Békés Megyei Népújság, 1957. november (2. évfolyam, 256-281. szám)

1957-11-19 / 271. szám

6 BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG 1957. november 19., kedd Békés »«gyei NÉPÚJSÁG sportja NB 11 BAJNOKSÁG .41 Öngóllal egyenlítés - a szünet utáni Visszaesés eredménye Szolnoki M i í —Be*. Előre 2:1 (1:1) Szolnok, 1000 néző, vezette: Tóth. Szolnok: Cselényi — Lengyel, Sándor, Kegyes — Kepes, Fehér­vári — Tóth, Makai, Csábi, Szeke­res, Dobos. Edző: Pintér Ferenc. Békéscsaba: Csepregi — Popol, Fülöp, Liptóit — Bohtis, Rieger — Lonovics, Hralbovsziky, Szabó, Tóth, Sipos. Edző: Kalmár György. Esőtől jól felázott, csúszós pá­lyán került lebonyolításra a mér­kőzés. A füves pályán csúszott a labda és a játékos egyaránt. Ez inkább a csabai játékosoknak volt nagyon szokatlan, ennek ellenére jobban kezdett az Előre és már az első percekben több veszélyes támadást indított. Állandósult a csabai mezőnyfölény, de a kapu előtt a csatárok sokáig kivártak a lövéssel, vagy a labda elpattant, megcsúszott tőlük. A 15. percben Sipos kei-ült gólhelyzetbe, de lö­vés helyett tovább vezette a lab­dát, így Lengyel lekeresztezte, öt oerc múlva Szabó került jó hely­seibe, de a labda kissé távolra pat- van: tőle, így azt qsa'ő flpVzep tudta elérni és az erős lövés a, ka­pufa mellett elsüvített. Továbbra is állandóan támadott a csabai e- gyüttes. Egymás után négy kor- nerfc ért el az Előre, de eredmény ■nem született. A 28. percben Tóth kiugrott, de Kepes elérte és el­gáncsolta. A 17 m-es szabadrúgást a hézagos sorfal között Popol véd- hetetlenül gólba lőtte. A gól után a hazaiak támadtak többet, különösen Tóth veszélyez­tetett állandó helyváltozással. Szolnok két szögletet ért el abban az időben, de a csabai védelem hárított. A 42. percben egy ártat­lannak látszó támadásnál a tizen­hatos sarkáról Bohushoz került a labda, aki félfordulatból akart rúg­ni, de a labda megcsúszott és véd- ■hetetlenül a csabai kapuba szállt. Fordulás után Szolnok kezde­ményezett többet, csatáraik jól kombináltak, de a csabai védelem Fülöppel az élen, mindent hárí­tott. Az Előre csatárai nagyon visszaestek, nem tudták tartani a labdát. Már úgy látszott, hogy döntetlen lesz az ei-edmény, ami­kor a 87. percben Csábi erős lö­vését Csepregi csak öklözni tudta, a labda Tóth elé szállt és a szélső védhetetlen gólt lőtt. Nagyon hajrázott az Előre, Tóthot ismét jó helyzetben ismét felvágták a kapu előtt. A szabadrúgást Popol sorfalba lőtte. Csabai támadások­kal ért véget a mérkőzés, amelyen döntetlen eredmény igazságosabb lett volna. Jók: Kegyes. Lengyel, Tóth. Csábi, illetve Fülöp (a mezőny legjobbja), Rieger, Hrabovsaki, Po­pok A játékvezető töbször bizonyta­lankodott és a csabaiak terhére néhánvszor tévedett. Lelkesedéssel kiharcolt, megérdemelt győzelem... Gyulai MED ŐSZ— EK SE 1:0 (0:0) Gyula, 1000 néző, vezette: Ter- nóczky. MEDOSZ: Horváth — Nagy II., Pásztor, Petrovszky — Berndt, Fodor — Csűri II., Gazsó, Vc- lenszky, Hirnmer, Nagy I. Edző: