Békés Megyei Népújság, 1962. március (17. évfolyam, 50-76. szám)

1962-03-13 / 60. szám

5 1952, március 13., kedd NÉPÚJSÁG SPORTSPORTSPORTSPORTSPORT Tudósítóink jelentik: Váltakozó sikerrel szerepeltek NB lll-as csapataink Orosházi Kinizsi — Bcs, Orosháza, 1000 néző, vezette: Rékási. Kinizsi: Kiss I. — Fiam, Békési, Dudás — Papp, Berta — Ki® II., Bátyi, Cziráki, Túri, Csömör. Ed­­ö: Dombóvári András. MÁV: Sóii Gyurkó, Simon II., Pécsi — wács. Loss — Dér, Reinchotz, azső, Mázán, Csicseiy. Edző: Wei­er Pál. Gyors, váltakozó játékkal indul a lérközés. A 4. percben Fiam iyu­­i<at rúgott, Csicseiy megszerezte a labdát, de gólhelyzetben rontott, mellé lőtt. Azután a Kinizsi fokoza­tosan átvette a játék irányítását, hamarosan mezőnyfölénybe került. A 16. percben Túri szépen ívelt labdáját Cziráki nagyszerű érzék- ( MÁV Bocskai 4:1 (1:0) kel gólba továbbította. A félidő má­sodik felében több gólhelyzetet ki­hagytak a liazai csatárok. Fordulás után ismét a Kinizsi került fölénybe. Az 53. percben Csömör beadását Patyl továbbította a hálóba. Pár perc múlva a kiugró Patyit a vasutas védők fellökték, a megítélt büntetőt Cziráki értékesí­tette. Ezután egy összecsapásnál Cziráki megsérült és a szélre ment. A 65. percben Cziráki beadását Túri gólba lőtte. A továbbiak során esett az iram, rövid idő múlva Papp hibájából a szemfüles Dér szépíteni tudott. Jók: Fiam, Dudás, Túri, illetve Gyurkó, Simon II. (Dunák) Szarvasi SC —Jászberényi Lehel 1:0 (1:0) Szarvas, 1000 néző, vezette: Bo­kor I. SZSC: Konldacs — Gáspár, Szító, Burázs — Patkós, Kerekes III. — Müller, Ficzere II., Szalontay, Ke­rekes II., Járó. Edző: Bencsik Mi­hály. Lehel: Sándor — Pecha, Páncsics, Novak — Józsa, Nagy 1. — Fülöp, Sárközi. Nagymajdon, Lugosi, Tóth. Edző: Kolláth Ferenc. Kitűnő talajú füves pályán a ha­zai csapat kezdett jobban. Több lendületes szarvasi támadás után a 11. percben Kerekes III. szépen ívelt szabadrúgását Kerekes II. el­csípte és az elmozduló kapus mel­lett a hálóba gurította. A gól után némi hazai fölény és közepes szín­vonalú küzdelem alakult ki. A 29. percben Müller szépen elfutott a szélen, de a kapu előtt habozott és odalett a nagyszerű gólhelyzet. A félidő hátralévő részében Szalontay, majd Ficzere hagyott ki gólhelyze­tet. A vendégek szoros védekezése, Sándor nagyszerű védéseivel tetőz­ve jól vált be. Fordulás után több alkalommal adódott a hazai csapatnak gólszer­zés) lehetősége, de a csatáraik sor­ra hibáztak. A 65. percben meg­változott a játék képe. Fokozatosan feljött a Lehel, egymás után roha­mozta á hazai kaput, a szarvasi védőknek sokszor bizony csak némi szerencsével sikerült hárítani. Vég­eredményben a hazaiak jobb takti­kájuknak köszönhetik a győzelmet. Szító nagyszerűen játszott, teljesen kikapcsolta a játékból Nagymaj­­dönt, a Lehel irányítóját. Jók: Szító (a mezőny legjobbja), Patkós, Járó, illetve Sándor, Pan­­csics, Novak. (Csabai) Bcs. Építők — Kecskeméti TE 5:1 (1:1) Békéscsaba, 4000 néző, vezette: dir. Tóth. Építők: Krátki — Szikóra, Po­pok Lonovits — Molnár, Rieger — Miklya, Farkas, Sipos, Mitykó, Pa­­taj. Edző: Léby Emil. Kecskemét: Vitkovics — Kócsó, Uzsoki, Szik­­szai — Gacs, Vas — Szabó, Su­­hajda, Karazsia, Bartha, Zelenák. Az Építők