Békés Megyei Népújság , 1957. május (2. évfolyam, 100-125. szám)

1957-05-23 / 118. szám

8 BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG 19S7. május 23., csütörtök Megyei I. osztályba jutásért Endradi TK—Csorvási Hunyadi 2:i (1:1) Bodrod, 300 néző, vezette: Szarvas. J Az első félidőben mindkét csapat csap-1 kodóan játszik, ami a mérkőzés rovásá­ra és szépségére megy. A vezetést Csór-1 vás szerzi meg a 14. percben, majd a 22. percben Endrőd egyenlít. A II. fél­idő durvaságokkal kezdődik, mindkét ol­dalon csúnya belemenések vannak, s majdnem eldurvul a mérkőzés, A hajrát a helyi csapat jobban bírja é§ a 33. percben 11-esből a győzelmet megszerzi. Góllövők: Tímár 2, (egyet 11-esből), il­letve Barát. Jók: Csákány, Tirnár, Laptisnyik, Szrho- la, illetve Kiskó, Fűlöp, Takács. Szarvas jól vezetett. Egyesületi Bajnokság első fordulója Gyulán Súly: 1. Zielbauer, GYP, 10,97, 2. Németh B. 10.77, 3. Hanyecz, Szeghal­mi gimn., (SZ) 10,32 m. öt sportkör versenyzői indultak és ; Serdülő: 1. Gergely, GYM, 14,77, 2. így általában népes mezőnyök voltak. 1 Farkasinszky, GYM, 14,10 m. Különösen a futószámok hoztak ér- j Diszkosz: 1. Gedó, GYM; 34,38, 2. dekes küzdelmeket, bár az eredmé- Zielbauer A., GYP, 31,55, 3. Kriszto- |nyek jobbak is lehettek volna. A fér- ván, GYP, 29,20 m. Kupamérkőzés Békéscsabai Építők II.— Kevermes MI 3:2 (2:1) fi magasugrás és gátfutás eredményei a legjobbak: FÉRFI: 6 Kevermes, 380 néző, vezette: Drenda. Végig jó iramú mérkőzésen a techni­kailag és taktikailag felkészült Építők II- őt csak az önmagát felülmúlva játszó to®zai együttes tudta megakadályozni a Popol, nagyobb gólszerzésben. Góllövők: Vozár, Hrabovszki, illetve Nagy és (öngól). Jók: Blahut, Bohus, Vozár, Hrabovszki illetve Zanba, B. Tóth, Krám, Tóth, Nagy. Serdülő: 1. Gergely, GYM, 41.07 m. ■ 4x100 m: 1. Gyulai Ped. 46,6 (Szilá­gyi, Zelenjanszky, Medovarszky, Föl- 100 m: 1. Zelenjanszky, Gyulai Pe- desi) 2. Gyulai MEDOSZ, 48,1 mp, 3. dagógus (GYP) 11,7 mp. 2. Tímár Gyulal ped 482 mp GYP, 11.9. 3. Marosvölgyi, Battonyal i 4x:1500 m; t Gyuiai MEDOSZ, 19:33,2, MEDOSZ (B) 12,1 mp. 2 Gyulai pe(j, 19:38 p 400 m: 1. Zelenjanszky. GYP, 56,5, jjgj' 2. Szarka, GYP. 58,2, 3. Szabó Sándor, ; 100 m; 4 Szlepkovits, B, 13,9, 2. Szö- j Gyulai MTH, 58.6 mp. ! nvi sz., 14,2, 3. Darú Sz., 15 mp. I 1500 m: 1. Szilágyi, Gyulai MEDOSZ, 20# m. L Argyelán> GYM, 30.8 mp. (GYM) 4:40,2 p, 2. Pacsika, B, 4:41.2 p, ; 800 m: L Medve B 2:40i4 2. Juhász, Megyei II, osztályba Jutásért Pékéssátnsonl SK—Szöllőspuszta 7:0. Békéssámson, 200 néző, vezette: Milyó. Az esőtől átázott pályán a hazai csa­pat nagyobb tudással azonnal kidombo­rodott, ami gólokban is kifejezésre ju­tott. A vendégcsapat lelkesedése dicsére­tet érdemei, — kár azonban, hogy a II. félidőben nem voltak hajlandók kiállni. Milyó játékvezető kifogástalanul veze­tett. Góllövők: Fári 4, Harcsás II. 2, Far­kas. Jók: Fari, Nagy, Harcsás II., illetve a kapus. (A mezőny legjobbja.) Békési SC— Kondoros 1:2 (1:0:) Békés, 1000 néző, vezette: Sándor. Jók: Kocsis, Farkas, Csikós, Kátay. Ku- rucz, illetve Rostás Sándor, Hack János, Rácz János. 