Békés Megyei Népújság, 1960. március (5. évfolyam, 51-77. szám)

1960-03-29 / 75. szám

1560. március 29., kedd NÉPÚJSÁG Csak az első félidőben játszott jól az Orosházi Kinizsi A kiesés ellen küzdő Orosházi Kini­zsi majdnem győzött a Pénzügyőrök csapata ellen. Az első félidőben jó já­tékkal 3:l-re vezettek. Mind a csapat vezetői, mind szurkolói már azt re­mélték, hogy végre megtörik a jég, s a Kinizsi győztesként hagyja el a pályát, s megszerzi a „bűvös” két pán­tot. A második félidőben azonban fel­jött a vendégcsapat és 5 góllal meg­szerezte a győzelmet. A fordulás utón három perc múlva egy jobbról beívelt labdára Kucsera késve jött ki, és a kiugró Varga II. a hálóba sodorta a labdát. A gól után a vendégek vették kézbe a játék irá­nyítását és az 59. percben Szamosi ki­egyenlített. Köziben Perjési és Oena helyet cserélt. A 72. percben a cse­lezni akaró Oerától Sziklai elvette a labdát és kapura tört. Gera a 16-oeon beiül felvágta, s a megítélt büntetőt Képes a hálóba lőtte. A gól után is a vendégek támadtak és a 88. percben Sziklai újabb góljával beállította a végeredményt. « Jók: A hédvédhármas. A csatársor­ból Kunos és Sándor játékát lehet dicsérni, de csak addig, amig erővel bírták. A Pénzügyőrök csapatából Ké­pes, Szamosi és Sziklai nyújtott átla­gon felüli játékot. Sebő, Kerekes M, Podanf. Edző: Kere­kes Imre. CVSE: Kaltenecker — Pákozdy, Gyikó, Pintér — Csontos, Lengyel — Kökény, Nagy, Harcias. Botos, Hálásé. Edző: Da­rányi Miklós. Nagy irammal indult a mérkőzés. A hazaiak korszerű, gyors támadásokkal próbálkoztak és a vasutasok védelme csak nehezen tudta feltartóztatni a veszélyes kezdeményezéseket. A 10. percben Kere- rekes II. jobblábas lövését Kalténecker csak nagy bravúrral tudta a szögletre ütni. Az első negyedórában teljesen a hazaiak irányították a játékot, & a vas­utasok teljesen alárendelt szerepet Ját­szottak. A 15. percben Járó került gól­helyzetbe, de Kalteneczker nagy bravúr­ral mentett. A 22. percben Sebő kicselez­te a védőket, Oldalra gurított, s nagysze­rűen befutó Járó a hálóba vágta a lab­dát. Alig egy perc múlva Járó egyből a hálóba vágta a labdát. A gólt azonban a játékvezető les címén nem adta meg. A 28. percben Sebő nagyszerű, ritkán lá­tott szép góllal növelte a hazaiak elő­nyét. Továbbra 1« a szarvasiak kezde­ményeztek többet. A 42. percben Sebő ki­ugrott a védők közül, kivárt a lövéssel a ceglédi kapus kifutott és a Wbdáfa dobta magát. Sebő megsérült, kivet­ték a pályáról és nem is jött vissza. A második félidőben a 10 főre apadt Szarvas jól kezdett, de egy jelentéktelen­nek látszó beadásból Botos váratlanul a hálóba lőtt. A gól nagyon letörte a ha­zaiakat. amit a vendégek jól használtak ki. Botos távoli pattogó lövését Kondacs elnézte, s így Cegléd ktegyenIItett. Ceg­léd játéka csalódást keltett és csak két szerencsés góllal tudtak egyenlíteni. Jók: Csernus, Patkós, Sebő, Kerekes II., ültetve Pákozdi, Botos. Martfűi SE - Szolnoki MTE 1:0 (1:0) Szolnok, 1000 néző. V.: Lsulor. MSE: Csendes — Révész, Seres, Gu­lyás — Száraz, Mészáros — Pálinkás, Böjti, Bakos, Mezöteteki, Molnár. Edző: Bencalk Mihály, SZMTE; Sárkány — Tóvári, Török, Za­lai — Gyetvai, Sárt — Cs. Farkas, Bán- hidl, Papp, Adatnod, Vilii »eh. Edző: Horváth István, A felázott, csúszós talajú pályán csak nehezen lendültek bele a Játékba mind­két oldalon. A hazaiak Jól kezdtek, de a hetedik percben egy ellentámadásnál a kapu közelében Zalai menteni akart, erős lövése azonban Török hátáról visszapat­tant a hálóba. Szünet után is állandóan támadott az SZMTE, de az erőtlenül játszó csatárat nem tudtak eredményt elérni. A mezőny­játék alapján döntetlen Igazságosabb lett volna. Jók: Cseres, Mezőtéléki, Pálinkás, ill. Török, Bánhidi. További eredmények Kecskeméti TE— Szegedi Spartakusz 1:0 SZEAC II.