Békés Megyei Népújság , 1957. május (2. évfolyam, 100-125. szám)

1957-05-16 / 112. szám

1987. május 16., es&tfrtäk BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG 7 fóédaHsu&á* Osztályozd az I. osztályba jutásárt Újkígyós—Békéscsabai Yirös Meteor 3:1 (0:1) Újkígyós, 1000 néző, vezette: Horváth.' egyenlítettek, sőt a megzavarodott csa- A mérkőzés mindvégig izzó légkörben; bai védelem mellett, újabb két gólt rúg- 18jlőtt le. Mindkét csapat nagy erőbedo j tak. básSal' kezdett. Az első félidőben inkább A bíró Hován-t minositlieieften maga- kiizdetem folyt, mint játék, Ébben a tartása miatt a második- félidőben ksál- részben a békéscsabaiak jobbnak bízó- Irtotta. nyúltak és egy gólos vezetésre tettek szert. Góllövők: Gazsó 2 és Sódar, illetve A második félidőben az újkígyósiak fel- FMafn. jöttek és a közönség lelkes buzdítása j Jók: Csatlós, Svarsmig, Sódar, illetve nyomán fergeteges hajrát vágtak ki. Ki-1 Hugyecz, Fijam. Battonyai MEDOSZ—Kunágntai FSK 2:1 (2:1) Battonya Battonya: Kocsis — Marosán, Borka, Dobozi — Karsai, Erdélyi — Hábán, Ro­botka, Baranyi, Túri II., Pászti. Edző: Dombóvári. Kunágota: Szántó — Farkas, Szász, Debreceni — Körösi, Pécsik — Farkas,! két fél megelégedésére vezette. Bartha, Németh, Márkus, Varga. Edző: Góllövők: Robotka 2, illetve Németh. Murony—Csárdaszállás 2:2 (0:1), 200 néző, vezette: Fabolya. Gól lövő*: Nagy, Jantyik, iüetve Ábel, Pálvölgyi. Jók: Ruzsinszky, Lakatos, Illetve Ábel, Lakatos. * Gyulai Petőfi—Sarkad! HSE II. 0:1 (3:0), 100 néző, vezette* Vozár. Góllövők: Pomucz 3, Géczi, ülés és Baj ősi, illetve Fábián. Jók: Vineze—Fülöp és Pomucz, il­letve Fábián. « Gyulai TE II.—Kétegyháza 3:2 (3:1). 200 néző, vezette: Barcs. Gólüövők: Béla I. ^.Szabó 2, illetve Futató. 2. Jók: Refoáik I., Szabó és Sánta, illetve Futaki és Volent A döntetlen igazságosabb lett volna. , Sztanics és Csordás durva játékért ki- letezik és a gólt is úgy éri el. A II. fél? állítva. Iván (kétegyházi) 11-est hibá- időben Kunágota, nagy erőbedobással el- j zott, lensúlyozta Battonya nagyobb tudását és* nyílttá tette az eredményt. A rangadó­nak számító mérkőzést Gyarmati mind-j I kosokat, akik a legalább döntetlent megérdemelték volna. Jók: Szórádi, Boskó, Tomka. ♦ . Vasárnapi kézilabda műsor JNB H. férfi | 12.00 órakor B. MÁV—Bp. Traktor, | MAV-pálva. NB II. női kispálya j 14.00 órakor: MezŐberény—Kistext* Alszövetségi: ! 11.00 órakor: Szarvasi Hunyadi—B. IMÁV ffi. j 10.00 órakor: Szarvasi Hunyadi— Medgyesi Hunyadi női* ♦ Mezőberény—B. Építők fű. 10 óra­kor. 1100 néző, vezette: Gyarmat'.