Békés Megyei Népújság, 1957. augusztus (2. évfolyam, 178-203. szám)

1957-08-29 / 201. szám

8 BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG 1957. augusztus 29., csütörtök HEGYEI OB PORTJA MEGYEI I. OSZT. EREDMÉNYEK: Békéscsabai VTSK—Kunágotai FSK 2:0 (1:0) Békéscsaba, 300 néző, vezette: Bereczki. VTSK: Geszti — Derzsi, Szabó, Zsálimszlki — Kubiik, Dudás — Gajdos, Kádi, Bánki, Pénzes, He­gyi. Edző: Szombati György.; Kunágotai FSK: Szilágyi *— Szász, Debreczeni, Farkas II. — Németh, Pocsik — Farkas I., Bet- ke, Karasz, Márkus, Varga. Edző: Szilágyi István. Medgyesi Hunyadi—Bal Medgyesegyháza, 800 néző, vé- zette: Lévai. Medgyes: Lilker — Garaj, Or­vos, Varga II. — Varga I., Pete — Varga III., Dancsik, Kolimár, Ba- ukó, Bocskor. Battonya: Ludvig Dobozi, Marozsán, Túri I. — Hábán, Er­délyi — Karsai, Robotba, Csizma­dia, Baranyai, Túri II. A szezonnyitó mérkőzés inkább küzdelem, mint játék képét nyúj­totta. Mindkét csapat idegesen játszott. Az első félidő 35. percé­ben Csizmadia lövése Varga I-en A borult időben a vártnál gyen­gébb játékban kissé túl keményen játszó vendégcsapat ellen megér­demelten győzött a hazai csapat. A hazai csapaton meglátszott az összeszokottság hiánya. Szászt sportszerűtlenségért, Farkas Il-t utánrúgásért kiállították. Góllövők: Kubik, Bániki; Jók: Geszti, Kubik (a mezőny legjobbja), Hegyi, illeve Debrecze­ni, Pocsik, Varga; tonyai Hunyadi 2:1 (0:1) irányt változtatva jut a hálóba, 0:1. Ez kissé leveri a helyi csapa­tot. A II. félidő sem sokat változ- tot a játék képén csak a 20. perc után, amikor is Dancsik távoli lö­vése gólt eredményez, 1:1. Ezután nagy harc folyik a -győzelemért, melyet a helyi csapatnak sikerült egy újabb mintalövéssel megsze­rezni a 32. percben, 2:1. Ezután látszólag az eredmény megtartá­sára igyekeztek a csapatok. Jók: Varga L, Varga III., Dan­csik, Kolimár, illetve Marozsán, Túri L, Baranyai, Túri IL Gyomai MEDOSZ—Békésszentandrási MEDOSZ 2:1 (2:0) Gyoma, 400 néző, vezette: Hor­váth. Gyoma: Nagy — Gellai, Tímár, Barabás — Papp, Szabó II; — Nyerges V., Balogh, Pataki, Put- noki, Fekete. Edző: Mátyás Tamás. Békésszentandrás: Hévízi Mrena, Kiss II., Vass — Barcszk, Molnár — Szalai, Tóth II., Kiss I., Bencsik, Tóth I. Edző: Bencsik Mihály( Az első félidő elején mindjárt Gyoma lépett támadóként, de csak a 32. percben sikerült vezetést szerezni, amit a félidő utolsó per­cében 2:0-ra szaporított; A má­sodik félidőben a vendégcsapat kapott lábra és előnye a 70. perc­ben góllá érett, 2:1. Utána a gyo­mai csapat az eredmény tartásá­ra törekedett, ami sikerült is neki. Horváth játékvezető kezében tartotta az elég kemény mérkő­zést. Góllövők: Pataki, Fekete, illet­ve Kiss 1. Jók: Nagy, Tímár, Pataki, illet­ve Kiss II., Molnár, Kiss Ii t MEGYEI II. OSZT. EREDMÉNYEK: Békési Petőfi SE—Békési Szpar- takusz 3:2 (2:2) 700 néző, vezette: Simon II. Já­nos (Veres). Góllövők: Medgyesi 2, Balogh, illetve Rigó, Beliczai. Jók: Somodi (a mezőny legjobb­ja), Balázs, Hubik, Medgyesi, il- etve Jenci, Araeó, Belicai, Sze- ,es. A helyi „derbin" a lelkesebb, lendületesebb csapat megérdemel- en nyert. • Doboz—Szarvas 2:1 (2:0) 400 néző, vezette: Szakálos. Góllövők: Tripa, Gergely, Met­re Szító. Jók: Gergely, Gogh, Sarkadi, il­letve Medvegy, Demcsák. Gádoros—Felsőnyomás 6:0 (3:0) Gádoros, 500 néző, vezette: Be­án. A hazai csapat szép mezőnyjá­tékkal a 15. percben megszerezte az első gólt, tovább támadott és a vendégcsapat védelme nem tudott ellenállni a hazai csapat csatárai­nak. A mérkőzés mindvégig fegyel­mezett színvonalú volt. A- játékvezető kifogástalanul látta el feladatát. Góllövők: Szabó, Hajdú 2, Vá­ri, Mali-ga, Körtvélyesi. Jók: Sód-ar, Csonka, Sallai Cajz, Pocsai, illetve a center, és balszél­ső, * Endrődi TK—Vésztői MÁV 2:1 (0:1) Endrőd, 500 néző, vezette: Hor­váth. A vendégcsapat váratlanul jól, de főleg kemény és harcos játéka megzavarta a kényelmesen kezdő hazaiakat. Majd idegessé és kap- kodóvá vált a játék képe. Ennek következtében a hazaiak egy li­est kihagytak, sőt a vendégcsapat a vezetést is megszerezte. A II. félidőben nagyobb erővel kezdett Endrőd és tervszerűbb játékra törekedve, tartós mezőny­fölényt harcolt ki, azonban a hely­zetek kihasználására erélytelenek voltak az endrődi csatárok. Az egyenlítő gól a 30. percben akcióból — a győztes gól a 40. NÉPÚJSÁG LOTTÓJA m i 11111 h 111 i l l'l l! i h í i M i in i.i i i : 1111 i i i i Ilii rí 111111111n 12, hét 3. nap 3 3 3 3 3 3 3 3 3 2 7 10 14 20 29 34 39 47 3 3 3 3 3 3 3 3 3 49 52 56 62 67 70 76 81 86 percben 11-esből született. A szezonnyitó bajnoki mérkő­zésen megjelent nagyszámú kö­zönség türelmetlenül — bár — de sokkal jobb játékot várt a na­gyobb eredményekre képes helyi csapattól. Góllöyők: Nagy és a jobbösz- szekötő, Puskás (limesből). Jók: Gyetvai, Nagy, Pintér, il­letve a kapus, centerhalf és a hali-pár. • Elek—Gerendás 1:1 (1:0) Elek, 500 néző, vezette: Farkas János. Az első félidő 15. percében Me­gyeri (Gerendás) megsérült és et­től kezdve a vendégcsapat tíz em­berrel játszott szívvel-lélekkel. Az esélyes eleki együttes nem bírt a jól záró védőkkel és kénytelen volt döntetlennel meglégedni, bár ehhez hozzájárult csatársorának egészen széteső játékfelfogása is. A játékvezető, kisebb hibáktól el­tekintve, jól vezette a mérkőzést. Góllövők: Krizsán, illetve Ko­vács. Jók: Harsámyi, Tiiba, Sóró, he­lyenként Szántai, illetve Kovács és a közvetlen védelem; • Végegyházi FSK—Sarkadi MSE 7:1 (1:0) Végegyháza, 300 néző, vezette: Varga I. A félidőben szép, élvezetes mér­kőzést vívott a két csapat. Szünet után a jobb kondícióban lévő hazai csapat fölénybe került és könnyedén érte el góljait. * 1 * * 4 MEGYEI