Békés Megyei Népújság, 1964. szeptember (19. évfolyam, 204-229. szám)

1964-09-23 / 223. szám

1964. szeptember 23. 6 Szerda SPORTSPORTSPORT Idegenben győzött a Sárii női Kinizsi és a Gyoma a megyei I• osztályú labdarúgó-bajnokságban A vasárnapi fordulóban a Mezőkovácsháza saját otthonában csak l:0-ra tudott győzni a jól védekező Végegyháza ellen. Az egy góllal azonban két értékes bajnoki pontot szerzett a hazai együttes. A Sarkad! Kinizsi Bé- késszentandráson győzött, s ezzel továbbra is versenyben van a bajnoki címért. A Szarvas gól nélküli döntetlent ért el Tótkomlóson, így a csapat Jelenleg a harmadik helyen áll a bajnokságban. A Bcs. MÁV és a Mező- hegyesi Kinizsi tartalékcsapatok ellen játszott vasárnap, s így ponthoz nem juthattak. A Bcs. MÄV azonban még beleszólhat a bajnoki cím alakulásá­ba. Folytatta jó szereplését a Kondoros, amely Sarkadról vitt haza egy ér­tékes pontot. Az elekiek pedig az Oh. Honvéd visszalépése miatt játék nél­kül jutottak két bajnoki pont birtokába. MEZŐKOVÁCSHÁZA— VÉGEGYHAZA 1:0 (1:0) Mezőkovácsháza, 400 néző, v.: Hoü- roga. MEZŐKOVÁCSHÁZA: Kiss — Csepreghy, Gigacz, Bányik n — Gaj­dos, Szelezsán — Tóth, Bányik I, Olasz, Kertmegi, Szilbereisz. Edző: Amóczky József. VÉGEGYHÁZA: Szemán XI — Kerekes, Pasek I, Rácz — Szemán I, Kéméin y — Mikula, Bucsek, Pasek n, Engelhardt, Nagy. Edző: Auguszt Pál. Az első félidőben a hazai csapat me- zőnyfölé§iyét nem tudta kihasználni, mivel a vendégcsapat védelme az erőt­len támadásokat hárította. A 25. perc­ben Szilbereisz a védők közül elhú­zott és az alapvonalról vteszagurlt otta a labdát, s így Olasz megszerezte a mérkőzés egyetlen gólját. A félidő vé­géig a hazai csapat maradt fölényben. A második félidőben a hazai csapat irányította a játékot, de a csatárok a jobbnál jobb gólhelyzeteket te ki­hagyták. A vendégcsapat védelme pe­dig jól játszott. Az utolsó percekben a vendégcsapat is támadott, de az ered­mény már nem változott. SARKADI KINIZSI— BÉKÉSSZENTANDRÁS 2:1 (1:0) Békésszentandrás, 500 néző, v.: Ragó. SARKAD: Erdélyi — Szoboszlai, Ju­hász, Zsilák — Szabó, Tobai — Lo­vasai, Kótaí, Kiss, Gurzó, Nagy. Edző: Tamási Károly. BÉKÉS SZENTAND- RÁS: Nagy — Liszkai, Mrena, Major — Kiss II, Benesik n — Kiss I, Tóth, Bagi, Szalai, Vass. Edző: Sinka Ist­ván. A hazai csapat kezdte a játékot, de rögtön a vendégek léptek fel táma­dólag és már az első percben gólt sze­rezhettek volna-, Nagy azonban jó helyzetben a kapu mellé gurított. To­vábbra te a vendégek maradtak táma­dásban, hatalmas iramot diktáltak és két érvénytelen gól jelezte fölényü­ket. Nagynak két alkalommal te bra­vúrral kellett hárítania, a 20. percben azonban már nem tudta Kótai lövé­sét védeni. Ebben a játékrészben a ha­zaiak csak Szalai szabadrúgásával, va­lamint Kiss I távoli lövésével veszé­lyeztettek. A második félidőt új