Viharsarok népe, 1955. június (11. évfolyam, 127-152. szám)

1955-06-07 / 132. szám

6 VikawMk Héftt 1955 június 7., kedd HÍREK VÁRHATÓ IDŐJÁRÁS ma estig: Váltóéi felhőzet, néhány helyen ki­sebb eső. Gyenge délkeleti, déli szél. A nappalt hőmérséklet főleg nyugaton emelkedik, Legalacsonyabb hőmérsék­let éjjel 19—13, legmagasabb nappali hőmérséklet Í3—2G fok között. — A DISZ Központi Vezetősége június 17-re meghívta a Balassi DISZ népi együttest a DISZ II. kongresszusa záróünnepségein va­ló szereplésre. A tánccsoport a diósgyőri, a debreceni és a DISZ központi népi együttessel fog együtt szerepelni. — SARKADON ünnepélyesen megnyitották a könyvhetet. A község dolgozói a Bástya Film­színházban jöttek össze és meg­hallgatták a gimnázium igazga­tójának ünnepi előadását, majd gyönyörködtek a diákok színvo­nalas kultúrműsoréban, s végeze­tül nagyon sokan könyvvel és kellemes este emlékével tértek otthonukba. — A SZARVASI Zeneiskola növendékei 7-én tartják vizsga­hangversenyüket. A fiatalok szá­mot adnak az Iskolai évek alatt szerzett képzettségükről, tudásuk­ról, — A SZEGEDI Nemzeti Szín­ház 9-én Orosházán vendégsze­repei. Bemutatja Donizetti „Don Pasquale“ című operáját. MOZI SZABADSÁG FILMSZÍNHÁZ, Békéscsa­ba. Június 2—8: Tartalékjátékos. BRIGÁD FILMSZÍNHÁZ, Békéscsaba. Június i—8: A harag napja, TERV FILMSZÍNHÁZ, Békéscsaba. Jú­nius 4—7: Pique danie, PETŐFI FILMSZÍNHÁZ,. Gyula. Jú­nius 6—8: „Tavasz a Jégén.“ BÉKE FILMSZÍNHÁZ, Orosháza. Júnitls 6-7; „Egy éj Velencében.“ PAHTtZAN FILMSZÍNHÁZ, Orosháza. Június 2—8: Hamlet, TÁNCSICS FILMSZÍNHÁZ, 'SizarVai Júniús 7—8: ;;Életjel.“ BÁSTYA FILMSZÍNHÁZ, Békés. Június, 7—8: „Hamupipőke.“ NB II Keleti Csoporti 1, Bp, V. Meteor 2. Szeged 3. Bp. Törekvés 4, Gödöllő 6. Ózd 6. Salg. Vasas 7. KISTEXT 8. Bp. Szikra 9. Cegléd 19. Debrecen 11. Nyíregyháza 12. Kecsk, Honvéd 13. Kecsk. Dózsa 14. Békéscsaba 15. Miskolc 16. Pereces Megyei I. osztály: 1. O. Kinizsi 2. Gyulavári T 3. Bcs. Dózsa 4. Szarvaki T. 5. Mezőhegyest T. 6. Sarkadt Kinizsi 7. Gy. V. Meteor 8. Gyulai Traktor 9. Mezőkóv. B. 10. Szeghalmi T. 11. Orosházi Bástya 12. Bcs. Törekvés 13. Tótkomlós FSK 14. Bcs. Agyagipar 15. Bcs. V. Meteor 16. Mezőberényl VM Az, óvás és fellebbezés . latt lévő mérkőzéseket a pályán elért ered­ménnyel számítottuk be. VIHARSAROK NÉPE az MDF Békés megyei PérlMzollségáiiak lapja. Szerkeszti a szerkesztőbizottság. Felelős kiadó: Bíró József, Szerkesztőség és kiadóhivatal: Békéscsaba, Szabadság-tér 19, Telefon: szerk. és Itiadóbív. 22—96. Gyulai Nyomda. Felelős nyomdavezető- Kendra György, Terjeszti: a Megyei Postahivatal Htr- laposztálya és a hírlap-kézbesítő pos­tahivatalok. Előfizetés: postahivatalok­nál és kézbesítőknél. Havi előfizetési díj: tí forint. OR.TÍ Békéscsabai Építők—Perecesi Bányász 1:1 (1:0) NB II Békéscsaba, 5000 néző, vezet­te : Kösztner. Bcs. Építők: Andó — Kociszky, Fü- löp, Pécsi — Portörő, Bohus — Csi- csely, Lonovlcs, Szabó, Kliment, Var­ga. Edző: Sajben András. Perecesi Bányász: Krajnyák — Futó II.; Szín, Pál — Gergely, Szabó — Bartus, Ullász, Grolnusz, Polcz lg Futó V. Edző: Bencslk Mihály. A meghirdetett kezdést Időpontnál 20 perccel korábban kezdődött meg a tavaszi forduló utolsó mérkőzése. Lanyha, tapogatódzó Játék után mlnt- , ha az Építők támadnának többet. A 115. percben Varga szép szögletrúgását | Portörő a felső kapufának fejeli, á j visszapattanó labdát Kliment hatalmas ! lövéssel fölé lövi. A bányászcsapat ! nagy lelkesedéssel küzdött; ellentáma- j dásal többször zavarba hozták a kis- [ sé könnyelműen Játszó csabai védő- i két. Váltakozó játékban telik el a kö- 1 vetkező negyedóra Is. Később a szép­] számú nézőközönség lelkes biztatásba | kezd, aminek meg Is lett az eredmé­nye. A 35. percben Szabó kitör, a kifutó kapus felett átemeli a labdát, de Futó II; a gólvonalról szögletre ment. Varga szögletét Kliment 7 mé­terről félmagasan a balsarokba rúg­ja, 1:0. Egy perc múlva Kliment 15 m-ről lőtt hatalmas lövését Krajnyak nagy bravúrral szögletre menti. A fél­idő végón a Pereces egy váratlan ellentámadásával majdnem kiegyenlí­tett, Andó nagy rávetődéssel men­tett, Szünet után úgy mozgott a hazai együttes, mintha gólokkal vezetné­nek. A Pereces minden játékosa nagy erőbedobással és lelkesedéssel küzdött a labdáért. Az 58. percben az előre- ' húzódott Épitők-védelme könnyelműs- ködése folytán Futó V. ügyesen ki­ugrik és a kétségbeesetten kifutó Andó mellett hálóba gurít, 1:1. A vá­ratlanul kapott gól ellenére az Építők nem erősítenek, mintha beletörődtek volna az eredménybe. Az utolsó 18. percben az Építők nagy lendülettel tá­madtak, de a bányászcsapat lelkesen védekezett. Az idegeskedő hazai csa­tárok sorra elrontották jó helyzeteiket. Az alaesonyszínvonalú mérkőzés Igazságos eredményt hozott. Az Épí­tők védelme, Andón kívül, gyenge na­pot fogott ki. Fedezetek közül Bo­hus volt a régi. A csatársorban Szabó megmozdulásai voltak jók és Kliment egy-két kapura lövése lehet emlí­tésre méltó. Általában véve a látott játék alap­ján úgy látszott sokszor, mintha a csapatnak „megártott“ volna a múlt vasárnapi váratlan győzelem. Többet vártunk a csapattól. Reméljük, hogy a nyári szünetet jól használja ki a csapat, mert Ilyen játék alapján nem lehet bentmaradni az NB Il-ben, Megyei I. Mit. bajnokság Gyulai Traktor—Gyulai Vörös Meteor 4s2 (2:1) Gyula, 2000 néző, vezette: Kristóf. Gyulai Trakten Orovecz — Mecseki, Hack, Petrovszki — Gerdán, Berndt II. — Csűri, Zvolenszki, Krizsán, Himer, Pugy- mer. Edző: Vágó Zoltán. Gyulai V. Meteor: Puskás — Kovács, Tárnái, Répási — Tövisháti, Nagy — Orave.cz III., Vasvári, Csűri, Sánta. Ed­ző: Oláh Ferenc. I Szépszámú közönség előtt színvonalas I mérkőzést .hozott a helyi rangadó, az I. félidőben 25 percig a Traktor uralta a mezőnyt, a csatársor szebbnél szebb tá- ! madásokat vezetve, 2 gól előnyt szerzett, julána a hátravonult középes at árral játszó ! Meteornak sikerült szépíteni. ; A második félidőben, bár a Meteor szí- | vósan védekezett, de Krizsán játéka el­Tótkomlóst SÍK—Békéscsabai Vörös Tótkomlós, 900 néző, vezette: Simon II Tótkomlós: Karasz — Lachata, Gyivi- csán, Srankó —- Kovács, Lapusnyi — Fü­redi, Nyíregyházki, Kiss, Gulyás. Fejes. Edző: Gulyás