80 perces kötegyáni teljes fölény és ostrom után is a jó kapussal rendelkező gyulai ifj. döntetlent harcolt ki. 12:54,5, 3. Kovács, SZ, 2:57,2 p; I 800 m: l. Medve, B, 2:40,4, 2. Juhász. 3. Birtyik, GYP, 4:42 p. 5000 m: 1. Dávid, GYP, 17:21,7 p. 100 gát: 1. Medovarszky, GYP, 16,,8, 2. Tímár, GYP, 17,5, 3. Egyed, GYM, ; 2:54;5- *• Kovács, SZ, 2:57,2 p m • Távol: t. Dani. GYM, 449, 2. Schmidt mp’ 'gYM, 446, 3. Szőnyi, SZ, 435 cm. Diszkosz: 1. Kiss, 3 , 27,82, 2. Jász­berényi, GYP, 27,20, 3, Veress, GYP, 26,65 m. 1.2. 2. Medgyesegyháza—Gyulai Hunyadi 11. 5:1 (3:0) Góllövők: Varga 2, Bódi, Kolimár, Holec J., ill. középcsatár. Jók: Plástyik, Varga, ill. balfedezet. A helyi csapat gólhelyzeteinek nagy részét nem tudta kihasználni, a játék Szentesi, irányítását végig kezében tartotta. Az eredmény nagyobb arányú is lehetett-(Szolnok.) Az első félidőben a széltől támogatott volna, hazai csapat szerezte meg a vezetést, a I Medgyesegyházi Malom Mezőko második félidőben azonban a jobban és! vácsházi Malom 2:0 (1:0) nagyobb lelkesedéssel Játszó vendégek megfordították az eredményt és megér­demelten győztek. d/o5 rjAou£Ä'> I Góllövők: Mészáros, illetve, Gyöngyö­si 2. Jók: Arató, Högye, illetve Nagy, Gyöngyösi, Sál. Kunágota— Elek 1:0 (1:0) Góllövők: Vörös és Pálinkás. | Jók: Asztrolicki, ill. Pálinkás. I A sütőiparral megerősített kovács­háziak megérdemelten győztek* i 200 gát: 1. Krisztován, GYP, ( Kovács, GYP, 29,9, 3. Tenkei, GYP, 30 mp. 1 10 km gyaloglás: 1. Duska, GYP, 1:03.02 o. 2. Újvári, GYP, 1:04,30 ó. | Gerely: l. Jászberényi, GYP, 28.96, Magas: 1. Medovarszky. GYP, Í85. 2. 2. Hajdú. B, 25, 3. Kiss, B, 24,75 m. Egyed. GYM, 170, 3. Szilágyi, GYP, : 4x100 m: 1. Battonyai MEDOSZ. 56.4. 1G0‘ cm. j (Matkócsik, Kovács, Resetár, Sztep­Hármas: 1. Kovács, "GYP, 1270. 2. kovits), 2. Gyulai MEDOSZ 58,6, 3. Pluhár, GYP, 1211, 3. Kovács, GYM, Szeghalmi gimn., 59,1 mp. 1087 cm. " [ Pontverseny: l. Gyulai Ped., 24.226. Rúdugrás: Kováf-s, GYP. 290, 2. 