össze­tételű csatársorral kezdte a hazai csa­pat és a Vass, Tóth, Kiss I, Szalai, Bagi összetételű csatársor már az első perctől kezdve jól kombinált. Felja­vult a védelem te és egyre erőtelje­sebben bontakozott ki a hazaiak játé­ka. A 7. percben Bagi hatalmas lövé­sét a kapufa védte. Néhány perc múlva Kiss I-et gólhelyzetben elrán­tották a Kinizsi védői, a játékvezető azonban előnyszabályt alkalmazott és így Bagi az eléje perdülő labdát bizto­san lőtte a hálóba. Beszorult a Kini­zsi, a gól után a hazaiak egyre-másra teremtettek helyzeteket, azonban Vass több nagy helyzetet is elkapkodott, majd pedig Szalai lövését csak az utolsó pillanatban tudta Erdélyi szög­letre hárítani. A 43. percben a védők­től kapott labdával Szalai lefutotta a védelmet, begurított Kiss I-nek, aki azonban a biztos gólhelyzetben nem lőtt, hanem továbbadta a labdát. A védők felszabadítottak és mindjárt gyors ellentámadás alakult ki, amit a másik oldalon Liszkai szögletre há­rított. A szögletrúg ásból a tétovázó ve­delem mellett ■— az egész mérkőzésen nagyszerűen játszó Tobai megszerezte a győztes gólt. A két teljesen ellentétes félidő alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. A játékvezető hibátlanul vezette az izgailmae, erős iramú mér­kőzést. TÓTKOMLÓS—SZARVAS 0:0 Tótkomlós, 600 néző, v.: Sári László. TÖTKiOMLÖS: Rimovszki — Nagy, Miklós, Paulik — Majoros, Petrina — Horváth, Balázs, Matajsz, Fejes, Ho- vorka. SZARVAS: Kondacs — Gáspár, Ficzere, Szűcs — Patkós, Ficzene II — Müller, Antal, Rohony, Brakszató- rtsz, Járó. Az első negyedórát a ha­zaiak fölénye jellemezte, a szarvasi csatársor a 15. percben vezette első támadását, amely igen gólveszélyes volt. A kiugró Rohony elől azonban Rimovszki merész kifutással mentett. A 22. percben Matajsz hagyott ki nagy helyzetet, három méterről a kapusba rúgta a labdát. A 38. percben Fejes közeli lövését Kondacs szögletre men­tette. Szünet után is főleg a hazaiak támadtak többet, de a jól játszó szarvasi védőikkel szemben komoly gólhelyzetet nem tudtak összehozni. Á 80. percben Antal elfutott a jobb ol­dalon, majd beguritott, a labdára futó Ficzere n azonban két m-ről puhán a kapus kezébe gurította a labdát. Az eredmény igazságos, bár a mérkőzés nagy részében a hazaiak támadtak, amit a 11:2-es sízögletarány te bizonyít. A támadások azonban rendire a rossz leadásokon buktak el. GYOMA— MEDGYESEGYHAZA 3:2 (1:1) Medgyesegyháza, 250 néző, v.: Be- reczki. GYOMA: Megyeri — Vattai, Gon da, Rácz — Szén drei, Varjú — Bá­csi, Nyilas, Mresán, Németh, Kru- chió. Edző: Kövesd! Lajos. MEDGYES­EGYHÁZA: Zsíros — Hürkecz, Pete, Hrabovsizki — Kovács, Jakab — Va- lyuch, Gábor, Varga, Juhász, Holecz IV. Edző: Sipos A. A gyenge játékve­zetés mellett nemigen tudott kibonta­kozni a játék. Az első percben Holecz IV, majd a másik oldalon Kruchió előtt