Békés Megyei Népújság, 1962. augusztus (17. évfolyam, 178-203. szám)

1962-08-22 / 195. szám

1962. augusztus 22. 5 Szerda SPORT*SPORT* SPORT Már csak három csapat veretlen az NB Ill-ban Bcs. Építők — Martfű 5:1 (2:0) Békéscsaba, 3000 néző. Vezette: Tóth F. Építők: Krátkii — Vári. Frankó. Szikéra — Farkas, Mltykó — Mik­­lya, Török, Sípos, Szita, Pataj. Ed­ző: Kerekes Imre. Martfű: Csendes — Papp I., Se­res, Molnár — Nagy, Szűcs — Pá­linkás, Sagát, Honti, Mészáros, Me­zőteleki. Edző:' Horváth Ferenc. Végig jó iramú mérkőzést hozott a két csapat találkozója. A vendé­gek kezdték a játékot; de a hazaf csapat már a 3. percben Pataj ré­vén megszerezte a vezetést. Tovább is a hazai csapat maradt fölényben. A vendégek is vezettek egy-:két tá­madást, d!e eredímény nélkül. Nem így a hazai csapat. A 17. percben a középre húzódé Pataj 18 méterről a meglepett kapus fölött lőtt újabb gólt. Szünet után, a 48. percben szög­­letrúgás után Mityikóhoz került a labda, és az 20 méterről a bal sa­rokba lőtt, majid az 50. percben Miiklya. labdáját Török juttatta a hálóba. A vendégek is támadtak, és a 62. percben a kifutó kapus röviden szabadított föl, és a szem­füles Mészáros megszerezte a tisz­­teletgólt. A 70. percben a félpályá­ról Farkas vitte fel a labdát, a bal­oldalira húzódó Sípos, majd Pataj adogatása után Szitához került a labda, aki a nap legszebb gólját rúgta. A hazai csapat állandó fö­lényével ért véget a mérkőzés. Jók: Frankó, Farkas, Mitykó, Török, Pataj, illetve Seres, Nagy, Hanti, Mezőteleki. Szolnoki MTE — Gyulai MEDOSZ 0:0 Szolnok, 2000 néző, vezette: Pon­­gó. SZMTE: Sárkány — Borsi, Ma­kai, Zalai — Sári, Papp — Pusztai, BánhWi, Koliáth, Wdtlisch, Karakas II. — Edző: Teleki Gyula. Gyulai MEDOSZ: Vidö — Gyepes, Pásztor, P-etrovszkl —* Guti, Lin­­demberg-er — Boruzs, Gyetvai, Hi­mer II., Himer I., Jenei. Edző: Vas­vári Péter. Már a 2. percben Willisch került gólhelyzetbe, de fejesét szögletre mentették a gyulai védők, öt perc múlva Pusztai szépen ívelt labdá­ját Wiillisoh kapu fölé fejelte. Nagy ■lett a szolnokiak nyomása, a gyulai védők nagy lelkesedéssel játszottak, és minden támadást feltartóztattak, ártalmatlanná tettek. Egy gyors gyulai támadásnál Gyetvai lövését Sárkány csak ne­hezen védte. Azután ismét hazai tá­madások következtek, de a körül­ményesen játszó hazai csatárok min­dent elrontottak; A félidő utolsó harmadában ellaposodott a játék, amely végül is csapkodóvá lett. Szünet után is eseménytelen volt a játék. Himer II. kapu fölé tartó erős ilövése keltett csupán izgal­mat. A félidő hátralévő részében sok­szor nyomasztó volt a szolnokiak mezőnyfölénye, de csatáraik nem tudtak eredményesek lenni. Jók: Vidó, Petrovszky, Gyetvai, a hazai csapatból senkit sem lehet kiemelni. Mezőhegyesi MEDOSZ — Törökszentmiklósi Vasas 2:0 (0:0) Mezőhegyes, 1200 néző, vezet­te: Spitzer. MEDOSZ: Balogh — Pálhidai, Rizsányi, Fekete — Csiger, Vigh — Kovács, Madácsi, Molnár, Borsos, Keresztes. Edlző: K. Szabó János. 