Békés Megyei Népújság, 1957. november (2. évfolyam, 256-281. szám)

1957-11-12 / 265. szám

békés megyei NEPÜJSAG 1951. november 12., kedd 6 Békés megyei NÉPÚJSÁG sportja Csak a hajrában ment iái a játék... Váci SE—Bcs. Építők Előre 2:2 (1:0) Szögletarány: 2:5 (0:1). Békéscsaba, 3000 néző, vezette: Hammer (Polgár, fehér). Vác: Kohlmaiui — Jeszenszky, Neugam, Czuczor — Konrád, Far­kas — Varga, Pintér, Bábi, Cser­vény ák, Boros. Edző: Jászberényi Zoltán. Békéscsaba: Csepregi — Popol, Fülöp, Lrpták — Lonovics, Rie­ger — Bobus, Hrabovszky, Szabó, Vékony, Osgyán. Edző: Kalmár György. Enyhe szél ellen az Előre kez­dett, de hamar elvesztették a lab­dát és máris veszélyesen futott Oservenák a csabai kapu felé, a félmagas beadás*- Fülöp elvétette, a szemfüles Bébi elcsípte a labdát ás a kétségbeesetten ikifutó Csep­regi mellett laposan a bal sarok­ba gurított. Hideg zuhanyként ha­tott a váratlan gól. Pár perc múl­va Hrabovszky Vékonyt szöktette, aki féfmagasam beadott és a ka­pu szájában hat méterre álló Bo­bus kapásból a kapus kezébe lőtte a labdát. Az Előre támadott töb­bet az első negyedórában, de ered­ménytelenül, mert mindent belül akartak megoldani és szélekre egy­általában nem játszottak. így az­tán a labdát mindig belevitték a Tömörülésbe, minek következté­ben a vendégeknek könnyű volt a dolguk. A félidő végefelé csap­kodó lett a játék. Szünet után változatos játék ment, tíz percen keresztül. Utána az Előre került némi fölénybe. A csatársor most is nagyon tervsze- rűtlerail adogatott és a kapura lö­véssel is késlekedtek a csatárok. A 65. percben Osgyán csínybe ad­ta a labdát és egy gyors lefutásból Bábi 14 méterről a tétovázó védők közöt * védhetetlenül vágta a lab­dát a bal felső sarokba. Pár perc­re visszaesett az Előre. A közöm- ség hangos biztatásba kezdett. Az edző változtatást eszközölt, Popol lett a center. Vékony ment hát­védnek, Rieger középhátvéd lett, Fülöp előrehúzódótt. Ezek után lendületesebb lett a támadósor. A 80. percben Lonovics a jobb szél­ről 16-os magasságban keresztbe adta a labdát, amelyre Szabó, Po­pol és Osgyán is rászaladt és így valósággal besodorták az újabb erőt adó gólt. Kezdés után nagy irammal támadott az Előre, míg Vác most már 9 emberrel védeke­zett. Állandó veszélyben volt a vendégek kapuja, míg v^gül a 88. pereben megszületett az egyenlítő gól is. Rieger—Hrabovszky—Sza­bó a labda útja, az utóbbi a ke- resztbefutó Popot elé tálalt és a szőke hátvéd erős lövéssel lapo­san a hálóba lőtte a labdát. Kez­dés után újból rohamozott az Elő­re, de már nem volt idő az újabb eredmény eléréséhez. A játékvezető-hármas jól mű­ködött. Gyulai TE—Szolnoki Kinizsi 3:1 (1:1) Gyula, 600 néző, vezette Bokor. Gyulai TE: Oravecz II.— Rehák, .