Békés Megyei Népújság, 1960. április (5. évfolyam, 78-101. szám)

1960-04-26 / 97. szám

tm á-prffls 86., kedd N ÉPÚJ SÁG 5 Ismét kikapott az Orosházi Kinizsi Az Orosházi Kinizsi vasárnap a Miskolci VSE ellen játszott. A- márot az várható is volt, vereséggel hagyták el a pályát. A helyi csa­pat végig nagy fölényben játszott és biztosain győzött a szótesően, kapkodva játszó Kinizsi ellen. Miskolci VSC—Orosházi Kinizsi 5:2 (2:0) Miskolc, 3500 néző. V: Hírős. MVSC: Miskolci — Hargitai, Budai, Péter — Zoller, Siklósi — Lövei, Tóth, Szabó, Kovács, F. Tóth. Edző: Károlyi József. Orosháza: Kucsera — Perjési, Békési, Fiam — Berta, Szabó — Rozsnyai, Kunos, Sándor, Túri, Gera. Edző: Glózik Pál. Szeles, hűvös időben kezdett a két együttes. Már a mérkőzés ele­jén meglátszott, hogy a miskol­ciak végig fölényben és sok gól­lal győznek. Bár az első félidőben csak két gólt kapott a Kinizsi, a- mi a védelem jó játékának kö­szönhető. Különösen Perjési és Békési emelkedett ki a mezőny­ből, akik önfeláldozóan, sokszor veszélyes támadást állítottak meg. \ második félidőben Kunosnak sikerült egy gólt lőni, amit Sik­lósi egy öngóllal folytatott. A he­lyi csapat a második félidőben végig nagy fölényben játszott, s a játék alapján megérdemelten győ­zött még ilyen arányban is. A Ceglédi VSE és a Sz. Spartakusz győzött Békéscsaba és Szolnok vereséget szenvedett az NB III ban Az évszakhoz mérten feltűnően hűvös, szeles időben játszották le a vasárnapi fordulót, melyen négy 2:0-ás és egy 1:0-os és egy döntet­len, valamint két hazai vereség született. Cegléd otthonában csak a második félidőben tudta meg­szerezni a két pontot jelentő győ­zelmet. A vasutasok nehéz aka­dály leküzdése után ismét egy lé­péssel közelebb jutottak a baj­nokság megnyeréséhez. Tagadha­tatlan, hogy az SZMTE közel egy félidőn keresztül emberhátrány­nyal játszott. A Szegedi Sparta­kusz otthonában gyenge játékkal is megszerezte a két fontos bajnoki pontot, a még gyengébb teljesít­ményt nyújtó SZSC ellen. A Nagykőrösi Kinizsi nagy lel­kesedéssel már ; az első félidőben biztosította győzelmét, a feltűnően gyengén játszó Békéscsabai MÁV ellen. Döntetlenül végződött a sze­gedi rangadó. Az Sz. Építők s az Sz. Kinizsi még abban is egyformán játszott, hogy egy-egy 11-est köl­csönösen kihagytak. Izsákon a Kecskeméti TE csak 11-essel tu­dott győzni a MÁV-HMTE ellen. Békéscsabán a SZEAC II. meg na­gyobb arányban is győzhetett vol­na a tervszerűtlenül és feltűnően gyengén játszó Békéscsabai Épí­tők ellen. Gyulán a MEDOSZ já­téka csak egy félidőn át volt meg­nyugtató. A T. Fáklya ezúttal lé­lek nélkül játszott. Martfűn szüle­tett meg a nap egyik legnagyobb meglepetése. Az Sz. Vasas fölé­nyes biztonsággal győzött. Gyulai Medosz — Törökszentmiklósi Fáklya 2:0 (2:0) Gyula, 1500 néző. V.: Bálint. Gyulai M.: Vidó — Kiss, Pász­tor, Szilágyi — Hímmer II, Fodor — Kurta, Csűri, Petrovszki, Him­mer I, Nagy I. Edző: Bodola B. T. Fáklya: Sándor — Szecsei, Fenyvesi, Rácz — Papp, Hajik — Deák, Karakas, Muszka, Szakáll, Fábián. Edző: Szernesy J. Nagy lendülettel kezdett a gyu­lai csapat, és a 8. percben Pet- tovszki távoli lövésével megsze­rezte a vezető gólt. A 18. perc­ben Nagy I. az előbbihez hason­ló szép góllal növelte az előnyt. Ebben a játékrészben a Fáklya a- lig jutott labdához. Később pró­bálkoztak egy-két támadással, a- zonban ezek erőtlenek voltak. A 37. percben