Békés Megyei Népújság, 1961. október (16. évfolyam, 232-257. szám)

1961-10-17 / 245. szám

1961. október 17., kedd NÉPÚJSÁG 5 Medgyesegyháza Mezőhegyesen is győzni tudott SARKADI KJNTIZSI— TÖTKOMLÖSI TSZSK 4:0 (3:0) Sarkad, €00 néző. V: Varga. Sarkad: Erdélyi — Hangyái, Juhász, Burázs — Szabó, Zsáűák — Tóth li.T Kiss I., Kiss H., Mózes I., Kátai. E: Hári István. TSZSK: Karasz — Pákái, Nyíregyháziki, Miklós — Nagy, Majo­ros — Tuska, Druga, Kőnk a, Pipis, Zahiszky. E: Nyíregyházi Márton. Az első percék csapkodó mezőnyjá­tékkal teltek el. Fokozatosan a Kini­zsi vette át a játék irányítását, és már a 7. percbein Kiss I. € méterről a bal sarokba gurított. A hazai csatársor nagy kedvvel támadott, Kiss II. lesgól­ja, majd hamarosan Kiss I. és később Kiss kapufára küldött lövése jelentett izgalmat. A 14. percben Kótai szöglet- rúgása a kapufától pattant vissza. Ju­hász kezezése miatt 11-eshez jutottak a tótkomlósiak, de a büntetőt Erdélyi kivédte. Ezután ismét Kinizsi támadá­sai következtek, a 31. percben Kótai nehéz szögből a hálóba talált. Majd rö­vid idő múlva ismét Kótai lövései fog­lalkoztatták a kapust. Szünet után folytatódott a hazai csa­társor ötletes játéka. Az 54. percben Mózes I. tört ki, és lövésével szemben a kapus tehetetlen volt. Pár perc múl­va védelmi hibából*Kiss H. lőtt gólt. Ezután a Kinizsi engedett az iramból, csapkodó lett a játék. A 70. percben Tóth I. lövése csattant a kapufán. — Az utolsó negy edórában a vendégek is vezettek néhány veszélyesebb táma­dást, de eredményt nem tudtak elérni. Jók: Juhász, Zsilák, Kótai, Mózes I. — illetve: Nyíregyházki, Majoros, Kor- ka. MEZÖKOVÄCSHÄZI PETŐFI— BÉKÉSI SPARTAKUSZ 3:1 (1:0) Mezőkovácsháza, 500 néző. V: Medo- varszki. Petőfi: Budácsik III. — Sás, Bányik I., Bányik H. — Bálványos, Kertmegi — Pauló, Gajdos, Batke, Budácsik II. Tóth. E: Lukács Pál. Békés: Jene! — Viski, Arató, Kocsor — Balogh, Fe­hér — Beliczai, Pikó, Lukács, Szabó, Hőgye. E: Szombati György. Formás hazai támadások után szinte állandó mezőnyfölényben volt a Pető­fi. Több gólhelyzetet hagytak ki a ha­zai csatárok. A 30. percben egy védés­nél Budácsik III. rosszul esett a föld­re, és karját törte. Bányik n. lett a kapüísC’"'és tíz fővel is állandóan táma­dott a Petőfi, de a szorosan védekező békésiek védelmét csak a félidő utolsó percében tudták áttörni. Batke kiug­rott, kapura lőtt, a kapus csak kiütni tudta, s a labda Pauló elé szállt, aki nem hibázott. Fordulás után sorozatos hazai táma­dások következtek, két esetben csak kapufa mentett. A 60. percben Batke három védőt kicselezve az alapvonal­ról visszagürítőit Gajdács elé, aki 6zép