2. Gyulai MEDOSZ, 19,978, 3. Batto- Kováes J., GYP, 260, 3. Bakó, GYM, nyai MEDOSZ 11,730, 4. Szeghalmi 250 cm. i gimn., 4828 p, 5, Gyulai MTH, 2563 p. Lovasbajnokság verseny számai Bcsabai Építők Előre ifi—Bcs. Gépál­lomás 8:2 (4:1) 1000 néző, vezette: Krizsám Góllövők: Osgyán 3, Miklya 2, Lő- Kunágota, 500 néző, vezette: Filipinyi. ric 2, Hankó, ill. Mezei, Kocsis. Inkább küzdelem, mint játék. Kunágo- j Jók: Füsi, Miklya, Osgyán, Hankó, ta épkézláb középcsatárral 3—4 góllal is ill: Mitykó, Darida, Gyarmati- Varga, győzhetett volna. A játékvezető mindkét j * csapat megelégedésére kitűnően vezette Békéscsabai ESK— Orosházi MTK 3:0 Május 24-én pénteken délelőtt Pót-ló díjlovaglás Kezdő lovasok díjugratása; követel­mény: 12 darab egy méternél nem magasabb- akadály ugratása, iram: méter percenként. nem szélesebb akadályok ugratása. Csabai díj: sík verseny L000 méter távon. Gyulai díj: síkverseny L200 méte­ren. Békési díj: síkverseny 1300 méteres távon. 300 I Május 28-án i mérkőzést. Góllövő: Batka. Jók: Márkus, Batka, Békéscsaba, 500 néző. A tervszerűbben játszó BESK ifjúságiak még nagyobb a- Pócsik, Illetve ' rányban is győzhettek volna a lelketlenül délután: Felsőnyomási Állami Gazadaság dí­jmény: 12 darab 110 centiméternél nem ja. vadászugratás. Követelmény 14 db Délután: Nyeretlen lovak díjugratása. Követel­Horváth, Harsányi (a mezőny legjobbja), játszó vendégek ellen. Végegyházi SK—Bcs. Vasas 4:2 (3:1) j Mezőhegyes! MEDOSZ—Szeghalmi Végegyháza, vezette: Domokos. I MED®SZ Az utóbbi csapat későn érkezett, ezért a mérkőzést nem lehetett leját­szanij Az első félidő elején Végegyháza tá­madott többet és három gólos vezetést ért el, utána a vasas támadott többet és szabadrúgásból sikerült gólt elérnie. A II. félidőben a Vasas lép fel táma­dólag és sikerült neki újabb gólt elérnie. A gól után Végegyháza iránytíotta a já­tékot és sikerült neki újabb gólt elérnie. A gól után Végegyháza irányította a já­tékot, és még egy gólt sikerült nekik el­érni. Góllövők: Priskin 2, Pasek, Engelhardt illetve Andó, Belicza. Jók: Priskin, Auguszt, Pasek, illetve! vendégcsapat kapkodó, ideges mozgása magasabb akadály ugratása; Iram: 300 méter percehként; Nemzetközi ifjúsági díjugratás: Kö­vetelmény: 12 db 110 cm-nél nem magasabb akadály ugratásai Könnyű osztályú díjlovaglás. X&fiíkkfkla, Mezőhegyes! MEDOSZ—Bcs. Közleke­dés SC 3:1 (15:13) (15:11) 2:15 15:12 Mezőhegyes, 200 néző. Az első játszmában tapogatózó bizton­sági játék folyt. A-második játszmában a hazai csapat nyugodtabb játéka és a Május 25-én Dudás, Daróczi. Bánkúti MEDOSZ—Csanádapáca 0:1 (0:1) 400 néző, vezette: Lévai. Góllövő: Tóth. Jók: Nagy Gábor, Kristóf György, illet­ve Tóth és a védelem. A játékvezető na­gyon jól vezetett. Csárdaszállási Hunyadi—Mezőberény II. 1:2 (1:0) 200 néző, vezette: Forró Pál. GóltÖvők: Nagy, illetve Cser, Juhász. Jók: Ramos, Bak, Nagy, illetve Frei Juhász. Újkígyós II.