■»fagy I.» Gabiik — Tövisháti, Nemes — Gyetvai, Krizsán, Verga, Oravecz III., edző: Szabó Béla. Kinizsi: Erdei — Molnár, Kiss, Sok­vád — Gyetvai, Szuroveez — Szat­mári, Géczy, Gyémánt, Szabados, lTr- báu. Edző: Horváth István. A nagyon gyengén működő játék­vezetőnél páratlanul durva mérkőzés alakult lei. A GYTE kezdett jobban, de negyedórás mezőnye eredményte­len maradt. A Kinizsi ritkán, de an­nál veszélyesebben támadott. A 26. percben egyik ilyen támadásból Sza­bados megszerzi a vendégek részére a vezetést. A 35. percben Varga visz- szapatfanó lövését Gyetvai fogta el, újból rálőtte és a labda Kiss hátától irányt változtatva a hálóba esett. A gól után valóságos pankrációs játék folyt. A játékosok egymást nyíltan is rágdosták, A játékvezető lefújta az i- lyen „szabálytalanságokat”, de azon túl nem tett semmit. Fordulás után a GYTE irányította a játékot, a vendégek folytatták a dur­vaságokat, persze a hazaiak sem ma­radtak „adósak”. Végül is a 75. perc­ben Tövishátit és Szatmárit, maid ki­csit később a szolnoki Gyetvait és Gyémántot állítja ki a játékvezető. A többet kezdeményező hazaiak a 82. percben Gyetvai révén megszerzik a vezetést, majd négy perc múlva Var­ga beállította a végeredményt. A 87. percben egyik összecsapásnál Sokvári bokája törött el. A mérkőzés lefújása után a szolnoki játékosok nekiszalad­tak a játékvezetőnek, minek utána Urbánt és Szabadost is kiállította a játékvezető, illetve az utóbbi kettőt feljelentette. Jók: Oravecz II.Gyetvai, Rehák, Il­letve Erdei, Molnár, Kiss. * * Békéscsabai Agyagipar—Tisza- kécske 1:0 (1:0) 'IMáz&kécske, 600 néző* vezette Hor­trÉjh. Kocsis m Horvátiba Síé- ttarda ** Csatordat, Vasas — Ra­kuk, Mokran I., Vági, Mitykő, Krcs- marik. Edző: Szabó József. Tiszakécske: Parádi — Bagi, Hla- vács, Bozóky — Sántha, Husovlcs — Kocsis, Barabás, Lukács, Rácz I., Tor- dai. Edző: Szántó József. Jól kezdett a hazai együttes. Soro­zatos támadások azt a reményt keltet­ték a hazai szurkolókban, hogy a ha­zai csapat gólokkal fog győzni. Az Agyagipar csak szórványosan és ve­szélytelenül próbálkozott. A 35. perc­ben egy ártalmatlannak látszó táma­dásnál Parádi kifutott, elfogta, madj kiejtette a labdát, melyet aztán a szemfüles Krcsmárik elcsípett és az üres kapuba 14 méterről begurította, ezzel megszerezte nemcsak a vezetést, de a győzelmet jelentő gólt is. Ezután a hazaiak ismét többet támadtak, de nem sikerült gólt elérni. Fordulás után újból a hazai együt­tes támadott többet, de a csatárok nem bírtak a jól záró és sokszor ön- feláldozóan játszó csabai védőkkel. Ti­szakécske egy-két szögleten kívül többet nem tudott elérni a lelkesen .játszó és inkább védekező taktikával játszó Agyagipar ellen. Jók: Bielik, Csatordai. Mitykó, Krcs- marik. illetve Hlavács, Tordai. * Mezőhegyesi MEDOSZ—Békés- csabai MÁV Bocskai 3:2 (2:1) 800 néző, vezette Spitzer. MEDOSZ: Balogh — Pálhidai, Sári, Müller — Zombrácz, Császár — Sajti, Szabó, Tóth, Vígh, Borsos. Edző: Ha- usser Jenő. MÁV: Andó — Miskolczi, Gyócsi, Szarvas — Sovány, Marik — Csiesely, Bákészky, Bánki, Mázán, Kukuk. Ed­ző: Szilasl Vilmos. Hazai támadásokkal indult a mér­kőzés, de a 10. percben mégis a MÁV szerezte meg a vezetést Csiesely gól­jával. Ezután még nagyobb lendülettel támadott a MEDOSZ együttese és a 17. percben Sajti nagyszerű góljával sikerűit kiegyenlítenie. A kiegyenlítés után pár percre Tóth révén a hazaiak megszerzik a vezetést Is. a félidő bátralévű részében váltakozó volt a játék. Fordulás után nagy lendülettel kezdtek a hazaiak és már a *7. perc­NB II-es tabella: Déli csoport állása: 1. BVSC 13 8 2 3 28:11 18 2, KISTEXT 12 8 1 3 34:14 17 3. UTTE 13 6 5 2 20:12 17 4. Jászberény 12 6 4 2 20:11 16 5. Cegléd 12 6 4 2 23:13 18 ö. Pénzügyőrök 13 4 7 2 18:13 15 7. Szolnok 12 4 5 3 22:13 13 8. Vác 12 4 5 3 17:18 13 9. Szeged 12 5 2 5 13:11 12 10. Kecskemét 12 5 2 5 19:22 12 11. V. Mebeor 13 3 2 6 17:21 12 12. Békéscsaba 12 4 3 5 20:21 11 13. Pesterzsébet 12 5 1 6 15:21 11 14. Makó 13 4 2 7 13:19 10 13. Baja 12 3 4 5 15:24 10 16. VKSE 13 4 1 8 26:24 9 17. Gázművek 12 o 2 7 18:21 8 18. Gyula 12 2 4 6 9:29 8 19. K. Lombik 12 3- 9 11:30 6 NB 111-as tabella: NB III Déi kel éti - csopor t: 1. Szolnoki MTE 11 8 3 ­28: 5 19 2. Martfű n 6 3 2 19: 9 15 3. Szdlnoki Kinizsi íi 7 1 3 19:16 13 4. Orosháza íi 4 6 1 19: 9 14 5. Bcs. Agyagipar íi 5 3 3 15:12 13 6. Mezőtúr 12 5 2 3 12:20 12 7. Gyulai TE 11 5 1 5 24:21 11 8. Mezőhegyes 12 3 1 6 19:18 11 9. Szarvas 1-1 3 4 4 21:22 10 10. Bős. MÁV -Bocskai 11 4 2 3 19:24 10 11. Tiszakécske 12 3 4 5 9:19 10-2. Jászapáti 12 3 3 8 14:23 9 13. Tótkomlós 114 16 11:19 9 14. Mezőkovácshá za 11 3 2 6 18:17 8 15. Tsztmilclósi V. 11 2 3 8 13:16 7 l6. Szolnoki Vasutas 11 1 5 3 11:21 7 Túlzott eredmény—hibás ítélet! Gázművek — Gy. MEDOSZ 4:0 (1:0) őit ni MÉRKŐZÉSEK I ben sikerüli Szabónak gólt lőni, ezzel 3:l-re növelte az előnyt. A gól után i rákapcsoltak a vasutasok és közel j négy dórán keresztül mezőny fölényben játszottak és végül a 75. percben Csi- cselynek sikerült szépíteni. A gól u- tán MEDOSZ 10 percen keresztül tá­madott, de eredménytelenül. Váltako­zó játékban telt el a mérkőzés hátra­lévő része. * Szolnoki Vasutas—Jászapáti Vasutas 1:1 (1:0) Jászapáti, vezette Simon. Szolnok: Bíró, — Istvánig Tóvizi, Grámán — Erdélyi, Palotai — Csényi, Tarcsa, Szabó, D. Nagy, Horváth. Ed­ző: Nagy Béla, Jászapáti: Sándor — Horváth, Do­bos, Tóth — Búza, Polgár — Bolyás, Kökény II., Kökény l„ Utassy, Fe- renezy. Edző: Korom Pál. A hazai csapat nagy lendülettel kez­dett, állandóan támadott, de Feren- czy, majd Kökény II. jó helyzetből fölé lőtt. A vendégek egy váratlan le­futásból veszélyes helyeztet teremtet­tek, de Szabó, majd a következőnél Horváth fölé lőtt. Ezután váltakozó lett a játék. A 38. percben a hazai vé­delem hibájából Tarcsa megszerezte a vezetést. Fordulás után hazai fö­lény