Békés Megyei Népújság, 1964. július (19. évfolyam, 152-178. szám)

1964-07-24 / 172. szám

1964. július 24. Péntek SPORT SPORT SPORT A labdarúgó MNK-ért Hódmezővásárhelyi MEDOSZ — Bcs. Agyagipari MTE 3:3 (1:1) Békéscsaba, 300 néző. v.: Puskás. HMTE: Pálhuber — Szatmári, Holu- bán, Simitske — Nagy, Béni — Szán- ka, Zsótér, Berta, Olasz, Mackó. Ed­ző: Kutik Sándor. AMTE: Vandlik — Mitykó IV., Bielik, Urda — Vasas J., Mitykó m. — Szabó, Uhrin, Molnár, Mitykó l.i Karadi. Edző: Szabó Jó­zsef. Az első negyedóra a hazai csapat tá­madásainak jegyében telt el. Később felszabadult a MEDOSZ kapuja, több támadást vezettek és a 16. percben egy keresztbevágot* labdát Szanka a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt. Erősített az Agyagipar. A 35, percben egy tetszetős akció végén Mitykó 1.18 méterről hatalmas gólt lőtt. Szünet utár} a gyors Szabó 20 méterről a ki­futó kapus mellett a kapuba rúgta a Mezűkovácsházi Petőfi 5:1 Mezőkovácsháza, 500 néző. V.: Ko- csondi. Petőfi: Budácsik H. « Csepregi, Gigacz, Tóth — Bányik I, Szelezsán — Priskin, Pasek, Kertmegi, Bányik II., Szilbereisz. Edző: Amóczki József. MEDOSZ: Szegedi — Csigér, Varga, Borbély — Zomborácz, Vigh — Mól­lá bdát. A vezetés szárnyakat adott a két osztállyal lejjebb játszó helyi csa­patnak és most már szinte állandóan a vendégek térfelén pattogott a lab­da. így váratlanul esett Zsótér 16 méteres szabadrúgás-gólja, amelyben alposan „benne volt” az MTE-sorfal és a kapus is. A 68. percben Szabó ismét vezetést szerzett a csabaiaknak, majd 2 perc múlva óriási helyzetben fölé lőtt. A rutinos vásárhelyiek ezt kihasználták és Zsótér ismét egyenlí­tett. Az Agyagipar nagyszerű teljesít­ményt nyújtott és győzelmet érdemelt volna a lélek nélkül játszó, gyenge formában lévő NB Ill-as listavezető ellen. Jók: Mitykó IV., Bielik, Urda, Mitykó I., Karadi. A vendégek közül senkit nem lehet kiemelni. U. P. — Mezőhegyesi MEDOSZ (4:0) nár, Gábor, Madácsi, Borsos, Kovács. Edző: Szabó János. Sorozatos hazai támadások után a 13. percben a Pasek buktatásáért meg- Ítélt szabadrúgást Bányik I. az ötösre ívelte és az elaívó védelem mellett Pasek bepafozta a labdát a kapuba. Négy perc múlva Prlskta szögletét Országos úszó>csapatbajnokság elődöntője Békéscsabán A Magyar Üszószövetség megbízá­sából a Kötöttárugyár SK rendezésé­ben 25-én (szombaton) este fél 8 órai kezdettel a sportuszodában kerül le­bonyolításra az NB II. A csoportjá­nak elődöntője. Az NB II. országos elődöntőjét 8 városban bonyolítják le. Megyénkre két csoport jutott, e két csoport elődöntőjét Békéscsabán és Gyulán bonyolítják le. A Békéscsabai A csoportban a Budapesti Építők, Diósgyőri Kohász, Székesfehérvári Építők, Dunaújváros és a Békéscsabai Kötött úszói mérik össze erejüket. Nagy érdeklődéssel várják a szak­emberek és a közönség az NB n-be feljutott fiatal csabai úszók szereplé­sét. Különösen nagy érdeklődés előzi meg a 200 méteres női mellúszást, amelyben Gábor Edit Jelenlegi formá­jában kitűnő eredményre képes és re­méljük, hogy a 3:06.2 mp-s megyei csúcseredményt sikerül megjavítania. Hajdú Gézától és Varga Györgytől is jó eredményt várunk. A bajnoki vérsenyszámokon kívül a legjobb csabai gyermek- és újonc­versenyzők is indulnak a budapesti és igen jó képességű vidéki csapatok ver­senyzői ellen. A horgászok között igen nagy az ér­deklődés a szombaton kora délutántól vasárnap délig tartó intéző bizottsági nagyverseny iránt, melyet a gyomai, a köröstarcsai és a körösladányi