Békés Megyei Népújság, 1962. augusztus (17. évfolyam, 178-203. szám)

1962-08-07 / 183. szám

1962. augusztus 7. 5 Kedd SPORT»SPORT*SPORT*8PORT°SPORT Győzelemmel kezdett Mezőhegyes, Orosháza kikapott9 sok gólt lőttek a Bcs. Építők az IXB lll-ban . Bcs. Építők — Hmvásárhelyi MTE 7:1 (4:1) Békéscsaba, 2000 néző. V.: Lesón. Építők: Krátki — Vári, Frankó, Szi­kodra — Farkas, Rieger — Miklya, Tö­rök, Sipos, Szita, Pataj. E.: Kerekes Imre. HMTE: Marton — Béni, Holubán, Bacsa — Nagynérnedi, Szeüezsán — Sán­dor, Zsótór, Gera, Rozik, Rostás. E.: Király Ernő. A vendégcsapat vezette az első tá­madást. Rövid negyedóra után azonban a hazai csapat vette át a játék irányí­tását. Milküya 'elfutott á jobb szélen, s beadásait Fataj a kapus mellett fejjel a hálóba csúsztatta. Továbbra is a hazai csapat támadott, s a 15. percben egy szögletrúgásnál Miklya szépen ívelte be a labdát, s Pataj fejjel a hálóba továb­bította. A vendégeket teljesen megza­varta a két gyors gól. A 18. percben Török elfutott a szélen, beívelte a lab­dát, amit Miklya kapásból a hálóba lőtt. A 22. p-ben Rieger vitte fel a lab­dát, kapu elé ívelt, Török ügyesen át­lépte, s a befutó Miklya a hálóba ta­lált. Ezután a vendégek vezettek táma­dást, Gera elől Vári röviden szabadí­tott fel, s a szemfüles Rozik a középen kifutó kapus mellett megszerezte a be­­osületgóit. Szünet után a 46. percben Miklya ért el újabb gólt, majd a 48. percben Zsó­­tér 20 méteres szabadrúgását a kapufa mentette. Az 81. percben Farikas kapu elé ívelte a labdát, s a késlekedő vé­delem mellett a befutó Szita a hálóba lőtt. A 60. percben m-esihez jutottak az Építők, amit Farkas értékesített. A gól után Bénit, majd később Szitát a játék­vezető kiállította; Jók: Szikom, Farkas, Rieger, Pataj, Török, Miklya, illetve Nagynérnedi, Sze­­lezsán, Zsótén Szolnoki MTE —■ Orosházi Kinizsi 4:0 (1:0) Szolnok, 1200 néző. V.: Tóth. Szolnok: Sárkány — Borsi, Makai, Zalai — Papp, Sári — Pusztai, Bánhidi, Kolláth, Wilüisch, Kárakas II. E.: Fele­ki Gyula. Orosháza: Mikite — Dudás, Békési, Fiam — Kollár. Berta — Sár­közi, Csömör, Cziráki, Bódi, Túri. E.: Csonka Béla. Hazai támadásokkal indult a mérkő­zés. Már a 2. percben Willisch elől Mi­kiié csak az utolsó pillanatban tudott menteni. A haza csatárok sokat üőttek kapura, de a lövések pontatlanok vol­tak. A 13. percben szabadrúgáshoz ju­tottak a hazaiak, Willisch futott neki a labdának, s nagyerejű lövése a bal fel-Az NB III. állása: 1. Szóin. MTE 1 1 - - 4:0 2 2. Martfű 1 1 - - 2:0 2 2— 4. Cegléd 1 1 - - 1:0 2 3— 4. Szarvas. 