Békés Megyei Népújság, 1961. március (16. évfolyam, 51-77. szám)

1961-03-02 / 52. szám

1961. március 8., csütörtök NÉPŰJfSA fí 5 SPORT»SPORT ■> SPORT Végegyháza győzelme és még néhány meglepetés a megyei labdarúgó-bajnokságban Megyei L osztály állása 1. Mezőkovácsh. 16 10 5 1 46:11 25 9. Bélíésszentandr. 16 6 6 1 26:) 8 IS 2. Mezöh. Kinizsi 16 10 4 2 37:15 24 10. Békés 16 6 3 7 32:3u 15 3. Bcs. VTSK 16 9 5 2 41:20 23 11. Medgyesegyh. 16 6 3 7 26:36 15 4. Bcs. MÁV 16 9 3 4 29:18 21 12. Csorvás 16 4 4 8 26:31 12 5. Sarkadi Kinizsi 16 8 3 5 37:29 19 13. Végegyháza 16 5 2 9 23:36 12 6. Gyoma 16 7 5 4 30:24 19 14. Sarkadi MSE 16 4 3 9 26:36 11 7. Battonya 16 8 3 5 16:16 19 15. Kunágota 16 1 1 14 11:58 S 8. Mezöh. M. 16 5 8 3 34:20 18 16. Kondoros 16 2 14 5:47 2 Vasárnap pályára léptek a megyei I. osztály labdarúgó-csapatai is. Ezen a napon több meglepetés született. Senki sem várta, hogy a Békéscsabai MÁV—Végegyháza mérkőzés a vendégcsapat l:0-ás győzelmével végződjön. A hazai csapat szétesően játszott, s a végegyháziak megérdemelten nyer­tek. Meglepetésnek számít a VTSK—Battonya eredménye is. A lelkesen ját­szó vendégek az egyik pontot elvitték. A tanács csapata az első bajnoki mérkőzésen gyengén szerepelt. S talán a szerencse sem kedvezett a játé­kosoknak, hiszen több helyzetük volt, amit nem tudtak kihasználni. A lel­kes battonyai együttesnek szintén akadt gólhelyzete. A Mezőkovácsházi Petőfi könnyedén győzött a megfiatalított kondorosi csapat ellen. Sarkadon helyi rangadót játszottak, a Kinizsi és a MEDOSZ találkozója 2:0-ás Kinizsi-győzelemmel végződött. Csorváson a Mezőhegyesi MEDOSZ csapatát látták vendégül. A helyi csapat nagy lelkesedéssel ját­szott, és megérdemelten nyert 2:1 arányban. A kunágotaiak Gyomára láto­gattak el, s amint azt vártuk, a Gyomai MEDOSZ győzelmével ért véget a találkozó. A Mezőhegyesi Kinizsi—Békésszentandrás találkozót pálya eltil­tása miatt Medgyesegyházán játszották le. Sokáig kétes volt a mérkőzés ki­menetele, de végül is a mezőhegyesiek győztek. Bár a békésszentandrásiak is többször veszélyeztették a Kinizsi kapuját, ezen a mérkőzésen nem volt szerencséjük. A fiatal I. osztályú csapat, a Békési Spartakusz, a medgyes- egyháziakat látta vendégül. A helyiek— ha nem is nagy gólaránnyal —, de győztek. Mindkét csapat lelkesen játszott, a medgyesegyháziaknak ezen a mérkőzésen nem ment a góllövés. Végegyházi FSK — Bcs. MÁV-Bocskai 2:1 (1:1) Békéscsaba, 200 néző. V: Soós. Végegyháza: Auguszt — vanyó, Pa- sek I., Mikula — Paulik, Loss II. — Loss I., Szemén, Engelhardt, Kerekes, Pasek II. Edző: Arnóvszki József. } MÁV: Andó — Marovszki, Simon II, Pécsi — Molnár, Marik — Csicsely, Simon I., Gazsó, Kovács, Belanka III. Edző: Andó Tamás. Sáros, mély talajú pályáin kezdődött a mérkőzés. Már az első percekben Pasek L hibájából Csicsely megszerez­te a vezetést. A vendégcsapat a 3. percben szép támadást vezetet, és En­gelhardt kiegyenlített. A hazaiak fel­tűnően gyengén játszottak, a vendég­csapat viszont nem ismert elveszett labdát: Szünet után a végegyháziak egymás a tán vezették támadásaikat és a 27. percben a szemfüles Loss I. megsze­rezte a győzelmet jelentő gólt. A ha­tat csapat ezután nagy hajrába kez­dett, de a vendégek védelme minden támadást sikerrel hárított, jók: Mikula, Loss II, Engelhardt, Pasek H, illetve Marovszki, Simon m, Marik, Csicsely, I Mezőkovácsházi Petőfi — Kondorosi SK 5:0 (2:0) Mezókovácsháza. 