Békés Megyei Népújság, 1963. június (18. évfolyam, 126-151. szám)

1963-06-12 / 135. szám

1863 június 12. 5 Szerda SPORTSPORTSPORT Otthonában kapott ki a bajnokjelölt Idegenben is győzött a VTSK, két pontot szerzett az utolsó helyezett a megyei I. osztályban Egy héttel ezelőtt már csaknem biztosra vettük, hogy a Sarkadi Kinizsi bajnoksága elé egyetlen csapat sem tud akadályt gördíteni. Nem így tör­tént. A 27. fordulóban otthonában szenvedett vereséget a Békéscsabai MÁV együttesétől. A Kinizsi vereségével ismét négy bajnokaspiráns lett. A Me* zőhegyesi Kinizsi, valamint a Békéscsabai VTSK győzelme miatt három, illetve két pontra megközelítették a vezető Sarkadi Kinizsit. így a 27. for­duló után némileg változott a helyzet a tabellán. Több lett a bajnbkjelölt, s bár a békésszentandrásiak ismét győztek és feljebb kerültek, de nem tudták megelőzni a 16 pontos Battonya csapatát, s továbbra is a kiesés ellen kell küzdeniük. Sok örvendetes eseménnyel találkozhattunk a vasárnapi fordulóban. Az egyik ilyen: a nyolc mérkőzésen 23 gól esett. S ami még ennél is örvende- tesebb: a legtöbb mérkőzés igen küzdelmes, ha nem is magas színvonalú, de a játék nagy részében izgalmas volt. A játék szépsége általában nem domborodott ki, inkább a küzdő jellege, aminek oka általában a mérkő­zések előtti nagy eső volt. A forduló két legváratlanabb eredménye a Sarkadi Kinizsi és a tótkom- lósi csapat veresége. A két bajnokjelölt elbizakodottan lépett pályára, és csak akkor kezdtek el játszani, amikor már gólt kaptak, de a Békéscsabai MÁV, illetve az Orosházi Honvéd lelkes játékkal győzött. Meglepetésnek számít a Békéscsabai VTSK Békésen elért győzelme is. A hazaiak nagyon jól játszottak, egymás után vezették a veszélyes támadásokat, de a jó na­pot kifogó Csepreginek nem tudtak gólt lőni. Az utóbbi fordulókból, s a vasárnapiból is, kirítt a végegyháziak súlyos veresége. Bcs. MÁV — Sarkadi Kinizsi 2:0 (1:0) Sarkad, 000 néző, vezette: Bélán. MÁV: Unyatinszki — Moravszki, Re- inholz, Kovács — Gál, Hankó — Pa- lyusik, Tóth, Belanka II, Seregi, Be- lanka m. Edző: Weiner Pál. Kinizsi: Erdélyi — Szoboszlai, Mózes, Zsilák — Szabó I: Tobai — Nemes, Szabó II, Kiss, Kótai, Fábián. Edző: Mózes Fe­renc. Végig zuhogó esőben, nem magas színvonalú, de küzdelmes játék ala­kult ki. A Kinizsinek rosszul jött a csúszós talaj, játékosai nem, találták fel rajta magukat, míg a vendégek gyors, lapos adogatásokkal érvénye­sültek. Ennek ellenére a 18. percben a hazai csapat előtt adódott az első gól­helyzet. Fábián éles beadását azonban védte a kapus. A vendégek szórvá­nyosan; ' de veszélyesebben támadtak. Előbb Belanka III mellé lőtt, majd nem sokkal utána Tóth lövése már vezetéshez juttatta a MÁV csapatát. A gól után a hazaiak még erőteljesebben támadtak, de a lelkesen játszó ven­dégek védelme még a gólvonalról is mentett. Szünet után sem változott a játék képe. A 67. percben Szabó n fejese alig szállt a kapu mellé, majd Szabó I bárom lépésről sem talált a hálóba. Nagy hazai fölény jellemezte a játékot, de a kiegyenlítés helyett a 84. percben Palyusik a kifutó Erdélyi fölött a léc alá lőtt. A gól után egykapura folyt a játék, de a támadások eredményte­lenek voltak. Jók: a vendégcsapat, illetve Mózes, Tobai. Csémái Zoltán Orosházi Honvád — Tótkomlós 3:0 (1:0) Orosháza, 500 néző, vezette: Kövesdl. Honvéd: Gerhát — Juhász, Varga, Molnár — Csaba, Lukács — Hudák, Debreceni, Strasser, Eleki, Remete. Edző: Glózik Pál. Tótkomlós: Karasz — Nagy, Nyíregyházki, Tószögi — An- talik, Paulik — Dorotovics, Matajsz, Kanka, Petrina, Miklós. Edző: Nyír­egyházki M. Végig jó játékkal, nem várt szép győzelmet aratott az Orosházi Honvéd a kissé elbizakodottan pályára lépő tótkomlósiak ellen. Hazai támadások­kal kezdődött a mérkőzés és a 17. p.