Békés Megyei Népújság, 1957. november (2. évfolyam, 256-281. szám)

1957-11-05 / 259. szám

6 BÉKÉS MEGYEI NÉPÜJSAö 1951. november 5., kedd Ceglédi Vasutas SC—Békéscsabai Építők Előre 4:3 (1:1)$ Cegléd, 1600 nézd, vezette: Zsig- mond. Cegléd: Madarasi — Baranya, Oyiikó, Várkonyi dr. — Fodor, Lengyel — Kökény, Csernai, Bel­la, Botos, Halász. Edző: L-őrincz Smile. Békéscsaba: Csepregi — Papol, Fülöp, Lipták — Lonovics, Rieger — Oagyán, Hrabovszky, Szabó, Vékony, Sipos. Edző: Kalmár György; A hazai együttes nagy lendület­tel ktezdett és az 8. percben egy kapu előtti kavarodásnál Fülöp fejese a kfo. 25 méterre álló Fo­dorhoz szállt, aki kapásból rálőtte a ladbát, amely Popol elmozdulá­sa folytán akadálytalanul a hálá­ba jutott. Ezután változatos lett a játék. A csabaiak Is többször ve­szélyeztettek. A több szép táma­dás után a 18. percben Vékony a 1 jobbszélen elfutott, kapura ívelt és a félmagasra szálló lövésbe Si­pos beletette a lábát, ahonnan a hálóba szállt a labda. A kiegyen­lítés után a játék is teljes kiegyen­súlyozott lett. Mindkét oldalon több helyzetet kihagytak a csatá­rok. Szünet után nagy irammal kezdtek a vasutasak. A 60. perc­ben Bella a jobbszélen kiugrott, Lipták becsúszó szereléssel meg­akasztotta, ezt * különben igen bizonytalankodó játékvezető sza­bálytalannak látta és 11-est ítélt. A büntetőt Csernai értékesítette. A helytelen ítélet letörte a csabai védelmet, a következő öt percben teljesen megzavarodtak. Ezt Cegléd jól [kihasználta és Csernai, Bella góljával 4:l-re el­húzott, Ennek ellenére nem adta fel a harcot a csabai együttes. A hátravont védelmet támogató Sza­KEDD, NOVEMBER 5 Kossuth Rádió 8.10 Boross Lajos és zenekara bó átvette a csatársor irányítását* játszik. 8.40 Indulók és dalok. 9.00 és ígv szinte félórán keresztül me-í Számoljunk, gyerekek! 9.10 Ván­zőnvfölényt harcoltak ki és ha eg:Jdol'laj «^evüágában. 9.40 No­kis szerencséjük is van, tóegyen-? f1*1*1; het?df ajandeK' f10 y A Filmművészeti Múzeumban, üthettek volna. A csabai gólokat^ 10 20 Zenekari hangverseny 11.00 Lonovics és Szabó lőtte. A me-$A Tükrös. 1120 Ajándékműsor zőnvjáték alapján döntetlen k:lsipari termelőszövetkezeteknek, ságosabb lett volna. A csabai ve-^1210 Zenés utazás. 1300 Hajna, delem jól zárt, nagy kár, hogy rö-$ Gábor versei. 13.10 Operarészle- vid időre, de elvesztették a fejűitek. 14.00 Négy ver éve történt, két. Ez viszont tragikus volt. A$ 14.05 Szimfonikus könnyűzene, jövőben higgadtabban kell fogadni^ 14.40 Moha bácsi a törpe.;; 15.00 az igazságtalan ítéletet is. ^Sakk-matt 13.10 Népek zenéje. A csatársor különösen a szünet^1®1® A magyar proletár-líra Után egészen biztatóan mozgott. $ gyöngyszemei. 16.25 Szív küldi... Egyénileg a csabai együttesből* 17-15 A hazánkban járt indonéz Rieger, Lonovics, Popol, Fiilöp,1népi énei;- és táncegyüttes műso- Hrabovszíki volt különösen jó, he-,rabóL 17 30 öre8 harcosok Lenin- lyenként Szabó is régi formáját Véleményt^ kérünk... is megcsillogtatta. A játékvezető 718.30 Húsz perc könnyűzene. 18.50 sokat bizonytalankodott, a 'bünte-é^al* S5úiéna.l9.i0 Bartók és a lőnél hibázott. *VÜag nepeL 19 54 Jo elS7-akat gyerekek! 20.00 Esti krónika. 20.2» Tánczene. 