Békés Megyei Népújság, 1962. november (17. évfolyam, 256-280. szám)

1962-11-20 / 271. szám

KK52. november 20. 7 Redd SPORT SPORT »SPORT Ismét Gyula as élen — győzött Orosháza Két csapatunk vereséget szenvedett az NB lll-ban Vaskos meglepetést hozott az őszi bajnokság utolsó előtti fordulója. Bár általában az esélyes csapatok győztek, de meglepetés ahogyan elérték győ­zelmüket. Az első és az NB-s forduló egyik legnagyobb meglepetése a Gyu­lai MEDOSZ nagy gólarányú győzelme a Békéscsabai Építők ellen. A gyu­laiaknak nemcsak minden sikerült, de korszerű futballt játszva, sok moz­­yásos csatárjátékkal, alkalmazkodva a csúszós talajhoz, még ilyen arány­ban is megérdemelten nyertek. Érthetetlen, hogy a Békéscsabai Építők, amely a múlt bajnokságban nemcsak tudásban, hanem lelkesedésben is je­lesre vizsgázott, ebben a bajnokságban mintha kicserélték volna a csapatot, úgy játszik. Szép győzelemmel örvendeztették meg a szurkolókat az Orosházi Ki­nizsi játékosai. Az 1:0-os eredmény nem tükrözi híven a csapat játékát, hiszen nagyobb arányban is győzhettek volna. Éppen ezért az öröm mellé üröm is került, hiszen sok gólhelyzetet hagylak ki. Mindenesetre ez a győ­zelmük, azért is értékes, mert szorosan felzárkóztak az élcsoporthoz. Ismét csak döntetlent ért el a Szarvasi SC. A sok fiatalt szükségből ját­szató edző jogosan bosszankodott, amikor 2.1-es vezetés után 11-esböl egyen­lítettek a vendégek. A sérülések okozta balszerencse-sorozat párosul a já­tékvezetői ítéletek jogtalanságával. Ezúttal , is egy ártatlan eset miatt ítélt 11-est a játékvezető a szarvasiak ellen. Vereséget szenvedett a Mezőhegyest MEDOSZ csapata is. A csapat rossz játékfelfogása, taktikája miatt kapott ki. Mindjárt az elején beálltak vé­dekezni, s ezzel átadták a kezdeményezést a szolnokiaknak, akik azt kihasz­nálva, mindkét pontot elvitték. Döntetlent hozott a rangadó — Sok gól, váratlan eredmények a megyei 1. osztályban — Nem volt mentes meglepetésektől a megyei I. osztályú labdarúgó-baj­­nokság sem. Az élcsoport két vezetője, a Végegyháza és a Sarkad! Kinizsi egymás ellen játszottak. A végegyházi csapat a mérkőzés befejezése előtt 12 perocel még :S:lere vezetett. Meglepetésként nyugtázták a szurkolók a hazai győzelmet, pedig az igazi meglepetés csak ezután következett, amikor » vendégcsapat kiegyenlített. Súlyos vereséget szenvedett Sarkadon a tótkomlóst csapat. A bajnokság során eléggé egyenletes játékot nyújtó vendégcsapat ezúttal sem erőnlétileg, sem taktikailag nem bírt a hazaiakkal. Nem várt eredményt hozott a Med­­gyesegyháza—Mezőkovácsháza találkozó is, a'hod a hazai csapat — ha nehe­zen is — 1:0 arányban győzött. Ez a forduló sem volt mentes a sportszerűtlenségektől. Kirívó eset volt a Békéscsabai MÁV egyik játékosának — Kiukutkmak — a viselkedése. A mér­kőzés során felvágták, és ő sportszerűtlenül visszarú^ott. Bár már az ellen­fele is sportszerűtlenül viselkedett, az ön-bíráskodásit azonban ez nem ad okot, s mint ahogy történt is, csapatának árt ezzel, hiszen kiállították. Gyulai MEDOSZ — ßcs. Építők 9:1 (2:0) Gyula, 2500 néző, vezette: Závodszky. Gyulai MEDOSZ: Vidó — Lindenber­­ger. Pásztor, Petrovszky — Guti, Raj­ki — Fábri, Himmer II, Boruzs, Hi mmer I., Jenei. Edző: Vasvári Peter. Bcs. Építők: Kucsera — Gulyás, Frankó, Szikora — Mitykó, Rieger — Miklya, Farkas, Kerekes, Török, Szita. Edző: Kerekes Imre. A kezdés után azonnal nagy iramot diktált a hazai csapat. Mindkét oldalon sokat idegeskedtek a játékosok, inkább csak a két 16-os között folyt egy ideig a játék. Az Építők csak fél óráig bír­ták ki a hazaiak által diktált nagy iramot. A- 20. percben Himmer I szög­letét Himmer II csúsztatott fejessel a hálóba küldte. Egy perc múlva Himmer II hanyatt esve alig lőtt a kapu mel­lé. A 31. percben Kucsera hibájából a szemfüles Himmer I megszerezte a má­sodik gólt. Fordulás után a hazaiak valósággal lerohanták a csábaiakat. Az 53. perc­­tygri,,, Fábri szöktetné vei Himmer $1 elr húzott és éles szögből lőtt góljával nö­velte áz előnyt, majd Himmer I átadá­sából Himmer n újabb góljával 4:0-ra alakult az eredmény. Rövid idő múlva a nagyszerűen játszó Himmer II szé­fen ugratta ki Jeneit, áld. még a ka­pust is kicselezve a kapu közepébe lőtt. Ezután Himmer I volt eredményes, majd Fábri volt a gólszerző, a 88. perc­ben pedig Himmer n futott el és 16 méterről védhetetlenül lőtt a hálóba. Egy perc múlva Himmer n kiugrott, majd visszagurított a jó ütemben elő­refutó Raj ki elé, aki nem hibázott! Az utolsó percben megszületett az Építők becsületgólja”. Szögletrúgáshoz ju­tottak a csabaiak és a jól irányított labdát Török a balsarokba lőtte. A gyulai csapat minden játékosa jól játszott. Az Építők erőtlenül, szét­­e$ően játszott. Orosházi Kinizsi — Ceglédi VSE 1:0 (0:0) Orosháza, 800 néző, vezette: Bokor. O. Kinizsi: Kiss — Dudás, Békési, Fiam — Szűcs, Berke — Bagi, Bódi, Cziráki, Tűri,, Szlávik. Edző: Csonka Béla. CVSE: Szekeres — Gyikó H. Mednyánszky, Pákozdi — Juhász, Csá­szár — Cseh, Kubinyi, Hárshegyi, Nagy, Pintér. Edző: Darányi Miklós. Az I. félidő végig a hazai csapat mezőnyfölényében telt el. A - ceglédi védelem azonban sikeresen hárította a sorozatos támadásokat. A 11. percben Cziráki a kapufát találta el. Míg a 18. p-ben Eagi az ötösről lőtt fölé. A fiata­lokkal teletűzdelt ceglédiek is több­ször kezdeményeztek, de a hazai véde­lem biztosan tudta hárítani. A 44. perc­ben Gyikó II a saját, kapusától megsé­rült, máj zúzód ást kapott és véglegesen kiállt. Szünet után a tíz főre apadt CVSE kezdett jobban, de rövid ideig tartó eredménytelen támadások után ismét a Kinizsi vette át a játék irányítását. Az 58. percben gólveszély volt a ceglédi kapu előtt, de a hazai csatárok késle­kedtek. Továbbra is nagy lendülettel támadott a Kinizsi, Cziráki átjátszotta magát a védőkön, közeli lövése a ka­pustól visszapattant, a labda Bagi elé került, aki laposan lőtt, és a labda a hálóba került. A hátralévő időben is a Kinizsi támadott többet, de gólhelyzeteit nem tudta kihasználni. Jók: Dudás, Fiam, Cziráki, illetve Gyikó II, Mednyánszky, Pintér. Szolnoki MTE — Mezőhegyesi MEDOSZ 1:0 (0:0) Mezőhegyes, 500 néző. V.: Géczy. SZMTE: Sárkány — Sári, Zalai, Makai — Nagy II, Borsi — Cs. Farkas, Bán­­hídi, WilÜsch, Bodor, Pálmai. Edző: Szántő József. Mezőhegyes: Szegedi — Pálhidai, Zomboirácz, Jamovjcs — Vigíi, Csigér — Kovács, Molnár, Rizsányü Borsos, Erdélyi. Edző: K. Szabó János. Esős időben, csúcsós pályán került lejátszásra a találkozó. A tartalékos hazai csapat már az elején szinte ki­zárólag csak véűekezésre rendezkedett be, így teljesen átengedték a vendé­geknek a játék irányítását s ezért az első félidőben figyelemre méltó ese­mény nem történt. Szünet után élénkebb, változatosabb lett a játék. Az 57. percben egy gyors szolnoki támadás végén Pálmai a ka­pufát találta el. Fokozatosan kidom­borodott a vendégek jobb technikai és taktikai felkészültsége. A 74. percben a jobb szélről küldött beadásból nagy kavarodás keletkezett a hazai kapu előtt és Bánhídi a hálóba talált. Jók: Bánhídi, Pálmai, Sári, illetve: Kovács (a mezőny legjobbja), Vigh, Zomborácz. Csongrádi Petőfi — Szarvasi SC 2:2 (1:0) Szarvas, 600 néző, vezette: Holló. Csongrád: Pusztai — Magony, Vikor, Borda — Szanda, Puskás — Gál n, Gál í, Gát, Busa, Papcsik. Edző: Szi-Iasi Vilmos. Szarvas: Hévízi — Szakács, Ficzere II, Czigléczki — Patkós, Bra­­xotórisz — Antal, Valastyán, Rohony, Burázs, Bobvos I. Edző: Bencsik Mi­hály. A hazai csapat támadott az első ne­gyedórában, és Rohony, Burázs, majd Valastyán hagyott ki jó helyzeteket. A vendégek szórványos támadásai nem jelentettek komoly veszélyt, mégis a 27. percben Hévízi súlyos hibájából Gál 1 a vendégeknek szerezte meg a vezetést. Fordulás után Szarvas azonnal táma­dásba lendült, s erősen szorongatta Pusztai kapuját. Az 52. percben egy előre ívelt labdával Pusztai és Rohony összecsapott, a kapust levitték éa mintegy nyolc percig tíz emberrel ját­szott Csongrád. Ezt az időt a hazaiak jól használták ki és Rohony két góljával 2:l-es vezetést szereztek. Ügy nézett ki, hogy a hazai csapat több góllal nyer, de a lövéseiket nem kísérte sze­rencse. A Szarvas irányította a játékot és a 67. percben Holló játékvezető jó-» voltából Csongrád ll-esből egyenlített. Jók: Pusztai, Puskás, Gát, illetve An­tal, Patkós, Rohony. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Hódmezővásárhelyi MEDOSZ—Sze­gedi Építők 2:1, Makói Vasas—Jászbe­rényi Lehel 2:0, Kecskeméti TE—Jász­berényi Vasas 4:1. Törökszentmiklósi Vasas—Martfűi MSE 1:0. Az NB III. állása 1. Gyula 14 S 3 2 39:12 21 2. Szolnok 14 9 3 2 27 : 9 21 3. Szeged 14 4 8 2 14: 9 16 4. Mezőhegyes 14 6 4 4 25:21 16 5. H. MEDOSZ 14 C 2 6 26:27 14 6. Cegléd 14 5 4 5 16:17 14 7. Martfű 14 6 2 6 18:22 14 8. Orosházai 14 5 4 5 13:17 14 9. J. Lehel 14 5 3 6 22:21 13 10. Békéscsaba 14 i 3 5 ?6:28 13 11. Kecskemét 14 6 1 7 14:16 13 12. T. Vasas 14 6 1 7 16:25 13 13. Makó 14 2 8 4 12:21 12 14. Csongrád 14 4 3 7 19:25 11 15. J. Vasas 14 3 5 6 15:20 11 16. Szarvas 14 1 6 7 12:24 8 fl megyei I. osztály állása 1. Sarkadi Kinizsi 14 10 4 - 37:14 « 2. Végegyháza 14 8 6 - 25:15 22 3. Tótkomlós 14 9 2 3 30:17 20 4. Bcs. MÁV 14 8 3 3 20:15 19 5. M. Kinizsi 14 8 2 4 32:14 18 6. Békés 14 7 4 3 23:16 18 7. Bcs. VTStK 14 6 5 3 28:16 17 8. Mezőkovácsháza 14 6. 