-ben Eleki a 16-oson belülről vissza­gurított Debreceninek, aki egyből a hálóba lőtt. A vendégek idegesen ját­szottak, támadtak ugyan, de körül- ményeskedő csatáraik eredménytele­nek voltak. Fordulás után a Honvéd erősített és a 48. percben Hudák a jobb szélen ve­zette fel a labdát, s beadását röviden mentették a védők, a labda Debreceni elé került, aki ezúttal sem hibázott. A vendégek elkeseredetten küzdöttek, de most már a Honvéd nyugodtan ját­szott és irányította a játékot. Ezt bi­zonyítja a 67. percben Debreceni har- madik gólja egy 20 méteres szabadrú­gásból. Ezután összeroppantak a ven­dégek. Jók: a hazai csapat, illetve: Nagy, Miklós, Petrina. Dimák B Ferenc Mezőkovácsháza — Battonya 3:0 (1:0) Mezőkovácsháza, 250 néző, vezette: Domonkos. Mezőkovácsháza: Fülöp — Tóth, Bá­nyik II, Budácsik — Kertmegi, Ke­nyeres — Olasz, Gigacz, Bányik I, Pasek, Szilhereisz. Edző: Herjeczki József. Battonya: Szitás — Podina, Ka­bát, Farkas — Karsai, Csizmadia, Csordás, Robotka, Nyima, Hábán, So- mogyvári. Edző: Túri Mihály. A hazai csapat mindjárt a mérkőzés elején támadólag lépett fel és a har­madik percben Bányik I szabadrúgá­sát a kapus csak kiütni tudta, a labda Szilhereisz elé került; aki tiszta hely­zetből kapu mellé lőtt. A gól azonban sem soká váratott magára, mert két perc múlva Olasz a hálóba talált. Szünet után a battonyai védelem el­fáradt és az 58. percben Gigacz, majd a 65. percben Pasek góljával megérde­melten nyert a hazai csapat. Jók: Bányik H, Kenyeres, Bányik I, illetve Kabát, Csordás. Weszely József Meztthegyesi Kinizsi — Végegyháza 4:0 (0:0) Mezőhegyes, 300 néző, vezette: Tóth. Kinizsi: Argyelán — Kiss, Csete I„ esete H. — Árvái, Kemény — Dúl, Nagy, Sajti, Császár, Fejes. Edző: Ottroik Mihály. Végegyháza: Szeirián Kerekes, Pasek, Borsi — Paulik, Loss — Friskin, Engelhardt, Farkas, Bran- disz, Műhely. Edző: Amóczky József. Közepes színvonalú játék jellemezte az első félidőt, amelyben a hazaiak­nak több gólhelyzetük akadt, de a csatárok sorra elrontották azokat: Szünet után továbbra is a hazaiak támadtak, s néhány perces meddő já­ték után eredményesen is fejezték be a támadást. Nagy ügyesen átcselezte magát a védelmen, beadott és Sajti egyből a hálóba lőtt. Nem sokkal ez­után Sajti beadását Fejes értékesítette. A vendégek ezután feladták a küzdel­met, igyekezték tartani a labdát, hogy súlyosabb vereséget ne szenvedjenek. A második félidő közepén Priskin megsérült, s ezután tíz emberrel ját­szott a vendégcsapat. Így nem tudta megakadályozni a hazaiak újabb két gólját, amelyet a TO-ik percben Csá­szár, a 85-ik percben pedig Fejes lőtt, Jók: Dúl, Sajti, illetve Pasek, Pris- kin, Ottrok Mihály Sarkadi MED0SZ — Csorvási MED0SZ 2:1 (1:1) Gsorvás, 300 néző, vezette: Dudás. Sarkad: Papp — Sajti, Barna, Ba­logh — Sajti n., Kovács — Nagy, Varga, Torma, Kovács H., Mikes. Ed­ző: Tamási Károly. Csorvás: Havrán Szabados, Lestyán, Pásztor — Kiskó, Kécskei — Botyánszki, Heller, Ba­ráti!, Balek, Neller. Edző: Fehér Mi­hály. Tapogatódzó játék után a hazai csa­pat mezőnyfölényt harcolt ki. Fölé­nye azonban csak a lfl-fik percben érett góllá. Neller lefutotta a védőit és a kapuból kimozduló kapus mellett a hálóba lőtt. Ezután csúszóssá vált a talaj, ami a vendégeiknek kedvezett és kilenc perccel a félidő befejezése előtt Mikes révén