Békés Megyei Népújság, 1964. február (19. évfolyam, 26-50. szám)

1964-02-25 / 46. szám

ISM. február 25. 7 Kedd SPORToSPORT.SPORT A Békéscsabai Honvéd nyerte a Békéscsabai Előre labdarúgó kupát Sts. Honvéd — Mezőhegyesi NEDOSZ 3:2 (2:1) Békéscsaba, 900 néző, vezette: Pus~ kém. Honvéd: Vörös — UtausTfld (Btehut), Bogár, Lovász — Horváth, Szarka — Tímár, B<alkió, Pikó, Laczikó. Papp. Ed- VJŐ: OuKtoán Lívlusz. MEDOSZ: Balogh — Pozsonyi, Rizsányi, Fekete (Ko- ác«) — Zomborácz, Vígh — Gábor, Borsos, Gslgér, Madácsa, Keresztes. józő: K. Szabó Jánost Honvéd-rohamokkaa kezdődött a mérkőzés, mégis a 6. percben a zöld- ehéreik értek el gólt. Gábor középre Ivedt, a Honvéd-kapus rosszul nyúlt a labdához és az a befutó Boros lábáróü a hálóba került. Két perc múlva min­taszerű támadás végén egyenlített a Honvéd. Bakó labdájával Tímár az alapvonalig futott, pompás beadását T^aczkó kapásból a léc alá vágta. A gól után továbbra is nagy fölényben játszott a hazai együttes. A vendégek osaík gyors lefutásokkal kísérleteztek. A MEDOSZ védelme több Ízben al­kalmazta a lestaiktikat, ez azonban né­hányszor megbosszulta magát. Hor­váth átadása után Papp a balösszekö­tő helyén tört kapura, leadását a tisz­ta helyzetben lévő Tímár nagy erővel bombázta Balogh kapujába. Ezután három óriási Honvéd-helyzet maradt ki. Fordulás után teljesen megváltozott a játék. Fokozatosan fölénybe került a MEDOSZ. Így senkit sem ért várat­lanul, hogy Madácsi nagyszerű góllal kiegyenlített Nagy küzdelem alakult ki a kupa sorsát eldöntő győztes gó­lért. Hol az együk, hol a másik kapu előtt alakult ki parázs jelenet. A játék színvonala ebben az Idő­szakban erősen csökkent. Nagyon sok volt a rossz leadás, ebben elsősorban a Honvéd-fedezetek jártak elöl. A já­tékvezetőnek reklamálás miatt sok esetben kellett közvetett szabadrúgást ítélnie. A 71. percben Keresztes ösz- szefutott a labdára vetődő Vörössel. A csatár olyan szerencsétlenül esett, hogy lábát törte. A 75. percben egy , hosszan előrevágott labdáit Tímár meg­szerzett és bár ketten is zavarták, a kapujában ragadt Balogh mellett meg­szerezte csapata számára a győzelmet Jelen-tő gólt. A kupadöntő várakozáson felüld, iz­galmas, kemény, jó mérkőzést hozott. Az első félidőben nagy fölényben ját­szott a Honvéd, szünet után a ME- I DOSZ Irányította a játékot, összefog­lalva a látottakat, mindkét csapat di­cséretet érdemel teljesítményéért. A Honvéd győzelme megérdemelt volt. Jók: Bogár, Horváth, Tímár. Papp, illetve: Vígh, Zomborácz, Kovács, Ma­dácsi. Bcs. Előre—Bcs. MÁV Bocskai 1:0 (0:0) Barátságos labdarúgó-mérkőzés Gyulai MEDOSZ — Orosházi Kinizsi 2.1 (2:0) Orosháza, 900 néző, vezette: Lepő risz. MEDOSZ: Petrovszki — Stefanik, Szilágyi, Kottán — Gúti, Sás — Rajki, Himmer n, Himmer I, Sinka, Nagy II. Edző: Vasvári Péter. Orosháza: Mi- kite — Fiam, Kiss II, Oszlács — Szűcs, Kollár — Heller. Berta, Kiss I, Túri, Zvolenszki. Edző: Cziráki József. A vendégek támadásaival kezdődött a játék. Amíg a jeges talajon a gyu­laiak pontosan adogattak, a Kinizsi csatárai bátortalanul játszottak. Az első gólt a 10. percben szerezte Sinka. Ezután több szögletrúgás jelezte a MEDOSZ fölényét. Az utolsó negyed­órában Himmer n lőtte a második gyulai gólt, míg a Kinizsi-csatárok közül Kiss I csak a kapufát tudta el­találni. A második félidőben nagy meglepe­tésre a Kinizsi került fölénybe. A gyulai együttes kissé lefékezett. Kiss. I, majd a második félidőben beállt Pólyák lövései kerülték el a kaput. Az 55. percben Berta szöktette Kiss I-et, akit ugyan zavartak, de labdája Szilágyin irányt változtatva, mégis a hálóba jutott. Ezután még több hely­zete volt az orosházi csapatnak, azon­ban az eredmény már nem változott. Jók: Stefanik, Gúti, Himmer n, Sinka, Nagy n, illetve: Fiam, Kiss n, Kollár, Kiss I, Heller. Békéscsaba, 500 néző, vezette: Dudás. Előre: Krátki (Kucsetra) — Ambrus, Komán, Szik óra — Láza, Rakonczás — Miikűya, Batke, Frankó, Rieger, Kere­kes. Edző: Kerekes Imre. MÁV: Tö­rök — Nemesi, Gáli, Gyurkó II. — Ba- ráth, Hamkó — Gyurkó, Nagy, (Palyu- siík), Seregi, (Viczián), Petényi, Be- lanka. Edző: Weiner Pál. Azonnal az Előre ragadta magához a kezdeményezést, támadásait azonban ár jól záró vasutas védelem rendre há­rítani tudta. A lila—féhéi együttes já­téka az eddigi mérkőzésekkel szemben nem volt meggyőző. A gólhelyzeteket is sorra kihagyták. Ebben főleg Fran­kó és Kerekes .Jeleskedett”. A vasuta­sok egy rövidre sikerült hazaadástoóQ majdnem gólt értek ei. | A békéscsabai téglagyár kultúrter­me zsúfolásig megtelt az NB n-es ö’cövívó csapatbajnokság első hazai mérkőzésén, vasárnap délelőtt. A rajt kitűnően sikerült és megállapíthat­juk, hogy az eredmény hűen kifejezte a két csapat közti erőviszonyokat. Az Idény eleji forma még néhány ver­senyzőn látszott, voltak még apróbb hibák is, de az együttes sokkal na­gyobb feladatok megoldására is képes. »Megállapíthatjuk, hogy a további jó szerepléshez — ami a versenyzőket illett — a feltétel biztosítva van. EREDMÉNYEK: Légsúly: Amóczki (Bcs.) ellenfél nélkül győzött. 2:0. Harmatsúly: Sze­gedi (Bcs.) ellenfél nélkül győzött, 4:0. Pehelysúly: Grószman (Bcs.)—Király (Sz.) győzött Grószman. A Honvéd-fiún meglátszott a hosszabb kihagyás, de Szünet után az Előre tíz emberrel Jött ki, Sokára sérülése miatt. Már egy negyedóra telt el a játékból, ami­kor Batike beadását Kerekes a hálóba lőtte. A vasutas elllen tárnádé sok, ame­lyek csa.k szórványosak voltak, nem hoztak eredményt. Egyre nyomasztób­bá vált a lila—fehérek fölényét Gól azonban nem esett. A mérkőzésen úgy tűnt, hogy nem vették elég komolyan a játékot az Előre-fiúk. Az együttesre, amely a Győri Vasas ellen az első félidőben ragyogóan játszott, szinte rá sem le­hetett ismerni. A vasutasokat dicséret illeti lelkes, önfeláldozó játékukért. Jók: Román, Rakonczás. Batke, Ke­rekes, illetve: Gáli, Baxáfch, Petényi, Belamka. 