sárosi II nyugodtan helyezte a hálóba. Ezután hiába támadott a gyomai csapat, a jól záró kondorosi védelem mellett nem tudott lövéshez jutni. Fordulás után még 15 percig tartott a gyomaiak lendülete, de ettől kezdve a négy if­júsági játékos nagyon visszaesett, így a vendégek többször veszélyeztettek. A hajrában előbb Szendreinek, majd Rácznak volt egy-egy nagy lövése, de ezeket Gábor hárítani tudta. Meg­érdemelten győzött a vendiégcsapat, mert vezető gólja után kitűnően szer­vezte meg védelmét. Járási jól mű­ködött. minden csapatrészében jobban játszott. Az orosháziaktól többet várunk. Szlancsik jól vezetett. D. F. BATTONYAI MEDOSZ— MEZÖHEGYESI KINIZSI 1:0 (1:0) Battonya, 600 néző. V.: Szopori. Bat- tonya: Szitás — Pável, Kabát, Podina — Erős, Karsai n — Zsótér, Csizma­dia, Bedő, Kopcsák, Balogh n. Edző: Cziráki József. Kinizsi: Árgyelán — Csete LE, Csete I, Mezei — Sajti n, Hábán — Kóté, Sajti I, Császár, Var­ga, Dúl. Edző: Otrok Mihály. Kini­zsi-támadásokkal kezdődött a mérkő­zés, több meleg helyzetet hoztak ösz- see a mezőhegyes! csatárok, de a hazai védők jól álltak a lábukon. A félidő közepén a battonyaiak játéka feljavult, nagy nyomás nehezedett a vendégek kapujára. A 32. percben Kopcsák lövésével a hazai, csapat megszerezte a vezetést. A gól után továbbra is Battonya kezdeményezett többet. A második félidő is a Kini­zsi fölényének jegyében kezdődött. A vendégcsapat játékosai azonban na­gyon idegesen játszottak, állandóan reklamáltak, sokat vétettek a sport­szerűség ellen. Így alkalmat adtak a helyieknek arra, hogy átvegyék a já­ték irányítását. A mérkőzés végén tel­jesen elvesztették fejüket a mezőhe­gy esdek, a játékvezető Vargát, Sajti I-et, Dúlt és Mezeit kiállította. Erre a cukorgyáriak levonultak a pályáról és kijelentették, hogy nem térnek vissza. A játékvezető a 83. percben a mérkőzést lefújta. A battonyai csapat minden játékosa dicséretet érdemel fegyelmezettségéért, és azért, mert nem vették át az ellenfél durva já­tékát. Ezúttal a szurkolók is jól vizs­gáztak nyugodt magatartásukkal. K. L. BÉKÉSCSABAI MÁV— SARKADI SZMSE 0:0 Szombaton délután adták át ünnepélyes keretek között Békéscsabán, a Kórház utca 4 szám alatt az MTS Békés megyei Tanácsának székházát. Az egykori sorház, amelyet irodákká alakítottak át, ezután a megyei és a városi TS szakszövetségeinek, valamint a VTSK sportolóinak nyújt otthont. Sportmozgalmunk három régi harcosa az egyik iroda hangulatos sar­kában. Képünkön: Kecskeméti Gábor (balról) a torna, Lipták G. Pál (középen) a tenisz és Szeles Imre (jobbról), a sakkszövetség elnöke, il­letve főtitkára beszélgetés közben. Fotó: Kocziszky László PORT «SPORT «SPORT Néhány labdarúgó már a második fordulóban elvesztette a fejét Új székházba költözött a Magyar Testnevelési és Sportszövetség Békés megyei Tanácsa zés egyes időszakaiban nem ütötte meg a.z első osztály színvonalát. Pozi­tívumként csupán a csapatok sportsze­rűségé t lehet kiemelni. K. J. TÓTKOMLÓS- VÉGEGYHÁZA 1:0 (0:0) Tótkomlós', 600. néző. V.: Maróti. Tótkomlós: Rimovszki — Nagy, Nyír­egyháziki, Miklós — Sebők, Paulik — Horváth, Majoros, Pipis, Matajsz, Magna. Edző: Rosizkos János. Végegy­háza: Szemán H — Zemó, Pasek I, Mikula II — Pasek II, Kemény — Priskin, Bucsék, Szedlacsek, Kerekes, Nagy I. Edző: Szántó László. A játék­idő első felében nagy mezőnyfölényt harcolt ki a hazai csapat, amit a 10:0-ás sízögletarány is bizonyít. Az első húsz percben Matajsz két meg­mozdulása veszélyeztette Szemán II kapuját. A 25. percben a balösszekötő