kezdték a játékot, s már az első percekben veszélyez­tették a vendégek .kapuját. A 4. percben Miklya hatalmas kapáslö­vése alig kerülte el a jobb felső sarkot. Állandóan az Építők támad­tak,- s ennek ellenére a vendégcsa­pat szerezte meg a vezetést, súlyos védelmi hibából. Nem sokáig örül­hettek azonban a vezetésnek, mert kezdés után, a 15. percben egy kipattanó labdát Farkas a kapura lőtt, Sípos a 11-es táján beletette a -lábát a lövésbe s a labda a balra mozduló Vitkovics mellett a jobb sarokba gurult. Ezután az Építők támadásai állandósultak, de a jól tömörülő kecskemétiek hárítani tudtak. A 21. percben Pataj egy hosszú labdával elfutott,, már csak a kapussal állt szemben, amikor visszagurítás helyett a kapus mel­lett el akarta gurítani a labdát, de az az alapvonalon túlra gurult. A 35. percben jobb oldalon futott a támadás, mikor Farkas beadására Sipos ugrott fel fejelni, de ellök­ték, s a bíró túl szigorúan 11-est ítélt. A büntetőnek Farkas futott, de gyengén helyezett labdáját Vit­kovics kiütötte, majd Farkas újra ráfutott, s a hálóba rúgta azt, a játékvezető azonban nem adta meg a gólt. Szünet után az Építők nagy haj­rába kezdtek, s az 5. percben Pataj futott el a bal szélen, rálötte a lab­dát a kapura, amely Vitkovicstól kipattant, s a jól érkező Sipos a hálóba lőtt. A kecskemétiek fel­hagytak védekező taktikájukkal, melynek eredménye, hogy a 10. percben Miklya belőtte a 3. gólt. Ekkor kissé alábbhagyott a játék irama, s a vendégek Is veszélyez­tettek. Lövés azonban csak a 18. percben ment Krátki kapujára, aki biztosan védett. A 22. percben a jó formában lévő Pataj ismét elfu­tott a bal szélen, beadott, a kapu előtt kavarodás támadt, s a labda visszapattant elébe, s közvetlen kö­zelből a hálóba gurított. A közön­ség már megindult a kijárat felé, amikor Miklya egyedül futott el és 5 perccel a befejezés előtt 5-re nö­velte a gólok számát. Az utolsó percekben Síposnak volt még gól­szerzési alkalma. Egyedül tört ka­pu felé, amikor azonban a kapust is ki akarta cselezni, a labda elpat­tant tőle, s az Vitkovics zsákmánya lett. Jók: Popol, Molnár, Miklya, Sí­pos, Pataj, illetve Vitkovics, Uzso­ki, Zelenák. (m—) A Jászberényi Vasas—Gyulai MEDOSZ mérkőzésről nem küldtek tudósítást. További eredmények: Jászberényi Vasas—Gyulai ME­DOSZ 3:0, Szegedi VSE—Szentesi Kinizsi 2:1, Hódmezővásárhely— Szegedi Spairtakusz 1:0, Szolnoki MTE—Csongrádi Petőfi 0:0, Mart­fűi MSE'—Szolnoki Kinizsi 3:0. A bajnokság állása 1. Bcs. Építők 17 11 6 - 43:14 28 2. Jászb. Vasas 17 11 3 3 41:15 25 3. Szegedi VSE 17 11 1 5 44:27 23 4. SZIVITE 17 9 4 4 38:22 22 5. HMTE 17 9 4 4 31:19 22 6. Gyula 17 8 4 5 36:21 20 7. Martfű 17 7 4 6 36:26 18 8. Csongrád 17 6 5 6 35:29 17 9. J. Lehel 17 6 5 6 27:25 17 10. Orosháza 17 5 4 8 30:33 14 11. Sz. Kinizsi 17 4 6 7 25:43 14 12. Bes. MÁV 17 5 3 9 23:44 13 13. Szarvas 17 6 - 11 26:50 12 14. Kecskemét 17 3 4 10 25:36 19 15. Szegedi Sp. 17 4 1 12 16:44 9 1G. Szentes 17 4 - 13 17:45 8 Döntetlenek, kevés gól a megyei I. osztályban TÖTKOMLÖS1 TSZ SK— SARKADI MSE 0:0 Tótkomlós, 508 néző. Vezette: Be­­reczky. Tsz SK: Karasz — Paksi, Miklós, Pipis — Majoros, Nyiregyhézki — Gyi­­viesán, Matejsz, Papos, Kanka, Doro­­tovics. Edző: Nyíregyházid Márton. MSE: Papp — Sajti, Boros, Somogyi — Balogh, Gulyás — Kovács II., Tor­ma, Fábián, Mikes, Gyetvai. Edző: Tamási Károly. A hazai csapat csak a második ne­gyedórában lendült támadásba, de a próbálkozásokat a szorosan védekező sarkadlak mindig megtörték, lassítot­ták. A 18. percben Gyivicsán bal felső sarokba tartó lövését Papp nagysze­rű érzékkel szögletre tolta. Pár perc múlva a kiugró Dorotoviesot a 16-oson belül íellökték, de a játékvezető sípja néma maradt. Szünet után nagy iramot diktáltak a hazaiak, az 57. percben Matejsz ötösről a kapu mellé lőtt, majd né­hány perc múlva Gyivicsán a kapu előtt 8 méterről a kapus kezébe lőtt. A félidő utolsó harmadában a Sarkaül MSE sokat támadott, s a 80. percben majdnem gólt értek el, de az utolsó pillanatban Karasz hárítani tudott. Jók: Paksi, Miklós, Majoros, illetve Papp (a mezőny legjobbja), Boros, Mikes. (Blaskó) SARKADI KINIZSI­­ELEK SK 3:0 (0:0) Sarkad, 900 néző. Vezette: Flóra. S. Kinizsi: Erdélyi — Hangyái, Ju­hász, Nemes — Zsilák, Szabó II. — Majoros II., Deák, Szoboszlay, Kótai, Fábián. Edző: Házi István. Elek: Szi­lágyi — Michnai, Harsányi, Molnár — Szántay, Fórién — Köteles, Halasi, Gyebrovszki, Szántó. Gavara. A Kinizsi sokkal többet támadott, azonban a lelkesen játszó, gyors eleki védők mellett a sarkadi csatárok el­kapkodták kínálkozó gólszerzési alkal­maikat. Deák nagyerejü lövését a 21. percben Szilágyi csak nehezen védte, majd pár pere múlva Gavara lövése kerülte el a kaput. A félidő végéig Elek teljesen beszorult, de a Kinizsi nem tudta fölényét gólra váltani. Fordulás után a Kinizsi nagy len­dülettel támadott. A 53. percben Kótai körülbelül 20 méterről leadott szabad­rúgásával megszerezte a vezetést. A vendégcsapat ellenállása fokozatosan gyengült. A 74. percben a kiugró Fá­bián növelte az előnyt, majd tíz perc múlva Szabó II. beállította a végered­ményt. Jók: zsilak, Nemes, illetve Harsá­nyi, Gavara. (Csernoi) BATTONYA—MEZÖHEGYESI MEDOSZ 1:1 (0:1) Battonya, 900 néző. Vezette: Speccer. Battonya: Ludvig — Balogh, Kabát, Kopcsák I. — Bálint, Holubán — Je­néi, Robotka I., Robotka II., Csizma­dia, Karsai III. E.: Túri Mihály. Me­zőhegyes: Balogh — Pálhidai, Zombo­­rácz, Janovics — Sigér, Vigh, Rizsá­­nyi, Madácsi, Molnár, Császár, Keresz­tes. E.: K. Szabó János. Battonya kezdte a mérkőzést, de mindjárt a vendégcsapat lépett fel tá­madólag. A második percben Madácsi gyenge lövését Ludvig elnézte, s a lab­da a hálóban kötött ki. A 4. percben flobotka I. hatalmas lövését Balogh nagy bravúrral védte. Rá egy percre Rcbotka II. alig fejelt a kapu mellé. Ezután újra Mezőhegyes vette át a já­ték irányítását, de a 35. percben Csá­szár nagy lövését Ludvig bravúrosan védte. A második félidőben is Mezőhegyes támadott többet, de a battonyai ve­delem mindig tisztázni tudott. A 78. percben egy gyors battonyai támadás végén Robotka II. belőtte az egyen­lítő gólt. Jók: Kabát, Bálint, Csizmadia, illet­ve Balogh, Rizsányi, Madácsi. (Ketskeméti) M EZÖKOV ÁCSHÁZI PETŐFI— GYOMAI MEDOSZ 1:1 (0:1) Mezőkovácsháza. 