IFJ. EREDMÉNYEK: Békéscsabai Előre Építők ifi— Mezőberényi Törekvés ifi 4:1 (1:0) Békéscsaba, 500 néző, vezette: Kunos. A minden tekintetben jobb ha­zai csapat könnyedén nyeri a mérkőzést a még nem összeszokott vendégcsapat ellen. Góllövők: Hankó 3, Frankó, il­letve Szűcs (11-esből). Jók: Domokos, Hankó, Frankó, illetve Szűcs. • Békéscsabai VTSK ifi—Kunágotai FSK ifi 4:2 (1:2) Békéscsaba, 200 néző, vezette: Gurcsó. Az egységesebben játszó hazai csapat megérdemelten nyerte a mérkőzést. * Medgyesi ifi—Battonyai ifi 8:0 (4:0). Békésszentandrás—Gyoma 2:2 (1:0) Góllövők: Kiss II., Szító, illet­ve Zöld, Csonda, V. Kosa. Jók: Fucera I., Megyeri, Fekete, illetve Forgács, Gonda, Fekete II. ♦ Végegyházi SZTSZ—Végegyházi FSK 4:3 (3:0) Barátságos. Góllövők: Szaka 4, Pasekl, Gaj­dos, Engelharolt, illetve Csjernyik: Jók: Szalka, Los, Mikula, il­letve Házi, Koncz, Kiss. A játékvezető jól vezetett. ■ Megyei kupa döntője: Békésszentandrási Hunyadi—Bcs. Előre II. 3:0 (2:0) Békésszentandrás, 400 néző, ve­zette: Szombati. A hazaiak nagy lelkesedéssel és hatalmas lendülettel játszottak és megérdemelten győztek. Góllövök: Molnár, Kiss, illetve Csepregi. A mérkőzések eredményei 3:2, 1:2 és a harmadik 3:0, 7:4 Békés­szentandrás javára. A Szentesi Spartakusz SK nagy­szabású háztömbkörüli kerék­párversenyt rendezett. Lelkes és nagyszámú közönség nézte végig a küzdelmes futamokat. Eredmé­nyek: I., II. oszt. versenykerekes (15 kör, 16 induló): 1. Galyas, Szegedi Kinizsi, 2. Oláh, Szegedi Posta, 3. Deák, Szol­noki Kinizsi, 4. Bazsik, Szegedi Kinizsi. III. oszt. versenykerekes (15 kör, 16 induló): 1. Péter, SZEAC, 2. Szabó, Sze­gedi Vasutas, 3. Bende, Gyulai Pe­tőfi, 4. Molnár, Szegedi Posta. Versenykerekes ifjúsági (15 kör, 12 induló): 1. Katona, SzEAC, 2. Gál, Bcs. Pamut, 3. Csald, Szegedi Kinizsi, 4. Dobos, Szentesi Szpartakusz. Idésverseny 15 kör: 1. Elek, Szegedi Posta, 2. Jáno- sy, Gyulai Petőfi, 3. Bálint, Gyu­lai Petőfi, 4. Kucsena, Bcs. Pamut, Vaskerekes felnőtt (15 kör, 12 induló): 1. Horváth, Gyulai Petőfi, 2. Csukás, SzEAC, 3. Bálint, Szegedi Kinizsi, 4. Fodor, SzEAC. Versenykerekes serdülő (10 kör, 19 induló): 1. Masa, Szegedi Posta, 2. Kiss K., Szegedi Posta, 3. Misik, Szegedi Kinizsi, 4, Kiss J., Szegedi Vas­utas. Vaskerekes serdülő (10 kör, 16 induló): 1. Rózsa, Szegedi Posta, 2. Ka- kuszi, SzEAC, 3. Sasshegyi, SzEAC, 4. Mészáros, Szegedi Posta. Vaskerekes ifjúsági (10 kör, 10 induló): • 1. Deine, SzEAC, 2. Fodor, SzEAC, 3. Sípos, Szegedi Posta, 4. Sárosi, Bcs. Pamut. Határtalan lelkesedésről és sportszeretetről tették tanúbizony­ságot a csabai versenyzők, akik kerékpáron menték el Szentesre és így álltak a rajthoz, persze ezek után nem lehetett jobb eredményt várni tőlük. Jólsikerült ilovasverseny: Kondoroson ^tofoáfaíkícL-női OB I: Bp. Meteor KÖZÉRT—Békés­csabai