| jellemzi, azonban nem megy a góllövés. Kunágota ekkor csak elfutásokkal kísér­I &4&dhítü&da. i Jók: Robotba, Marosán, Túrill., illetve BP' Szász. Debreceni. Pécsik. NB I. női Petőfi—MÁV Békési Torna Egye­sület «3:44 (21:22) j Békés, 400 néző, vezette: Körmen- ] eU—Szabó ni. Az első félidőben a hazai csapat lel- ! kesedésével kiegyensúlyozottá tudta tenni a játékot, sőt. a helyzetek jobb | kihasználása révén nagyob előnyre is Ideális labdarúgó időben, igen rossz ta-' állandó fölény nem tud géliá érni. Szí- szert tehetett volna. A második fél- lajú pályán játszották le a kemény küz-; bó I., a második félidő 34. percében hat időben a több válogatottal rendelkező delmet hozó találkozót. Annak ellenére.: méterről nagy helyzetben hibáz, hogy a hazaiak irányították a játékot, azj 4 Gyulai MEDOSZ összeállítása ez I. félidőben mégis a gyulaiak hoztak többi von; gólhelyzetet össze. A 15. percben Szentesi szabályos gólját nem adta meg a já­tékvezető, majd a 24. és 25. percben Nagy Pápai. \z első félidőt nagy battonyai fölény NB. II. kupamérkőzés Mákéi Vasas—pillái MEDOSZ 1:0 (1:0) szögletarány 1:0, (1:3)). Makó, 2000 néző, vezette: Nagy. ] Petőfi nagyobb rutinjával megnyerte a mérkőzést. | Jók: Nagyné, Bokomé, Sárosdiné, Kunitsné, illetve Szilágyi, Bodoez és Horváth — Mecseki, Petrovszki, Sze- Cs varga gedi — Berndl II., Fodor — Szabó II., j * , Szentesi, Volenszhi, Szabó I, Nagy. Edző: vií n » «.öt és Szegedi hagyott ki nagy helyzetet. Egy, s Feren(. ;NB- " °' m”' ártatlan lefutásból kavarodás támadt aj ’ Kiskunfélegyházi Vasutas MÁV BTSE A játékvezető igen gyengén működött, i 42:40 (19:7) , jJpk: JfäTiia&c*' Varga és Kádár, 'ílletv gyulai kapu előtt és Szopori a 40. perc­ben lövi a mérkőzés egyetlen gólját. Szü net után teljesen beszorul a Makó, de az ]' Petrovszki. Fodor 'és' Szabó I. m [ Békés, 200 néző; vezette: Kijrmendi. Szabó IIL 4 Az első félidőben a vendég csapat irányította a játékot és nagy előnyre Németh József, a Gyulai MEDOSZ ed- ] Vasutas csapatával. A szegediek első he- tett szert A n félidőben feljavultak zöjc eltávozott Gyuláról. Jelenleg az ed-' lyen vannak és bizonyára Gyulán is sze- a hazaiak, de az előnyt már nem tud- zések vezetését Szegedi István játékos j retnének győzni. Mi reméljük, hogy ki- t£k behozni. végzi a vezetőség felügyelete mellett. i került a csapat a hullámvölgyből és a Jók: Retkes. Gondo, Zalai, illetve * j játékosok szívvel-lélekkel fognak játsza- Okányi, Borbély, Tóth. Két igen jó mérkőzés lesz Gyulán m i- J ni és a közönség biztatása sem fog ei­ns 19-én. Az NB. III. jutásért folyó ősz- j maradni. Ha vasárnap győz a csapat j lyozó mérkőzés során a Gyű- 1 még áz első három között végezhet. j i TE a MÁV-Bocskait látja vendégül. Mivel a gyulai zöld­fehérek igen jó eredményeket érnek el és a MÁV-Bocskai is győzött Szeghalmon, ezért nagy küzdelem várható, 17 órakor találkozik a Gyulai MEDOSZ a Szegedi 10.00 órakor: B. Meteor—Gyulai Hu- ] nyadi ffi. Gyulai Harisnyagyár—Bee. Pamut­szövő. I városi általános iskolai kispályás ké­zilabda bajnokság szombati eredményei FIÚ: 1. Szlovák—I. s) (7:2) 9:9. Góldobók: Mitykó 7, Borza 2, illetve Bíró I. 3, Novotni 3, Bíró János 3. 