5T«sas: Vasas — Kiss, Balázs, Fe- ANm — Szeddák, Szabó — Darvaei, Pricker, Hálák, Barna, Kiss. Edző: Selmeczi János. A lendületes haza! támadásokkal induló mérkőzés első1 percében gól­helyzethez jutott a MEDOSZ, de a vetődő Vasas ikapus lábában meg­akadt a labda. Nem tudott kialakul­ni szép játék, mezőnyben még vala­hogyan adogattak a játékosok, de a védők mindkét oldalon könnye­dén hárítottak a pepecselő csatárok elől. A félidőt nagyobb résziben in­kább csapkodás, gyenge színvonal jellemezte. A Vasas 7—8 fővel vé­dekezett. Szünet után élénk játék követke­zett. A 65. percben Madiácsi szépen ívelt lövését a felső léc mentette, kavarodás keletkezett, miig végül Keresztes a hálóba kotorta a labdát. Egy gyors ellentámadásnál Fricker kiugrott, és a védők csak kézzel tudták visszarántani. A 25 méteres szabadrúgást Balogh nehezen tudta hárítani. Ezután ismét nyomasztó lett a MEDOSZ fölénye. A 84. perc­ben Madácsihoz került a labda, aki remek lapos lövést küldött a kapu­ra, & a labda a kapufa tövétől a hálóba vágódott. Jók: Pálhídai, Cöigér, Keresztes, illetve Balázs, Szeüllák, Szabó. Kecskeméti TE — Orosházi Kinizsi 2:0 (1:0) Orosháza, 1200 néző, vezette: Rékási. KTE: Vitkovics — Suhajda, Fe­kete, Szik&zay — Szabó, Vass — Farkas, Lengyel, Kósza, Dorogi, Várdal. Edző: Kosa Károly. O. Kinizsi: Miikite — Dudás, Bé­kési, Fiam — Berta, Kollár — Sár­közi, Cziráki, Csömör, Túri, Bogár. Edző: Csonka Béla. Széllel és nappal szemben a Ki­nizsi kezdett, de a KTE hamar át­vette a játék -irányítását. Állandóan a vendégeik támadtak, és a 18. perc­ben Suhajidia jobbszélről körülbelül 35—40 méterről hatalmas, erős lö­vést küldött a kapura. Békési hagy­ta a kapusnak, akinek a labda — vetődés közben a füvön megcsúsz­va — a keze felett került a hálóba. A gól után -is mezőnyfölónyben ját­szott a KTE. A Kinizsi tervszerűt­­lenül játszott. Szünet után sem változott a já^ ték képe. A 60. percben gyors kecs­keméti támadás végén Vándai gól­jával nőtt a KTE előnye. Ezután a feljavult Kinizsi került meizőnyfö­­•lénybe, de csatárai nem tudták át­törni a vendégek jól záró védelmi vonalát. A KTE korszerű, lelkes játékkal megérdemeltein győzött. A gyulai Erkel Termelőszövetkezet kovács és bognár szakmunkásokat keres felvételre. 64212 A biharugrai Felszabadult Föld Ter­melőszövetkezet zöldségkertészeténék vezetésére szakképzett kertészt ke­res. Fizetés megegyezés szerint. Ér­deklődni lehet ugyanott. Telefon: Bi-harugra 7. 447 Rádió eladó. Gépírást vállalok. Ifj. Ba­­ditz, Miskolc, Tass u. 15. 1®52 Beköltözhető tanya eladó a gyulai kö­­vesút mellett. Békéscsaba, Tanya 2134. 