nyílt gólszerzési lehetőség, de mindketten hibáztak. Ezután Varga is hibázott. Az 5. percben Rácz menteni akart és a labdát a saját kapujába rúgta. Váltakozó játék után a 15. perc­ben Nyila® elfutott és kiegyenlített. Ezután enyhe fölényt harcolt ki a vendégcsapat. Gábor feleslegesein cse­lezett és Hürkecz az utolsó pillanat­ban csak szögletre tudott menteni. A 27. percben Juhász lövését Megyeri szépen védte, majd Kruchió rontott jó helyzetben. Varga szabadrúgása a sor­falba vágódott. Ebben a játékrészben a gyomaiak többet, a hazaiak veszé­lyesebben támadtak. A második fél­idő te a vendégek támadásaival kezdő­dött. A 16. percben Kruchió alig rú­gott a kapu mellé. A 20. percben Né­meth lövése szállt kapu mellé, a 21. percben Zsíros kitámadott, úgy, hogy a játék hevében, bár a labda ott volt, mégis a csatár lábát fogta meg, s a büntetőt Mresán értékesítette. A 30. percben Gábor négy védőn te ke rés z- tülverekedte magát és kiegyenlített. A 35. percben Varga előtt nyílt gól­szerzési lehetőség, de a nagy hely­zetet elhamarkodta. A 42. percben szabadrúgáshoz jutottak a gyomaiak, s a rosszul felállt sorfal mellett Bácsi a hálóba lőtte a labdát. KONDOROS—SARKADI MSE 1:1 (1:0) SarTcad, 400 néző. V.: Lajkó. KON­DOROS: Gábor — Csicsely, Nagy, Ká­sa — Karsai, Plesovszki — Oláh, Jan- kovics, Tinka, Agfalvi, Suninszki. Ed­ző: Sail Béla. SARKAD: Papp — Sajti n„ Varga, Boldogít — Kiss H, Vass — Sajti X, Kocsis, Torma, Mikes, Fá­bián. Edző: Házi István. Hazai táma­dással kezdődött a mérkőzés, a 7. percben mégis Kondoros jutott vezetés­hez. Egy bal oldalról beívelt labdát Papp hárítani alkart, de a befutó Ag­falvi Sajti H. lábáról a hálóba lőtte a labdát. A váratlan gól zavarba hoz­ta a hazaiakat, de tovább támadtak. A 10. percben Mikes lőtt kapu fölé, majd Torma az oldalhálót találta el. A Kondoros látszólag védekezve ját­szott, Így inkább a hazaiak voltak fö­lényben. A vendégek csak szórványo­san támadtak, de ezek a támadások a védőkön elakadtak. A 40. percben Mi­kes megsérült. A 41. percben Kocsis és Sajti H. lövései kerülték el a ven­dégek kapuját. Szünet után a sérült Mikes a bal szélen statisztált. A hazai­ak emberhátrányuk ellenére nagy fö­lénybe kerültek, s alig három perc alatt Torma, Kocsis és Fábián hagyott ki gólhelyzetet. Az 55. percben szüle­tett meg a kiegyenlítés, Fábián jól eltalált lövése akadt meg a hálóban. A gól után változatosabb lett a játék, a hazaiak voltak fölényben- A táma­dásokban azonban sok volt a szabály­talanság. A hazaiak jobb játékukkal győzelmet érdemeltek volna. A játék­vezetőnek akadtak fordított ítéletei, s ezek két ízben is biztos gólhelyzetben a hazaiakat sújtották. GYULAI MEDOSZ II.