köz­úti hidak által határolt gáton belüli vízterületen tartanak meg. Sok egye­sület nevezett már be négyes csapatot. De benevezési díj nélkül, egyéni ^vér- senyben indulhat minden Körös-vidéki horgász is, aki előzetesen a Schidt-gát- őrház tanyában jelentkezik. Különleges érdekessége a verseny­nek, hogy az értékelés alapja ponto­zás lesz. Minden kifogott, méreten fe­lüli halért 5 pontot, súlyaikért pedig dekánként 10 pontot írnak a szeren­csés horgász javára. A nyeremény díjak serlegek és érmék lesznek. Ezenkívül a helyezettek kü­lön tiszteletdíjat is kapnak. A rendezők a várható nagy létszám­ra való tekintettel, úgy határoztak, hogy rossz idő esetén a versenyköz­pontot a gyomai közúti hídnál állít­ják fel. Szegedi kiejtette és a szemfüles Kert­megi megszerezte a második gólt. A jól záró hazai védők a MEDOSZ szór­ványos támadásait csírájában fojtot­ták el. A 23. percben Priskin lövése a kapufáról vágódott ki, Kertmegi meg­szerezte a labdát, s újabb gólt lőtt. Nagy munkában volt a MEDOSZ-vé­delem. A 45. percben Bányik I. jól ívelt szabadrúgását Bányik n. zavar­talanul lőtte a kapuba. Szünet után egy ideig a MEDOSZ támadott, aztán a 73. percben egy előrevágott labdát Tóth lőtt a kifutó Szegedi hálójába. A 86. percben Borsos szerezte meg a vendégcsapat „tiszteletgólját”. Jók: Csepregi, Gigacz, Bányik I, Szelezsán, Priskin, Kertmegi, illetve: Varga, Vigh, Madácsi, Kovács. V. J. Bcs. VTSK — Bcs. Honvéd 4:1 (3:0) Békéscsaba, 500 néző. V.: Apáti. VTSK: Csepregi — Zsílinszkl, Szarvas, Dobó — Novák, Kiss — Ba­logh, Lonovics, Szurgent, Schneider, Szilágyi. Edző: Szombati György. Honvéd: Kiss — Kerekes, Budácsik, Lltauszkl — Horváth, Janovics — Papp, Boros, Lovász, Laczkó, Neller. Edző: Gurbán Llviusz. Már a 3. percben gólt ért el a VTSK. Dobó a félpálya környékéről kapura Ívelte a labdát és az Kiss fö­lött szállt a hálóba. Szinte állandóan a VTSK támadott, a honvédek megle­pő gyengén játszottak. A 31. percben a kiugró Szurgent újabb gólt ért el. A VTSK további támadásai során a 42. peroben Szurgent jó labdát kapott Lonovicstól és szép gólt lőtt. Szünet után a Honvéd rákapcsolt, de a kék­fehér védelem jól állt a lábán, és csak a 14. percben tudtak szépíteni. Papp egyéni játék után lövésié szánta el magát és a labda Zsüinszkl lábát érintve jutott a léc alá. A 20. percben Budácsik összecsapott Lonoviccsa! és a középhátvéd végleg elhagyta a pá­lyát. Helyére Lovász húzódott. A 43. percben Lonovics állította be a mér­kőzés végeredményét. Jók: Dobó, Novák, Schneider, illetve: Horváth, Papp, Lovász. Sz. J. Közlemény A Gyulai Kertészeti Technikum le­velező tagozata I. osztályába jelent­kezéseket elfogad. Jelentkezhetnek augusztus hó 25-ig Békés, Szolnok, Csongrád megyék területéről azok, akik 17. életévüket betöltötték, nyolc általános vagy azzal egyenértékű is­kolai végzettséggel és kétéves szak­mai gyakorlattal rendelkeznek. Je­lentkezés személyesen vagy írás-ban a technikumban. 8477 Nem halt ki a grundfoci! Legalábbis Gyulán nem! Amint képünk is bizonyítja, most már a lányok is „beszállnak” egy kis egy kapuzásra, A fehér trikós „kislegény” nagy gólhelyzetben van. Vajon sikerül'« belőnie? Ezt figyelik partnerei is. (Fotó: Csapó László) OOOOOOOOOOOOOOOOOOQOOOOOOOOQOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO A muronyi úttörő-sakkozók az országos bajnokság harmadik helyén végeztek Szölőlevelet minden mennyiségben (kaccsal együtt is) VÁSÁROL A BÉKÉSCSABAI KONZERVGYÁR. 