1 1 - - 1:0 2 5. Bcs. Építők 1 1 - - 7:1 2 6—7. T.szentmiklósi V. 1 1 - - 2:1 2 6—7. Mezőhegyes 1 1 - - 2:1 2 8—9. Szeged — - - -: — 8—9. Makó 10—11. Gyula 1 - - 1 1:2 -10—11. Jászb. Vasas l — 1 1:2 -12. Hódmezővásárhely 1 - - 1 1:7 -13—14. Kecskemét l - - 1 0:1 -13—14. Jászberényi Lehel 1 - - 1 0:1 -15. Csongrád l - - 1 0:2 -16. Orosháza 1 - - 1 0:4 -so sarokban kötött 3d. A 27. p-ben jó támadást indított a Kinizsi, de Cziráki lesre futott és odalett a kínálkozó al­kalom. A második félidő lendületes hazai tá­madásokkal indult. A Kinizsi védelme azonban egymás után hárította a táma­dásokat. A 70. p-ben Kolláth átadásá­ból Bánhidi a védők között a hálóba talált. Rövid idő múlva Papp távoli lö­vése nyomán a labda a hálóba hullt. A 76. percben szöglethez jutottak a ha­zaiak. Pusztai jól ívelte be a labdát s Willisch kapuira fejelte, Mikite kiütötte Bánhidi elé, áld nem hibázott. * Jók: Makai, Bánhidi, Willisch, Papp, Sári, illetve Kollár, Mikite, Cziráki, Bé­kési, Szarvasi SC — Kecskeméti TE 1:0 (1:0) Szarvas, 1500 néző. V.: Csák II. Szarvas: Kondacs — Gáspár, Ficzere I., Rohony — Szűcs, Ficzere II. — Antal Nádas, Szaiontai, Burázs, Cziglléczky. E: Bencsik Mihály. Kecskemét: Vitkovics — Jónás, Fekete, Szikszay — Gacs, Vas, — Lengyel, Dombránsky, Kasza, Laczy n., Bart ha. E.: Kosa Kárody. A nagy melegben tapogatódzó játék­kal indult a mérkőzés. Az első percek után fokozódott a játék irama és az 5. percben a hazaiak megszerezték a ve­zető gólt. Középről indult el a támadás, Szaiontai vitte fel a labdát, s a kapu­tól mintegy 20—25 méterre váratlanul lövésre szánta el magát. A nagyerejű lövést Vitkovics nem tudta védeni. A gól után is a hazai csapat támadott, de a kitörő Antalt a 10-oson belül felvág­ták. A bíró továbbot intett Fordulás után elmaradt a szép játék, inkább csak küzdelem jellemezte a mérkőzést. A hazai csapat sokat veszélyeztetett, de a csatárok sorrá kihagyták gólhelyze­tüket. Szerencséjük sem volt a szarva­siaknak, hiszen öt alkalomkor a kapu­fa mentett. Az 52. percben Jónást és Czi'gléczkyl a játékvezető Idállítóttá. Jóik: Gáspár, Ficzere II., Rohony, Fi­czere I., illetve: Vitkovics, Lengyel, Mezőhegyesi MEDÖSZ — Gyulai MEDOSZ 2:1 (2:1) Mezőhegyes, 1000 néző. V.: Vörös. Mezőhegyes: Balogh — pálihidai, Zomöorácz, Fekete — Csigér, Janovics — Rizsányi, Vigh, Moinár, Maöácsi, Ke­resztes. E.: K. Szabó János. Gyula: Vidó — Szilágyi, Pásztor, Petrovszíki — Gutí, Rajki — Nagy I., Himer II., Bo­­ruzs, Gyepes, Jenei. E.: Vasvári Péter. A vendégeik kezdték a játékot, de a hazai csapat lendült támadásba. Madá­chi futott volna el a labdával, de a gyulai védők magas iábbal hárítani akartak, és a csatár fejét is eltalálták, így Madácsi a fején két helyen súlyo­san megsérült, végleg kiállt. A tíz em­berrel játszó hazai csapat négy lelke­sedéssel támadott és a 28. percben Mol­nár a jó ütemben futó Rizsányi elé gu­rította a labdát, aiki nem hibázott. A gól után egy ideig meddő