Békés Megyei Népújság, 1964. szeptember (19. évfolyam, 204-229. szám)

1964-09-02 / 205. szám

>964. szeptember 2. 7 Szerda SPORTSPORTSPORT A Mezőkovácsházi Petőfi vereségével tömörült az élmezőny A megyei 1. osztályú labdarúgó-bajnokság vasárnapi fordulója után már látszik, mégsem csak két együttes: a Mezőkovácsháza és a Szarvas külön- versenye lesz az elsó helyért az őszi forduló. A két éllovas meglehetősen kiegyensúlyozatlan teljesítményt nyújt az utóbbi időben, és az „üldözők”, a Bcs. MÁV és az S. Kinizsi ezt ki is használja. Igaz ugyan, hogy a négy él­lovas közül a MÁV játszotta a legtöbb, Szarvas a legkevesebb mérkőzést, és ez végeredményben igen fontos tényező a találgatásoknál, de minden­esetre érdekessé teszi a bajnoki címért folyó versenyfutást. A tabella alján a két kiesőjelölt egy-egy pontot csípett el, így tehát tovább tart küzdelmük a feljebb kerülésért. A kondorosiak váratlan győzelmükkel nagy lépést tet­tek a kiesés elkerülésére. A békéscsabai és a mezőhegyesi gólzáporos mér­kőzések vesztesei számára nincs mentség a gyenge teljesítményre. Gól — szögletrúgás után A szög-le tini gás — fél gólt jelent — legalábbis ezt szokták mondani a pálya szélén. A játéktéren azonban rendszerint nem így van! A Bcs. MÁV—Békésszentandrás megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzésen a va­sutas csatárok bebizonyították, igenis ki lehet használni a szöglet adta lehetőséget. Igaz, ehhez az is kellett, hogy Nagy, a vendégcsapat kapusa rosszul fusson ki, a védők elaludjana k, és a szemfüles Baráth a hálóba , sodorja a labdát. (Fotó: Szeverényi) A sarkadi lovasverseny eredményei BÉKÉSCSABAI MÁV— BÉKÉSSZENTANDRÁS 3:1 (2:0) Cs-ányi utca, 400 néző. V.: Tóth. MÁV: Unyatyinszki — Gyurkó I, Hankó, Gyuriké II — Baráth, Tóth — An dó, Palyusdk, Seregi, Petényi, Be- lanka. Edző: Hankó György. Békésszentandrás: Nagy — Liszkai, •Harangozó, Kopányi — Mrena, Bem- csik — Vass, SzaJai, Kiss n, Kiss I, Major. Edző: Simka István. Már az első percekben magához ra­gadta a kezdeményezést a vasutas csapat és a félpályáról elinduló Gyur- kó n megszerezte a vezetést. To­vábbra is a csabaiak maradtak tá­madásban, a vendégek ellentámadá­sai nem voltak meggyőzőek. A 31. percben Belanka szögletét Baráth értékesítette. Szünet után a vendég­csapat erősen feljavult és a 15. perc­ben Kiss I szépített az eredményen. A vasutasok ezután ismét átvették a já­ték irányítását és a 62. percben Ba­ráth nagy lövése lepattant a védők­ről Beflanka elé, aki laposan lőtt Nagy hálójába. A hátralévő idő MÁV-táma- dás okkal telt eL BÉKÉSI SPARTACUS— GYULAI MEDOSZ II 4:1 (2:1) Gyula, 1000 néző. V.: Gáspár. Békés: Jene! — Domokos, Arató, Kocsor (Jantyik) — Török, Püsiki — Balogh, Kovács, Pataki, Kukely, Mé­hes (Mészáros). Edző: Perdi