Petrovszki gólját a játékvezető Hímmer I. lesállása miatt nem adta meg. A fordulás után a MEDOSZ támadott többet, de a játék most már nem volt színvonalas, sőt legnagyobb részben csapkodóvá vált. A Fáklya feltűnően gyengén játszott, s a gyulai csapat a játék alapján még több góllal is győz­hetett volna. Jók: i Pásztor, Szilágyi, Himmer II, Petrovszki, illetve Fenyvesi, Szecsei, Muszka. SZEflC II. - Bcs. Építők 2:1 (2:1) Békéscsaba, 1500 néző. V.: Mu­csányi. SZEAC II: Nyerges — Szele- zsán, Bárdos, Sándor — Kővári, Pataki — Reményik, Janka, Rá- hony, Csordás, Pethő. Edző: Fara­gó Gy. Bcs. Építők: Zsilinszki — Os- gyán, Popol, Frankó — Betkó, Bo- hus — Lonovics, Szabó, Sípos, Rieger, Ondrik. Edző: Perlaki P. Csípős, szeles időben gyenge ér­deklődés mellett lejátszott mér­kőzésen nagyon rossz teljesít­ményt nyújtott az Építők csapa­ta. A széllel hátban játszó hazaiak meddő támadásait a szegedi véde­lem fölényes biztonsággal verte vissza. A 15. percben egy magas Szegedi Spartakusz ­labdát Bárdos kézzel fogott meg a 16-oson belül. A 11-es Bejjkó a ka­pusba lőtte, de a játékvezető újra rendelte a rúgást, mivel a kapus előzőleg elmozdult. Másodszor Sipos futott a labdának és ő a hálóba talált. A gól után remekül kombinált a SZEAC II. és a 25. ! percben Pethő kiegyenlített. To­vábbra is a szegediek veszélyez­tettek és a 40. percben a tétovázó csabai védelem mellett Janka megszerezte a győzelmet jelentő gólt. A szünet után a SZEAC II. ját­szott jobban, az Építők ötlettele- nül, szétesően játszottak. Jók: Ráhony, Sándor, Pataki, a csabaiakból senkit nem lehet kiemelni. Szarvasi SC 2:0 (1:0) 'zeged. 1000 néző. V.: Kalmár. , Podani. Edző: Tóth László. Sz. Spartakusz: Kollár — Ham- j Gyenge irammal kezdődött a esek, Apró, Sándor — Ördög, Ká- mérkőzés. Egy jelentéktelennek szó _ Báló, Rózsavölgyi, Jójárt, 1 látszó hazai támadás során már K iss. Veszprémi. I a második percben vezetéshez ju­SZSC: Kondacs — Burázs, Cser- ! tott a Spartakusz. Báló kiugrott nus, Szító — Patkás, Szalontai — a védők közül, s a 16-oson belül- Járó, Bodnár, Kerekes II, Sebő, | ről védhetetlenül a hálóba lőtt. A félidő legnagyobb része gyenge , színvonalú mezőnyjátékkal telt el. Egyik kapu sem került ve­szélybe. Szünet után sem változott so­kat a játék képe. A Sz. Sparta­kusz csak helyenként játszott jól. A 75. percben nagy kavarodás volt a szarvasi kapu előtt, s az ötösről Báló a hálóba gurított. Jók: Apró, Báló, ill. Csernus, Patkás. Ceglédi VSE-Szolnoki MTE 2:0 (0:0) Cegléd, 1600 néző. V.: Kösztner. CVSE: Kaltenecker — Fodor, Pákozdi, Pintér — Csontos, Len­gyel — Kökény. Nagy, Hári. Gyu- ra. Halász. Edző: Dévényi M. SZMTE: Sárkány — Tövisi, Tö­rök, Zalai — Gyetvai, Nyéki —■ Cs. Farkas. Bánhidi, Bak, Willi- schek, Simon. Edző: Horváth Vil­mos. Hűvös, szeles időben, széllel szemben kezdett a CVSE. Mind­két oldalon idegeskedő játék ala­kult ki. Az SZMTE jól alkalmaz­ta a védekező taktikáját. A 8. percben Gyura került jó gólhely­zetbe, de Sárkány az utolsó pil­lanatban mentett. A meddő játék megtörte a ceglédi csatárok len­dületét, és azután az SZMTE is kezdeményezett, ritkán, de annál veszélyesebben. Fordulás után mindjárt az első percben Papp megrúgta Halászt, amiért a játék- | vezető kiállította. A tíz főre csök- j kent Szolnok ellen rohamozott a CVSE és a 60. percben Nagy szép gólt fejelt. A gólt reklamálták a játékosok, amiért