egyenlítettek. Szünet után sem változott a játék -képe, a sarkadi együttes jobban fel­a vezetést is megszerezték. Elkesere­detten támadott ezután a hazai csa­pat, de a jól tömörülő vendégek vé­delmét nem tudta áttörni. Jók: Papp, Sajti I., Mikes, illetve Kiskó. Pelesz János Bcs. VTSK — Békés 1:0 (0:0) Békés, 800 néző, vezette: Mackó. VTSK: Csepregi — Litausziki, Bla- hut, Dobó — Kiss, Novák — Bakó, Lonovic^. Szurgent, Schneider, Balogh. Békés: Toman — Szabó I, Samu, Acs — Piiski I, Balogh — Hőgye, Pikó n, Arató, Tuska, Mészáros. Az első negyedórában kiegyenlített játék volt. Valamivel a hazaiak ját­szották fölényben, de a belső játékot erőltetve nem tudtak gólhelyzetet te­remteni. Mintegy félórás eredményte­len támadás után a hazai csapat meg­szerezhette volna a vezetést, azonban Pikó H nagy helyzetben nem talált a hálóba. Ezután a vendégek vették át a játék irányítását, különösen Lono- vics veszélyeztetett, de Szurgent egyé- nieskedése miatt a legjobb helyzeteket is elrontották. Szünet után ismét Pikó n. előtt adó­dott gólszerzési lehetőség, de Csepregi ezúttal is bravúrosan hárított. Beszo­rultak a vendégek, lövést lövés köve­tett, de Csepreginek ezúttal nem lehe­tett gólt lőni. Az állandó nyomás alatt lévő vendégek egy előrerúgott labdá­jával Bakó elfutott és közelről a há­lóba lőtt. A hazaiák ezután feladták a küzdelmet, a vendégek átvették a játék irányítását, s még több érvény­telen gólt lőttek. Jók: Csepregi, Blahut, Dobó, Lomo- vics, illetve Toman, Szabó, Samu, Ács, Balogh. Nagy Mihály Békésszentandrás — Bcs. Honvéd 2:1 (1:1) Békésszentandrás, 300 néző, vezette- Megyeri. Békésszentandrás: Nagy — Szalai, Mrena, Bagi — Kiss n, Koppányi — Ács és vasbetonszerelő szakmunkásokat vesz fel a Békés megyei Állami Építőipari Vállalat békéscsabai és orosházi munkahelyedre. Jelentkezés: Békéscsaba, Kazinczy utca 2—4 alatt a mun­kaügyi osztályon. 47962 Babáit. Kiss I, Tóth, Gazsó, Major. Edző: Sinka István. Honvéd: Kisfalvi — Fridmann, Kőszáli, Verki — Papp, Hlács — Vígh, Kuczi, Fógel, Nagy, Jenei. Edző: Perlaki Pál. A hazai csapat jól kezdett és már az első percekben Kiss I. révén veze­téshez is jutott. Ezután a vendégek tá­madtak és nem sokkal később Fógel egyenlített. A hazaiak idegesen ját­szottak, s a támadásokat nem tudták eredményesen befejezni. Szünet után a vendégcsapat lépett fel támadólag s mindjárt gólhelyzetet is teremtett, de Fógel az üres kapu mellé gurított. Ezután mezőnyjáték volt a pályán, mindkét kapu előtt adódott gólhelyzet, de a csatárok nem tudtak a hálóba találni. Néhány perc­cel a befejezés előtt szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat, amelyből meg­szerezte a győzelmet jelentő gólt. Jók: Babák, Koppányi, Szalai, illet­ve Kisfalvi, Kőszáli. Kozák János Medgyesegyháza — Elek 2:2 (2:1) Eleik, 200 néző, vezette: Flóra; Medgyesegyháza: Flástyilk 1. — Bo­te, Erdős, Varga I. — Plástyik n, Pete — Varga H. Hammer, KdUmár, Hrabovszki, Holecz I. Edző: Uhxin János. Elek: Szilágyi — Kun, Harsá­ny!, Tiba — Szántai, GyebrovsZki — Poszt, Rocskár, Halasi I, Gavara, Ko­vács. Edző: Kun László. Csaknem teljesen vízzel borított pá­lyán kezdett a két csapat, s így inkább küzdelem alakult ki, mint szép játék. A vendégek találták fel jobban ma­gúikat a csúszós talajon és Kolimár góljával vezetésihez jutottak. Három perc múlva azonban Halasi I. révén egyenlített a hazai együttes. Váltako­zó támadások következtek ezután; s a 38-ik percben Varga lefutotta a védő­ket, kapura lőtt, a kapus későn ve­tődött, de Kun még így is elérte a labdát, menteni