József. MEDOSZ: Csomós — Sál, Szabó I, Petrovszki — Pintye, Lukoviczki — Nagy n, Mészáros, Lakita I, Száraz, Lakita II. Edző: Nagy Károly. Nagy meglepetésre a vendégcsapat irányította a játékot a mérkőzés nagy részében. Az elmúlt hetekben gyen­gélkedő békésiek csatárjátéka igen jó benyomást keltett. A MEDOSZ-tarta- lékok közül csak Petrovszki küzdött teljes erőbedobással. A gólokat a jól játszó Kukely (2), Pataki, Méhes, illet­ve Mészáros szerezte. BÉKÉSCSABAI ELŐRE II— MEDGYESEGYHÄZA 11:4 (5:2) Békéscsaba, 300 néző, V.: Szlankó. Előre II: Hartman — Hrangasz, Vá­ri, (Urbán), Várkonyi — Hegedűs, Se­bestyén — Batke, Bócsik, Nagy, Szita, Kaszmár. Edző: Pécsi Elemér. Medgyesegyháza: Zsíros — Csicsely, Plástyik, Hürkecz — Pete, Jakab (Csernyik) — Hrabovszki, Juhász, Varga, Kovács, Holecz II Edző: Sípos András. A gólzáporos mérkőzésen az első eseményt Bócsik gólja jelentette a 10. percben. Ezután Nagy, aztán Bócsik kőt alkalommal, majd Hegedűs talált a hálóba, 5:0-ás csabai vezetés után Hrabovszki és Varga szépített az ered­ményen. Fordulás után két gyors gólt értek el Kovács és Varga révén a ven­dégek. 5:4 után ismét rákapcsolt a csabai csapat és Urbán, Hegeiűs (2), Rangasz, Batke (11-esből) lőtt gólja után Hegedűs állította be a végered­ményt. MEZŐHEGYESI KINIZSI— SARKADI MSE 8:0 (6:0) Mezőhegyes, 100 néző: V.: Varga K. Kinizsi: Árgyelán — Csete n, ese­te I, Kolozsi — Sajti II, Nagy — Csizmás, Dull, Sajti I, Nyári, Tompa. EdZő: Otrok Mihály. MSE: Papp — Sajti I, Somogyi, Bol­dog — Balogh, Sajti II — Kiss, Kő­cser, Mikes, Tompa, Fábián. Edző: Házi István. Már a második perc gólt hozott. A sarkadi Sajti I hazaadását a mezőhe­gyesi Sajti I elcsípte és a hálóba gu­rította. A tízperces mezőnyjáték egyetlen eseménye volt Tompa gólja. Később a hazai támadók állandó ve­szélyben tartották Papp kapuját. A vendégek igen gyengén játszottak, így a sok gólhelyzetből Sajti I kétszer,, Nyári és büntetőből Csete l ért elf gólt. Szünet után a nagyarányú ve-» zebés birtokában sokat egyénieslked-» tek a hazaiak, igy a vendégek is szót hoz jutottak, de három óriási helyzer tűket kihagyták. A hajrában Sajti I és Tompa lőtt újabb gólt Papp hálór jába. KONDOROS—VÉGEGYHAZA 3:2 (3:0) Végegyháza, 150 néző. V.: Szlancsik. Kondoros: Gábor — Csicsely, Nagy, Pleso vszki — Karsai, Oláh — Su- tyinszki, Ágfalvi, Valkó, Tinka, Ku- rucz. Edző: Sál Béla. Végegyháza: Szamán II — Hajdú, Baisek I, Rácz — Kerekes, Mikula n —■ Bucsek, Szedlacsek, Szemén I, En­gelhardt, Pasak n. Edző: AugusztPál. A kissé elbizakodottan pályára lépő hazaiakkal szemben meglepően jól kezdtek a vendégek és a 8. percben Sutyinszki révén vezetésihez jutot­tak. A váratlanul kapott gól idegessé tette a hazai védelmet és ez meg is bosszulta magát: Pasek I hazaadás­nak szánt, rosszul