Békés Megyei Népújság, 1963. június (18. évfolyam, 126-151. szám)

1963-06-04 / 128. szám

1963. június 4. 7 Kedd SPORT SPORT «SPORT A szeles időjárás csak fokozta a mérkőzések színvonalának süllyedését. Egyedül Gyulán voltak elégedettek a MEDOSZ első félideji játékával. Vi­szont Mezőhegyesnek szünet után most egy kicsit jobban ment, főleg ered­ményesebben. Gyulán a rangadónak emlegetett mérkőzés színvonala különösen a szü­net után jóval alatta maradt a várakozásnak. Mezőhegyesen nagyon gyenge játékot mutattak a csapatok. A második félidőben egy kis szerencsével el­ért hazai gól után azonban javult a MEDOSZ játéka. Győzelme ekkor már nem lehetett vitás. Szolnokon fontos mérkőzést játszott a Bcs. Előre. Szol­nok tartalékosán játszva is biztosan győzött, habár a második félideji me­zőnyjáték alapján a csabaiak közel álltak a döntetlenhez. Csak hát ehhez a sok gólhelyzetet ki is kellett volna használni. Orosházán a megfiatalított Kinizsinél egyedül a védelem nyújtott elfogadhatót. . jában csúnyán fölé lőtt. Az Előre nem adta fel a küzdelmet. A 35. percben a szolnoki 16-os sarkánál szabadrúgás­hoz jutott az Előre, Rieger a sorfal felett nagyszerű érzékkel az ellenkező sarokba lőtt. Szünet után nagy lendülettel táma­dott az Előre. A 47. percben Sípos gólhelyzetben fölé lőtt. Egymást ér­ték a csabai veszélyes támadások, de a szolnoki védelem jól állt a lábán. A 64. percben Miklya alig lőtt fölé. Majd néhány perc múlva az előre­húzódott Papol távoli erős lövését Sárkány csak nagy bravúrral tudta védeni. A 78. percben egy gyors el­lentámadás során WMisch átjátszotta a védőket és a kifutó Krátki mellett a hálóba gurított. Ezután a hazaiak teljesen visszaestek, sokat támadott az Élőire, de csatárai nem tudták ki­használni a gólhelyzeteket. A 82. perc_ ben az előretörő Szikom átverekedte magát az összes védőn, már csak a kapussal állt szemben, azonban sdkáig készülődött a lövésre és így szerelni tudták. Jók: Makai, Papp n, Wüdiech. Siet­ve: Szikom, Rieger, Gyulai MEDOSZ — Szegedj Epi&úk 3:1 (2:0) Gyula, 2000 néző, vezette: Virágh. Gyula: Vidó — Lindenberger, Pász­tor, Szilágyi — Gúti, Sás — Pozojevics, Himmer n, Boruzs, Himmer I, Lo­vász. Edző: Vasvári Péter. Szeged: Pa­lotai — Rácz, Molnár, Enesey — Veréb, László — Török, Vörös, Seres, Sonkó, Kalmár. Edző: Törköly György. Az első percekben a hazaiak kezde­ményeztek többet, de az Építők meg­erősített védelme igen jól zárt, főleg Molnár végzett nagy munkát. A 15. percben mégis Himmer H-nek sikerült a hálóba találni, 1:0. A gól után igen tetszetősen játszott a hazai csapat, de a támadásokat inkább középen eről­tették. A második gólt kapu előtti ka­varodásból Himmer I szerezte, 2:0. Szünet után váratlanul a vendégek vették át a játék irányítását és a ne­hézkesen mozgó gyulai védelem több­ször megingott. Ebben az időszakban az Építők akár gólt is lőhetett volna. A 30. percben Himmer I labdájával Bo­ruzs kitört, de Molnár, a 16-oson be- belül felvágta. A büntetőt Himmer I az elmozduló Palotai mellett lőtte a há­lóba, 3:0. A gól után sem adta fel az Építők a mérkőzést és ismét veszé­lyeztetett, de védelmi hibából csak a 44. percben sikerült Vörösnek szépí­tenie, 3:1. Bár