mezőnyjáték folyt. A 34. percben szögletet értek el a hazaiak, a labda a kapu előtt patto­gott, Keresztes hanyattvetődve ollózva remek lövéssel a hálóba továbbított. A félidő utolsó percében támadott a ven­dégcsapat és Rajki szépített az ered­ményen. Szünet után kemény küzde­lem alakult ki. A vendégcsapat játszott mezőnyfölényben, de a hazaiak mindig hárítani tudtak. A játék szépségét ron­totta, hogy a vendégek sokszor durván játszottak. Jók: Az egész mezőhegyes! csapat di­cséretet érdemel lelkes játékáért, illet­ve Guti (mezőny legjobbja), Petrovszki. További eredmények: Szeged—Makó elmaradt. Törökszent­miklósi Vasas—Jászberényi Vasas 2:1, Ceglédi VSE—Jászberényi Lehel 1:0. Martfűi MSE—Csongrádi Petőfi 2:0. Medovarszki János nyerte az országos magasugró-bajnokságot Három évvel ezelőtt nem kis meg­lepetésre lett magasugirötoajnok a népszerű csabai pedagógus. Ezután a sérülés miatt kissé visszaesett, ké­sőbb azonban már javult a formája, jás a nemzetközi versenyeken is jól szerepelt. A télen keményen készült az idei szezonra, annál is inkább, mivel a tavalyi eredménye alapján jogosult­ságot nyert az fdlei belgrádi Európa­­bajnokságon való részvételre. Eh­hez azonban még szükséges az idei jó szereplés is. A tavaszi idényben a Bcs. Dózsa versenyén biztatóan ugrotta át a bűvös két métert. A há­romnapos országos bajnokság má­sodik napján pedig maga mögött hagyva nagynevű ellenfeleit, 203 centiméterrel első lett. Az eredmé­nyéhez mi is gratulálunk. A labdarúgó NB L eredményei: Újpesti Dózsa—Salgótarján 2:1, Gyór —Szombathely 2:1, Szeged—Ferencvá­ros 1:0, Dorog—MTK 4a, Vasas—Pécsi Dózsa 1:1. Hat gólt rúgott Békés, kikaptak az újoncok a megyei I. osztályban BÉKÉS— BÉKÉSSZENT ANDRÁS 6:0 (4:0) Békés: 900 néző, v.: Dudás. Békés: Baji — Kocsor, Arató, Balogh — Püski I, Samu — Beli­­cai, Hőgye, Pikó II, Tuska, Mészá­ros. E.: Sípos András. Békés­­szentandrás: Nagy — Csík, Szalad, Szindel — Mrena, Ficzere — Fe­kete, Lányi, Gazsó, Fazekas, Bagi. E.: Sinika István. Jó mérkőzést, nagy küzdelmet és hazai győzelmet vártak a né­zők az első otthoni mérkőzésen. A nagy küzdelem elmaradt, mert a vendégcsapat a játék alapján még a felkészülés elején tart. Az első gólt a 16. percben Pikó II lőt­te, majd a 27. percben Beliczai mintegy 18 méterről talált a háló­ba. A 33. percben Arató 30 méter­ről rálőtte a labdát, amit a ka­pus Mészáros elé ütött, aki nem hibázott A félidő utolsó percében egy szabadrúgásnál Pikó II be­állította a félidő végeredményét. Újrakezdés után kényelmesen ját­szott a hazad csapat, így a me­zőnyben kiegyenlített lett a küz­delem. A 62. percben Mészáros, majd a 72. percben Hőgye beállí­totta a végeredményt. Jók: az egész békési csapat, il­letve Csík, Mrena, Fekete. végegyháza— CSORVÁSI