1873 A szarvasi ÖRKI mezőgazdasági üze­mei felvesz gyakorlattal rendelkező Die­sel-motorszerelőket. Bérezés megegye­zés szerint. Jelentkezés a rózsás! kerü­let gépműhelyében. 6383 Zöld Pannónia jó állapotban eladó. Bé­kés, Petőfi 14.__________________ 56933 Békéscsabán, a piactéren, Jókai utca 6. síz. ház sürgősen eladó. ‘Érdeklődni: Árpád sor 30, Macákéknál, __ 50502 Jók: Suhajda, Várdai, Kósza. A Kinizsiből csupán Dudás, Fiam, Kollár nyújtott elfogadható játékot. Jászberényi Lehel — Szarvasi SC 1:0 (1:0) Szarvas, 1500 néző, vezette: Kiss. Jászberény: Sándor — Aigócs, Péncsics, Novak — Fehér, Nagy I., — Fülöp, Nagymajdon, Józsa, Lu­gosi, Tóth. Edző: Kutak Sándor. Szarvas: Kondacs — Gáspár, Fi­­ozere I., Kohony — Szűcs, Ficzere II. — Antal, Szalontai, Patkós, Bu­­rázs, Bobvos. Ediző: Bencsik Mi­hály. Kezdés után Szarvas vette át a játék Irányításét, és a 9. percben Szalontól az ötösről mellé 'lőtt. Majd a 12. percben Bobvcxs lövését szép elvetődéssel védte Sándor. A 15. percben Szalontól egy távoli lövése a jobb alsó kapufáról az alapvona­lon -túlra pattant. Sándor elnézte a labdát, nem is mozdult rá. E bal­szerencse-sorozat után Szarvas fo­kozatosan visszaesett. A 20. perc­ben a játékvezető kissé szigorúan szabadrúgást ítélt a szarvasiak el­len, és Nagymajdon mintegy 20 méterről a rosszul felálló sorfal mellett a hálóba bombázott. Fordu­lás után Szarvas átcsoportosította csapatát, és erősen beszorította el­lenfelét, azonban a nagy tömörülés­ben a csatárok nem találták meg a hálóba vezető utat. A 80. percben a 16-oson belül egy méterrel sza­­bálytalanul szerelt a jászberényi vé­delem, Kiss játékvezető azonban a tizenhatosról rúgatott szabadrúgást, amelyet a vendégek védelme csak naigiy üggyel-bajjal tudott hárítani. Az utolsó percekben még Bobvos előtt adódott nagy helyzet, azonban a kifutó Sándor fölött magasan a kapu fölé lőtt. Jók: Páncsics, Nagymajdon, illet­ve Patkós. További eredmények: Makói Vasas—Gsongcáld 1:1, Ceg­léd— Hódmezővásárhely 1:0, Jász­berényi Vasas—Szegedi Építők 0:0. A bajnokság állása 1. Szolnok 3 2 1 - 5:0 5 2. Békéscsaba 3 2 1 - 13:3 5 3. Mezőhegyes 3 2 1 - 5:2 5 4. Cegléd 3 2 - 1 3:2 4 5. Martfű 3 2 - 1 8:7 4 6. T. Vasas 3 2 - 1 4:4 4 7. Gyula 3 1 1 1 2:2 3 8. J. Lehel 3 1 1 1 2:2 3 9. Makó 3 1 1 1 3:6 3 10-11. Szeged 3 - 2 l 1:1 2 10-11. Kecskemét 3 1 - 2 2:2 2 12. Jászberényi Vasas 3 - 2 1 2:3 2 13. Orosháza 3 1 - 2 3:7 2 14. Szarvas 3 1 - 2 1:3 2 15. Csongrád 3 - 1 2 2:6 1 16. Hódmezővásárhely 3 - 1 2 2:9 1 Eladó Gádoroson, Május 1 utca 4. szá­mú ház. Érdeklődni: Szentes, Felszaba­dulás út 16._________________________09607 Egy három és fél tonnás, fúvott gu­mis kocsi eladó. Gyula, Ciinlka Panna 27. 64223 jogosítvánnyal rendelkező traktorveze­tő elhelyezkedne tsz-ben, vagy állami gazdaságiban. Lakás szükséges. Belez­ned Ferenc, Békés, Lengyel Lajos u_ 52. 