500 néző. V: Geréb. Mezőkovácsházta: Fülöp — Gyuris, Bányik II, Juhász — Bálványos, Her- ieczki T- Kertmegi, Gajdos, Bányik 1, Botke, Tóth. Edző: Perlaki Pál. Kondoros: Kurucz — Szittya, Csi- jsely, Filóczi — Sál, Várnai — Suty- tyinszki, Szappanos, Kósa, Gyurcsán, Karsai. Edző: Sál Béla; Jó talajú pályán kezdődött az első Pajnoki mérkőzés. A technikai fölény- oen lévő hazai csapat sorozatos tárna- sásokat vezetett a védekezésre beren- iezkedett vendégek ellen. A csatársor­nak azonban csak a balszámya volt eredményes. A 16. percben Batke, a S0. percben pedig Tóth lőtt gólt. A vendégcsapat csak szórványosan tá­madott, ami nem jelentett veszélyt a hazaiak kapujára. A második félidőben a vendégek tel­jesen beszorultak. A 73. percben Kert­megi, a 85. percben Herjeczki (11-es- ből), a 89. percben pedig Batke góljá­val 5:0-ra alakult az eredmény. A ha­zai csapat fölényét a 18:l-es szöglet­arány is bizonyítja. Jók: Batke, Tóth, Gyuris, Herjeczki, illetve Kurucz és a közvetlen véde­Békési Spartakusz — Medgyesegyháza 2:0 (1:0) •kés: 1000 néző. V: Varga. ■kés: Jenei — Püski, Fehér, Samu ’ocsal. Arató — Beliczal, Pikó, Tus- Szabó n, Mészáros, edgyesegyháza: Kecskés — Erdős, os, Varga I. — Pete, Dancsik — ga II., Holecz n, Kolimár, Tóth, Szép számú közönség előtt kezdődött a mérkőzés. A helyi csapat mindjárt támadólag lépett fel, és már az 5. perc­ben Bellczai megszerezte a vezetést. A gól után a vendégcsapat is veszélyes támadásokat vezetett, de eredményt nem tudtak elérni. A második félidőben a vendégcsapat kezdeményezett többet, de később a helyiek vették át a játék irányítását. A 20. percben Mészáros elfutott a szé­len, s a kifutó kapus mellett hálóba gurította a labdát. A gól után mind­két csapat megerősítette védelmét) s ezért az eredmény mór nem változott. Jók: Jenei, Arató, Beliezai, Tuska (mezőny legjobbja), illetve Kecskés, Orvos, Kolimár, Holecz L Mezőhegyesi Kinizsi — Békésszentandrás 1:0 (1:0) Medgyesegyháza. 400 néző. V: Járási. Kinizsi: Árgyelán — Csete II, Otrok, Csete I. — Sajti n, Lukács — Nyári, Mezei, Pozsár, Rekiholcz, Árvái. Edző: Detrick Jenő. Békésszentandrás? Apáti — Bagi, Ficere I, Csik — Petras, Mrena — Fe­kete, Kiss, Tóth, Ficere EU; Hé vizi. Edző: Sinka István. A Kinizsi nagy lendülettel kezdte a mérkőzést, s mintegy 20 percig állan­dóan támadott. A csatárok többször lőttek kapura, de csak Mezei 25 mé­teres lövése jelentett veszélyt, ami a kapufán csattant. Ezután a békésszent- andrásiak is gyors lefutásukkal veszé­lyeztették a Kinizsi kapuját. A 37. percben Pozsár 25 méteres szabadrú­gását Apáti nem tudta védeni. Második félidő elején ismét a Kini­zsi kezdett jobban, de később Békés­szentandrás átvette a játék irányítását. Már úgy nézett ki, hogy a vendégek ki­egyenlítettek, de a Kinizsi védelme — ha nehezen is — mindig hárítani tu­dott. Jók: Árgyelán — Csete I., Lukács, illetve Ficzere I., Petras, Kiss. Bcs. VTSK — Battonya 0:0 Békéscsaba. 