a gyulai csapat a mér­kőzést megnyerte, a játék mégsem volt megnyugtató. A vendégcsapat — ha lettek volna gólképes csatárai — akár meglepetést is okozhatott volna. A gyulai csapatból Pásztor, Gúti, Him­mer n, Himmer I, az Építőkből Mol­nár, Enesey, Seres és Sonkó játékát lehet dicsérni. Szolnoki MTE — Bcs. Élűre 3:1 (2:1) Szolnok: 800 néző, vezette: Nagy. MTE: Sárkány — Sári L, Makai, Zalai — Papp H., Borzi — Cs. Farkas, Spiró, Bánhidi, Willisoh, Kara kas. E.: Szántó József. Előre: Krátki — Vári, Popol, Szikora — Radnai, Rieger — Mi'klya, Mitykó, Sípos, Kerekes, Far­kas. E.: Kerekes Imre. Tapogatódzó játékkal indult a mér­kőzés, mindkét oldalon sok hibával. A 6. percben Cs. Farkas elfutott, de gólhelyzetben a kapu fölé lőtt. A helyzet felvillanyozta a csapatokat. Különösen a hazaiak támadtak nagy erővel. Egymást érték a veszé­lyes szolnoki támadások, A 10. perc­ben Popol az egyik szerelésnél röviden rúgta a labdát, amelyet Willisoh el­csípett és a kifutó Krátki mellett a hálóba gurított. Bizony nagy védelmi hiba volt! A 25. p.-ben a hazaiak a csabaiak 16-osa előtt néhány méterrel szabad­rúgáshoz jutottak. Willisoh futott ne­ki a labdának és a rosszul helyez­kedő csabai sorfal felett biztosan lőtte be a hazaiak második gólját. Né­hány perc múlva Bánhidi előtt akadt Makói Vasas — Orosházi Kinizsi 1:1 (0:0) Orosháza, 500 néző, Vezette: Csáki n. Vasas: Szekeres — Tóth, K. Varga, Joó — Marcziika, Széli n — Fráger, Rozsnyai, Balogh, Bakacsi, IJfláté. E.: Üjvári Géza. Kinizsi: Rimóczky — Fuohcs, Békési, Fiam — Szűcs, Berke — Kiss, Patyi, Cziráki I, Túri, Urbán. E.: Csonka Béla; A széllel támogatott Vasas táma­dásaival kezdődött a mérkőzés. Sok dolga akadt a hazai védelemnek. A Kinizsi kezdeményezései nagyon erőt­lenek és szórványosak voltak. A na­gyobb lendülettel játszó makói csapat mintegy fél óráig mezőnyfölényben játszott, de csatárai gólképtelennek bizonyultak a jód záró hazai védelem­mel szemben; Fordulás után egy ideig váltakozó mezőnyjáték alaktilt ki. A Vasas volt most is a veszélyesebb és a 60. perc­ben Bakacsi meg is szerezte csapatá­nak a vezetést. Egy ideig még a Vasas maradt fölényben, de csakha­mar a Kinizsi is rákapcsolt és mo6t már egymást érték a veszélyes táma­dások. Az előrehúzódó Békési távoli erős lövései sok munkát adtak Sze­keresnek. A nagy hazai nyomás a 85. percben — habár némi szerencsével — érett góllá. Az egyik támadásnál a 16-oson belül Széli II. kézzel hárított. A megítélt 11-est Békési lőtte a há­lóba. Jók: Szekeres, Tóth, K. Varga, il­letve: Rimóczky, Békési, Berke. Mezfihegyesi MEDOSZ - Ceglédi VSE 3:0 (0:0) Mezőhegyes, 500 néző, vezette: dr. Tóth. gólszerzési alkalom, de a kapu szá­MEDOSZ: Szegedi — Pálhidai, Zom­Az NB III állása borácz, Fekete — Janovics, Pozsonyi — Rizsányi, Madácsi, Keresztes, Ko­1. Gyula 26 17 5 4 65:25 39 vács, Csigér. E.: K. Szabó János. 2. Szolnok 26 16 6 4 48:19 38 CVSE: Hamza — Pákozdi, Gyikó, Kiss 3. J. Lehel 26 12 6 8 46:30 30 — Kuibinyi, Oláh — Cseh, Pintér, 4. J. Vasas 26 10 8 8 31:28 28 Dani, Nagy, Halmi. E.: Darányi Mik­5. Szeged 26 7 12 7 29:25 26 lós. 6. Kecskemét 26 12 2 12 31:29 26 A formás hazai támadások már 7. Békéscsaba 26 9 8 9 46:45 26 szép eredménnyel kecsegtettek. Saj­8. Mezőhegyes 26 10 6 10 41:42 26 nos ezek a kezdeményezések ered­9. Martfű 26 12 2 12 44:46 26 ménytelenek maradtak és a félidő leg­10. T. Vasas 26 11 3 12 26:42 25 nagyobb részében csapkodó, esemény­11. H. MEDOSZ 26 10 4 12 42:49 24 telen játék folyt a két 16-os között. 