Mihály. Békéscsabai VM: Jancsika — Bung- hardt, Palotai, Hugyecz — Csicsely, Araczki — Szarvas, Svejner, Maján, Már­ta. Baukó. Az első félidőben nagyon szépen és jól játszott a hazai együttes és egymásután értékesítik a gólhelyzeteiket. A második percben Gulyás, a 16. percben Kiss, a 32. percben Nyírégyházki, a 40—41. perc­ben Kiss révén a félidő eredménye 5:0. A második félidőben feljön a Vörös Me­lon nem volt ellenszere, a Traktor újabb 2 góllal terhelte meg a Meteor hálóját, s végeredményben sportszerű küzdelem­ben a Traktor ilyen arányban is megér­demelten győzött. Góllövők: Himer 2, Zvolenszki 2, illet­ve Nagy, Csűri. Jók: Krizsán (a mezőny legjobbja), Hack, Berndt II., Pugymer, illetve Pus­kás, Juhász, Vasvári, Csűri. Meteor 5:3 (5:0) teor és a hazai csapat visszaesik; a 47. percben Márta, az 57. percben Svejner, a 60. percben Csicsely lő gólt. Az ered­mény a játék alápján Igazságos. Góllövők: Gulyás, Kiss 3, Nyíregyházki, illetve Márta, Svejner, Csicsely. Jók: Kovács, Kiss, Nyíregyházki, Illetve Csicsely, Szarvas. HlezÓkováesliázi Bástya—Békéscsabai Dózsa 2:1 (1:6) Ili 11 2 2 42:16 24 15 10 4 1 31:14 24 15 9 3 3 34:13 21 14 9 2 3 33:17 M 15 6 5 4 19:16 17 15 6 4 5 18:18 16 15 5 4 6 21:21 14 15 5 3 7 14:13 13 15 5 3 7 26:35 13 15 3 6 6 12:14 12 14 4 4 6 13:17 12 15 4 4 7 15:26 12 15 4 3 8 21:26 11 15 4 2 9 14:27 10 15 3 4 8 16:35 10 15 2 5 8 12:33 9 13 8 2 3 41:10 18 13 8 2 3 27:22 18 13 7 3 3 28:13 17 13 8 1 4 21:10 17 13 7 3 3 18:13 17 13 7 2 4 23:13 16 13 6 4 3 20:23 16 13 7 1 5 31:20 15 13 4 4 5 16:21 12 13 3 5 5 18:19 11 13 5 1 7 20:25 11 13 4 3 6 17:29 11 18 3 2 8 21:42 8 13 3 2 8 12:26 8 13 2 3 8 14:24 7 13 1 4 8 14:31 6 Mezőkovácsháza, 1000 néző, vezette: Hodröga. j Mezőkovácsháza: Fülöp — Loszák, Gyű* j ris, Báli — Bczsár, Lukács II. — Tóth, ! Lukács I., Kálmán, Kanász, Hittmán. Ed- ■ zö: Járási Ferenc. Békéscsabai Dózsa: Unyatyinszki — játék alakult ki, rti'ajíT a TDŐzst" Vissza­esett és csak szórványos támadásokkal tudott szépíteni. Góllövők: Lukács II. 2, illetve Mr a- Dói»» védd- ] hc-vszky (11-esböl). rne Popollal az élen, jól hárítja a vészé- j Jók: Gyuris,Bozsár, Lukács- I., illetve lyes támadásokat. Szünet után váltakozó j Hrabovszky, Bartyik, Popol. Székely, Popul, Bott — Fűzi, Marik — Bartyik, Hrabovszky, Vaczkó, Tóth, Vand- lik Edző: Szilassy Vilmos. Tapogatózó játék után a hazai csapat keiül mezőny fölénybe, de * Mezőhegyes!, Kinizsi—Orosházi Bástya 3:0 (0:0) j Orosháza, 800 néző, vezette: Nagy. ,| Mezőhegyesi Kinizsi: Horváth — Mező, j Szép, Bessenyei — Pozsonyi, Müller — ! Karancsi, Sári, K. Szabó, Nagy, Bán. I Edző: Sipos András. i Orosházi Bástya: Baranyai — Adász, Soproni, O. Kovács — Kiss, Szimonidesz — Szin, Kovács, Paál, Szabó, Geéb. Ed­ző: Glózík Pál. Az első félidőben csapkodó játékban mindkét csapatnak voltak gólhelyzetei, de a csatárok rontottak. Szünet után a Kinizsi nagyobb lelkesedéssel és egysé­gesebb játékkal biztosan győzte le a szétesően játszó hazai csapatot. Góllövők: Hemző 2, K. Szabó. Jók: Hemző, Szép, Szabó, illetve O. Kovács. Gyulavári Traktor—Békéscsabai Agyagipar 2:1 (1:1) Ifjúsági bajnokság Gyulavári Traktor-Bei. Agyagipar 5:0 (8:0). Gyulavári, 400 néző, vezettet Barcs, A minden tekintetben jobb, egysé­gesebb és korszerűbben Játszó hazai csapat győzelme még ilyen arány- ban Is megérdemelt. I Góllövők: Borsi 2, Kubieza 3. j Jók: Kublcza, Borii, Illetve Dénesi; Balázs. i Szeghalmi Traktor—Bcs. Törekvés ! 