próbált, azonban a vizes labda lecsúszott a lábáról, s a hálóba perdült. Szünet után az elekiek jobban bír­ták a nehéz talajt, ennek ellenére nem tudtak eredményesek lenni. Az egyen, lítés csupán a mérkőzés befejezése előtt 10 perccel sikerült, amikor is Ko­vács lapos lövése a hálóba került. Nagy harc indult meg a győztes gó­lért, de a támadások eredménytelenek maradtak. Jók: Mindkét csapat játékosai dicsé­retet érdemelnek. Vecsernyés István Ifjúsági eredmények: Orosházi Honvéd—Tótkomlós 0:0, Csorvás—Sarkad 4:1, Elek—Medgyes­egyháza 5:0 (több mérkőzést a ven­dégcsapat késése, illetve a nagy eső miatt nem játszottak le.) A bajnokság állása Sarkadi Kinizsi 27 17 6 4 58:29 40 Bcs. VTSK 27 16 6 5 49:20 38 Mezőhegyesi K. 27 16 5 6 61:24 37 Tótkomlós 27 17 3 7 53:36 37 Mezőkovácsháza 27 14 5 8 56:26 33 Bcs. MÁV 27 14 5 8 37:27 33 Végegyháza 27 il 8 8 39:45 30 Békés 27 12 5 10 48:43 29 Medgyesegyháza 27 10 5 12 40:39 25 Oh. Honvéd 27 7 9 11 38:43 23 Sarkadi MSE 27 9 4 14 42:52 22 Bcs. Honvéd 27 9 3 15 45:59 21 Elek 27 8 4 15 40:61 20 Battonya 27 6 4 17 20:57 16 B.-szentandrás 27 6 3 18 25:61 15 Csorvás 27 4 5 18 28:57 13 Átadták Békéscsabán az Árpád-fürdő új lelátóját és öltözőjét ÍÜjabb építménnyel bővült a bé­késcsabai Árpád-fürdő: hétfőn műszakilag átadták a másfél mil­lió forintos költséggel létesült új lelátót és öltözőt. A modern épü­letben központi fűtést vezettek be és benne orvosi rendelő is műkö­dik. Az öltözőkből folyosó vezet az úszómedencéig ami biztosít­ja, hogy télen sem kell majd a hideg levegőn átmenni a meden­céhez. Az Impozáns lelátó mintegy kétezer ember befogadására ké­szült. Teréről az 50 méter hosszú, hitelesített medencében majdan lezajló országos, sőt — szabadjon reménykedni — nemzetközi ver­senyeket is kényelmesen végignéz, hetünk. Az átvétel alkalmával kisebb minőségi hiányosságokat állapítot. tak meg, melyek azonban néhány napon belül kijavíthatok. % Sporthír A mára kisoi'solt Békéscsabai MÁV—Bp, Honvéd kézilabda­mérkőzés a Népköztársaság Kupá. ért technikai okok miatt elmarad. Eladó egy darab KNOTEK aratógép. Érdeklődni lehet az eleki Lenin Ter­melőszövetkezet gépműhelyében. 1201 Békés, Hunyadi utca 2. sz. beköltöz­hető ház eladó. Érdeklődni ott. 48096 Wartburg 900-as kifogástalan állapot­ban eladó. Kamut, Petőfi u. 27. 48093 Vidékinek beköltözhető budai 2 szo­bás, összkomfortos, kertes öröklakás eladó. Telefon: 355—371. 6543 Német fordítást és gépírást vállalok. Baditz, Miskolc, Tass u. 15. 540 Üzembiztos 754 köbcentis, négyszemé­lyes Renault autó 12 000-ért eladó. Ugyanott egy db Kékes televízió. Megtekinthető június 15-ig. Állami Gazdaság, Zsadány, Szabó. 48099 Budán, XI. kerületben két szoba, plusz személyzeti összkomfortos családi ház­rész 192 négyszögöl telekkel eladó vagy békéscsabaira cserélhető. Kamut, Rákóczi 11. Raab Ferenc. 48092 Egy szoba, előszoba, konyha, speizos lakásomat elcserélném kétszobásért. Békéscsaba, Bartók Béla 31. 48100 A Mezőhegyesi Cukorgyár keres jó írású, adminisztrációs gyakorlattal rendelkező, büntetlen előéletű, 25—50 közötti életkorú férfiakat és nőket őszi répaátvevői munkára. Jelentkezés saját kezű életrajz és kérelem beküldésével eszközlendő a cukorgyár címére. 246 Az É. M. 44. Állami Építőipari Vállalat (Budapest V., Kossuth Lajos tér 13—15.) azonnal felvesz ács, állványozó, kőműves szakmunkásokat, valamint KUBIKOSOKAT és SEGÉDMUN­KÁSOKAT'. Szállást és napi kétszeri étkezést biztosítunk. Munkaruhát 6 hónapig nem adunk. Szerszám szükséges. Ta­nácsigazolást kérünk. Munkahelyek csak Budapesten 262