Békés Megyei Népújság, 1962. szeptember (17. évfolyam, 204-229. szám)

1962-09-04 / 206. szám

1982. szeptember 4. 5 Kedd SP O RTSPORTSPORT Gólssegénység as NB III ötödik forduló jában Nehezen szerzett két pontot a Bcs. Építők BÉKÉSCSABAI ÉPÍTŐK— CSONGRÄD 1:0 (1:0) Építők: Krátki — Gulyás, Frankó, Szikora — Farkas, Rieger — Miklya, Sípos, Gyebnár, Török, Pataj. Csongrádi Pusztai — Borda, , Vilkor Bánfi — Szanda, Oláh — Magony, Gát, Vérségi, Kálmán, Popesik. A védekezésre berendezkedő vendé­gek ellen csak nehezen győzött az Épí­tők. A hazai csapat kezdte a játékot, de már a mérkőzés elején meglátszott, hogy az új összetételű csatársor rossz taktikával játszik. Állandóan támad­nak, de a kapu előtt a tömörülő vé­delmet nem tudják áttörni. A soroza­tos támadások végén, a 39. percben ti­zenegyesből érték el a vezető, s egy­ben a mérkőzés egyetlen gólját. A büntetőt Szikora értékesítette. Szünet után cserélt a hazai csatár­sor: Gyebnár jobbszélső, Miklya kö­zépcsatár lett, de a játékon ez sem változtatott. Körülményeskedtek, nem rúgtak kapura, vagy az irányzékkal volt baj. Túlkombinálták minden hely­zetüket. Békéscsaba, 2500 néző, v.: Závodszky. Bravúros hajrá... SZEGEDI ÉPÍTŐK—MEZŐHEGYES 2:2 (1:0) Mezőhegyes, 1500 néző, v.: Szentesi. Építők: Tolnai — Veréb, Molnár, Emesei — Makai, László — Vörös, Tóth, Berzsenyi, Somogyi, Kalmár. Edző: Tököly György. Mezőhegyes: Balogh — Pálhiday, Zomborácz, Fekete — Csigér, Vígh, — Rizsányi, Borsos, Molnár, Madácsi, Keresztes. Edző: K. Szabó János. A vendégek kezdték a játékot, és már a negyedik percben megszerez­ték a vezetést, Somogyi révén. A ka­pott gól megzavarta a hazaiakat, és nem tudtak formás, veszélyes táma­dást vezetni. Közepes színvonalú, többnyire mezőnyjátékkal telt el a fél­idő, melyben a hazaiak lendületeseb­ben, a vendégek szebb adogatással és veszélyesebben támadtak. A második félidőben folytatódott a szegediek némi mezőnyfölénye. Szép es hasznos adogatásokkal közelítették meg a hazaiak kapuját, ahol Balogh sokszor csak szerencsével tudott men­teni. A hazai csatárok csak az ellenfél 16-osáig jutottak el, de ott a lövések­kel adósak maradtak. A 62. percben a szegediek újabb gólt értek el. A jobb­oldalon vezettek támadást, és a mér­kőzés egész ideje alatt jól játszó Vö­rös beadásnak szánt labdája a kapu előtt felpattant, és Balogh feje felett a hálóba hullott. (Nagy kapushiba.). Mindenki biztos hazai vereséget köny­velt már el, amikor Zomborácz helyet cserélt Madácsival, és ez a csere len­dületet adott a csatársornak. A 85. percben mintegy 20 méterre szabadrú­gáshoz jutottak a hazaiak, és Zombo­rácz remekül eltalált lövéssel a jobb sarokba lőtt. Továbbra is a hazaiak maradtak támadásban, és a 88. percben egy kapu előtti kavarodásból Molnár kiegyenlített. Az eredmény megváltoz­tatására már nem volt idő. A döntetlen igazságosabb lett volna KECSKEMÉT— Kecskemét, 1800 néző," vezette: Bokor. Kecskemét: Vitkovics — SUhajda, Fekete, Szikszay — Szabó, Vass — Farkas, Lengyel, Kosza, Dorogil Vár­­dai. Edző: Kosa Károly. Gyula: Vidó — Gyepes, Pásztor, Pet­­rovszky — Lindenberger, Himer I. — Gyetvai, Himer H., Boruzs, Rajki, Je­néi. Edző: Vasvári Péter. Hazai támadásokkal kezdődött a mér­kőzés, de a gyulai védelem mindig idő-GYULA 1:0 (0:0) ben hárított. Mindkét csapat nagyon sok hibával játszott. A hazaiak táma­dásai