Békés Megyei Népújság, 1957. június (2. évfolyam, 126-151. szám)

1957-06-25 / 146. szám

6 tíEKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG 1957. Június 25., kedd népújság lottója 1 I 5 \ 13 1 17 1 23 1 25 1 33 1 36 1 42 1 46 f 50 1 53 t 59 1 65 1 69 t 71 1 80 89 1 3. hét 1. nap Megyei kupadöntő Békéscsabai Előre—Békésszentandrási Hunyadi 2:1 (1:0) Bcsabai Előre: Csepregi Popol, Az utolsó fordulóban nem volt meglepetés NB III-ba kerültek: Békéscsabai MAV-Booskaí, Gyulai TE; Mezőhegyesi Hunyadi; Bcsabai MÁV Bocskai-Gyomai Hunyadi 43 (41) Szarvasi Hunyadi, Orosházi Kinizsi» Békéso6abal Erzsébethelyl SK» Tótkomlóst MTK» Békéscsaba, 200 nézd, vezette: Kiss I. MÁV-Bocskal: Vandllk — Mlskolczl, Sovány, Péosí — Kovács, Marik — Má­zán, Szarvas, Virág; Cson­tos, Bánki. Edző: Szilasi Vilmos. Gyomai Hunyadi: Nagy — Tímár, Szendrei, Gulyás — Gellai, Katona — Szabó, Pataki, Putnoki, Rossza, Feke­te. Edző: Vattai Albert; Nagy lendülettel kezd a hazai csa­pat. A megfiatalított vendégek ellen á 10. peroben Kovács révén a vezetést is megszerzik, majd U-esbői Szarvas eredményes, mire a vendégek Putnoki révén szépítenek a 35. percben egy rossz hazaadásból Virág eredményes, majd a 40. percben Bánki lő szép gólt. Szünet után a vendégek állandó fö­lényt harcolnak ki, a hazai csapat visszaesik és Putnoki eredményes, a 20. peroben Pataki lő gólt, ezután a mérkőzés kemény lesz és Virág a ki­állítás sorsára jut. Nagy lendülettel támad a vendégcsapat, de kiegyenlí­tenie nem sikerül. A megfiatalított vendégek lelkesen küzdöttek és közel álltak a döntetlen eredmény eléréséhez az első helyen végző hazai együttes­sel szemben. Jóki Vandllk; Sovány; Kovács, Szarvas, Bánki, Illetve Szendrei, Gel- lal, Tímár, Putnoki, Pataki; Szarvasi Hunyadi—Mezőhegyesi Kinizsi 2 0 (1-0) Szarvas, 1500 néző, vezette: Járási» Szarvas: Kecskés — Medvegy, Cser- nus, Csonki — Kerekes IH., Sznagyik — Müller, Clglédszky, Paál, Sebő, Papp. Mezőhegyesi Kinizsi: Madarász — Miskoicsik, Ottrok, Erőss — Kovács, Mészáros — Dull, Mezei, Sajti, Kardos. Edző: Szabó Lajos» zése rányomta bélyegét a mérkőzésre. A megfiatalított Hunyadi biztos győ­zelmét a Kinizsi egy pillanatra sem tudta kétessé tenni. Amíg a hazaiak nyugodtan játszottak, addig a Kini­zsi játékosai sokat idegeskedtek és támadásaikat mindig hárítani tudta a hazai védelem, A Hunyadi mindkét gólját Sebő lőtte; Jők: Kecskés, Csernus, Kerekes Hl., Müller, Illetve Ottrok Mezei, Kemény. Welner, Pillér — Hankó, Fülöp — Gyebnár, Hrabovszky, Sípos, Pécsi, Lonovies. Edző: Kalmár György. Békésszentandrás: Hévízi — Tóth, Kiss II., Vass — Barcsik, Bállá — Flczere, Megyeri, Kiss I., Bencslk, Balogh. Edző: Bencsik Mihály. Nagy irammal kezdett mindkét csa­pat. Az Előre mezőnyfölénybe került, de csak a 20. percben Pécsi gólja je­lentett eredményt, A vendégek többet támadtak ezután is, de Hunyadi rit­kán és veszélyes támadásai is komoly veszélyt jelentettek az Előre kapujá­ra. A félidő végén a hazaiak feljöt­tek, de a jól záró Előre védelmével szemben nem tudtak kiegyenlíteni. Különösen Csepregi tűnt ki nagyszerű védéseivel. A 40. percben Gyebnár megsérült és kiállt. Szünet