gólt lőtt. A véigefelé kiegyensúlyozot­tabb lett a játék, de a vendégek csak Sás. öngóljával tudtak szépíteni. Jók: Budácsdik n., Bálványos, Kert­megi, Batke, illetve: Arató, Lukács, Balogh. MEDGYESEGYHÄZA— MEZÖHEGYESI MEDOSZ 1:0 (0:0) Mezőhegyes, 800 néző. V: Gyarmati. Medgyesegyháza: Kecskés — Les- tyik. Erdős, Varga — Pete, Holecz n. — Varga II., Kelemen I., Dancsik, Ho­lecz III, Holecz I. E: Sípos András. Mezőhegyes: Balogh — Pálhidai, Zaho- rán, Fekete — Vigh, Janovics — Ko­vács I., Madácsd, Rizsányi, Boros, Ke­resztes. E: Szabó János. Gyors hazai támadásokkal indult a mérkőzés, már az első percekben akadt a hazaiaknak gólszerzés! alkal­muk. de Borsos majd Rizsányi fölé lőtt. A lil. percben egy gyors ellentá­madásnál Holecz fölé lőtt, 23. percben Madácsi hasonlóképpen cselekedett, majd Rizsányi lövését fogta a ka'pus. A vendégek szórványos kezdeménye­zései kevésbé voltak veszélyesek. A félidő utolsó negyedórájában kiegyen­súlyozott volt a játék. Szünet után a hazaiak szép támadá­sokat vezettek. Az 58. percben Holecz elől Balogh csak nehezen, gyors kifu­tással tudott tisztázni. A 79. percben Varga IT. elfutott, nehéz szögből gyen­gén kapu felé lőtt, és a labda Pálhidai lábától irányt változtatva a hálóba gu­rult. A gól után hazai iramok követ­keztek újból, de a lelkesen védekező vendégek mindent hárítottak. BATTONYA— BÉKÉSSZENTANDRÁS 0:0 Battonya. 800 néző. V: Farkas. Battonya: Szitás — Balogh, Kabát, Túri H. — Szubity, Kopcsák 1$ —­Kopcsák m., Robotka, Karsai III., Csizmadia, Jenei. E: Túri Mihály. Bé- késszentandrás: Hévízi — Csík, Skálái, Svarák — Mma, Petrás — Harangozó, Tóth, Bagi, Pacskó. E: Bagi Imre. Battonya lép fel támadólag, de csa­táraik a legjobb gólhelyzeteket is el­rontják. Mindkét csapatban különösen a védelmek játszottak jól. A batto­nya iák többet támadtak, támadásaik veszélyesebbek voltak, de az önfelál- dozóan védekező békésszejntandrásiak meg tudták akadályozni, hogy gólt lő­jenek. > Jók: Szitás, Kabát, Szubity, Karsai III., illetve: Hévizi, Szalai, Bagi. GYULAVÁRI MEDOSZ— MEZÖHEGYESI KINIZSI 1:1 (1:1) Gyulavári, 200 néző. V: Vozár. Gyulavári: Horváth — Novák, D. Nagy, Sós — Pugymer, Gúti. — Arató, Lovász, Forgács, Csordás, Irházi. E: Kubicza János. Mezőhegyes? Árgyelán — Árvái, Sajti, Csete — Kiss, Sajti II. — Kemény, Mezei, Tompa, Szakáll, Fe­jes. E: Otrok Mihály. ' Végig hatalmas iramú mérkőzést lát­hatott a 2<J0 főnyi közönség. A játék alapján Gyulavári közelebb állt a győ­zelemhez. A hazaiak a 15. percben Lo­vász révén ritkán látott szép góllal szerezték meg a vezetést. Ezután kissé könnyelműsködtek a hazai védők, és Tompa a 