—BCS. MÄV 3:1 (3:1) Békéscsaba, 200 néző. V.: Kollár. MEDOSZ II.: Csomós (Szerb) — Török, Szabó, Sail — Pintye, Lukoviczki — Nagy, Mészáros, Petrovszki, Lakita I, Lakita H. (Kalló). Edző: Nagy Károly. MÁV: Unyatinszki — Gyurkó I, Andó, Nemesi — Hankó, Tóth — Szikora, Nagy, Seregi, Palyusik. Belanka. Ed­ző: Hankó György. A vendégek az el­ső percekben magukhoz ragadták a kezdeményezést, a hazaiak csak egy­két támadást vezettek. A 17. percben az elfutó Lakita H. megszerezte a ve­zetést. Továbbra is a vendégcsapat tá­madott, és a 21. percben Lakita I. újabb gólt ért el. A hazaiak Is vezet­tek egy-két jó támadást és a 27. perc­ben a kiugró Nagy szép gólt lőtt. Ez­után a vendégek mezőnyfölénybe ke­rültek, és a 37. percben Petrovszki be­állította a végeredményt. Szünet után a vendégcsapat kissé lefékezett. A 65. percben a hazaiak 11-eshez jutottak, de Unyatinszki a kapus kezébe lőtte a labdát. Ezután a mérkőzés komoly­talanná vált. Hol az egyik, hol a má­sik kapu előtt adódott gólhelyzet, az eredmény azonban nem változott. MEZÖHEGYESI KINIZSI— BCS. ELŐRE II. 3:1 (1:1) Mezőhegyes, 100 néző. V.: Marcsó. KINIZSI: Árgyelán — Csete H, Sajti II, Kolozsi — Árvái, Kiss — Kató, Dull, Császár, Nagy, Bojeczán. Edző: Otrok Mihály. ELŐRE H.: Krátki — Laczó, Vári, Várkonyi — Radnai, Jand- zsó — Rangasz, Bócsik, Urbán, Ra- konczás, Kasznár. Edző: Pécsi Ele­mér. Az első félidőben igen élvezetes, változatos volt a játék. Előbb a ven­dégek kezdtek jobban, s a 4. percben Urbán jó labdával kiugrott, és a ki­mozduló kapus mellett a hálóba iőtt. Az erősen tartalékos hazai csapat ez­után magára talált, és több veszélyes helyzetet teremtett Krátki kapuja előtt. Egy ilyen alkalommal Bojeczán lőtt gólt. Szünet után a 24. percben Kiss előretört, három védőt is kicse­lezett és közelről a hálóba lőtt. A 31. percben Bojeczán leshelyzetben kapta a labdát, elfutott és beadását Császár rúgta a hálóba. (A ját 'k vezető gólt ítélt!) A vendégek ezután feladták a küzdelmet, és sajnos, egy-két játéko­júsági csapata szombaton és va­sárnap Szolnokon a Végvári Ár­pád emlékére rendezett tornán vett részt. Végvári Árpád életé­bein egészségéit nem kímélve fá­radozott Szolnok sportjának fel­lendítéséért. Méltán rendezett a Szolnok megyei Röplabda Szövet­ség tiszteletére ifjúsági tornát, amelynek keretében évenként szép serlegért mérkőznek a részt­vevő csapatok. A kupa ez évi védője a Szom­bathelyi Haladás ifjúsági csapa­ta lett. Szép és eredményes játé­kával biztosan győzte le ellenfe­leit és játszmaveszteség nélkül végzett az első helyen. A Békéscsabai Vörös Meteor méltán képviselte a megyét. Egyetlen csapat volt, amely küz­delemre késztette a szombathelyi együttest és csak kevés verseny­tapasztalata miatt nem sikerült játszmát nyernie. Lelkes, lendüle­suk megjátszotta a nagyfiút”, lenéz­ve ezzel a falusi sportolókat. BÉKÉS—BATTONYA 2:0 Ifjúsági eredmények Mezőkovácsháza—Végegyháza 4:2, Békésszentandrás—Sarkadi Kinizsi 5:4, Tótkomlós—Szarvas 