után a 10 fővel játszó Előre kezdett jobban, de hamar feljött a Hunyadi, és veszélyes támadások után Megyeri góljával sikerült kiegyenlí­teni. Ezután ismét a hazaiak kezdőmé* nyeztek többet, de az Előre védői mindent hárítottak. Már mindenki azt hitte, hogy a* eredmény döntetlen marad, mikor Fülöp jó fejesével gólt ért el, ezzel döntetlenné vált a két mérkőzés össz* eredménye (első mérkőzés 3:2 volt Békésszentandrás Javára; szerk.) Te­hát a harmadik találkozó dönti el majd a kupa sorsát. Jók: Csepregi (a mezőny legjobbja)» Popol, Pillér, Fülöp, Illetve Barcsik» Kiss I., Balogh, A nagy hőség ás a csapatok helye­Tótkomlóst MTK—Gyulavári Hunyadi 3d (1:1) Gyulavári, 500 néző, vezette: Szarvas. TMTK: Karasz — Lyaohata, Gyivi- csán, Srankó — Nagy, Sopronyi — Pi- pls, Kanka I.» Nyíregyhászky I.; Kanka II., Nyíregyhászky II. Edző: Kollár József. Gyulav. i: Kovács — Somogyi, Kla- vács, Nagy — Kubicza, Szász — Túri, Arató, Kurta, Pálinkás, Székely. Ed­ző: Treiberger István; Nagy lendülettel kezdett mindkét csapat. Sokáik váltakozó volt a játék és mindkét kapu többször került ve­szélyben, de a védelmek idejében há­rítottak a .sokat pepecselő csatárok elől. A 25. percben Nyíregyhászky Ili révén a vendégek megszerzik a veze­tést. Ezután a Hunyadi támadott töb­bet és a 35. peroben Székely kiegyen­lített) Fordulás után nagy iramot diktált a hazai együttes, de csak három kapufát I rúgtak. Majd fokozatosan feljön a I TMTK és a 60. percben Nyíregyhászky ! szabadrúgásból lőtt nagyszerű góljával I megszerzi a vezetést. A következő ne- ' gyedórában váltakozó lett a játék, a I hazai csatárok ismét sokat rontottak. I A TMTK ritkán, de annál veszélyeseb­ben támadott az utolsó negyedórában ! A 85. perobe Kanka I; beállította s í végeredményt. A mezőnyben egyenlő . volt a két csapat és ennek alapján | döntetlen is lehetet volna. I Jók: Lyaohata (a mezőny legjobbja), Nyíregyhászky I., Pipis, illetve Arató, I Páliskán, Klavács* Mezőkovácsházi Petőfi—Mezőhegyesi Hunyadi 42 (3:1) Mezőhegyes, 1100 néző, vezette: Hod- roga. Mezőkovácsházi Petőfi: Fülöp — Szo- kol. Gyuris. Lukács I. — Herjeczky, Pozsár — Tóth, Kertmegi, Sári II., Kálmán, Zsilák. Edző: Tóth Zoltán: Mezőhegyesi Hunyadi: Varga —Bes­senyei, Müller, Sári I. — Pálhidal, Ei- zsányt — Juhász, K. Szabó, Zomoorác, Vigh. Farkas. Edző: Mátyás Tárná". A Petőfi kezdett jobban, hamar mezőnyfölényt harcolt ki és Sári H. góljával megszerezte a vezetést. Most már a hazaiak is erősítettek az ira­mukon és veszélyes támadásaikat sor­ra visszaverte a Petőfi védelme, míg nem aztán K. Szabó ll-esből kiegyen­lített. Rövid ideig váltakozó volt a Játék, a vendégek újból mezőnyfö­lénybe kerültek és a félidő végefelé a 37. peroben Sári II., majd a 40. perc­ben Kertmegi révén növelve, megsze­rezték a vezetést. Szünet után közel félórán át érdek­telen játék folyt, ahol a vendégek vol­tak az irányítók» Az utolsó negyedórában mintha élénkült volna a mérkőzés menete. A 82. peroben Gyuris váratlanul öngólt vétett. Ez felrázta egy kicsit a játéko­sokat. Az utolsó percekben Tóth nagy­szerűen átverekszi magát három vé­dőn keresztül és beállítja a végered­ményt; Jók: Sári