—Makói Vasas 2:1 MÁV Hmvásárhelyi MTE - Szegedi Kinizsi 5:3 Mezei futóverseny Szombaton rendezte meg 1 VTST Bé. késceaba I960, évi mezei futóbajnoksá* gát, Képünk az Ifjúsági és felnőtt me­zőnyt mutatja be táv közben, A ver­senyen közel ezer futó indult. MB II. Keleti csoport állása Debrecen 20 10 8 2 34:15 2« 7. Kecskemét 20 9 7 4 29:14 25 3, Pénzügyőrök 20 10 5 5 27:17 91 4. Steg. VSE 20 10 4 6 22:19 24 S. Özd 20 9 5 6 27:22 23 8. Bp. Előre '20 6 9 5 34:27 21 7. Szolnok 20 7 7 6 25:32 21 8. Borsodi B. 20 7 6 7 21:17 A 9. Miskolc 20 8 4 8 29:28 20 IÚ. Jászberény 20 8 4 8 27:33 20 11. Egyetértés 20 7 4 9 23:24 18 13. Nagybátony 20 7 4 9 22:27 T8 13. Diósgyőrt B. 20 6 5 9 19:35 1» 14. Bp. Spart. 20 0 3 11 28:34 15 19. Izzó 20 5 4 H 20:32 14 18. Orosháza 20 2 7 11 18:39 11 NB Ili. Délkeleti csoport állása 1. Cegléd 21 12 5 4 31:12 29 2. Bcs. Építők 21 10 7 4 44:26 27 3. Sz. Spartakusz 20 9 6 5 35:25 24 4. SZMTE 20 7 8 5 25:18 22 5. SZEAC II 20 8 6 6 36:28 2? 6. Martfű 21 9 4 8 25:26 22 7. Törökszentin. 20 8 0 6 33:36 22 8. MÁV HMTE 21 8 6 7 32:36 22 9. Mezőkovácsh. 12 9 3 9 34:28 21 10. Gyula 21 8 3 10 41:29 15 11. Kecskemét 21 6 7 8 24:25 19 12. Sz. Építők 21 7 5 9 39:41 1» 13. Szarvas 21 0 7 8 31:38 IS 14. Bcs. MÁV 21 6 7 8 16:37 19 15. Makó 21 5 7 9 28:33 17 16. Sz. Mórav. 21 5 5 1! 23:48 16 17. Nagykörös 20 4 6 10 22:44 14 Pénzügyőrük-Orosházi Kinizsi 5:3 (1:3) Orosháza, 2000 néző. V.: Példl. Pénzügyőrök: Szabadkai — Molnár, Ta-káce, Jerabek — Képes, Varga II., — Szamosi, Csáki, Sziklai, Matue, Mé­száros. Edző: Nagy J. O. Kinizsi: Kucsera —Szőke, Perjési, Fiam, — Szabó, Túri — Rozsnyai, Ku­nos, Sándor, Berta, Gera. Edző: Dár- vas Albert. Jó időben, jó talajú pályán a Kinizsi kezdte a játékot, és a 4. percben meg* szerezte a vezetést. Sándoi elment a halszélen, és éles beadásába Takács úgy lépett bele, hogy labda róla a há­lóba pattant. Ezután is inkább a Ki­nizsi támadott, de csak a 24. percben tudott eredményt elérni, amikor Sza­bó ívelt szabadrúgása Geráról Kunos elé pattant, aki 10 méterről a balsa­rokba vágta a labdát. A Kinizsi csa­tárai, ebben a játékrészben jól szőt­ték támadásaikat és a 30. percben újra gólt lőttek. Szabó jó cselekkel átját­szotta a védőket, s az alapvonalról be­ívelt labdáját Berta a jobb sarokba csúsztatta. A 38. percben egy jó Pénz­ügyőr-támadás végén Sziklai ritkán látott kapásrúgásból gólt ért el. Az Építők nyerte a csabai rangadót A hivatalosan Is első tavaszt vasár léden játszották le a Kecskeméti TE— lyen a kiesés ellen balszerencsés har Spartakusz hét közben is jól szerepelt éppen ezért meglepetés a veresége. S Martfű csapata. Az SZMTE játéka ne társora játszott gyengén. Szarvason a a csatársor lendltője, Sebő megsérült szahozott „a sírból”. Hatalmas érdeklődés előzte meg a csapata Igazolta eddigi jó szereplését, években mutatott szép játékával. A az Építők győzelme nagyobb lehetett losan győzött Nagykőrös ellen. Hódm láthatott a nagyszámú közönség. Sze de a nagyarányú győzelemben a gy Makói Vasas mérkőzésen a gólképese sebbnek. Az