5:2 <i:8). Szeghalom, 500 néző, vezette: I Sípos. 1 Nagy lendülettel kezdett a Törek­vés. Szünet után lényegesen javult a I hazai csapat játéka és nemcsak egyen­lített, de nagy hajrával még győzött is a visszaesett Törekvés ellen. | Góllövők: Gazsó 1, Sándor 2, Tóth ! 1. Járabek 1, Illetve K. Szabó 2. I Jók: Jarabek, Tóth, Sándor, Illetve Kukuk, K. Szabó. Gyulai Traktor—Gyulai V. Meteor l.-o (0:0). Gyula, 1300 néző, vezette: Csatári. Az elbizakodottan és szív nélkül Játszó Traktor ifi ellen majdnem meg­lepetést csinált a lelkesen Játszó és Jól védekező Vörös Meteor ifi. Góllövő: Cs. Szabő. Jók: Kardos, Illetve Nemes, Rőtét; Miru. Tótkomlós! FSK—Bcs. Vörös Meteor 3:0 (8:0). Vezette: Kunos. A tótkomlós! Ifi mindvégig fölény­ben játszott. A 25. percben Tuska ré­vén vezetéshez jut a hazai csapat; A 35. percben Tuska szépít és az 55. percben Tuska beállítja a végeredményt. Megérdemelten, győzött a hazai csapat. Jók: Tuska, Voska, Zaluszki, illetv« Varga, Opauszky; Szarvasi Traktor—Mezőberényi Vö­rös Meteor 2:0 (2:0). Mezőberény, 500 néző, vezette: Varga I; Jó iramú mérkőzésen a korszerűb­ben játszó Traktor csak nehezen tu­dott győzni a lelkesen védekező Me­teor ellen. Góllövők: Hortobágyi, Gönci. Jók: Hortobágyi, Gönci, illetve Ily- lyés. Mezőkovácsházi Bástya—Bcs. Épí­tők 7:4 (3:4). Mezőkovácsháza, 400 né­ző, vezette: Bélán. „o,, Váltakozó játékban, az egységesebb hazai csapat jobb hajrával tudott csak győzni. Góllövők: Hajdú 2, Serfőző 1, Kos- tyalik 1, Tóth 2, Kovalik (öngól), il­letve Deák 3, Füzessy I. Jók: Serfőző, Hajdú, Tóth, illetve Deák, Füzessy, Mezőhegyesi Kinizsi—Orosházi Bás­tya 5:1 (4:0). Orosháza, 300 néző, ve­zette: Flóra. A Kinizsi nagy lendülettel kezdett,; Góllövők: Kovács 3, Császár 2, il­letve Tüske. Jók: Kovács, Császár, Farkas, il­letve Tüske. Gyulavári, 800 néző, vezette; Boldizsár Gyulavári Traktor: Juhász — Darvasi, Klavács, Monori — Pugymer, Székely — Somogyi, Szentesi, Túri, Karaba, Hegyes. Edző: Kubieza János. Békéscsabai Agyagipar: Arnóczky — Bugyinszky, Gyucha, Krisztóí — Dudás, MÜecz — Farkas, Vári, Boldvai, Prokop, Tóth. Edző: Reindl Antal. A jól játszó vendégcsapat vezetéshez jut. A Traktor könnyelműsködö csatárai Cfak a kapott gól után kapcsoltak rá. sikerült is kiegyenlíteniük. Szünet után az Agyagipar lelkesen játszott, többet tá­madott, csak a befejezéssel késtek. A ha­zai csapat ritkán, de veszélyesebben kö­zelítette meg az .ellenfél kapuját A ke­| zezés miatt megadott 11-esért az Agyag­ipar egyes játékosai reklamáltak, küiőnö- ! sen Gyucha tűnt ki hangoskodásával..A gól után a vendégcsapat Gyucha vezeté­sével levonult a pályáról. Góllövök: Székely (ll-esből), Somo­gyi (fl-esből), illetve Farkas. Jók: Somogyi, Monori, illetve Farkas (a