12. Orosháza 26 8 8 10 22:32 24 A második félidőben megélénkült a 13. Csongrád 26 9 5 12 37:39 23 játék irama. Az 51. percben a ME­14. Makó 26 6 10 10 32:41 22 DOSZ szerencsés gólja törte meg az 15. Cegléd 26 7 6 13 29:41 21 egyhangúságot. Rizsányi beadásszerű M. Szarvas 26 3 7 16 18:53 13 lövésére a kapussal együtt többen is iászberényi Vasas - Szarvasi SC 1:0 (1:0) Szarvas: 600 néző, vezette: Spitzer. Vasas: Csikós — Rigó, Buchár, Hel­le — Hering, Pintér — Orbán, Keresz­tesi, Kovács II, Bíró, Csizmadia. E: Túri László. Szarvas: Kondacs — Czágléczky, Gáspár, Rohony — Pat­kós, Ficzere n. — Antali, Járó, Sza­lon tay, Tolew, Kővágó. E: Janurik Mi­hály. Kezdés után azonnal a Vasas vet­te át a játék irányítását. A vendégek egymás után indították a veszélye­sebbnél veszélyesebb támadásaikat a szarvasi kapu ellen. A hazai védelem azonban jól állta az ismétlődő roha­mokat. A 36. percben Bíró vitte fel veszélyesen a labdát, és a hazai ka­putól mintegy 20 méterről váratlanul kapura lőtt. A leadott veszélyes lö­vés a szél segítségével védhetetlenül szállt a kapu felső sarkába. Fordulás után sem változott a hely­zet. Jászberény sokat támadott, de a sok veszélyes helyzetet sorra kihagy­ták a csatárok. Teljesen érthetetlen volt a hazaiak erőtlen, széteső játéka. Jók: Buchár, Hering. Bíró, illetve: Gáspár. További eredmények: Jászberényi Lehel—Hódmezővásárhe­lyi MEDOSZ 2:0, Csongrádi Petőfi— Törökszentmiklósi Vasas 2:0, Martfűi MSE—Kecskeméti TE. 2:0. NB Il-es eredmények Keleti csoport Diósgyőr—Nyíregyháza 3:0, Ozd­Miskolc 1:1, Eger—Szolnoki MÁV 2:1, Mosonmagyaróvár 3:3, Szállítók— Kecskemét—Salgótarjáni KSE 2:0, Oroszlány 1:0, Pécsi V9K­—EVTK 1:0, &viízte Ií*. Debreceni EAC—Szegedi VSE 1:0, Kaposvár—EL Lombik 6:1 , Győri Egyetértés—Bp. Előre 2:1, Bp. Sparta­MAV-DAC—Csepel Autó 4:1, B. Spar­1 szerepelt fcusz—Ganz-MÁVAG 2:0 Láng—Borso­takufsz—Zalaegerszeg 1«, Budaiak— di Bányász 23. Dunaújváros 33L felugrottak, Hamza csak kiütni tudta A KELETI CSOPORT Állasa: A NYUGATI CSOPORT Állasa : a labdát, de olyan rosszul, hogy az a 1. Diósgyőr 26 16 7 3 48:17 39 1. Csepel 26 19 5 2 59:17 43 befutó Madácsi elé esett, aki biztosan 2. Ózd 26 15 7 4 46:19 37 2. BVSC 26 14 6 6 40:36 34 a hálóba továbbította. Egy gyons el­3. Miskolc 26 13 7 6 38:21 38 3. Sz.-fehérvár 26 11 11 4 44:21 33 lentámadásnál Oláh lövését Szegedi 4. Nyíregyház* 26 11 8 7 39:37 30 4. Dunaújváros 26 12 9 5 50:30 33 csak nehezen tudta hárítani. A 62. 5. Egyetértés 26 11 7 8 36:29 29 5. Szállítók 26 11 8 7 31:23 36 percben Rizsányi kapáslövésből elért 6. Láng 26 10 9 7 36:35 29 6, Budafok 26 11 8 7 34:31 30 remek góljának tapsolhatott a közön­7. Ganz—MÁVAG 26 10 7 9 38:32 27 7. Győri MÁV 26 8 13 5 35:26 29 ség. Most már ellenállhatatlanul ro­8. Borsodi B. ff 10 7 9 33:34 27 8. Oroszlány 26 8 11 7 41:35 27 hamozott a MEDOSZ. Egymást érték 9. Bp. Spartafcusz 26 10 4 12 34:42 24 9. B. Spartak. 