10:2. Nagyváltósúly: Stork (Bcs.)— Miklós (Sz.) A harmadik menetben a vezetőbíró Miklóst sorozatos sza­bálytalanság miatt leléptette. Stork győzelme nem volt meggyőző, 12:2. Középsúly: Evelei (Bcs.)—Antal (Sz.). Győzött Evelei. Antal a második me­netben feladta a küzdelmet. Evelei okosan boxolt. Védekezése klasszikus volt, Antal nagy erejű horgai csak a levegőbe szálltak. Evelei már az el­ső menetben szinte döntő fölényt har­colt ki. Egy kis hiba még van, néha közel ment ellenfeléhez, amire sem­mi szükség sincs, 14:2. Félnehézsúly: Mészáros (Bcs.)—Vásár (Sz.). Győzött Mészáros. Mészáros ellenállhatatlanul kezdett támadni, aminek Vásár csak egy percig tudott ellenállni, 16:2. Ne­hézsúly: Gulyás (Bcs.)—Lovász (Sz.) Győzött Gulyás. Lovász az első me­netben feladta a küzdelmet, 18:2. Tizenhét ország 128 versenyzője a dortmundi • műkorcsolyázó világbajnokságon A kedden Dortmundban CNSZK) megkezdődő műkorcso- ’yázó-vHágbajnokságon 17 or­szágból 128 versenyző áll rajt­hoz. A magyar műkorcsolyázó- sportot a dortmundi vb-n Al- mó'sy Zsuzsa, a Korda—Vásár­helyi táncos kettős és a Csordás— Kondi páros képviseli. A vb programja: Március 25-én: párosok köte­lező gyakorlatával kezdődik a küzdelem, s a döntők időpontja. Március 26-án: párosok sza­badgyakorlata. Március 27-én: férfi szabadon választott gyakorlatok. Március 28-án: szabadon válasz­tott táncok. Március 29-én: nők szabadon választott gyakorlata. (MTI) Apróhirdetések Csikóséri szőlőben 451) négyszögöl szőlő eladó. Érdeklődni Gyula, A3­tócíCv A. U. 2. 102133 Nyugdíjas asszony egy gyermek mel­lé elhelyezkedne, esetleg vidékre is. Cím: Gyulai H^rőetőben. ÍO^SS Könyvbarátok! Közöljék érdeklődési körüket. Antikvárium. Budapest, XII., Kiss János altábornagy u. 54. 7122 J6I sikerült a rajt az ökölvívó NB ll-ben Bcs. Honvéd Szalvai SE — Szolnoki MÜV 18:2 Tengerparti vakáció Vidám, szórakoztató román film fiatal egyetemisták nyári vakáció­járól, sok muzsikával, mókával fűszerezve, (Bemutatja a békési Bástya mozi, 1964. február 25-től 26-ig.) műsora Február 25-én, este 7 órakor habom nover Jókai-bérlet. Február 25-én, este tél 8 órakor Csa­ba csüd ön: férfiaknak tilos KözOletek munkaerőigénye Az EM 44. sz Építőipari Vállalat azonnal felvesz budapesti munkahe­lyekre kőműves szakmunkásokat, va­lamint kubikosokat és férfi segéd­munkásokat. Munkásszállást és uapl kétszeri étkezést biztosítunk. Vidéki­eknek tanácsigazolás. szakmunkások­nak szerszám szükséges. Munkaruhát adunk. Jelentkezés: Budapest V., Kossuth Lajos tér 13—15, földszint. 9K Azonnal felveszünk építőipart szak­munkásokat és 18 éven felüli férfi se­gédmunkásokat állandó munkára Munkaruhát, munkásszállást és ebédet biztosítunk. Tanácsi igazolás szüksé­ges. ÉM Bács megyei Állami Építő­ipari Vállalat, Kecskemét, Klapka u. 34. 