alakult ki. de Kökény II. két al­kalommal is jó helyzetben rontott. Végül is a 65. percben Kökény ért el gólt. A gól ellen reklamáltak a szol­noki vasutasok, lökdösték a játékveze­tőt, ezért 8 percig állt a mérkőzés. A mérkőzés hátralévő részében nagyon kemény, durva lett a játék, ennek o- ka az volt, hogy a játékvezető kien­gedte kezéből a mérkőzést. A 70. perc­ben Utassyt feleselésért kiállították. Jók: Bíró, István, Tóvizi, Tarcsa, Il­letve Tóth, Polgár, Ferenezy. Budapest, Aquincum, 1000 né­ző, vezette: Bácsvári. Gázművek: Schmidt — Takács, Márton I., Murányi — Molnár, Kapitány — Mohácsi, Márton II., Berek, Szentgvörgyi, Szarka. Ed­ző: Lőrincz Alajos. MEDOSZ: Horváth — Nagy II., Pásztor, Petrovszki — Szilágyi, Fodor — Csűri II., Gaasó, Szakái, Hammer, Nagy I. Edző: Vasvári Péter. Váltakozó játékban telt el az el­ső negyedóra. A gyulaiak lelkesen és helyenként elég jól játszottak, kár, hogy a 16-Gsrál mindig meg­torpantak a csatárok. Nem volt átütőerő a támadásaikban. A Gáz­művek kezdeményezései sem si­kerültek, mert a MEDOSZ védői jól zártak és nem engedték meg a kibontakozást. A-sok meddő tá­madás kissé visszavetette a csapa­tokat. Esett a játék színvonala is. Már döntetlennek könyvelték el az első félidőt, amikor egy ártat- ‘an támadás során, bec9jjsz#$$! i Martfűi TSK—Mezőkovácsházi Petőfi 3:1 (1:0) Martfű, 500 néző, vezette: Szelei. Martfű: Papp — Papp II., Seres, Gulyás — Munkácsi, Szűcs — Pálin­kás, Mészáros, Rossuyai, Mikus, Me­zőteleki, Edző: Bencsik Mihály. Mezökovácsháza: Fülöp — Szókul, Gyuris, Gigac — Herjerzky, Bányik — Tóth, Kanász, Sári, Kálmán, Tóth II. Edző: Tóth Zoltán. Óvatosan kezdett mindkét csapat. A hazaiak fokozatosan átveszik a játék irányítását és közel 20 percen át me- zőnyföiénybe kerültek, de eredményt csak a 30. percben sikerült Seresnek elérnie. Ezután feljöttek a vendégek, de a csatárai sokáig kivártak a kapu- ralövéssel és a haza védők így bizto­san hárítani tudtak. Szünet után Martfű kezdeményezett többet, de eredményt csak a 60. perc­ben értek el, amikoris Seres szabad­rúgásból váratlanul gólt ért el. A ven­dégek csak szórványosan támadtak, annál többször veszélyeztettek a ha­zaiak és a 75. percben Mezőteleki szép akcióból lőtt góljával már 3:0-ra ala­kult az eredmény. A hajrában né­hány percre feljött ismét a Petófi és Kálmánnak sikerült szépítenie. A jóiramú mérkőzésen a hazaiak több helyzetet hoztak össze és azokat jobban ki Is használták. * Szolnoki MTE—Szarvasi MEDOSZ 2:1 (2:1) Szarvas, 1300 néző, vezette Pandúr. SZMTE: Solti — Csaba, Török, Ku- ruez — G. Kiss, Torgai — Willisch, Baricsa, Cs. Farkas, Máté, Simon. MEDOSZ: Kecskés — Sznagyik, Csernus, Paál — Kerekes III., Burázs — Járó, Bodnár, Sebő, Kerekes II., Rohony I. Nagy irammal kezdődött a mérkő­zés, mindkét kapu többször veszély­ben forgott, de a védők lelkesen ját­szottak és