300 néző. V: Domokos. VTSK: Kisfalvi — Molnár, Kubik, Pluhár — Novák, Mázán — Janik, Bó- csik, Kriskó, Bánki, Kádi. Edző: Kli­ment András. Battonya: Roczkó — Balogh, Kop- csák, Kársai I. — Erdélyi, Seubity — Nyírna, Robotka n, Kársai H, Jenei, Csizmadia. Edző: Túri Mihály. Jó időben, kitűnően előkészített pá­lyán kezdődött a mérkőzés. Már a já­ték elején látni lehetett, hogy nehéz lesz a VTSK-nak ez a mérkőzés. Az első félidőben állandó bosszúságot ho­zott a VTSK szurkolóinak a sok pon­tatlan labdaleadás. A vendégek nagy lelkesedéssel játszottak. A gólhelyzetet egyik csapat sem tudta kihasználni. A második félidőben a VTSK több­ször veszélyeztetett, de a,vendégek vé­delme, Csizmadiával az élen, mindent hárítani tudott, sőt Battonya ellentá­madásba lendült. A 70. percben Karsai II. már csak a kapussal állt szemben, de a kapu fölé lőtt. A mérkőzés utolsó részében mindkét kapu előtt adódott gólszerzési alkalom, de az eredmény már nem változott. Jók: Kubik, Bócsiik, Kriskó. illetve Csizmadia (a mezőny legjobbja), Kar­sai I., Jenei, Erdélyi. Gyomai MEDOSZ — Kunágota 4:0 (1:0) Gyoma, 300 néző, v: Bontovics. Gyoma: Megveri — Szendrei, Mre- sán, Bácz — Papp, Jenei — Bene, Ko­csis, Nagynémedi, Putnoki, Fekete. Ed­ző: Galah Lajos. Kunágota: Drágán — Bíró, Bedő, Pa­csik II. — Matozáik, Puskás — Csazo- laj, Mellák, Farkas. Szilágyi, Márkus. Edző: Seres János. Az első félidőben úgy indult a mér­kőzés, hogy Gyoma nagy gólaránnyal győz. Azonban ez nem így történt. Kunágota lelkesen küzdött és így csak a Bedő öngóljával vezettek a helyiek 1:0-ra. A második félidőben valamivel job­ban játszott a gyomai csapat. Az 53. percben Putnoki elfutott és a kapus mellett a hálóba továbbította a labdát. A mezőnyben továbbra is Kunágota játszott jobban, de a körülményeskedő csatárok nem tudtak gólt lőni, a 64, percben Nagynémedi, a 85. percben pe­dig Kocsis beállította a végeredményt. Jók: Rácz, Megyeri, Bene, illetve Bedő, Matozák, Márkus. Sarkadi Kinizsi — Sarkadi MEDOSZ 2:0 (1:0) Sarkad, 1000 néző, v: Simon. Sarkadi Kinizsi: Varga — Hangyái, Juhász, Burázs — Szabó, Zsiiák — Tóth 1., Kótaá, Szoboszlai, Mózes I., Tóth II. Edző: Vasvári Péter. MEDOSZ: Papp — Vida, Barna, Bol­dog — Balogh, Kovács — Koncz, Fá­bián, Torma, Mikes, Sajti. Edző: Be­nedek Gyula. Az első percekben mindkét csapat idegesen játszott. A 18. percben Kótai 20 méteres lövését Papp nagy bravúr­ral csak szögletre tudta kiütni. A Ki­nizsi fölénye fokozódott és egymás­után öt szögletet értek el. Továbbra is a Kinizsi támadott veszélyesebben és a félidő utolsó részében Tóth I. a ka­pus keze között a hálóba fejelte a lab­dát., Szünet után a MEDOSZ több veszé­lyes támadást vezetett, de a Kinizsi védelme mindig idejében tudott hárí­tani. Az 50. percben Szoboszlait a 16- oson belül felvágták, s Kótai a 11-est értékesítette. A második félidő vége­idé a Kinizsi nagy mezőhyfölényben játszott, de gólt már nem értek eL Jók: Hangyái, Zsiiák, Szoboszlai, Mó­zes L, illetve Barna, Balogh, Mikes. Csorvási MEDOSZ — Mezőhegyesi MEDOSZ 2:1 (2:0] Csorvás, 700 néző, v: Boldizsár. Csorvás: Havrán — Kiskó, Lestyán, Fülöp — Takács, Bús, Baráth, Bogár, Kruzsácz, Bakk, Neher. Edző: Szilágyi Menyhért. Mezőhegyes: Balogh — Pálhidai, Zomiborácz, Antal — Vígh, Pozsonyi — Kovács, Madácsi, Ivanovics, Borsos, Keresztes, Edző: Ilyés József. Már a mérkőzés elején a hazai együt­tes lépett fel támadólag. A 19. percben Neller otthagyta a védőket és a kifutó Balogh mellett élesen a jobb alsó sa­rokba lőtt. Továbbra is a hazai csa­pat támadott többet, de Bognár fejese kapu fölé szállt, majd Baráth hagyott ki nagy helyzetet. A 33. percben