30. percben kiegyenlített. Jók: Lovász, Pugymer, Forgács, il­letve: Árgyelán, Tompa, Csete. GYOM A—CSÓR VAS 2:2 (1:1) Gyoma, 300 néző. V: Várnagy. Gyoma: Bíró — Szendrei, Józsa, Rácz — Kocsis. Pauló — Rosza, Bene, Nyila, Hlavati, Kovács. E: Szigeti István. Csorvás: Havrán — Marcsim. Takács, Destyán — Kriskó I., Kriskó H. — Ba­a bafno^ség állása 1. Medgyesegyháza 2. Mezőkovácsháza 3. Sarkadi Kinizsi 4. Mezóh. MEDOSZ 5. Bcsabai VTSK 6. Békésszentandrás 7. Mezőhegyesi Kinizsi 8. Békés 9. Sarkadi MSE 10. Csorvás 11. Elek 12. Gyoma 13. Tótkomlós 14. Végegyháza 15. Battonya 16. Gyulavári 7 1 1 17:18 15 6 2 1 21:9 14 4 4 1 15:7 12 5 2 2 23:16 12 5 1 3 15:16 11 3 5 1 18:11 11 4 2 3 14:10 10 5­4 16:15 10 4 2 3 14:1| 10 3 3 3 12:15 9 4­5 12:18 8 2 3 4 14:17 7 2 2 5 18:21 6 1 2 6 15:26 4 1 2 6 9:16 4­1 8 5:26 1 ráth, Rigó, Bus, Bakk, Neller. E: Szi­lágyi Menyhért. Gyomai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, de hamarosan a csorvásiak irányítják a játékot. A vendégek táma­dásai veszélyesebbek, mint a hazaiaké. A 16. percben Kriskó H. jól eltalált lö­vése a hálóban köt ki. A hazaiak csak 20 perc múlva tudnak egyenlíteni. Egy formás támadást a csorvási védelem csak szabálytalanság árán tud meg­akasztani, s a megítélt büntetőt Bene értékesítette) Szünet után ismét a csorvásiak ve­szélyeztetnek. A gyomai csatárok nem tudják tartani a labdát, s a védelemre nagy nyomás nehezedik. A 7. percben Józsa elvétett egy labdát, s a gyors Neller ismét megszerzi a yezetést. Nyolc perccel a befejezés előtt Rosza szögle t rúgását a kap us a gólvonal on túlra ejti. Mezőnyjátékkal ért véget a mérkőzés. Jók: Józsa, Rácz, HlaVati, illetve Ta­kács, Kriskó II., Baráth, Neller. ELEK—VÉGEGYHAZA 3:0 (0:0) Elek, 350 néző. V: Domokos. Elek: Mucsi' — Tiba, Harsány! Mol­nár — Miszlai I., Fórián — Keresztesi. Köteles.,, Morár, Gavara, Klomm. E: Klemm István. Végegyháza: Kiss — Varga, Kerekes, Mikula — Szénási, Sass II., — Szántó, Posek, Pauliik, Engelhardt, Sass I. E: Posek L. Eleki támadásokkal indult a játék és az 5. percben Morár érvénytelen gólt 20. percben Morár remeikül kiugratta Fóriánt, aki a kifutó kapus mellett há­lóba fejelt, (1:0). A gól után az eleki játékosok lehiggadva, okosan szőtték támadásaikat. A 25. percben Keresztesi futott el a labdával a jobb oldalon, a kapu felé tört, és okosan Gavarának hátragurította, aki mintegy 15 méter­ről védhe tetten góllal 2:0-ra állította be az eredményt. A 30. percben Morár megzavarta a labda átvételében Miku- lát, Köteleshez játszott, meredeken szöktette Keresztesit, akinek lövésével szembeni Kiss tehetetlen. (3:0). Ezután Gavara/lőtt nagy