sűrűbbek, s olykor veszélyeseb­bek is voltak, mint a vendégeké. A gyulai csatársor határozatlannak bi­zonyult a kapu előtt. Túlkombinálták a helyzeteket, ami módott nyújtott a védelem közbelépésére. Meddő, gyenge színvonalú játékkal telt el a félidő. Fordulás után sem sokat változott a játék képe. Mindkét csapat csak a két Rádió- és televízió-műsor Az NB III állása 1. Békéscsaba 5 3 2 - 18: 7 8 2. Szolnok 5 3 11 7: 3 7 3. Cegléd 5 3 11 8: 5 7 4. T. Vasas 5 3 - 2 9: 7 6 5. Martfű 5 3-2 11:10 6 6. Mezőhegyes 5 2 2 1 9: 9 6 7. J. Lehel 5 2 1 2 6: 4 5 8. Gyula 5 2 1 2 7: 5 5 9. H. MEDOSZ 5 2 1 2 8:11 5 10 Makő 5 13 1 7:10 5 11. Szeged 5-41 5: 5 4 12. KTE 5 2 - 3 3: 5 4 13. Orosháza 5 2 - 3 7:12 4 14. Csongrád 5 1 1 S tS:7 3 15. J. Vasas 5 - 3 2 2: 5 3 16. Szarvas 5 1-4 2: 9 2 16-os között játszott lendületesen. A mérkőzés befejezése előtt mintegy 20 perccel élvezetesebb lett a játék, s a hazaiak megszerezték szerencsés és győztes góljukat. A gyulaiaknak még lett volna alkalmuk kiegyenlíteni, sőt meg is nyerhették volna a mérkőzést. Két esetben Himer II már csak a ka­pussal állt szemben, de elhamarko­dottan a kapusba lőtt, vagy az bravú­rosan mentett. Balszerencsés vereség HÖDMEZÖVÄSÄRHELY— SZARVAS 1:0 (0:0) Szarvas, 1500 néző, v.: Magyari. Hódmezővásárhely: Marton — Sep­­sey, Holubán, Bacsa — Szelezsán, Ge­ra — Boros, Zsótér, Nagynémedi, Ro­zik, Such. Edző: Király Jenő. Szarvas: Kondacs — Gáspár. Fi­­czere I, Rohomy — Patkós, Ficzere II — Czigléczki, Kerekes II, Szító, Sza­­lontai, Burázs. Edző: Bencsik Mihály. A mérkőzés megkezdése utána helyi csapat valósággal a kapujára szögezte a vendégeiket. Több nagy helyzet ma­radt kihasználatlanul. A vendégeik csak szórványosain és előnytelenül támad­tak. Inkább védekezésre rendezkedtek be. A 42. percben Burázs három mé­terről az üresen hagyott kapuba sem tudta berúgni a labdát. Fordulás után szintén fölényben játszottak a hazaiak, de nem tudták Márton hálóját bevenni. A 80. percben a játékvezető Patkóst kiállította, mert megjegyzést tett. Ügy nézett ki, hogy a mérkőzés döntetlenül végződik, ami­kor a 87. percben Boros góljával a ven­dégcsapat megszerezte a győzelmet. A csatársor ezúttal sem remekelt OROSHÁZI KINIZSI­­JÁSZBERÉNYI LEHEL 2:1 (0:1) SZERDA, 1962. SZEPTEMBER 5. KOSSUTH RADIO: 8.10 Népi zene. 8.50 Hazánk tájai versben és prózában. 9.35 Operarészletek. 10.10 Úttörő-híradó. Apróhirdetések A 44. sz. Építőipari Vállalat Budapest­re felvesz kubikosokat és segédmun­kásokat. Tanács-igazolás és munkaruha •zükséges. Szállást biztosítunk. Jelent­kezés: Budapest, V., Kossuth Lajos tér 13—15. 50512 Magányos özvegy, dolgozó nő szoba, konyhás lakást keres. „Nyugodt ott­hon” jeligére az Orosházi Hirdetőbe. 29828 Eladó Gádoroson, Május 1. utca 4. szá­mú ház. Érdeklődni: Szentes, Felsza­badulás út 16. 09700 200 kg-os mázsa súlyokkal, 1500 literes cefréskád, 5 db különböző méretű, fo­nott üveg eladó. Kamut, Petőfi u. 20. 1950 60 kg-os süldő eladó. Békéscsaba V., Mátyás király 95. 1952 A Vizesfási Állami Gazdaság 4 fő uni­verzális gépszerelőt, 1 fő esztergályost felvesz. Órabér 7—8 Ft-ig. Jelentkezés: Vizesfási ÁG, Vizesfás. 487 Moszkvics 407-es 35 000-et futott, igé­nyesnek eladó. Gyula, Eötvös u. 10. Hétköznap 5 óra után, Kovács. 1946 10.30 Fúvószene. 11.00 Napirenden. 11.05 Dalok Goethe-versekre. 11.25 A Szabó család. 