2. I. b)—IV. b) (4:2) 11:7. Góldobók: Moto 6, Kaszás 3, szák, Sza­bói, illetve Zahorán 4, Hankö 2, Páter. 3. Hl. a)—VI. b) (5:0) 10:0. Góldobók: Hollósi 3, Kacsán 3, Varga 2, Simon; Puskás. 4. VI. a)—IV. a) .4:3) 8:5. Góldobók: Szalóczr 7, Rutkai, Illetve Domokos 3, Mázán 2. LEÁNY: 1. V. a)—V. b) (3:1) 6:1. Góldobók: Román 4, Pribojszki, Hra­bovszki, illetve Torma Zs. 2. II. a)—IV. b) (0:0) 3:0. Góldobó: Szilágyi 3. 3. Szlovák—II. b) (2:6) 6:0. Góldobók: Lőrincsik 2. Ondos 3 Imris. * Táblázat (fiúk): 1. VI. a) 2 2 •­t£: % 4 2. Szlovák 2 1 1­23:13 3 3. I. a) 2 1 1 1 18:14 3 4. IV. a) 2 1 ­­17: 9 2 5. III. 2 I ­1 13:10 2 6. J. bj 2 1 ­1 15:21 2' 7. IV. b) 2- ­2 12:20 8. VI. b) 2 • • 2 1:22 Békéscsabán, május 16-án este 7-kori Csárdás királynő Bérletszünet Kaszaperen május 16-án este 7-kor: A szabin nők elrablása V/ilfr&L fl Szabadság Mozi, Bé- iéscsaba. Május 16—22: Nevetés a paradicsom­ban. Brigád Mozi, Békés csaba. Május 16—20: Ta­vasz a kisvárosban. Bástya Mozi, Békés. Május 16—22: Don Juan. Terv Mozi, Békéscsa­ba. Május 16—19: Berlini románc. Erkel Mozi, Gyula. Május 16—22: Dr. Dan- witz házassága. Kossuth Mozi, Oros­háza. Május 16—22: Ha a világon mindenki ilyen volna. Béke Mozi, Orosháza. Május 16—21: Hajnalo­dig Táncsics Mozi, Szarvas Május 16—19: 306-os számú ügy Szabadság Mozi, Gyo­ma. Május 15—17: Mág­nás Miska. Vörös Október Mozi, Mező kovácsháza. Május 15—17: Csinytevő. Gyulán a közeljövőben a társadalmi aktívák bevonásával városi labdarúgó bajnokságot'rendeznek. Előreláthatóan tíz csapat részvételével. Megyei II. osztályú bajnoki: Kötegyán—Elek 3:3 (2:6), 36ö néző. Góllövők: Debreceni 3, Balogh 3, 11- Békéscsabai Építők-Előre II.—Med- letve Balogh, gyesegyházi Hunyadi 1:0 (0:0. Békés- jók: Debreceni, Torma, Endrédi. csaba, 1000 néző, vezette: Horváth J. Nagy Béla, illetve centerhalf. Végig nagy iramú mérkőzésen ne- | Kötegyán tíz emberrel játszotta le hezen győzött a hazai csapat, a dön- Eleken a mérkőzést elejétől végig, teilen jobban megfelelt volna a játék * alapján. Nagybánhegyesi Rákóczi—Bánkút 2:3 Góllövők: Hrabovszki (ll-esből). (2:2), 300 néző. Vezette: Pasek. I Góllövők: Mészáros, Hoffman. Pas- j ki, illetve Molnár I. (ll-esből) és Ve­ra j. Jók: Popo-1, Pillér, Blahut, Hrabovsz­ki, illetve Plástyik, Varga I., Varga II.. Kolimár. Megyei I. osztályba jutásért: Békéscsabai Petőfi—Mezőberényi Tö­rekvés 3:1 (1:1), Békéscsaba, 500 né­ző, vezette: Puskás. Jó iramú mérkőzésen a hazai csa­pat csatársorának gólratörőbb játéka révén megérdemelten győzött a hazai csapat. Góllövők: Pénzes, Molnár, Kádi, il­letve Halász. Jók: Szikora. Hegyi, Pénzes, Bánki, illetve Buczkó, Kóta, Hajdú I., Ha­lász. Jók: Nagy, Kristóf, Biró, Mészéros, illetve Babar II., Molnár II., Csizma­dia, Faragó. Mezőkovácsházi Petőfi II.