Vasvári Péter. VKSE: Zelenik — Fischer, Ko- valik, Irtási — dr. Juhász, Szőke — Balogh, Varga, Andriska, Nagy, Szabó. Edző: Rózsa Győző. A nagyiramú mérkőzésen erős küzdelmet vívott a két csapat. A hazai együttes a játékidő nagy ré­szében mezőnyfölényben volt, de csatárai a döntő pillanatokban nem tudták a helyzeteiket kihasz­nálni. Már az elején veszélyesen támadott a MEDOSZ. A 8. perc­ben Nagy 1. beadását Zelenik nem érte el, de a befutó Csűri II. mel­lé lőtte a labdát. A 16. percben VolensZky, majd a 18. percben Csűri hagyott ki gólhelyzetet. Már a hetedik szögietet rúgták a ha­zaiak, de még mindig nem sike­rült eredményt elérni. Az ideges gyulai csatárok sorra elrontották a jó helyzeteket. A félidő utolsó perceiben VKSE veszélyeztetett, de a hazai védelem biztosan hárí­tott. A szünetben nyugodtabb játékra intették a hazai csatárokat. A vendégek látszólag örültek az eredménynek. Fordulás után nagy iramban kezdett támadni a MEDOSZ, de a vendégek Fischerrel az élen, mindent rombolnak. Ezután mind­két oldalon lényegesen jobban ját­szanak és a hazai csapat tetszetős játékát a közönség is többször megtapsolta. Fokozatosan veszi át a MEDOSZ a játék irányítását. Nagy I. lövése alig kerülte el a kaput. A 63. percben nagy kava­rodás volt a VKSE kapuja előtt, a labda végül is a akputól 8 mé­terre áiló lágy I.-hez szállt, aki védhetetlenül a hálóba vágta, 1:0. Természetesen leírhatatlan lett az öröm a pályán és a lelátón egy­aránt annál is inkább, mert ez­úttal nagy akarással és helyen­ként egészen jól játszott a hazai együttes. Nagy lelkesedéssel ro­hamozott tovább a MEDOSZ, de a kapu szájában lévő gyulai csatá­rok sorra elhibázták, elrontották a kínálkozó gólhelyzeteket. Az ál­landóan most már mezőnyfölény- ban játszó hazaiakat nem vetette vissza a csatársor meddő jétáka. Minden egyes gyulai játékos nagy akarással harcolt, küzdött minden labdáért és a csapat biztató for­mában, szép játékkal megérde­melten győzött. A jóképességű el­lenfél legyőzésével reméljük most már megjön a csapat önbizalma ás alapos felkészülés utatvá' jéíén győzelem a további sikerek kez­dete lesz. Egyénileg a védelemből külön nem lehet kiemelni senkit sem, valamennyien jó teljesít­ményt nyújtottak. A csatársorban Nagy I. dicsérhető. A VKSE-ből j Fischer, Nagy, Varga volt jól. A Déli csoport állása 1. Kisíext 13 9 1 3 36:14 ll 2. BVSC 14 8 2 4 29:13 1# 3. UTTE 13 6 5 2 20:12 lf 4. Cegléd 13 6 5 2 24:19 1T 5. Jászberény 13 6 4 3 20:13 16 6. Szolnok 13 5 5 3 24:19 15 7. Pénzügyőrök 14 4 7 3 18:13 13 8. Szeged 13 6 2 5 15:11 14 9. Vác 13 4 6 3 19:20 14 10. Kecskemét 13 6 2 5 21:23 14 11. Makó 14 5 2 7 17:20 12 12. V. Meteor 14 5 2 7 17:23 12 13. Békéscsaba 13 4 3 6 21:23 11 14.-15. Baja 13 3 5 5 18:2 » U 14-15. Pesterzs. 13 5-1 7 16:25 11 16. Gázművek 13 4 2 7 20:21 10 17. Gyula 13 3 4 6 10:29 10 18. VKSE 14 4 1 9 28:25 f 19. K. Lombik 13 3 1 9 13:37 7 Elmaradt mérkőzés nincs. NB 111 Délkeleti-csoport 1. Szolnoki MTE 12 9 3 9:3 21 2. Szolnoki Kinizsi 12 8 1 3 20:16 11 3. Orosháza 13 5 6 2 24:i: 1« 4. Martfű 12 6 3 3 20:11 i5 5. Mezőtúr 13 6 2 5 14:21 14 6. Bcs. Agyagipar 12 5 3 4 16:54 IS 7. Gyulai TE 12 6 1 5 26:2 .’ IS 8. Szarvas 12 4 4 4 26:25 ÍS 9. Bcs. MÁV Bocsk. 12 5 2 5 24:21 12 10. Mezőhegyes 13 3 1 7 20:72 11 11. Mezökovácsháza 12 4 2 6 22:13 10 12. Tiszakécske 13 3 4 6 12:21 10 13. Tszt.miklósi Vasas 12 3 3 6 16:17 9 14. Jászapáti 13 3 3 7 15:26 9 15. Tótkomlós 13 4 1 8 17:25 9 16. Szolnoki Vasutas 12 1 3 6 14:.'«, N B III BAJNOK MÉRKŐZÉSEK Szolnoki MTE—Orosházi Kinizsi 1:0 (0:0) Orosháza, 1500 néző, vezette: Tóth. A hazai együttes nagy lendülettel kez­deti, állandóan támadott, de a szolnoki védelem Törökkel az élen mindent men­tett. A fordulás után is a Kinizsi támadott többet, de a csatárok mindig késlekedtek » kapura lövéssel. Már úgy látszott, hogy döntetlen marad az eredmény’, amikor a 39. percben Wiilisch elfutott Perjésitöl és a szélső IS méterről küldött lövését Lan- dy a befutó Máté elé ejtettg, aki a fekvő kapus mellett a hálóba gurított. A helyze­tek és mezőnyjáték alapján döntetlen igazságos lett volna. Jók: Solti, Török, Cs. Farkas, Wiilisch, illetve Perjés!, Szabó, Túri, Bozó. Mezökovácsházi Petőfi—Mező­heg} esi MEDOSZ 4:1 (3:1) Mezökovácsháza, 800 néző, vezette; Dukál. * A vendégcsapat kezdett jobban, enyhe fölényt harcolt ki. Sőt a vezetést Is meg­szerezte. Ezután a hazaiak támadtak len­dületesebben és a 20. percben Sári gól­jával sikerült kiegyenlíteni. Továbbra Is * Petőfi kezdeményezett többet és ne­gyedórás mezőnyfölénye végül Is Tóth I. révéi! góllá érett. Az eredményesség »zhite szárnyakat adott a hazai együt­tesnek és ismételte támadások során a 49. percben Kálmán 3:1-re növeli a ve- zeiést. Fordulás után teljesen megváltozott a játék képe. A félidő elején még a hazai­ak próbálkoztak és az 50. percben Tóth I. újabb gólt ért el. A gól megpecsételte a mérkőzés sorsát. Jók: Bányik, Oigac, Sári. Törökszentmiklósi Vasas— Jászapáti Vasutas 3:1 (2:0) Törökssenfmlklós, 500 néző, vezette: Orosi. A Vasas kezdeményezett többet és a 30. percben Mihók bal felső sarokba lőtt góljával meg is szerezték a vezetést. A Vasas ezután még lendületesebben ját­szott és a 33. percben Kovács révén nö­velte előnyét. Szünet után Jászapáti kezdett jobban és a 49. percben Szirze góljával 2:1 -re alakult az eredmény. Pár perc múlva Szirze távoli váratlan lövését a felső kapufa mentette. A 79. percben Tóth csúnyán felvágta Fülöpöt, amiért kiállí­tották. Ezután eldurvult a mérkőzés. A 87. percben Fülöp fejesével beállította a végeredményt. Jók: Fülöp, Bató, illetve Polgár, Kö­kény, Szirze. Mezőtúri Honvéd—Martfű 2:1 o (0:1) Mezőtúr, 600 néző. Vezette: Bélteki. Az eredménytelen kezdés után Mart­fű került némi fölénybe, és a 39. perc­ben a fedezetlenül hagyott Pálinkás megszerzi Martfű részére a vezetést. Fordulás után a nagy hazai fölény csak a 60. percben érettt góllá. A gól után a Honvéd kerekedett felül és a 10. percben Nagy szép