21.00 Derűs percele, 21.25 Gyurkovics Mária opera» áriákat énekel. 21.45 Gyermekne­velés. 23.15 Szovjet zenei hét. 23.15 Verbunkosok, népdalok. 0.10 Éji zene, Petőfi Rádió 14.20 Operettegyvelegek. 15.00 Prokofjev: Romeo és Júlia. 15.35 Nemzetközi kérdések. 16.00 Rész­letek népszerű vígoperákból. 16.59 Az élet pohara. 17.05 Könnyű ze­ne. 17.30 Rádió szabadegyetem; 18.00 Ifj. Magvari Imre és zene­kara játszik. 18.30 Ránki György: A csendháborító. 19.05 1000 szó oroszul. 19.15 Fúvószenekaraink műsorából. 19.45 Műszaki króni­ka. 20.00 A Német Rádió nagy vo­nószenekara játszik. 20.20 Hogyan lett „francia” Észak-Afrika? 20.40 Kórusok. 21.05 Mezei csokor. 21.40 Szórakoztató zene. 22.00 Táncze­ne. 23. Műsorzárás. 4 NB 11^ bajnokságért: Orosházi Kinizsi—Mezőkovácsházi Petőfi 1:1 (1:03 Mezőkovácsháza, 1000 néző. Ve­zette Bálint; Kinizsi: Landi — Szőke, Basch, Adász — Szabó, Komóczi — Kol­lár, Szabó, Bozó, Túri, Bogár, Ed­ző: Csonka Béla; Petőfi! Kiss — Loss, Gyuris, Báli — Herjeczki, Bányik — Zsi- lák, Kertmegl, Sári, Kálmán, Tóth II. Edző: Tóth Zoltán, Az „örök rangadó” óvatos Já­tékkal kezdődött, mindkét oldalon mezőnyjáték folyt. A 40. percben a megugrott Kollárt, Bányik be­csúszó szereléssel akarta feltar­tóztatni, ezt a játékvezető szabály­talannak látta és ezért büntetőt ítélt, amelyet Basch értékesített. Szünet után nagy lelkesedéssel játszott a hazai együttes és a 60. percben Kertmegi góljával ki­egyenlített; Ezután még fokozó­dik a hazai csapat lelkesedése, mezőnyfölónybe kerültek, de ka­put csak nehezen tudták megkö­zelíteni, mert a Kinizsi ezúttal 9 emberrel védekezett; így aztán csak öt kapufát rúgtak a hazai csatárok, a győzelmet jelentő gólt nem sikerült berúgni. Jók: Landy (a mezőny legjobb ja), Basch, Adász, illetve Kert­megi, Kálmán, Gyuris; Törökszentmiklósi Vasas—Gyulai TE 3:1 (1:0) Törökszentmiklós, 800 néző, ve­zette Zágonyi. Vasas: Csikós — Bíró, Tóth, Balázs — Halász, Szabó — Fülöp, Fekete, Kovács, Pintér, Pató. Ed­zői Csabai János, GYTE: Máté — Rehák I., Re- hák II., Nagy — Bőd, Pusztai — Szabó, Oravecz II., Krizsán, Gyetvai, Varga. Edző: Szabó Bé­la. Nagy lendülettel kezdett a ha­zai együttes és az 5. percben Fü­löp révén vezetéshez jut. Feljött t OYTE, de Gyetvai csak a kapu­fát találta el; Szünet után váltakozó játék folyt; Gyetvai újabb kapufát rú­gott, majd a 65. percben Pintér góljával 2:0-ra alakult az ered­mény. Pár perc múlva Gyetvai szépített; Ezután a Vasas mezőny­fölénybe került és a 77. percben Pintér újabb gólt ért el. Nagy hajrát kezdett a GYTE. A 87. percben Krizsán büntetőjét Csi­kós kivédte. Jók: Halász, Fülöp, Kovács, il­letve Oravecz II., Gyetvai. Rehák II; Bcs. Agyagipar Építők MIÉ—Mezőliegyesi MEOÖSZ 2:0 (1:0) Békéscsaba,. 500 néző, vezette: Horváth Péter (Makó), AMTE: Kocsis — Horváth, Síelik, Qugyinszki — Csatordai, Vasas — Mitykó II., Mokran, Vá­rt, Mitykó I., Krcsmariki Edző: Szabó József. Mezőhegyes: Balogh — Pálhi- dai, Sári, Müller — Zomboráoz, Császár — Sajti, K. Szabó, Tóth, Vigh, Madarász, Edző: Hausser Jenő. Az első 20 percben a MEDOSZ volt állandó fölényben, de csatár­sora keveset lő kapura és pontat­lanul. Majd azután fokozatosan feljön az AMTE és a 25. percben az egyik támadás végén Vári 18 méterről váratlanul