fejesét Mikula II a gólvonalról fe­jelte vissza. Szünet után már az első percben gólt szerzett a hazai csapat. Egy jobboldali beívelést Pasek I fej­jel akart tisztázni, azonban a labda átszállt a feje fölött és a jó ütemben érkező Magna 16-os vonaláról le­adott lövése a hosszú sarokban kötött ki. A 03. percben Majoros kiugratta Martajszt, aki már csak a kapussal állt szemben, de nem tudta átemelni a labdát Szemán Il-n. A 88. percben Rimovszki kapuját csak a szerencse H. M. MEZŐBERÉNYI SPARTACUS— OROSHÁZI SPARTACUS 3:0 (2:0) Orosháza, 400 néző. V.: Szlancsik. Mezőberény: Wintner — Botyánszki, Buczkó, Kohüt — Drienyovszki, Wag­ner — Szenteczki, Solymosi, Hajdú, Kovács, Zolsnai. Edző: Jakab János. Orosháza: Jandsó — Szabó, Halupa I, Gyömrei — B. Varga, Isztorka — Ku­nos, Patyi, Halupa II, Szlovák, Hajdú. Edző: Szűcs Ferenc. A két újonc csa­pat találkozójának első perceiben ki­tűnt, hogy a vendégek^ jobb fizikum- "endelkeznek és erőteljesebben Tk. Az orosházi csapat csatár­puhának bizonyult a jól meg­termett herényi védőkkel szemben. A 23. percben Zolnait szöktették, aki­nek félmagas, éles lövését Jandsó a hálóba ütötte. Egy perccel később Solymosi lövésénél bizonytalankodott az orosházi kapus. A 33. percben Ko­vács 25 méterről éles, lapos lövést eresztett meg, ezt Jandsó a lába kö­zött eresztette be. Fordulás után is inkább a vendégek kezdeményeztek többet. Egy orosházi ellentámadásnál Halupa II szorongatott helyzetből mel­lélőtt. Az utolsó 10 percben a heré­nyiek kissé lefékeztek, de a 85. perc­ben Hajdú még így is el tudta venni a labdát Halupa I-től és közelről meg­szerezte csapata harmadik gólját. A győztes csapat végig lelkesebben és Síppal a világ körül „Sóikat írtak már sportról, lab­darúgásról, játékosokról, de még sohasem jelent meg olyan mű, amely a világ legnevesebb nem­zetközi játékvezetőinek érdekes és az egész sportvilág számára ér­tékes memoárjait gyűjti össze” — állapította meg Stanley Rous, a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség elnöke azzal a könyvvel kapcso­latban, amely most jelent meg Síppal a világ körül címmel a Sport kiadásában. A világ legkitű­nőbb futballbíróinak visszaérnie^ kezéseit, tapasztalatait Somos István aranyjelvényes játékvezető gyűjtötte össze. A könyvben 43 or- i szág mintegy 80 bírója mondja el [ élményeit Békéscsaba, 200 néző. V. Fülöp. MÁV: Unyatyinsziki — Gyurkó I., Gál, Gyurkó n — Barát, Petényi — Sziko- ra, Nagy, Seregi, Okos, Tar! Edző: Andó Tamás. SZMSE: Oravecz — Sßj- tá, Boros, Boldog — Balogh, Kovács I — Kiss, Gyetvai, Torma, Kovács II, Szabó. Edző: Krizsán György. Csapkodó, alacsony színvonalú já­tékot hozott a mérkőzés. Az első negyedórában a vendégeknek két alkalmuk is volt a gólszerzésre, de Torma, majd Gyetvai jó helyzetet ha­gyott ki. A MÁV támadásai rendre elakadtak a jól játszó Boroson. Szünet után a játék teljesen eldurvult. Egy­mást követték a csúnya belemenések mindkét részről. Mivel a játékosok a ,,törlesztéssel” voltak elfoglalva, nem is csoda, hogy egyik csapat sem tu­dott eredményt elérni, pedig mindkét oldalon voltak helyzetek. A 80. perc­ben Torma és Gyurkó I összecsapott, a játékvezető mindkettőt kiállította. Sz. J. GYULAI MEDOSZ II.