12.15 Tánczene. 13.00 Válaszo­lunk hallgatóinknak. 13.15 Operettrész­letek. 14.00 Somlyó Zoltán születésé­nek 80. évfordulójára. 14.20 Kamara­zene. 15.10 A test élete. Elbeszélés. 15.30 Könnyűzene. 16.05 Az Al-Dunától a Ke­leti-tengerig. 16.15 Zenekari muzsika. 17.15 Népi zene. 17.50 Az elnök. Rádió­játék. II. rész. 18.50 BotLgár zenei hét. 19.05 Falusi Klub. 19.25 Hangverseny Jeroma Kern műveiből. 20.35 Benja­­mino Gigli lemezeiből. 20.45 Tánczene. 22.25 Operettrészletek. 22.50 Lermontov versei. 23.00 Zenekari muzsika.. PETŐFI RÁDIÓ: 14.20 Népi zene. 14.40 Orosz nyelvlecke VI. osztályosoknak. 15.00 Smetana-művek. 16.05 Könnyű­zene. 17.14 Százhalombatta. Riport. 17.29 Chopin: f-moll zongoraverseny. 18.10 Tánczene. 19.05 Tavaszi ének. Részle­tek. 19.25 Élet a tenger mélyén. 19.50 Mozart: F-dur szonáta. 20.10 Zerkovitz —Martiny: Fantázia régi melódiákra. 20.40 Orvosi tanácsok. 20.45 Sporthír­adó. 21.10 Tolnai lakodalmas-dalok. 21.20 Othello. Shakespeare drámája, Verdi operája. A TV MŰSORA: 18.45 TV-Magazin. 19.30 Vidám percek. 19.45 TV-világhír­­adó. 20.00 Szórakozó Budapest. 21.05 Gömböc. (TV-játék). 22.10 A TV-világ­­híradó ismétlése. Orosháza. 800 néző, v.: Kasza. Orosházi Kinizsi: Kiss I — Dudás, Békési, Fiam — Berta, Kollár — Sár­közi, Kiss II, Bódi, Túri, Csömör. Ed­ző: Csonka Béla. Jászberényi Lehel: Sándor — Pán­­csios, Fortuna. Novák — Fehér, Peeha — Sántha, Nagy Hl, Nagy I, Lugosi, Fülöp. Edző: Kutik Sándor. Az első negyedóra a vendégeké, erő­teljesebb játékukkal támadtak. A 15. percben Nagy III 17 méterről büntetőt rúgott és a labda a sorfalon keresztül Kiss kezét is érintve, a sarokba hullt. Ezután a Kinizsi vezetett több táma­dást, 4—5 sarokrúgás jelezte fölényét, a vendégek védelme azonban sikerrel hárított. A 41. percben a játékvezető Kollárt a Kinizsből és Nagy m-at a Jászberényből verekedésért kiállította. Fordulás után beszorult a Jászberény és már a 48. percben a Bódi elől men­teni akaró Fortuna a 16-oson belül tisztán álló Kiss II-höz gurított, aki a kapuból kifutott Sándor háta mö­gött üres kapuba helyezte az egyenlítő gólt. A vendégek visszaestek és a Ki­nizsi egymás után vezette támadásait. A 67. percben Sárközi badról a kapu­tól 20 méterre álló Túrinak adta a labdát, aki előbb emberbe lőtt, majd a visszapattanó labdát laposan a sa­rokba helyezte. Ezután is több gól­helyzet maradt ki a jászberényi kapu előtt, vagy a jó formában védő Sándor hárította. Folytatódott a győzelmi sorozat Magyarország—Lengyelország 2:0 (2:0) A tizenhatodik magyar—lengyel nemzetek közötti labdarúgó­mérkőzés ismét magyar győzelemmel végződött. A Szentmihályi Mátrai. Mészöly, Sárosi — Solymosi, Sípos — Rákosi, Göröcs, Ma­chos, Tichy, Fenyvesi összeállítású válogatott Tichy és Göröcs góljá­val 2:0 arányú győzelmet aratott a lengyel válogatott ellen. A győze­lem ellenére sem volt kielégítő a magyar csapat játéka. A csatárok nem játszották a szokott formájukat, a támadások nem voltak elég gyorsak. A védelemben Mátrai élete egyik legjobb játékát nyújtot­ta ezen a találkozón. A csatársorban pedig Tichy volt a legjobb. iiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMuiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiimiiiiuiiiiiiuiiHiiiitiiiiHiiimuHiiiiH' Sikerült... Medovarszky két méter fölött. Már csak három csapat veretlen a megyei I. osztályban BCS. MÁV—BCS. VTSK 