3 5 24:15 15 9. Sarkad! MSE 14 4 4 6 22:27 12 10. Medgyesegyháaa 14 4 3 7 25:17 11 11. Elek 14 5 1 8 22:29 11 12. Orosházi Honvéd 14 3 4 7 17:22 10 13. Battonya 14 4 2 8 13:22 10 14. Bcs. Honvéd 14 4 - 10 20:34 8 15. Csorvás 14 3 - U 19:34 6 16. B ,-szen tandrás 14 1 1 12 12:37 3 MEZÖHEGYESI KINIZSI— B. HUNYADI 4:1 (1:1) M. Kinizsi: Harangozó — Csele II, Csele I, Rácz — Árvái, Kemény — Dull, Sülé, Gáspár, Varga, Fejes. Hu­nyadi: Nagy — Csák, Mrena, Toapo­­nyiczlka — Ficzere in, Bohák — Gazsó, Lóinyi, Kiss. Bencéik, Bagi. Esős időben, csúszós talajú pályáin a vendégek kezdték a játékot. Rögtön támadólag lépteik fel, és már az első percekben megszerezték a vezetést Sülé távoli lövésével. Ezután kiegyen­lített volt a játék, és Lóinyi szabadrú­gásból kiegyenlített. A második félidőben a vendégeik fo­kozatosan mezőnyfölénybe kerültek, és Sülé távoli lövésével ismét megsze­rezték a vezetést. Az utolsó negyed­órában a Kinizsi, Gáspár és Varga gól­jaival bebiztosította a győzelmiét. Jók: Árvái, Kemény, Fejes, illetve: Mrena, Csík. BÉKÉSCSABAI MÁV—elek 2:0 (1:0) MAV: Unyatinszíki — Moravszki, Reinholcz, Gyurfcó — Kovács, Válent — Kuikuik, Palyusák, Mázán, Tari, Be­­lanka ül. Edző: Weiner Pál. Elek: Am­csin — Miszüai, Gavara, Bálint — Fenyvesi, Gyehrovszki — Halasi I, Rocskár, Köteles, Halasi II, Klemm. Edző: Kun László. Hazai támadásokkal indult a mérkő­zés, de csak a 35. percben Reinholcz szabadrúgásából szerezte meg a veze­tést a MÁV. Szünet után, már a 10. percben Pa­­lyusik szép gólt fejelt. A vendégek teljesen beszorultak. Hazai fölénnyel ért véget a mérkőzés. Jók: Reinholcz, Gyurkó, Kovács, Pa­­lyusik, illetve: Gavara. Halasi I, Klemm. MEDGYESEGYHÁZA— MEZOKOVACSHÁZA 1:0 (0:0) Medgyesegyháza: Plástyik I — Bo­ti us, Erdős, Varga I — Jakab, Hólecz II — Varga II, Plástyik n., Kolimár, Hammer, Hodecz TU. Mezőko vácsháza: Budácsik I — Tóth, Csepregi. Juhász — Liszkai, Bányáik — Budácsik, Gd­­gacz, Kertmegi, Batike, Szilbereisz. Heves irammal kezdődött a mérkő­zés és már a 2. percben meleg helyzet adódott a kovácsházi kap«u előtt, de a védőik hárítottak. A hátralévő időben változatos játék alakult ki. Szünet után az 5. percben a kovács­házi védők a 16-osom belül Plástyik n-őt felvágták, a 11-est Bohus értéke­sítette. SARKADI MSE—TOTKOMLÓSI TSZSK 4:1 (1:0) SMSE: Papp — Sajti, Kovács II, So­mogyi — Balogh, Mikes — Nagy, Ko­vács m, Fábián, Torma, Rúzsa. Tót­komlós: Katrasz — Pipis, Nyíregyház­­■ky, Nagy — Gyivicsán, Paulik — Győ­ri, Matejsz, Dóczi, Kanka, Dorotovics. Nagy lendülettel kezdett a hazai együttes, sok lövés ment a komlósi Sáhi szivattyú vízhűtéses benzinmo­torral, egyfázisú villanymotor colos szivattyúval, 12 kalpáosos kisdaráló, és 5 mázsáig terhelhető munkagép el­adó. Szentes, Lenin út 85. 69808 Motorkerékpárt, rádiót cserélnék tele­­vízióért. Baditz Pál, Miskolc, Tass u. 15. 2250 Sihi szivattyú hydroforral, tartozékai­val együtt eladó. Békéscsaba, Berényi 42. 