helyzetben mellé. Jók: Fórián (a mezőny legjobbja), Tiba, Miszlai I., Mucsi, Molnár, he­lyenként Keresztesi, illetve Kiss, Szé­nási, Sass I., Engelhardt és Kerekes. További eredmény: Bcs. VTSK—Sar­kadi MEDOSZ 4:1 (A tudósítást nem küldték be.) iMi I-es eredmények: Újpesti Dózsa—Komló 2:1, Vasas—Bp. Honvéd 3:2 MTK—Ferencváros 3:2, Pécs—Csepel 1:0, Győr— Tatabánya 0:0, Dorog —Szeged 2:1, Salgótarján— Ózd 3:1 SAKK I Ismét győztek a VTSK sakkozói Az országos Maróczy sakkcsa­patverseny 2. fordulóját október 15-én játszották le. A Békéscsabai VTSK sakkozói folytatták sikeres szereplésüket, Budapesten fölé­nyesen győzték le a Láng Vasas csapatát. Az Orosházi Kinizsi sakkcsapata Szegeden, a múlt év­ben még OB I-es vasutasokkal szemben veresége ellenére is de­rekasan helytállt. Eredmények: Láng-Vasas—Bcs. VTSK 4:8. A VTSK pontszerzői: Ancsin M., Ancsin Gy., ifj. Ancsin Gy., Só- bester, Bánszky, dr. Halász (győ­zelem), Tószögi, Búzás, Purcsij Máthé (döntetlen). Szegedi Vasutas—O. Kinizsi 6,5:3,5 (2 függő). Az O. Kinizsi pontszerzői: Monostori, I. Horváth (győzelem), Bacsur, Győri, Koszo­rús (döntetlen). A függő játsz­mákban Romvári vesztésre, Szilá­gyi döntetlenre áll. Az 1. fordulóban függőben ma­radt játszmában Szilágyit (O. Ki­nizsi) a versenybíróság értékelés­sel vesztettnek nyilvánította, s így az O. Kinizsi—Salgótarjáni Kohász mérkőzés végeredménye 6:6. Csak a csütörtöki rangadón dől el a megyei női kézilabda-bajnokság sorsa NB II. FÉRFI: Bcs. Mi—Vörös Meteor Közér 19:15 110:7) Békéscsaba, 400 néző. V.: Tímár. Gd.: Varga I. (5), Balogh (4), Darida, Eper­jesi II. (3—3). Szabó, Eoskó (2—2). A hazai csapatnak bem került külö­nösebb megerőltetésébe a bajnokság tizedik helyén álló, fiatal budapesti együttes legyőzése. A vasutasok végig vezetve, helyenként ,,félgőzzel’5 győz­tek. Jók: Furák, Varga I., Balogh, Giczei II. MEGYEI I. OSZTÁLY NŐI; Bcs. MÁV—Bcs. Pamutszövő 3:3 (2:1) Pamut-pálya. V.: Varga I. Gd.: Andó (2), Okos I., illetve Darabos (2), Vrau- kó. A sok szabálytalansággal tarkított Megyei 1. osztály állása NŐK: 1. Bcs. Kötött 20 15 4 1 140: 58 34 2. Bcs. Ruhagyár 20 16 2 2 113: 48 34 3. Bcs. MÁV 21 15 2 4 111: 69 32 4. Bcs. Sportisk 21 14 4 3 116: 76 32 5. Békés 22 12 3 7 111: 89 27 6. Bcs. Pamut 21 9 2 10 85: 75 20 7. Csorvás 22 8 3 11 137:13? 19 8. Mezőberény 21 7 3 11 101:108 17 9. Szarvas 21 7 1 13 103:142 25 10. Szeghalom x 21 5 1 15 30: 38 10 11. Endrőd 21 3 3 15 68:133 9 12. Gyula 21 1 ­20 68:200 2 FÉRFIAK: 1. Honvéd D. 25 24 ­1 445:227 48 2. Orosházi Ki. 25 18 ,1 6 384:253 37 3. Szarvas 25 17 1 7 495:299 33 4.. Bcs. Sportisk. 