26 8 10 8 28:33 2* a hazai veszélyes támadások. A 76. 10. Szolnok 26 9 5 12 25:32 23 10. PVSK 26 9 7 10 32:35 25 percben Pozsonyi góljával tovább nö­11, Kecskemét 26 6 9 11 26:29 21 11. Mosonmagy. 26 6 11 9 33:37 23 vekedett a hazaiak előnye. A hajrá­12. Eger 26 9 3 14 25:34 21 12. Z.-egerszeg Í6 7 8 11 30:42 22 ban a vendégek támadásai következr 13. SZVSE 26 7 7 12 30:46 21 13. EVTK 26 5 11 10 24:29 21 tek, de Oláh két esetben is hibázott 14. Bp. Elére 26 9 2 15 32:43 :?o 14. K. Lombik 26 5 4 17 20:56 14 gólhelyzetben. 15. DEAC 2« 7 4 15 27:43 18 15. Cs. Autó 26 6 1 19 25:43 13 Jók: Pálhidai, Keresztes, Janovics, 16. Salg. KSE 26 5 7 14 23:43 » 16. Kaposvár 26 3 7 16 26:58 13 Nyugati csoport Csepel—BVSC 3:2, Székesfehérvár-« Kosárlabda NB IL: Győzelemmel fejezte be hazai mérkőzéseit a Békési Fmsz Vörös Meteor női csapata Az 1962—1963. évi NB Il-es kosárlab­da-bajnokság második fordulójának küzdelmei egy elmaradt mérkőzés (Bu­dapesti EAC—Békés) kivételével befe­jeződtek. A forduló utolsó mérkőzé­sét a Békési Vörös Meteor megnyerte és így öt győzelemmel várja a harma­dik forduló küzdelmeit. Békési Vörös Meteor-Kecskeméti Dézsa 44:38 (20:15) Békés, vezette: Hável és Oláh. Békés: Mucsiné, Molnámé, Bellus, Kulich, Varga, Csere: Králik, Hidvégi, Pataki, Riglemé, Szabadosné. Dózsa: Adamikné, Bognámé, Rigó, Tizennégy 12-es találat a totón A 22. héten tizennégyen értek el te­litalálatot. Nyereményük egyenként 19 692 forint. Tizenegy találatos szel­vény 419, tíztalálatos 4674 akadt. Az előbbiek 652, az utóbbiak 78 forintot nyertek. A 22. hét telitalálata: x, 2, x, 1, 1, 1, 1, 2, 1, 1, x, L Tóth, Molnár. Csere: D. Kovács, Ben- de, Liborné. Gyenge, tapogatódzó játékkal kezdő­dött a mérkőzés, és az első kosár is csak a 6. percben született meg, sőt a 10. perc után is csak 6:5 arányban ve­zetett a Meteor. A félidő végén mind­két csapat magára talált és végül öt­pontos előnnyel fordult a hazai csapat. A második félidőben már jobb játék alakult ki és szoros küzdelem folyt. A vendégek a félidő közepére egy pontra dolgozták le a hátrányt, de utána a hazai csapat ötletes támadásokkal egy­más után érte el kosarait és 13 ponttal is vezetett a végén. Bellus és Mucsiné kipontozása után szépítettek a vendé­gek. Végeredményben megérdemelten nyert a hazai csapat. Kosárdobók: Mucsiné (13), Molnámé (10), Varga (9), Kulich, Szabadosné (4— 4), Bellus, Králik (2—2). Holnap, 5-én kezdődik o leértékelt konfekció áruk vására Békéscsabán, a Ferii-, Női Készruiia boltban, Tanácsköztársaság útja 3. Sötétítők férfiöltöny Sötétkék férfiöltöny Férfiöltöny divat színekben Férfi kasha öltöny Férfi sportöltöny Férfi ballonöltöny Motoros lumberjack düftin Férfi kasha nadrág Női ballonkabát Női spontkosztüm Női kosztüm divatszmelcben Mintás selyemruha Selyem kisestélyi ruha Mintás nyári ruha Mintás nyári ruha Plissé alj égi ár Oj ár 1200,— 900,— 720,— 500,— 1140,— 800,— 470,— 350,— 480,— 360,— 500,— 300,— 390,— 300,— 193,— 104,— 460,— 280,— 550,— 300,— 800,— 500,— 245,— 150,— 320,— 170,— 130,— 80,— 120,— 70,­220,— 140,— Pénzt takarít meg, ha leértékelt árut vásárol. Tekintse meg a leértékelt konfekció áruk vásárát. 48025