— BÉKÉSI SPARTACUS 3:1 (0:0) Gyula, 1000 néző. Vezette: Varga MEDOSZ: Barna — Sál, Petrovszki, Herczegíalvi — Horváth, Lukoviczki — Nagy III., Gyimesi, Vasvári, Dávid. Kalló. Edző: Vasvári Péter. Békés: Je­néi — Bartyik, Török, Pikó — Püski. Domokos — Kovács, Pataki, Balogh, Kukely, Méhes. Edző: Perlaki Pál. Az első félidő unalmas játékkal telt el. Szünet után a korszerűbben játszó ha­zai csapat fölénybe került és ez gó­lokban is kifejezésre jutott. Góllövő: Vasvári (2), Nagy ül., illetve Pataki. Sz. F. SARKADI KINIZSI- BÉKÉSCSABAI ELŐRE II. 4:3 (0:1) Békéscsaba, 300 néző. V.: Boldizsár, -.inizsi: Erdélyi (Varga I.) — Zsilák. Juhász, Kovács — Tobai, Szabó — Dovasi, Kótai, Varga n, Gurzó, Szo- boszJai. Edző: Kovács József. Előre: Hartman — Vári, Radnai, Láza Et — Kasznár H, Palotai — Karasz, Schaf­fer, Bohus, Kasznár I, Várkonyi. Edző: Pécsi Elemér. Az első percek Előre^ támadásokkal teltek el, a Kinizsi csa­társor csak egy-két lefutással vétette észre magát. Félórás mezőnyjáték vé­gén Schäffcr kiugrott és megszerezte a vezetést. Szünet után egy ideig az Előre támadott, majd tíz perc eltelté­vel enyhe fölénybe került a Kinizsi. Az 55. percben Schaffer egy lépésről kép­telen volt az üres kapuba rúgni a lab­dát. A 60. percben Kótai szögletét To­bai, öt perccel később a jobbösszekötő újabb szögletét Varga II. fejelte a vé­dők között a hálóba. A 72. percben Kinizsi-játékosról pattant ki a labda az alapvonalon túlra, a játékvezető mégis szögletet ítélt. Kótai ezúttal is mesterien ívelte be a labdát, amit Varga II. értékesített. A 80. percben Szoboszlai szép gólt lőtt, majd három perccel a befejezés előtt Schaffer les­gyanús helyzetből szépített. Sz. J. MEZÖHEGYESI MEDOSZ— MEDGYESEGYHÁZA 3:1 (0:1) IFJÚSÁGI EREDMÉNYEK Szarvas—Békésszentandrás 4:0, Bcs. Előre—Sarkadi Kinizsi 4:0, Békés— Gyula 2:0, Bcs. MÁV—Sarkadi SZMSE 2:0, Battonya—Mezőhegyesi Kinizsi 3:1, Mezőberény—Orosháza 1:1, Gyoma— Kondoros Isi, Tótkomlós—Végegyháza 2:0. A HÉT TIZENEGYE Gábor (Kondoros) — Botyánszki (Me­zőberény), Kabát (Battonya), Podina (Battonya) — Erős (Battonya), Kovács I (S. SZMSE) — Lovasi (S. Kinizsi), Gyetvai (S. SZMSE), Varga II (S. Ki­nizsi), Tinka (Kondoros), Szoboszlai (S. Kinizsi). A TARTAUÉKCSAPAT Árgyelán (M. Kinizsi) — Csete II (M. Kinizsi), Boros (S. SZMSE), Gyurkó II (MÁV) — Tobai (S. Kinizsi), Karsai n (Battonya) — Nagy m. (Gy. MEDOSZ), Schäffer (Bcs. Előre), Roszik (Szarvas), Kopcsák (Battonya), Szabó (S. SZMSE). fl megyei I. osztály állása 1. Tótkomlós .2 2 — — 2:0 4 2. Mezőberény 2 2 — — 5:1 4 3. Sark. Kinizsi 2 2 — — 5:2 4 4. Szarvas 2 1 1 — 3d) 3 5. Kondoros •) I 1 — 1:0 3 6—7. Mezőh. MED. 2 1 1 — 2:1 3 6—7. Battonya 2 1 1 — 3:2 3 8—9. Gyulai MED. II. 1 1 — — 3:1 2 8—9. Mezőh. Kinizsi 2 1 — 1 4:2 2 10—11. Sark. SZMSE 1 — 1 — 0:0 1 10—11. Bcs. MÁV 1 — 1 — 0:0 1 12. Bcs. Előre II. 2 — 1 1 4:6 1 13. Békés 2 — 1 1 1:3 1 14. Medgyesegyháza 1 — — 1 IX — 15. Gyoma 2 — — 2 1:3 — 16. Végegyháza o — — 2 0:2 — 17. Oh. Spartacus 2 — — 2 1:7 — 18. B.-szentandrás 2 — — 2 0:4 — A 83. percben félbeszakadt Battonya —Mezőhegyesi Kinizsi mérkőzést ta­bellánkba beszámítottuk. II megyei I. osztály állása a tartalékcsapatok eredményei nélkül 1. Tótkomlós 2 2 — — 2d) 4 2. Mezőberény 2 2 — — 5:1 4 3. Szarvas 2 1 1 — 3:0 3 4. Kondoros 2 1 1 — ld) 3 5. Mh. MEDOSZ 2 1 1 — 2:1 3 6—7. Sark. Kinizsi 1 I — — ld) 2 6—7. Battonya 1 1 — — 1:0 2 8. Mh. Kinizsi 2 1 — 1 4:2 2 9—10. Sark. SZMSE 1 — 1 — 0:0 1 9—10. Bcsabal MÁV 1 — 1 — 0:0 1 11. Békés 2 — 1 1 1:3 1 12. Medgyesegyháza 1 — — 1 1:2 — 13. Gyoma 2 — — *2 1:3 — 14. Végegyháza 2 — — 2 0:2 — 15. Oh. Spartacus 2 — — 2 1:7 — 16. B.-szentandrás 2 — 2 0:4 — Gyulai MED. ll. 1 1 — — 3:1 2 Bcs. Előre II. 2 — 1 1 4:6 1 A 83. percben félbeszakadt Battonya —Mezőhegyesi Kinizsi mérkőzés ered­ményét tabellánkba beszámítottuk.