25 15 2 8 413:352 32 5. Bcs. Vörös M 25 15 1 9 381:314 31 6. Bcs. Pamut x 25 13 2 10 370:317 27 7. Bcs. MÁV 24 13 ­11 448:374 26 8. Mezőberény 25 12 2 11 369:425 26 9. Szeghalom x 25 9 1 15 322:323 18 10, Békés 24 8 2 14 284:407 18 11. Sarkad 24 9 ­15 259:383 18 12. Mezőhegyes 24 8 1 15 294:398 17 13. O. Ságv. xx 25 3 ­22 125:137 4 14. Endrőd 25 1 1 23 164:544 3 egy büntető pont; = két büntető pont levonva. mérkőzésen a gólok legnagyobb része büntető dobásból és szabad dobásból esett. Bcs. Sportiskola—Békési Spart. 5:1 (3:1) Békés. V.: Veres II.: Czikkely (2), Lévai, Bordás, Virágh, illetve Kiss. Ezen a mérkőzésen is, az elmúlt he­tihez hasonlóan, labdatartásra rendez­kedett be a diákcsapat. A gyorsabb bé­késiek lendületét lefékezve, taktikai győzelmet arattak. Bcs. Kötöttárugyár—Csorvási MEDOSZ 11:3 (4:2) Csorvás. V.: Eperjesi I. Gd.: Hegedűs (6), Várai (4), Kovács I., illetve Keiiger- né (1), Havrán. A hónapok óta mit sem javult talajú csorvási' pályán a mozgékony textile­sek nagy fölényben voltak. Szarvas—Gyulai Harisnyagyár 12:5 (5:0) Szarvas. V.: Farkas. Gd.: Kovács (8), Rómel (3), Bárány, illetve Japport, Da­ni, Dandé, Kiss, Vígh. Jó iramú mérkőzésen a hazai csapat megérdemelten győzött. Bcs. Ruhagyár—Endrődi Spart. 10:1 (4:1) Endrőd. V.: Kiszely. A zárt kapuk mögött lejátszott )mér­kőzésen a csabai csapat nyugodt játék­kal sokat javított gólarányán. MEGYEI I. OSZTÁLYÚ FÉRFI: Orosházi Kinizsi—Bcs. MÁV 18:15 (9:6) Békéscsaba. V.: Eperjesi I. Gd.: Ug­rál (8). Fülöp (5), Fudala (2), Németh I., Németh H., Ambrus, illetve Mak- szim (9), Dukát H., Kopanyicza (2—2), Dukát I., Tomka. Élvezetes, fej-fej melletti küzdelem­ben a második félidő közepén húzott el a vendégcsapat. Bcs. Sportiskola—Békési Spart. * 25:13 (12:5) Békés. V.: Bordás. Gd.: Rozsos (9). Radinai (8), Gécs (4), Palásti (2), Vand- lik, Tóth, illetve Öreg (6), Balogh (3),* Kópé, Elek (2—2). A csabai csapat sokkal gyorsabb voít ellenfelénél, ennek köszönheti győzel­mét. Bcs. Vörös Meteor—Szeghalmi Petőfi 23:15 (10:7) Békéscsaba. V.: HrabovsZki. Gd.: BieOlk (10), Sümegi (6), Szarvas (3), Leszkó (2), Zoltán, Richveisz, illetve Görbedi (8), Bress (4), Mihaiik (2), Esz>­tergály. A hazai csapat Zsálák és Farkas nél­kül is nyugodtan játszott. A gyenge kondíciójú Petőfi csak az első félidő­ben tudta szorossá tenni az eredményt. Honvéd Dimitrov—Endrődi Spart« 28:14 (12:4) Endrőd. V.: Kiszely. . Pamutszövő—Mezőhegyes mérkőzés elmaradt, mert a cukorgyár fiák nem jelentek meg. A Sarkadi Kinizsi—Mezőberény mérkőzés két pontját a mezőberé- nyiek kapták, mert a Kinizsi nem kért játékvezetőt a szövetségtől. Járási labdarúgó-bajnokság