MEDOSZ 2:1 (2:0) Csorvás: 700 néző, v.: Puskás. Az első percekben kiegyensú­lyozott volt a játék. Az első veszé­lyes támadást a 13, percben a ven­dégek vezették, de Engelhardt közelről fölé lőtt. A 20. percben Kiskó I szabálytalanul akasztot­ta Szemánt, a szabadrúgásnak Pauli'k futott neki és lövését Hav­­rán nem tudta védeni. A gól után élénkebb lett a játék. A hazai csa­pat támadott, de a vendégek vé­delme keményen állta a rohamo­kat. A 39. percben Heller közelről rálőtte a labdát, de az elcsúszott a bal kapufa mellett. A félidő be­fejezése előtt 4 perccel nagy vé­delmi hibából a vendégcsapat nö­velte előnyét. A második félidő­ben a hazai csapat kezdeménye­zett többet, de a támadások befe­jezései nem sikerültek. A mérkő-Gyermekruházati boltjaink nagy választékból biztosítják gyermekeink iskolaruha-, cipő-, iskolaköpeny-, fehémemű-sz ükségleteit. BÉKÉSCSABA: Tanácsköztársaság út 17. OROSHÁZA: Dózsa György tér 2. GYULA: Városház u 4., Hétvezér u. 2. SZARVAS: Kossuth Lajos u. 25., Rákóczi u. 2. BÉKÉS: Széchenyi tér 2.. Széchenyi tér 5. Csak szaküzletben vásároljon! 50344 zés vége felé 10 perccel Barát szé­pített az eredményen. Jók: Landl, Loss II, Bodnár, illetve Lestyán, Heller és a két fedezetpár. TÓTKOMLÓS— BCS. MÁV 3:1 (1:1) Tótkomlós: 500 néző, v.: Paulik. Tótkomlós: Karasz — Kergyó, Nyiregyházki, Nagy — Majoros, Paulák — Balázs, Matejsz, Kan­ka, Pipis, Dorotovics. E.: Nyíregy­házid Márton. Bcs. MÁV: Solti — Marovszki, Fábián, Hajdú — Reinholcz, Kovács — Gyurkó, Palyusik, Seregi — Tari, Kukuk. E.: Weiner Pál. A hazaiak kezdtek jobban és közel negyedóráig mezőnyfölény­ben játszottak. A vendégek pró­bálkozásait a hazai védelem könnyedén hárítani tudta. A me­zőnyfölény csak a 27. percben érett góllá, amikor Kanka meg­szerezte a vezetést. Félidő vége fe­lé a vendégek 11-eshez jutottak, amit Tari értékesített. Szünet után a 49. percben Matejsz 11- esből megszerezte a vezető gólt, majd 10 perc múlva újra Matejsz beállította a végeredményt. Jók: Majoros, Matejsz, Pipis, Kanka, illetve Marovszki, Tari, Fábián. SARKAD1 MSE— MEDGYESEGYHÁZA 2:0 (0:0) Sarkad: 600 néző, v.: Bontovics. A vendégek támadásával in­dult a mérkőzés. Egymást követ­ték a veszélyes kezdeményezések, de a csatárok az utolsó pillanat­ban mindig késlekedtek. A 12. percben Kolimár még az üres ka­puba sem tudta a labdát berúgni. Szünet után a hazaiak átcsoporto­sították a csatársorukat, Fábián lett a középcsatár. A 73. percben Mikes átjátszotta a védőket, Ko­vács III-hoz továbbított, aki meg­szerezte a vezető gólt. A 80. percben Mikes beállította a vég­eredményt. MEZŐKOVÁCSHÁZA— BCS. HONVÉD 3:1 (0:1) Mezőkovácsháza: 500 néző, v.: Horváth. Mezőkovácsháza: Fülöp — Bál­ványos, Csepregi, Juhász — Lisz­­kai, Gigász — Pauló, Strieffler, Bányik, Batke, Tóth. Bcs. Honvéd: Kisbenedek — Halász, Tóth, Kuti — Szabó, Papp — Nagy I, Já­­novszki, Nagy II, Pikó, Gábor. Az első negyedórában gyors, lendületes támadásba kezdett mindkét csapat. A hazaiak sok gólhelyzetet hagytak ki. A 43. percben Nagy I megszerezte a ve­zető gólt. Fordulás után a hazai csapat támadott többet és az 58. percben Gigász kiegyenlített. Ez­után nagy mezőnyfölényben ját­szott a hazai csapat és a 72. perc­ben Strieffler, majd a 77. perc­ben Pauló beállította a végered­ményt. Szögletarány: 24:3 Mező­kovácsháza javára. Jók: A Bcs. Honvéd minden egyes tagja dicséretet érdemel, illetve Strieffler, Gigász. ELEK— MEZÖHEGYESI KINIZSI 4:3 (2:1) Elek: 500 néző, v.: Vózár. Elek: Ancsin — Poszt, Harsányi, Gavara — Köteles, Fenyvesi — Kovács, Halasi, Rocskár, Morár, Szántai. E.: Kun László. Kinizsi: Harangozó — Kiss, Csete, Rácz — Árvái, Bókái — Dúl, Sülé, Saj­ti, Varga, Fejes. E.: Ottrak Mi­hály. Eleki támadásokkal Indul a játék és a negyedik perc­ben Kovács alig lő fölé. A 10. percben Sajtit szabálytalanul sze­relik a jobb oldalon, ugyanő íveli középre a labdát Fejes elé, aki kö­zelről nem hibáz, 0:1. A 27. perc­ben Halasi cselsorozattal beve­­rekszi magát a 16-oson belülre és jól eltalált lövésével szemben Ha­rangozó tehetetlen, 1:1. Három perc múlva a kitömd akaró Rocs­­kárt szabálytalanul próbálja sze­relni Csete, az elpattanó labda a hátulról feltörő Kovács elé kerül, aki mintegy 18 méterről élesen a jobb sarokba lő, 2:1. Szünet után az 5. percben Harsányi rosszul ad haza, Varga elcsípi a labdát és a kifutó kapus mellett a hálóba gurítja, 2:2. A 39. percben Fejes beadását a lesgyanús helyzetben lévő Sülé kapja és éles lövéssel a hálóba vágja a labdát, 2:3. A 43. percben Rocskárt a 16-os előtt felvágják a védők, a szabadrúgás­nak Köteles áll neki és éles, lapos lövéssel a sorfal mellett a bal sa­sokba lő, 3:3. Fél perc múlva Ko­vács tiszta helyzetből fölé lő, majd 40 másodperccel a befejezés előtt Molnár jó labdáját Halasi a lábak között élesen a jobb sa­rokba vágja, 4:3. Jók: Ancsin, Rocskár, Morár, illetve Csete (a mezőny legjobbja), Kiss. További eredmények: Bcs. VTSK—Battonya 1:0, Sar­­kadi Kinizsi—Orosházi Honvéd 3:1. II megyei I. osztály állása: 1. Békés 1 1 - - 6:8 2 2. Sarkad! MSE 1 1 - . 2:8 2 3. Bcs. VTSK 1 1 - - 1:0 2 4—5—4. Tótkomlós 1 1 - - 3a 2 4—5—6. Sark. Kinizsi 1 1 - - 3:1 2 4—5—6. Mezőkovácsh. 1 l — 3:i g 7. Végegyháza 1 X - - 2:1 2 8. Elek 1 1 - - 4:3 2 9. Mezöh. Kinizsi 1 - - 1 3:4 -10. Csorvás 1 - - 1 1:2 « 11—12—13. Bcs. MÄV 1 - - 1 1:3 . 11—12—13. Bcs. Honvéd 1 - - 1 1:3 . 11—12—13. Oi*osh. Honv. 1 - - 1 1:3 -14. Battonya 1 - - 1 0:1 * 15. Medgyesegyh. 1 - - 1 0:2 4 16. B.-szentandrás l - - i o:6 •