300 néző. Vezette:: Horváth. Mezőkovácsháza: Budäcsik I., — Sás, Gigacz, Juhász — Batke, Csepre­­gi — Bálványos, Kertmegi, Bányik I., Budácsik III.. Bányik n. E.: Lukács Pál. Gyoma: Megyeri — Fekete, Kon­­da, Szendrei — Szurovecz. Jenei — Acs, Bene, Katona, Kovács, Putnoki. E.: Tímár György. Már a 6. percben vezetéshez jutott a gyomai csapat, amikor súlyos védelmi hibából Kovács a kapuba rúgta a lab­dát. A gyorsan kapott gól felvillanyoz­ta a hazai csapatot, s egymás után vezette támadásait a vendégek kapuja ellen. A Petőfi csatársora azonban adós maradt a támadások eredményes befejezésével. A 16-oson nem bírtak a jól romboló gyomai védelemmel. A sorozatos támadások közben büntető­höz jutottak a hazaiak, de Batke csú­nyán mellé lőtte azt. Szünet után a gyomai csapat telje­sen beszorult, felhagyta első félidei támadó játékát, 0 emberrel védekezett, s ez a taktika megbosszulta magát, mert a 65. percben Batke elfutott a jobb szélen és 20 méterről jól eltalált lövése nyomán a labda védhetetlenül szállt a kapuba. A kiegyenlítés után tovább támadott a Petőfi, de a vendé­gek védelme most már emberfogásra törekedett és sikerült az egyik pontot elhoznia. Jók: Batke, Csepregi, illetve Megye­ri, Konda, Szendrei (Weszety) BCS. VTSK—GYULAVÁRI TSZ SK 1:0 (1:0) Gyulavári, 300 néző. Vezette: Mi­hályi. VTSK: Geszti — Fehér, Gyóesi, Plu­­hár — Mázán, Novak — Balogh, Kiss, Kubik, Bakó, Dobó. E.: Kliment András. Gyulavári: Horváth II. — Soós, D. Nagy, Borsi — Guti, Arató — Tulkán, Lovász, Sás, Horváth I.. Csordás. E.: Kubicza János. A gyulavári csapat kezdett jobban, de gólhelyzetet nem tudtak kialakíta­ni. Rövid hazai fölény után a vendég­csapat volt a kezdeményező, s a 20. percben Bakó révén megszerezték a vezetést. Továbbra is a vendégek tá­madtak. A hazai védelem azonban jól állt a lábán, a félidő végéig az ered­mény nem változott. A második félidőben a gyulavári csapat irányította a "játékot, s csak­nem végigtámadta a 45 percet, de a legjobb gólhelyzeteket' sem tudták ki­használni. A játék képe alapján a dön- 1 tetlen eredmény igazságosabb lett vol­na. Jók: Gyóesi, Balogh. Dobó, illetve Nagy, Guti, Horváth I. (Kubicza) MEZÖHEGYESI KINIZSI— MEDGYESEGYHAZA 1:0 (1:0) Mezőhegyes, 500 néző. V.: Dudás. Mezőhegyes: Harangozó — Miskolczi, Csete, Kiss — Árvái, Kemény — Dúl, Sajti I., Sajti II.. Sülé, Tompa. E.: Ottrok Mihály. Medgyesegyháza: Kecskés — Bohus. Erdős, Varga I. — Pete, Holecz II. — Varga II., Plás­­tyik II., Kolimár, Hammer, Holecz I. ötperces tapogatódzó játék után a vendégek megszerezhették volna a vezetést. Kolimár a tétovázó Kinizsi védelme mellett elfutott, s nagy hely­zetben kapu mellé lőtt. A változatos­ság kedvéért 3 perc múlva Kecskés kapuja előtt adódott gólhelyzet. Saj­ti I. nagyszerűen adott be középre, Dúl tisztán kapta a labdát, de az ötös­ről a kapu fölé lőtt. A 26. percben esett a mérkőzés egyetlen és a győzelmet je­lentő gólja. Dúl nagyszerűen futott el a jobb szélen, s a jó ütemben érkező Kemény Dúl beadását a jobb alsó sa­rokba fejelte. Szünet után a niedgyetsegyháziak tá­madtak, de a 16-oson elügyetlenkeclték helyzeteiket. Negyedórás medgyesegy­­házi mezőny fölény után ismét a ha­zaiak kezdeményezlek. A 86. percben a nagyszerűen kiugró Tompát a 16-oson belül felvágták. A megítélt büntetőt Kecskés kivédte. Jók: A Kinizsi védelme, Dúl, Sajti I., illetve a medgyesegyházi csapat valamennyi játékosa