MÁV Ruhagyár 8:1 (3:0) Békéscsaba, 300 néző, vezette: Gyulavári. Váltakozó játék után fokozato­san feljött a vendégcsapat és csa­tárai jobban kihasználták helyze­teiket. Szünet után jobban kidomboro­dott a Meteor jobb felkészültsége, különösen taktikai téren. Góllövők: Bucsákné 3, Márkus 2, Katona, Slószka, Jenovai, illet­ve Seregi. Jók: Katona 1., Reich, Bucsák­né, illetve Viczián, Huszár, Követendő példa Augusztus 19-én Békés- szentandráson a kupadöntő alkalmából egy igen érde­kes és kedves felhívás ke­rült a kezembe, melyet a helyi sportvezetőség min­den jegyhez mellékelt. A békésszentandrási ve­zetőség felhívása a szurko­lókhoz: „Kedves szurkolók! Csa­patunk ma vívja döntő mérkőzését. Igen nagy szükség van a ti biztatáso­tokra. Ezért kérünk minden Hunyadi szurkolót, hogy beutalásával is segítse csa­patunkat a kupa megnyeré­séhez. Egyben kéréssel fordu­lunk a szurkolókhoz olyan irányban is, hogy a mérkő­zés folyamán sportszerű magatartást tanúsítson az ellenfél és a játékvezető­vel szemben. A sportszerű­ség és jó érzés ezt követeli. Hajrá Hunyadi!" Ez talán újkeletű me­gyénk sportéletében. Újsze­rű, de ragyogó kezdemé­nyezés, mely figyelemre méltó annál is inkább, mert a sportkörök vezetőinek a- gyában fogamzott meg a sport tisztasága érdekében. Minden elismerést és dicsé­retet megérdemelnek a békésszentandrási sportve­zetők. Kövessék ezt a pél­dát megyénk valamennyi sportkörei és ha ezt teszik, meg vagyok győződve arról, hogy nem fordul elő többet a nagyszénást esethez ha­sonló esemény, ahol már most vasárnap, a szezon­nyitó labdarúgó-mérkőzé­sen a játékvezetőt meg­verték, botrányt okoztak. Ilyen és ehhez hasonló e- selek már több alkalommal fordultak elő. mely szégyen­folt megyénk sportéletének történetében. Kerüljük el ezeket. Megyénk valameny- nyi sportkörei tegyenek meg mindent a sport tisz­tasága érdekében és kö­vessék a békésszentandrá- siak példáját. —ri. i i i 1 t BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG A Magyar Honvédelmi Sport- szövetség augusztus 25-én, vasár­nap délután Kondoroson rendezte meg körzeti lovasversenyét. A ver- nyenyen békéscsabai, gyulai, me­zőhegyes!, orosházi és felsőnyo­mási lovasok, valamint egyénileg dolgozó parasztok vettek részt. Kissé borús időben a Dolgozók Tsz tarlóján rendezték meg a ver­senyt. A községből, a környező fal­vakból közel négyezren voltak kiváncsiak erre a versenyre, mely már azért is érdekes volt, mivel Kondoroson 25 évvel ezelőtt ren­deztek utoljára lovasversenyt. (A verseny eredményeinek rész­letes ismertetésére lapunkban ké­sőbb visszatérünk.) Szerkeszti a szerkesztő bizottsági Kiadja a MSZMP Békés megyei Végrehajtóbizottság. Szerkesztőség: Békéscsaba, József Attila u. 4., I. en.eh Telefon: 20-35, 22—96 Békés megyei Nyomdaipari Vállalat, Békéscsaba Felelős nyomdav.: Kendra György