lőtt. Csapkodó mezőnyjáték alakul ki, DÉLI CSOPORT ÉSZAKI CSOPORT meddő eleki fölénnyel. Végegyháza tá­1. Gádoros 8 5 12 24:9 11 1. Építők II. 7 7 25:7 14 madásai rendre elakadtak az eleki vé­2. Orosházi H. 8 5 12 21:8 11 2. Honvéd 7 5 1 1 19:12 11 dőkön, csatárai nem tudták tartam a 3. Nagyszénás 8 5-3 16:17 10 3. Mezőberény 7 5- 2 23:10 i? labdát. Két villámgyors eleki támadás 4. Bombegyház 8 4 13 19:13 9 4. Okány 7 4 1 2 25:12 9 után előbb Klemm lőtt fölé, majd Ga­5. Kevermes 9 2 5 2 17:12 9 5. Gyula II. 7 4 1 2 32:21 9 vara éles fejese suhant el a léc mel­6. Újkígyós ' 7 3 2 2 15:10 8 6. Meteor 7 4 1 2 18:18 9 lett. Ezután fölénybe kermit Végegyhá­7. Gy. Kinizsi 8 2 4 2 12:11 8 7. Doboz 7 4- 3 23:19 8 za, de valamirevaló gólhelyzetet nem 8. Bánkút 8 3 2 3 12:12 8 8. Szeghalom 7 3 1 3 26:16 7 tudtak összehozni Mucsi kapuja előtt. 9. Kunégota 9 3 2 4 17:21 8 9. Vésztő 7 1 4 2 7:19 fi Szünet után teljesen ellaposodott a 10. Csanádapáca 7 3 13 16:20 7 10. Békés 7 1 2 4 10:16 4 játék. A 9. percben Paulik került jó il. O. Kinizsi 8 3 14 17:2i3 7 11. Me zöme gyér 7 1 1 5 10:20 3 helyzetbe, de lövése mellé szállt. A ’7. 12. Szarvas 8 3-5 12:22 6 12. MÁV II. 7 1 1 5 8:18 3 percben Mucsi csak bátor belevető­13. Gerendás • 3 2 2 4 8:19 6 13. Kondoms 7 1 l 5 3:23. 3 déssel tudott a 16-oson tisztázni. A 14; Kaszaper 3 12 5 9:18 4 14. Dévaványa 7 ­2 5 10:28 2 SZABADSÁG MOZI, Békéscsabai Okit. 16—18: A mi édesanyánk. K. h; 6, 8, v. 4, 6, 3. BRIGÁD MOZI, Békéscsaba. Októ­ber 16—13: öt töltényhüvely. K. hi fél 6, fél 8, v. fél 4, fél 6, fél 8. TERV MOZI, Békéscsaba. Októbei 16—18: Gyalog a mennyországba. K. h. fél 6. fél 8, v. fél 4, fél 6, fél 8. BÁSTYA MOZI, Békés. Október 16—17: Szilveszteri puncs. K. h. 6, 8* v. 4, 6, 8. SZABADSÁG MOZI, Gyoma. Októ- bér 16—18: Warrenné mestersége. Ki h. 8, v. 4, 6, 8. PETŐFI MOZI, Gyula. Októbei 12— 17: Rocco és fivérei. I.—n. r. ERKEL MOZI, Gyula. Október 13— 18: A halálhajó. K. h.: fél 6. fél 8, v. fél 4, fél 6, fél 8. VÖRÖS OKTÓBER MOZI, Mezőko­vácsháza. Ölet. 16—18: Szombattól hétfőig. K. h. 7, v. 3, 5, 7. PARTIZÁN MOZI, Orosháza. Októ­ber 12—17: Feltámadás. K. h.: fél 6, fél 8. v. fél 4. fél 6, fél 8. BÉKE MOZI, Orosháza. Október 16—18: A szép Inker!. K. h. 5, 7, vas. 3, 5, 7. PETŐFI MOZI, Sarkad. Október 10—18: Kővirág. K. h. 8, v. • 6, 8. TÁNCSICS MOZI, Szarvas. Október 16—18: Megmérgez a családom. K. h; 5, 7, v. B, 5, 7. ADY MOZI, Szeghalom. Október 10—16: Milliók keringője. K. h. 7, v. 3, 5, 7. DÓZSA MOZI, Tótkomlós. Októbei 16—18: Lejtőn. K. h. 8, v. 4, 6, 8. szabadsAg mozi. vésztő. Október 16-18: Vak muzsikus. K. h. 7, v. 5, 7j