—Medgyesbodzás 1:5 (1:0) 200 néző, vezette:Gurcsó. Jók: Zsótér, Domokos, illetve Csűri, j -radtan játszott, s csupán az utolsó játsz- Czene, Bacsa. | mában tudott mutatni igazi formájából, Orosházi Honvéd-Csabacsiidi FSK 2:2 még mjncjig sokkal gyengébb játékot. Az volt jellemző. A harmadik játszma vendégcsapat fölényes győzelmével ért véget. A hazai csapat nem talált magára. A negyedik játszma a fej-fej melletti küz­delem után a hazai győzelemmel ért vé­get. Izgalmas, színvonalas szép játék jéllemezete a találkozót. Jók: Faragó, Máj, Zomborác, illetve Kovács, Krizsán. A játékvezető jól vezetett. Gyomai MÁV Fáklya—Szegedi Dózsa 0:3. Gyoma, 200 néző, vezette: Kisvár!. A nagy érdeklődéssel kísért mérkőzés elején mindjárt a szegedi csapat vette kezébe az irányítást. A gyomai csapat fá­délelőtt: Középosztályú díjlovaglásé 1 „Szent György díj’’ díjlovaglásé Vadászugratás: 14 dg, 120 cm magas akadály ugratása; j Délután: Békés megyei díjugratás j Kétnapos verseny ugrószáma: Ame­rikai szerecsenugratás” szabályai sze­rint. Nemzetközi ifjúsági szerecsenugra­tás, 14 darab, 120 cm magas, 1.5 méter széles akadályok ugratása. „Furioso” díjugratás: 14 db, legfel- versenylovasok esélyeiről a jebb 130 cm magas, másfél méternél számunkban tájékoztatást közlünk; 110 cm-nél nem magasabb akadály ug­ratása; Iram 400 méter percenként. Nemzetközi ifjúsági csapatverseny (nemzetek díja). Követelmény 14 db. 120 cm magas, 1.5 m széles akadály ugratás. Vizesárok 2.5 m széles, iram 300 m percenként.; Bábolnai díj: Vadászugratás, 14 db. 140 cm magas, 2 méternél nem széle­sebb akadályok ugratása.; Vigasz szerecsen ugratás (nemzetkö­zi szám) követelmény 12 db, 12Q cm magas, 150 cm széles akadályok ugra­tása* Békési díj: sík verseny 1000 méteres. Szarvasi díj: síkverseny 1600 méte­res. Mezőhegyest díj* sík verseny 1200 méteres, Gátverseny 2400 méteres távon. A nevezésekről a versenylovak és holnapi Békéscsabán, május 23-án este fél • órakor: Ezer év Moliere bérlet; * Békésen, május 23-án este 7 órakort Csárdáskirálynő Szabadság Mozi, Bé­késcsaba. Május 23—29: Hetet egy csapásra. Brigád Mozi, Békés­csaba. Május 23—29: Egy csók és más semmi. Terv Mozi, Békéscsa­ba. Május 23—26: Az el­tűnt kapitány, Erkel Mozi, Gyula. Május 23—26: Hannibál tanár úr. Kossuth Mozi, Oros­háza. Május 23—29: Ki­rakat mögött. Béke Mozi, Orosháza. Május 23—28: Graciella. Táncsics Mozi, Szarvas Május 23—29: Szegény szerelmesek krónikája. Bástya Mozi, Békcs. Május 23—29: Ganga. Szabadság Mozi, Gyo­ma. Május 22—24: Eskü­vő akadályokkal. Vörös Október Mozi, Mezőkovácsháza; Május 22—24: Atkozott pénz. Endrődi anyakönyvi hírek Születések: Bene Lajos és Bánfl Irén fia Lajos, Vaszkó Sándor László és Nándori Irma fia Lajos Sándor; Timár Sándor és Hegedűs Gizella leánya Gizella Margit, Szabó Lajos éü Szosznyák Magdolna leánya Magdol­na Ildikó. Házasságkötések: Kenyeres András és Hornok Mária. Halálesetek: Kurilla Mihály 83 éves, Fülöp Lászlóné 48 éves, Balázs Mái. tyásné 65 éves, Józsa Géza 86 éves. 4 APRÓHIRDETÉSEK Vandhát 2362. sz. tanya (gerlai híd-* ál) eladó. Érdeklődni: 2363. sz. alatt; Elcserélném békéscsabai 2 szobás, konyhás lakásomat Budapesten ha-* sonlóért. Érdeklődni: Micsurin u. 8. 