laposan és é- tesen kapura lő, lövésébe Sári be­lenyúl és a labda a balra mozdu­ló Balogh mellett a jobb sarokba' gurul, 1:0. Fordulás után is az AMTE ma­rad állandóan támadásban; Köz­ben, az 55. percbe«, 18 méterről Sajti a hálótartó vasat találja el. Majd az 56. percben Mitykó I.. Krcsmarik, Vári a labda útja és Vári az első félidőhöz hasonlóan 17 méterről rászúrja a labdát és most is Sárit találja el úgy, hogy annak alsó lábszárától vágódik a labda a bal sarokba, 2:0. A máso­dik félidő második felében szép, változatos játék alakul ki. Előbb K. Szabó a 72., Mitykó I. a 85., és Sajti a 86. percben hagynak ki hatalmas gólhelyzetet. Jók: Kocsis, Bielik, Vasas és Csatordai, illetve Müller, K. Sza­bó, Tóth és Vígh. BÉKÉS MEGYEI NÉPÜJSAG Szerkeszti a szerkesztő bizottság Kiadja az MSZMP Békés megyei Végrehaj főbizottsága, Szerkesztőség: Békéscsaba, József Attila u. 4., I, emelet Telefon: 22—96 Békés megyei Nyomdaipari Vállalat, Békéscsaba, Felelős nyomdav.: Kendra György Békéscsabai MÁV Bocskai—Martfű 3:1 (1:3) Békéscsaba, 200 néző, vezette Salánki (Bélán, Császár.) Bcs. MÁV Bocskai! Andó — Miskolczi, Gyócsi, Simon I. —So­vány, Marik — Csiesely, Békészkl, Bánki, Kukuk, Szarvas I. Martfű: Papp I. — Papp II.. Se­res, Gulyás — Munkácsi, Szűcs — Pálinkás, Rozsnyói, Mészáros, Mi­kes, Mezőteleki. Váltakozó játék folyik az első negyedórában. a 16. percben Szarvas I. szabadrúgásból lő gólt, ' félidő végéig a hazai csapat tá­mad többet. Szünet után a ven­dégcsapat támad és a 12. percben Mezőteleki kiegyenlít. A 20. perc­ben Papp II. 11-est vét, amit Bán­ki értékesít, a vendégcsapat rek­lamál és Serest a játékvezető ki­állítja. Az utolsó negyedórában Békészki beállítja a végered­ményt. Hazai fölénnyel ér véget a mérkőzés. Jók: Andó, Gyócsi, Marik, Bé­készki, Kukuk, illetve Szűcs (a mezőny legjobbja), Gulyás, Seres, Miitus, Mezötelekb KÖNYVAJÁNLAT A SZOVJET KÖNYV ÜNNEPÉRE, ÉS A NAGY OKTÓBERI SZOCIALISTA FORRADALOM 40. ÉVES ÉVFORDULÓJÁRA! Lenin: A demokráciáról és diktatúráról 18.— Clara Zetkin: Visszaemlékezések Leninre 10.— A mi Vologyánk. családtagok visszaemlékezése Leninre 15.— Sz. K. Gil: Hat esztendő Lenin mellett. 10.— John Reedi Tíz nap, amely megrengette a világot, 22,— Ligeti Károly: Válogatott írásai. 15.—* Magyar Internacionalisták a Nagy Októberi Szocialista Forradalomban! 40 — Lenin; A munka termelékenységéről 15.— Szamellyt Riadó! 10.— Jevgenyij Junge: A halhatatlan cirkáló 10.— Krupszkája: Közoktatás és demokrácia 10.— Bábel: Lovashadsereg, 13-50 Illés Béla: Sakipetáirok 12.— Illés Béla: Ég a Tisza 33.50 A felsorolt könyveken kívül még sok más értékes könyv kap­ható. Megrendelhetők a Békés megyei Lapkiadó Vállalat Antikvár könyvesboltjában, Békéscsaba# Szent István tér 8, Közérdekű közlemény A Magyar Allamvasuíak szegedi igaz­gatóságának közlése alapján értesítjük a megye utazóközönségét arról, hogy a kö­zönség testi épségének megóvása, vala­mint illetéktelen egyéneknek a pályaud­var elzárt területein és helyiségeiben tör­ténő tartózkodásának megakadályozása érdekében szigorú perronzárt rendelt el. Ennek lényege az, hogy az állomások előtereiben, várócsarnokaiban csakis ér­vényes menetjeggyel, illetőleg pályaudva­ri belépőjeggyel