négy percig állt a játék. Ezután ellenállhatatlanul rohamozott Cegléd, de Hári ki­hagyott egy gólhelyzetet, majd a 80. percben Gyura gólját nem ad­ta meg a játékvezető. Az utolsó percben Kökény egyéni játékkal beállította a végeredményt. Jók: Pintér. Csontos. Lengyel, Kökény, ill. Willischek. a mezőny legjobbja, Zalai. Török. — Tolnai, Szlovák, Tóth, Szopori, j Baranyai MSE: Csendes — Révész, Seres, Gulyás — Bakos, Mészáros — Molnár, Böjti, Bencsik, Mezőte­leki, Bóka. Meglepően jól kezdett a Vasas, a a 15. percben Baranyai fejes gól­jával vezetéshez is jutott. A hazai együttes váratlanul gyengén és szétesően játszott.. A vendégek maradtak továbbra is mezőnyfö­lényben és a 25. percben Tóth fe­jese kötött ki a hálóban. A. hátra­lévő időben változatos, de meddő játék folyt. ; , Szünet után ismét a makói csa­pat volt a veszélyesebb és Tóth a. felső légről bepattanó lövésével már 3:0-ra alakult az eredmény. Gól után mintha .magára talált volna az MSE, de erejükből csak egy gólra tellett, amit Böjti lőtt. A hajrában Vasas, Tolnai révén újabb góljával biztosította a győ­zelmet. \" Jók' Szabó. dr. Juhász, Marczi- ka, Tóth, a hazaiakból senkit sem lehet kiemelni. Szegedi Építők — Sz. Móravárosi Kinizsi 1:1 (1:1) Szeged, 1000 néző. V: Almási. Sz. Építők: Palotai — Solymosi, Rácz, Enesei — Bóka, Bezsenyi, Gréezi, Biltsik, Tanács, Övári, Boldis. Kinizsi: Horváth — Konkoly, Viski, Sárközi — Bite, Berta — Zádori, Kászó, Hell, Lovászi, Gúti. Tapogatódzó játékkal telt el az első öt perc. amikor Óvári várat­lanul megszerezte a vezetést. A gól után a Kinizsi lett veszélye­sebb, de Zádori, majd Hell nagy gólhelyzetben hibázott. A 22. perc­ben a Kinizsi 11-eshez jutott, de Hell mellé lőtte. Pár perc múlva Guta ismét gólhelyzetbe került, s most már ki is egyenlített. Labdarúgó I\B II. Keleti csoport eredményei Ózdi Kohász—Pénzügyőrök 1:0, Kecskeméti Dózsa—Vasas izzó 3:2, Szegedi VSE—Bp. Spartakusz 1:0, VM Egyetértes-r-Nagybátonyj Bányász 2:0. Borsodi Bányász— Jászberényi Vasas 1:0. Szolnoki MÁV—Debreceni VSE 1:1. Diós­győri Bányász—Bp. Előre 2:2. A totó 17. heti eredménye 1. l; 2. x, x. 1-, x. 2. x. x. U X. A totó 17. heti játékhetén 14 fogadó ért el 12 találatot. Nyereményük egyenként 25 358 forint. Tizenegy talá­latot 280-an, tíz találatot 3071-en értek el. Az előbbire . 1262 forintot, az utób­bira 153 forintot fizetnek. Ugye csinos ez a széles csiko- zású alj a sötét színű blúzzal. Az alj érdekessége a rojtozás. Az összeállítást a békéscsabai Nagykőrösi Kinizsi - Bcs. MÁV-Bocskai 2:0 (2:0) Nagykőrös, 800 néző. V.: Nagy. Kinizsi: Gömöri — Szabó I, Soós.i Szabó II — Csikós II, Ko­vács — Bujdosó, Pécsi, Bélteki, Décsi, Kornyík. Edző: Dr. Herte- lendi Géza. MÁV: Andó — Bánki, Gyócsi, Simon II — Simon I, Kovács — •Csicsely, Békészki, Blahut, Belan- ka, Petényi. Szilasi Vilmos. A kieséstől való félelem mindkét csapat játékán meglátszott. A Ki­nizsi kezdett jobban és a megfia­talított csapata nagy lelkesedéssel játszva Kornyik, majd Bélteki góljával már a mérkőzés elején megszerezte a győzelmet. A vas­utasok csak a szünet után veszé­lyeztettek, de a sokat tologató csatárok elöl a jól záró hazai vé­delem mindent hárított. Jók: Csikós II, Decs, ill. Gyócsi, Bánki. Kecskeméti TE — MÁV Hmvásárhelyi MTE 1:0 (1:0) Izsák, 800 néző. V: Bontovics. Nagyon sok hibával, idegesen kezdett mind a két csapat. A mér­kőzés elején a