4:2, Gyoma—Med­gyesegyháza 9:2, Sarkadi MSE—Kondo­ros 2:1, Bcs. MÁV—Gyulai MEDOSZ 3al, Bcs. Előre—Mezóhegyesi Kinizsi 4:0. n megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság állása 1. Mezőkovácsháza 24 16 5 3 45:14 37 2. Sarkadi Kinizsi 24 16 4 4 52:20 36 3. Szarvas 23 16 3 4 56:18 35 4. Bcs. MÁV 24 15 4 5 51:30 34 5. Mhegyesi Kinizsi 23 10 9 4 50:16 29 6. Gyoma 25 9 10 6 42:31 28 7. Meügyesegyháza 24 10 4 9 33:41 24 8. Tótkomlós 23 8 7 8 35:23 23 9. Kondoros 25 9 4 12 24:51 22 10. Sarkadi MSE 24 8 5 11 23:39 21 U. Végegyháza . 24 9 2 13 40:48 20 12. Békésszentandrás 23 6 7 10 27:33 19 13. Békés 23 7 4 12 26:51 18 14. Elek 24 8 1 15 22:39 17 15. Battonya 25 4 7 14 22:63 15 16. Oh. Honvéd x 25 — 4 21 11:41 4 Gyulai MED. II. 27 15 4 8 62:39 34 Bcs. Előre n. 27 16 1 10 99:40 33 x — Az Oh. Honvéd visszalépése miatt ellenfelei — ezúttal az Elek — az őszi fordulóban játék nélkül kap­nak két pontot. tes játékukkal kiérdemelték a kö­zönség rokona zen vét. Végül is csak rosszabb játszmaarányuk miatt szorultak a harmadik hely­re az országos szinten is elismert Szombathely és Nyíregyháza if­júsági csapatai mögött. Békéscsaba együtteséiben a kö­vetkezők játszottak: Péli, Csányi, Aleva, Bohus, Tóth, Hrabovszki, Bottlik, Lőrinc. Kitűntek: Aleva, Csányi, Tóth, Hraibovszki. , Eredmények: Szombathely— Szolnok 3:0, Szombathely—Nyír­egyháza 3:0, Szombathely—Bé­késcsaba 3:0 (13, 14, 12), Nyíregy­háza—Békéscsaba 3:0 (12, 10, 12), Szolnok—Nyíregyháza 3:1, Békés­csaba—Szolnok 3:0 (10, 12, 4). VÉGEREDMÉNY 1. Szombathely 3 3 9:0 6 2. Nyíregyháza 3 1 2 4:6 2 3. Békéscsaba 3 1 2 3:6 2 4. Szolnok 3 1 2 3:7 2 B. B. A GYULAI KISLAKASÉPÍTŐ ÉS KARBANTARTÓ KISIPARI SZÖVETKEZET építészmérnököt keres AZONNALI FELVÉTELRE. Jelentkezés személyesen vagy levél útján: Gyula, Nagyváradi út 74. szám alatt, a szövetkezet központi irodájában. Bérezés megegyezés szerint. Felvétel ese­tén útiköltséget térítenek. 493 Röplabda A Bcs. Vörös Meteor ifjúsági csapata képviselte megyénket Szolnokon A Békéscsabai Vörös Meteor if­Mesőberényi Műszaki és Villamossági Kisipari Szövetkezet a lakosság szolgálatában! Telefon: Mezőberény 20 és 35, Gyoma 28, új részleg: Köröstarcsa, Kossuth u. 33. Vállaljuk rövid határidőre mindennemű háztartási kisgépek, motorkerékpárok, rádió és televí­zió szakszerű javítását. Danuvia és Pannónia garanciális és garancián túli szervizszolgálat! Rövid határidőre vállalunk: villanyszerelési, vízvezetékszerelési, lakatos, bádogos javítási és új munkát, valamint villanymotor-tekercselést. Értesítjük a lakosságot, hogy felvevőhelyeket létesítettünk: CSÄRDASZÄLLÄSON, HUNYÄN, KAMUTON és MURON^BAN. Átvétel: Csárdaszálláson csütörtökön, Hunyán pénteken, Ka­muion és Muronyban szombaton. Az átvevőhelyeken mindennemű rádió-, televízió-, háztartási kisgép javításokat vállalunk. 495