perdi tett labdája Szemén H kezéről a hálóba csúszott. Az öngól után még lélegzethez seni jutottak a végegyháziak, amikor Tin­ka révén újabb gólt szerzett Kondoros. Szünet után újított a hazai csapat, szinte kapujához szegezte ellenfelét, de nyomasztó fölénye ellenére sem tudta megfordítani az eredményt. En­gelhardt 11-esét Mikula gólja követ­te, de a további nagy helyzeteket már nem tudták kihasználni a csatárok. A kondorosiak lelkes játékukkal, a gólhelyzetek jobb kihasználásával szereztek nagyon értékes két pontot. GYOM A—ELEK 1:1 (1:0) Gyoma, 400 néző, v.: Bállá. Gyoma: Megyeri — Vattai, Gond a, Rácz — Szendrei, Mresán — Bácsi, Németh, Nyilas, Janó vszki, Domokos. Edző: Kövesd! Bajos. Elek: Kmetz — Szántai, Gavara, Popucza — Köteles, Gyebrovszki — Bender, Halasi, Har­sán yi, Miszlai, Klemm EL Edző; Klemm István. Nagyon álmosain kezdett mindkét csapat. Az első gólhelyzet a 10. perc­ben adódott Domokos előtt, de a szél­ső szorongatott helyzetben mellélőtt. A 23. percben Domokos labdájával Nyilas elhúzott a jobb szélen, az alapvonalról beívelt és Németh szép fejessel megszerezte a vezetést. Az edekiek hosszan előrevágott labdákkal próbáltak támadást indítani, de gól­helyzetet nem tudtak összehozni. A 38. p.-ben Németh megsérült és ezután már csak statisztált. Fordulás után Miresán feleslegesen szabálytalankodott Halasival szemben és a 30 m-es sza­badrúgást' Megyeri csak kiütni tud­ta. A labda a berohanó Bender elé került, aki a fekvő kapus fölött a hálóba emelt. Ezután csapkodóvá vált a játék. Domokos fejese és Bender veszélyes lövése volt a hajrá említés­re méltó eseménye. BATTONYA—TÓTKOMLÓS 1:1 (1:0) Battonya, 400 néző, v.: Vozár. Battonya: Szitás — Pável, Kabát, Janozov — Csizmadia, Bálint — Kar­sai IV, Karsai III, Bedő, Csordás, Radies. Edző Ludvig István. Tótkom­lós: Rimovszki — Nagy, Miklós, Ben- csik — Majoros, Pavlik — Horváth, Balázs, Matajsz, Petri na, Hovorka. Ed­ző: Roszkos János. A füllesztő hőségben battonyai ro­hamokkal telt el az első húsz perc, Bedő előbb a kapu fölé bombázott, de a 14. percben húszméteres bombája Rimovszki hálójában kötött ki. A fél­idő további részében a hazaiak erő­.jteljes támadásait néhány gyors tót- Ijkomlósi elfutás szakította meg. A 35. percben Hovorka nagy lövését védte szépen Szitás. Az 54. percben Radícs egyedül futott el, de közelről mellé­gurított. A hazaiak valósággal kapu­jukhoz szegezték ellenfelüket, azon­ban Bedő hatalmas lövései sorra el­kerülték a komlósi kaput. A hazat csapat védői is a vendégek térfelén j tartózkodtak és ez i 86. percben meg­bosszulta magát. Horváth lefutotta a védőket és távolról lőtt labdája a ké­sőn mozduló Szitás hálójában kötött ki. SARKADI KINIZSI— MEZÖKOVACSHAZI PETŐFI 1:0 (1:0) Sarkad, 600 néző, v.: Bokor. Sarkad: Erdélyi — Szoboszlai, Ju­hász, Zsilák — Szabó I, Tobai — Lo­vasa, Nagy, Kótai, Gurzó, Fábián. Ed­ző: Tamási Károly. Mezőkovácsháza: Budácsik — Csepregi, Sztasák, Bányik XI — Kenyeres, Szelezsán — Tóth, Bá­nyik I, Kertmegi, Olasz, Szilbereisz. Edző: Amóczki József. Egy ideig mindkét csapat egyformán vette ki részét a támadásokból, las­san azonban a hazai akciók veszé­lyesebbé váltak. A 10. percben Kótai lövése foglalkoztatta Budácsikot. A másik kapu előtt Szilbereisz elfutása jelentett veszélyt. A 25. percben Lo­vast nagyszerűen adott középre, de a belső csatárok nem követték az ak­ciót és a labda a kapu előtt elsu­hanva az ellenkező oldalon elhagyta a játékteret. A 30. percben esett a mérkőzés egyetlen gólja. Kótai csa­vart szöglete már a gólvonalnál volt, amikor a befutó Fábián kapásból a hálóba lőtte a labdát. A Kinizsi a hazai közönség lelkes biztatása kö­zepette sorozatosan vezette támadá­sait, de több helyzetet elügyetlenked­tek, sőt egy alkalommal Gurzó az ötös sarkáról kapásból mellélőtt. A mérkőzésen a hazai csapaté volt az első félidő, míg szünet után a ven­dégek támadtak többet. A Kinizsi az­zal győzött, hogy gólhelyzetei közül egyet ki tudott használni, míg a Fe- tőfi-csatárok közül Szilbereisz nagy lövése és Kertmegi csuka fejese elke­rülte a kaput. Ifjúsági eredmények Gyoma—Elek 2:1, Tótkomlós—Batto­nya 3:0, Sarkaúi Kinizsi—Mezőkovács­háza 1:4, Végegyháza—Kondoros 2:0. Mezőhegyest Kinizsi—Sarkadi MSE 4:2, Bcs. Előre—Medgyesegyháza 8:3, Bcs. MA V—Békésszentandrás 4:2, Gyulai MEDOSZ—Békés 5:1. A HÉT VÁLOGATOTTJA Kmetz (Elek)—Vattai (Gyoma), Han- kó (Bcs. MÁV), Petrovszki (Gy. ME­DOSZ)—Hegedűs (Bcs. Előre), Bálint (Battonya)—Batke (Bcs. Előre), Kovács (Békés), Varga (Medgyesegyháza), Ku­kely (Békés), Belanka (Bcs. MÁV). A tartalékcsapat: Megyeri (Gyoma)— Nagy (Tótkomlós), Gonda (Gyoma), Rácz (Gyoma)—Baráth (Bcs. MÁV), Nagy (M. Kinizsi)—Lovasi (S. Kinizsi), Halasi (Elek), Pataki (Békés), Sajti I, (M. Kinizsi), Klemm H. (Elek). fl megyei I. osztályú labdarűgó-bainoHság állása 1. Mezőkovácsháza 21 14 4 3 38:12 32 2. Bcs. MÁV 22 14 4 4 46:25 32 3. Szarvas 20 14 2 4 53:18 30 4. Sarkadi Kinizsi 21 13 4 4 41:15 30 5. Mezőhegyes 22 9 9 4 45:14 27 6. Gyoma 22 8 8 6 37:27 24 7. Medgyesegyháza 21 10 4 7 27:30 24 8. Tótkomlós 20 8 5 7 34:20 21 9. Békésszentandrás 22 6 7 9 26:31 19 10. Kondoros 22 8 3 11 23:49 19 11. Végegyháza 21 8 2 11 38:45 18 12. Sarkadi MSE 21 7 4 10 22:35 18 13. Békés 21 6 4 11 23:46 16 14. Elek 21 6 1 14 20:37 13 15. Battonya 22 3 7 12 17:55 13 16. Oh. Honvéd x 22 — 4 18 11:41 4 Gyulai MED. H. 24 13 4 7 56:37 30 Bcs. Előre II. 23 14 1 8 87:31 29 x = Az Oh. Honvéd visszalépése mi­att ellenfelei — ezúttal Szarvas — az őszi fordulóban játék nélkül kapnak két pontot, A Sarkadi Lenin Tsz SK lovasszak- osztálya augusztus 3C-án, vasárnap délután 3 órai kezdettel megyei meg­hívásos lovasversenyt rendezett Sar­kadon, az új máj őri legelőn. A jól sike­rült versenynek mintegy 1500 nézőié volt. Az egyes versenysizámok győz­tesei: 800 m-es sikverseny: 1. Kovács Gá­bor „Delta” nevű lován (Elek! Tsz SK.). Kezdő lovak díjugratása: (HM) cm) 1. Futaki Pál „Csinos” nevű lován (Eleiki Tsz). 