73625 350-es príma Jawa eladó. Békéscsaba, Knézich u. 3 alatt. x | hantokat. A 28. percben Kovács III-tó! kapott labdával Balogh elfutott és futtából 25 méterről küldött bomba­­szerű lövéssel megszerezte a vezetést. Fordulás után ismét Sarkad vette át a játék irányítását. Nagy akarással ját­szottak és Balogh szép góllal növelte az előnyt. A vendégek támadtak e« Kanka szépített. A 79. percben Tonna beállította a végeredményt. Jók: Kovács n, Kovács Hl, Tormái Ul. Nagy, Matejsz, Kanka. BATTONYA—O. HONVÉD 3:1 (2:0) Mindjárt kezdéskor Battonya vette át a kezdeményezést és nyomasztó fö­lénybe került, 6 a 3. percben Kársai el­futott és éles szögből megszerezte • vezetést. Továbbra is a helyiek támad­tak, s a 41. percben a védők lábáról a hálóiba került a labda. A második félidőben a vendégek nagy hajrát vágtak ki és az 52. percben a balszélső a hálóba talált. Ezután a he­lyiek feljöttek, de nem boldogultak a jól tömörülő Orosházák ellen. Jók: A battonyai csapat és az oros­házi védelem. BCS. VTSK—CSORVAS 3:1 (1:0) VTSK: Csepregi — Litauszki, Bta­­hut, Molnár — Kiss, Szilágyi — Ba­logh, Bakó, Szurgemt, Schneider, Do­bó. Edző: Szombati György. Csorvás: Bavrán — Mracskó, Lestyán, Pásztor — Kiákó I. Takács — Baráth, Bakk, Bús, Kiskó II, Neller. Edző: Szilágyi Menyhért. Az első főidőben a VTSK játszott jobban, többet támadott és a i5. perc­ben egy szögletrúgás után Szurgoní megszerezte a vezetést. Szünet után a vendégek egyenlítet­tek Baráth góljával, majd ismét a he­lyi csapat vette át a játék irányítását és Dobó két góljával megérdemelte® nyerte meg a mérkőzést. Jók: Szurgent, Kiss, Dobó, JK. Kiskó n, Neller, Havrán. VÉGEGYHAZA—SARKADI KINIZSI 3:3 (2:1) Végegyháza: Landl — Loss I, Kere­kes, MikuTa — Szemén, Vajda — Pris­­kin, Paulik, Engelhardt, Pasek I., Pa­sek H. Kinizsi: Erdélyi — Szoboszlay, Kiss, Nemes — Mózes, Zsilák — Sza­bói Kótai, Juhász, Fábián, Burazß. Mindkét csapat idegesen kezdett. Az elején a Kinizsi támadott többet, a 11. percben gólt is értek el. Egy szög­­ietrúgásnái a kapus rosszul jött ki, Juhász szép gólt fejeit. Kezdés utón a hazaiak mindjárt egyenlítettek, szán­tén szögletből Priskin volt eredmé­nyes. Ezután a hazai csapat került fö­lénybe és a félidő vége előtt Pasek I labdájával Pasek H futott el, és a ka­pus mellett megszerezte a vezetést. A H. félidőben a hazaiak széllel tá­mogatva kezdeményeztek és Engel­hardt góljával 3:l-re alakult az ered­mény. Ezután védekeztek, s két kapus­hibából egyenlített a vendégcsapat. Jók: Loss I, Kerekes, Mitouia, 141. Kiss, Zsilák, Szoboszlay. BÉKÉS—BCS. HONVÉD 2:1 Jó állapotban lévő 250-es kiskerekű Jawa eladó. Békéscsaba v., Pozsonyi út 78. 2266 Békésen, a Teleki utca 91. számú ház 27-én fél 9 órakor, a békési telekköny­vi hatóságnál árverésre kerül. Ház fe­le része beköltözhetőséggel azonnal is eladó. Felvilágosítás: Békés, Szabó Dezső u. 33. 50942 Békésen, Rákóczi u. 24. sz. ház eladó. Ugyanott melléképületek lebontásra el­adók. Érdeklődni: Békésen, Posta 9. 30943 GYAPJÚSZÖVET Női ruhaszövetek 100—140 szélességben Férfi öltöny-szövetek, síma és mintás Divat bükié és mintás női kabátanyagok 80,— Ft-tól 211,— Ft-tg 241,— Ft-tól 550,— Ft-ig 160,— Ft-tól 400,— Ft-ig 2532 kapura, de a vendégek jól állták a ro-Apróhirdetések