—Battonyai Hunyadi II. A mérkőzés Battonya meg gyulai zónával. *j( kéxi£cifklüL 1 Alszövetségi kispályás bajnokság FÉRFI Bcs. Kötöttárugyár—Bcs. MÁV 17:10 (10:3) | Vezette: Hrabovszki. I Góldobók: Dovalovszki, Czvalinga 4 —4, Kacsán 3, Kiss 3, Megyik, Szarvas, Rusznák, illetve Südy, Kéz- di, Ledzényi, Eperjesi 2—2, Lipták, Süveges. A nagy lendülettel játszó textiles csapat biztosan nyert az erő­sen megfiatalított MÁV ellen. Jók: Jánosik, Czvalinga, illetve Siidi. • Gyulai Hunyadi—Bcs. Építők 14:5 (C:4> Vezette: Szerdahelyi. Góldobók: Kovács 5, Héjas 3, Macs- kási 3. Mayer, Daróczi, Kiss, illetve Veres, Szabó 2—2, Osgyán. A baj nők jelölt gyulaiak végig ke­zűben tartották a játék irányítását. A kék-fehérek nem bírtak a jól záró FELHÍVÁS A Békéscsabai Városi Tanács VB mezőgazdasági osztálya felhívja Bé­késcsaba és környéke dolgozó pa­rasztságának figyelmét, hogy másodé ve#sííe& szükséges vetőmagot az alábbi növényekből bírunk biztosíta­ni Köles, mustár napraforgó. Azok a termelők, akiknek szükségük van ve­tőmagra, úgy az osztályon félfogadá­si napokon (hétfő, szerda, szombat) kapható. Békéscsaba város Tanácsa VB mezőgazdasági osztálya. NB n. nőt Békéscsabai Meteor—Zagyvapálfalvai Építők 3:1 (15:2), (6:15), (15:7), (15:9) Békéscsaba, 150 néző. A hazai csapat az első játszmát nagy fölényben nyerte meg, és így a második játszmában a cserejátékosok is szóhoz jutottak. A cserejátékosok beállításával elvesztettük- a második j konyhás ház azonnali szettet, mivel nem találtak magukra eladó. a lelkesen játszó Építőkkel szemben. Paprika palánta nagyobb mennyiségben A harmadik játszmában a visszacse-; van eladó. Gyulán, Kossuth tér 27 alatt, rélt rutinosabb játékosok nem hogy | APRÓHIRDETÉSEK Gyulán, Sánc u. 14. számú 1 szoba, beköltözéssel ASSZONYOK, FIGYELEM! Hideg; csomós és piszkos paplanok átdolgo­zását, tisztítását vállalja Antal Gyu- láné paplankészítő mester, Békéscsa­ba. megnyerték a harmadik és negyedik szettet, hanem a mérkőzést is meg- ! nyerték. Dicséretet érdemel a Zagy- vapálfalvi Építők egész csapata lelkes játékáért. j Jók: Bcs. Meteorból: Kovács. Slyuh. EUutó 6 föld tanyával, gyümöl- 'Ancsik és Szaszók. 'esőssel. Villany bevezetve. Békés, X.; * , 39. Borosgyán. j Jászapáti MÁV—Mezőbe gyesi MEDOSZ 0:3 I. (3:15), II. (6:15) Gyula, Gyár utca 12. számú ház el- i adó. Érdeklődni ugyanott reggel 8 I III. (5:15) tóráig és este 7 óra után. | Jászapáti, 100 néző, vezette: Korsos Gyula, Bajcsy Zsilinszki u. 3. számú 1 Miklós. ház azonnali beköltözéssel éladó. Ér­! A mérkőzés első percei egyenlő erő- ; dekiödni ugyanott. , fölénybe indult, majd az 5. percben --------------­------------------------------------------­,, . . . . . .. , Sarkad központjában ház melléképu­a vpn/iPCfpeonQt