II. (a mezőny legjobbja). Herjeezky, Kertmegi, illetve Pálhidal, Sári H. és Vigh; Békéscsaba Erzsébethelyi SK—Sarkad! Kinizsi 10 (0 0) Békéscsaba, 1300 néző, vezette: Bol­dizsár. BESK: Gyebróvszky — Horváth, Bie- lik, Gajdáos — Csatordai. Mokran — Kukuk. Vasas, Bugyinszki, Mitykó, Krcsmarik. Sarkad: Nagy — Hangyái, Kiss, Bu- rázs — Pólyák, Szabó — Tóth, Puskás, Mózes II., Mózes III., Mózes I. Hol az egyik, hol a másik csapat kezdeményez, de a védelmek mindkét oldalon hárítani tudtakt A második félidőben az iram még nagyobb, mint az első félidőben. A gól már nagyon a levegő­ben lóg, a csatárok a sok siker­telenség láttán, kezdik elveszteni tü­relmüket, amikor Mitykó szép ke­resztlabdájával Kresmarik elfut, és mintegy 16 méterről éles szögből ha­talmas gólt lő. A szép ésatárteljesít- mény szárnyakat ad a BESK csapatá­nak, de az eredmény a mérkőzés vé­géig már nem változik. A Játékvezető kifogástalanul vezette a mérkőzést. Jók: Gyebróvzsky, Horváth. Biellk, Vasas, Mokran, illetve Nagy, Kiss, Mózes II. Góllövő: Kresmarik, Meegyei ifjúsági bajnoki Békéscsabai MÁV Bocskai-Gyomai Hu­nyadi 6:1 (3:1). Békéscsaba 100 néző, ve­zette: Domokos. A minden részben jobb hazai csapat vé­gig nagy fölényben játszott a tartalékos vendégek ellen. Góllövők: Varga I. 2, Varga II. 2, Kar­dos, Adám (öngól), illetve Rácz. Jók: Simon I. és II., Zsilák, Varga II, illetve Csapó, Gyebnár, Gyurlcza, Rácz. Mezőhegyesi Hunyadi—Mezőkováeí- házi Petőfi 6:1 (4:1) Mezőhegyes, 300 néző, vezette: Tűri. A technikailag jobban felkészült tervszerűen játszó Hunyadi biztosan győzött. A Petőfi teljesen szétesően játszott. Gl.: Madácsi 4, Kovács 2, illetve Haluska. Gyulavári Hunyadi—Tótkomlós! MTK 6:1 (1:0) Gyulavári, 200 néző, vezette: Be- reczky. A vendégcsapat csak az első félidőt bírta erőnléttel. Szünet után a Hu­nyadi csatársora Szigeti irányításával minden gólhelyzetet kihasznált és megérdemelten nyert; Gl.: Szigeti 3, és Kertész, Papp, Di- riczi, illetve Oravecz* Jók: Borsi, Török, Szigeti, illetve Petrina, Lehoczky, Oravecz. Szarvasi Hunyadi—Mezőhegyesi Ki­nizsi 3:3 (1:1) Szarvas, 800 néző, vezette: Lovas; A nagy melegben gyenge Játékot mutatott mindkét csapat. A mezőny­játék és a helyzetek alapján az ered­mény igazságos. Gl.: Bracsok, Gyekiczky. Patkós, il­letve Bilicska, Árvái, Kóródi. Jók: Bracsok, Patkós, Rohány I. és Űr, illetve Árvái, Biliczka; Időjárás Várható Időjárás kedden estig: vál­tozó felhőzet, többfelé záporeső, ziva­tar, helyenkint Jégeső. Mérsékelt, a zivatar idején megélénkülő délnyuga­ti-nyugati szél. Meleg idő. Várható legalacsonyabb hőmérséklet éjjel: 19—22, legmagasabb nappali hő­mérséklet 28—35 fok, Apróhirdetések Vennék érett meggyet lekvárnak. Ajánlatot ármegjelöléssel kérek. Solymosi Lajos, Magyarbánhegyes. Gyulai TE—Orosházi MÄV Előre 3:3 Gyula. Mezőhegyesi Hunyadi—Mezőkovács­házi Petőfi 6:1 Mezőhegyes. Megyei II. osztályú bajnoki mérkőzés. Békéscsabai Ruhagyár-Békéscsabai Pe­tőfi II. 6:0 (2:0). Békéscsaba, 200 néző, vezette: Kocziszki. Az öt első csapatbeli játékosokkal mege­rősített Petőfi II. ellen a szezon legjobb játékával megérdemelten nyert a Ruha­gyár még ilyen