1000 m-es síkverseny: 1. Kovács Gábor „Szilvia” nevű lován (Eleki Tsz SK.). Középosztályú díjug­ratás: (120 cm) 1. Kovács István „Zom- bor” nevű lován (Kötegyáni Tsz SK.). 2400 m-es kordéverseny: 1. Sajti Lajos „Varázs” nevű lovával (Sarkadi Le­nin Tsz SK.). 1200 m-es síkverseny: 1. Lupsán János „Széltartó” nevű lován Gyulai MEDOSZ). Fogatgyorsasági hajtÖverseny: (2400 m-es) 1. Rácz Ká­roly „Büszke” és „Csipke” nevű lo­vaival (Sarkadi Vörös Csillag Tsz). 1600 m-es síkverseny: 1. Sajti Lajos Budapestre idősebb nőt háztartási al­kalmazottnak keresnek. „Orvosi” jel­igére Szarvasi Hirdetőbe. 19084 Nyereménybetét-könywel nyert Re- nault R—OB személygépkocsi — átírás nélkül — eladó. Dr. Kovács, Körösla- dány. 1760 Kitűnő állapotban levő Skoda Octavia Super személygépkocsi sürgősen el­adó. Megtekinthető szombaton 2 órá­tól, a Totózó előtt. 9638 Gyermektelen házaspár bútorozott szo­bát keres Békéscsaba központjában. „Azonnal 0335” jeligére, Magyar Hirde­tő, Békéscsaba. 9835' „Pengő” nevű lován (Sarkadi Lénán Tsz SK.). Versenyen kívül még bemutatót fu­tott a Kötegyáni Tsz SK „Zombor** nevű lova, felemelt akadályokkal (140 cm). Közületek munkaerőigénye Békés megyei GFV Békéscsabai István Malom üzeme állandó munkára öt fő férfit segédmunkásnak felvesz. 455 A Felsőnyomási Állami Gazdaság (Telekgerendás) azonnali belépéssel SZ—100-as traktorra vezetőket keres. Jelentkezés a gazdaság főmérnökénél. 456 A Szeghalom és Vidéke Körzeti Fmsz. termelőcukrászt keres azon­nali felvételre. Erkölcsi bizonyítvány szükséges. 3904 Rózsaszükségletét rendelje már most meg őszi szállításra. 120 fajta. Bokor, futó, polyemtba, nemzetközi újdonsá­gaimból. Kérje díjtalan árjegyzéke­met. Szálkái rózsakertészet, Pusztasza- bolcs. 8866 Gyökeres szőlővesszők, bor- és külön­leges osemegefajták őszi szállításra. Fajta tisztaság és szabványminőség ga­rantálása melleit megrendelhetők. Vá­laszbélyeges levélre válaszolok. Bet­tenbuch János főkertész. Gádoros, Kun Béla 19. 93496 Lottón nyert centrifuga eladó. Mező­mé gyér, Csillag utca 32. 982Ö Felhívási AZ 1964. ÉVI ADÓ MÁSODIK FÉLÉVI ÖSSZEGE JÚLIUS HÖ 1-ÉN ESEDÉKESSÉ VÁLT ÉS szeptember hó 15-ig FIZETHETŐ adópótlékmentesen. FIZESSE BE ÉVI ADÓJÁT szeptember hó 15-ig, MERT KÉSŐBBI FIZETÉS. ESETÉN AZ ADÓTAR­TOZÁSON FELÜL ADÖPŰTLÉKOT IS KELL FIZETNIE. MEGYEI TANÁCS VB PÉNZÜGYI OSZTÁLY Apróhirdetések