35 éves, barna, vidéki nő megismer-* kedne hozzá illő férfivel házasság céljából. „Kölcsönös szimpátia” jel-* igére a lapkiadóba; BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Kiadja a MSZMP Békés megyei Intézőbizottsága Szerkesztőség: Békéscsaba. József Attila u. 4. I. emelet Telefon: 20—35, 22—96 Békés megyei Nyomdaipari Vállalat, Békéscsaba Felelős nyomdav.: Kendra György tr'tnnr-ir'TrirTrvTrtnrv-tnnr^'irtnnr-trs'Trír innryTnririnnnnrYTnnr YVTrrTnrY'TTnrinf 5TTFZ5I’ \ • f /<-, 6 ____1 O <=* o ]lá(Uám(ís6c 0:0) 150 nézó, vezette: Stuka. Jók. Orosháziból a közvetlen védelem is center, illetve Varga, Molnár, Némedi. Kötegyáni FSK—Gyulai MEDOSZ t:l (1:0) 200 néző, vezette: D. Szabó Pál. Góllövők: Karuez István, Illetve Rostás 1 amúgy különben nem erős szegedi csapat mégis meg tudta szerzni a győzelmet. Mindkét csapat alacsony színvonalon ját­szott. A bíró néhol súlyos vezetési hibát 61-] vétett. A játszmák alakulása: 5:15, 1:15, 9:15. Jók: Alsóbüki Nagy Pál, liléivé ördög Sándor, Nagyiván Károly. Csütörtök, május 23 Kossuth Rádió | 8.10 Könnyű dalok és hangszerszó­lók. 8.40 Kórusok. 9.00 Édes anya­nyelvűnk. 9.05 A Gyermekrádió mű­sora. 10.10 Ki csak úgy játszott a le­génnyel..: 10.40 Antal Lívia és Déri Pál énekel. 11.00 Ifjúsági műsor. 11.20 Lakatos Vince és zenekara játszik. 12.10 Operarészletek 13.00 Garcia Lor­ca versei. 13.15 Szórakoztató hang- versenv. 14.00 Nádass József 60 éves. Bemutatja Fodor József. 14.40 Kóru­sok. 15.20 A Gyermekrádió rejtvény­műsora. 16.10 Színes népi muzsika: 16.55 Záhonyból jelentjük.:. Riport. 17.10 Heti hangversenykalauz. 18.10 Melódiák. 18.45 Gondolatok a szabad­ságról.' Előadás. 19.00 Tánczene. 20.27 A Rádió Világszínháza: Az élő holt­test. Tolsztoj drámája; 22.15 Cseh tánczene: Közbeni Emberek között.;-, Boldizsár Iván lollrajza.- 22.40 A tánc­zene folytatása.- 23.40 Zenekari hang­verseny; Petőfi Rádió 14.20 Magyar indulók. 14.40 Táncza-* ne. 15.20 A külföldi sajtó hasábjairól; 15.30 Operarészletek. 16.00 A Gyermeki ! rádió műsora. 16.50 Szimfonikus zene; 17.15 A magyar föld szerelmesei. Élői adás. 17.30 Operett- és filmzene. 18.20 j Válaszolunk hallgatóinknak. 18.30 Ma­gyar nóták. 19.05 Az Ifjúsági Rádió I nyelvtanfolyama. 20.00 Könnyű zene; 21.05 Liszt-kórusok. 21.30 Verbunkos |sok, magyar nóták. 22.00 Cseh operák-* jból. 22.40 Alberto Moravia elbeszélése;