arányban is. Góllövők: Horváth 3, Orvos, Eczedi, Tóth. Jók: Horváth (a mezőny legjobbja), Se­ben, Zahorán, Orvos, Sc^kora, illettve Geszti, Bánki, Hegyi, Pénzes, Holecz. Kézilabda nagypályás OB I. női Budapesti MTK—Békéscsabai Pamut- szövő 8:3 (5:1) Békéscsaba, 500 néző, vezette: Há« móri. Az egységesebb és tervszerűen ját- jszó vendégek a nagy hőség ellenére j hatalmas irammal kezdtek és már az I. félidőben biztosították előnyüket* j Szünet után váltakozó, a végén esap- j kodó lett a játék. A Pamulszovő gyengén, szétesően játszott. | Gl.: Hanczmanné 3, Szabókyné 2. éa Szabóné, Kocsisné, illetve Hámori Balázs II. 1; Jók: Tatámé, Szabóné, Haczmanné; Nagyné, illetve Hámori, Bíelik, Kola- rovszky; Szpártákiád Egy komplett hálószobabútor négy­ezerért eladó. Gyula, Sztálin út 48. Orvosi műszerek és bútorok jutányos áron eladók. Békéscsaba, Felsőkörös sor „C” I. em. 6. értesítjük Szarvas és környéke dolgozóit, hogy Szarvason MEGALAKULT a TAKARÉK­SZÖVETKEZET! Részjegyeket lehet jegyezni a Szarvasi Földművesszövetkezet rodájában, Szarvas és Vidéke Körzeti Takarékszövet­kezet igazgatósága. Békéscsabán tartották meg vasárnap a megyei szpártákiád döntőit. Vonta­tott előkészítés után, gyengén, sikerült a verseny. A sarkadi, gyulái, orosházi éa mezőkovácsházi járásban volt va­lami kis szervezés, míg a békési, gyo­mai és szeghalmi járásban egyáltalá­ban nem volt semmi megmozdulás; A megyei döntő versenyeken kevés induló mellett az eredmények is igen gyengék. 100 m (13 induló): 1. Pacsika, Mező- kovácsháza 12.7, 2. Inkő Sándor 15.0, 3. Szamosközi, orosházi járás. 400 m (9 induló): 1. Harman, sarkadi járás, 64.9. 2. Kuntár, orosházi járás 66.2, 3. Bodrogi, mezőkovácsházi ^járás 66.3. 800 m (7 induló): 1. Balázs, mez;őko- vácsházi járás 2.28.6^ 2. Horváth, gyu­lai járás 2.31.2, 3. Harman sarkadi já­rás 2.41.3. 1500 m (4 induló): 1. Pacsika, mező- kovácsházi járás 5.07. 2. Mezei, sarkadi járás 5.08.4, 3, Kormán;/, sarkadi já­rás 5.36. Magasugrás (5 induló): 1-. Niedor- mayer, gyulai járás 155, 2. Kormány, sarkadi járás 155, 3. Talpas orosházi járás 140. Távolugrás (8 induló): 1; Fekécs. gyomai járás 6.00, 2. Talpas, orosházi járás 4.60. Súly: 1. Szarvas, sarkadi járás 10.71, 2. Niedermayer, gyulai járás 10.34, 3. Balázs, mezőkovácsházi járás 9.15, Nők: 100 m: 1. Mókán, gyulai járás 14.6, 2. Hódos, sarkadi járás 16.7, 3. Balázs, szarvasi járás 17.1; 300 m (7 induló): 1. Enődi. szarvasi járás 54.0, 2. Mrena. szarvasi j. 56.1. 3< Balázs, szarvasi járás 57.2. 600 m (5 induló): l,: Bender, gyulai járás 2.33, 2. Mrena, szarvasi járás 2.34,3. Víg, sarkadi járás 2.42. Magasugrás (6 induló): 1. Nagy orosházi járás 130, 2. Gyarmati, sar­kadi járás 130, 3. Szabó, orosházi já-* rás 125. Távolugrás (8 induló): 1. Mókán; gyulai Járás 391, 2. Bor, sarkadi Járás 380, 3. Hódos, sarkadi járás 374. Súly (6 induló): Bender, gyulai já­rás 921, 2. Koczka, orosházi járás 753,• 3. Markovics, orosházi járás 737. Kerékpározás. Férfiak (40 km), 7 íip dúló: 1. Tóth, Csabacsüd 1.15.20. 2; Kován, békéscsabai Május 1 Tsz 1.15.40. 