beadását Kmetykó fejessel a hálóba továbbítot­ta és ezzel megszerezte a győzelmet. Jók! Bessenyi, Nagy, Kmetykó, U. Szabó, illetve Szűcs, Mezötelki, Pálin­kás, Gulyás. Szarvasi MEDOSZ—Szolnoki Vasutas 5:3 (3:1) Szolnok, 130 néző. Vezette: Schu­bert. Nagy lendülettel kezdtek a vendé­gek és mit a 2. percben Sebő meg­szerezte a vezetést. A gól után to­vábbra Is Szarvas Irányította a játé­kot és a 13. percben Bodnár nehéz helyzetből gólt lőtt. A vasutasok is próbálkoztak helyenként é* védelmi hibáiból Szabó révén szépítettek. Is­mét a MEDOSZ támadott többet és Sebő révén 3:l-re növeli az előnyt. Fordulás után újból Szarvas kez­dett jobban és a 60. percben Kerekes II. szabadrúgásból majd egy perc múlva Sebő lőtt gólt. Az 5:l-es ercd- ménvállásiiál nagy hajrában kezdett a hazai együttes és az utolsó percekben két szögletből Csényi majd B. Nagy szépített. Békéscsabai MÁV—Bocskai— Tiszakécske 5:3 (4:1) Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Fe­hér (Puskás, NIedermyer). A 10. percben Tiszakécske szerzi meg a vezetést Toídai révén. Ezután nagy lendülettel támad a hazai csa pat és Bánki nagyszerű góljával si­kerül kiegyenlíteni. A kiegyenlítés u- tán pár percre Csicsely megszerzi a vezetést, majd a kapus gyenge védése után Békészki és "Csicsely ér el gólt. Hazai fölénnyel ér véget a félidő. Szünet után a vendégcsapat nagy len­dülettel támad, mégis a hazai csapat Bánki révén ér el gólt, majd a ven­dégcsapat rákapcsol és Tóth és Tor- dai révén beállítja a végeredményt. A vendégcsapat fölényével ér véget a mérkőzés. November 20-án először Lili bárónő Nagyoperett 3 felvonásban a Jókai Színházban Apróhirdetések Zongora, rövid, körpáncélos eladó. Kedvező fizetési feltételek. Mezőbe- rény, Madách u. 21. Beköltözhető, kertes magános ház sürgősen eladó. Békéscsaba, VI., Szi­lágyi Dezső utca 21/1. A Puszi aszentetornyai Tangazdaság­ban november 23-án. délelőtt 9 óra­kor a következő kiselejtezett tárgyak kerülnek árverés alá. Két darab foga- tos fűkasza. 1 darab Cormick arató­gép, 2 darab Mia motor, 2 darab Csi­ga triőr. Házasság céljából két 24 éves íparos- jóbarát, két magas, szolid dolgozó le­ány ismeretségét keresi 24 életévig. Fnyképes levelekre válaszolunk. Gitá­ros jeligére, a Békéscsabai Hirdető­be, Kvasz László 61 éves korában elhunyt. Temetése 19-én, délután 2 órakor lesz Békéscsabán, a li­geti katolikus temetőből: jfjep kért*, megvette már a ^ XiOTTÖ szelvényét * ELCSERÉLNÉNK állami vállalattal — kölcsönös jóváírással, 3y2 tonnás Ford TEHERGÉPKOCSINKAT vagy 7.ETORUNKAT személygépkocsiér Mezőhegyes! Cukorgyár, GYAKORLATTAL RENDELKEZŐ ELLETŐ JUHÁSZT príma lakás, juttatással felvesz a FELSŐN Y OMÄSI ÁLLAMI GAZDASÁG. BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Kiadja az MSZMP Békés megyei Végreha j tóbizottsága. Szerkeszd a szerkesztő bizottság Szerkesztőség: Békéscsaba, József Attila u. 4., I. emelet Telefon: 22—96 Békés megyei Nyomdaipari Vállalat, Békéscsaba. Felelős nyomdav.: Kendra György