1881 Szeptember 1-től kisgyermekhez gon­dozót keresek. Gyula, Kossuth tér, bér­ház, földszint 2. 50499 Alig használt német konyhabútor, egy fehér zománcozott tűzhely sürgősen eladó# Békéscsaba, Egressy 59. 50300 Azonnal beköltözhető ház eladó. Bé­késcsaba, Illésházi u. 3. Érdeklődni: Lenin u. 30. 50505 250 köbcentis kiskerekű Jawa eladó. Békéscáaba, Sztálin út 32. 1882 Eladó Gyulán, Ince pápa u. 40. számú ház, azonnali beköltözésselj 64224 Nagy a tömörülés a megyei L osztályban — Nyeretlen maradt Batlonya és Békésszentandrás — BÉKÉSCSABAI MÄV—SARKADI MSE 3:3 (2:1) Sárikád, 800 néző, vezette: Horváth. Bcs. MAV: Solti — Moravszkd, Fá­bián, Gyurkó — Kovács, Reinholz — Hajdú, Seregi, Tari, Paiyusik, Kukuk, Edző: Weiner Pál. MSE: Papp — Vida, Boros, Somogyi — Balogh, Kovács H — Nagy, Kovács III, Fábián, Mikes, Sajti. Edző: T^acza Sándor. A Sarkadi MSE támadott többet, de a csatárok mindig késlekedtek a lövé­sekkel. A vasutasok csak ritkán kez­deményeztek, de akkor mindig veszé­lyesek tudták lenni, A 20. percben Ku­kuk kiugrott, átjátszotta magát a vé­dőkön, kapura gurított, a labda a gól­vonalon megállt, a partjelző gólt jel­zett és a játékvezető — a nagy tilta­kozás ellenére — gólt ítélt. A gól után rákapcsolt a hazai együttes és öt perc múlva Kovács Hl Solti mellett ki­egyenlített. Ezután sokáig kiegyensú­lyozott volt a játék, a hazai csatárok kétezer is gólhelyzetben hibáztak. A vasutasok egy váratlan gyors táma­dásánál Boros csak kézzel tudott hárí­tani. A megítélt 11-est Seregi értékesí­tette. Szünet után az SMSE támadott állan­dóan, de a gólhelyzetek egész sorát ki­hagyták a csatárok. A 70. percben a hazai kapunál nagy kavarodás tá­madt és Sajtitól hálóba került a labda, 3:1 lett az eredmény. A hazaiak most sem adtait fel a küzdelmet, nagy lel­kesedéssel támadtak és öt perc múlva Mikes szépített, majd rá tíz percre Mi­kes ki is egyenlített. Jók: Solti, Seregi, Kukuk, Rednholz, illetve Mikes (a mezőny legjobbja), Balogh, Boros. MEZÖKOVACSHÁZI PETŐFI— MEZŐHEGYESI KINIZSI 2:1 (1:0) MÓzőkovácsháza, 500 néző, vezette: Kovács. Petőfi: Fülöp — Bálványos, Csepregi, Juhász — Liszkai, Bányik I — Tóth, Strifier, Gigacz, Batke, Bányik II. Ed­ző: Lukács Pál. Kinizsi: Harangozó — Kiss, Csete I, Kemény — Árvái, Bakai — Dúl, Sülé, Sajti, Varga, Fejes. Edző: Otrok Mi­hály. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés. A csatársor egymás után ve­zette támadásait, de a kapura lövéssel nem volt szerencséjük. Általában az irányzékkal volt baj. Ennek ellenére a 7. percben vezetést szerzett a hazai csapat. Batke szögletrúgását a kapus a hálóba öklözte. (Öngól i). A második félidő mezőhegyesi góllal kezdődött. Ezután nagy harc kezdődött a győztes gólért, amelyet tíz perc múl­va a hazaiak értek el. Batke nagysze­rűen futott