lehet tartózkodni, Ezek hiányában érdekelt vasúti dolgozók az ér­vényes menetjegy nélkülieket az állomás területéről eltávolítják, illetőleg pályaud­vari belépőjegy megváltására kötelezik. Ennek a rendelkezésnek maradéktalan végrehajtása, valamint a közönség nyu­galmának zavartalansága érdekében kéri a MÁV igazgatósága az utazó közönséget, hogy ezen felhívásnak tegyen eleget. Ugyancsak felhívja a MÁV igazgatósá­ga a figyelmet arra is, hogy utazás be­fejezése után a lejárt menetjegyet minden utas a pályaudvar elhagyása előtt az oda kirendelt vasúti dolgozónak feltétlenül ad­ja le. A kijáratnál a torlódások elkerülése érdekében e menetjegyeket az utas tarto­zik elkészíteni é3 külön felszólítás nélkül leadni. Erre azokon az állomásokon, ahol hangos bemondó is működik a figyelmet külön is felhívják. Kért a MÁV igazgatósága, hogy az uta­zóközönség ezen rendelkezéseknek vona­kodás nélkül tegyen eleget és fegyelme­zettségével segítse elő a vasúti dolgozók- j hak e téren elvégzendő munkáját. Magyar Államvasutak Igazgatósága.. Szeged. Apróhirdetések Vizsgázott kazánfűtő állást keres. Bán-i kúti. Békéscsaba, Széchenyi utca 2. A Gyulai Tangazdaság számadó ju­hászt keres, azonnali belépésre. Meg­felelő lakást biztosít, fizetés meg* egyezés szerint. Jelentkezni a Tangaz­daság irodájában, Gyulán, Farkasha­lom 1. Elveszett Orosházán, ökt. 29-én este, a vasútállomás előcsarnokában, pádon felejtett sötétkék kézitáskám, összes irataimmal. Becsületes megtaláló 100 Ft jutalomban részesül. Orosháza, lg* lói út 17. Elvesztettem szombaton este 7—8 óva között férfi mikádó kabátomat Braun malom és Szent Imre utca között. Be­csületes megtalálója jutalom ellené­ben adja le Szent Imre u. 11. alá. l—2 szobás bérleti lakást keresek™ ..Sürgős” jeligére, a Békéscsabai Hi» dető^e. Üzemképes 12/6Ó-as síkkötőgép sürgő-| sen eladó. Sztán. Békéscsaba, Áchim utca 8. A Déli csoport állása 1. Kistext 11 8 1 2 34:10 17 2. BVSC 12 7 2 3 25:10 1« 3. UTTE 11 6 4 1 19:9 18 4. Jászberény 12 6 4 2 20:11 1« 5. Pénzügyőrök 12 4 6 2 17:12 14 6. Cegléd 11 5 4 2 19:18 14 7. Szolnok U452 22:14 1* 8. Vác 11 4 4 3 15:16 11 9. Szeged J1 5 1 5 12:10 11 10. V. Mebeor 12 5 1 6 17:21 11 H. Kecskemét 11 4 2 5 18:22 10 18. Makó 12 4 2 6 13:18 10 18. Békéscsaba 10 4 1 5 17:18 9 14. .Baja 11 3 3 5 15:24 9 15. Pesterzsébet 11 4 1 6 13:21 9 18. Gyula 11 2 4 5 9:25 9 IT. VKSE 12 3 1 8 22:24 7 18. Gázművek 11 2 2 7 14:21 C 19. K. Lombik 11 3 - 8 10:27 S Elmaradt mérkőzés Békéscsaba-« UTTE (november 7-én játsszák). NB III tabella I. Szolnoki MTE 10 7 3 - 26:4 17 2. Szolnoki Kinizsi 10 7 1 2 18:13 1« 3. Martfű 10 5 3 2 16:8 18 4. Orosháza 10 3 6 1 15:9 1* 5. Bcs. Agyagipaf 9432 14:11 11 6. Szarvas 19 3 4 3 20:20 10 7. Boa. MÁV Booskai 10 4 2 4 17:21 10 8. Mezőtúr 10 4 2 4 11:16 10 9; Tiszakécske 11 3 4 4 9:18 10 10: Gyulai TE 10 4 1 5 21:20 9 11: Mezőhegyes 11 4 1 6 16:16 9 18. Mezőkovácsháza 10 3 2 5 17:14 « 18; Jászapáti 11 3 2 6 13:22 0 14. Tszentmiktósi Vasas 10 2 3 5 12:14 7 18. Tótkomlós 10 3 1 6 9:18 7 16. Szolnoki Vasutas 10 1 4 5 10:20 8 Szolnoki Vasutas—Tótkomlósi MTK 2:0 (1:0) Szolnoki K.—Tismkéoske 3:0 (1:0) Szolnoki MTE—Mezőtúri Hon* véd 4:0 (1:0) Szarvasi MEDOSZ—Jászapáti Vasutas 3:2 (0:0)