dicséretet érde­mel. (Ottrok) BÉKÉSI SPARTAKUSZ— VÉGEGYHÁZA 1:1 (1:0) Békés, 1200 néző. Vezette: Baranyai. Békés: Baji — Kocsor, Gyuris, Ács — Püski I., Arató — Beliczai, Balogh, Pikó II., Szabó II., Mészáros. E.: Szom­bati György. Végegyháza: Landl — Loss I., Pasek I., Mikula — Szemán, Loss II., — Szántó, Priskin, Kerekes* Engelhardt, Pasek II. E.: Amóczki József. A két kitűnő erőnlétül cstipat már az első percektől hatalmas iramot dik­tált a vezető góléi t. Ezt a hazaiak ér­ték el a 25. percben. Szabó n. 18 mé­terről nagy lövést küldött kapura. Landl kiejtette a labdát és a befutó Beliczai a hálóba lőtt. Az első 45 perc említésre méltó eseménye volt még Engelhardt felső sarokba tartó, lövése. A második félidőben Pasek 31-nek sikerült kiegyenlíteni. Ezután igen lel­kesen 8—9 emberrel is védekezett a vendégcsapat. Közben két esetben Is csak szabálytalanul tudtak menteni a büntetőn belül. A játékvezető azonban első ízben a 16-osról rúgáttá a bünte­tőt, másodszor viszont továbbot intett.’ Jók: Baji, Kocisor. Ács, Püski és Be­liczai, illetve Loss I.. Loss II. (a me­zőny legjobbja), Pasek L, Pasek II. (Nagy) CSORVÁSI MEDOSZ— BÉKÉSSZENTANDRÁS 2:1 (2:0) Caorvás, 400 néző. V.: Fülöp. Csorvás: Havrán — Mracskó, Ta­kács, Lestyán — Kiskő I., Kiskó II. — Kaszai, Bus, Neller, Bakk, Mézes. E.: Szilágyi Menyhért. Békésszentand­­rás: Apáti — Fazekas, Szalai, Sindel — Mrena, Bagi — Fekete, Megyeri, Kiss, Lónyi, Babák. E.: Sinka István. Széllel szemben a hazai csapat kezd­te a játékot « már az első perc vé­gén Apáti hálójába került a labda. Mé­zes húzott kapura, az ötösön felvágták, s Kuskó II. a megítélt büntetőt értéke­sítette, 1:0. A továbbiakban is erőtel­jesen támadott á hazai együttes és az 3. perc végén Mézes középre ívelt lab­dájával Neller tört kapura és ragyogó kapáslövéssel 2:0-ra alakította az ered­ményt. A II. félidő 10. percében Kiss óri­ási gólhelyzetben a u-es pont tájékán földbe rúgott. A 33. percben Kaszai kapu elé ívelt labdájáról Neller, majd Mézes késett le. Hét perccel a befe­jezés előtt a hazai csapat védelmének hibájából Kiss a 11-es pontról küldött lövése nyomán szépítem tudott az eredményen. Jók: Lestyán. Kiskó I., Neller, Illet­ve Szalai és Kiss. (Pelesz) Ifjúsági eredmények: Csorvás—Békésszentandrás 0:0, Me­­zőhiegyesi Kinizsi—Medgyesegyháza 3:1, Bcs. VTSK—Gyulavári 3:0, Békés —Végegyháza 1:2, Battonya—Mezőbe-* gyesi MEDOSZ 2:2., Mezőkovácsháza— Gyorna 8:1, Tótkomlós—Sarkadi MSE 5:0. A bajnokság állása: 1. Sarkad! K. 17 10 4 3 33:11 24 2. Mezőh. K. 17 10 4 3 30:14 24 3. Mezőkováesh. 17 8 6 3 31:17 22 4. Bcs. VTSK 17 10 1 6 33:16 21 5. Mezőit. M. 17 9 3 5 50:30 21 6. Medgyesegyh. 17 3 3 5 26:17 21 7. Sarkam M. 17 8 5 4 27:24 21 S. Csorvás 17 8 3 6 22:24 19 Békésszeutandr 17 6 5 6 25:26 17 19 Békés 17 6 5 6 24:25 17 11. Tótkomlós 17 3 7 7 27:33 13 12. Gyoma 17 4 4 9 28:41 12 13. Végegyháza 17 4 4 9 24:45 12 14. Elek 17 5 2 10 21:43 12 15. BaUonya %17 3 4 10 21:37 10 16. Gyulavári 17 2 2 13 21:40 6 Az É. H. Békés megyei Állami Építőipari Vállalat ács és mbeten-szerelö szakmunka sokat vesz fel Jelentkezni lehet Orosházán, az üveggyár építkezésénél és Békéscsabán. Kazinczy utca 4. sz. alatt, központi/iroda, föld­szint 2. 15040