el, s a beadott labdáját Bányik II közelről a hálóba küldte. Jók: Csepregi, Gigacz, Bányik n, il­letve Csete I, Árvái, Dúl, Varga. CSORVÁS— békésszentandrás 4:i (2:0) Csorvás, 400 néző, vezette: Kosa. Csorvás: Havrán — Szabados, Ta­kács, Lestyán — Kiskó I, Kiskó II — Heller, Bakk, Baráth, Szalay, Neller. l'dzö: Szilágyi Menyhért. Békésszentandrás: Nagy — Fazekas, Szalay, Csík — Mrena. Tomanyiczka — Fekete, Lónyi, Bazsó, Bencsik, Bagi, Edző: Sinka István. Az első igazi gólhelyzet a negyedik percben adódott, de Neller hosszú partdobása után Baráth lövése a kapu­fán csattant. A szél támogatásával a hazai csapat egymás után vezette tá­madásait s a 19. percben' megszerezték a vezetést. Kiskó H a tétovázó védő mellett a beívelt szögletet értékesítet­te. Tíz perc múlva újabb gólt ért el a hazai csapat. Lestyán mintegy 35 méterről nagy gólt lőtt. Szünet után kiegyenlítődött lett a já­ték. A vendégek is támadtak s a 60. percben 11-est vétett a csorvásd csapat, melyet Mrena értékesített. A gól után ismét a hazaiak játszottak jobban, s Neller góljával növelték az előnyt. A végeredményt Heller egyéni játék ulán beállította. Jók: Kiskó II, Bakk, Neiller, illetve Fazekas, Lónyi. MEDGYESEGYHÁZA—BCS. VTSK 1:1 Medgyesegyháza: 400 néző, vezette: Fülöp. Medgyesegyháza: Kecskés — Erdős, Plástyik, Varga I. — Szűcs, Holecz II. — Varga H., Hurzsa, Kolimár, Ham­mer, Holecz I. VTSK: .Csepregi — Bánki, Gyócsi, Kiss — Mázán, Dobó — Molnár, Bakó, Blahut, Litauszki, Balogh. A VTSK kezdett jobban, de a hazai­ak vették át a játék irányítását. A 11; percben Varga H. szögletrúgását Csep­regi kiejtette, és a labdát Kolimár a hálóba sodorta. Kezdés után kiegyen­lítettek a vendégek. Blahut jól eltalált lövése a jobb kapufa mellett jutott a hálóba. A második félidőben csapkodó játék volt eredmény nélkül. Jók: Plástyik, Kolimár, illetve Mol­nár, Balogh, Blahut. További eredmények: Battonya— Bcs. Honvéd 1:2, Békés—Orosházi Hon­véd 2:1. Sarkadi K.—Elek 1:0. n bajnokság állása 1. Sarkadi Kinizsi 3 3 - - 8:2 6 2—3—4. Bcs. VTSK 3 2 1 - 4:2 5 2—3—4. Végegyháza 3 2 1 - 4:2 5 2—3—4. Tótkomlós »21- 8:4 5 5. Békés 3 2-1 9:5 4 6. Mezőkovácsiháza 3 2-1 5:3 4 7. Elek 3 2-1 7:6 4 8. Sarkadi MSE 3 111 6:5 3 9. Bcs. MÁV 3 111 5:6 3 10. Mezőhegyesi Kinizsi 3 1-2 9:6 2 11—12. Bcs. Honvéd 3 1-2 5:8 2 11—12. Csorvás 3 1-2 5:8 2 13. Medgyesegyháza 3-21 2:4 2 14. Orosházi Honvéd 3-12 3:6 1 15. Battonya 3 - - 3 1:4 -16. Békésszentandrás 3 - - 3 3:18 -5348 ISKOLAKOPENY í,Katd” modell, 6—18 méretig 72,------- 195,— Ft-ig „Gyulus” modell, G—16 méretig 86,------- 120,— Ft-ig Leányka-blúz, piké anyagból 60,------- 78,— Ft-ig Bakfis rakott alj, sötétkék színben 200,------- 230— Ft-ig Fiú-tornacipő 24—34 méretig 25,50 -r- 28,— Ft-ig Kapható állami áruházakban szövetkezeti áruházakban és szaküzletekben.