99195 Nagyszerű eredményt értek el a békési járás úttörő-sakkozói a IV. Országos Üttörő Sakk-bajnokságon. A döntőkre június 26 és július 1 kö­zött Kalocsán került sor. Miután me­gyénként egy csapat vehetett részt az országos döntőn, Battonyán került sor a helyi és a muronyi úttörő- csapat selejtező mérkőzésére. Itt a vendég, a 3979-es Dózsa csapat 10:2-re győzött, s a döntőbe jutott. Ott dr. Andor László vezetésével Csapó Mi­hály, Lagzi György, Dudás István, Dukoviczki Mátyás, Balogh Mihály és Kőrizsi István ült asztalhoz. A mérkőzések óriási küzdelmet és sok függőjátszmát hoztak. A muronyi együttes mérkőzésről mérkőzésre ja­vult és az utolsó játéknapon meglévő hárompontos hátrányát ledolgozva, teljesen megérdemelten került az igen előkelő harmadik helyre. A csapat Közületek munkaerőigénye Az ÉM Békés megyei Állami Építő­ipari Vállalat kőműves, festő-mázoló szakmunkásokat, kubikosokat és se­gédmunkásokat, szobafestő-mázoló szakmunkás átképzésre 20—30 év kö­zötti férfi vagy női dolgozókat is fel­vesz békéscsabai és Békés megye területén lévő munkahelyekre. Vidé­ken lakó dolgozóknak munkásszál­lást, napi egyszeri étkezést biztosí­tunk. Kereseti lehetőség teljesítmény­bérezés alapján. Érdeklődni írásban vagy személyesen a vállalat munka­ügyi osztályán, Békéscsaba, Kazinczy o. 4. 99086 2 fő mérlegszerelő lakatost keresünk állandó munkára. Fizetés megegye­zés szerint. Jelentkezés Békés me­gyei Gabonafelvásárló és Feldolgozó Vállalat műszaki osztályán, Békés­csaba, Kórház utca 1. sz. x A Békéscsabai Hűtőház érettségizett fiatalokat (főként fiúkat) 2 éves ta­nulóidővel, élelmiszeripari tanulónak szerződtet. Jelentkezés azonnal, sze­mélyesen. 7325 minden egyes tagját dicséret illeti, azonban ki kell emelni a második táblán szereplő Lagzi Györgyöt és a negyedik táblán versenyző ^ukoviczki Mátyást, akik táblaelsőként egy-egy országos egyéni első helyet is sze­reztek. A kitűnő eredmény elérésé^ hez nagyban hozzájárult dr. Andor László, aki fáradságot nem kímélve foglalkozott a muronyi fiatalokkal és már általános iskolás korukban be­léjük oltja a sakkozás szeret étét. A lelkes sportember szakértő és áldoza­tos munkájának eredményeként a Muronyi MEDOSZ csapatában 10 út­törő szerepel a megyei járási verse­nyeken. A muronyi úttörő-sakkozók kitűnő eredménye biztató jel megyénk sakkéletének fejlődésében. ApröliirdetöseK Gyula, Galamb u. 23. számú ház el­adó. 8450 50 lóerős, háromfázisú indukciós vil­lanymotor eladó, új. Béke Mtsz, End- rőd. 1613 Egy szoba, konyha, melléképülettel (istállóhasználattal lévő) lakásomat el­cserélném hasonlóért. Békéscsaba ni,; Lestyán György utca 1. 99199 Gyulán, Törökzugban öt házhely el­adó, Ingatlanközvetítő kirendeltség­nél, Szegedi 19,<a. 10327 Egyszerű, szegény, román nyelvű, kö­zépkorú férfi ismeretségét keresem. Dolgozni szeretek. Leveleket „Békés megyébe kívánkozom 61271” jeligére a gödöllői hirdetőbe. 61271 Alig használt hálószoba és konyha­bútor eladó. Békéscsaba, V., Kun ut­ca 24. Érdeklődni délután 3-tól. ______________ 99242 G yula, Göndöcs utca 5 sz. ház be­költözéssel eladó. 8478 Elveszett egy lánykaszoknya blúzzal a város területén. Megtalálója vigye Gyula» Tompa utca 23 alá. 8479 Gyula, Szt. Benedeki Múlt-féle tanya eladó. (Lebontásra is.) 8480 Megérkezett Békéscsabára R O D O L F Ó a Csehszlovák Nagycirkusz a Magyar Népköztársaság' Érdemes Művészének VENDÉGFELLÉPTÉVEL. legyek a Jókai Színház szervező irodájában és a cirkusz pénztáránál kaphatók. 99214