mezőny legjobbja), Arnóczky. Szeghalmi Traktor—Békéscsabai Törekvés 1:0 (0:0) Góllövö: Halász. Jók: Pengő. Losonczi, Halász, Varga, illetve Puskás (a mezőny legjobbja), Bánkúti, Gyócsi. ! Szeghalom, 800 néző, vezette: Baji. I Békéscsabai Törekvés: Puskás — Va- J Szeghalmi Traktor: Deák Losonczi, őász, Gyócsi, Kiszely — Egri, Kovács — ; Kozák, Pengő — Törőcsik, Lovász — I Halász, Miklya, Varga, Papp, Rigó Edző: Virág, Kovács II., Bánkúti, Bánki, Unya­tyinszki, Edző: Laczkó István. Király Jenő. Szarvasi Traktor—Mezőberényi Vörös Meteor 2:1 (1:1) Vezette Geréb. Szarvasi Traktor: Kecskés — Janurik, Csernus, Muska — Ulrich, Sznagyik — Járó, Kerekes I., Bükkös, Kerekes II., | Sebő. Edző: Korányi Lajos. Mezőberényi V. Meteor: Kiss — Mé- I száros, Weigert, Pillér — Kóta, Horányi — Halász, Pauló, Jakab, Chrappán, Cser. I teilen igazságosabb lett volna. Jakabot a Edző: Szombati György. H. félidőben sportszerűtlenség miatt kiál­, ....... ,,, I lították. Mindkét csapat nagy lendülettel Ját­szott. A nagyiramú, kemény mérkőzésen szünet után a hazai csapatnak voltak jó helyzetei, de a Traktor védelme mindig az utolsó pillanatban hárítani tudott. Dön- j Góllövők: Bükkös 2, illetve Halász. Jók: Kecskés. Csernus, Ulrich., illetve I Kóta, Horányi, A labdarúgó NB I szombati eredmé­nyei: Légierő—Győri Vasas 2:0 Bp. Vasas—Diósgyőri Vasas 2:1 Csepeli Vasas—Salgótarjáni Bányász | 2:2 j A labdarúgó NB I vasárnapi ered­ményei: Bp. Dózsa—Bp. Kinizsi 4:0 ' Vasas Izzó—Pécsi Dózsa 2:1 I Bp. Honvéd—Bp. V. Lobogó 5:1 Dorogi Bányász—Szomb. Törekvés i 3-1 NB II Keleti Csoport eredményei: Kecskeméti Honvéd—Bp. Vörös Me­teor 0:0 Bp. Törekvés—Miskolci Törekvés 9:1 Ceglédi Törekvés—Bp. Szikra 1:0 Nyíregyházi Építők—Debreceni Tö­rekvés 0:0 VLj KISTEXT—Salgótarjáni Vasas 0:0 Ózdi Vasas—Szegedi Haladás 1:0 Gödöllői Dózsa—Kecskeméti Dózsa 4:1 NB II Nyugati Csoport eredményei: Soproni Törekvés—Sztálinvárosi Va­sas 1:1 Tatabányai Bányász—Kinizsi Do­hánygyár 3:1 Győri Törekvés—Pénzügyőrök 2:2 Várpalotai Bányász—Váci Bástya 1:1 Komlói Bányász—Kaposvári Kinizsi 6:1 Vasas Dinamó—Törekvés Szállítók 3:4 Bp. Szpartakusz—Bp. Gyárépítők 2:0 MEGYEI TOTO Holnap indul a „megyei nyári totó!“ A megye minden részéből érkezett kívánságoknak teszünk eleget, amikor a tavaszi labdarúgó bajnoki forduló I befejeztével nem szűntetjük meg to* tópályázatunkat, hanem nyári totó­versenyt Indítunk be. A nyári totó szelvényein labdarúgó kupamérkőzé­sek, bajnoki kézilabda-, röplabda-; vizilabdamérkőzések, stb szerepelnek majd. A pályázati feltételek továbbra is azonosak az előbbiekkel, de olvasóink J kérésére megváltoztatjuk a nyere­mény elosztási módját; Hogyan lehat nyerni ? A nyári totóban minden 12- és 11-es találat nyer. A 10 találatos szelvények között 15 nyereményt sorsolunk ki. Ha nincs 12 találatos szelvény, ak­kor minden 11 találat nyer. A 10-esek között 10, a 9-esek között 15 nyere­ménytárgyat sorsolunk ki. A sorsolás továbbra Is az MTSB bevonásával történik. TOTÖZZON — NYERHET! A megyei totó 4. fordulójának 12 találatos szelvénye: X, 1, 2, 1, 2, 1; 1, 2, törölve, 1, X; 1, 1;