Bo­gár elfutott a szélen, begurított s Nel­ler mintegy 3 méterről a hálóba lőtt. A második félidőben is iramos, szín­vonalas mérkőzést láthattak a nézők. Ekkor a vendégcsapat is magára talált és a csatárok több veszélyes lövést küldtek a kapura. A 31. percben két­szer is kapufán csattant a labda, míg végül a befutó Keresztes csukafejessel szépített az eredményen. A csorvási együttes megérdemelten nyerte a mér­kőzést. Jók: Neller. Kruzsic. illetve Madácsi. Az ifjúsági csapatok eredményei: Békéscsabai MÁV—Végegyháza 1:0, Mezőkovácsháza—Kondoros Iá), Békés—Medgyesegyháza 6:1, Békéscsabai VTSK—Battonya 6:5 Gyoma—Kunágota 1:2, Csorvás—Mezőhegyes 9:3. Sarkadi Kinizsi—Sarkadi MEDOSZ 2:0, Mezőhegyesi Kinizsi—Békésszentandrás 3:0, Chile teljes gőzzel készül a labdarúgó-világbajnokságra Santiago de Chile Calle Huerfanos nevű utcájának egyemele­tes épületében műkö­dik a chilei labdarú­gó-szövetség. Ugyan­itt nyert elhelyezést az 1962. évi labdarú­gó-bajnokság szerve­ző bizottsága is. A munka teljes gőzzel folyik. Chile vala­mennyi nagyobb vá­rosa, elsősorban An- toragosta, Concepci­on és Serena pályá­zott egy-egy selejtező mérkőzésre, de a bi­zottság úgy döntött, hogy a mérkőzéseket a fővárosban, vala­mint Arica, Rancagua és Vina del Mar vá­rosokban tartják meg. E négy város stadi­onjait december vé­géig kell elkészíteni. Santiagoban 26 év­vel ezelőtt épült a nemzeti stadion. Je­lenleg 43 000 férőhe­lyes, de több mint egymillió dollár költ­séggel, 100 000 főnyi befogadó képességűre alakítják át. Vina del Mar a Csendes-óceán egyik legszebb fürdő­helye, melynek já­tékkaszinója annyi adót fizet, hogy a fut- ballpályát minden gond nélkül 35 000 személyesre lehet bő­víteni. A fürdőhelytől 80 km-re északra fek­vő Rancaguaban az ottani rézbányatársa­ság már évekkel ez­előtt gyönyörű nagy stadiont épített. Itt 25 000 néző fér el, s ugyanilyen befogadó- képességűre bővítik Arica városi sportte­lepét is. Arica majd­nem Peru határán fekszik: „nylonváros­nak” nevezik, mert minden elképzelhető luxuscikket vámmen­tesen lehet iít vásá­rolni. Nagy gondot okoz a turisták elhelyezése. A kormány máris hi­telt adott a kisebb é* közepes szállodák ki­bővítésére. A szerve­zők attól tartanak ugyanis, hogy a már épülő „labdarúgó-fa­lu” képtelen lesz be­fogadni az összes sportrajongókat. A világbajnokságon részt vevő 16 nemzet válogatottjának elhe­lyezését már biztosí­tották. Február 1-én meg­indult a jegyelővétel. A fővárosban a selej­tező mérkőzésre 1,65 —11 dollárba kerül egy jegy, a döntőre az állóhely 2,20 dollár, a tribün árnyékos ol­dalán egy ülőhely ára 14,30 dollár. Szombaton délután tesz a sportakadémia második előadása Békéscsabán Az MTST által kezdeményezett sportakadémia békéscsabai meg­nyitója jól sikerült. Az előadás- sorozat második részében szom­baton délután 3 órakor Békéscsa­bán, a Brigád Moziban Büchler Róbert egyetemi tanár „A szur­kolók lélektana” címmel tart elő­adást. Az előadás után különböző té­májú sportfilmeket vetítenek. A sportakadémiad előadássorozatot bánki díjtalanul meghallgathatja. A következő, érdekesnek ígérkező előadást két hét múlva tartják szintén a Brigád Moziban filmve­títéssel egybekötve. A kapus véd! Ferencváros- Salgótarján NB 1-es labdarúgó-mérkőzés az Üllői úti sporttele­pen, 4:1. Csekő megszerzi a labdát Orosz elől. (MTI-foto)