utolsó harmad nyitánya tehát sekben. Vajon mi lesz a folytatása,..? nap bővelkedett meglepetésekkel. Ceg- Szegedl Spartakusz mérkőzést, ame- eot folytató KTE nyert meg. A Szegedi az edzőmérkőzésen a SZEAC ellen, zolnokon habár öngóllal, de győzött a m volt meggyőző, és különösen a csa- hazaiak már 2:0-ra vezettek, amikor és kiállt. így a CVSE egy pontot vls»­csabai rangadót, amelyen az Építők A MÁV ezúttal adós maradt az előző mezőnyjáték és a gólhelyzetek alapján volna. A Mezőkovácsházt Petőfi bfz- ezővásárhelyen szép játékot, sok gőlt geden az Építők jól játszott ugyan, ulal védők is ludasok. A SZEAC fi.— bb hazaiak bizonyultak eredménye­bővelkedett Izgalmakban, meglepeté­Bcs. Építők — Bcs. MftV Bocskai 2:0 (2:0) Békéscsaba, 4000 néző. Vezette: Dé­vényi. Építők; Zsuinszk'L — Osgyán, Po- poü, Frankó — BeVkó, Bohus — i .ono- vics, Szabó, Sipoe, Rieger, ündrik. Edző: Perlaiki Pál, MÁV: Andó — Bánki, Gyócsl, Si­mon II. — Simon I., Kovács — Ce4- csely, Békészki, Bélánk«, Blahut, Petényi. Edző: Saifesi Vilmos. Az éjszakai eső nagyon elrontotta a pályát, különösen a kapu előtt. Ha­talmas Üdvrivalgás fogadta a pályára lépő ma patokat. Minőikét oldalon fel­tűnően idegeskedtek a játékosok. A harmadik percben Dcmovlcs került jó helyzetibe, de késett a lövéssel. Két perc múlva Belanka lőtt csúnyán fölé. Előbb az Építők, majd a MÁV került mezönyfölénybe. Amit bizo­nyít az is, hogy a MÁV egymás után három szögletet te ért el. A harma­diknál Belanka csúnyán beleszaladt ZsUlnsakibe, akit rövid ideig ápoltak. A játékvezető figyelmeztette a sza­bálytalankodó MAV-játókost. Ezután az Építők volóságos ostrom alá vette a vasutasok kapuját. dával próbálkozott, de minden ered­mény nélkül. Az Építők a gól után kissé lehlggadtak, és formás támadá­sokat vezettek a MÁV ellen. A 34. percben Rieger jó gólhelyzetbe ke­rült, de lövés helyett a labdát le­adta. Pár perc múlva Osgyán, Beoltó, Lonovlcs, Sipos volt a labda útja, aki Szabő elé tálalt és az nehéz szögből a bal felső sarokba vágta a labdát. Az első félidő hátralévő ré­sze az Építők mezőn y fölényévé) telt el. A szünet után pár perc alatt az E- pítők három szögletet értek el. majd a kiugró Szabó elől Andó csak nagy bravúrral mentett, öt perc múlva ho- novlcs előretört a kapura, de Kovács az utolsó pillanatban beérte, és az í- lapvonalom kívülre rúgta a labdát. A szögletből rúgott labdára Sípos nagy­szerűen ment fel, a fejese azonban a kapufán csattant. Közel félórás me­zőnyfölényben az építők nem tudtak gólt elérni. A hajrában a MÁV felha­gyott a zárt védekezéssel és mindkét kapu sokszor került veszélybe. A madtak. A 15. percben Nagy éles be­adását Himmer l. góllá értékesítette. Ezután meddő mezőnyjátékkal' telt el 23 perc, majd a 40. percben Tanács beadását Bilisük a hálóba továbbítot­ta. Három perc múlva CMtrlt az ötö­sön felvágták, és a ll-est Hirnmer I. értékesítette. A szünet után az Építők kezdett jobban, és már a 48. percben Tanács beadását Óvári a hálóba továbbította, de egy perc múlva PetrovszkJ ki­egyenlített. A 78. percben Gréczá szép beadását Óvári értékesítette. Egy perc múlva a kitörő Misiket Fodor fel­vágta, s Tanács a megítélt büntetőt értékesítette. A 76. percben Tanácsot a gyulai védők mintegy 20 méterre a kaputól felvágták, s a büntetőt a Sze­gediek értékesítették. A gyulaiak vé­delme feltűnőén gyenge napot fogott ki, ami meglátszik az eredményen te. Jók: Enesei, Gréczi, Tanács, Óvári, illetve