2:1 (1:0) Békéscsaba, 1500 néző, v.: Paulik. A szombaton lejátszott bajnoki mérkőzés végig színvonalas, iramos játékot hozott. A helyi rangadón. a VTSK kezdett jobban, többét táma­dott, ennek ellenére a 12. percben a MÁV szerezte meg a vezetést. A VTSK védelme hibázott és Seregi gólt lőtt. Fordulás után továbbra is támadás­ban maradt a VTSK és egy szögletrú­gás alkalmával Blahut kiegyenlített. Rövid mezőnyjáték után a jól játszó Tari a kifutó Csepregi mellett meg­szerezte a győzelmet jelentő gólt. A VTSK harcolt a kiegyenlítésért, de nem sikerült. Jók: Unyatyinszki, Reinholcz, Sere­gi, Tari, illetve Kiss, Dobó, Bakó. MEZÖKOVACSHÁZA— SARKADI KINIZSI 0:0 Mezőkovácsháza, 300 néző, v.: Var­ga K. Mindkét félidőben a hazaiak támad­tak, de a kapu előtt már határozat­lanoknak bizonyultak. Több biztos gólhelyzetet hagytak ki. A máskor egyébként jól játszó csatársor ezúttal nem nyújtotta azt a játékot, amit meg­szoktak tőle. A Kinizsi viszont Varga kapussal az élen minden támadást ártalmatlanná tett. Az utolsó percekben a Kinizsi is támadott, de az eredmény már nem változott. A hazaiak fölényére jellemző, hogy 15 szögletet rúgtak ket­tő ellenében. Jók: Bálványos, Csepregi, illetve a Kinizsi közvetlen védelme. SARKABI MSE— VÉGEGYHAZA 1:1 (1:1) Sarkad, 600 néző, v.: Tóth. Sarkad már az első percekben meg­nyerhette volna a mérkőzést, de a csa­tárok lövései sorra elkerülték az el­lenfél kapuját. Ennek ellenére a 2. percben megszerezték a vezetést a ha­zaiak. Kovács II jól eltalált lövése nyomán a labda a hálóba jutott. Ez­után a vendégek is próbálkoztak, s a 39. percben egy szabadrúgás alkalmá­val Priskin révén egyenlítettek. A második félidőben színvonalatlan, csapkodó játék alakult ki. A csatárok mindkét részről túlkombinálták a helyzeteket és adósak maradtak a lö­vésekkel. Sarkad közelebb állt a győ­zelemhez. Jók: Boros, Kovács H, illetve Loss, Priskin, Engelhardt. MEDGYESEGYHÁZA— BCS. HONVÉD 5:0 (3:0) Medgyesegyháza, 300 néző, v.: Járási. Sorozatos hazai támadások után, jbl 20. percben Holecz átadásából Ham­mer gólt lőtt. Továbbra is a hazaiak támadtak és a 30. percben Varga II Kolimárnak adott, aki a hálóba továb­bított. Nem sokkal később Purzsa. Kolimár a labda útja és az utóbbi most sem hibázott. Váltakozó játék után a 62. percben Kolimár 4:0-ra nö­velte a gólokat. A 70. percben Varga II állította be a végeredményt. Jók: Plástyik, Pete, Purzsa, illetve Kuci, Papp, Gábor. További eredmények: Tótkomlós— Békésszentandrás 4:1. Csorvás—Békés 1:2. Battonya—Mezőhegyes! Kinizsi 1:5. Elek—Oh. Honvéd 2:1. A bajnokság állása 1. Sarkad! Kinizsi 5 4 1 - 10: 3 a 2. Tótkomlós 5 4 1 - 13: 5 9 3. Végegyháza 5 3 2 - 7: 4 8 4. Békés 5 3 1 1 12; 7 7 5. Elek 5 3 1 1 10: 8 7 6. Bcs. MÁV 5 3 11 9: 8 7 7. Mezőkovácsh. 5 2 2 1 6: 4 6 8. Bcs. VTSK 5 2 2 1 7: 6 6 9. Mezőhegyesi K. 5 2 - 3 14: 8 4 10. Medgyesegyh. 5 1 2 2 8: 6 4 11. Sarkadi MSE 5 1 2 2 8:10 . 4 12. Bcs. Honvéd 5 2 - 3 9:14 ^4 13. O. Honvéd 5 - 2 3 6:10'2 14. Csorvás 5 1-4 7:12 2 15. Békésszentandrás 5-14 5:18 1 16. Battonya 5 - - 5 3:11 • — VASÁRNAPI számunkban téves információ miatt Such I. helyett Such M. nevét közöltük. műsora Szeptember 4-én este 8 órakor Sár­­kadon Bartos—Barótl: MINDENT A MAMÁÉRT :ss..-»* Országos Mezőgazdasági Kiállítás ______________________________________________________________ ____ ' * '