vendégek 11-est vé­tettek, amit Szabó értékesített. A váratlanul jött gól még jobban felvillanyozta a kedélyeket, a 29. percben Vidékit utánrúgásért ki­állította a játékvezető. A 10 főre apadt KTE nagy lelkesedéssel vé­dekezett és sikerült az egy gólos eredményt megtartania. Makói Vasas — Martfűi SE 4:1 (2:0) Martfű, 1500 néző. V: Csáki. M. Vasas: Szabó —, Balogh, Ju-, hász, Dobozi — Marczika, Varga | A második félidőben az Építők jutottak 11-eshez, amit viszont Tanács lőtt mellé. A találkozó igazságos eredményt hozott, habár a Kinizsi közelebb állt a győze­lemhez. Jók: Palotai, Solytnosi, Tanács, illetve Bité, Berta, Lovászi. NB II keleti csoport állása 1. Debrecen 23 12 2. Kecskemét 23 11 3. Szegedi VSE 23 12 4. Pénzügyőr 23 11 5. Ózd 23 10 6. Borsodi B. 23 10 7. Bp. Előre 23 7 8. Szolnok 23 8 9. Miskolc 23 9 16. Egyetértés 23 9 11. Diósgyőri B. 23 8 12. Jászberény 23 8 13. Nagybátony 23 7 14. Bp. Spartakusz 23 6 15. Izzó 23 5 16. Orosháza 23 2 9 2 40 8 4 38: 4 7 25 5 7 30 7 6 31 6 7 27 LO 6 37 8 7 29 5 9 36 4 10 26 6 3 24 5 10 28 5 11 22 4 13 30 5 13 24: 7 14 21: :17 33 :16 30 21 28 :Zl 27 :25 27 :18 26 :31 24 25 24 :33 23 :25 22 :37 22 37 21 32 19 39 16 43 15 48 11 Labdarúgó NB III délkeleti csoport állása 1. Cegléd 24 14 5 5 35:17 33 2. Sz. Spartakusz 23 12 6 5 41:27 30 3. Bcs. Építők 24 10 Ő 6 46:30 28 4. SZEAC II. 23 10 7 6 43:32 27 5. Gyula 24 10 4 10 48:32 24 6. SZMTE 23 8 8 7 26:22 24 7. Töröksztír 23 8 8 7 33:38 24 8. Sz. Építők 24 8 7 9 45:43 23 9. Kecskémé 23 8 7 8 27:26 23 10. Martfű 24 9 5 10 26:32 23 11. Szarvas 24 8 7 9 34:41 23 12. MAV-HMTE 24 8 6 10 37:43 22 13. Mezőkovácsh 23 9 3 11 35:31 21 14. Bcs. MÁV 24 7 7 10 20:33 21 15. Makó 23 6 8 9 32:34 20 .16. Nagykörös 23 6 6 11 29 M9 18 17. Sz, Mónavárob 24 5 6 13 26:33 18 divatbemutatón láttuk. Tanácstagi fogadóóra Békéscsabán Békéscsabán a 37. számú városi választókerületben Szabó János- né tanácstag 1960. április 27-én délután 16—18 óráig a Berényi u. 22. szám alatt fogadóórát tart. Választói javaslatait, kérdéseit, panaszait meghallgatja, azokra válaszol, illetve azokat a végre­hajtó bizottsághoz továbbítja. Ké­ri, hogy választói bizalommal ke­ressék fel a fogadóóra alkalmával. Aprühirdetesek A Békés megyei Vízmű és Kuiepitő Vállalat felvesz gyakorlattal rendelke­ző mélyépítő technikusokat. Jelentke­zés a Békés megyei Tanács V. B. épí­tési és közlekedési osztályán, Békés­csaba, Irodaház. 241 Mezőmegy éren Keleti sor ti. számú ház eladó. Érdeklődni vasárnap. 1138 Felveszünk vizsgázott férfi szakácsot. Malomipari Vállalat, Békéscsaba. 1146 Azonnali belépésre képesített könyve­lőt vagy állami gazdasági számvitelben jártas munkaerőt anyagkönyvelőnek azonnal felvesz az örménykúti Állami Gazdaság. Fizetés kollektív szerint. 240 A Csárdaszállás! Állami Gazdaság fel­vesz traktoros gépész szakképzettség­gel rendelkező, gyakorlott SZ—lO0-as és RS—09-es Maulwurf traktorvezető­ket. Jelentkezés a gazdaság központ­jában. säg 2 szoba, összkomfortos, félkész állapot­ban lévő ház 235 négyszögöles telekkel Gyula—Máriafalván eladó. Érdeklődni: Zsinór u. 5. JS55 Csabaszabadln tanya lebontásra eladó. Érdeklődni: Kurilla Andrásnál, Csaba- szabadin. 9059 Méhkaptárok eladók, nagyboconádi. A darab új. Gyula. Hajnal u. 25. 13453 Keresünk eladói munkakörbe műszaki kéDzettséeű kereskedősegéde». STJTÖ- kfr Vállalat. Békéscsaba, Sztálin üt !8- 12899