irir»VY a u c a u letekkel, nagy telekkel eladó. Cím a kiadóban. nem jelenése miatt elmaradt. Almáskamarás—Kísdombegyháza 3:1 (2:0), 200 néző. vezette: Drenda Gyula. Góllövők: Juhász 2, Halász, illetve Nacsa. Jók: Zsóri II., Vajda. Gábor, Amb­rus, illetve Nacsa, Brukner, Mirtyik. * Békéscsabai Kosárfonó SK—Szarvasi Szpartakusz 2:3 (1:1), 500 néző, vezette: m Csáki (Forró, Filipinyi). Kondorosi TE—Gerendás 2:1 (1:0). Gólövők: Veres, Balog, illetve Ko­Kondoros, 600 néző, vezette: Szpevár. i vács, Gutyán, Demesák. í Jók: Kun, Sebestyén. Cs. Varga, il- Mindkét félidő kondoros! fölényt letve Janurilf (a ^jobbja), hozott, de az egymásutánt támadások­ból kevés gól esett. A kondorosiak í Pontelli, Lajtos. Jók: Kovács, Daróczi, illetve Ress. NŐI: B. MÁV—Ruhagyár—B. Kötöttáru­gyár 2:1 (1:1) j Vezette: Kiszely. ' Góldobók: Sípos, Bojezsnyik, illetve Hobel. Sokat támadtak a csapatok, de na­gyon rosszul lőttek a csatárok. Ez kü- i lönösen az edzéseket elhanyagoló ,,rokkás” lányokra vonatkozik! Jó: Vantara, Szotyori, illetve Szilá­gyi. * NB II. férfi kispá^ás a vendégcsapat jobb technikája és ’erőfölénye gyors vezetésre tett szert, ami a mérkőzés végéig még jobban fokozódott. A mezőhegyesíek szép Gyulán, Szegedi Kis István u. 26. szá- összjátékukkal, a jól kidolgozott le- felerésze sürgősen eladó, jütésekkel megérdemelten győztek. A azonnal beköltözhető. Érdeklődni: Kál­játékvezeíő kiválóan vezette mindvé- v*n u- 43._____________________________ gi g a mérkőzést. Fajtiszta szamárcsődörömmel fedezte­| Jók: Budai, Csíkos, Dancsa. illetve tést vállalok, örsi Károly, BékéscSa- Máj, Zomborácz, Faragó és Méreg. |ba, Thököly utca 19. még mindig nem találták meg góllövő cipőjüket. Góllövők: Megyeri, Majoros, illetve Fritz. Jók: Zahorén. Hajdú II., Megyeri, illetve a -gerendási védelem. í Nagykamarás—Lőkösháza 11:0 (4:0). Szegedi EAC—Bcs. MÁV 21:15 (9:7). 350 néző, vezette: Elek! János. Szeged, vezette: Ákosi. Nagyszerű Góllövők: Káli 9, Ipse«. Molnár, Kö- mérkőzésen egyenrangú ellenfél volt böl, Dékány 3. a csabai csapat. Azonban a hazai já­Jók: Káli. -védelem, illetve Nagy. a tékvezetők sorozatos tévedései idegi­kapus. teg teljesen megtörték a csabai ját.é­KERES A SZARVASI DIGÖZÓ GEPÜZEMÉHEZ AGRO- NÓMUSOKAT, GÉPÉSZTECHNIKUST és MŰVEZETŐT! Feltételek: Agronómusoknál mezőgazdasági egyetem, de leg­alább mezőgazdasági technikum, és 5 éves gyakorlat. Gépész- technikusoknál iskolai végzettség és legalább 3 éves gyakorlat. Művezetőnél: lakatos, szerelő vagy esztergályos szakképzett­ség és 10 éves gyakorlat, amelyből 5 év művezetői. Fizetések az új ipari műszaki bérek szerint. Jelentkezés írásban vagy személyesen a vállalat központjá­ban a munkaügyi osztályon, megjelölve előző működési helyeit, DEBRECEN, Vöröshadsereg útja 54. Jelentkezésnél az igazoló okiratokat be kel! mutatni