Himmer I,, Petrovszkl. Mezükovácsházi Petőfi — Nagykőrösi Kinizsi 4:0 (2:0) Mezőkovácsháza, 1000 néző, vezette Csepregi. Petőfi! Fülöp — Serfőző, Herjeczkl, Juhász — Bányik I., Bányik H. — Kovács, Csiga, Bálványos, Kálmán, Batke. Edző: Benedek Gy. N. Ktilizsi: Gömöri — Vass, Soós, Béliek! — Bakonyi, Kovács — Kor- nyik, Gulyás, Csikós, Oecsy, Aszódi. Edző: Lestár Károly. A vendégek kezdtek jobbam, és az első negyedórában kétszer te volt al­kalmuk gólszerzésre. A Petőfi védel­me azonban az utolsó pillanatban mindig tudott hárítani. A 16. percben Bányik hatalmas lövése a hálóban kötött ki. Ezután mindkét oldalon sok gólhelyzet maradt kihasználatlanul. A félidő végén Batke góljával növe­kedett a Petőfi előnye. Szünet után ismét a Kinizsi kezdett jobban, de a pepecselő csatárai két­szer te kihagyták a gólszerzést lehe­tőséget. A félidő második részében te­Izgalmas jelenet a MÁV kapuja előtt. A 22. percben Sípos nagyszerű át­adásából Szabő két védő mellett a ki­mozduló Andó mellett hálóba gurí­tott. A gól után te többet támadott az Építők. A MÁV teljesen védeke­zésre szorult. Az elől álló két-három csatáruk egy-egy hosszúra rúgott lab­mérközés végét aa Építők bírták job­ban, de gólt már nem tudtak elérni. Jók: Szabó, Sípos, osgyán. Popoí, Illetve Andó, Bánsaki, Gyócsl. Ko­vács. A Játékvezető kifogástalanul vezet­te a mérkőzést. Szegedi Építők — Gyulai MEDOSZ 6:3 (2:2) Szeged, 4000 néző, vezette Réfcási. Sz. Építők: Palotai — Sólymost, Boldte, Enesey — Bóka, Bensen yl — Gréczi, Tanács, Biltslk, övári, Jánosi. Edző: Emődi Rezső. «ff. MEDOSZ! Vidó — Szilágyi, PfSsztor, Kiss — Himmer n., Fodor — Nagy, Csűri, Kurta, Himmer I„ Pet- rovszki, Edző: Boctola Gyükig A játékvezető késése miatt 20 per­cet várakoztak a csapataik. Gyula enyhe széllel szemben kezdett. A 9. percben Vidő roszul rúgta M a lab­dát (kilépett a 16-os vonalról). A sza­badrúgást Tanács előbb a sorfalba, • majd a hálóba lőtte. A gól után vál­tozatos, élénk lett a Játék. Az Építők többet, a gyulaiak veszélyesebben té­mát feljött a Petőfi, és a 79. percben, majd két perc múlva beállították a végeredményt. Jók: Herjeczki, a mezőny legjobb­ja, Csiga, 111. Soós, Csikós. Szarvasi SC —Ceglédi VSE 2:2 (2:0) Szarvas, 2500 néző. V.: Bálint. SZSC: Kondacs — Burázs. Csernus, Szító — Patkós, Nádas — Járó, Bodnár, A fotó 13. heti eredménye 2, 1, 1, 1, x, 2, x, 1, 1, 1, x, 1. A totó 13. játékhetén 166 foga­dó ért el 12 találatot, nyeremé­nyük egyenként 2484 forint. 11 ta­lálatot 2744-en, 10 találatot 17 983-an értek el. Az előbbire 144 forintot, az utóbbira 29 forin­tot fizetnek. A Békéscsabai MÁV—Mező herén.) teke mérkőzése, va­jon ütl-e a golyó? A Csárdaszállási Állami Gazdaság felvesz tehenész brigád­vezetőt, valamint trakto­ros gépész szakképzett­séggel rendelkező, gya­korlott SZ—100-as és RS- 09. Maulwurf traktor- vezetőket. Jelentkezés a gazdaság központjában. 180 BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP Békés megyei Bizottságának tápja. Felelős szerkesztő: Cserei Pál. Szerkesztőség: Békéscsaba. József A. u. 4., t. ein. Telefoni 22—96. Kiadja a Bőkés megyei Lapkiadó Valialat. Békéscsaba, Szt. István tér S; Felelős kiadó: Lehoczky Mihály. Telefon; 10—21. Békés megyei Nyomdaipari Vállalat, Békéscsaba. Felelős nyomdavezető: Kendra György Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a oosta hivat? lökné' a kézbesítőknél. Előfizetési dg i hóra Ils— Ft,