3. Priskin, békéscsábai Május 1 Tsz 1.15.40, Nők (20 km), 3 induló: 1. Balog, Bé- késszentandrás 47.30, 2. Enődi, Békés-« szentandrás 47.40. Torna (indult 1—1 csapat): Nők: 1* Békésszentandrás. Férfiak: 1. Űjkí-« gyos. Röplabda. Nők: 1. Kötegyán. Férfi* Elek, 2. Csabacsüd, 3. Vésztő. Pontversenyben: 1. Gyulai járás 85; 2. Sarkadi járás 72. 3. Szarvasi járás 71, 4. Orosházi járás 52, 5. Mezőkováos-« házi járás 29, 6. Békéscsaba 9, 7. Szeg-« halom 8, 8. Gyomai járás 7, Békési járás nem indult. A gyenge előkészítő és szervező munkának eredménye, hogy az elmúlt év igen szép eredmények és nagy tö­megek mellett a folyó évben ilyen st* lány sikere volt a falusi dolgozók szpártákidájának; Labdarúgó fegyelmi határozatok: BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Kiadja a MSZMP Békés megye) Intézőbizottsága Szerkesztőség: Békéscsaba, József Attila u. 4. I. emelet Telefon: 20—35, 22—96 Békés megyei Nyomdaipari . Vállalat. Békéscsaba Felelős nyomdav.: Kendra György I. osztály. Orosházi MÁV Előre óvásának a május 19-én Orosházán lejátszott Gyomai Hu­nyadi mérkőzéssel kapcsolatban helyt ad, A mérkőzés eredményét megsemmisíti, a mérkőzés két pontját Orosházi MÁV Elő' re javára írja. Bcsabai MÁV Bocskai óvásának május 26-án Békéscsabán lejátszott Mezőhegye si Híjnyadi mérkőzés ellen helyt ad, 8 mérkőzés eredményét megsemmisíti, 8 mérkőzés két pontját 0:0 gólaránnyal Bcsabai MÁV Bocskai javára írja, óvás­díjat visszautalja. 480/1957 Orosháza MÁV Előre óvásának a június 2-án Mezőhegye­sen lejátszott Mezőhegyesi Hunyadi ifi mérkőzés ellen helyt ad. A mérkőzés ered­ményét megsemmisíti és a mérkőzés két pontját 0:0 gólaránnyal Orosháza MÁV Előre javára írja. II. osztály. Kondorosi TE óvását a folyó hó 9-én Békéscsabán lejátszott Bcsabai Vörös Me­teor bajnoki mérkőzéssel kapcsolatosan a fegy. biz. és a játékvezetők tanácsa ki­vizsgálta és, a Kondorosi SK óvásának helyt ad, a mérkőzés eredményét meg­semmisíti és annak 1957. Június hó 23-án Békéscsabai Vörös . Meteor pályaválasztó rendezésében újrajátszását rendeli el. III. osztály. A folyó hó 16-án lejátszott Csárdaszál­lás—Dévaványa mérkőzésen a játékveze­tővel szembeni meg nem engedett maga­tartásuk miatt Túri Sándor és Kovác» István dévaványai lakosokat s sportbe» tisztségüktől hat hónapi időre felfüggesz­ti a sportpályák látogatásától eltiltja. Milecz György Erzsébethely SK játéko­sát a fegy. biz. megdorgálja. Kerestyán I.ászló Erzsébethelyi, Nagy Mihály é» Miklya Pál Bcsaba Építők Előre játéko- sait 1957. szeptember 30-ig minden baj­noki mérkőzéstől eltiltja. A Gyula Petőfi—Gyulai TE III, oszt. bajnoki mérkőzésen szereplő Béla Ottó játékosát, Máté Sándor Gyulai TE játé­kosát 1957. szeptember 9-ig mindennemű labdarúgó mérkőzéstől eltiltja. A Szentetornyai SK óvásának az OMTK elleni mérkőzéssel kapcsolatosan helytad és a mérkőzés két pontját 0:0 aránnyal Szentetornya javára írja. Korcsok Ferenc Kaszaper és Bohus Mi­hály Medgyesegyházai játékosokat a fegy. szab. 1957. szeptember 16-ig min­dennemű labdarúgó játéktól eltiltja. Sakk A megyében működő sakk-szakosztályok jelentsék Játékosaik létszámát minősítés szerint és közöljék szakosztályvezetőjük cí­mét. legkésőbb 1957. július 1-ig. Ideiglenes Intézőbizottság *