88131 Országos Söripari Vállalat azonnal felvesz férfi segéd­munkásokat és kocsikísérőket. Munkásszállás van. Természetbeni juttatás napi két liter sör. Jelentkezés: Bp. X. kér. Maglódi út 17. M unkaerőgazdálkodás. 1557 VDmí FEBRUAR 25. Békési Bástya: Tengerparti vakáció. Békéscsabai Brigád: Jégmezők lovag­ja. Békéscsabai Szabadság: Egy em­ber, aki nincs. Békéscsabai Terv: Az utolsó szerelem. Gyomai Szabadság: A nagy manőver. Gyulai Erkelt Hon­foglalás I.—H. Gyulai Petőfi: Boccac­cio 70. II. Mezőkovácsházi Vörös Ok­tóber: Én és a nagymama. Orosházi Béke: A félelem bére. Orosházi Par­tizán: Hattyúdal. Sarkadi Petőfi: Elektra. Szarvasi Táncsics: A benzin­kút hercegnője. Szeghalmi Ady: Bí­rósági ügy. A tv műsora február 25-én, kedden 17.45 Hírek. 17.55 A Magyar Hirdető műsora. 18.(>5 Újdonságok, érdekessé­gek a mezőgazdaságban. 18.15 Az or­vos válaszol. A derékfájás. Előadó: Dr. Sándor Róbert. 18.25 Szovjet ba­lettművészek műsora. Intervíziós á lás Moszkvából. 19.00 Csehszlovákiában jártunk... Filmösszeállítás. 19.20 Esti mese. 19.30 Tv-híradó. 19.45 A kék ég egy darabja. Magyarul beszélő ju­goszláv film. (Csak 14 éven felüliek­nek!) 21.10 Kerekasztal-beszélgetés a labdarúgásról. A nevelésről... Kb. 21.40 Az iskola-tv postája. 21.50 Hí­rek. Tv-h íradó (ism.) (MTI) Tíz telitalálat a totón A totó nyolcadik játékhetében tíz fogadó ért el tizenkét találatot. Nyereményük egyenként 24 600 forint. Tizenegy találatot 271, tíz találatot 2313 fogadó ért el. Az előbbire 907, az utóbbira 141 fo­rintot fizetitek. A hetedik heti ki- lenetalálatos szelvények jogosul­ok vigaszdíjra, melyekre egyen­ként 76 forintot fizetnek, j A totó 8. heti telitalálata: 1, x, I X, X, 1, 1, X, 1, X, X, 1, 1. Király legyőzése nem okozott na­gyobb nehézséget. A látottak alapján biztos pont lehet a pehelysúlyban, ha e'őnléte javulni íog, 5:0. Könnyű- súly: Baranyi (Bcs.)—Magyart (Sz.), dőntő fölénnyel győzött Baranyi. Kár, bogy csak egy percet láthatott a kö­zönség a gyors, tehetséges Baranyi vívásából, 8:0. Klsvéltósúly: Berényi (Bcs.)—Hajdú (Sz.) Győzött Hajdú. E arányi megnyerhette volna a mérkő­zést, ha jobbhorog helyett, jobbegye- hest ütött volna, 8:2. Váltósúly: Hir- kó (Bcs.)—Farkas (Sz.), az első menet­ben Farkas feladta a küzdelmet. Hir­tó rövid vívása előlegezte a bizalmat, Az Aszfaltútépítő Vállalat békéscsabai munkahelyre út­Az ÉM Békés megye] Állami Építőipari Vállalat építési és csatornázási munkához március 2-i munká­ba állással, sürgős jelentkezéssel felvesz a megye területén belül változó munkahelyre felvesz kövező és kőműves szakmunkásokat, rí*-) gás- és fűtésszerelő, kubikosbrigádokat és segédmunkásokat. valamint hőszigetelő, parkettás, hidegburkoló és festő-mázoli Szállást, négyhetes utazási költséget, különélést-jogo­szakmában gyakorlattal rendelkező szakmunkásokat. Jelentkezés sultaknak fizetünk. Ebédet biztosítunk. Jelentkezés: a vállalat munkaügyi osztályán (Békéscsaba, Kazinczy u. 4.) Békéscsabán, Lenin út 5/a. 93043 105337