minden támadást rombol­tak. Több mint negyedórás vlátakozó játék után a hazaiak némi mezőny­fölényt harcoltak ki és a 21. percben Sebő nagyszerű góljával megszerezték a vezetést. Ezután a vendégek több­ször veszélyeztettek és a 35. percben szerelték Szarkát, ezt a játékve­zető szabálytalannak minősítette és 11-est ítélt. A büntetőt Szent- györgyi biztosan értékesítette. Fordulás után a gyulaiak nagy- lelkesedéssel játszottak és veszé­lyes helyzeteket teremtettek az ellenfél kapuja előtt, de Gazsó, Szakái, majd Csűri II. hibáztak. A sok balszerencse és meddő küz­delem idegessé tette a játékoso­kat, és a 76. percben a túlkemé- nyen romboló Pásztort a játékve­zető kiállítatta. Túl szigorú volt a kiállítás. Ezután megzavarodott a gyulai csapat, az ellenfél felülke­rekedett és Berek, Mohácsi, majd Molnár góljaival biztosították * hazaiak győzelmüket. Az ered­mény túlzott. A kiállítás után a MEDOSZ nagyon megzavarodott, a játékosok sokat hibáztak és minden megmozdulásuk bizonytól lanná vált. Ha megőrizték volna a csapat tagjai a nyugodtságukat, még kiegyenlíthettek volna. Jók: Szarka, Berek, Márton, il­letve Fodor, Szilágyi, Pásztor. a kiugrott Cs. Farkas a későn kifutó Kecskés mellett kiegyenlített. Pór perc múlva egy kapu előtti kavaro­dásnál Burázs lövése védhetetlenül szállt a jobb felső sarokba, öngóllal szerezték meg a vezetést és később derült ki, hogy a győzelmet is. Fordulás után egész félidőn át szarvasi együttes támadott állandóan,- de a kilenc emberrel jól védekező SZMTE ellen nem tudott kiegyenlíti^ ni. A II. félidőben két alkalomm^B jutottak el a szolnokiak a szarvad, kapuhoz. * Tótkomlós! MTK—Törökszent­miklósi Vasas 2:1 (1:1) Tótkomlós, 700 néző, vezette: Stark* TMTK: Rimóczky — Lachata, Pulc­si, Nyíregyházki II. — Nagy, Lopus- nyik — Pipis, Roszkos, Nyíregyházid I.. Gulyás, Tuska. Edző: Kollár József.. Nagy lendülettel kezdett a hazai e- gyüttes, a vendégek inkább védekező taktikával játszottak. Az állandó hazai fölény végül is a 22. percben Gulyás révén góllá érett. Ezután váltakozó lett a játék és a Vasas is többször ve­szélyeztetett. Már úgy látszott, hogy nem változik az I. félidőben az ered­mény, amikor a 40. percben Pintér váratlan gólt ért el és ezzel kiegyen­lítettek a vendégek. Fordulás után a hazaiak nagy len­dülettel játszottak és a 61. percben Nyíregyházid II. nagyszerű góljával megszerezték a vezetést. A mérkőzés hátralévő részében mindkét csapatnak akadt több gólhelyzete, de a csatárok sokat pepecseltek és így a védők há­rítani tudtak, Orosházi Kinizsi—Mezőtúri Honvéd 4:0 BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Szerkeszti a szerkesztő bizottság Kiadja az MSZMP Békés megyei Végrehajtóbizottsága. Szerkesztőség: Békéscsaba. József Attila u. 4., I. emelet Telefon: 22—96 Békés megyei Nyomdaipari Vállalat, Békéscsaba. Felelős nyomdai’.: Kendra György